Van Acker richt vizier op top Yan der Steen vecht ontslag bij TVM aan Mondiale toppers bij Indoor Zeeland Dubbelslag voor volleybalteam Bevobo Darter uit IJzendijke vol vertrouwen na derde plaats bij Zeeuwse titelstrijd Decheiver dient gratieverzoek in Engelse clubs willen Chinezen Jolink actief in Parijs-Dakar EURO 2000 gaat naar Rotterdam PKC en Deetos houden toernooi Konterman slaat aanbieding af uitslagen Kerstzwemmarathon van De Schelde beleeft jubileum Leider Emerald verspeelt punt tegen De Tukker door Maarten Wijffels IJZENDIJKE - Het publiek in Kapelle reageerde stomver baasd. Het had zojuist een jeug dige, onbekende darter aan het werk gezien die met speels ge mak de derde plaats tijdens de Open Zeeuwse dartkampioen schappen voor zich had opge ëist. Die erkende topers als Ray mond Barneveld en Co Stompe ver achter zich had gelaten. Zijn naam? Jean-Paul van Acker, speler van dartclub de Red Lions uit IJzendijke. Jean-Paul van Acker (26) was zondag in Kapelle hèt onder werp van gesprek. Zijn fraaie prestatie tijdens het grootste dartevenement van Zeeland oogstte grote bewondering bij de Nederlandse darttop en de talrijk opgekomen toeschou wers. Menigeen vroeg zich af wie die jeugdige darter was, die voortdurend zijn pijltjes met een dodelijke precisie had afge vuurd. Jean-Paul van Acker - door de speaker steevast aangekondigd als Van den Acker - versloeg in Kapelle onder meer de nummer zes vanNederland, Herman Tei lekamp, en de nummer drie, Ri chard Rietveld, waarna een andere Nederlandse topper, Ro nald Scholten, hem pas in de halve finale een halt toe riep. Na zijn uitschakeling werd hij be loond met een daverend ap plaus. Toch hadden ze in Kapel le op voorhand kunnen weten dat de Zeeuws-Vlaming tot een dergelijke prestatie in staat was. Hij behaalde namelijk al twee keer, in 1995 en dit voor jaar, de negende plaats bij de open Belgische kampioen schappen, een evenement waar telkens de voltallige wereldtop aanwezig was. Karakter Hij raakte op 16-jarige leeftijd verknocht aan de dartsport. „De vriend van mijn zus kocht een dartbord en met hem speelde ik wel eens een partijtje. Al vlug ging ik competitie spelen bij een café-ploeg in Koewacht. Ik her inner me nog dat ik in het eerste jaar altijd afgetekend laatste werd." In de jaren daarop maak te Van Acker echter snel pro- door Lucien Roelandt GOES - Dressuuramazone Anky van Grunsven en de Canadese springruiters Ian Millar behoren tot de deelne mers van Indoor Zeeland, dat begin januari in de Zeeland hallen in Goes wordt gehou den. Daarmee heeft het 'kwantitatief grootste natio nale concours vanNederland twee mondiale toppers in huis. Anky van Grunsven, de ko ningin van de rijkunst, won in 1995,1996 en 1997 de fina le van de Wereldbeker. Bo vendien eindigde ze onlangs nog als tweede op de Europe se kampioenshappen en won in 1996 olympisch zilver, zo wel individueel als met het Nederlands team. De dertig-, jarige amazone uit Gemert neemt met het paard Gestion Gere deel aan de Grand Prix en Intermediaire II. Boven dien zal Van Grunsven tij dens een van de shows een Kür op Muziek rijden. Ian Millar won de Canadese League van de