Geen verrassingen in Goes Spui verrast met finaleplaats PZC Zwolse glorie op kunstijs Thialf Tennisjeugd werkt kersttoernooi af Ijshockeyers ook in tweede duel onderuit sport maandag 29 december 1997 sbw 19 uitslagen agenda Jolink op weg naar Parijs Gezelligheid troef bij voorronden Bevelandse tennisstrijd Reserves Ockenburgh op koers voor play-offs door Gerard Berendsen ZWOLLE - Voor nog geen 100.000 gulden installeerde het Zwolse bedrijf AWS onlangs twee simpel ogende apparaten in het Thialf-stadion in Heeren veen en sindsdien regent het daar toptijden. Waar nieuwe supertijden tij dens wereldbekerwedstrijden in de eveneens overdekte stadi ons van Hamar en Berlijn ach terwege bleven, noteerde Thialf de laatste weken diverse we reldrecords en vele tientallen, vaak royale verbeteringen van persoonlijke records. Natuur lijk speelde ook de klapschaats hierbij een grote rol, maar waar om kwamen dezelfde rijders en rijdsters op dezelfde klap schaatsen in Berlijn en Hamar dan niet tot supertij den en lukte dat tussendoor in Heerenveen wel? 'Omgekeerde osmose' heet het nieuwe watergeheim in ken- nersjargön; een variant op het filteren van bron- of leidingwa ter zoals het elders op de wereld - vooral in de Verenigde Staten - al tientallen jaren ook in huis houdens wordt toegepast. ,,We maken water honderd procent schoon. Alle 'zouten', zoals we ingeslopen troep noemen, wor den verwijderd. Wat resteert is dan kraakhelder, zuiver H20," vertellen de directeuren Derk Blink en Nanne Zuidema. In de vaderlandse voedselsector - grote bakkerijen, restaurants of een mayonaisefabriek - wer den hun uit Amerika afkomsti ge zuiveringsapparaten. al eerder ontdekt en een grote au- towasserij in Overijssels hoofd stad werkt inmiddels ook al met AWS-gezuiverd water, maar de grote doorbraak bleef nog uit. Met de wereldrecoxds op het be vroren 'osmose-water' in Thialf zal dat nu hoogstwaarschijnlijk anders worden. Blink: „Het ijs, ons ijs, ligt er nu enkele weken, maar het is hier topdruk. Alle mogelijk bedrijven vragen in formatie. Zelfs vanuit Polen is gebeld. Daar beginnen ze bin nenkort met de bouw van een nieuw ijsstadion en dus willen ze er alles weten over onze wa terzuivering." Het wordt 'boo ming business', daar zijn Blink en Zuidema heilig van over tuigd. „Denk aan zwembaden, sauna's en de grasmat in de Am sterdam Arena. Laten ze dat voetbalgras maar eens sproeien met zuiver water Dan is het hele groeiprobleem opgelost." GPD van onze sportredactie BIGGEKERKE - De Zeeuwse tennisjeugd kwam vorige week in actie tijdens het open kerst toernooi in Biggekerke. Meer dan honderd jongens en meisjes in de leeftijd tot vijftien jaar na men het in Tenniscentrum Re- nato (TCR) tegen elkaar op. Het toernooi startte ruim een week geleden met de voorron den, die in poulesysteem werden afgewerkt- De eerste twee spe lers plaatsten zich voor het hoofdtoernooi, waar werd over gestapt op het knock-outsys- teem. De wedstrijden werden niet in sets gespeeld. De game- stand na 45 minuten was de einduitslag. Er waren weinig verrassingen te noteren, want in vijf van de ze ven categorieën greep het reeks- hoofd de eerste prijs. In de cate gorie voor jongens tot 15 jaar was dat niet het geval. Favoriet Joël Leduc uit Middelburg