Van Aerde droomt van avontuur Zeeuwse Boys dromen van NBA PZC Twee nieuwelingen in volleybalselectie sport woensdag 3 december 1997 sbw 21 Brentjens bij Cedico op de weg Nagano wacht nog op Oostenrijk Bos neemt plaats Zandstra in Overland in ploeg Zandstra Russische zwemmers positief Vandereycken krijgt ontslag uitslagen agenda Duel vervroegd Voetballer van RKC na knieblessure terug in basis tegen Sparta Koplopers jeugd tennis boeken zege Zege voor Fop Fonteyne 7 SCHAIJK -BartBrentjens rijdt volgend seizoen in dienst van Cedico een omvangrijk wegprogramma. De olympisch kam pioen mountainbiken heeft bij de Frans/Belgische ploeg een contract voor een jaar getekend. In het mountainbiken komt de Limburger uit voor Specialized/Mountain Dew. Cedico, in Frankrijk een supermarktketen en in de fietswereld rijdend op een Belgische licentie, staat 32e op de wereldranglijst voor ploegen. Brentjens koos in overleg met zijn manager Gert-Jan Theunisse voor de formatie, omdat hij de garantie kreeg een internationaal wegprogramma te kunnen afweiken. ANP NAGANO - Twee maanden voor het begin van de Olympische Winterspelen in Nagano hebben zich 67 landen aangemeld voor deelname. Dat is.evenveel als vier jaar geleden in Lille- hammer. Het organisatiecomité (NOAC) meldt ook de in schrijving van Noord-Korea. Bij de Winterspelen van vier jaar geleden waren geen Noord-Koreanen. Maandag konden de landen zich officieel voor het laatst aanmelden. Toch zal Nagano nog nieuwe landen accepteren. Het rekent op een re cordaantal dat wil meedoen. Enkele landen die zich bijna al tijd inschrijven voor de Winterspelen, hebben zich namelijk nog niet gemeld. Een opvallend voorbeeld is Oostenrijk. DPA AMERSFOORT - Schaatser Falko Zandstra is niet geselec teerd voor de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen. De Fries, slechts achtste in Berlijn, moet in het weekeinde zijn plaats op de 1500 meter afstaan aan Jan Bos. De schaatser uit Hierden reed afgelopen weekeinde in Calgary de snelste mijl uit de geschiedenis, 1.48,68. Ook Jeroen Straathof is op de 1500 meter weer van de partij. Hij is hersteld van een liesbles sure, die hem in Berlijn aan de kant hield. ANP SLIEDRECHT - Falko Zandstra krijgt in zijn privé-ploeg ge zelschap van de Canadees Kevin Ovei'land. Het contract met Unit 4-team heeft een looptij d tot en met de Olympische Spe len in Nagano, met een optie voor daama. Naast Zandstra en Overland behoord; ook de Hongaarse schaatster Krisztina Egyed tot het team. Overland mag zich sinds het weekeinde wereldrecordhouder op de 1500 meter noemen. In Calgary ontnam hij met 1.49,07 het record van Ids Postma, die enkele uren eerder in Berlijn op 1.49,81 was uitgekomen. ANP MOSKOU - De Russische zwemwereld is opgeschrikt door drie dopinggevallen. Tijdens een trainingskamp op Cyprus zij n in de urine van Vladimir Pisj nenkoOlga Kostsj etko va en Natalia Mesjerjakova sporen van verboden anabole steroïden gevonden. Bij Pisjnenko ontdekte men ook nog een tweede, niet nader genoemde verboden stof. Ook in Brazilië is een zwemmer gepakt op gebruik