Terneuzen en HY¥ in evenwicht Heister voelt zich winnaar ondanks verlies in finales Groede stunt bijna tegen Noormannen Breskens rekent af met Philippine Formatie van Paul Telussa morele winnaar na zwaarbevochten remise (1-1) Terneuzen Al klopt Excelsior'20 Ruime nederlaag AZVV Al B-junioren Terneuzen onderuit Gelijkspel Terneuzense Boys BI Nipt verlies Terneuzen Cl Afstraffing Terneuzense Boys Cl Goede prestaties judoka's De Ruijsscher naar Tielrode Sluiskil met tien man naar zege op Clinge: 1-0 Topteams laten punten liggen Arbitragezaak Wotte kent louter verliezers maandag 8 december 1997 zA TERNEUZEN - De A-junioren van Terneuzen bleven zater dag in de derde divisie van de landelijke jeugdvoetbalcompe titie keurig in het spoor van koploper HOV door een 3-1 over winning in eigen huis op Exceslior'20. Echt goed speelde Terneuzen niet, maar het was wèl zoveel beter dan de bezoe kers uit Schiedam dat op de eindstand weinig af te dingen viel. Halvei-wege de eerste helft bracht Angelo Cornelis de thuisclub op voorsprong, maar binnen twee minuten trok Ex celsior de stand weer in evenwicht. Onmiddellijk na de her vatting zorgde Remco van Leeuwen voor 2-1 en kort voor tijd besliste Cornelis het duel definitief in het voordeel van Ter-' neuzen met zijn twaalde treffer van het seizoen. ETTEN-LEUR - In de hoofdklasse was opnieuw geen van de Zeeuws-Vlaamse vertegenwoordigers goed voor de volle winst. AZW Al verloor in Etten-Leur met 5-1 van Internos, Steen Al was in Bergen op Zoom niet opgewassen tegen Dosko Al (3-2) en HW'24 Al moest op eigen veld het onder spit delven tegen Zierikzee Al (1-3). EINDHOVEN - De B-junioren van Terneuzen verloren zater dag in de landelijke derde divisie met 3-1 Van Eindhoven BI de nummer drie van de ranglijst. Terneuzen had niettemin in het begin van de wedstrijd het beste van het spel, maar nadat Eindhoven eenmaal op 1-0 was gekomen was de thuisclub sterker. Na de rust resulteerde dat in 2-0 en 3-0 waarna Selcuk Kilic v.oor Terneuzen kon tegenscoren: 3-1. TERNEUZEN - In de hoofdklasse kon Terneuzense Boys BI Halsteren B1 niet met een nederlaag naar huis sturen. In Ter neuzen werd het (na een 0-0 ruststand) 1-1Voor Terneuzense Boys scoorde Mario de Fouw, tien minuten voor tijd werd het 1-1. TERNEUZEN - De C-junioren van Terneuzen leden zater dagmiddag op eigen veld een nipte nederlaag tegen hun leef tijdsgenoten van MOC'17. Na een 1-1 ruststand werd het uit eindelijk 1-2. Terneuzen creëerde zich weliswaar de beste kansen, maar het was MOC17 dat doeltreffender bleek. Jona- than Constancia zorgde na een 0-1 nog wel voor 1-1, maar in de slotfase was één kans voor de bezoekers voldoende om meT drie punten naar huis te gaan: 1-2. ROOSENDAAL - Terneuzense Boys Cl moest tegen Alliance Cl zijn tiende seizoen-nederlaag incasseren: in Roosendaal werd het na een 2-1 ruststand 7-2. Voor de Terneuzenaren scoorden Hairam Collin en Michel Mannaart. KEMZEKE - In het Belgische Kemzeke hebben Zeeuws- Vlaamse judoka's goed gepresteerd. Michiel van Graefschepe (boven 55 kg) en Carla Rammelaere (boven 44 kg), beiden uit komend voor judoclub De Poorter uit Maldegem en Eefje de Smet (tot 44 kg) van judo vereniging Jak uit Zelzate behaal den een eerste plaats. De 13-jarige Rammelaere en de evenou- de De Smet wonnen beiden hun finale met een vol punt. De 12-jarige van Graefschepe had een zwaarbevochten overwin ning nodig om het tournooi winnend af te sluiten. door Peter van Kouteren HULST - Paul Tfelussa kent HW'24 als geen ander, omdat hij er drie jaar werkzaam was. De trainer van