Arveladze van koninklijke bloede EMM staat voor cruciale weken Verwarring over spelen Litmanen Kleine delegatie naar NK zwemmen Ajax-spits om vele redenen bijzondere verschijning op Nederlandse velden Anderlecht vrijgepleit Britse voetballer weggestuurd Wereldrecord gewichtheffen Van Rossem weg bij Kemzeke Verlies Nederlandse dammers Schalke-speler onder het mes uitslagen door Ype Minkema BOCHUM - Nee, riep Morten Olsen dinsdag, Jari Litmanen kan niet spelen. Zijn herstel vordert, maar niet snel genoeg voor het duel tegen Bochum. Nee, herhaalde de Ajax-trai- ner gisteravond, Jari Litmanen speelt niet. En dat is dan dat. Maar wat schalde er toch door het duister, een geluid ergens van een onverlicht, soppig veldje in de buurt van het Ruhrstadion? Dat geluid kent iedereen bij Ajax. Het was het ta-ta-ta-ta, het commando van hersteltrainer Bobby Haarms. Hij onderwierp Litmanen aan wat hij zelf noemt, de 'ultieme test'. De Fin slaagde. De verwarring. Nee, zegt de trainer. Tot twee keer toe. En dan is het 'nèe'. Litmanen wil de wedstrijd tegen PSV, over ruim een week, halen. Dat is al sneller dan de prognoses; het herstel zou zes weken duren. En het is nog maar drie weken geleden dat de Fin zijn spier blessure opliep. Maar wat moesten die twee dan gister avond, in de regen, in het duis ter, in de prut van Bochum, een dag voor de wedstrijd? Speelt hij dan toch? „Moet je bij de trainer zijn", zei Haarms. Maar zou hij kunnen spelen? „Hij is erg vooruit gegaan", zei de assistent-trainer. „Hij is verder dan we dachten. En hij heeft geen last." Litmanen is dus fit. De Fin zelf dan. Kan hij spelen, morgen? Verrast: „Ik denk aan de wedstrijd tegen PSV." Na enig aandringen: „Alles kan in het voetbal." In de catacomben, na de laatste training, had Morten Olsen het laatste woord van de avond. Hij zei 'nee'. Vanmorgen: neemt Haarms Litmanen weer mee. „Beetje lopen", kondigde de hersteltrainer aan. „Niets zwaars.Dat doe je ook niet, op de dag van de wedstrijd. De verwarring. Richard Wit- schge was in het hotel achter gebleven. Hij sloeg de laatste training over. Dat is doorgaans geen goed teken, vond ook Haarms. Vond ook de medische staf. De liesblessure zou wel eens erger kunnen zijn dan ge dacht. „Nee", zei Olsen, „het was uit voorzorg. Het veld is erg zwaai-. Witschge kan spe len." GPD door Simon Zwartkruis BOCHUM - Een schande was het, dat een nazaat van de Geor gische koning Irakli de Tweede zich bezig hield met zoiets ba naals als voetbal. Maar inmid dels is de koninklijke familie Arveladze, naar alle waar schijnlijkheid tevens afstam melingen van Peter de Grote, vervult van trots. Telg Shota is weliswaar geen arts, zoals zijn vader en moeder, maar wel spits en topscorer van Ajax. En sinds kort, zoals het een Arveladze betaamt, afgestudeerd aan de universiteit van Tblisi, in de economische wetenschappen. Het zijn niet alleen de druistige acties die Shota Arveladze tot een bijzondere verschijning op de Nederlandse voetbalvelden maken. Wie zijn doopceel licht, komt tot verrassende ontdek kingen. De nakomeling van ko ning