van verboden middelen. Bij na tionaal kampioen Hugo Duppre (100 m vlinderslag) vonden de onderzoekers sporen van nandrolon. AFP BRUSSEL - Het zwak presterende Anderleeht heeft, trainer René Vandereycken ontslagen. Hij is de vierde trainer die dit seizoen in België voortij dig uit zijn functie is ontheven. Assis tent-trainer Jean-Dockx neemt voorlopig de trainingen waar.Het bestuur van Anderleeht het weten binnen enkele dagen een nieuwe hoofdtrainer aan te stellen. Arie Haan, in oktober ontslagen bij Feyenoord, en Henk Hou waart van Ha- relbeke worden genoemd als belangrijkste kandidaten. ANP Bowling Bowling Vereniging Middelburg. Maan dagleague: Comp.serv. - The Angels 1-3, Kapsalon Duck - Lady Luck 0-4, 't Hoekje - Nothing But 1-3,Team Melse-SpruytPa- let0-4, Makzo- MFM 1-3, Euro Damplein - Team Meeuwse 3-1. Stand aan kop: 't Hoekje 35, Nothing but 32,5, Kapsalon Duck 31, Lady Luck 30. Dinsdagleague: Meizon - Hebu Sport 0-4, Schoonen Elek tra - Cue Action 2-2, Bij split - Van der Zwan 1-3,Rijw.h, Marco-Kruitmolen 1-3, De Geere - Minnebreuker 1-3, Kwenie - Suzuki/Tamboer 2-2. Stand aan kop: Su zuki/Tamboer 33, Hebu Sport 29, Schoo nen Elektra 27, Kwenie 26. Woensdag league: Borduurstudio Morena - 't Schrobbelerke 0-4, Neptunus - Dixat 4-0, Badhotel - Dream Team 2-2, Herwegh - Auto De Voogd 3-1, A-team - Filmclub 0- 4, Bakkeete - Sporthuis Maartense 2-2. Stand aan kop: Herwegh 36, Sporthuis Maartense 31, Auto De Voogd 29, Film club 28. Donderdagleague: Sios - Indufor 0-4, Drukkerij Capello - Hercules 2 3-1, EPZ - Deltan 1-3, Hercules - 't Schrobbe lerke 2-2. Stand aan kop: Indufor 30, Del tan 28, Hercules 2 27, 't Schrobbelerke 24. Sportprijsvragen Lucky Ten dinsdag 2 december: 1 - 2 - 9 - 15-18-19-26-27-30-34-37-38-46-55- 57-59-64-65-66-77. Toto 48.1e prijs: geen winnaar, 2e prijs: 17 winnaars die elkf. 455,50 ontvangen, 3e prijs: 279 winnaars die elkf. 69,40 ont vangen. Toto 48 A. 1e prijs: 2 winnaars die elk f. 2837,50 ontvangen, 2e prijs: 43 winnaars die elk f. 87,90 ontvangen. 3e prijs: 445 winnaars die elk f. 21.20 ontvangen, (onder voorbehoud) Tennis Reggio di Calabria. EK landenteams ten nis, mannen. Eerste ronde: Nederland - Zweden 2-1Wessels - Bergh 7-6 3-6 6-3, Kempes - Jönson 6-7 6-7, Wessels/Kem- pers - Bergh/Hellström 6-7 7-6 6-3. Ne derland donderdag in halve finale tegen winnaar Italië-Portugal. Voetbal Eredivisie: FC Groningen-Heerenveen 0- 1, Tokyo, wereldcup clubteams. Borussia Dortmund (Dui)-Cruzeiro 2-0. Duitsland: beker, achtste finales: Duis- burg-Frankfurt 1-0, Hannover-CZJena 1- 1 nv, CZJenawns, SSVUIm-Stuttgart 1- Zaalhandbal Zaalvoetbal Schinkel 2 9-24, Torna 9-20, PSVW 9-19, VZV 9-14. Vierde klasse: Hoechst Boys - VAW2 1-1, SSVW- Uiterton 3-1, Van Uus 2 - Café Stout 2-4, Deltan - Schinkel 3 8-8, Westkapelle 2- Pechiney 10-3. Stand aan kop: Stout 10-30, SSVW 11-25, Westka pelle 2 11 -21Pechiney 10-16. Vijfde klas se: Westkapelle 4 - VZV 2 5-4, Westkapel le 3 -Twaalf 6-7, Prov. Zeeland - Uiterton 3 7-3, EPZ 3 - Torna 2 2-5, PGV - Uiterton 2 6-1Stand aan kop: Torna 2 7-19, VZV 2 8- 