Meer lijn In Borselse jeugdhulp PZC Seniorencomplex weer piekfijn project kinderopvang Uniek Tholen Losgeslagen buis hindert scheepvaart mjiir De winter wordt n feest als de schilder is geweest Ondernemers Veere geven aanzet voor zondagsopening m zeeland 18 Straathoekwerker bij BOS weekenddiensten 39.9Sdf Voordelige harde vloeren. vrijdag 5 december 1997 door Caroline Moerland HEINKENSZAND - Het Bor selse straathoekwerkerproject krijgt onderdak bij het opbouw werk in de gemeente, het BOS (Borsels Orgaan voor Samenle vingsopbouw). De voltallige ge meenteraad heeft donderdag avond een PvdA-amendement van deze strekking overgeno men. De fracties willen op deze manier versnippering op het ge bied van de jeugdhulpverlening in de gemeente tegengaan. De gemeenteraad heeft in 1994 voor een periode van twee jaar geld beschikbaar gesteld voor het straathoekwerkerproject. Terugkijkend op die periode, kozen burgemeester en wethou ders voor verlenging met één jaar. Dit voorstel kwam donder dagavond aan de orde tijdens de raadsvergadering. Reden voor de dorpsraad van 's-Heeren- hoek om de huidige straathoek werker voorafgaand aan het de bat een hart onder de riem te steken. Voorzitter van de dorps raad A Witkam wees de fracties op het positieve effect dat deze jeugdhulpverlener heeft op de jeugd van 's-Heerenhoek. Niettemin klonken er negatieve geluiden, net zoals enige weken geleden tijdens een informatie bijeenkomst over dit onder werp. PvdA-raadslid M. Eve- leens-Jongkind constateerde dat de afgelopen twee jaar meer sprake was geweest van woor den dan van daden. Bovendien stelde ze dat er al voldoende in stanties zijn op het gebied van j eugdhulp verlening. Begeleiding Een andere collegepartij, de WD,' was evenmin lovend over het project. Fractievoorzitter drs. A F. R. van Opdorp stelde zelfs dat het was mislukt. „Stu ring en begeleiding zijn "blijk baar heel slecht geweest." A E. M. M. Lijmbach (CDA) was positiever over het werk van de straathoekwerker, waar van de effecten naar zijn oordeel moeilijk meetbaar zijn. Hij pleitte wel voor een betere com municatie tussen de jeugdhulp verlener en andere instellingen. „En het betrekken van het BOS bij dit project kan alleen maar meer rendement opleveren voor het totale jeugdbeleid in de ge meente." Tollenaar (SGP/GPV/RPF) gaf te kennen dat zijn partij na twee jaar nog steeds niet enthousiast is over het project, maar dat de fractie aansluiting bij het BOS als een verbetering ziet. J. J. van Schaik (D66) pleitte ervoor dat het BOS buurtnetwerken gaat vormen, als vangnet voor de jeugd die buiten de boot dreigt te vallen. Hoewel burgemeester ir. J. L. M. Mandos en verantwoorde lijk wethouder C. J. Elenbaas- Murre duidelijk vonden dat de raad te ver ging in zijn kritiek, koos het dagelijks gemeentebe stuur voor steun aan het PvdA- amendement. Dat betekent dat het geld voor het straathoek werk wordt toegevoegd aan het budget van het BOS. Op die ma nier krijgen bestaande en nieu we taken op het gebied van jeugd- en jongerenwerk onder dak bij één min of meer zelfstan dige instelling. De begeiding van de straathoekwerker vanuit het gemeentehuis vervalt. SLUISKIL Vogelbeurs - De Sluiskilse Vo gelvrienden houden zondag 7 december hun maandelijkse vo gelbeurs in het Meulengat in Sluiskil. De beurs begint om 10.00 uur en de mogelijkheid bestaat om vogels te kopen, te verkopen of teruilen. Vogellief hebbers kunnen in Sluiskil te recht tot 12.30 uur. 6 en 7 december 1997 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 SCHOUWEN-DUIVELAND Huisartsen: Zierikzee, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: C. H. G. Daniëls, Kievitstraat 2, Zie rikzee, tel.(0111)413410. