Spoor maakt Cerestar flexibeler Liever branden als een ketter Study Watchers begeleidt het huiswerk Handhaving regels milieu wordt dankzij samenwerking beter agenda zeeland donderdag 18 december 1997 21 ondernemend zeeland in detail EVENEMENTEN AXEL - Café De Pieper, 19.30 uur: Concert amerikaanse popband The Brandos; DEN BOMMEL- NH Kerk, 19.30 uur: Kerstzangavond; GRIJPSKERKE - Imkerij Poppen- damme, 12-17 uur: Christmas Fair; MIDDELBURG - Schouwburg, 20 uur: Adèle Bloemendaal met Adè- le's Comeback 1; Coffeeshop Roxy, 20 uur: Festival Drinks, Drugs, Sex'n'Swing; MIDDELHARNIS - D'n Tuun, 16-20 uur: Kerstmarkt; Diensten Centrum, 19.30 uur: Kerst concert; OOSTKAPELLE - Zeeuws Biolo gisch Museum, 14-16 uur: Beesten boelmiddag kinderen van 7-12 jaar; SEROOSKERKE - NH Kerk, 19.30 uur: Kerstconcert gemengde zang ver. Een in Geesten Streven en mu- ziekver. Eendracht maakt Macht; THOLEN - Meulvliet, 19.30-22 uur: Vogelshow; VLISSINGEN - Vestzaktheater, 20.15 uur: Alex Roeka met program ma Zee van Onrust; BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: Spiceworld the Movie; Home Alone 3; Cinemactueel, 20 uur: seven years in Tibet; Home Alone 3; GOES - Grand, 20 uur: Tomorrow never dies; 't Beest, 20.30 uur: Engelchen; HULST - De Koning van Engeland, 20 uur: Home Alone 3; Seven years in Tibet; Tomorrow never dies; Spi ce World the Movie; The Game; Alien 4; MIDDELBURG - Cinema, 20.30 uur: Gordel van Smaragd; VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: Tomorrow never dies; Spiceworld the Movie; Seven years in Tibet; Home Alone 3; TENTOONSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof, 14-17 uur: Peter van Straaten, teke ningen (t/m 10/1); Galerie 't Lievevrouwke, 13.30-18 uur: Karei Panken, keramische sculpturen en May Criado, kerami sche objecten en etsen op porselein (t/m 10/1); BURGH HAAMSTEDE - Galerie 't Zuuddek, 10-17 uur: Herman Put, beelden, Ida Wendrich en Liesbeth Mullemeister, keramiek (t/m 9/1 De Bewaerschole, 13.30-16.30 uur: Marijn van de Ven, foto's (t/m 3/1 CLINGE - Galerie Esprit, 13.30-17.30 en 19-21 uur: Werk van Christiane Mineur en Guy Jasper (t/m 21/12); GOES - Galerie Van den Berge, 13- 17 uur: Werk van Mare Nagtzaam, Dave Meijer, Ben Sleeuwenhoek en Robert Wevers (/m 20/12); Museum, 10-17 uur: Cor Ruissen, schilderijen, pentekeningen en et sen (t/m 7/2); GRIJPSKERKE - Imkerij Poppen- damme, 12-17 uur:'Appelsen pere- n'en 'Winterplezier' (t/m 24/12); HEINKENSZAND - Gemeentehuis, 8.30-12.30 en 17-20 uur: Kees van der Wal, acrylschilderijen (t/m 1/1); HULST - Galerie Rattenfanger, 13.30-17 uur: Werk diverse kunste naars (olieverf, aquarel, vazen, sculpturen en schalen) t/m 30/1; KAPELLE - Fruitteeltmuseum, 13-17 uur: 'Banana-mania' (t/m 27/3); Gemeentehuis, 8.30-12 en 13-16 uur: P..A. van de Kreeke, schilderijen en conté-tekeningen (t/m 24/12); KRUININGEN - Gemeentehuis, 8.30-12 en 13-16 uur: Kara Jansen, foto's (t/m dec.); MIDDELBURG - Zeeuws Museum, 11-17 uur:'Nehalennia350jaar'(t/m 1/3); 'Saudara', portretten en (le vensverhalen van oudere Moluk- kers (t/m 1/3); Galerie 't Haentje te Paart, 14-16.30 uur: Riet Mooren, objectschilderij en en Marianne Klunne, objecten (t/m 18/12); Galerie Het Gouden Briefke, 10- 17.30 uur: Werken 6 exposanten o.a. hoeden, kleding, tassen, kera miek (t/m 8/1); Zeeuwse Bibliotheek, 10-21 uur: Daar is niet één die eenzaam gaat als ik....Uit de nalatenschap van P.C. Boutens (t/m 10/1); Kerstgroepen uit de collectie van Riet Kruitbosch (t/m 6/1); Galerie 't Zeepaardje, 9.30-12.30 en 13.30-18 uur: Eleanor Winters, kalli grafie quilt collage en Marion Stof fels, kalligrafie (t/m 2/1); Galerie T, 14-16 uur: Lies Arnold, bronzen en Annemieke