18, PGV 8-14, Westkapelle 3 7-11. Afdeling Middelburg. Derde klasse: Mur- re Moens - Combinatie 4-5, RPM - Draad krabbers 9-1, Dauwendaele 2 - Chrom- pack 14-2, Jong Ambon 2 - Hydrofa 0-3, FC Laurens 2 - PPS 5-2. Stand aan kop: Hydrofa 6-16, Draadkrabbers 6-15, Com binatie 6-13, Dauwendaele 2 5-12. Vierde klasse: Snelbinders - Zeeland College 6- 3. Stand aan kop: Snelbinders 6-15, MTC 6-13, Moens van Belzen 5-12, Klaassen 2 6-11 Vijfde klasse: FC Laurens 4 - Hoechst Boys 2 6-4, Gouwe Gheyt - CSW 5-6, Snelbinders 2 - Bijou 3-6, Dau wendaele 3 - FC Laurens 3 3-6. Stand aan kop: Jerommeke 7-16, CSW 5-12, PKCZ2 6-12, Dauwendaele 3 6-12. Recreatie klasse: FC Dorst - Dauwendaele 0-1, Heren van Bommel - Sranang 5-2, Schoonen Elektra - Paardenkracht 0-2, Buurthuis Aldegonde - EPZ 3-7, Dau wendaele 2 - Euromaster4-7. Stand aan kop: FL Tattoo/Salawaku 10-28, Eiland Boys 10-27, Euromaster 11-25, Heren van Bommel 11-22. Zaalvoetbalcompetitie De Zwake: Lu- kasse Dakwerken-Bison Lijmen 4-3, Snackbar Grote Markt-Kiekieris/Paree 14-2, De Vrolijke Vrienden-De Kroon Walraven 17-2, Timesavers-Mega Meu bel 2-2, Rijschool Dek-De Blauwe Reiger 3-1, Eurocar Goes-SGS Ecocare 8-2. Poule A, stand aan kop: Op Weg Rijwiel Goes (6-18), Grote Markt (7-15), Eurocar Goes (6-13), Vrolijke Vrienden (6-13), De Kroon/Walraven (6-7); Poule B, stand aan kop: Café de Snor 2 (6-16), Rijschool Dek (7-14), Tïmesavers (7-13), Lukasse Dakwerken (7-12), Meganieubel (6-11 —woensdag Berlijn. WK vrouwen. Groep A: Oosten rijk-Brazilië36-23 (18-12), Polen-Angola 29-24 (15-10). Groep B: Kroatië - Canada 27-14 (16-6), Noorwegen - Wit-Rusland 34-21 (14-12), Frankrijk - Oezbekistan 39- 17 (17-8). Groep C: Roemenië - Algerije 44-23 (25-9), Hongarije - Uruguay 36-12 (19-7), Zuid-Korea - Ivoorkust 30-24 (18- 12). Groep D: Macedonië - Slovenië 26- 22 (11-11), Rusland - Tsjechië 27-24 (10- 12), Denemarken - China 38-16 (17-9). Mannen. Regio Walcheren. Eerste klas se: Schinkel -Tympaan 4-6, Taxicentrale - Garderen/Dekker 4-4, Groene Ster Ma- roc - Emergo 3-3, Klaassen - Arnemuiden 3-3, Jong Ambon - Sinar4-2, Ontop - He bu Sport 3-6. Stand aan kop: Jong Ambon 10-27, Emergo 10-26, Arnemuiden 10-16, Sinar 10-15. Tweede klasse: Hoppit- WEA 2-6, Van Uus - 't Hoekje 3-6, Jerommeke - Westkapelle 14-2, FC Laurens - Middel burg 5-2. Stand aan kop: Zeeduin 10-22, Jerommeke 9-21, Reproba 9-21, FC Lau rens 9-17. Afdeling Vlissingen. Derde klasse: VZV - EPZ 2 7-4, DVV - Schinkel 2 5-9, PKCZ - Concurrent Joeneitit 6-5, PSVW - Wolff 1- 3, VAW - De Sloep 10-3. Stand aan kop: Voetbal Eredivisie: Fortuna S - Volendam, NAC - Roda JC, MVV - Ajax, RKC - Sparta. Volleybal Bekertoernooi, mannen, derde ronde: Nell en Stutterheim/MVC-Morres/Hulst (20.00 uur te Moordrecht). Zaalvoetbal Eerste klasse district Zuid l:ZVH Morres- Hulshof (20.50, Den Dullaert, Hulst), ZW Zeeland - Kloetinge (20.50, sportpunt Zeeland, Goes), FC Dauwendaele - Jon- gepierSport (21.00, Nassaulaan, Middel burg), Zuidwest Negen - Biezentrappers (20.20, Baskensburg, Vlissingen). MIDDELBURG - De competi tiewedstrijd