Winterstop komt als geroepen Altijd oppassen voor een stuntje Opmars Katwijk duurt voort PZC sport maandag 15 december 1997 20 Reserves Morres verslaan leider landelijk volleybal Vermoeid Hoek ook tegen FC Lisse onderuit: 0-3 Zwemmers in de achterhoede op NK in een 50-meterbad door Koen de Vries HOEK - Daar gingen ze, de geldschieters van Hoek. Met nog twee minuten op de klok trokken ze zich in groten getale terug van de tribune, op weg naar het warme sponsorhome. Het scorebord sprak onverbid delijke taal: Hoek-FC Lisse 0-3. Hoek is verkouden, de sponsors zijn er ziek van. Iedereen die de Zeeuws-Vlaam- se hoofdklasser een warm hart toedraagt, zal zaterdag hebben teruggedacht aan die zwoele middag in september, toen Hoek aan jaargang '97-'98 begon. Uit tegen FC Lisse, de kampioen van de vorige competitie, werd het na een wedstrijd met alles erop en eraan 3-3. In de nabe schouwing werden de verwach tingen nog een beetje aange scherpt. Hoek zou een rol gaan spelen in de top van de hoofd klasse. Geen twijfel mogelijk. Nog steeds bestaat daarover geen t wij fel, maar nu in negatie ve zin. Na de ontluisterende ne derlaag in het tweede competi tieduel met FC Lisse is de op het oog oververmoeide ploeg van Adriaan Nieuwenhuijse met 19 uit 14 terug te vinden op de ne gende stek. ,,Een plaats Hoek onwaardig", meende ook de aangeslagen Nieuwenhuijse. Maar er is een lichtpuntje: de winterstop komt eraan. Want vermoeid zijn veel spelers van Hoek, lichamelijk en geestelijk. Zo liet bijvoorbeeld topscorer Ad Gladdimes een gelaten en on geïnspireerde indruk achter. Luister naar aanvoerder Pa trick Naudts; „Wanneer de win terstop aanbreekt, raak ik zeker drie weken geen bal aan." Op sleeptouw Opmerkelijke, maar zinvolle woorden van de voetbalgekke aanvoerder. Naudts was zater dag een van de velen die een vorm etaleerde na vier weken disco op Mallorca. „Aan het be gin van de competitie speelden we misschien wel het beste voet bal dat Hoek ooit speelde. Maar nu komen we tekort. Ik zelf kom overal één stap te laat. En dat is belangrijk, want ik ben degene die het elftal op sleeptouw kan nemen." Eén stap te laat kwam ook kee per André de Letter, toen in de 35e minuut Leon van der Zwet van onze sportredactie DRACHTEN - De Zeeuwse deelnemers aan het NK zwem men in Drachten hebben geen opzienbarende prestaties gele verd. Omdat de wedstrijden voor een groot deel in het teken stonden van de voorbereiding op het WK in Perth, werd - tegen de traditie in - gezwommen in een 50-meterbad. De meeste deelnemers waren niet gelukkig met deze keuze, omdat ze niet in staat waren om te trainen in een zwembad van die lengte. Zo had Scheldes- troom-trainer Frans Verplanke nog gekeken naar mogelijkhe den om in Brugge te trainen, maar, dat bleek niet mogelijk. Het is voor onze meisj es duide lijk een te grote overgang ge weest. Tot 75 meter konden ze goed meekomen, daarna kregen ze last van verzuring. Ze hebben geen van allen tijden kunnen zwemmen die voor hen normaal zijn. Ik heb er ook met andere trainers over gesproken en die hadden met de zelfde proble men te kampen", aldus de trai ner van de zwemclub uit Bres- lcens. Middenmoot Van de Zeeuwse deelnemers deed Ryan Verplanke het nog het best. Op de 50 vrij sprintte ze naar de tijd van 28,78, die haar een plaats in de middenmoot opleverde. Op de 100 school werd zij met een tijd van 1.19,16 eerste reserve voor de B-finale. Carolien de Milliano kwam op de rugslagnummers niet uit de verf. Met 1.12,86 op de 100 en 2.4.0,25 op de 200 meter bleef zij ver verwijderd van haar plaat singstijden. Ook Sandra Tem merman