Alberts, schilderijen (t/m 31/1); Metro S Kuiperspoort, 13-17 uur: Linda Hoen, installatie (t/m 17/1); OOSTBURG - Gemeentehuis, 9-12 en 14-16 uur: Werken uit artotheek van Het Vlaemsche Erfgoed Groede (t/m 23/1); OOST-SOUBURG - Watertoren, 12- 17 uur: Werk van Ab van Hanegem, Marenne Weiten, Jeroen Buser, Remco Boender en André Groot huizen (t/m 1/2); OOSTKAPELLE - Zeeuws Biolo gisch Museum, 12-17 uur: 'Naar de haaien' (t/m 1/3); Hannie Joziasse, foto's van paddestoelen (t/m 3/1 SLUIS - Raadskelder, 14-17 uur; Roemeense ikonen van Mariana Papara en haar leerlingen (t/m 4/1 VLISSINGEN - Bellamy 19, 10-17 uur: 'She loves Carrots Very Much', van beeldend kunstenaar Ronald van Dokkum (t/m 11/1 Theo van Doesburgcentrum, 9-20 uur: Zeeuwen kieken 't Zuiden' (t/m 19/12); WOLPHAARTSDIJK - Galerie De Hoekweide, 13-17 uur: Wim Vaar- zon Morel, aquarellen en schilderij en (t/m 3/1); YERSEKE - Museum, 10-16 uur: 'Wat een kreeft beleeft' (t/m aug. '98); IJZENDIJKE - Streekmuseum, 10- 12en 13-17 uur: Werk van 5 fotogra fen geschiedenis v/d camera (t/m 28/3); ZIERIKZEE - Galerie Galerij, 13-16 uur: Arie Berkulin, tekeningen, aquarellen en kleine plastieken (t/m 30/1);Noordhavenpoort, 11-17 uur: Werk Joke Blom, Rijnhard Schre- gardus en Rob Jansen (t/m 3/1 HULPCENTRA Alarmnummer voor gebeel Zeeland: tel. 112. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zeeland,tel. 0118412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 0118 615551 (dag en nacht bereikbaar). Chr. Hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel.0118625414. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0118 469869 (dag en nacht be reikbaar). Kindertelefoon Zeeland, tel. 0800 0432 (gratis), dag. van 14.00-20.00 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 0118 628800. Aids Infolijn, tel. 0118 638384. De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der redactie van Claudia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk worden aan geboden aan de redactie van de PZC, postbus 18, 4380 AA Vlissingen, of via fax 0118-470102. Mais- en tarweverw erker investeerde tien miljoen in emplacement Creatique aan de Frans van Waesberghestraat in Hulst houdt de komende dagen voor Kerstmis een wedstrijd kerst kaarten maken. Degenen die de mooiste zelfgemaakte exem plaren inleveren maken kans op een waardebon van 25 gul den. Creatique is gespeciali seerd in hobby-, teken-, en schilderbenodigdheden. Roompot Zwemparadijs in Kamperland heropent het ver bouwde restaurant Resto Tro pic zaterdag 20 december met een reeks optredens van arties ten. De optredens variëren van looporkesten vanaf 13.00 uur tot muziekshows en limbo's tot 22.00 uur. Om 16,00 uur geeft Hans Kazan een show voor kinderen. Fromagerie Jalexis een nieu we kaasspeciaalzaak aan de Noordstraat in Sas van Gent. Janny en Alex Michels-den Hamer verkopen er onder meer 'Noordhollandse en buiten landse kazen, wijn, salades, verse noten en zuidvruchten. Jalex promoot daarnaast Zeeuwse produkten als bieren, honing en appel-perenstroop. All Sports Body Gym, fitness club aan de Oostperkweg in Middelburg is sinds deze week een erkende sportschool vol gens de regeling onder auspici ën van het Ministerie van Wel zijn, Volksgezondheid en Sport. Body Gym van Jarl de Hartog en Bert Kuijs bestaat vijftien jaar. Alfa Romeodealer Nijsse bv aan de Oostdijk in Oude Tonge is tevens leverancier van acces soires en tumngprogramma's onder de naam Madeno Racing BV. -Het programma is afge stemd op 'alfisti'. Met deze ac tiviteit heeft het bedrijf zoveel bekendheid verkregen dat di recteur/eigenaar L. van der Maden heeft besloten de oude bedrijfsnaamn te laten vallen en de autoverkoop ook onder de naam Madeno