Zeelandia-Zee- land Sport uit de vijfde klasse A van het zondagvoetbal is met tweeëneenhalf uur vervroegd. De derby, die voor zondag om half drie op sportpark De Na dorst was vastgesteld, begint nu om 12.00 uur. De hoofdklasser moest het aan- vangstijdstip wijzigen, omdat Middelburg om half drie aftrapt tegen RCS. rioorEldridge Pentury 'WAALWIJK - Zoals vaker ge beurt is, bungelt de club weer ergens onderaan de ranglijst. Bij RKC is het de laatste jaren niet anders geweestBert Jacobs ging, Peter Boeve kwam. Maar de uitvoering van zijn voetbali deeën heeft tijd nodig. Toch moet RKC. punten blijven pak ken, want degradatiegevaar dreigt. Zoals altijd. Daarom, zegt Peter Boeve, moeten nu ge vestigde mensen opstaan. Ro meo van Aerde, net hersteld van een hardnekkige knieblessure, is één van hen. „Als straks ieder een fit is, dan komt het allemaal weer goed." Een middagje RKC, [nummer zestien van de eredivi- jsie. Romeo van Aerde? De man ach- jter de receptie van stadion Olympia gaat direct op zoek. Luttele seconden meldt de voet baller uit 's-Gravenpolder zich. Gekleed in sportbroekje, voet balshirt en badslippers aan de voeten. En, met een stralende lach. Voetbalschoen in de ene, borsteltje plus ledervet in de an dere hand. „Een materiaalman? Laat je schoenen nooit door ie mand anders poetsen, je schoe nen zijn alles.Het is maar dat j e [het weet. In het spelershome komt later - de selectie heeft een lichte trai- Ining afgewerkt - de wedstrijd van vanavond (woensdag) ter sprake. Sparta, met achttien punten nummer twaalf van het klassement, komt op bezoek. .Romeo van Aerde zal hoogst- iwaarschijnlijk zijn opwachting maken. Na een afwezigheid van 'zeven weken. Hij is genezen van de kwetsuur aan zijn rechter- "jknie (een ingescheurde knie- jband). Maar wedstrijdritme iheeft-ie nauwelijks. („Maandag heb ik een helft met Ihet tweede team tegen Excelsior Igespéeld. Van Ton Verkerk, de [assistent-trainer, kreeg ik in Botterdam te horen dat ik er te lgen Sparta, met het eerste, weer |bij moest zijn.Om die reden liet 'Van Aerde zich op Woudestein jinderust wisselen. „Misschien komt de rentree wat te vroeg, ömdat ik ritme mis. Ik hoop het fiiet, want ik ben wel fit. Ik heb (er in ieder geval veel zin. Tegen 'Sparta speel ik graag." Hij heeft het naar zin bij RKC, Romeo van Aerde. Nog steeds. Romeo van Aerde (met zijn zoontje Moreno): „Als we nog vier punten pakken voor de winterstop, dan hebben we het goed gedaan." foto Willem Mieras Ook in het zesde seizoen dat hij bij de Waalwijkse club onder contract staat. Niet voor niets prijkt aan de wand van het spe lershome een portret van de voetballer uit 's-Gravenpolder temidden van illustere oud- RKC-ers als Stanley Brard, An dre Hoekstra, Alfred Schreuder, Herman Teeuwen, Marc van Hintum, Peter Bosz, Marcel Brands en mister RKC Leon Hutten. Allen hebben meer dan honderd competitieduels in het blauw-geel van RKC in hun ba gage. Zekerheid Van Aerde: „Na Leon Hutten kom ik. Hij zit hier al twaalf jaar. Wie weet haal ik hem nog wel in. Diep in zijn hart droomt Van Aerde van iets heel