Wereldbeker. Bovendien won de vijftigja rige springruiter op de Pan American Games zowel het individueel- als het team goud, Millar vestigde zich enkele maanden geleden in Limburg om zich voor te be reiden op de finale van de Wereldbeker, in april in Hel sinki, en de Wereld Ruiter- spelen. In die voorbereiding past, tot genoegen van de or ganisatie, het concours in de Ganzestad. gressie. Na enkele ereplaatsen tijdens kleine wedstrijden, maakte hij in 1990 zijn debuut bij de Zeeuwse Masters, dat hij als j ongste deelnemer meteen op zijn naam schreef Na deze prestatie werd hij over spoeld met aanbiedingen van ploegen uit Vlaanderen. Hij koos uiteindelijk voor een club je in Aalst. „In België leeft de dartsport veel meer dan in Ne derland. Ieder zichzelf respec terend café huisvest wel een dartclub en geloof maar dat daar het nodige geld in om gaat." Na een paar jaar clubcompetitie in België, komt hij dit seizoen in de Zeeuwse dartcompetitie uit voor het team van de Red Lions uit Ijzendijke. „In België had ik het wel gezien. Daar mocht ik alleen in de clubcompetitie meedoen. Voor de individuele competitie was ik niet speelge rechtigd, omdat ik Nederlander ben. Dit jaar wil ik me daarom vooral richten op de individuele Nederlandse competitie die be staat uit 15 toernooien." De wedstrijd in Kapelle was er een uit die reeks. „Ik was al we ken met mijn gedachten bij dit toernooi. Ik wilde wel eens kij ken waar Ik nu sta ten opzichte van Nederlandse toppers als Barneveld, Scholten en Stompé. Het ging inderdaad heel lekker, vanaf de eerste worp had ik me teen het juiste gevoel. Wat dat betekent voor een darter? Dan weet je van tevoren al dat je pre cies het puntenaantal gaat gooi en, dat je in gedachten hebt." Pilsje Van topdarters wordt altijd be weerd dat ze pas optimaal krui nen presteren als ze een slokje op hebben. Zo heeft Raymond Barneveld bijvoorbeeld stee vast een bacardi-cola in zijn buurt staan. „Alcohol hooit in derdaad bij onze sport", zegt Van Acker, „maar ik doe niet zo luxe als Barneveld, ik houd het liever bij een pilsje." Inmiddels richt Van Acker zijn blik alweer op het volgende be langrijke toernooi: de open Ne- dexiands kampioenschappen in februari. Daar kan hij zich me teen meten met de complete we reldtop. „Mijn doelstelling is de laatste 32 halen. Dat moet erin zitten als je bedenkt dat ik tij dens de open Belgische kampi oenschappen, met dezelfde bezetting, bij de eerste 10 ein digde." Dan is hij zeker al flink aan het trainen voor het evenement? Van Acker fronst de wenkbrau wen en zegt haast verontschul digend: „Trainen heb ik nog nooit gedaan. Ik raak de dart- pijlen eigenlijk alleen aan tij dens wedstrijden. Dat vind ik wel genoeg." Van Acker: „Trainen heb ik nooit gedaan. Ik raak de pijlen eigenlijk alleen aan tijdens wedstrij den." foto Charles Strijd ZEIST - Harry Decheiver heeft een gratieverzoek ingediend bij de KNVB. De aanvaller van Borussia Dortmund hoopt op vermindering van de vier wedstrijden schorsing die hij in ho ger beroep kreeg opgelegd voor het uitdelen van een elleboog stoot aan Carlos van Wanrooy (RKC). Decheiver speelde toen nog voor FC Utrecht maar met zijn