Irakli de Tweede, heerser over Georgië in de achttiende eeuw, voelt zich boven niets of niemand verheven, zegt hij stel lig. D at zijn oma lid is van de ko ninklijke faiftilie Bagrationi, zijn opa een vermaard ingenieur is, zijn vader geneesheer-direc teur van het grootste ziekenhuis van Tblisi, zijn moeder reuma toloog aldaar en zijn vrouw kunsthistoricus met een studie rechten ernaast, dat vindt hij leuk maar meer ook niet. Liever vertelt hij over het con trast tussen "zijn adellijke af komst en zijn passie voor voet bal. Shota Arveladze haalt zijn neus op en steekt zijn tong half uit zijn mond, als hij duidelijk wil maken hoe sommige fami lieleden over voetbal dachten. „Dat werd gezien als iets min derwaardigs", vertelt de 24-ja- rige aanvaller. „Een Arveladze hoorde te studeren, niet te voet ballen. Gelukkig dachten mijn ouders daar anders over. Die hebben me altijd vrij gelaten in mijn keuzes. Bovendien speelde m'n vader naast zijn werk zelf ook betaald voetbal, bij de re serves van Dynamo Tblisi. Dat vind ik erg grappig, dat wij als eersten gebroken hebben met die anti-voetbalhouding in de rest van de familie." Glasscherven Zijn gehele jeugd kleefde er een voetbal aan zijn voeten, net als bij zijn tweelingbroer Archil (nu speler van NAC) enzijn driejaar oudere broer Revaz (via FC Köln en KV Mechelen bij het Duitse Homburg gestrand). „We hadden tientallen ballen thuis. Alle drie vroegen we ieder jaar voor onze verjaardag een voet bal. Een ander cadeau wilden we niet, het was elk jaar hetzelf de. Waar we ook waren, we wa ren altijd aan het voetballen. Ook binnen in huis. Alles ging kapot; de ramen, de glazen ta fels, niets was veilig. Uiteinde lijk heeft m'n moeder de meeste ramen laten vervangen door plastic panelen, want ze werd gek van al die glasscherven in huis." De liefde voor de bal heeft hem geenszins blind gemaakt. De blik van Arveladze reikt verder dan het voetbalveld. Drie jaar voetballen bij het Turkse Trab- zonspor en een half jaar bij Ajax weerhielden hem er niet van af te studeren aan de universiteit van Tblisi. „Uiteraard niet op de gangbare manier", zegt Ar veladze. „Het meeste heb ik thuis gedaan en als ik terug was in Tblisi ging ik naar de univer siteit. Net als Archil, hij is net afgestudeerd in de scheikunde. Hoe plichtsgetrouw de gebroe ders Arveladze zijn, bleek ook toen Georgië na de onafhanke lijkheid van 1991 door een wre de burgeroorlog verscheurd dreigde te worden. De Arvelad- zes meldden zich vrijwillig bij het leger, zagen het als hun Shota Arveladze, nazaat van de Georgische koning Irakli de Tweede, maar vooral succesvol profvoet baller. foto GPD plicht hun stad te verdedigen. Van hun aanbod werd geen ge bruik gemaakt en niet veel latei- namen ze de wijk naar Turkije, waar ze een project voor voed selhulp aan de getroffen bevol king van Tblisi opzetten. Nu de rust in Georgië is weerge keerd, kan Arveladze zijn aan dacht onvoorwaardelijk op zijn carrière lichten. „Door goed te voetballen kan ik de mensen in Georgië ook vreugde schen ken", klinkt het oprecht. „Iets om trots