Terneuzen kwetsbare subtopper Breskens is leider na winst op Koewacht Hontenisse verslaat Steen Pover voetbal in derby Philippine-IJzendijke Dion Bergmans haalt eindzege op moyenne Sterk optreden basketbalclubs sport maandag 15 december 1997 Zesde plaats biljarter Leeraert Juniorenbestuur rijdt etappe Steen Al verliest nipt: 0-1 Terneuzen BI naar winst Drie goals Mario de Fouw Terneuzen verslaat TSC Telussa ook tevreden met gelijkspel tegen Middelburg (1-1) door Peter van Kouteren SINT-JANSTEEN - De voet balvereniging Steen gaat dit seizoen voor een prijs in de vierde klasse, maar onder de nieuwe trainer Cor van de Vel de wordt er ondermaats ge presteerd. Steen begon het sei zoen weliswaar sterk, maar kon ook tegen Hontenisse geen einde maken aan de vrije val die zes weken geleden werd in gezet. Steen verloor door een doel punt in. blessuretijd met 1-2 van Hontenisse. Edward Tiele- man werd matchwinnaar voor de verrassend sterke debutant. Met slechts drie punten uit de laatste zes duels komt de win- Edward Tieleman matchwinnaar: 1-2 terstop voor Steen dan ook ah lerminst ongelegen. De Oost- Zeeuws-Vlamingen duikelden van een koppositie naar een plaats in de middenmoot en spelen als gevolg van die slech te reeks als een angsthaas. Werner Bisschop zette Steen vroeg in de tweede helft op voorsprong tegen Hontenisse. Dat was op dat moment niet. meer dan verdiend, omdat de thuisploeg eerder al diverse mogelijkheden onbenut had gelaten. „We hadden het voor rust.al moeten beslissen", vond Cor van de Velde, die geregeld vanuit zijn dug-out kwam oin zijn spelers aan te sporen. „En daarna gaven we het door per soonlijke fouten gewoon weg. Zo gaat dat keer op keer. Tel kens is het een ander, die in de fout gaat." Missers Met name Philip Canters mocht zich gisteren het verlies van Steen aantrekken. De. laatste man ging verschillende malen in de fout en was debet aan de twee treffers, die voor Hontenisse voldoende waren om, met drie punten naar huis te gaan. Canters hief zelf de buitenspelvai op, dooi' op een verkeerd moment terug' te gaan, en zag de bezoekers dus in een overtalsituatie door As- selman op gelijke hoogte ko men: 1-1. In blessuretijd verspeelde Canters de bal aan Asselman. De op maat bediende Edward Tieleman werd onderuit ge haald binnen hét strafschop gebied. Tieleman benutte zelf de toegekende strafschop on berispelijk: 1-2. Hontenisse-trainer Ad Roovers, die zijn team heel ti mide en met ontzag Voor de te genstanderhad zien beginnen, besefte dat"zijn elftal met drie punten niet mocht mopperen. „De gelukkigste ploeg heeft gewonnen7', vond hij. „Maar we hebben na die achterstand het initiatief wel goed overge nomen. In voetballend opzicht doen we voor geen enkele ploeg onder. Maar ik verwijt de jon gens wel eens dat ze te beschei den aan een wedstrijd begin nen." TERNEUZEN - Biljarter Jo Leeraert uit Terneuzen is in de nationale eindstrijd van de Amstel Driebanden Cup als zesde geëindigd. De start van de speler van de Steense Carambole in Berkel-Ensehot was uitstekend: de eerste twee partijen in de B-poule leverden een overwinning op. Ook in de derde - en laatste - partij zag het er goed uit en leek Leeraert zich te plaatsen voor de halve finales. Met de derde winstpartij in zicht verspeelde hij zijn kansen. Daardoor miste hij de halve eindstrijd. Winnaar van de Amstel Driebanden Cup werd Eikhout uit Cuyk. AXEL - Het bestuur van de Juniorendriedaagse van Axel gaat zelf de etappe door België rijden, die is uitgezet in de buurt van Zottegem. Tijs van Boven, van de parkoerscommis sie, heeft de route opgevraagd en organiseert binnenkort een tocht voor het bestuur, dat de etappe per racefiets zal afleg gen. „We willen zelf eens ervaren hoe zwaar het wordt voor de renners", aldus VanBoven. De