PSY rest alleen lof en respect Feyenoord zwaait af met zege op Kosice Real redt zich simpel PZC PSV-voorzitter acht seizoen niet mislukt Juventus verder via Inzaghi en een Griek Ervaring van Wibier fataal voor Wessels sport donderdag 11 december 1997 23 Landskampioen blijft in enerverend duel met Barcelona op 2-2 steken Juventus en Leverkusen de beste nummers twee EK-loting Jong Oranje maandag Nijboer sleept barrage uit vuur Rijkaard verkoopt lingerielijn Twente wacht weer boete Vande Walle naar Aalst champions league door Mark Caldenhoven EINDHOVEN - Van respect en bijna twaalf miljoen gulden uit de gouden ruif van UEFA alleen is nog nooit iemand wijzer ge worden. PSV ook niet. Het avontuur in de Champions Lea gue is voor de landskampioen voorbij na de remise van 2-2 van gisteravond tegen Barcelona. In de jacht op Europees succes sneuvelde PSV nog voor de win ter zijn intrede heeft gedaan. Een hard gelag, na slechts één nederlaag in zes duels? Nee, vond Dick Advocaat. „PSV kan de Champions League met een opgeheven hoofd verlaten." PSV en het reeds uitgeschakelde Barcelona schotelden de miljoe nen tv-kijkers en de bijna 30.000 in het Philips-stadion een voortreffelijke wedstrijd voor. Na de confrontaties van anderhalf jaar geleden en hun ontmoeting in september lijken de twee clubs een abonnement te hebben op spektakel. Barce- lona-coach Louis van Gaal: „Ie dereen moet hebben genoten van deze wedstrijd. Zoveel kan sen, spektakel en weer doelpun ten. Dan kan voetbal mooi zijn. Advocaat: „Het publiek was de grootste winnaar. Maar ik vind wel dat we onszelf na de rust te kort hebben gedaan." Het moreel van de al bijna ont troonde landskampioen had in de eredivisie een onherstelbare dreun opgelopen, maar na de eliminatie in de Champions League rest PSV bezinning, on danks het optreden tegen de Spaanse grootmacht. De toe komst voor de Eindhovense mil- j oenenformatie is ongewis. Spe culaties over het aanstaande vertrek van onder andere® Jaap Stam, Phillip Cocu, Arthur Nu- man en Ronald Waterreus zul len de komende dagen aan kracht winnen. Rode kaart Misschien speelde de Limburg se doelman gisteravond al zijn laatste internationale wedstrijd in Eindhovense dienst. Water reus mocht in de slotminuut met de rode kaart inrukken na hands op een schot van Figo. Reserve- goalie Van Ede mocht zich ge durende enkele minuten klaar maken. Eemnaal in het doel schoot Vigo de vrije trap naast. Tegelijk floot scheidsrechter Frisk voor de laatste maal en kon Van Ede het doel glimla chend weer verlaten. van onze sportredactie EINDHOVEN - „Heel jammer." Zo reageerde Jaap Stam, de ge schorste PSV verdediger, op de uitschakeling van zijn ploeg in de Champions League na het ge lijkspel tegen Barcelona. Hij maakte de hele ploeg een com pliment, ondanks de slechte eerste helft. Veel lof had Stam voor keeper Waterreus. Dat de doelman een minuut voor tijd het veld af moest na hands bui ten zijn strafschopgebied vond Stam 'sneu'. „Maar hij probeer de alles om een achterstand te voorkomen." Ondanks de uitschakeling in de Champions League is het sei zoen voor PSV niet mislukt, meende voorzitter Van Raaij. Het Europese avontuur is zo goed bevallen dat PSV er hoe dan ook komend