op te zijn. Want inter nationaal stellen we dan wel niet zo veel voor, iedereen is er helemaal gek van voetbal. Ook voor al die supporters was het fijn toen Archil en ik doorbra ken. Voetbal is voor veel Geor- giërs een manier van leven. Trots De opzienbarende entree van Shota Arveladze in de Neder landse competitie, heeft ook hemzelf een beetje verrast. De ingecalculeerde aanpassings periode besloeg twee, hooguit drie weken. Hij: „Het spel van Ajax oogt heel simpel, dat vond ik zelf ook altijd. Ik dacht: de bal gaat snel rond, er staat altijd wel iemand vrij en dat is dat. Maar als je er zelf onderdeel van bent, blijkt het ineens een ongeloof lijk moeilijk speltype te zijn. Doordat ik meteen begon te sco ren, kwam ik echter snel in de spiraal omhoog. Die goede start is cruciaal voor mij geweest. Nu voel ik me echt Ajacied, een on derdeel van een grote ploeg. En het grappige is, er is in de hele familie niemand meer die het over mijn keuze voor voetbal heeft. Zelfs de familieleden die niet van voetbal houden, zijn nu trots op me. En daar ben fk weer trots op." GPD BRUSSEL - De tuchtcommjssie van de Belgische voetbal bond ziet geen reden Anderlecht in staat van beschuldiging te stellen wegens corruptie. De Brusselse club zou de afgelopen jaren in de Belgische competitie acht scheidsrechters hebben omgekocht. Onderzoek heeft niet iets opgeleverd dat een strafzaak wenselijk maakt. De beschuldigingen aan het adres van Anderlecht zijn geuit door René van Aeken. Die onthulde ook het omkoopschandaal rond de Europa-Cupwedstrijd te gen Nottingham Forest uit 1984. Anderlecht-voorzitter Van- denstock zou de inmiddels overleden Spaanse arbiter Muro indertijd zo'n 55.000 gulden hebben 'geleend', De UEFA be sloot daarop de club voor een jaar uit te sluiten van deelne ming aan een van de Europese bekertoernooien. Belga/SID LONDEN - Het bestuur van de Engelse eerstedivisieclub Charlton Athletic heeft verdediger Jamie Stuart ontslagen, omdat hij positief reageerde op een dopingcontrole. In de uri ne van de speler zijn sporen van cocaïne en marihuana gevon den. Manager Alan Curbishley verklaarde dat het contract is verbroken om de goede naam van de club te behouden. Stuart is in de geschiedenis van Charlton Athletic al de vijfde speler met drugsproblemen. Teenager Jay Notley mocht wel blijven, nadat hij vier maanden schorsing had uitgezeten en een be handeling voor zijn verslaving had ondergaan. RTR CHIANGMAI - De Chinese Yanqing Chen heeft woensdag tij dens de WK gewichtheffen in Chaingmai, Thailand, het we reldrecord stoten in de categorie tot 64 kg verbeterd. Ze kwam bij een extra poging buiten de tweekamp om tot een totaal van 131 kg, een halve kilogram meer dan het oude re cord dat sinds 9 augustus van dit jaar in de Finse stad Lahti op naam stond van een andere Chinese, Lihua Shi Yanqing Chen won de gouden medaille in de tweekamp met een totaal over trekken en stoten van 230 kg. AFP TERNEUZEN - Mike van Rossem traint sinds kort weer bij Terneuzen en heeft overschrijving gevraagd naar de zondag derdeklasser. De Terneuzense