werd door zijn eigen broertje uit het toernooi gehoudenHij was ver geten het programma aan hem door te geven. Bij de meisjes zorgde Wendy Aris uit Burgh-Haamstede in de klasse tot 13 jaar voor een ver rassing door als laaggeplaatste speelster met de overwinning te gaan strijken. Wedstrijdleider Remco Maan dag sprak van een succesvol toernooi. „Samen met ciosstu- dent Sjoerd Hoogerwerf heb ik dit toernooi opgezet. Voor hem was het een project voor school en hij heeft goed werk geleverd. De reacties waren zo positief, dat er volgend jaar wellicht een tweede editie komt." Voetbal Engeland: Barnsley-Derby C. 1-0, Black- burn-Crystal P 2-2, Coventry-Man.Uni- ted 3-2, Everton-Bolton W. 3-2, Leeds- -Aston Villa 1-1, Leicester-Sheff. Wed nesday 1-1, Newcastle-Liverpool 1-2, Tottenham-Arsenal 1-1, Wimbledon- -Wesl Ham 1-2. Stand: Man.United 21-46, Blackburn 21-41, Chelsea 20-39, Liverpool 20-37, Leeds 21-35, Arsenal 20-34, Derby C. 21 -32, West Ham 21 -31 Leicester 21-28, Newcastle 20-26, Aston Villa 21-26, Wimbledon 20-24, Crystal P 21-23, Coventry 21-23, Sheff.Wed. 21-23, Southampton 20-21, Bolton W. 21-21, Everton21-20,Tottenham 21-20, Barnsley 21-18. Schotland: Aberdeen-Motherwell 3-0, Dunfermline-Hearts 1-3, Rangers-Dun dee U. 4-1, Hibernian-Kilmarnock 0-1, Johnstone-Celtic 1-0. Stand: Rangers 19-42, Hearts 19-40, Celtic 19-38, Kil marnock 19-25, Dundee U. 19-24, John stone 19-23, Dunfermline 19-21, Mo therwell 19-19, Aberdeen 19-16, Hiber nian 19-14. Portugal. Beker, zesde ronde: Braga-Fel- guiras 1- 0. Eindhoven. Zaaltoernooi. Om de derde plaats: Bröndby (Den) - MVV 7-1. Finale: NEC - De Graafschap 3-2 (2-0). Scorever loop: Jansen 1-0, Verhoeven 2-0, Besse- lïnk 2-1Ellerman 3-1, Fuchs3-2. Wielrennen Handbal Om de vijfde plaats: Paris Saint Germain - SKA Minsk 22-24. Om de derde plaats: Banik Karvina - SG Hameln 32-28 (14-12). Finale: Sittardia - Viking Stavanger 22-25 (11-12). Scorers Sittardia: Hermundstad 5, Bolevin 4, Kunnen, Musser, Schuurs 3, Gielen, Consten 2. Topscorer Stavanger: Andersen 9, Zaalkorfbal Vlissingen. Eindejaarstoernooï Zeeland 1997: Oranje Wit-Oost Vlaanderen 19-18, Dalto-Zeeland 17-16. Om derde plaats: Zeeland-Oost Vlaanderen 17-8. Finale: Oranje Wit-Dalto 17-15. Intermezzo: Zeeuws-Vlaanderen- Afdelingsteam Zeeland 11-10. Zaterdag. Eerste klasse F: OZC-Snel 17- 20. Derde klasse M: ACKC-Dijkvogels 15- 17. Afdeling. StlA: Oranje Zwart-Spirit 14-13. 2A: Triade-SKV 15-9. 2B: Swift 4- ONDO 2 3-15. 3B: TOP 3-ONDO 4 8-11. 5A:Seolto 5-TOP46-11.5B:SKNWK-ON- DO 6 16-7, TOP 5-Olympia 3 12-8. A- jeugd. A1A: HKC A1-PKC A2 13-16, Swift A1-AnimoA1 12-13. A2B: Oranje Wit A3- Swift A2 8-13, DSO A1-Good Luck A 9-9, PKC A4-Korbaljo Al 9-17. A2E: TOP A1- Ammo A2 9-2. A4D: Swift A4-TOGO A 8- 7, Seolto A-Volharding A 16-3. Diegem. Super Prestige veldrijden, 7e wedstrijd: 1. Van der Poel (Ned) 1.05.30, 2. Groenendaal (Ned) op 0.04,3. Pontoni (Ita) 0.28, 4. Nijs (Bel) 0.38, 5. Wellens (Bel) 1.01, 6. Vervecken (Bel) 1.15, 7. De Clercq (Bel), 8. De Bie (Bel), 9. Moonen (Bel) 1.24,10. Berden (Bel) 1.36,13. Gom- mers 2.47, 18. Nijland 4.36, 19. Schmitz, 20. Veldkamp, 29. Van Steen 6.39, 30. Boezewinkel 6.48. Stand: 1. Groenen daal 102 punten, 2. Van der Poel 92,3. De Clercq 68, 4. Vervecken 