bleef in de midden moot steken met haar rugslag- tijd van 1.13,88. Ellen van de Velde zwom bij de jeugd een redelijke tijd (1.21,73) op de schoolslag en 1.13,44 op de rugslag. Eelco van Gemert, die al jaren lang present is op de NK, kwam op de 100 vlinderslag tot een tijd van 1.01,60, ruim bo ven zijn persoonlijke recordtijd van 1.00.0. De Vlissinger koos voor een iets andere voorbereiding.. Meer krachttraining en wat minder watertraining brachten hem dus niet de verwachte toptijd. namens Lisse een hoekschop kwam. De bal draaide, gedra gen door de wind, langs alles en iedereenmeteenhetdoelin: 0-1. „Het breekpunt van de wed strijd", vond Nieuwenhuijse. „Een verschrikkelijke blunder van De Letter", stelde Naudts bovendien. „Als iemand in zo'n geval in dè weg staat, beuk je hem desnoods een hernia. Zo'n bal moet de keeper altijd heb ben." Het zijn dit soort beginnersfou- ten die de Belgische aanvoerder de laatste weken tot wanhoop brengen. „Er wordt te weinig geluisterd naar de spelers met routine. Er zijn er die negen keer dezelfde fout maken en het de tiende keer weer zo doen. Het is een van de redenen waarom er geen elftal meer staat. Het sys teem is zoek." Juist daarom zag Hoek zelden kans een vuist te maken tegen het deze competitie eveneens ver terug gevallen Lisse. Alleen tijdens het eerste deel van de tweede helft was er pressie en passie. Toen had de thuisploeg de pech dat een schot van Leo Kaijser op de kruising beland de. Zelfmoord Een kwartier voor tij d gaf Nieu wenhuijse het teken dat Hoek achterin één op één moest gaan spelen. „Wel wat vroeg", vond Naudts, die wist dat deze tacti sche zet gelijk stond aan zelf moord. „Met die twee razend snelle spitsen van Lisse weet je dat je een enorm risico neemt." Dat bleek. Binnen twee minuten zorgde een counter van Jerrol Linger voor 0-2. Dat de wed strijd vervolgens bij slechts 0-3 eindigde, mocht vooral Lisse zich aanrekenen. Adriaan Nieuwenhuijse bleef uitermate mild na de zoveelste zwakke vertoning op rij. Met 'je speelt net zo goed als de tegen stander toelaat' en 'de meeste spelers,zitten niet goed in hun vel' trapte hij enkele wijd ge opende deuren in. Maar, erkende hij, in de winter stop zullen enkele harde noten worden gekraakt. Zo verwacht de trainer meer gevaar vanaf de vleugels. De trainer overweegt Geert de Poorter te verhuizen naar het middenveld en aan Kurt Pacqué de plaats van laatste man over te doen. Dat zoü zorgenvoor meer evenwicht in de as, maar vooral voor een betere organisatie. Visie Verdedigende middenvelder Patrick Naudts: „Ik moet een veel te groot gebied bestrijken en krijg bovendien vaak een mannetje in mijn nek. En dan moet ik het elftal nog coachen ook. Want als ik zwijg, is het stil op het veld." Desondanks pleit Naudts voor rust in de tent. „Ik heb nog nooit met zo veel plezier gevoetbald als dit jaar. Nieu wenhuijse verdient een kans. Hij is open en eerlijk, en een man met visie. Het ligt aan het elftal. Wij moeten het laten zien op het veld en verzuimen dat." Nog één wedstrij d en dan breekt de winterstop aan. Op papier is de bekerderby met Terneuzen een eenvoudige klus. In de prak tijk zou het wel eens anders kunnen zijn. Het wordt een cru ciaal treffen. Dat beseft ook Adriaan Nieuwenhuijse: „We mogen niet verliezen. Dat kun nen we ons niet meer permitte ren. Zou hij weten dat de eerste crisisvergadering van de spon- sorgroep al achter de rug is? Hoek - FC Lisse 0-3 (0-1). 35. Van der Zwet 0-1, 76. Linger 0-2. 