anders, bekent hij. „Ik ben nooit iemand geweest die van de ene club naar de andere zwerft. Tot nu toe heb ik altijd voor zekerheid geko zen. Na dit seizoen heb ik nog een jaar te gaan. Het bestuur heeft onlangs laten weten dat het mijn contract wil opënbre- ken. Ik heb gezegd: 'goed dan hoor ik het wel.' Maar min of meer hink ik op twee gedachten. Ik heb het heel erg naar mij n zin, laat dat duidelijk zijn. Aan de andere kant vraag ik me af hoe het bij een andere club zou zijn. Ik ben nu dertig, wat is dan mooier dan een nieuwe uitda ging? Als het even kan naar het buitenland, ofzo. Zie het als nieuwsgierigheid, puur voor het avontuur." Hij vervolgt: „Het kan snel gaan tegenwoordig. Voor je het weet, ben je weg." Zijn gedachten dwalen, onder genot van een kop soep, even af naar het tele visiescherm waarop de finale om de wereldbeker tussen Borussia Dortmund en Cruzeiro te zien is. En waarop een andere ex-RKC-er Harry Decheiver (Van Aerde: „Een irritante voet baller trouwens. Negen van de tien spelers die hier met hem sa men hebben gespeeld, vonden hem arrogant") te zien is. „Zeljko Petrovic", gaat Van Aerde verder, was bij RKC een leuke voetballer. Als iemand destijds zou zeggen: over een jaar voetbal je bij PSV, zou ie dereen keihard hebben gela chen. Ik bedoel maar..." Voor zolang als het duurt, blijft Romeo van Aerde RKC-er. Hij is van grote waarde voor het team. Daarom ook stond hij aan het begin van dit seizoen steevast in de basis als rechtsback, totdat hij tijdens een training bij on schuldig duel geblesseerd raak te. Dat Peter Boeve nu alweer eenberoep op de frêle voetballer doet, zegt veel, zo niet alles. Van Aerde: „Niet alleen ik ben ge blesseerd geweest. Patrick van Diemen zit bijvoorbeeld ook nog in de lappenmand. Miodrag Bozovic is geschorst, hetzelfde geldt voor Adrie Boogers. Zij ontbreken dus ook tegen Spar- ta." Sturen Adrie Boogers, is ook zo'n routi nier. Met Van Aerde, John Lam- mers, Carlos van Wanrooy en Hans van Arum moeten zij de jongeren binnen de gelederen sturen. Romeo van Aerde, die qua verschijning tussen de jon gere garde - hij draagt een base- ball-cap, een gouden ringetje in zijn linkeroor en een ringbaard je - niet opvalt: „Gezien onze leeftijd en ervaring moeten we de jonge jongens begeleiden. Hetgeen niet meevalt, omdat de jeugd tegenwoordig vaak te ge makzuchtig is." Over Peter Boeve, die Bert Jacobs - hij werd technisch di recteur maar is inmiddels ont slagen - aan het begin van dit seizoen afloste, niets dan lof. Van Aerde zegt: „Door zijn ach tergrond predikt hij aanvallend voetbal. Hij is echt bezeten van het spelletje." Gevechtswaarde En inderdaad; Boeve is er dol op, ziet in voetbal meer dan alleen geren achter en getrap tegen een bal. Uit de mond van de oud- Ajacied en ex-international klinken termen als gevechts waarde, bereid en bekwaam. Want voetbalis, zegt Boeve, ver gelijkbaar met management- beleid. „Is een speler bereid om iets te doen, dan komt hij al heel ver. Bekwaam, zeg maar talent en techniek, hoeft een voetbal ler niet per se te zijn. Al is het wel mooi