etappe is 121 kilometerlang en gaat over twee keer twee beklimmingen van de Berendries en de Valkenberg. Voorzitter Ap den Doelder zegt eerst op trai ningskamp te gaan voordat hij zich waagt aan de loodzware etappe. SINT JANSTEe'n - De A-junioren van Terneuzen kwamen zaterdag niet in actie omdat alle wedstrijden in het district West IV werden afgelast, zoals ook AZVV-HVV'24 in de hoofdklasse van het district Zuid 1 geen doorgang vond. In diezelfde hoofdklasse werd wel Steen Al-Internos Al ge speeld. Dat duel eindigde in 0-1, hoewel Steen over het alge meen het beste van het spel had en paal en lat doelpunten in de weg stonden. TERNEUZEN - De B-junióren van Terneuzen kwamen in de landelijke derde divisie tot hun tweede overwinning' in de laatste drie wedstrijden. Op eigen veld werd met 2-1 van Wil lem IIB2 gewonnen. De eindstand was verdiend en had hoger uit kunnen vallen als Terneuzen de kansen had benut. Tegen de verhouding in namen 'de bezoekers na vijftien minuten spelen een 0-1 voorsprong, maar binnen de minuut scoorde Sander de Koeijer alweer de gelijkmaker en nog geen vijf mi nuten later werd het 2-1 door een afstandsschot van Arjen Jansen. Na de hervatting had Terneuzen een oveiwicht, maar een gebrekkige afwerking stond meer treffers in de weg: 2-1. TERNEUZEN In de hoofdklasse voor B-junioren behaalde Temeuzense Boys een 4-2 overwinning op Zierikzee. Hoog stand was dat duel allesbehalve, maar verdiend was de zege wel. Al vroeg in de wedstrijd kwam Terneuzense Boys op 1-0 door treffer van Arjen Oostdijk en later werd het 2-0 door Ma rio de Fouw. Zierikzee scoorde kort voor de rust en bracht de thuisclub vijftien minuten voor tijd nog in de problemen met een tweede tegentreffer. Twee goals van Mario, de Fouw brachten de zege in de slotfase alsnog bij Terneuzense Boys. TERNEUZEN - De C-junioren van Terneuzen nestelden zich in de veilige middenmoot van de hoofdklasse door een 4-0 overwinning op TSC Cl uit. Bij de fust was het al 0-3. Alle doelpunten van Terneuzen werden gescoord door Jonathan Constanvia. Willem II C2-Temeuzense Boys UI werd afge last. door Aector Dooms TERNEUZEN - De twee treffers vormden de hoogtepunten in het verder matte duel tussen Terneuzen en Middelburg. De Zeeuwse derby tussen de twee subtoppers in de derde klasse eindigde onbeslist: 1-1. Daar mee lijkt de doelstelling, om mee te doen aan de top, voor bei de clubs vooralsnog ver weg. Toch toonde Terneuzen-trainer Paul Telussa zich na afloop te vreden, hoewel hij zich tegelij kertijd realiseerde dat de neu trale toeschouwer de grote verliezer was. Telussa verwees na het teleurstellende optreden van zijn ploeg naar de omzettin gen, die hij op het laatste mo ment binnen zijn elftal had moeten doen. Michel de Ridder en Rolf Mobach haakten af door blessures. De bedoelingen waren al snel zichtbaar: Terneuzen paste zich aan Middelburg aan. Danny Magito, de laatste man, schoof door naar het middenveld om Jan de Rijke op te vangen. Bart Rijnhout nam de positie van Magito in. „We wilden allebei niet verlie zen", berustte Telussa in het ge lijkspel. „Met een punt de win terstop ingaan geeft je een lekkerder gevoel dan zonder punten." Het klonk niet erg strijdlustig. Middelburg speelde gedurfder en had vrijwel de hele wedstrijd het betere van het sjsel. De ploeg van trainer Cees Houtepen leek na de rust voor de winst te gaan, maar het grote manco bij de Middelburgers was het creëren van kansen. Alleen Turan Do- gan werd na een goedlopende aanval een keer vrijgespeeld, maar de middenvelder produ ceerde een afzwaaier. Een vrije trap van Patrick Vogel spatte uiteen op de vuisten van Ter- neuzen-doelman Peter Huls. Het was alles wat Middelburg te bieden had. De aanvallende mogelijkheden van Terneuzen waren nog treu riger. De