88. Lin ger 0-3. Aantal toeschouwers: 900. Scheidsrechter: D. van der Linden (Gameren). Gele Kaart: Standaert (Hoek). door Corné Boogaard OOST SOUBURG - In de lande lijke schaakcompetities waren slechts twee Zeeuwse successen te melden. De eerste teams van Het Witte Paard en Middelburg wisten tot winst te komen. Ver der deelden Terneuzen en Vlis- singen de punten. De overige Zeeuwse teams ver loren allen. In de hoofdklasse van de Zeeuwse schaakbond is de spanning te snijden. Na vier ronden hebben de teams van Landau, SVWZV en Souburg zes matchpunten. Goes 1, Het Witte Paard 3 en Goes 2 hebben een punt minder. Rotterdam 2-Het Witte Paard 2,5-7,5: Het hoogst spelende Zeeuwse team behaalde de eer ste overwinning van dit seizoen. Tegen het tweede tiental van Rotterdam speelde HWP erg ge concentreerd, wat in de vorige ronden nog wel eens een pro bleem was. Halverwege de match stond Het Witte Paard iets beter. In de tijdnoodfase lie pen de tien uit naar een grote overwinning. Aan Zeeuws- - Vlaamse kant vielen geen ne derlagen te betreuren. Wel wer den er vijf remises toegestaan. Schaesberg-Het Witte Paard 2 6-2: Schaesberg was op volle sterkte achter de borden geko men. Dat dit voor HWP 2 te veel van het goede was, blijkt uit de cijfers. Van de acht spelers was Mark de Bruijne de enige die won. Verder kwamen alleen Van der Zalm en De Zwart tot remi se. HWP verkeert momenteel in de gevarenzone. Slechts één team weten de Zeeuws-Vlamin- •gen nog achter zich. Terneuzen-Vlissihgen 4-4: In de derde klasse F stond de derby Terneuzen-Vlissingen op het programma. Voor beide teams was het een belangrijke match. Terneuzen startte sterk en kwam mede door een overwin ning van de teruggekeerd Janco Dees op een 2,5-0,5 voorsprong. In de loop van de match kroop Vlissingen echter dichterbij met overwinningen van Ewoud van Hecke, Hans Weiten en Wouter Bliek. Remises van Eric Clarisse en Wout Punt completeerden de puntendeling. Een verrassing was de overwinning van debu terend j eugdspeler J an Breukel- man tegen Martijn Naaijer. Sliedrecht-Middelburg 2,5-5,5: Middelburg speelde in Slie- drecht een overtuigende wed strijd. De eerste vijf borden le- door Peter van Kouteren VLISSINGEN - Eén Zeeuwse ploeg kwam in de landelijke volleybalcompetitie dit week einde slechts tot winst. De reser ves van Morres/Hulst, debute rend in de derde divisie F, verrasten met een 3-1 zege op de ongeslagen koploper Smash'70. De standaardploegen van Mor res/Hulst en VVS'92 verloren kansloos. Morres/Hulst-De Schalmers 1- 3: De Hulst-mannen gaven de wedstrijd aan het eind van de vierde set uit handen, toen een 14-10 voorsprong werd ver speeld. Dat betekende de nek slag voor de thuisploeg, die de eerste twee sets slecht blokke rend ook al had verloren. De set standen: 11-15, 10-15, 15-13. 14-16. Bos/Vrevok 2-WS'92 3-0: Kop loper Vrevok verloor in acht wedstrijden geen enkele set en leek op weg naar een ruime zege, toen binnen de kortste keren met 15-0 wérd gewonnen. Daar na ontwikkelde zich een echte wedstrijd, waarin de Vlissin- gers twee keer met 15-10 het loodje legden. Wea/Mévo' 8 0 -B ouw markt - /DOS 2-3: De thuisploeg kreeg de rekening gepresenteerd voor de geringe trainingsopkomst van de voorbije weken. Spelend zonder vaste patronen schoot Mevo'80 tekox-t. De setstanden: 9-15,15-6,15-9,10-15,10-15. Morres/Hulst 2-Smash'70 3-1: Een duel tussen twee teams, die weinig voor elkaar onder deden. De Hulst-resexves verzuimden in de slotfase van de eei'ste set door te pakken (12-15), maar putten moed uit een met succes opgehaalde achterstand in het tweede bedrijf: 16-14. Onder leiding van uitblinker Niek Schut werd daarna keihard werkend nog twee keer gewon nen: met 15-8 en 15-12. Rijnmond 4-WS'92 