Racing voort- te zetten. doorConny van Gremberghe SAS VAN GENT - Aan het ver voer per spoor zitten heel wat voordelen. De aanvoer van grondstoffen kan sneller en in grotere hoeveelheden gebeu ren. Ook is de afzetmarkt via rail makkelijker bereikbaar. Dat waren ook de argumenten voor het Sasse maïs-en tarwe- verwerkende bedrijf Cerestar Benelux om begin dit jaar te besluiten tot de aanleg van een nieuwe spoorwegemplacement op het bedrijfsterrein. Woensdag, bij de officiële inge bruikname van de spoorlijn en bijhorende losinstallatie, werd Cerestar direct geconfronteerd met een nadeel van het vervoer over het spoor. De wissel waar- mee de maïs-trein van de hoofdlijn Gent-Terneuzen moest worden afgeleid, bleek gisterochtend te zijn vastge vroren. Het duurde dan ook even voordat de trein de losin stallatie kon bereiken om de eerste partij maïs af te leveren. Een kwartiertje later dan voor zien kon algemeen directeur M. J. van Nunen, bijgestaan door D. Seguin, directeur Raw Materials Procurement van Cerestar Europa, de hendel overhalen van de eerste met maïs geladen wagon uit Frank rijk. Schip en as Tot nu toen wordt de maïs, die bij Cerestar verwerkt wordt tot 150 soorten glucose en andere zetmeelproducten, vanuit Zuid-West-Frankrij k per schip en vervolgens per as naar Sas van Gent getransporteerd. Vanaf volgend j aar zal de mees te aanvoer via het spoor plaats vinden. Het is de bedoeling dat dagelijks één trein met 22 wa gons in Sas van Gent arriveert, goed voor de aanvoer van 1300 ton maïs. De nieuwe losinstal latie aan het eind van de be drijf sspoorlijn doet er acht mi nuten over om een wagon te lossen. De maïs wordt vanaf de losplaats geborgen in twee nieuwe silo's met een laadca- paciteit van 1500 ton. Vanaf de silo's loopt een 300 meter lange overkapte transportleiding naar de bedrijfsafdelingen waar de maïskorrels verder worden verwerkt. Volgens P. van Rijnbeek, mana ger engineering van Cerestar, is het bedrijf met de spoorlijn minder afhankelijk geworden keuze van leveranciers aan het gin dit jaar begonnen. De wer- spoorverbindingen en bijho- van de aanvoer van producten Sasse bedrijf. Met de aanleg ken zijn in nauwe samènwer- rende installaties kostte het over water. De spoorverbin- van de spoorlijn en de bouw king met de Nederlandse bedrijf bijna tien miljoen gul- ding verruimt bovendien de van de losinstallatie werd be- Spoorwegen uitgevoerd. De den. Algemeen directeur M. J. van Nunen van Cerestar loste bij wijze van opening de eerste met mais geladen wagon uit Frankrijk. foto Charles Strijd door Claudia Sondervan MIDDELBURG - Aan 35 bureaus in een vleugel van Stedelijke Scholengemeen schap Nehalennia aan de Kruisweg kun nen vanaf volgende maand Walcherse leerlingen leren omgaan met huiswerk en zelfstudie. Het concept van de Middel burgse vestiging van Study Watchers is hetzelfde als dat van die wereldwijde groep Watchers met een ander doel: ge wichtsbeheersing door individuele bege leiding, planning en het aannemen van een goede houding jegens die taak. Hetzelfde beoogt Study Watchers voor leerlingen die problemen hebben met huiswerk. Orthopedagoog J. Holwerda maakte ken nis met het concept in Gouda, waar Study Watchers nu tien jaar draait. Dit jaar na men ook bureaus in Assen en Arnhem de methode over. Doel is leerlingen te behoe den voor vroegtijdig schoolverlaten van wege studieachterstand. Bij Study Wat chers komen leerlingen na school op afspraak naar het bureau, waar zij onder begeleiding en controle van een medewer ker hun huiswerk maken. „Het is geen last-minute lapmiddel voor mensen die er slecht voor staan met een examen in zicht" waai'schuwt Holwerda. „Plet gaat erom een structurele