overgang naar Duitsland nam hij de straf mee. Aangezien hij bij Borussia per wedstrijd wordt betaald, kost de schorsing Decheiver geld. ANP PEKING - Diverse Engelse voetbalclubs willen Chinese voet ballers inlijven. Chelsea zou belangstelling hebben voor de verdediger Fan Zhiyi. De interesse van de Britten is gewekt tijdens een toemee van het Chinees voetbalelftal door Enge land. De door Chelsea begeerde Fan Zhiyi (28) is aanvoerder van het nationaal team. Volgens de krant reizen vier spelers begin volgend jaar naar Engeland om over de transfers te pra ten. Behalve Chelsea zijn ook Arsenal, Southampton, Crystal Palace en Nottingham Forest onder de indruk van Chinese voetballers. AFP EINDHOVEN - De Nederlandse teams die begin volgend jaar meedoen aan de vermaarde rally Parijs-Dakar-, gaan er onge twijfeld oerend hard tegenaan, Bennie Jolink, de zanger van Normaal, wijst namelijk als navigator het team van Hans Bekx uit Beek en Donk de weg. De Brabantse ondernemer rijdt in een speciale Ginaf F2222 4x4. Aan de tocht dwars door Noordwest-Afrika doen ook zeven Nederlandse motorrijders mee. De rally start op 1 januari in Versailles. De finish is acht tien dagen later in Dakar, de hoofdstad van Senegal. De Ne derlandse deelnemers vertrekken op zondag 28 december ge zamenlijk vanuit Eindhoven richting Parijs. ANP ROTTERDAM - Het organisatiecomité van het Europees kampioenschap voetbal, EURO 2000, heeft besloten zich in Rotterdam te vestigen. In maart 1998 trekt de organisatie in de Wilhelminatoren op de Kop van Zuid. De organisatie van het EK voetbal, dat zowel in Nederland als in België plaats heeft, was vanaf 1996 gevestigd in Eindhoven. Maar daar was een gebrek aan kantoorruimte. Op de Kop van Zuid gaat de organisatie 1700 vierkante meter kantoorruimte gebruiken. Rotterdam is blij met de vestiging van het organisatiecomité, dat zo'n 125 miljoen gulden te besteden heeft. Er zijn 150 vas te medewerkers en ongeveer 2000 vrijwilligers. Voor Rotter dam levert de vestiging een flinke impuls op voor de werkge legenheid en bij voorbeeld hotels. ANP PAPENDRECHT - Het Drechtstedentoernooi van het korf- balverbond blijft tot het jaar 2000 in Papendrecht en Dor drecht. PKC (Papendrecht) en Deetos (Dordrecht) organise ren het traditionele eindejaarstoernooi om en om. Eind dit. jaar tekenen PKC, Deetos en het KNKV de intentieverkla ring. Dit jaar is PKC de organisator. De hoofdklassevereni gingen Deetos, Die Haghe, PKC en Blauw-Wit zijn de deelne mers. ANP TILBURG - Bert Konterman gaat niet in op de aanbieding van Willem II voor een nieuw contract. De middenvelder heeft nog een verbintenis tot en met medio 2000, maar wil daar geen jaar aan vastplakken. Willem II kan volgens Konterman niet voldoen aan zijn financiële eisen. ANP door Peter van Leeuwen AMERSFOORT - De kans dat Niels van der Steen bij de prof wielerploeg TVM terugkeert is uiterst klein. Daarvoor zijn de verhoudingen tussen wielren ner en leiding te zeer verstoord. Gisteren vocht Van der Steen zijn ontslag op staande voet aan voor de kantonrechter in Amersfoort. „Een gewaarschuwd man telt voor twee. Niels van der Steen had beter moeten weten," sprak