66, 5. Nijs 65, 11. De Vos (Ned) 33. Hombrechtikon (Zwi). Veldrit: 1. Runkei (Zwi), 2. Pospisil (Tsj) 0.28,3. Wabel (Zwi) 0.514. Frischknecht (Zwi) 1.05,5. Schëtti (Zwi) 1.12. Rijkevorsel. Internationale veldrit: 1 Van der Poel (Ned), 2. De Bie (Bel) 0.40,3. Janssens (Bel) 1.00,4. David Willemsens (Bel), 5. Peter Willemsens (Bel), 6. Herij- gers(Bel). Reusel. Nationale veldrit (tevens Zuid- Nederlandse kampioenschappen): 1. De Knegt (Tilburg), 2. Coehorst (Tilburg) 0.26, 3. Van de Ven (Schijndel) 0.30, 4. Van Dussel (Ommen), 5. Ringeling (Veld hoven). Vrouwen: 1. Van de Brand (Ze§- land), 2. Van Boxmeer (Erp), 3. Ravestein (Wijchen). Yerseke. 6e wedstrijd Zeeuwse ATB- competitie. Senioren: 1. P. Tolhoek (Yerseke), 2. M. Engels (Liessel), 3. K. Moerenhout (Achthuizen), 4. M Rom- mers (Rilland), 5. E. Enthoven (B), 6. M. de Koning (Huist), 7. R. Slabbekoorn (Ka- pelle), 8. T. Akkermans (Woensdrecht), 9. J. Vandromme (B), 10. W. GeijslKwaden- damme). Veldrijders: 1M. van der Meu- len (Oostburg). Veteranen. 1. A. Jonge- neelen (Bosschenhoofd), 2. H. Slabbe koorn (Kapelle), 3. J. Stroosnijder (We- meldinge), 4. E. Eckhard (Kruiningenl/ö. A. Jansen (Middelburg). Veldrijders: 1 W. Bleijs (Vogelwaarde). Jeugd: 1. J. Hoogerland (Kruiningen), 2 J. Slager (Burgh-Haamstede), 3. M. Totté (Sint- Jansteen). maandag— Sittard/Geleen. Limburgse handbalda- gen, mannen. Poule A: Sittardia (Ned) - Blauw Wit (Ned) 30-27, Viking Stavanger (Noo) - Paris Saint Germain (Fra) 35-27. Eindstand: 1 Viking Stavanger3-6,2. Sit tardia 3-4, 3. Paris Saint Germain 3-2, 4. Blauw Wit 3-0. Poule B: V L (Ned) - SG Hameln (Dui) 14-29, SKA Minsk (WRu) - Banik Karvina (Tsj) 20-31. Eindstand: 1 Banik Karvina 3-5, 2. SG Hameln 3-4, 3. SKA Minsk 3-3, 4.V L 3-0. Kruisfinales: Sittardia - Banik Karvina 23-17, Viking Stavanger - SG Hameln 32-31Om de ze vende plaats: Blauw Wit - V L 17-24. Paardensport Dressuur Indoor Zeeland, pony's. 9..00 uur: klasse B; 11,30 uur: klasse L; 14.30 uur: show; 15.00 uur: klasse M; 17.00 uur: klasse Z1; 18.00 uur: klasse Z2. Zeeland- hallen te Goes. Madar schopt rel bij vertrek LA CORUNA - De Franse inter national Michael Madar ver ruilt Deportivo la Coruna voor Everton. De relatie tussen de 29- jarigc aanvaller en de Spaanse club was al geruime tijd ver stoord. Madar maakte het nieuws tijdens een persconfe rentie bekend, en schoffeerde en passant de trainers. De huidige trainer, José Manuel Coi'ral, is het volgens de Frans man nog niet waard om een jeugdselectie te leiden. „Hij praat niet met zijn spelers, let ook niet op ze. Tijdens trainin gen praat hij alleen maar met zijn assistent", aldus de speler die in augustus door zijn vereni ging werd geschorst wegens wangedrag. In die maand gaf hij tijdens een training ploegge noot Mauro Silva een dood schop, waarna hij vervolgens openlijk ruzie maakte met de toenmalige trainer Carlos Al berto Silva. Deze oefenmeester was volgens Madar „zelfs nog erger" dan Corral. „Hij heeft mijn sportie ve leven verwoest. Hij schorste mij omdat ik geen respect voor hem zou tonen, terwijl ik alleen maar de waarheid zei. Ik heb mijn hele leven aan het voetbal opgeofferd. Ik begrijp niet dat een zestig-plusser die niets van voetbal weet dat heeft kunnen ruïneren." A FP