voetballer vertrok aan het be gin van dit seizoen naar Kemzeke, maar kan het heen-en- weer reizen naar België niet langer combineren met zijn werk als autoverkoper. „Ik zou graag deze competitie nog uitko men voor Terneuzen, want in Kemzeke ben ik gestopt", aldus de middenvelder. Terneuzen heeft bij de KNVB gevraagd om onmiddellijke overschrijving. STADSKANAAL - Voor de Nederlandse deelnemers is de vijfde ronde van het WK-kandidatentoernooi dramatisch verlopen. Zowel Krajenbrink als Thijssen verloren van twee grootmeesters, die daardoor samen met Valneris de leiding hebben genomen. Verrassend was de pun tendeling van koplo per Valneris tegen de jeugdige Domchev, die na dit toernooi nog wil deelnemen aan het jeugd-WK in Westerhaar. ANP GELSENKIRCHEN - De Tsjechische in ternational Radoslav Latalvan Schalke 04 komt dit jaar niet meer in actie. Hij moet donderdag een liesoperatie ondergaan. De 27-jarige middenvelder mist daardoor niet alleen de reste rende twee Bundesligawedstrijden voor de winterpauze, maar ook het toernooi om de Continentenbeker in Saudi- Arabië, waar Tsjechië aan meedoet. ANP Kloksimultaan grootmeester Igors Rausis door Paul van Rooijen OOST - SOUBURG - Grootmeester Igors Rau sis uit Riga (Letland) geeft vrijdagavond een kloksi multaan tegen 12 talent volle jeugdschakers van Walcherse verenigingen. Organisator Hans Groffen van de Initiatiefgroep Schaak Walcheren zal het commentaar verzorgen bij de partijen. Het evene ment begint om 19.30 uur in het clubgebouw van Schaakklub Souburg aan de De Deckerestraat in Souburg. De sterkste deelnemers zijn regerend Zeeuws jeugdkampioen Sven Stange uit Burgh-Haam- stede, lid van schaakver eniging Middelburg, Christiaan Cevaal uit Vlissingen en Roeland Al ders van Schaakklub Souburg. Verder doen mee: Jeroen Hekhuis, Remco Hekhuis en Robin Bosters van Souburg, Wil lem Jan Pannekoek en Sil vester de Nooijer van Middelburg, Henrik Wes- terweele, Simon van der Heijden, Jelle Martens en Emile Cardon van Vlissin gen. Het evenement is een uit vloeisel van het Hoge school Zeeland Toernooi, waar in juli van dit jaar Igors Rausis een van de zeven deelnemende groot meesters was. Hans Grof fen: „Na het toernooi heb ben we Rausis meteen lid gemaakt van schaakclub Jean Jaures uit Gent, waar een aantal Zeeuwse schakers zoals Johan de Wolf, Mark de Waal en ik zelf ook spelen. Wij moe ten ons daar proberen te handhaven in de hoogste afdeling, en met Rausis aan het eerste bord gaat dat natuurlijk gemakke lijker. Zondag is er in Bel- gie weer een competitie wedstrijd, dus Rausis was toch al in het land. Met de ze simultaan maken we het voor hem ook interes santer om te komen. De voorbereidingen voor het komende Hogeschool Zeeland Toernooi, dat zal plaatsvinden van 11 tot 17 juli 1998, zijn inmiddels alweer ,in volle gang. Bij zonderheden worden bin nenkort verwacht. Middelburgse handbalsters na zwakke start in degradatiezone Dammen door Maarten Wijffels MIDDELBURG - Eén winst partij en vijf nederlagen. Dat is tot nu toe de schamele oogst voor de handbalsters van EMM. Coach