verbetering aan te brengen in de manier waarop kinderen met huis werk omgaan." Intensiteit De training wordt gegeven in perioden van drie maanden en kan variëren in intensi teit. De één kan toe met vier dagen per week en heeft zijn studieboeken gewoon thuis, een ander bezoekt het bureau vijf dagen per week, volgt aanvullende trai ningen en heeft alle studieboeken ook daar staan. Een bezoek aan Study Watchers duurt minimaal een uur, maar doorgaans brengen leerlingen er anderhalf tot twee uur per dag door. Veel in de training is ge automatiseerd. Bij binnenkomst klokt de computer de leerling, wijst hem een bu reau en keert hem een dagformulier uit, waarop voortgang, planning en aanmer king staan. Ook studieresultaten en de sco res bij overhoringen worden bijgehouden. Oiiders en school krijgen regelmatig rap port over de voorgang van de leerling. De medewerkers van Study Watchers heb ben allemaal een onderwijskundige ach tergrond. verzekert Holwerda. De kosten van deze huiswerktraining draaien om de 250 gulden per maand, schat hij voorzich tig. Wanneer ouders geen bijdrage kunnen opbrengen, is er een steunfonds van het bureau als vangnet. door Richard Hoving MIDDELBURG - De handha ving van het milieubeleid in Zeeland wordt verbeterd. In stanties die toezien op de nale ving van milieuwetten en -ver gunningen leggen de laatste hand aan een bestuursovereen komst die tot een doelmatigere samenwerking moet leiden. Het langs elkaar heen werken en achterhouden van informatie moet definitief tot het verleden •gaan behoren. De controle op het naleven van de milieuregels is een taak van onder meer het Openbaar Mi nisterie, de provincie, gemeen ten, inspectiediensten, water schappen en Rijkswaterstaat. Eerder dit jaar heeft het Provin ciaal Milieu Overleg (PMO), waarin alle controlerende in stanties zijn vertegenwoordigd, een zogenoemde sterkte-zwak teanalyse van de samenwerking uitgevoerd. Voornaamste uit komst hiervan was dat er 'effici ënter' en 'doelmatiger' moet worden gewerkt. De bestuurs overeenkomst, die medio vol gendjaar wordt getekend, is een antwoord op de bevindingen, zegt C. L. J. van Vlaanderen, se cretaris van het PMO. „De hui dige vrijblijvendheid maakt plaats voor bindende afspraken over het uitwisselen van infor matie en het verlenen van on dersteuning." De analyse heeft ook geleid tot de aanstelling van een regiocoördinator boven de Westerschelde per 1 januari 1998. Ernst Milieuofficier van justitie mi; A de Lange juicht de nauwere sa menwerking tussen de verschil lende instanties toe. „We zijn in Zeeland aardig op weg, maar er kan wel het een en ander worden verbeterd." Overtredingen van de milieuregels worden, volgens De Lange, niet altijd aan het Openbaar Ministerie gemeld. „Het openbaar bestuur is nogal eens gebaat bij een goede ver standhouding met een bedrijf of instelling. In plaats van de zaak aan het Openbaar Ministerie voor te leggen, proberen ze met de overtreder tot een oplossing te komen. Dat is niet bij voor baat verkeerd, maar wij willen de ernst van de overtreding ook graag weten." De oprichting van een mi- lieuhandhavingsteam in Zeeuws-Vlaanderen afgelopen zomer noemt De Lange een goed voorbeeld van een samenwer kingsvorm die de aanpak van de milieucriminaliteit de laatste tijd al heeft verbeterd. De kern van het team wordt gevormd door een milieurechercheur en cle milieuofficier van justitie. Afhankelijk van het milieumis drijf wordt de hulp ingeroepen van deskundigen die bij de pro vincie, waterschappen. Rijks waterstaat of andere instanties werkzaam zijn. In de loop van volgend jaar wordt ook op Wal cheren een handhavingsteam opgericht. Wanneer de Bevelan- den en Schouwen-Duiveland zullen