K4-toernooi in Kapelle en Goes in trek VLISSINGEN - Rond de jaar wisseling valt er in Zuid-Beve land van jeugdtennis te genie ten. Vanaf vandaag tot en met oudejaarsdag in Racketcen trum Kapelle en tussen 2 en 4 ja nuari in het Goese Sportcen trum Schelde International staat het ING Bank K4-jeugdtoernooi op het pro gramma, met deelname van jon gens en meisjes in de categorie- en tot en met 10, tot en met 12 en tot met 14 jaar. „Het is de derde keer dat de Commissie Geselecteerd Jeugd tennis dit toernooi houdt. Net als voorheen hebben we over be langstelling niet te klagen. Met 180 tennissers kunnen we mijns inziens voor de dag komen", zegt Teun Melissen, die met Ri- anne van Wanrooy en Ina Oreel de touwtjes in handen heeft. Inschrijvingen uit Brabant, -n Limburg, de randstad en Zee land, want die bepalen de bezet- j ting van het toernooi, werden overigens niet zonder meer ge- i accepteerd. „Aan de hand van de in cle zomermaanden ver- j gaarde punten zijn de schema's i ingevuld", vervolgt Melissen, i „Het is immers een ranglijst- j toernooi." j Uiteraard is in dit verband ruim i gebruik gemaakt van de moge- lijkheid tot plaatsing. Zeker in de jongste leeftijdsklassen viel de keuze daarbij nogal eens op i een Zeeuw of Zeeuwse. Jaimy i Biesh, Michiel Ketting, Heieen Maenhout en Naomi Hillebrand i (jongste categorie), Kim Boes, i Stefanie Maenhout, Stijn van Doeselaar en Ferry Bordui j (middelste categorie), Wendy i Aris, Simone ten Hacken en i Sharon de Witte bij de oudste j spelers en speelsters. i Kemkers stopt j als schaatscoach Z van Amerikanen - ASSEN - De Drent Gerard Kemkers vertrekt aan het eind van dit schaatsseizoen als coach van de Amerikaanse selectie. - De dertigjarige Kemkers, die drie jaar geleden als trainer van het gewest Noord-Holland- /Utrecht de overstap naar de VS maakte, vindt de toekomst als trainer te onzeker in Amerika en gaat zich nu richten op zijn maatschappelijke camèi'e. GPD van onze sportredactie TILBURG - Het Nederlands ijs- hockeyteam heeft gisteravond ook de tweede wedstrijd in het internationale toernooi van Til burg verloren. Tegen Slovenië werd het 3-7. Eerder ging het team met 3-9 onderuit tegen het thuis spelende Tilburg Trap pers. Tegen Slovenië speelde het Ne derlands team aanmerkelijk be ter dan in het duel met de Til- burgers. De ploeg van coach Doug Mason stond wel binnen tien minuten met 0-3 achter, mede door twee fouten van Oemoemenoe breekt met lange traditie MIDDELBURG - Rugbyclub Oemoemenoe breekt met een lange traditie. Vanaf 1975 speelde de ploeg uit Middelburg zijn nieuwjaars wedstrijd tegen een team met oud-spelers op 1 januari. Dit jaar zal de battle-of-the-ages pas op 3 januari plaatsvinden op de Nadorst in Middelburg. De Goese Rugbyclub Tovaal luidt het nieuwe jaar een dag la ter in. Een wedstrijd tussen de huidige selectie en een Presi dents' XV, met een aantal bui tenlandse toppers, moet het be gin vormen voor een succesvol seizoen. doelman Loos. Gaandeweg het duel herstelde Loos zich, en met hem het hele team. Slovenië liep in de tweede pe riode tegen ruim tien strafmi- nuten aan. Nedexdand profiteer de onder aanvoering van Leo van de Thillart, die drie assists gaf, en kwam tei'ug tot één doel punt achterstand. Echt in de pi'oblemen