seizoen weer bij wil zijn. Ook al is dat via een tweede plaats in de Nederland se competitie. Om dat doel te be reiken zal de kwaliteit van de selectie gehandhaafd blijven. Over het vertrek van spelers als Cocu en Stam valt niet te pra ten, aldus de PSV-voorzitter. Volgens Van Raaij heeft PSV in de Champions League ongeluk kig geloot. „Dinamo Kiev was ingedeeld bij de zwakke ploe gen en dat zijn ze helemaal niet. Dinamo kwam voor ons te vroeg, Barcelona te laat." Kritiek op zijn spelers had Van Raaij niet. Dat hij afgelopen zondag wel tegen de ploeg uitviel na de nederlaag tegen Willem II schreef hij toe aan 'te leurstelling'. „De ploeg faalde collectief in Tilburg en dat mag PSV niet gebeuren." GPD PSV startte, zoals te doen ge bruikelijk voor eigen coulissen, voortreffelijk en eindigde uit stekend. Slechts een deel in de eerste en tweede helft deelde Barcelona de lakens uit. Na de openingstreffer van verdediger Abelardo, op aangeven van Ro ger, hing PSV even als een gesla gen bokser in de touwen. De Eindhovenaren vonden, zeker voor de rust, nauwelijks gaatjes in de Spaanse defensie en be proefden hun geluk tevergeefs van afstand. Schoten van Iwan, De Bilde, Zenden en Bruggink misten kracht of precisie. Onfortuinlijk was PSV ook. Nog voor de openingstreffer van Barcelona had de brigade van Advocaat twee keer de lat ge raakt na kopballen van Zenden en Bruggink. Bovendien liet Iwan een uitgelezen kopkans liggen. Over de grond toonde de Pool zijn vorm, een kopspecia- list is Iwan nog nooit geweest. Möller kwam Iwan na de pauze aflossen. De Deense stormram had tenslotte in Barcelona zijn waarde bewezen. Gisteravond deed hij dat tot twee keer toe in defensief opzicht en zaaide hij paniek in de Spaanse defensie. Eén op één Met Möller en De Bilde als spit sen en Bruggink, de vervanger van de geblesseerde Nilis, daar kort achter joeg PSV, dat ach terin één op één ging spelen, met succes op eerherstel. Kort na rust prikte de geïnspireerde Jonk, via een been van Abelar do, de bal achter landgenoot Hesp. De Limburger, die een nerveuze indruk maakte, kon drie minuten later opnieuw naar het net. Zenden behield het overzicht en vond De Bilde bij de tweede paal: 2-1. PSV, zonder de geschorste ver dedigers Vampeta en Stam, was ontketend. In een adembene mend hoog tempo snakte Barce lona naar adem. Louis van Gaal voelde het onheil en de Cata laanse kritiek al naderen. Bar celona mocht van geluk spreken dat Hesp met een fluwelen re flex op een volley van Jonk de schade nog beperkt hield. Het bleef evenwel bij een storm achtig Eindhovens kwartiertje en een alles-of-niets offensief in de slotfase, die nodig was na de gelijkmaker van Giovanni, die met Anderson en Rivaldo de flu welen Braziliaanse driehoek Schot van Van Brockhorst goed voor 1,4 miljoen door Paul van den Bosch KOSICE - Het Champions Lea gue-avontuur van Feyenoord strekte zich de afgelopen drie maanden uit van de ontgooche ling in Turijn, langs de euforie in de Kuip na de zege op Juventus, tot aan de tevredenheid in Kosi ce. Dat typeert de status van de Rotterdamse club in Europa. Een middenmotor, die op hoog tijdagen in eigen huis kan stun ten tegen een wereldkampioen als Juventus, die in uitduels