Terneuzen kwam gisteren met zijn ploeg welis waar niet verder dan een zwaar bevochten gelijkspel (1-1), maar mocht zich na afloop van de ontmoeting met HW'24 de morele winnaar voelen van een duel, waarin angst om te verlie zen voorop stond. Het duel kende geen winnaar, maar omdat Patrijzen verloor, had iedereen bij FTW24 vrede met het resultaat. Dat kon bijna niet anders, omdat de formatie van Ko Stoutjesdijk geen uitge speelde kansen kreeg en in een bar slecht duel zelf een paar keer door het oog van de naald kroop. Danny Magito, die een IJZENDIJKE - Michel de Ruijsscher van voetbal club IJzendijke vertrekt zo goed als zeker naar de Belgische tweede-provin- cialer Tielrode. De aan valler van de zondag vierdeklasser heeft van daag een afrondend ge sprek met Tielrode. Het spel van De Ruijs scher was bij een Belgi sche delegatie tijdens het duel met Zierikzee opge vallen. De Bressiaander hoopt over twee weken zijn debuut te maken bij Tielrode in het duel tegen Gerda Sint-Niklaas, de ploeg waarvoor Koe- wachtenaar Johnny Len- sen uitkomt. Ook Dominique Verlinde van Sluiskil heeft zich in de kijker gespeeld bij scouts van Haasdonk. De Terneuzenaar, die bena derd is door Haasdonk, heeft (nog) geen trek in een Belgisch avontuur. „Ik studeer in Dordrecht. Gezien de afstand is het voor mij moeilijk om drie keer per week te trainen", aldus de 21-jarige topsco rer van Sluiskil. doorWim de Vos SLUISKIL - Meer dan een halve wedstrij d speelde Sluiskil giste ren in de thuiswedstrijd tegen Clinge met tien man. Vlak voor rust werd Fabian du Puy uit het veld gestuurd nadat hij zijn te genstander Walter van Tienen had geschopt toen de bal niet in de buurt was. De tweede helft restte er voor de ploeg van trainer Paul van Kou teren dan ook niet veel meer dan verdedigen en op een counter te loeren. Uit één van die spaarza me uitvallen scoorde verdediger Remco Dane en omdat Clinge daar verder niets tegenover kon zetten greep Sluiskil geheel on verwacht de overwinning: 1-0. Scoren Verdiend of niet. Niemand die zich daar bij Sluiskil druk om maakte. Terecht natuurlijk. Im mers, in de openingsfase van de wedstrijd had Sluiskil aange toond waarom het zo laag op de ranglijst staat. Veel riante mo gelijkheden kreeg de thuisclub maar treffers bleven uit. Kadir Acmese zag een inzet van de lijn gekopt door Stefan de Wert en Fabian de Puy vond doelman Siegfried van de Berg op zijn weg. Het bleef in het be gin van de wedstrijd niet bij de ze mogelijkheden voor Sluiskil dat over Clinge heen hep, maar vergat te scoren. Ook Remco Dane en Dominique Verlinden profiteerden niet van de ruimte. Clinge kon en mocht dus moed scheppen uit het feit de Sluiskil aanvallers vele kansen om zeep hielpen. De bezoekers kregen wel een veldoverwicht maar waren niet inventief genoeg om een gat te vinden in de Sluiskil defensie. Tevreden Na rust leek Sluiskil dus tevre den te zijn met een gelijkspel en deed de ploeg niet veel meer dan verdedigen en zo nu en dan eens via een counter richting Clinge- doel te trekken. Dat leverde met nog iets meer dan vijf minuten te spelen een bijna onverwachte treffer op. Invaller Arjen den Hertog zette goed voor en de mee opgekomen Remco Dane kopte de bal achter doelman Van de Berg: 1-0. Clin ge bleef ongeorganiseerd aan vallen en creëerde nauwelijks kansen. Jacobse was nog het dichtst bij een treffer maar zijn kopbal belandde op de onder kant va.ii de lat. kwartier voor tijd namens Ter neuzen een strafschop miste, ontfutselde HW'24 vijf minu ten voor het einde alsnog twee punten. Daardoor ging ook