advocaat J.J.M. van Mierlo na mens de TVM-equipe van ploegleider Cees Priem. Van der - Steen werd onlangs op staande voet ontslagen omdat hij tijdens de Brinta Beach Classic, een mountainbike-wedstrijd op het strand van Scheveningen, niet op een fiets van Gazelle, co- sponsor van de TVM-ploeg, had gefietst. Geen opzet, beweerde de wielrenner. Een dag voor die wedstrij d was immers het frame van de Gazelle-fiets gebroken, waarop hij een mountainbike van veldrijder en streekgenoot Erik Boezewinkel had kunnen lenen: een fiets van een ander merk! Priem wilde al langer af van Van der Steen. De Amersf oorter was niet goed genoeg, oordeelde de ploegleider, die in juni voor het laatst contact had met zijn ren ner. De ontslagaanvraag werd echter op 30 oktober door het Regionaal Bureau voor Ar beidsvoorziening afgewezen. Van der Steen had te weinig kansen gehad om aan te tonen dat hij een goed wielrenner was, luidde het oordeel, TVM stelde daarop een schikking voor. Van der Steen zou ontslag krijgen zonder dat er sprake was van enig verwijt in zijn richting. Zo doende zou hij in aanmerking komen voor een WW-uitkering. Daar ging de renner echter niet mee akkoord. Nu het arbeidsbu reau-had geoordeeld dat zijn ontslag onrechtmatig was, zag hij immers meer heil in een voortzetting van zijn profloop baan dan in een rol als amateur wielrenner bij Tegeltoko, zijn ploeg voor volgend jaar. TVM zocht en vond uiteindelijk de stok om Van der Steen mee te slaan. Zijn optreden in de Beach Classic op 26 oktober werd als aanleiding gezien voor onmid dellijk ontslag. Van der Steen pikte dat niet en liet de zaak daarom gisteren voorkomen bij het Amersfoortse kantonge recht. Daar bleek dat TVM in middels een lijst van klachten had samengesteld over het ge drag van Van der Steen. De ren ner werd verweten dat zijn op treden het co-sponsorschap van Gazelle in gevaar heeft ge bracht. De fietsenfabrikant zou zelfs overwegen de bijdrage te stoppen; een verhoging van het sponsorbedrag zat er in ieder geval al niet meer in. Van der Steen vond dat hij de ge beten hond was. Zijn advocaat W. van Meegen betoogde dat Laurent Roux, zijn Franse ploeggenoot bij TVM, de Classic des Alpes op een fiets van een ander merk had gewonnen en daarvoor niet noemenswaardig was gestraft. Hetzelfde gold voor Louis de Koning, die op een Colnago-baanfiets de cover van het magazine Wieier Revue Na tionaal sierde. Bovendien had ploeggenoot Bart Voskamp ook aan de Beach Classic meege daan op een fiets van een con currerend merk, maar daarvoor was hij slechts berispt. Muts Maar met Van der Steen was va ker wat aan de hand, betoogde de advocaat van TVM, terwijl assistent-ploegleider Guido Van Calster instemmend knikte. In de voorbereiding op het sei zoen had hij de huisregels al overschreden door tijdens een trainingsrit de TVM-haarband te ver-wisselen voor een muts met andere' opdruk. Van der- Steen kreeg daarvoor een boete van 250 gulden, maar vraagt zich nog steeds af of Jeroen Blij - levens, die ook een 'verkeerde' muts droeg, ook gestraft is. Zo werd de ene na de andere 'misdraging' erbij gehaald. Advocaat Van Meegen karakte riseerde de meeste