bij topclubs als datzelfde 'Juve' en Manchester United al snel te kort komt, maar wel wordt ge acht sterker te zijn dan 1. FC Kosice. Met een 1-0 zege op de kampi oen van Slowakije nam Feye noord gisteravond afscheid van het Europese toneel. Een encore zit er dit seizoen niet meer in. Feyenoord kan ongestoord op jacht naar de tweede plaats in de eredivisie, waarmee de Rot terdammers een ticket zouden kunnen verwerven voor een nieuw verblijf in de 'liga der kampioenen'. Daarin maakte Feyenoord dit seizoen z'n debuut en dat niag met negen punten uit zes duels in een van de zwaarste poules toch een verdienstelijke cam pagne worden genoemd. On danks de valse start, de smade lijke 5-1 bij Juventus. Vooraf zal op niet veel meer dan drie over winning zijn gerekend in de Kuip. Overtuigend was het optreden EINDHOVEN - Bayer Leverku sen en Juventus zijn door de achterdeur tot de kwartfinales van de Champions League doorgedrongen. Zij waren de beste nummers twee in de zes groepen. De eindstand nummers twee: 1. Bayer Leverkusen (Dui) 6-13, 2. Juventus (Ita) 6-12 (12-8). 3. Pa ris SG 6-12 (11-10). 4. Rosen borg (Noo) 6-11,5. PSV 6-9 (9-8) en Panna (Ita) 6-9 (6-5). ANP van Neerlands vice-kampioen gisteravond allerminst. Een duidelijk excuus lag voor de hand. Het veld was zeer slecht bespeélbaai- maar was 's och tends wel sneeuwvrij gemaakt. Goede combinaties waren nau welijks mogelijk. Een van de spaarzame vloeiende aanvallen van Rotterdamse makelij lever de meteen de derde overwinning in de Champions League op, de tweede onder Leo Beenhakker. „Voor mij ook niet onbelang rijk," zei de trainer achteraf veelbetekend. De ingevallen Igor Kornejev bracht Giovanni van Bronck- horst in stelling na een goede onderschèpping van Clemens Zwijnenberg. Het vlammende schot van de middenvelder was doelman Ladislav Molnar te machtig: 0-1. Het was Van1 Bronckhorst allereerste doel punt in de Champions League. De confrontatie werd afgewerkt in vreugdeloze omstandighe den, die niemand zal associëren met de kampioenencompetitie. Tegen Manchester United en Ju ventus zat het stadion van Lo- komotiva Kosice, de stadgenoot van de FC, nog nagenoeg vol. Gisteravond was het precies an dersom bij het schimmenspel der figuranten in poule BDe le ge tribunes sloten naadloos aan bij het decor van de snijdende vrieskou en het harde veld. Toch stond er wel degelijk een geldbuidel van een miljoen Zwitserse franken, omgerekend zo'n 1,4 miljoen gulden, op het spel. Ook als de publieke be langstelling ontbreekt en de sportieve belangen nihil zijn, blijft de geldkraan stromen. Eerste reis Voorzitter Jorien van den Herik benadrukte de afgelopen dagen dat Feyenoord na de eerste reis door de Champions League nog niet plotseling een club-in-bo- nus is geworden. De echte winst volgt altijd pas in de kwartfina le, als de miljoenen Zwitserse francs pas echt royaal worden uitgekeerd. Afgezien van de re cettesvan de drie thuiswedstrij den, verdiende Feyenoord in to taal zeven miljoen gulden aan de deelneming: 2,8 miljoen voor de kwalificatie tegen FC Jazz, en drie keer 1,4 miljoen voor de overwinning. Daar komt begin volgend jaar nog eens de verde ling van de tv-gelden bovenop. Die bedroeg vorig