bij Terneuzen niemand met een ka ter naar huis. De gelijkmaker kwam er, nadat beide teams tien minuten naar de kleedkamer waren gestuurd. Dat was op zich een vreemde be slissing van de scheidsrechter, omdat van een vei'stoorde ver houding in het veld geenszins sprake was. Maar de arbiter paste zich met gemak aan het niveau in het veld aan en viel op door veelvuldig misplaatste on derbrekingen. HW'24-Terneuzen kende in de slotfase op last van arbiter Ineveld uit Roosendaal een af koelingsperiode, direct nadat Dennis Rietjens een vrije trap onberispelijk had binnen ge schoten en de thuisploeg op 1-0 had gezet. Rietjens vierde zijn treffer uitbundig en zocht doel bewust de fanatiekste, luid ruchtigste en verbaal uitdagen de aanhang van Terneuzen op. ,,Dat was nogal provocerend en misschien niet slim", vond de doelpuntenmaker, die zelf twee jaar geleden voor Terneuzen uitkwam. De x-eactie van de zo geheten T-side en scheidsrech ter Ineveld getuigde ook al niet van veel finesse. Een biei-flesje, volgens een scheidsrechtersrap- poxteur voor honderd procent zeker geworpen door een Tex-- neuzen-supporter, rolde de sin- telbaan op. Niemand wei'd ge raakt. Van een bedreigende situatie was geen sprake. De ar biter achtte het desondanks noodzakelijk de ploegen te la ten inrukken. Het werd door niemand begre pen, maar gelaten geaccep teerd, omdat er aan alle kanten al zoveel fouten waren gemaakt. Terneuzen had in tactisch op zicht een stex'k antwoord op de speelwijze van HW'24. Michel de Ridder speelde in.de man dekking op Pierx-e Withagen en legde de gevaarlijkste aanvaller van de thuisploeg volledig aan banden. Rolf Mobach had geen proble men met de hopeloos naar zijn juiste vox-m zoekende Harm Rietjens. En omdat de bezoe kers collectief sterk waren en in een vroeg stadium de HW-op- bouw vex-stoorden, slaagde de thuisploeg er geen enkele keer in om gevaarlijk te woi-den. Spaarzaam De beste mogelijkheden waxcn spaarzaam, maar voor Terneu zen. BaiTy van der Hooft stuur de halvexwege de eerste helft Danny van de Velde weg, maar diens lob ging over doelman De Keijzer net naast het doel. Twintig minuten na rust was Van der Hooft met een kopbal dicht bij een treffei-, maar doel man De Keijzer redde ten koste van een hoekschop. Danny Ma gito kreeg daarna de beste mo gelijkheid. De aanvoerder van Terneuzen mocht een straf schop nemen, nadat Van der Hooft in een duel met Dermis Rietjens maar al te graag en op de rand van het stxafschopge- bied naar de grond was gegaan. De Keijzer redde opnieuw, waarmee het recht zegeviex'de. HW'24 en Temeuzen deelden gisteren door twee doelpunten in een tumultueuze slotfase de punten (1-1) in een duel dat geen winnaar vei-diende. Dennis Rietj ens leek zi j n team de zege te bezoi'gen, toen hij een kwartier voor tij duit een vx'ije trap scoox"- de. Danny Magito bezorgde met een kopbal vijf minuten voor het einde Temeuzen de verdiende gelijkmaker HW'24-Terneuzen 1-1 (0-0). 75. D. Rietjens 1-0; 85. Magito 1-1. Aantal toeschouwers: 400. Scheidsrechter K. Ineveld (Roosendaal). Gele kaart: De Ridder (Terneuzen), H. Rietjens, D. Rietjens, Withagen (HW'24). HULST - De strijd om de eerste plaats in de eerste klasse voor manuexx van de bedrijfsvolley bal-competitie in Hulst gaat niet zonder puntverlies ge paard. Deze week liet zowel koploper Stuntmarkt als WC Rhodos, de nummer twee van de ranglijst, een punt liggen. Stuntmarkt mocht tegen Stai't/Smash 2000 na de eerste set (15-5) nog wel de illusie koesteren dat het zonder enige probleem naar 3-0 zou lopen, maar kwam wat dat