kwamen de Slovenen niet. Daaiwoor was het spel van Oianje te onsamen hangend. De bezoekers wai'en technisch en vooral fysiek te sterk. Bij Nederland ontbraken steunpilaren, zoals aanvaller Dave Livingstone. Hij had ver plichtingen bij zijn club in We nen. Het duel tegen de Oosteuropea- nen was een belangrijke „test case" voor de ploeg van Doug Mason. Slovenië is gastheer van het WK voor B-landen, waar aan ook Nederland meedoet. De Slovenen spelen maandag de slotwedstrijd tegen medekoplo per Trappers. De lijstaanvoerder in de Neder landse competitie won zondag met 9-2 van de Finse ijshockey ers van Kiekko '67. De Zweedse aanvaller Hemstrom scooi'de vier maal. In de wedstrijd tegen het Nederlands team scoorde hij al vijf keer. In dat duel maalde Hij het tienduizendste Tilburgse doelpunt in de Pellikaanhal. Het is tevens één van de laatste treffers op die locatie, de thuis ploeg verhuist na dit seizoen naar een nieuwe arena in het zuiden van de stad. ANP EINDHOVEN - De zanger van de Boerenrockband Normaal, Ben nie Jolink, is gisteren! vanaf de Markt in Eindhoven vertrokken naar Parijs voor de start van de Parijs-Dakar. In de Franse hoofdstad vindt op Nieuwjaarsdag om vijf uur 's morgens de start plaats van de monstertocht. Jolink (links) maakt als navigator deel uit van een vi-achtwagenteam. Ook Peter Vorsters (ï-echts) en Rob van Pelt (midden) doen, op de motor, mee aan de rally. foto Raymond Rutting/ANP door Alex Krappen GOES - Saskia van Oosterhout heeft het er maar druk mee. Vierhonderd en drieëntwintig deelnemers die in vijf dagen zes- honderenzestig partijen afwer ken. Met haar ploegje organisa toren zoi'gt ze ervoor dat het toernooi vlekkeloos verloopt. Zelf spelen schiet erbij in, maar dat vindt ze niet erg: „Als ik ook nog moet spelen sta ik ongecon centreerd op de baan, dan denk ik alleen maar aan het schema." Dat schema is niet eenvoudig. Er is tegenwooi'dig overal een computei'programma voor, be halve voor een tennistoernooi. Daarom gebeurt alles met de hand. Partijen plannen, uitsla gen verwerken, vervolgsche- ma's opstellen. Gelukkig staat Van Oostei'hout er niet alleen vooi*: „Er is continu een ploegje van vijf mensen aan bezig. Hans Ganseman is mijn rechterhand, die speelt zelf ook niet. Caiia de Nooijex-, Sander van Eenen- naam en Sander van Buren springen tussen het spelen door bij. Zij zijn heel belangrijk voor het toernooi." Mede daardoor verloopt het toernooi vlekke loos en is iedere deelnemer te vreden. Het toernooi wordt, zoals meer indoortoernooien, gespeeld op tijd. Een partij mag niet langer dan drie kwartier duren. Die formule lijkt tijdrekken in de hand te werken, maar toezicht is niet echt nodig. Van Oosterhout: „Want iedereen is spoi'tief. Men speelt altijd gewoon dooi'." Hoofdschema Vanmiddag lopen de voorron den op hun einde. De spelers en speelsters die bij de beste twee in hun poule eindigen, gaan door naar het hoofdschema. Veel veiTassingen zijn er tot dusver nog niet. Alleen in de meest aansprekende categoi'ie bij de vi'ouwen (BI) verliest Lu- ciënne Sigmond, als eerste ge plaatst in Goes, van Jantine van den Dries (4-5). Ze wordt daai"- door tweede in de poule en zal daarom in haar eerste wedstrijd van het hoofdschema een ster- kei'e tegenstandster