seizoen, met Ajax als enige Nederlandse ver tegenwoordiger, meer dan een miljoen gulden. Dat alles vormt een goede winst voor de Rotterdammers, zonder dat zij daarmee een inhaalslag kunnen maken naar de werke lijke Europese top. Daar zijn meer seizoenen in de Cham pions League voor nodig. Een taak waarmee Leo Beenhakker, die de tweede plaats in de com petitie nog altijd niet uit zijn hoofd heeft gezet, de komende maanden alvast een begin wil maken. Beenhakker had gisteravond George Boateng geposteerd als linksback, waar hij de met een keelontsteking afgehaakte Ge offrey Claeys verving. In de aan val, waar de geschorste Julio Cruz ontbrak, was plaats inge ruimd voor David Connolly. Op de moeilijk bespeelbare gras mat had Feyenoord meer be hoefte aan een kleine romme laar in plaats van een targetman als Robin Nelisse. De 19-jarige aanvaller hoefde drie dagen na zijn eerste optreden echter niet lang te wachten om zijn op wachting te maken in de Cham pions League. Zo snel kan het gaan met een voetbalcarrière. Tegen NEC kwam Nelisse al na 19 minuten tot zijn eerste doel punt in de eredivisie; tegen Kosice stond hij na rust negen minuten in het veld toen hij zijn Europese primeur op zijn schoen had. Door Giovanni van Bronckhorst werd Nelisse vrij voor doelman Ladislav Molnar gezet, maar zijn schot ging naast. Met de rasta-spits had Feyenoord in elk geval een vast aanspeelpunt in de voorhoede, maar lang duurde het optreden niet. Net nadat Van Bronck horst zijn zeer waardevolle uit haal had geplaatst, in de 81e mi nuut, werd Nelisse alweer naar de kant gehaald. Bernard Schuiteman kwam in de ploeg om de 0-1 te verdedigen. Voor mooi spel was gisteravond toch al geen plaats. Het duel was ma ger van kwaliteit, kende weinig kansen, maar het rijkelijk be loonde Feyenoord kon er niet om treuren. FC Kosice (SIvv) - Feyenoord (Ned) 0-1 (0-0). SO. Van Bronckhorst 0-1. Scheidsrechter: Coroado (Por). Toe schouwers: 2000. Gele kaart: Toth, Molnar (Kosice), ,Sa7ichez (Feye noord). GPD vormde. Meer dan lof, respect en een redelijk gevulde portemon nee leverde dat voor PSV niet op. In de clubkas stroomde na zes Champions League-wed strijden, de vette startbonus en recettes een kleine twaalf mil joen gulden. Dat geld zal hard nodig zijn voor versterkingen als een deel van de Eindhovense selectie besluit haar heil buiten de landsgrenzen te zoeken. PSV'er Gilles de Bilde (links) verliest een kopduel van Michael Reiziger. Marco Simone van Paris Saint Germain zet Alpay Ozolan van Besiktas van de bal. Paris SG won met 2-1, maar dat was niet voldoende voor een plaats in de kwartfinales. foto Thomas Coux/EPA van onze sportredactie VLISSINGEN - Bayer Lever kusen is de derde Duitse verte genwoordiger in de kwartfina les van de Champions League. De werkgever van de één keer scorende Erik Meijer speelde 2- 2 tegen AS Monaco, dat daar mee wel de eerste plaats in de poule voor zich opeiste. Real Madrid werd dankzij een 4-0- zege tegen Porto groepswinnaar in D. Juventus plaatste zich achter Leverkusen als tweede nummer twee voor de kwartfi nales. Borussia Dortmund, Bay- ern München, Manchester Uni ted en Dinamo Kiev plaatsten zich al eerder voor het vervolg. Real Madrid sloot groep D