Eric Dingemanse en aan voerster Aletta Baan zijn niet verrast door de lage plaats die de ploeg momenteel in de twee de divisie bezet. Ook vorig jaar was het kwakkelen en ontsnap te EMM pas op de laatste speel dag aan degradatie. In paniek zijn beiden echter nog niet. „Pas als we de komende twee duels, tegen Zeeburg en Tachos, ver liezen moet je aan degradatie gaan denken." Eric Dingemanse is bezig aan zijn tweede seizoen als coach van de EMM-vrouwen. Na het afsluiten van zijn actieve loop baan als speler - hij speelde ruim zestien jaar in het eerste mannenteam van de Middel burgse club - werd hij vorig jaar gevraagd de coaching van het eerste vrouwenteam op zich te nemen. Tot succes heeft dat dat tot dusverre nog niet geleid. Vorig seizoen bevond EMM zich lange tijd kleurloos in de mid denmoot van de tweede divisie, maar tegen het einde van het seizoen ging het nog bijna mis. Pas op de laatste speeldag kon degradatie definitief worden afgewend. Voor aanvang van dit seizoen waren de verwachtin gen bij Dingemanse dan ook niet hoog. „Ik moet eerlijk be kennen dat ik vorig jaar eigen lijk rekening hield met degrada tie. Als je het dan toch redt, dan heb je voor dit seizoen geen al te grote illusies." Tegenstand Maar ondanks het gerichte ver wachtingspatroon is slechts één overwinning in zes wedstrijden wel erg schamel te noemen, beaamt Dingemanse. „Weet je wat het gekke is? We scoren net zoveel of soms zelfs meer dan vorig seizoen, maar het lijkt of verdedigende foutjes aan onze kant dit jaar eerder afgestraft worden. Op dit moment verlie zen we wedstrijden met 17-24, terwijl een score van zeventien punten vorig jaar vaak genoeg was voor winst. Ik heb de indruk dat de tegenstand dit seizoen groter is. In vergelijking met vo rig jaar spelen er vijf nieuwe teams in onze klasse. Van die ploegen hebben we allemaal verloren." EMM is de enige Zeeuwse ploeg in de tweede divisie, Voor het overige komen de meeste ploe- Pas als EMM de komende twee duels verliest, moet er hardop gedacht gaan worden aan degradatie, denken Aletta Baan (links) en Eric Din gemanse. foto Ruben Oreel gen uit de Randstad. „En daar zit nu eenmaal meer potentieel dan hier. Wij spelen dit jaar te gen drie tweede elftallen. Dat betekent dat de eerste teams van die clubs in de eerste- of eredivi sie spelen. Bij ons is het tweede vrouwenteam een recreatief team. Dat geeft het verschil al aan", zegt hij. Routine Aletta Baan is aanvoerster van EMM. Met haar 29 jaar moet zij voor de routine in het team zor gen. „En dat is geen gemakkelij ke opgave als je bedenkt dat ik wegens zwangerschap een jaar uit de roulatie ben geweest. Van mij wordt verwacht dat ik de kar trek, maar ik merk dat het tegenvalt om weer op mijn oude niveau te komen." Dingemanse: „Door blessures van Nicole van Lieshout en Christian Ramstijn nemen we noodgedwongen elke week een aantal junioren mee. Niet voor de bank, maar meteen voor de basis. Iemand als Alleta zou die meisjes op sleeptouw moeten nemen, maar daar komt ze niet aan toe, omdat ze het druk ge noeg heeft met haar eigen