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek en Brouwer shaven, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: Brouwershaven/Scharendijke: L.A.M. Bruel en J.J. Roth,zat. :Markt 32, Brouwershaven, zon:Dijkstraat 32, Scharendijke,tel. (0111) 691280, spoednr 652204. Spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Ooster- land, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: E.C.M. Moons, Weth. van Klinken- straat 10, Nieuwerkerk, tel. (0111) 641810. Tandartsen: H. A. Boom- de Keizer, Westerban- weg 14, Burgh-Haamstede, (0111) 653103. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16.30 -17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 251177. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): C.G.P. Broek man, Zierikzee, tel. (0111)412180. GOEREE-OVERFLAKKEE CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Dirksland, Herkingen en Melissant, vrij. 17.00-maa. 08.00 uur: T. van den Doel, Nieuweweg 55, Melissant, tel. (0187) 601752. Huisartsengroep Middelharnis- Sommelsdijk, zat. 08.00-maa. 08.00 uur: G.J. Dogterom en F.J. Berkelaar, Voorstraat 17, Sommelsdijk, tel. (0187)482144. Huisartsengroep Flakkee Oost (Stad aan 't Haringvliet, Den Bom mel en Ooltgensplaat), vrij. 18.00- maa. 08.00 uur: A.J.M.F. Janssen en C. Hofman-van Vliet, Schaapsweg 26, Den Bom mel, tel. (0187) 611306. Apotheek Apotheek Dirksland, Voorstraat 25, Dirksland, tel (0187) 601580, ge opend van ma. t/m vrij. van 08.30- 12.30 en 13-18 uur, zat. 9-12 en 17- 17.30, zon. 11.30-12 en 17-17.30 uur, spoedrecepten telefonisch via telnr. (0187)601580. Apotheek Ouddorp, Boompjes 3, Ouddorp, tel (0187) 683789, zat. 12- 13 en 16.30-17 uur, zon. 12-12.30 en 17.30-18 uur. Apotheek Menheerse, Voorstraat 16, Middelharnis, tel (0187) 483666, zat. 10.30-11.30 en 17.30-18 uur, zon. 11-11.30 en 17.30-18 uur, spoedrecepten telefonisch. Apotheek St. Joris, St. Joris Doel- straat 34-36, Sommelsdijk, tel. (0187) 487277, weekenddiensten via telefoonnummer (0187) 483666; spoedrecepten telefonisch. Dierenartsen Dierenkliniek Goeree-Overflakkee (gezelschapsdieren). Zuid Achter weg 28, Sommelsdijk, dienstdoen de dierenarts via tel. (0187) 482897. P.R.J.M. Schilder, Kolfweg 27, Ou de Tonge, afspraken via tel. (0187) 642441 Dierenartsenpraktijk L.E. Tjebbes en C.M. Westermann, Pr. Hendrik straat 2, Middelharnis, afspraken viatel. (0187)482966. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De scheepvaart op het kanaal door Walcheren heeft woensdag vanaf negen uur 's ochtends hinder ondervonden van een losgeslagen plastic pijp die een dag eerder onder het ze ven meter diepe kanaal was ge legd. Die operatie bleek gisteren mislukt. lp opdracht van de ge meente Vlissingen zaagden vier duikers van de Vlissingse brandweer de pijp door, waarna even na één uur de scheepvaart hervat kon worden. De plastic buis is een omhulsel voor de kabels voor de nieuwe verkeersregelinstallatie bij de Vlissingse Paul Krugerstraat en Prins Hendrikweg. Ter hoogte van de Keersluisbrug dreef de zwarte buis gisterochtend op het wateroppervlakte. „De be staande leiding was aan vervan ging toe. De gestuurde boring van de firma Nettenbouw is waarschijnlijk niet diep genoeg uitgevoerd. Vandaar dat de pijp is losgeschoten. Maandag pro beren ze het opnieuw", ver klaarde A Leenhouts, water bouwkundig onderhoudsman van de provincie. Enkele schepen wachtten op een vrije doorgang. „Maar ook zijn er een paar omgevaren, toen ze van de stremming hoorden. Die zijn via Hansweert en het Kanaal door Zuid-Beveland naar Holland gevaren", rea geerde J. Kamp van de sector bediening van de provincie. Laminaat Eiken natuur langmoen bijzonder mood Breedstrook 4 mrn, veUingkant tA-jq - perm" gelegd IMC Tapijt Gord',nen Verf Wand Runner Meeneem Meubelen •TMCProjekt Hennie's Woondetoratie Ooie premie geldt voor particulieren bi/ Goes, Klein Frankrijk 23. tel. 0113-228751 Vakantie: J. J. H. G. Schmeitz, huisarts Goes, 5-12 t/m 26-12 Waarneming door: Dr. Schruer, tel: 214373 (met uitzondering van 15 t/m 19-12) Dr. van der Stoep, tel: 215306 Dr.Thyssen, tel: 215003 Dr. Kooiman, tel: 214450 Dr.Oortman, tel: 231805 (met uitzondering van 22 t/m 26-12) De Hyundai