2 3-1: Af gereisd zonder wisselspelers was de Vhssingse formatie slechts in de derde set op di-eef WS'92 2 speelde erg wisselval lig en hanteerde een te gemak kelijke opslag. De setstanden: 15-5,15-9, 9-15,15-10. Morres/Hulst-De Schalmers 0- 3: Een gevoelige nederlaag voor de Hulst-vrouwen, die op alle fronten tekort kwamen en als ploeg tekort schoten. Binnen een half uur (na twee sets) zat De verden allemaal Middelburgse overwinningen op. Cees de Wolf had zelfs al na twintig zetten ge wonnen. Alleen Henk-Willem van Klaveren en Valere DeBuclt vexioren hun partij, terwijl Bert Henderikse remiseerde. Mid delburg klimt door deze over winning naar een gedeelde vierde plaats met twee match- i punten achterstand op de kop loper, de Pion uit Roosendaal. Hoofdklasse SVWZV-Het Witte Paard 3 5,5-2,5: Het Oostburgse team was door een vooi'uitgespeelde partij van Koen Leenhouts te gen Rudi Vandewynckele op voorsproixg gekomen. Zaterdag werd deze voorsprong opge voerd tot 3-0. Maar dat was nog niet de beslissing. Tonny Rie- mens en Olaf van der Sloot had- den mindere stellingen. In tijd- j nood echter bereikten beiden een remise, waarna HWP moest capituleren. Landau-De Zwarte Dame 5,5- 2,5: Na winst van Theo de Putter en een remise van Peter Kalis- j vaart en Peter van der Borgt, deed Wilko Krijnsen iets terug voor Kruiningen. Daarna liep Landau echter weg door ovei-- winningen van Arjo Arendse, Wim Sinke en John Hayward. Souburg-Souburg 2 5-3: Bas Rouw van Souburg 2 wist door een stukoffer wel Marco Diele- man op remise te houden, maar winst van Collin Boelhouwer, Rogier van Gemert, PimUijtde- wiüigen en Edgar van Boven brachten de stand op 5-1 voor het eerste achttal. De gewonnen stellingen, die Roeland Alders en Roel Schroevers inmiddels namens het tweede hadden be- ï'eikt, leverden twee punten op maar de totaalovexwinning was voor het eerste team. Goes-Middelburg 3 6-2: Het eerste team van Schaakvereni ging Goes overklaste Middel- burg 3. Slechts een speler van j Middelburg, Wout van Wijnen, kwam tot winst. Remises van Pannekoek en De Boer tegen respectievelijk Nieuwenhuijzen en Luitwieler waren verder de I enige wapenfeiten van de hoofdstedelingen. Goes 2-Vlissingen 2. 4,5-3,5: i Vlissingen blijft puntloos laat ste. Ook tegen Goes 2 ging het mis. Goes, met vijf invallers, was heer en meester. Teamleider Pauptit van Goes was vooral erg te spreken over de inbi'eng van de jeugdspelers. Schalmers al op rozen. De set standen: 7-15, 3-15, 9-15. Morres/Hulst 2-Mikro Elec- tro/SR 2 0-3: De thuisclub zat geen moment in de wedstrijd en speelde tegen een superieure te genstander ver onder de maat. Dat leidde tot een éénzijdig duel en drie nederlagen op rij: 7-15, 7-15,3-15. Promotieklasse De mannen van-De Sterre om zeilden in de promotieklasse een op papierlastige klip. RenéBur- gers (Ardito): „We maakten ons geen illusies, maar dat ze ons zó in de pan zouden hakken, had den we niet gedacht." Met een goede service en dito pass nam De Sterre het initiatief. Dat leidde voor de Zuiddorpenax-en tot de beste wedstrijd van het seizoen en winst: 0-3 (6-15, 3- 15,3-15). IJVC won met 3-1 bij De Kik- kei's en Savok wees het vierde team van WS'92 met 3-0 terug. Dynamo'70 ging voor eigen pu bliek genadeloos onderuit tegen Mytilus: 0-3 (2-15, 1-15, 3-15). De hoofdstedelingen waren in compleet, kwamen met een slechte instelling het veld in en 'troffen een degelijk spelende te genstander, die bij de les bleef. De jeugd van Dynamo'70 2 hield in een boeiende partij het derde team van VVS'92 onder de duim: 3-1(15-9, 15-5, 4-15, 15- ii). De vrouwen van De