treffen. Maar Sigmond komt toch een ï'onde verder. Bij de voorronden is gezellig heid troef. Vooral bij de mixed- dubbels is het een drukke boel. Van de meeste spelers en speel Sjors de Lange verloor gisteren in de B2 -categorie met 10-4 van Michel de Vlieger. sters komen echtgenoten en kinderen kijken. Ook door de week, want de meeste bezoekers zijn vrij in verband met de feest dagen. Van Oostei'hout: „Vanaf 's ochtends elf uur is het hier bomvol op de banen, en als in de middag het publiek komt, dan van onze sportredactie RILLAND - De reserves van Party Service Ockenburgh uit Rilland hebben goede zaken ge daan in de eerste divisie van het driebanden. UC Apollo uit Deurne werd met een klinkende 8-0 overwinning aan de Zeeuw se zegekar gebonden. Het twee de team van Ockenburgh blijft daardoor in het spoor van leider Strauss Biljarts 2 en op koers voor een plaats in de play-offs. zit de sfeer er goed in. Ook 's avonds zit de bar nog tot de nok toe vol." Toppers Toch komen ook de toppers in actieD e tij dslimiet van de wed- strijden zorgt soms voor veel 'Momenteel bezet het viertal op de ranglijst de tweede plek, die aan het einde van het seizoen recht geeft op die felbegeerde plaats in de play-offs. Om de boot niet te missen is de Belg Martin Spoormans, topspeler van het eerste team, aan het spanning. Zo moet Harold Schipper alle zeilen bijzetten om Marco Geels van het lijf te houden. Andeie toppei's spelen soeverein en winnen ruim. Mi chel Gox'sse dolt Dennis de Jong: 10-3. Ook Mai'jan Ganseman is op dreef. Ze verslaat Mirjam tweede team toegevoegd. Team leider en speler van het tweede team Raymond Nicodem: „Met Spoormans als superjoker ho pen we de ci'uciale wedstrijden tegen koploper Strauss 2 en nummer drie Goudswaard te winnen. Dat is noodzakelijk om foto Willem Mieras Roose met 9-3. Maar voor de meeste vexiiezers volgt nog een herkansing in de poule. En bo vendien is dubbelen ook leuk. Vanmiddag om één uur begint het toernooi pas echt. Dan wor den de eerste partijen in het hoofdschema gespeeld; de play-offs te bereiken." In de wedstiijd tegen Apollo maakte Spooimans zijn debuut bij de reserves. Hij liet een soe pele overwinning noteren op Paul Goelen met een moyenne van 1.022. Zijn ploeggenoten deden niet voor hem ondei'. Met name Spooimans' ver-vanger in het eerste team, Roland Uytde- willegen, speelde ijzerstei'k te gen Willem van Arkel met een serie van negen en een moyenne van 1.153. Michel Nieuwelink van Vogelwaarde, al 24 treffers in de competitie, gebruikt in het duel tegen Hoofdplaat de boarding. foto Peter Nicolai Zesdeklasser bij laatste zestien van ABAB-soccertoernooi door Peter van Kouteren SAS VAN GENT - De voorronde werd af gesloten met een nederlaag, maar zelfs dat kon de pret niet drukken. Dick de Pooter, coach van de voetballers van Spui, wist zijn ploeg na twee overwinningen al zeker van een plaats in de finaleronde van het ABAB-soccertoernooi en genoot na afloop met volle teugen van dat succes. Spui bij de laatste zestien van een toer nooi, dat in Zeeuws-Vlaanderen nog al tijd hoog' staat aangeschreven. Een paar honderd toeschouwers waren er getuige van hoe de zesdeklasser zich van de winst in poule 3 verzekei'de. Toegegeven: de in deling was gunstig, omdat met