Lantra Wagon PROEF 00K ONZE VERSE MOSSELEN Bolsgot Grote Markt 28 Goes WEEKMENU Romige kerriesoep met brood en boter Gebakken kabeljauw op een bedje van gebakken groenten, div. garnituur IJssorbet 29,75 p.p. 11.30 tot 22.00 uur voor lunch en a la carte. tel. 0113-251640 Het seniorencomplex aan de Spoorlaan in Wemeldinge is aangepast aan de eisen van de tijd. foto Willem Mieras Afronding renovatie ouderenwoningen Wemeldinge gevierd door Caroline Moerland WEMELDINGE - De bouw van een woonzorgcentrum in Wemeldinge moet niet te lang op zich laten wachten. Die waarschuwing gaf voorzitter C. Hame link van de Stichting Ouderenzorg Kapel- Ie donderdag mee aan de Wemeldingse ge meenschap en de Kapelse politiek. Hij deed z'n oproep ter gelegenheid van de opening van een complex gerenoveerde seniorenwoningen aan de Spoorlaan in Wemeldinge. Deze zomer is de voorbereiding voor de bouw van een woonzorgcentrum tijdelijk stopgezet om alternatieven voor het geko zen ontwerp te onderzoeken. Aanleiding waren de protesten van omwonenden te gen de nieuwbouw. Voorzitter Hamelink van Ouderenzorg waarschuwde dat deze beslissing ook gevolgen heeft voor verzor gingshuis Cederhof in Kapelle. Dat krijgt de beschikking over verpleeghuisbedden onder de voorwaarde dat enkele zogehe ten wbo-plaatsen naar het nieuwe woon zorgcentrum verdwijnen. (Wbo-plaatsen zijn bedoeld voor mensen die zorg nodig hebben als in een verzorgingshuis.) Behalve verzorgingshuis Cederhof, be heert Ouderenzorg Kapelle ook230 senio renwoningen in de gemeente. Afgelopen voorjaar is begonnen met een groot scheepse renovatie van deze veelal in de jaren zestig gebouwde huizen. Als eerste kwam een complex seniorenwoningen aan de Spoorlaan in Wemeldinge aan bod. De stichting vierde donderdag dat dit on derdeel nu gereed is. Comfort De renovatie was bedoeld om de wonin gen veiliger en comfortabeler te maken en meer geschikt voor mensen die niet meer goed ter been zijn. De veiligheid is verbe terd door onder meer het afsluiten van de galerijen en het maken van een centrale entree waar niemand ongewenst kan bin nenkomen. Zaken als thermostatische douchekranen en een nieuwe centrale verwarming in elke woning verhogen het comfort. En tenslotte zijn er allerlei aan passingen voor rolstoelers gemaakt, zoals brede deuren en een lift. De aanpassingen in de woningen zelf zijn afgelopen zomer al uitgevoerd. De bewo ners hebben toen enkele maanden in een wisselwoning moeten doorbrengen. Om de overlast zoveel mogelijk te beperken, bood de stichting Ouderenzorg persoon lijke verhuisbegeleiding. „Ze konden zelfs hulp krijgen bij het inpakken van de dozen als ze dat wilden", zegt directeur E. de Jong van de stichting. De bewoners moeten nu enkele tientjes meer huur betalen dan voorheen. Het grootste gedeelte van de renovatie wordt echter betaald uit de reserves van de stichting. Ook de gemeente Kapelle heeft een bijdrage geleverd in de vorm van WVG-gelden (Wet Voorzieningen Gehan dicapten). f65r- korting per man per dag'. Kerkwerve-Zieri kzec 0111 - 41 53 48 Schults Schilders Zierikzee 0111-41 40 65 De schilder maakt uw huis 'n feest om in te wonen. Want de schilder combineert de modernste technieken met de perfecte ondergrondbehandeling. Zodat uw kostbaarste bezit niet alleen wordt verfraaid maar ook degelijk wordt beschermd. Daarbij adviseert de schilder u vakkundig waar het gaat om stijlvolle kleurcombinaties. En voor behang- en binnenschilderwerk geeft de schilder u ook nog een fraaie winterpremie! De schilder. De beste vriend van je huis. - Kristalijn Schoonen Schilders Kerstzang - Op zaterdag 13 december wordt in de Gerefor meerde Kerk Vrijgemaakt in Vrouwenpolder vanaf 20.00 uur een kerstzangavond gehouden. Het Gereformeerd Zangkoor Walcheren, Gereformeerd Kin derkoor De Karekieten, cornet- tiste Sandra Smit-Boeije, •fluitiste Rianne Stelpstra en or ganist Jan Wattel verlenen me dewerking. door Marco van Barneveld SINT