ploeg moest in de twee de helft steeds meer terrein prijsgeven en slaagde ook bij te genaanvallen er niet één keer in om gevaarlijk te worden. Telussa voerde nog wat excuses aan: „Danny van de Velde was niet fit. Ik had hem normaal ge sproken tijdens de rust gewis seld, maar nu moest hij blijven staan. Ook Michel de Vries vroeg om een vervanging." Mid delburg startte overigens zon der de basisspelers Khalid Bou- f'rahi en Jorrit Schuurman. Terneuzen kwam al snel op een voorsprong. Michel de Vries, de beste speler bij de roodzwarten, ontfutselde in de vierde minuut Pascal van de Berg de bal en schoot vanuit een schuine hoek raak: 1-0, De vroege opsteker gaf Terneuzen even vleugels, maar gaandeweg de wedstrijd nam Middelburg het initiatief over. De Walcherse ploeg had veel balbezit, maar echt dreigend zag het er niet uit. Tot halverwe ge de eerste helft Steven Seedo aan de linkerkant goed door ging. Zijn voorzet bereikte het hoofd van Jan de Rijke, die de bal teruglegde op Leo de Groot. De middenvelder kapte zich goed vrij en schoot Middelburg naar een 1-1 stand. Dat daarmee ook de eindstand was bereikt, was niet verwon derlijk. Middelburg wilde nog wel, maar kon het overwicht niet uitdrukken in mogelijkhe den. Terneuzen wilde niet of kon gewoon niet meer. Daardoor eindigde deze kleurloze derby in een deling van de punten. Terneuzen-Middelburg 1-1 (1-1). 4, De Vries 1-0, 23. De Groot 1-1. Scheidsrechter: M. Hellemons (Kruisland). Aantal toeschouwers: 350. Gele kaart: Nieuwelink (Ter neuzen). Slinger (Middelburg). Steven Seedo (Middelburg) slalomt tussen de Terneuzen-verdedigers Danny Magito, Ryan Adam, Menno den Dekker en Bart Rijnhout. foto Peter Nicolai Ivo Moonen van Philippine (links midden) schiet tussen twee spelers van IJzendijke op doel. foto Peter Nicolai doorWim de Vos PHILIPPINE - Bij het ingaan van de winterstop blijft Phi lippine onverminderd in de problemen. Daar waar een overwinning in de laatse thuiswedstrijd van het jaar, tegen IJzendijke, noodzake lijk was om de ploeg enige lucht te geven kwam de for matie van trainer Ruud Cor- nelis niet verder dan een ge lijkspel: 1-1. Beide ploegen verdienden ei genlijk ook niet meer dan één punt. Om aanspraak te mogen maken op meer was het spel dat op de grasmat gelegd werd. te pover. Kortom: een wed strijd om snel te vergeten. Er was Philippine ongetwij feld veel aan gelegen om tegen IJzendijke een goed resultaat neer te zetten. Het spel was er in de eerste minuten ook op gebaseerd om zo ver mogelijk van het eigen doel weg te spe len. Dat was ook niet verwon derlijk, want in veel voor gaande wedstrijden had Philippine door een vroege te- gengoal achter de feiten aan gelopen. De thuisclub kwam de eerste fase van de wedstrijd goed door, voornamelijk omdat het spel zich geheel op de helft van IJzendijke afspeelde. Dat leverde een aantal mogelijk heden op. Marnix Schieman moch zelfs tot drie keer toe. aanleggen, maar de verder nogal onzekere doelman Cris .Cornelis stond telkens op de goede plaats. Ook Paul Floors kon in die fa se zijn ploeg niet op een voor sprong brengen, maar na iets meer dan een kwartier was Cornelis wel kansloos. Een hoekschop van Ivo Mohnen werd verlengd door Floors, waarna Erwin Thomaes de bal in de verste hoek van het doel kon schieten: 1-0, Floors kreeg daarna nog' een kans, maar in vrije positie schoot de lange spits naast en over. Voor IJzendijke kreeg' topsco rer Adri van Haneghem een prima mogelijkheid. Hij schoot in de handen van doel man Daniël Schieman. Vlak voor rust had IJzendijke-ver- dediger Nico Aerssens alle ge luk van de wereld, toen hij de doorgebroken Floors onder uit haalde. De zwak leidende scheidsrechter Blommaert durfde de zwaarste sanctie niet te geven en hield het bij een gele kaart. De