net zo goed af als werd begonnen. De Spaanse ploeg startte met drie zeges, maar haalde vervolgens uit twee wedstrijden maar één punt. Daardoor moest van Porto worden gewonnen. Binnen een half uur had Real een comfortabele 2-0 voor sprong. Hierro en Suker scoor den. Na de rust maakte de Braziliaan Roberto Carlos en opnieuw Suker (strafschop) er nog 4-0 van. Rosenborg had door een zege bij Olympiakos op dertien punten kunnen komen. Daarmee zou den de Noren de beste nummer twee zijn geworden. Plet zag er tot de 88e minuut goed uit. Toen scoorde Mavrogenidis net als de Noor Rushfeldt zijn tweede van de avond. Dat laatste doelpunt zorgde ervoor dat Italië tenmin ste nog één ploeg bij de laatste acht heeft. In de topper in groep F kwam Bayer Leverkusen met 2-0 voor tegen AS Monaco. Beinlich maakte de eerste, Erik Meijer de tweede treffer. De Fransen kwa men echter terug. In de 63e mi nuut maakte Pignol er 2-1 van, negen minuten later maakte in valler Henry er 2-2 van. De derde Duitse vertegenwoor diger Dortmund besloot met een 0-3 zege (doelpunten Möller, Ki- rovski, Freund) bij Sparta Praag. De wereldkampioen was al verzekerd van een plaats in de kwartfinales. Zwak Bayern München sloot groep E zwak af. Babbel maakte in de 51e minuut een eigen doelpunt, waardoor de Zuid-Duitsers in eigen huis met 0-1 van Göteborg verloren. Paris SG won het laat ste duel met 2-1 van Besiktas. De Italiaan Simone maakte het winnende doelpunt, maar het doelsaldo was niet toereikend om de kwartfinaleplaats van Juventus over te nemen. Groep A Sparta Praag (Tsj) - Borus sia Dortmund (Dui) 0-3 (0-1). 30. Möller 0-1. 47. Kirovski 0-2, 71. Freund 0-3. Scheidsrechter: Dallas (Sch). Toeschouwers: 10.925. Galatasarav (Tur) - Panna (Ita) 1-1 (0-0). 47. Chiesa 0-1, 51. Ilie 1-1. Scheidsrechter: Vagner (Hon). Toe- schouivers: 30.000. Groep D. Real Madrid (Spa) - Porto (Por) 4-0 (2-0). 5. Hierro 1-0, 30. Su ker 2-0, 50. Roberto Carlos 3-0, 73. Suker 4-0 (strafschop). Scheids rechter: Pairetto (Ita). Toeschou wers: 70.000 Olympiakos Piraeus (Gri) - Rosen borg (Noo) 2-2 (1-0). 2S, Mavro genidis 1-0. 29. Rushfeldt 1-1, 69. Rushveldt 1-2, 88. Mavrogenidis 2- 2. Scheidsrechter: Benkö (Oos). Groep E. Bayern München (Dui) - IFK Göteborg (Zwe) 0-1 (0-0). 51. Babbel 0-1 (eigen doelpunt). Scheidsrechter: Brasschi (Ita). Toe schouwers: 27.000. Paris SG (Fra) - Besiktas (Tur) 2-1 (1-1). 24. Gaval-0, 38, Mehmel 1-1, 59. Simone 2-1. Scheidsrechter: Lo pez Nieto (Spa). Groep F. Sporting (Por) - Lierse SK (Bel) 2-1 (0-1). 27. Haagdoren 0-1, 46. Ramirez 1-1, 67. Gimenez 2-1. Scheidsrechter: Irvine (Nle). Leverkusen (Dui) - AS Monaco (Fra) 2-2 (1-0). 29. Beinlich 1-0, 57. Meijer 2-0, 63. Pigriol 2-1. 81. Henry 2-2 ScheidsrechterCollina (Ita). Toe schouwers: 22.500. ANP PSV - Barcelona 2-2 (0-1). 32. Abel ardo 0-1. 54. Jonk 1-1, 56. De Bilde 2-1, 67. Giovanni 2-2. Scheidsrech ter: Frisk (Zwe). Toeschouwers: 28.950. 