volgen, is niet bekend. „De gemeenten en de politie zijn daar nog niet zo ver", aldus De Lange. De milieu-officier deed onlangs in het tijdschrift Wantij van de Zeeuwse Milieufederatie een oproep aan natuurliefhebbers om vaker aangifte toe doen van 'misdaden tegen het milieu'. „Natuurliefhebbers zijn vaak op pad en zien veel." Volgens De Lange moet de oproep in Wantij niet als een noodkreet van het Openbaar Ministerie worden gezien. „In vergelijking met an dere provincies doen wij het in Zeeland vrij aardig. Wat mij echter verbaast, is dat er zo wei nig aangiftes van milieuover tredingen worden gedaan. Als er thuis wordt ingebroken, doe je toch ook aangifte. Waarom dan niet als het milieu wordt aangerand." Kerstzang ZIERIKZEE - De Interkerkelij ke Werkgroep Zierikzee houdt op woensdag 24 december vanaf 19.30 uur een volkskerstzang- dienst in de Grote of Nieuwe Kerk in Zierikzee. De Konink lijke Harmonie Kunst Eer en organist Hans Biesma verlenen muzikale medewerking en spe lers van de Leger de Heils-musi- cal 'Vrede, vrede' brengen enke le van hun liedjes ten gehore, door A. J. Snel Nederland ontkerkelijkt, maar toch - nog altijd vie ren vele duizenden gelovigen van zeer diverse christelijke modaliteiten de zondag. Fout. Hun gedrag berust op een mas sieve misvatting, menen de sabbattisten. De zondag is geen geheiligde dag, maar werd ingesteld bij wijze van te gemoetkoming aan zonaan- bidders uit de tweede en derde eeuw. In de vierde eeuw beves tigde keizer Constantijn de Grote formeel dat de zondag de in de Bijbel bedoelde rustdag was. Dat had hij niet moeten doen. Want nou zitten veel christenen, als ze God willen ontmoeten, er steeds net een dag naast. Zo lopen ze week in week uit de Almachtige mis. Dat is niet catastrofaal, zeggen de sabbatvierders. Maar wel heel spijtig. Ruim een jaar geleden hebben ze een ruimhartige poging ge daan hun ongelijk te halen. De Sabbatstichting loofde een be loning van tienduizend gulden uit voor wie het bewijs kon le veren voor de bijbelse her komst van de zondag als weke lijkse rustdag. Het geld is nog steeds in kas. Een onafhanke lijke jury oordeelde dat geen enkele van de tientallen pogin gen geslaagd kon worden ge noemd. Zelfverzekerd besloot de stichting de termijn voor de prijsvraag te verlengen: wie vóór 1 november volgend jaar uit de Bijbel het overtuigende bewijs weet te destilleren dat de zondag als rustdag moet worden beschouwd, kan als nog naar de geldelijke beloning dingen. Die is trouwens opge trokken tot een ton. Het heeft, men zij 'gewaar schuwd, geen zin een beroep te doen op Openbaringen 1 vers 10. Nogal wat inzenders in eer ste termijn hebben dat gedaan. Maar de dag des Heren die daar wordt genoemd, is naar het oordeel van de jury de dag van de wederkomst van Christus. Eeuwige rust Voor P. Westein, natuurgenees kundig therapeut te Vierhou ten, voorheen praktijkhou dend te Noordgouwe en bestuurslid van de Sabbat stichting, is de kwestie rond de Er staat: „Gedenk de sabbat dag, dat gij die heiligt" en dan wijst de Schrift naar cle zeven de dag. Dat is altijd de zaterdag geweest. Ook Paulus en Petrus vierden de sabbat. Er is geen enkele aanwijziging te vinden dat de zevende dag de zondag zou zijn. De verschuiving is een kunstgreep geweest waarvoor geen bijbelse grond bestaat." Uitstoting „Toen ik destijds besloot de sabbat te gaan vieren, ben ik in een isolement geraakt. Ik ben opgegroeid in een gerefor meerde milieu in Maassluis. Ik zat op dezelfde school als Maarten 't Hart. De stap die ik deed, leidde tot uitstoting uit de gemeenschap waarin ik mijn jeugd heb doorgebracht. Moeilijk." Dat is het nu niet meer. Westein viert de rustdag samen met zijn vrouw. De