tweede helft startte veel belovend voor IJzendijke. Na amper veertig seconden maakte Adri van Haneghem zich voor één keer los van zijn directe tegenstander, om speelde een drietal verdedi gers en schoot de bal beheerst achter Schieman (1-1). Daarna verzandde de wed strijd volledig. Foute passes wisselden elkaar af, de twee ploegen kwamen nog nauwe lijks in de buurt van het doel van de tegenstander. De mooi ste actie kwam nog op naam van Philippines laatste man RitchieBosma, die op links tot op de doellijn mocht opruk ken, een puntgave voorzet af leverde op de jeugdige inval ler Maarten de Groene, maar die schoot tegen doelman Cor nelis. Het bleef daardoor te recht 1-1. door Jan Roovers SINT JANSTEEN - In de Grand Prix driebanden in Sluiskil werd hij vorige week in de twee de ronde al door clubmaat Rob Claerhoudt uitgeschakeld. In café De Kroon in St. Jansteen nam biljarter Dion Bergmans gisteren overtuigend revanche. Niet alleen op de man die hem in de Grand Prix de weg naar de derde ronde versperde. Het hele gezelschap hoofdklassers in de spelsoort driebanden kwam op de streep tekort. Bergmans is weer een bondsmedaille rijker. Dat gebeurde overigens na een boeiende eindstrijd. Van de ge starte vijf spelers van De Smic- kel kwamen Bertie van Remor- tel, de pas gepromeerde Ko Dieleman en Rob Claerhoudt al vrij vroeg in het toernooi op het tweede plan terecht, maar de overige vijf finalisten gaven el kaar weinig of niets toe. De driedaagse titelstrijd zou dan ook naar een climax toe groeien en voor aanvang van de slotronde drie kanshebbers aan de start brengen. Bij winst op Cees Wissel zou Eddy van Goe- them het toernooi met voor sprong afsluiten, Dion Berg mans was alleen gebaat bij eigen winst èn een nederlaag van Van Goethem. En precies dat scenario voltrok zichin de finale: Cees Wisselhad het beste bewaard voor zijn uit smijter en won in 46 beurten van Eddy van Goethem (40-30), Di on Bergmans greep zijn kans en versloeg in zijn slotoptreden te genstander. Koos Zwanink: 40- 34 in 50 beurten. Het moyenne van Bergmans wees 'daarna de opvolger van aftredend kampi oen Rob Claerhoudt aan. Voor Dion Bergmans zit aan het kampioenschap nog een extra leuk tintje: de gewestelijke eindstrijd wordt van 13 tot en met 15 februari gespeeld in 't Pannenhuis in Hoogérheide. Daar is Bergmans kind aanhuis, want hij speelt er ook competi tie op groot biljart. door Aector Dooms TERNEUZEN - De Zeeuws- Vlaamse basketbalclubs had den een uitstekend weekeinde. De vrouwen van Voorwaarts legden in de Zeeuwse competi tie voor rust de basis voor een ruime 70-47 overwinning tegen Dynamo'70. Het Axelse team miste een paar basisspelers. Daarom speelden bijvoorbeeld trainer-coach Will Kimenai en Heieen van Espen, die alleen in noodsituaties mee doet. Een welkome versterking bleek Elsa Martina, die voor heen bij Scheldesport speelde. Zij is niet altijd inzetbaar, om dat ze de jeugd van Schelde sport traint en begeleidt. Binnen de lijnen was er geen sprake van een gelegenheids team. Het spel weid volledig be heerst door Voorwaarts. De 44- 21 voorsprong bij de rust was een juiste afspiegeling van de krachtsverhoudingen. Na rust werd er slordiger verdedigd, waardoor de voorsprong niet groter werd: 70-47. Elsa Marti na scoorde, vooral via fast- breaks, 14 punten terwijl Lian- ne de Jonge haar lengte uitbuitte en goed was voor 21 punten. Will Kimenai viel nog uit met een knieblessure. Bij de mannen was Scheldesport in Vlissingen te sterk voor het jon ge team van Marathon: 37-56. BV Oostburg leek kansloos, maar vocht zich in de slotfase naar een knappe 50-43 winst te gen Mevo. Marathon-Scheldesport 37-56: In de eerste helft keek Schelde sport tegen een 20-17 achter stand aan. Na rust liep het aan vankelijk ook niet naar