betreft inde tweede set al bedrogen uit. 15- 13 werd het voor Start/Smash 2000, dat vervolgens ook in het slotbedx'ijf de inspiratie vond om het de koploper héél moei lijk te maken. Ter na u wer n o o d werd het 15-13 voor Stunt- mai'kt. WC Rhodos had tegen Luctor Banden al evenmin veel te duch ten van Luctor Banden (15-7), maar ondervond daarna meer tegenstand dan het lief was. De Sterre nam ondex-aan de i-anglijst nog meer afstand van de laatste plaatsen door een 3-0 zege op CVC Doolaege (15-9, 15-4 en 15-6). In de tweede klasse moest kop loper Bx'andax een punt inleve ren tegen ABN/Amro (2-1), maar concurrent Anxbulo kwam tegen de Troubadour niet tot winst (2-1). In de eerste klasse vrouwen liep Zaman Sport opnieuw een punt uit op Jong Moi'res. Tei-wijl Za man Spoxf met 3-0 van WC Rhodos 1 won, moest Jong Mox- ï'es tegen SC Moires genoegen nemen met 2-1. Zaman Sport won simpel van WC Rhodos (15-2, 15-5, 15-8). Jong Morres 1 liet zich daaren tegen in de eerste set van het duel met SC Moires 1 verrassen (14-15), om vervolgens de scha de nog enigszins beperkt te hou den door de tweede en derde set met 15-8 en 15-7 te winnen. Van de drie achteivolgei-s op de nummers één en twee was alleen De Fikser goed voor een 3-0 ovexwinning. Tegen Voorwaai-ts werd het 15-5,15-5 en 15-4. Ce- x-estar Benelux en Ferket en de Maat moesten beide genoegen nemen met 2-1, Cerestar tegen WC Rhodos 2 (6-15,15-4 en 15- 1) en Fex-ket en de Maat tegen Van Waterschoot (15-9, 9-15 en 15-4). Onderaan de ranglijst snoepte SC Morres 2 een puntje af van Foto van Damme: 1-2. In de tweede klasse vrouwen was Van Wesemael met 3-0 veel te stei'k voor 't Hoelcsken en had Broomchemie geen enkel pro bleem met Wentzler Pauwels. Jong Morx-es 2 mox-ste een punt tegen L'Entree. van onze sportredactie LYON - Twee keer verloor Dan ny Heister gisteren in Lyon een finale, twee keer voelde hij zich toch winnaar. De tafeltennisser moest het bij de Open Franse kampioenschappen in de eind strijd van het enkel- en het dub belspel afleggen. Troostende gedachte was echter dat hij zich in beide disciplines plaatste voor de prestigieuze ITTF Pro Tour finale. Bij dat evenement, van 18 tot 21 december in Hongkong, speelt de complete wereldtop een soort Mastei's-finale. „Een kans voor mij om tegen alle wereldtoppex-s te spelen", keek de finalist al vooruit.Ik ben zeker niet kans loos tegen die jongens, Tevreden De titel in Lyon zat er twee keer net niet in. De 25-jarige Heister vei'loor de eindstrijd in het en kelspel van de Fransman Chris- tophe Legout met 19-21 21-19 22-20 21-19. De tafeltennisser was eei'der op de dag met zijn partner Trinko Keen in de finale van onze sportredactie DEN HAAG - Mark Wotte heeft gistermiddag voor de laatste keer als trainer van ADO Den Haag op de bank gezeten. Deze weck doet de arbitragecommissie van de KNVB uitspraak in de zaak die Wotte tegen z'n werkge ver heeft aangespannen. De trainer acht 62.500 gul den voldoende om zijn con tract af te kopen, teneinde per 1 januari bij FC Utrecht te beginnen. ADO Den Haag vraagt 450.000 gulden. Waarschijnlijk zal de arbi tragecommissie voor de gul den middenweg kiezen. Hoop Het bestuur van ADO Den Haag heeft nog hoop, dat de arbitragecommissie Mark dubbelspel de mindere van het Poolse duo Blaszczyk en Krzes^ zewski. De Polen wonnen met 18-21 en 12-21. „In de enkel had er meer ingezeten. Desondanks ben ik tevieden. Mentaal en conditioneel heb ik het hele toernooi aangekund. Vroeger zat ik er vaak na een paar potjes al doorheen." Heister staat na het toernooi in Lyon