spel." Ondanks de slechte start zien Baan en Dingemanse nog vol doende mogelijkheden de de- gradatiedans te ontspringen. „Wat dat betreft zijn de komen de twee weken cruciaal", weten ze allebei. Zondag speelt EMM thuis tegen een andere zwakke broeder, Zeeburg, en over twee weken staat het uitduel tegen Tachos op het programma. „Pas als we deze twee wedstrijden verliezen, moet je hardop gaan denken aan degradatie", vindt Baan. Gezien de huidige problemen zal een buitenstaander al snel tot de conclusie komen dat EMM geen grote ambities voor de toekomst koestert. „Het klinkt misschien verrassend", zegt Dingemanse, „maar toch is het de bedoeling dat het eerste damesteam in over drie, vier jaar in de eerste divisie speelt. Dat streven is gebaseerd op het feit dat het aantal jeugdleden onverminderd blijft groeien. Vooral in de categorie 14/15- jaar hebben we verschillende talenten rondlopen. Als die goed worden begeleid, dan ziet de toekomst er beslist niet som ber uit voor EMM. van onze sportredactie VLISSINGEN - De Zeeuwse zwemdele- gatie voor de Nederlandse winterkampi oenschappen, vrijdag, zaterdag en zon dag in Drachten, bestaat uit slechts vier zwemsters en één zwemmer. Een aantal ziet af van deelname vanwege de afstand naar het hoge noorden. Hofleverancier van de Zeeuwse afvaardi ging in Friesland is Scheldestroom. De zwemvereniging uit Breskens levert twee senioren (Ryan Verplanke en Sandra Tem merman) en twee meisjes (Ellen van de Velde en Carolien de Milliano). Vrijdagavond komen Verplanke (50 meter vrij en 100 meter school). Van de Velde (100 meter school) en De Milliano (200 meter rug) in actie. Een dag later melden Van de Velde, Temmerman en De Milliano (allen 100 meter rug) zich nog een keer op hetstaidblok. Op de slotdag, zondag, staat de enige zwemmer aan de start. Vlissinger Eelco van Gemert, van de Stormvogel, komt dan in actie op de 100 meter vlinder- slag. Stadskanaal. WK-kandidaten. Vijfde ronde: Thijssen (Ned) - Schwarzman (Rus) 0-2, Krajenbrink (Ned) - Koyfman (Isr) 0-2, Meijer (Ned) - Guetmanski (Rus) 1-1, Valneris (Let) - Domchev (Lit) 1-1, Tsjegolew (Rus) - Mogiljanski (VSt) 1-1, Kolesnik(Oek)-Zalitis(Let) 1-1, Ba(Sen)- Presman (WRu) 1 -1, Samb (Sen) - Watoe- tin (WRu) 0-2, Koeperman (VSt) - Chmiel (Pol) 2-0, Amrillojev (Rus) - Durdyev (Tkm) 2-0, Cordier (Fra) - Boezinski (Lit) 1- 1, Georgiev (Rus) - Sekongo (Ivo) 2-0, Baljakin (WRu) - lives (Est) 1-1, Wolf (Cur) -Sjoelman (WRu) 0-2, Erdenebileg (Mon) - Gantwarg (WRu) 1-1, Michiels (Bel) - Burleson (Sur) 1-1, Bendt (Sur) - Rejc (Slo) 0-2. Stand aan kop: 1. Koyfman, Schwarzman en Valneris 7,4. Amrillojev, Ba, Domchev, Georgiev, Koeperman, Kolesnik, Mogiljanski, Presman, Tsjego lew, Watoetin en Zalitis 6. Darts Vierde ranking ZDF in café Les Amies te IJzendijke. Winnaarsronde koppels: 1. Edwin van de Vlies/Ron van Dam 16 pun ten; 2. Karin Krappen/Cees van Leeuwen 13; 3. Jan Ellen/Ruud Eckhardt en Gert Tolhoek/Simon Sijbrands 11Verliezers ronde koppels: 1. Arjen Jansen/Paul Hui- tema 4 punten; 2, Danny Goedhart/And- ré Hartoog 3; 3. Monique van