wens, maar in de laatste tien minuten gaf de betere conditie van de Zeeuws-Vlamingen de door slag. Joery Buijze (13) en Gerard Phylipsen (12) waren topscorers bij Scheldesport. BV Oostburg-Mevo 50-43: De eerste helft kende een ongekend lage score: 16-20. Na rust pakte de thuisclub de Zierikzeese te genstander, waarbij Louis Pe- kaar moeilijk bleek af te stop pen, met name in de slotfase beter aan. De ploeg' moest diep gaan om een achterstand van tien punten weg te werken. Vijf minuten voor tijd was de stand gelijk: 36-36. In de slotfase stoomde BV Oostburg onder im puls van Willem van de Broecke door naar een 50-43 winst. De Oostburgse topscorer was Toby Mpsson met 20 punten. Essad Osmanovski scoort alle goals: 3-0 door Maikel Harte BRESKENS - Breskens was op eigen veld heer en meester over Koewacht, dat kansloos naar een 3-0 nederlaag werd ge speeld. De 16-jarige aanvaller Essad Osmanovski nam de vol ledige productie voor zijn reke ning en bracht Breskens zo aan de kop van de ranglijst. Het zag er aanvankelijk hele maal niet zo makkelijk uit. Breskens dicteerde weliswaar het spel, maar de defensie van Koewacht zat goed in elkaar en gaf ,de thuisclub geen kans. De Koewachtenaren loerden op counters, maar wisten zich daaruit ook geen mogelijkhe den te creëren. Het eerste half uur hoefden bei de keepers dan ook niet in actie te komen. De eerste kans was voor Mark Boeckhout. Scheids rechter Sturmz negeerde een vlagsignaal van zijn grensrech ter, waardoor de spits alleen voor doelman Angelo de Meij kon komen. De Meij wist Boeck- houts inzet echter tot corner te verwerken Even later was het wel raak. Cisko Osmanovski kapte bij de achterlijn Mauro Vink uit, zette voor op zijn zoon Essad, die de bal in kon koppen: 1-0. Even la ter kon Osmanovski senior de wedstrijd al beslissen, maar hij kwam niet langs De Meij. De vraag rees of De Meij Osma novski daarbij foutief afstopte. Scheidsrechter Sturmz durfde de bal echter niet op de stip te leggen. De stand bleef tot aan de rust 1- 0 en dus bleven de bezoekers in de wedstrijd. Meteen na de thee had Koewacht zelfs'op 1-1 kun nen komen, maar Tonnie van Vooren voorkwam dat door de doorgebroken Pascal Lensen neer te trekken. Van Vooren werd daarvoor terecht naar de kant verwezen. Stapje extra Een ideaal moment voor Koe wacht om de wedstrijd naar zich toe te trekken, maar het tegen deel was waar. Breskens kreeg steeds meer overwicht. Bres- kens-trainer Piet Puijpe noem de de uitsluiting van Tonnie van Vooren dan ook een keerpunt in de wedstrijd. „We moesten met tien man verder en toen zag' je ineens jongens opstaan die een stapje extra gingen verzetten. We gingen harder werken en ook steeds beter voetballen," Breskens zette dan ook goed door, maar dat was ook te dan ken aan de perfecte timing van Essad Osmanovski om zijn tweede doelpunt te maken. Van Vooren stond nog niet onder de douche of hij kopte een corner van Brian Verhulst binnen. Voor zover de wedstrijd nog niet beslist was, liet de jonge Osma novski er even later helemaal geen twijfel meer over bestaan. Een inzet van William Faes werd niet adequaat wegge werkt, Osmanovski profiteerde. Met een simpele schuiver maak te hij het kanvei af. Ondanks de overwinning was Puype niet helemaal tevreden. Vooral het spel over de vleugels liet volgens hem te wensen over. Opmerkelijk was dat.zijn colle ga Rudi Rietjens wel vrede kon hebben met wat hij had gezien. „We wisten dat het hier moeilijk zou worden. Bovendien misten we belangrijke spelers als Carlo de Waele en Danny Vlassen- rood. Als je dan ziet dat we het Breskens toch nog moeilijk heb ben gemaakt, dan ben ik tevre den." Pascal Lensen van Koewacht (links) in duel met Breskens-verdediger Mario Corlhals. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 28