meegenomen. Boeve rept van twintig minuten dat er tijdens een wedstrijd exact gevoetbald wordt, van exact drie minuten dat een spe ler per wedstrijd in balbezit is. „Maar dat geldt niet voor ieder een, vaak alleen maar voor de beteren." Hij wil er maar mee aangeven: voetbal is een combi natie van factoren. „Het alge meen belang moet belangrijker zijn danhet individuele. Je moet pijn willen lij den om iets te kun nen bereiken, in geen geval een grijze muis worden." Daar ha mert Boeve nu bij RKC op. Van Aerde, zegt Boeve, is een waardvolle kracht. „Hij, en nog een paar anderen, de gevestigde spelers, moeten RKC in de moei lijke fase waarin we nu zitten doorheen helpen." Van Aerde: „Als iedereen weer fit is, komt het allemaal weer goed. Geloof me." Vorige week won RKC van NAC (1-0). Na Sparta komt For tuna Sittard op bezoek en staat de uit wedstrij d tegen Twente op de rol. Van Aerde: „Pakken we in totaal vier punten voor de winterstop, dan hebben we het goed gedaan." Van onze sportredactie AMSTERDAM - Bondscoach Toon Gerbrands heeft twee nieuwelingen opgeroepen voor de wedstrijden die het Neder lands volleybalteam in het ka der van de voorronden voor het EK '99 in december afwerkt. Het afscheid van Henk Jan Held, het voorlopige afscheid GOES - In de jongens A-poule van het Janvier Dancemasters Jeugdcircuit tennis bleven de leiders op koers. De beide kop lopers, Dennis Stevense/Jacco de Looff en Ricky van Oost/Jaap Pieters, boekten een score van [honderd procent. Stevense en De Looff waren duidelijk te sterk voor Rens Me lissen en Rikkert van der Wel. Van Oost en Pieters hadden het iuinder eenvoudig tegen Brian Dijkstra en Stanley Bish, maar wonnen wel met 6-0. Ook Koos Alberda en Laurens de Kort, derde op de ranglijst, gunden het duo Johan van Urk en Ivo Struyk geen punt. Bij de meisjes in de B-klasse verdedigden Milou Bordui en Louise de Jong de koppositie. Een ege op Stephanie van Damme en Marianne Phernam- bucq leverde het tweetal 14 punten op. Anouk Stevense en Maria Rebecca Vreeke delen in dit gezelschap de tweede plaats met Esther Zuidweg en Irma >pinnewijn. Beide combinaties bleven eveneens aan de positie ve kant van de score. van Olof van der Meulen en de praktische onmogelijkheid Guido Görtzen twee maal uit Japan over te laten vliegen voor de interlands tegen respectieve lijk Turkije (17 december) en België (30 december) hebben Gerbrands doen besluiten Luc de Nijs (Dynamo) en Justin Sombroek (AMVJ) bij de selec tie te voegen. Uitstekend seizoen De Nijs maakt als middenman van Dynamo een uitstekend sei zoen door, terwijl Sombroek al geruime tijd deel uitmaakt van Jong Oranje en zich bij AMVJ heeft ontpopt tot een vaste waarde. „Het is logisch dat zij nu de stap omhoog maken", ver klaart Gerbrands, die verder kan beschikken over alle spelers die het gewonnen EK op eigen bodem in september meemaak ten. Daartoe behoort ook spel verdeler Peter Blangé. Voor Gerbrands is dat een meevaller. „De competitie in Italië is een behoorlijke belasting, maar Pe ter heeft aangegeven graag te willen spelen." De Nederlandse