MAARTENSDIJK - De stichting Kinderopvang Tholen krijgt van het ministerie van Landbouw een subsidie van 125.000 gulden voor een project waarbij vrouwen op het platte land in de gelegenheid worden gesteld professioneel aan kin deropvang te gaan doen. Het gaat om een zogenoemd 'pilot- project', dat uniek is in Neder land. Slaagt het project in Tholen dan zal het wellicht in andere plattelandsgebieden na volging vinden. J. Verhage, directeur van de Thoolse stichting Kinderop vang: „Het is een hele nieuwe vorm waarbij we vrouwen die thuis als zelfstandig onderne mer aan de slag willen, onder steunen." De provincie Zeeland, waar de stichting ook om geld heeft aangeklopt, heeft volgens Verhage negatief op dit verzoek gereageerd. Die instantie vindt het idee niet stroken met het ei gen beleid, meldt ze desge vraagd. „Maar waarom dat is hebben ze niet echt duidelij k ge maakt. Dat is allemaal wat vaag." In elke kern De bedoeling is in iedere kern op Tholen in elk geval één nieuwe plek voor kinderopvang te creë ren. Verhage: „Het is het initia tief van onze stichting. De ach terliggende gedachte is dat er op het platteland heel veel vrou wen thuis zitten die wat willen ondernemen. Bovendien is er gewoon behoefte aan deze nieu we vorm en is er nu alleen gast- ouderopvang, waarbij gastou ders slechts een vergoeding krijgen. Wij willen de vrouwen die aan het nieuwe project mee werken een basisinkomen ge ven. Het moet professioneler worden." Platteland De subsidie bij Landbouw werd aangevraagd omdat het project volgens de stichting positief is voor de ontwikkeling van het VR O UWENP OLDER ADVERTEREN DOET VERKOPEN „/yPARDIO MARCONISTRAAT 13 GOES telefoon (0113) 21 35 25 platteland. Het ministerie staat er positief tegenover, maar heeft met de 125.000 gulden niet het volledige bedrag uitgetrokken waar de stichting op had gere kend. „Wij hadden om twee ton gevraagd. Een deel van dat geld was bedoeld om een basisinko men te kunnen garanderen, maar met dat onderdeel van de plannen was het ministerie het niet eens." Verder is bij de EG 'om subsidie gevraagd. Binnen kort verwacht de stichting uit sluitsel van deze instantie. „We hebben in totaal drie ton nodig. Krijgen we vanuit Brussel het zelfde als vanuit Den Haag, dan kunnen we beginnen." Het is de bedoeling in juli volgend jaar te A.P. Bruynzeel, AFWEZIG van 5 dec. t/m 19 dec. en 22 dec. t/m 2 jan. Waarneming: M'burg Zuid/Dauwend.: F.J. Heere, tel. 611501 Overig M'burg: F.J.J. Buijtendijk, tel. 612460 starten. De vrouwen die mee werken moeten speciale oplei dingen krijgen om aan de slag te kunnen. Kinderen van nul tot zestien jaar moeten in de nieuwe opvangplaatsen terecht kun nen. Verhage: „Een brede doel groep inderdaad. Maar de prak tijk leert dat de behoefte niet stppt bij twaalf jaar." door Edith Ramakers DOMBURG - Bij de oprich tingsbijeenkomst van de Fede ratie van de gezamenlijke on dernemersverenigingen van de gemeente Veere werden donder dagavond direct enkele heikele punten aangeroerd. In aanwe zigheid van de fractievoorzit ters van de gemeente Veere en de wethouder economische zaken M. Brouwer- te Roller, grepen de ondernemers hun kans toen het voorontwerp winkeltijden Vee re aan de orde kwam. Het werd echter niet met groot enthousi asme ontvangen. Maar het was in elk geval een van de eerste aanzetten om te komen tot een uniforme regel voor openstelling van detail handel op zon- en feestdagen. Brouwer -Te Roller verklaarde dat uit een enquête bleek dat een meerderheid van de winke liers uit de kernen Domburg, Zoutelande en Veere voorstan der is van het openen van hun deuren op zon- en feestdagen. „En daaraan willen we tege moet komen. De overige kernen hebben duidelijk gemaakt daar niet voor in aanmerking te wil len komen." Enquête In totaal werden 160 enquête formulieren verzonden, waar van er 107 zijn teruggestuurd. Biggekerlce, Aagtekerke, Grijpskerke en Meliskerlce zijn buiten de enquête gehouden, omdat