Groede, Biervliet en Oostburg alleen maar vooi- malige afdelingsploeg'en waren geloot. Maar de staid van het soccertoernooi was flitsend. Groede werd met 6-1 verslagen, waarna Oostburg met 4-1 werd terugge wezen. Henk Koekkoek (4x), Plumphrey Klapwijk (3x) en de kleine, maar handige Stephan de Ruyter (3x) tekenden voor de treffers in de eerste twee wedstrijden, waarin Spui zich overt uigend ver-zekerde van een plaats in de eindronde. Biervliet pi'ofiteerde daarvan. De forma tie van Jean-Piei're Hubi'egsen won in de laatste wedstrijd na een 2-2 tussenstand met 5-2 van Spui en di'ong daardoor op de valreep en dankzij een beter doelsaldo dan Oostburg eveneens door tot de finale ronde. Spui ontmoet komende, zaterdag tijdens de eindronde Terneuzen, Sluiskil en Clin- ge en zou ook dan nog wel eens voor een verrassend resultaat kunnen zorgen. Dick de Pooter beschikt op het veld weliswaar niet over elf voetballers van niveau, maar beschikt in het soccertoernooi over een team, dat behoorlijk goed uit de voeten kan, In wedstrijden van twintig minuten werd zaterdag in Sas van Gent het kaf van het koi'en gescheiden. Omdat de speelduur vrij lang was, wai'en verrassingen'vit j wel uitgesloten. Zo slaagde Hoofdplaat er bij voorbeeld nog in om met een man minder een 1-2 achterstand tegen SDO in winst om te zetten: 3-2. Het was voor de West- Zeeuws-Vlamingen precies voldoende om zich eveneens bij de laatste zestien te scharen. En Axel ging tegen Aardenburg enige tijd gelijkop (2-2), maar liep uiteindelijk nog uit naar een ruime 8-3 zege. Jordy van Bunderen, in de regionale zaalvoetbal competitie al wekenlang op dreef maar op het veld niet zeker van een basisplaats, nam vijf van de acht doelpunten voor zijn rekening en werd met een totaal van zeven treffers topscorer van de voorronde. Frans van Dongen (Aardenburg) en Henk Koek koek (Spui) schoten vijf keer raak. Opvallend was vooids dat er ï'elatief wei nig overtredingen aan de boarding wer den gemaakt. Toch werd naarmate het toei'nooi voi'deide meer op het scherp van de snede gespeeld. Meer dan eens wei'den oveitredingen gemaakt, die op geen enkel veld (laat staan in de zaal) thuishoi-en. In poule 1 was Steen veruit superieui'. Oveiwinningen op SDO (9-1) en Hoofd plaat (3-0) en een gelijkspel tegen Vogel- waai'de (1-1) waren voldoende voor de poulewinst. Hoofdplaat, dat met 3-2 van SDO en Vogelwaarde won, werd tweede. Axel kwam moeizaam op gang (1-1 tegen Clinge), maar eiste door zeges op Corn Boys (4-2) en Aardenburg (8-3) in poule 2 de eerste plaats op. Clinge schaarde zich eveneens bij de laatste zestien, door in de beslissende poulewedstiïjd Corn Boys een gelijkspel af te dwingen (3-3). Dat was precies genoeg om buiten schot van de Sasse ploeg te blijven. In poule 4 stelde Philippine teleur De vierdeklasser verloor van Hontenisse (3- 2) en Terhole (2-1en boekte pas in de laat ste poule wedstiijd het eerste winstpunt. Het gelijkspel tegen Bi'eskens (1-1) was tevens voor de West-Zeeuws-Vlamingen het eerste puntverlies. Breskens won met 4-1 van Terhole en versloeg Hontenisse met 4-2. Hontenisse legde in deze poule beslag op de tweede plaats en is dus ook komende zateidag van de partij. Toornt

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 19