volleyballers zijnin deWorldLeague 1998 in gedeeld in een groep met Italië, Argentinië en Griekenland. Oranje begint de cyclus op 15 mei met uitwedstrijden tegen achtereenvolgens Argentinië, Griekenland en Italië. De finale is op 18 en 19 juli in het Forum van Milaan. Selectie voorronden EK: Peter Blangé (Treviso, Ita), Misha Latuhi- hin (Zonhoven, Bel), Richard Schuil (Conad Ferrara, Ita), Mark Broere (Dynamo), Reinder Nummerdor (Dynamo) .Robert van Es (Dynamo) Jochem de Gruijter (Nesselande), Justin Sombroek (AMVJ), Bas van de Goor (Modena, Ita), Mike van de Goor (Panna, Ita), Albert Cristina (Roeselare, Bel), Luc de Nijs (Dyna mo). GPD/ANP DEN HAAG - Fop Fonteyne heeft op schaatsbaan De Uithof een marathon over 16 kilometer gewonnen. De veteraan uit Burgh -Haamstede schudde zijn twee medevluchters in de slotfase van zich af en kwam solo over de finish. De marathon in Den Haag was de derde uit een serie van zes. Fonteyne, die vrijdagavond als derde eindigde in een wed strijd om de Van Vliet-Cup, bevestigde met de overwinning zijngoede vorm uit het voorseizoen. Siep Kuiper uit Goederee werd vierde, Jaap Nieuwenhuize uit 's-Heer Arendskerke ein digde als vijftiende. In de A-categorie behaalde Leon van der Wielen een eervolle derde plaats. De schaatser uit Zierikzee moest Jan-Dirk Corts enMartijn van Es voor laten gaan. In de eindsprint van het pe loton eindigde Jacco Luteijn uit Kapelle als zevende. Jeugdige Vlissingers naar straat-basketbaltoernooi in Athene door Maarten Wijffels VLISSINGEN - Het zal je maar gebeuren. Je neemt als vriendenclubje deel aan een straat-basketbaltoernooi in Utrecht en vervolgens mag je als eindwinnaar je kunsten gaan vertonen in Athene. Heb ben we het hier over het script voor een nieuwe speelfilm of over de opzet voor een span nend boek? Nee, dit overkwam zes Vlissingse pubers die ko mend weekend tijdens de fina leronde van het Summer Hoops Basketball Event in de Griekse hoofdstad, de strijd mogen aanbinden met leef tijdsgenoten uit Europa. Normaal gesproken basket ballen Ferdinand Sibbald (14), LarsBrunia(13), SimonHino- ke (15), Stefan Schrier (15), Daniël Pattinama en Radjin dex- Poetai (15) in clubverband bij Marathon en BC Vlissin gen. Maar 's zomers, wanneer de competitie stil ligt, gaan ze op zoek naar pleintjes en veld jes waar ze naar hartelust hun passie voor de basketbalsport ten toon kunnen spreiden. „Toen we op een middag weer eens ergens aan het spelen waren, kwamen Ferdinand en Stefan opeens met een fol dertje aanzetten over een straat-basketbaltoernooi in Utrecht", heiïnnert Daniël zich. Grap Het ging hier om een door Nike gesponsoi-d evenement, het Summer Hoops basketbal- toernooi, dat tegelijkertijd in verschillende Europese lan den gehouden zou worden. In Nedei'land stond het evene ment voor 4 en 5 juli in Utrecht op de rol. „In die folder stond dat de winnaar uit ieder land naar de finaleronde in Athene mocht", zegt Ferdinand. „Maar we dachten dat dat er voor de grap bij stond, om zo veel mogelijk deelnemei-s te lokken." Navraag bij de orga nisatie leex'de echter