Kikkers waren tot in de tenen geladen, omdat IJVC op bezoek kwam. Drie kwartier later zochten bei de teams de douche op. De Kik kers, dat aanvallend en verdedi gend veel beter op dreef was, won drie keer op rij: 15-1,15-3, 15-7. BOK was ook zonder aanvalster Femke Noorthoek op dreef. Dat resulteerde tegen Scheldespoi-t; in een 3-1 (15-10, 13-15,15-12, 15-5) ovei*winning. De formatie uit Kapelle gaf in de tweede set een 13-6 voorsprong uit handen, speelde heel even met de schrik in de benen, maar herstelde zich knap. Koploper Savok wees WS'92 3 met 3-0 terug en Dynamo'70 legde in de eerste twee sets tegen Sgravo de basis voor een 3-1 ze ge. Dynamo'70, dat de derde set verloor-, beschikte aan het slot van de vierde set over de 'sterk ste zenuwen. Dynamo'70 2 won met 3-2 van WS'92 3. Hoek-aanvaller Angelo Nijskens slalomt door de defensie van FC Lisse. Ralph Polman (2) en Leon van der Zwet proberen hem, onder het keurend oog van arbiter Van der Linden, de doorgang te verhinderen. foto Charles Strijd door Matthew Gideonse VLISSINGEN - Katwijk won in de hoofd klasse A van het zaterdagvoetbal nipt van Excelsior Maassluis:4-3. Scheveningenwas te sterk voor Noordwijk (3-0). ARC won in Sassenheim eenvoudig van Ter Leede (0-3). Katwijk-Excelsior Maassluis 4-3 (2-1). 22. VanDuijn 1-0, 34. Raven 2-0, 40.R. Visser 2- 1, 54. De Ridder 3-1, 63. Monteiro 3-2, 65. Loeve 3-3, 86. Zwaan 4-3. Scheidsrechter: AJ. Stolze (De Lier). Aantal toeschouioers: 1200. Gele kaart: Rasens (Excelsior Maas sluis). Scheveningen-Noordwijk 3-0 (0-0). 55. Gi- rigorial-0, 72. Martina 2-0, 88.Roeleveld.3- 0. Scheidsrechter: J.A de Jong (Noorden). Aantal toeschouwers: 1500. Ter Leede-ARC 0-3 (0-2). 14. A Blok 0-1, 27. R. Blok 0-2, 8. Bos 0-3. Scheidsrechter: C.L. van Haaften (Kapelle). Aantal toeschou wers: 650. Gele kaart: Blankespoor (Ter Leede). Rijnsburgse Boys-Quick Boys 3-0. 58. Buis 1-0, 73. Bennekers 2-0, 85. Bennekers 3-0. Scheidsrechter: AJ. Alter (Zoeternieer) Supporters spelen bijzondere rol bij volleybalclub De Kikkers De Zeeuivse sport leefde vroeger van de burenru zies. De derby was een begrip. Niet alleen op het voetbalveld, want ook de andere teamsporten leef den van de regionale top- duels. En verschil tussen tuus en uut ivas er niet, ivant de derby stond al tijd garant voor span ning, sensatie, emoties en onvoorspelbare uitsla gen. De laatste jaren is de rivaliteit afgenomen, maar de derby bestaat nog steeds. In dit seizoen zal de sportredactie van de PZC wekelijks aan dacht schenken aan een bijzondere wedstrijd. Vandaag: De invloed van de supporters. door Maarten Wijffels AARDENBURG - Ze zijn er nog steeds in de Zeeuwse sportwereld: de echte suppor ters die in voor- en tegenspoed achter hun club staan en hun favorieten soms naar ongeken de hoogten kunnen stuwen. YVC-volleyballer Bram de Bliek wist er zaterdag alles van en was voor het treffen tegen De Kikkers niet helemaal ze ker van zijn zaak. Hij wist: „Het niveauverschil is normaal gesproken te groot, maar met dat fanatieke pu bliek hier blijft het altijd op passen voor een stuntje." Bram de Bliek weet waarover hij praat. De routinier heeft al heel wat derby's tegen de streekgenoot achter de rug. De laatste ontmoeting tussen de volleybalploegen uit Aarden- burg en IJzendijke dateert ech ter alweer van twee seizoenen geleden. YVC, dat voi'ig jaar degradeerde uit de derde divi sie, staat nu tweede in de pro motieklasse, terwijl De Kik- kex-s in dezelfde afdeling met YVC-speler Sjaak Pleyte staat klaar staat voor een opslag in het duel tegen De Kikkers. slechts twee punten op de laat ste