in de enkel bij de mondiale top 16. Hij maakt zelfs nog een kleine kans om mee te mogen doen aan de Europese top twaalf, die in januari in Zweden wox-dt gehouden. „Ik sta tweede resexve, dus als er twee spelei-s afzeggen speel ik", aldus Hei ster. Hongkong Met Trinko Keen schaarde hij zich bij de beste acht dubbels van de wereld (6e) en speelt hij in Hongkong. Daarmee hebben ze nu al de doelstellingen ge haald die onlangs met de tafel- tennisbond en NOCNSF zijn ge formuleerd. De pai-tijen hebben een „dubbelplan" opgesteld om bij de Olympische Spelen in 2000 goed te px-estex-en. ANP Wotte aan zijn nog bijna drieëneenhalf jaar doox-lo- pende contract zal houden. Dat zou voor voorzitter John van Ringelenstein niet meer dan een Pyirus-overwinning zijn. Immers, in dat geval vraagt Wotte opnieuw een spoed-ax-biti-age aan, vanwe ge de inmiddels volledig ver stoorde arbeidsrelatie. Hoe de zaak dus ook uitpakt, ADO Den Haag is altijd de veidiezer Ook bij een afkoop som van 250.000 gulden, het bedrag dat FC Utrecht in eer ste instantie al bereid was aan de eerste divisiecl ub over te maken. Als ADO Den Haag daar on middellijk 'ja' tegen had ge zegd, had het zichzelf, Mark Wotte én FC Utrecht veel schade bespaard. GPD Barry van der Hooft en Rolf Mobach (gestreepte shirts) van Terneuzen proberen van Carlo Blommaert (midden) een op het veld gegooid bierflesje af te pakken, dat hij naar de scheidsrechter wil brengen. Na het incident werd het duel even stilgelegd. foto Charles Strijd door Aector Doorns TERNEUZEN - Groede moest gisteren in de topper van de zesde klasse van het zondag voetbal buigen voor Noormannen. De thuisclub kwam op eigen veld goed terug van een 4-0 achterstand (3-4), maar de ge lijkmaker bleef uit. Een kwartier voor tijd miste Bram Vei-- cruijsse namens Groede de beste kans op de gelijkmaker. Hij miste een strafschop. Via doelpunten van Henk Wielemaker (2x), Jeroen de Witte en Kees van Sigem scoorde Noormannen. Na x-ust brachten Marc van de Runstraat, Bram Vercruijsse en Davy Maes (strafschop) de achterstand terug tot 3-4. Omdat Maes later geblesseerd moest uitval len, nam Vei'ci'uijsse de sti-af schop, met alle gevolgen van dien. Terhole-Sluis 4-0: De uitslag is nog een ma gere afspiegeling van de kansen die Terhole kreeg. Al in de eerste minuut zorgde Gio vanni Vei'braeken voor 1-0. Voor de rust be nutte Jean-Paul Eggei'mont een strafschop: 2-0. Sluis gaf zich daax-na gewonnen. In de tweede helft scoorden alleen Patrick en Wil liam Freijzer uit een groot aantal kansen. SDO-Schoondijke 0-1: Door een toevals treffer pakte Schoondijke de winst. Rob van Waes scoorde in eigen doel: 0-1. Beide ploe gen wax-en aan elkaar gewaagd. SDO kreeg via Frank Gallé in de slotfase de grootste kans op de gelijkmaker, maar hij faalde voor open doel. Angelo Martlé scoorde zatex-dag voor Cad- zand in de vijfde klasse van het zaterdag voetbal zes maal op rij. De aanvaller had met zes doelpunten een gToot aandeel in de 7-0 ovexwinning tegen Bavel. Het zevende doelpunt - de ruststand was 2-0 - werd ge maakt door Bram van Dale. Spui-Mevo 4-1: Een vlotte zege van Spui. In de eerste helft legden Stefan de Ruijter en Mai'tin Kalisvaart (2x) al de basis voor de mime winst. Na de voorsprong zakte het spelpeil. In de tweede helft scooi'de invaller Henk Koekkoek 4-0, waarna Mevo in de slotfase nog iets terug kon doen. Breskens-doelman Stefan Dijkers heerst in de lucht. foto Peter Nicolai door Aector Doorns BRESKENS - De winst van Breskens stond gisteren tegen Philippine op het sportcom plex Baersande