Eeden Marga Boot en Herman van Spankeren- Justin Ellen 2. Tussenstand: 1. Krappen- Van Leeuwen en Rijk/ Boonman 47; 3. Tolhoek/Sijbrands 40; 4. Schoremans- Boot 38; 5. Van de Vlies/Van Dam 37. Hoogste finish: 155 door Edwin van de Vlies. Vrouwen winnaarsronde; 1. Karin Krap pen 10 punten; 2. Anita van Sorge 7: 3, Jeannette Stokx en Jeanei Eckhardt 5. Tussenstand: 1. Van Sorge 35 punten; 2. Krappen 32; 3. Stokx 26; 4. Eckhardt 215. Boot 18. Hoogste finish: 110 door Jeanet Eckhardt. Mannen winnaarsronde: 1. GertTolhoek 19 punten; 2. J. P. van Acker 16;3. Heston Boonman en Simon Sijbrands 14, Tus senstand: 1. Van de Acker 69 punten; 2. De Best 64; 3. Boonman 59; 4. Sijbrands 55; 5. Boot 54. Competitie. Eredivisie: EMM -TheTriple Players 4-9, The Arrows 2 - The Red Lions 3-10, The Good Times - The Arrows 1 8-5, Kantaria - The Walk Inn 1 9-4, The Despe rados - Hebbes 10-3, The Scumbags - DT Pechiney 11-2. Stand: 1Good Times78- 26 (8-16); 2. The Triple Players 71-33 (8- 12); 3. The Arrows 1 68-36 (8-12); 4. The Red Lions 60-44 (8-12); 5. The Despera dos 57-47 (8-8); 6. The Scumbags 56-48 (8-10); 7. DT Pechiney 54-50 (8-10); 8. Kantaria 52-52 (8-8); 9. The Walk Inn 1 42- 62 (8-4); 10. EMM 41-63 (8-4); 11The Ar- rows227-77 (8-2); 12. Hebbes21-84(8-0). Eerste divisie:The Polar Bears-The Walk Inn 2 8-5, Gompy 3 - Moby Dick 4-9, The Oldies- De DolleTrollen 1 10-3, Gompy2 - De Dolle Trollen 2 7-6, Gompy 1 - De Basken 2 7-6, Veni Vidi Vici - De Basken 1 1-12. Stand: 1. De Basken 1 73-18 (7-14); 2. The Polar Bears 72-19 (7-14); 3. The Ol dies 71-33 (8-14); 4. The Walk Inn 2 53-38 (7-8);5. Gompy 253-51 (8-8);6. DeRoode Leeuw 50-41 (7-8); 7. Gompy 1 49-42 (7- 10);8. Moby Dick 1 45-59 (8-6);9. De Dolle Trollen 2 41 -50 (7-6); 10. De Basken 2 34- 70 (8-0); 11Veni Vidi Vici 30-74 (8-2); 12. De Dolle Trollen 1 29-62 (7-2); 13. Gompy 3 24-67(7-4). Schaken (Zwi) 1/2-1/2 (1/2-1 1/2), Morovic (Chi) - Shaked (VSt) 1/2-1/2 (1-1). Vrouwen tweede ronde: Xie.Yun (Chn) Tsjiboer- danidze (Geo) 0-1, Arakhamia (Geo) - Jo- seliani (Geo) 1-0, Cramling (Zwe) - Gal- liamova (Rus) 1/2-1/2, Goerieli (Geo) - Gersinska(Dui) 1-0,ZhaoqinPeng (Ned) - Marie (Joe) 1/2-1/2. Stand: 1. Arakhamia, Marie, Tsjiboerdanidze 1 1/2, 4. Cram- ling, Galliamova, Goerieli, Peng 1, 8. Jo- seliani.Tsjiboerdanidze, Xie Yun 1/2. Sportprijsvragen Lucky 10, trekking 10 december: 2-4-5- 10-14-17-26-30-34-42-43-56-57-60-61 - 62-63-69-74-76 Belgische midweeklotto. 3 -10 -13-22 -38-41. Reservegetal: 2. Jo ker: 0 7 9 1 9 6 2. Duitse midweeklotto. Trekking A: 9 - 17 - 23 - 26 - 39 - 49 Reser vegetal: 22.Trekking B: 1 - 2 - 5 - 7 - 8 - 25. Reservegetal: 27 Supergetallen: 4 en 2. Spel 77: 3 4 2 0 6 8 7. Super 6: 3 0 1 5 6 0. (ondervoorbehoud) Tennis Warmond, Zilveren Kruis Masters. Vrou wen, eerste ronde: Trik - Sentïs 6-3 6-1, Van Aalderen - Vosseberg 6-1 7-5. Man nen, eerste ronde; Wibier - Wessels7-67- 6, Bok-Brummer6-4 6-7 6-2. Voetbal België. Beker achtste finale: Lommei - Club Brugge 1-1 (Lommei wns), Oosten de-Standard 2-0. Volleybal Groningen. Kandidatentoernooi man