van de opge somde vergrijpen als „futilitei ten, die eerder blijkbaar niet van belang waren." Het optre den op een andere fiets dan con tractueel is verplicht achtte de advocaat trouwens ook geen dringende reden voor ontslag. „Priem kan gewoon niet tegen zijn verlies," aldus Van Meegen, Uitspraak: 14 januari. GPD Biljarten door Jan Roovers TERNEUZEN - Precies een jaar geleden kwamen ze heel schuchter binnen. Maar drie competities in het Terneuzense be- drijfsvolleybal (Bevobo) verder staan er inmiddels vier kampioenschappen op de erelijst van Auberge des Moules uit Phi lippine. De sportieve successen direct na de start maakten de jacht op een sponsor aanzien lijk eenvoudiger, training en discipline voerden deze week naar de dubbelslag van twéé kampioenschappen in de na jaarsronde. Zowel het standaardteam als de reserveploeg werden bij de kampioe- nenhulcliging in sporthal 't Zwaantje naar voren geroepen. ,ITet was een zware competitie, een van de beste van de la'atste jaren en spannend van de eerste tot de laatste wedstrijd", keek Bevobo-voorzitter Wim de Meester op de opening van het seizoen 1997-1998 terug. Naast de twee ploegen uit Philippine (2B en 3B) mochten Peugeot Dees (IA), De Pannenschuur (1B). NHI-copyservice (2A) en Jacobs Tuinarchitectuur (3A) het kampioenenschild ophalen. Art land Artland, PSOVZ, TeVoRe, Deltan 2 en VC Schelde beginnen op 6 januari in de voor jaarscompetitie van deze jaargang een klasse lager. De uitsmijter kwam op rekening van de vereniging Dow. Bertus de Frel - vanaf de start bestuurslid van de Terneuzense Be- vobo-organisatie - staat bij Dow inmid dels 25 jaar op de spelerslijst. En daar wil de men best even aandacht aan besteden. foto Charles Strijd door Aector Dooms TERNEUZEN - De tiende Kerstzwemmarathon van de zwem- en poloclub De Schelde, dat morgenavond om acht uur- begint, staat garant voor een groots zwemfeest. Dit heeft in de eerste plaats te maken met het jubileum, dat de marathon in De Honte van Terneuzen een extra tintje moet geven. Voor de tiende uitgave is meer aandacht geschonken aan het randgebeuren dan vorige jaren. Daarmee hoopt de organisatie een wens in vervulling te zien gaan, want de zwemmarathon moet niet alleen in sportief op zicht slagen. Het uitgangspunt is dat deelnemers, coaches, me dewerkers en publiek de tiende éditie als een schitterend z wem festijn zullen herinneren. De formule is onveranderd ge bleven. De estafette duurt twaalf uur en van elk team moet er een deelnemer in de baan lig gen. Er wordt in vier categoriën - KNZB-wedstrijdzwemmers, gevorderden, recreanten en jeugd - gestreden om het aantal kilometers en de prijzen die hieraan verbonden zijn. De es tafette bij de senioren duurt twaalf uur (zaterdagmorgen om acht uur is de finish), ter-wijl de jeugd tot twaalf jaar drie uur- zwemmen. Zij finishen vrijdag avond om elf uur. Opvallend is verder dat bijna eik jaar het afstandsrecord wordt verbroken. Het record van vorig jaar - met 66 kilome ter- in twaalf uur in handen van Luctor et Emergo uit Middel burg - staat echter* zeer scherp. Behalve de bekende Zeeuwse clubs Scheldestroom. Stormvo gel, Luctor, ZCK en de organise