90. Rode kaart: Wateireus (PSV). Gele kaart: Roger (Barcelo na). GPD GENEVE - De loting voor het eindtoernooi van het EK voor spelers onder de 21 jaar is maandag in Genève. Jong Oranje is één van de zeven gekwalificeerden, de nummer acht wordt woensdag 17 december bekend. Dan spelen Engeland en Griekenland in Norwich om het laatste startbewijs. De eerste wedstrijd eindigde in 2-0 voor de Zuid-Europeanen. Het EK is van 22 mei tot en met 1 juniHet gastland is nog niet bekend. DeKNVB trokzich na rijp beraad terugalsmogelijke organisator. De UEFA wijst het gastland pas in februari aan. De geplaatste landen: Nederland, Spanje, Duitsland, Rus land, Noorwegen, Roemenië en Zweden. ANP GRONINGEN - Na de eerste ronde van het kandidatentoer nooi in Groningen is het aantal Nederlanders in de knockout- strijd teruggebracht tot vier. Van het viertal schakers Hoek- sema, Van der Sten-en, Van der Wiel en Nijboer wist alleen de laatste een barrage uit het vuur te slepen. Donderdag zullen ook de Nederlanders Timman, Piket en Van Wely in actie ko men in de Groningse Martinihal. Friso Nijboer liet zich woensdag van zijn beste zijde zien. Na de ongelukkige nederlaag met zwart in de eerste partij tegen de Rus Giek, kwam de Amsterdammer met verwisselde kleu ren opnieuw in de problemen. Toen niemand ook nog maar een cent voor zijn kansen gaf, wierp hij alle schroom van zich af en pi-oduceerde vervolgens louter goede zetten. ANP VOORSCHOTEN-Voormalig profvoetballer Frank Rijkaard heeft zijn lingerielijn Underjeans nauwelijks twee jaar na op richting alweer verkocht. Branchegenoot Van Heek-Tweka uit Losser neemt de prille onderneming per 1 januari volgend jaar over. Hoeveel de transactie de oud-Ajacied oplevert, blijft geheim. Van Heek-directeur G. Steinmeijer houdt het op „een redelijk bedrag''. De voormalige international is niet de enige aandeelhouder. Hij tilde Underjeans twee jaar gele den van de gx-ond samen met zijn vriend en zakenman Benny Garcia. De oud-voetballei-, momenteel bezig met een verkorte cursus coach betaald voetbal, blijf wel direct bij het bedrijf betx-okken. Hij gaat zich bezighouden met de public ï-elations en de ontwikkeling van de collectie. ANP AUXERRE - FC Twente kan andermaal een geldboete tege moet zien van de Eui-opese voetbalunie. Dinsdagavond in Auxerre werd de Roemeense scheidsi-echter Huzu vol gei-aakt door een aansteker die vanuit het vak met supporters van Twente wei'd gegooid. Even gaf Huzu de indruk dat hij de wedstrij d wilde staken, maar na een korte behandeling liet hij toch doorspelen. De arbiter had zich de woede op de hals ge haald van de Twente-fans omdat hij pal daarvoor over het hoofd zag dat de Auxei-re-vei-dediger Silvester John Bosman met een elleboogstoot tegen de grond sloeg. Eerder moest Twente al 13.000 gulden ovennaken aan de Europese voetbal unie, omdat meteen na afloop van de thuiswedstrijd in de tweede ronde tegen Aarhus supporters massaal het veld op kwamen. GPD LIER - Doelman Philippe Vande Walle van Liei-se SK heeft i^i Eendracht Aalst een nieuwe club gevonden. De 35-jarige Belg kondigde eind november plotseling aan bij landskampioen Lierse SK weg te gaan, omdat hij de pesterijen van de eigen suppox-tex-s niet meer kon verdragen. Vande Walle was bezig aan zijn eerste seizoen bij Lierse SK Daarvoor speelde hij bij Charlei-oi, Club Brugge en Germinal Ekei'en. Hij had een verbintenis tot het jaar 2000. ANP Groep A Sparta Praag - Borussia Dortmund 0-3, Galatassaray- Parma 1-1. B.Dortmund 6 5 0 1 15 14-3 Parma 6 2 3 1 9 6-5 Sp. Praag 6 1 2 3 5 6-11 Galatass. 