eigenlijk al na drie minuten vast. Na de ope ningstreffer van William Faes, die zou uitgroeien tot de beste man van het veld, kwam het grootste manco bij Philippine aan het licht: de aanval. Bres kens-doelman Stefan Dijkers moest slechts één keer, in de slotminuten, in actie komen. Voor het overige had Dijkers vrijaf kunnen nemen. Bres kens had toen al de 3-0 winst stevig op zak. Toch was Breskens-trainer Piet Puype na afloop niet hele maal tevreden over het optre den van zijn ploeg. „We had den na rust het publiek, dat de kou trotseerde, meer moeten bieden. We zijn niet in de pro blemen geweest. We hebben geen kansen weggegeven, maar ik had graag wat meer initiatieven van de spelers ge zien." Het was bij Philippine niet al leen de aanval die faalde. De ploeg van trainer Ruud Corne lis kwam op alle fronten te kort. „Mijn spelers keken vooraf tegen Bi'eskens op. Ze waren bang om te verhezen. Dat speel je na die vroege ach terstand eigenlijk al een verlo ren wedstrijd", zei Cornelis later treffend. De ploeg van Cornelis verkeert in een vorm crisis, en er is voorlopig geen uitzicht op beter. Peter Hamelink De roep om Peter Hamelink wordt met de week sterker De ervaren speler-, die het tweede team van Philippine traint, zou vanwege zijn leider-schap en voetballend vermogen de ploeg uit de malaise kunnen helpen. „Ik heb na het stoppen van Hamelink gezegd dat we hem zullen missen. Dat is tot- nu-toe gebleken. Het is een noodoplossing, maar we zul len iets moeten ondernemen wil Philippine volgend jaar vierdeklasser blijven", meent Cox-nelis, die Hamelink liever vandaag dan morgen in zijn elftal opneemt. Philippine miste tegen Bx-es- kens behalve kwaliteit ook nog inzet. De ploeg schoot op dat onderdeel schromelijk te kort. Breskens speelde niet al leen het betere voetbal, maar- troefde de tegenstander ook af in de duels. Achterin speelde het sterke centrale duo Eddy Buijsse-Mai'io Cox-thals in een zetel. Op het middenveld heerste met name William Faes. Hij genoot zichtbaar van de vrijheid. De centrale mid denvelder-, die een verstei'king is voor Breskens, was continu aanspeelbaar en stx-ooide kwistig met passes naar de op komende middenvelders Bri an Ver-hulst en Serge Nöthen. Vooral Nöthen was aan de rechterkant met zijn voorzet ten gevaarlijk. Het was de flankspeler die aan de basis stond van de vroege treffer. Hij bediende uit een hoekschop Faes. be uitblinker kon onge hinderd inkoppen: 1-0. Daar na waren Faes en Mark Boek hout nog dichtbij een doelpunt, maar Philippine- doelman Daniël Schieman voorkwam ex-gex-. Vlak voor rust was hij echter kansloos. Na een vloeiende aanval via Nöthen en Cisko Osmanovski werdEsad Osfnanovski in stel ling gebracht. De talentvolle middenvelder zag zijn schot in eerste instantie gekeex'd door Schieman, maar Boekhout wex-kte de terugspringende bal tegen de touwen: 2-0. Controleren In de tweede helft beperkte Breskens zich er toe de wed strijd te controleren. Het tem po zakte weg en de aardige momenten wei-clen spaarza mer. De wedstrijd kabbelde naar zijn einde. Phiüppine wex-kte daar hard aan mee, want de minst scox-ende ploeg van de vierde klasse durfde of kon g'eën risico's nemen. Alleen Harry Vermeire pro beerde met afstandsschoten Dijkers op de proef te stellen. In de slotfase leefde het duel even op. Bosma ver-liet toen pas zijn verdedigende stelling. De inzet van de aanvoex-der wei'd over de lat getikt. Even daarvoor had Boekhout uit een vrije trap van Peter de Put ter de eindstand op 3-0 be-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 31