plaats bivakkeert. Ze zijn de laatste jaren niet an ders gewend in Aardenburg. Volgens de normale gang van zaken had de ploeg al een paar keer uit de promotieklasse moeten degraderen. „Maar elk jaar is er wel een ploeg die zich terugtrekt, zodat wij in deze klasse mogen blijven spelen", zegt speler Koen de Buck. Intimidatie Het zijn dan ook niet zo zeer de prestaties, maar meer de sup portérs die De Kikkers al sinds de oplichting, dertig jaar gele den, tot een niet te ondei'schat- ten opponent maken in het Zeeuwse volleybal. Niet zelden voelen tegenstanders zich ge ïntimideerd in de kleine sport hal aan de Sint Bavostraat, waar het publiek zich op am per een meter afstand van het speelveld bevindt. Dat is uit nood geboren, want ruimte voor aparte tribunes is er niet. „Het publiek wint daardoor wel eens wedstrijden voor De Kikkers", weet oud-speler Mare Moens. Befaamd is voor al de promotiewedstrijd die de club drie j aar geleden in de eer ste klasse speelde. Moens: „Voor die gelegenheid was de plaatselijke boerenkapel uit genodigd, als extra steun in de rug. Er zaten hier al zo'n 100 toeschouwei's, toen ook nog eens een complete blaaskapel naar binnen moest worden ge propt." Dat leverde de nodige toestan den op. „Want de tegenstander, die ook nog kans maakte op promotie, heeft die avond meer dan eens'geprotesteerd. Na de nodige commotie en onderbre kingen wonnen we uiteindelijk met 3-2, maar helemaal zuiver ging het er toen niet aan toe. Op de streekderby tegen IJVC is zaterdagavond heel wat minder publiek afgekomen. „Toch trekken wij nog steeds veruit de meeste toeschouwers in deze klasse", zegt een sup- porter. „Vroeger kwamen er in derdaad meer, maar toen had den Oostburg en Zuidzande ook nog een eigen volleybal club. Dat zorgde voor een enor me onderlinge rivaliteit in de regio. Tegenwoordig heeft al leen de derby tegen YVC nog een speciaal karakter. Hartstochtelijk Tijdens de wedstrijd leeft de supportersschare - zo'n 35 man sterk - vanaf het eerste fluit signaal hartstochtelijk mee. Tot 8-9 kunnen De Kikkers in de eerste set aanklampen, maar vervolgens geeft de routi ne aan YVC-kant de doorslag: 8-15. In de tweede set Lijkt de wed strijd te kantelen. Onder toe juichingen van het publiek woi-dt het al snel 10-4 voor de thuisclub en wanneer De Kik kers op 14-10 na een spannen de rally het beslissende punt maakt, gaat zelfs spontaan een mini-wave door de hal. Vóór de wedstrijd wei-d aan Kikkers-zijde weliswaar nog gerept van een 'ongelijke strijd' en van 'één procent kans op een overwinning', maar de winst in de tweede set en het enthousiasme van het publiek, lijken de ploeg vleugels te ge- foto Peter Nieplai ven. In de volgende set gaan de Aardenburgèrs opnieuw voortvarend van start, maar wanneer op de stand 7-7 het publiek een adempauze inlast, stelt YVC meteen orde opi za ken: 7-15. Nagelbijter De vierde set wordt een echte nagelbijter-. Het wordt eerst 7-5 voor De Kikkers, waarna YVC de stand ombuigt naar 9-11. De toeschouwers voelen dat het nu buigen of barsten is voor hun ploeg en trekken nog éé- maal allé strijdliederen uit de kast. Het mag echter niet ba ten, YVC trekt ook de laatste set naar zich toê (15-10) en wint uiteindelijk met 1-3. Bram de Bliek neemt na afloop dankbaar de felicitaties van de verliezei's in ontvangst. Of hij zich nog had gestoord aan het publiek? „Welnee, het is toch mooi dat dit nog kan in het Zeeuwse volleybal. Je merkt dat de publieke belangstelling voor de sport wat afneemt, dus dan is zo'n sfeertje als van avond gewoon heel leuk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 20