6 1 1 4 4 4-11 Dortmund naar kwartfinales Groep B Kosice - Feyenoord 0-1, Juventus - Man chester United 1-0. Man.United 6 5 0 1 15 14-5 Juventus 6 4 0 2 12 12-8 Feyenoord 6 3 0 3 9 '8-10 Kosice 6 0 0 6 0 2-13 Manchester en Juventus naar kwartfina le Groep C PSV - Barcelona 2-2, Newcastle - Dinamo Kiev 2-0. D. Kiev 6 3 2 1 11 13-6 PSV 6 2 3 1 9 9-8 Newcastle 6 2 1 3 7 7-8 Barcelona 6 1 2 3 5 7-14 Kiev naar kwartfinale Groep D Real Madrid - FC Porto 4-0, Olympiakos - Rosenborg 2-2. R.Madrid 6 4 1 1 13 15- 4 Rosenborg 6 3 2 1 11 13-8 Olympiakos 6 1 2 3 5 6-14 Porto 6 1 1 4 4 3-11 Real Madrid naar kwartfinale Groep E Bayern München - Göteborg 0-1, Paris SG - Besiktas 2-1. B. München 6 4 0 2 12 13-6 Paris SG 6 4 0 2 12 11-10 Besiktas 6 2 0 4 6 6-9 Göteborg 6 2 0 4 6 4-9 B. München naar kwartfinale Groep F Sporting Lissabon - Lierse SK 2-1, Lever kusen - AS Monaco 2-2. AS Monaco 6 4 1 1 13 15-8 Leverkusen 6 4 1 1 13 11-7 Sporting L 6 2 1 3 7 9-11 Lierse SK 6 0 15 1 3-12 Monaco en Leverkusen naar kwartfinale Toto 50A. 1 PSV - FC Barcelona X 2 Kosice Feyenoord X 3 Sparta Praag-Bor. Dortm. X 4 Galatasaray-Parma X 5 Juventus-Manchester U X 6 Newcastle U, - Din, Kiev X 7 Real Madrid-FC Porto X 8 01. Piraeus-Rosenborg BK X 9 B. München-Göteborg X 10 Paris SG - Besiktas X 11 Sporting-Lierse SK X 12 Leverkusen-AS Monaco X Winnende rijtje: 3-2-2-3-1-1-1-3-2-1-1-3. (onder voorbehoud) van onze sportredactie TURIJN - Mei Juventus heeft Italië toch nog een plaats in de kwartfinales. De Italianen dienden Manchester United de eerste verliespunten toe, dank zij een laat doelpunt van Inzag hi (1-0). De plaats in de kwartfinales was echter vooral te danken aan de Griekse doelpuntenmaker Mavrogenidis, die Rosenborg twee minuten voor tijd twee punten ontnam: 2-2. Bij winst had Rosenborg zich als één van de twee beste nummers twee ge kwalificeerd voor de kwartfina les. Ten koste van Juventus. Barcelona werd laatste in groep C omdat Newcastle het al ge plaatste Dinamo Kiev versloeg. De Oekraïners lieten zich met 2- 0 aan de kant zetten. Die stand stond door doelpunten van Bar nes en Pearce al na 21 minuten op het scorebord. Juventus (Ita) - Manchester United (Eng) 1-0 (0-0). 83. Inzaghi 1-0. Scheidsrechter: Veissière (Fra). Newcastle United (Eng) - Dinamo Kiev (Oek) 2-0 (2-0). 10. Barnes 1-0. 21. Pearce 2-0. Scheidsrechter Krug (Dui). Toeschouwers: 33.900. ANP WARMOND - Richard Krajicek wordt node gemist bij de Zilve ren Kruis Masters, maar zijn sparringpartner Fernon Wibier neemt in Warmond de honneurs naar behoren waar. De 26-jarige Amsterdamse rou- tiniei; net terug van een ï-ustge- vende vakantie in New York, was woensdag op de beslissende momenten aanzienlijk alerter dap de zeven jaar jongere Peter Wessels: 7-6 (7-0), 7-6 (7-3) en kwalificeerde zich daarmee voor een kwartfinale-ontmoe ting tegen Paul Haarhuis. Ook de als eerste geplaatste Sjeng Schalken weet inmiddels wie hij vrijdag tegenover zich krijgt. Marlijn Bok won met 6-4 6-7 6-2 van de internationaal gestopte Ei-ik Brummer. Bij de vrouwen won Suzanne Trik met 6-3 6-1 van Linda Sen- tis. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 23