Poolbiljarten, competitie Kanaalzone: Emerald-Tukker 3-3, la Chouette-Zon- dagsvermaak 1-5, Tricky Hot Shot-De Gravin 4-2, Roskam 2-De Pauw 1-5, The Simpsons-TheDroopy's 2-4, Tukker 2-De President 1-5, Dream Team-Roskam 4-2. Stand aan kop: Emerald 13-65-136, New Gravin 13-52-117, The Droopy's 13-50- 113, De President 13-50-113, Zondags- vermaak 13-48-103. Dammen Schaken Groningen. WK-kandidatentoernooi, mannen. Vierde ronde, eerste partij: Van Wely (Ned) - Georgiev (Bul) 1-0, Tkatsjev (Kaz) - Gelfand (WRu) 1/2-1/2, Almasi (Hon) - Anand (Ina) 0-1Drejev (Rus) - Zv- jaginsev (Rus) 1/2-1/2, Beljavski (Slv) - Short (Eng) 1-0, Akopian (Arm) - Sjirov (Spa) 1/2-1/2, Adams (Eng)-Svidler (Rus) 1/2-1/2, Azmaiparasjvili (Geo) - Krasenk- ov(Pol) 1/2-1/2. Vrouwen, achtste ronde: Joselïanï (Geo) - Xie (Chn) 1/2-1/2, Tsji- boerdanidze (Geo) - Galliamova (Rus) 1/2-1/2, Arakhamia (Geo) - Gersinska (Dui) 1-0, Cramling (Zwe) - A. Marie (Joe) 1/2-1/2, Goerieli (Geo) - Peng (Ned) 1/2- 1/2. Stand: 1. Galliamova, Joseliani, Tsji- boerdanidze 5 1/2, 4. Xie 5,5. Arakhamia 4 1/2, 6. Cramling, Peng 3 1/2, 8. Marie3, 9. Goerieli 2 1/2,10. Gersinska 1 1/2. Schaatsen Veenoord. Marathon op natuurijs: 1Van Meggelen (Amsterdam), 2. Kramer (Ou- deschoot), 3. Bouwma (Heerenveen). Skiën rende vereniging De Schelde zijn er ook weer deelnemers uit de rest van Nederland. Zo wordt er veel verwacht van Oceanus uit Aalsmeer. Er starten twaalf wedstrijd-, zeven gevorderden- en vier recreantenteams. Opval lend is dat de deelname bij de re creanten een dalende lijn geeft. Wellicht zou bij deze categorie, met de helft (zes uur) van het to taal te zwemmen uren, de be langstelling weer toenemen. Bij de jeugd komen dertien ploegen in actie. De organisatie bestaat uit Miriam Verheijden, Wim Kunst, Patrick Keijmel, Jac ques van der Hooft, Jean van Eek, Coby van de Maale, Piet en Mireille Acke. Val d'lsere. Wereldbeker alpine, vrou- Afdaling: 1. Seizinger (Dui) 2.01,82, 2. Gerg (Dui) 2.02,31, Marken (Noo) 2.02,44. Sportprijsvragen Lucky Ten van woensdag: 4-5-8-14 -15. -22-27-30-33-41-43-45-46-49-50-60 - 64- 66 - 71 - 76. (onder voorbehoud.) Duitse lotto. Trekking A: 2-4-25-27-31 - 43. Reservegetal: 42. Trekking B: 1-17- 19-37-42-44. Reservegetal: 21. Superg etallen: 3 - 4. Spel 77: 2394218. Super 6: 117727. (onder voorbehoud.) Belgische lotto: 7-18-25-26-38-41. Re servegetal: 19 Jokergetal: 9516494. (on der voorbehoud.) Voetbal Engeland: Newcastle-Derby 0-0. Duitsland, beker kwartfinale: Bayern München-Bayer Lev'erkusen 2-0. België: Antwerp-Brugge 0-1. Riyad. Confederatie-beker. Groep B: Tsjechië - Verenigde Arabische Emiraten 6-1 (4-0). 11. Obajd (e.d.) 1-0,22. Nedved 2-0, 31. Smicer 3-0, 42. Nedved 4-0, 68. Smicer 5-0, 71. Smicer 6-0, 78. Altalyani 6-1. Toeschouwers: 15.000. Uruguay - Zuid-Afrika 4-3 (2-1). 