die volgens de wethouder eerder hebben laten weten geen interesse te hebben in zondags opening. Voor Koudekerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder en Westkapelle wees de enquête uit dat een minderheid voor openstelling op zondag was. Voor Westkapelle was dat bij een respons van 73. procent, met acht voor, zes tegen en-twee geen mening, de moeilijkste beslis sing. Westkapelle krijgt in het voorontwerp net als de andere vier kernen de mogelijkheid maximaal 12 keer per jaar op zon- en feestdagen de winkels te openen. Het voorstel van het da gelijks bestuur wordt begin ja nuari besproken in het Overleg platform economische zaken, daarna volgt het traject in de commissie. Op 5 februari moet dat tot een raadsvoorstel leiden. Periode Enkele ondernemers gaven aan dat het voorontwerp bijstelling behoeft. Het compromis-voor- stel, rammelt, oordeelden ze. „Waarom is er voor een periode van 1 maart tot 1 november ge kozen'voor openstelling op zon dag? Wat is er op tegen om bijvoorbeeld in Domburg de winkels het hele jaar door op zondag te openen? Daarmee wordt op een aantrekkelijke manier seizoensverlenging be reikt. En dat willen we toch alle maal. Toeristen kunnen altijd nog winkelen als het weer min der is." De penningmeester van de Fe deratie, T. Hillebrand, sprak gisteren zijn zorgen uit over het verzoek van een grote Duitse bouwmarkt om zich in Vlissin gen te vestigen. „Als we het heb ben over leefbaarheid in de ker nen, dan moeten we waakzaam zijn. Op een terrein van omge- veer 10.000 vierkante meter aan de Sloeweg in Vlissingen heeft Marktkauf zijn zinnen gezet. De ondernemer weet dat bouw markten in de buurt hun hart vasthouden. „In dat bedrijf gaan miljoenen om en het is vier keer groter dan een Zeeuwse bouwmarkt. Marktkauf zwaait met de geldbuidel en verkoopt mooie praatjes. De werkgele genheid zou verbeterd worden. Maar het effect is dat het bedrijf tuincentra, fietsenwinkels, bouwcentra en kleinere dorps winkels doodconcurreert. Dat heeft- niet alleen gevolgen voor Vlissingen en Middelburg, maar ook voor de kleine kernen van de gemeente Veere. Op den duur komt dat de leefbaarheid niet ten goede." Oppositie boos over pleidooi herindeling op Walcheren MIDDELBURG - De Middel burgse collegepartijen PvdA CDA en VVD hebben met hun verzoek om een nieuwe herinde ling op Walcheren de gemeente Middelburg en met name de raad ernstige schade toege bracht. De raad heeft zich onge loofwaardig" gemaakt bij staats secretaris Van de Vondervoort, de buurgemeenten Vlissingen en Veere en de provincie. Dat schrijven de oppositiepartijen van de Middelburgse gemeente raad aan de fractievoorzitters van de collegepartijen. De fractievoorzitters van PvdA CDA en VVD in Middelburg hebben staatssecretaris A G. M. van de Vondervoort (Binnen landse zaken) maandag bij haar bezoek aan Middelburg gezegd dat zij vinden dat Middelburg, Veere en Vlissingen moeten fu- seren tot één gemeente Walche ren. De andere raadsfracties waren hiervan niet op de hoogte en moesten via de media verne men dat him collega's dat ver zoek hadden gedaan. „Ik heb het twee dagen laten be zinken. Vandaar dat de brief nog in milde bewoordingen is gestéld", licht RPF/GPV-frac- tievoorzitter L. M. Luitwieler toe. Hij schreef de brief mede namens SGP, GroenLinks, D66 en AOV/Unie 55+. Zij laten de collega-fractievoorzitters we ten 'verbaasd en teleurgesteld' te zijn over hun optreden. „Ge zien de reactie van Vlissingen en Veere maak je je gewoon bela chelijk", vindt Luitwieler. |Uw droomvloer ligt bij ons Als u bij ons niet slaagt, slaagt u nergensi Keuze uit meer dan 130 soorten kant- en klaar afgewerkte houten-, kurk- en laminaatvloeren. Eenvoudig zelf te leggen. Ideaal ook voor huurwoningen. Tevens leverbaar, complete massieve parketvloeren. Uitkiezen, I meenemen, [leggen! I Kom eens 1 kijken bij 1 uW PARDIO 1 Parket 1 Studio,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 34