nen, belangrijkste uitslagen eerste ron de, tweede partij: Nijboer (Ned) - Giek (Rus) 1-0 (1-1), Van der Sterren (Ned) - Krasenkov (Pol) 1/2-1/2 (1/2-1 1/2), Ehl- vest (Est) - Van der Wiel (Ned) 1-0(1 1/2- 1/2), Nenasjev (Oez) - Hoeksema (Ned) 1- 0 (1 1/2-1/2), Goelko (VSt) - Alexandrov (WRu) 1/2-1/2 (1-1), Oil (Est) - Petursson (IJs) 1/2-1/2 (1 1/2-1/2), Andersson (Zwe)- Christiansen (VSt) 1/2-1/2 (1-1), Leko (Hon) - Slobodan (Dui) 1/2-1/2(1/2-1 1/2), Anastasian (Arm) - Seirawan (VSt) 1/2- 1/2 (1-1), Bacrot (Fra) - Giorgadze (Geo) 1/2-1/2 (1-1), Almasi (Hon) - Peng (Chn) 1- 0 (11/2-1/2), Hernandez (Mex) - Kortsjnoi Middelburgse Bedrijfsvolleybal Vereni ging. Eerste klasse: Oostkapelle 2 - Be gijn Makelaars 2-4, Adv.bur. Beko - Mur- re Moens/TMS 0-6, Deltan - Oostkapelle 3-5. Stand: Piet Voskamp/'t Zand 7-34, Tecona 7-31, Tonny Leijnse 6-30, Murre Moens/TMS7-29, Begijn Makelaars 7-25, Oostkapelle 7-18, Oostkapelle 2 7-14, Ad- v.bur. Beko 7-10, Deltan 7-5, Tweede klasse: LVV - Serooskerke 0-6, Bazo - PSW 2-4, Hercules - AKZ/Lahr verz. 6-0. Stand: Simons/'t Zand 7-32, Piet Vos- kamp/Dauwendaele 7-32, Serooskerke 7-27, Hercules 7-26, LVV 7-20, Bazo 7-20, AKZ/Lahr verz. 7-19, PSW 7-15, Eeterij Stadscafé 6-10. Derde klasse: Hoechst - Ziekenhuis 4-4, Nehalennia - Harrie Ver- kaik/'t Zand 6-0. Stand: Drukkerij Verbia ge 7-32, Ziekenhuis 8-31, Nehalennia 8- 28, Van den Akker/Dauwendaele 7-28, Hoechst 8-28, Surabaya 7-26, Atlas/Rijk 8-20, Inst.bedr. Goes 7-18, Doeland/SVS 8-13, Harrie Verkaïk/'t Zand 8-11. Vierde klasse: SVA/Kodde - Hercules 2 6-0, Ne halennia 2 - Prov. Zeeland 4-4. A P - HZ Sport 4-2. Stand: A P 7-34, SVA/Kodde 7-33. Raab Karcher 7-28, HZ Sport 7-28, Sagro/MZ 6-24, Prov. Zeeland 7-32, De Vijgheter7-23, Nehalennia 2 7-10, Hercu les 2 7-0. Vijfde klasse: PZC - Delta Colle ge 0-6, WEA/Dauwendaele - ROC Zee land 2-6. Stand: ROC Zeeland 7-40, EPZ 7-31, Frans Gillissen 7-30, Delta College 7-28, Ziekenhuis 2 6-20, Hoechst 2 6-15, SV Duo 6-13, WEA/Dauwendaele 7-13, PZC 7-6. Zesde klasse: Rabo Walch. Z - Delta/SVB 0-6, CSW - Bowl de Kruitmo- len 0-6, Stand: Bowl de Krultmolen 7-38, Delta/SVB 6-34, Rabo Walch. Z 7-23, Prov, Zeeland 2 6-20, C? Groep 7-20, Gem. Middelburg 6-17, Gem. Middel burg 6-17, CSW 7-17. Rabo NW Walch. 6- 12, Delta College 2 6-11. Vrouwen. Eerste klasse: Astrow - Posei don 0-6, Acrylart - Sinke Schoenmo- de/SVS 2-6. Stand: Poseidon 7-36, Sinke Schoenmode/SVS 7-30, BVC 7-29, Sura- baya/'t Zand 7-27, Smith Kaas 6.20, Acry lart 7-16. Astrow 7-12, Wasserij Edel- weis/SVS 6-8, Vlijtig Liesje 6-6. Derde klasse: Rhodos/Ena - BAM 4-2, LVV 2 - As trow 2 2-4. Stand: Rhodos/Ena 7-34, As trow 2 7-32, BAM 7-29, LMT/Davos '83 7- 23, Jong Ambon 6-22, LVV 2 7-19, Ardita 7-17, Rhodos/Dyo 6-14, Scheldegroep 6- 8. Vierde klasse: Bakker Schrieks/MZ - Rhodos/'t Zand 2-4, Hercules - SVA/Van Marion 2-4. Stand; Ziekenhuis 6-30, Rho dos/'t Zand 6-27, Bakker Schrieks/MZ 7- 26, Woonvizier/SVS 6-23, Hercules 6-21, SVA/Van Marion 6-12, Prov. Zeeland 6- 10, CZGroep 5-8.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 25