11. Radebe 0-1, 12. Stadskanaal. WK-kandidaten. Elfde ronde: Presman (WRu) - Thijssen (Ned) 1-1, Georgiev (Rus) - Krajenbrink (Ned) 0-2, Meijer (Ned) - Reje (Slv) 1-1, Mogiljanski (VSt) - Schwarzman (Rus) 1- 1, Amrillojev(Rus) - Valneris (Let) 1-1, Ba (Sen) - Samb (Sen) 1-1, Domchev (Lit) - Koyfman (Isr) 1-1, Koeperman (VSt)-Wa- toetin (WRu) 1-1, Zalitis (Let) - Guet- manski (Rus) 0-2, Sjoelmnan (WRu) - Er- denebileg (Mon) 2-0, Kolesnik (Oek) - Gantwarg (WRu) 2-0, Sekongo (Ivo) - Bal- jakin (WRu) 1-1, Cordier (Fra) - lives (Est) 2-0, Bendt (Sur) - Tsjegolew (Rus) 0-2, Burleson (Sur) - Durdyev (Tkm) 1-1, Wolf (Cur) - Chmiel (Pol) 1-1, Michiels (Bel) - Boezinski (Lit) 0-2. Stand aan kop: 1Kraj enbrink, Thijssen, Amrillojev, Ba, Guet- manski, Koyfman, Presman, Samb, Schwarzman en Valneris 13, 11. Dom chev, Koeperman, Kolesnik, Mogiljanski, Sjoelman en Watoetin 12. Silva 1-1,42. Recoba 2-166. Si I va 3-169. Mkhalele 3-2,76. Ndlanya 3-3, 90. Calle- jas 4-3. Toeschouwers: 15.000. Eind stand: 1. Uruguay 3-9, 2, Tsjechië 3-4, 3. Verenigde Arabische Emiraten 3-3, 4. Zuid-Afrika 3-1. Indeling halve finales (morgen): Brazilië - Tsjechië, Uruguay - Australië. Volleybal Amsterdam, Kwalificatie EK r groep Al: Nederland - Turkije 3-0 (16-14 15-13 15-12). Bedrijfscompetitie T erneuzen. VC Schel- de-Cysouw Optiek 1-2, Zeeland Sea- ports-Foaks 4 3-0, URS-Auberge des Moules 2 0-3, Meesen Drukkerij-Dow 2 0- 3, Gemeente-Artland Artland 2 0-3, Dow 3-Peugeot Dees 2 1-2, B&S-Aster 2 3-0, V&V-Broomchemie 0-3, De Pannen- schuur-Aster3-0, Deltan-Echo Audio 3-0, V&SH-PSOVZ 2 3-0, Foaks-Dow 2-1, Ga rage Vervaet-PSOVZ 3-0. Eindstand najaarscompetitie. 1A: Peu geot Dees 27 (kamp.), Foaks 23, Dow 22, Broomchemie 22, CIS 17, V&V 6, Artland Artland 6 (degr.). 1B: De Pannenschuur 27 (kamp. en prom.), Foto Neelemans26, Foaks 2 20, De Pooter 18, Aster 16, Gara ge Vervaet 15, PSOVZ7 (degr.). 2A: NHI- copyservice 28 (kamp. en prom.). Deltan 25, Dow 2 22, Echo Audio 19, De Hoop 17, Meesen Drukkerij 10, TeVoRe 5 (degr.). 2B: Auberge des Moules 29 (kamp. en prom.), Artland Artland 2 28, Visser Smit Hanab 17, Gemeente 15, Rabobank 13, PSOVZ2 11,Deltan29(degr.).3A:Ja- cobs Tuinarchitectuur 34 (kamp, en prom.), Peugeot Dees 2 29, Dow 3 26, Fo aks 4 13, Zeeland Seaports 11, Cysouw Optiek9, VCSchelde 4degr.). 3B: Auber ge des Moules 2 26 (kamp. en prom.), URS 23, Foaks 315, Gemeente 211, Aster 2 8, B&S8. Zeilen Southampton. Whitbread Race. Derde etappe: Fremantle - Sydney, 2250 zee mijl. Stand: 1EF Language (Zwe) schip per Cayard, nog 1274 mijl af te leggen, 2. Swedish Match (Zwe) Krantz 1279,3. To shiba (VSt) Standbridge 1283, 8. Bru- nelSunergy (Ned) Heiner 1305. WESTDORPE - Er lijkt enige slijtage te komen op het team van Emerald uit het Belgische Zelzate in de competitie pool biljarten Kanaalzone. Na de nederlaag van een week eerder tegen Zondagsvermaak uit Sint-Jansteen kwam de lei- dersploeg nu, in eigen huis nog wel, niet verder dan een gelijk spel. De Tukker uit Westdorpe hield Emerald op 3-3. Overigens blijven de Belgen een straat lengte voorsprong te behouden in het algemeen klassement. New Gravin blijft overigens op de tweede plaats staan ondanks dat de Westdorpenaren niet in actie behoefden te komen in de ze competitieronde. De ploegen van De President uit Terneuzen en Zondagsvermaak zijn inmiddels een geduchte kanshebber voor de derde plaats geworden. Beide ploegen wonnen in een uitwedstrijd met 1-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 43