sabbat begint bij zonsondergang op vrijdag en eindigt bij zonsondergang op zaterdag. „Een goed element daarvan is dat de tijdstippen verschuiven met de seizoenen. De zondag zoals de meeste christenen die vieren begint om twaalf uur 's nachts en duurt precies een etmaal. Aan het be gin en eind slapen veel mensen. Van de sabbat ben je je meer be wust doordat de tijden steeds anders zijn. Wij geven een per soonlijke invulling aan de dag; vragen om een zegen, doen aan Bijbelstudie en maken een wandeling. De viering is medi tatief ingekleurd." Scheppingsverhaal Hij heeft geen twijfel: de ver lengde prijsvraag zal geen win naar opleveren. Of het streven naar invoering van de zaterdag als kerkelijke rustdag tot re sultaat zal voeren? Westein sluit het niet uit. „Uit een on derzoek van het Reformato risch Dagblad is gebleken dat tweehonderdduizend protes tanten er wel voor voelen. Nee, aanmatigend zijn we niet. Ik ga uit van het scheppingsverhaal zoals de Bijbel dat geeft. Daar staat dat God de zevende dag zegende en heiligde. In de Tien Geboden wordt daar een ver volg op gegeven. Als je daar veel waarde aan hecht, kan ge vraagd worden dat je je ook re kenschap geeft van het vierde gebod." Het bewijs voor de bijbelse herkomst van de zondag als wekelijkse rustdag, waarop velen ter kerke gaan, ontbreekt volgens de Sabbat stichting. foto Ruben Oreel sabbat en de zondag van grote betekenis. Hij zou zich, zegt hijliever in de rijen der Katha ren scharen en branden als een ketter dan dat hij zijn visie op de sabbatviering zou verloo chenen. „God, de koning van het universum, moet worden gehoorzaamd tot in de dood. Daar ben ik van overtuigd. De sabbat verwijst naar de eeuwi ge rust die op de nieuwe aarde zal gelden. God zegt dat hij de mens op de sabbat in de kerk zal ontmoeten. Wie een andere dag kiest, loopt die afspraak constant mis; is disharmonisch bezig. Ik veroordeel anderen niet en ik geloof ook niet dat het behoud van de mens gele gen is in de sabbatviering. Je kunt God altijd en overal ont moeten en ik weet wel dat veel christenen in de veronderstel ling leven dat ze op zondag de sabbat vieren. Maar ïk zou me laten doodschieten als ik ge dwongen zou worden de zon dag te vieren." Denktank De Sabbatstichting is ander half jaar geleden opgericht om een soort denktank te vormen voor sabbatvierders in Neder land. Zij richt zich hierbij op zo'n twintig- tot dertigduizend mensen, behorend tot de kerkgenootschappen van de zevendedagsbaptisten, de ze vendedagsadventisten of af splitsingen daarvan en verder is er belangstelling voor het werk van de stichting vanuit diverse stromingen binnen het jodendom. Westein: „Onder de sabbatgelovigen is nogal wat versplintering. De stichting is een soort serviceorgaan voor de mensen die belang hechten aan de sabbat als rustdag én die zelf te kleine groeperingen vor men om zich sterk te kunnen maken. Eén van de activiteiten van de stichting is het streven naar eerherstel van de zater dag als bijbelse rustdag. Vooral in reformatorische kring roept dat nogal wat op. Dat is niet zo vreemd als je bedenkt dat de katholieke kerk de zondag als heilige dag heeft aangewezen. Die kerk heeft gemeend de macht te hebben tijd en wet te kunnen veranderen. Veel pro testanten zijn niet gelukkig met die gedachte." Tien geboden Westein zelf is zich een kleine veertig jaar gelden, toen hij in militaire dienst moest, gaan verdiepen in de kwestie van de rustdag. „Je denkt in zo'n fase van je leven aan het 'gij zult niet doden' en daar volgde uit dat ik geen wapen wenste te dragen. Ik ben toen ook inten siever over de anclere van de Tien Geboden gaan nadenken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 21