dat de toernooiwinnaar inderdaad een tripje naar Griekenland in het vooruitzicht zou worden gesteld. Zeeuwse boys Meteen gingen Ferdinand en Stefan aan de slag, want om zo sterk mogelijk voor de dag te kunnen komen in Utrecht, werd er een heuse selectiepro cedure opgestart. Ferdinand: „Ik heb nogal wat vrienden, Stefan Schrier, Simon Hinoke, Ferdinand Sibbald, Lars Brunia,Rajinder Poetai en Daniël Pattin ama, (van links naar rechts) kijken reikhalzend uit naar het straat-basketbaltoernooi waaraan zij dit weekend in Athene deelnemen. foto Ruben Oreel maar alleen de besten mochten meedoen." Onder de naam Zeeuwse Boys - bedacht door Belsie Sibbald, de moeder van Daniël - namen de jongens 't tijdens het toernooi in de leef tijdscategorie 13 t/m 16 jaar op tegen ploegen uit alle delen van Nederland. Ze bleken uiteindelijk veruit de sterkste vijftal van het deel- nemersveld. „Het ging wel erg gemakkelijk", concluderen ze nu. „In de finale moesten we tegen een ploeg waartegen we in de poule al ruim hadden ge wonnen. Misschien dat we ze toch wat onderschat hebben, want we wonnen nu met m.aar 15 punten verschil", herinnert center Simon - vei-uit de lang ste van het team - zich. De trip naar Griekenland kon worden gereserveerd, althans dat dachten de zes Vlissingers. Bij de prijsuitreiking werd echter met geen woord gerept van een reisje naar Athene. Stefan: „We kregen alleen fcen shirt als eerste prijs, geen tic kets of zo. Toen geloofden we er even niks meer van dat we naar Griekenland zouden gaan." Lang hoefden de jon gens evenwel niet wachten op een verlossend telefoontje. Edgar Jorissen van Nike Ne derland nodigde het zestal uit om gratis wedstrijclkleding en schoeisel te komen uitzoeken én om de vliegtickets te komen ophalen. Medewerking Vrijdag worden de Zeeuwse Boys op Schiphol venvacht, waarna ze op zaterdag en zon dag in de Griekse hoofdstad zullen uitkomen tegen ploegen uit erkende basketbalnaties als Kroatië, Joegoslavië en Griekenland. „Dat betekent dat we vrijdag en maandag niet naar school hoeven", con stateert Rajinder tevreden. Over de medewerking van de scholen zijn de jongens en hun ouders zeer te spreken. „Die deden absoluut niet moeilijk over het geven van twee vrije dagen", zegt moeder Belsie Sibbald. „En ook voor de rest hebben de jongens veel leuke reacties gekregen. Zo vragen vriendjes en klasgenoten steeds of er nog plaatsen vrij zijn in het vliegtuig, want ze zouden ook gi-aag mee willen." Belsie Sibbald gaat als bege leidster van de Zeeuwse Boys mee naar Athene. „Ze weet ab soluut niks van basketbal", beweert haar zoon Daniël. „Maar als het tijdens een wed strijd eens minder gaat, kan ze je met haar enthousiasme me teen uit de put halen." De jon gens verwachten overigens niet dat dat in Athene nodig zal zijn. „Natuurlijk spelen we nu tegen betere tegenstanders, maar we kennen elkaar zo goed en we zij n zo op elkaar in gespeeld, dat we er zeker veel van verwachten." Of ze er stiekem wel eens van dromen om prof-basketballer te worden? „Nou, ik denk dat er van ons wel een paar prof kunnen worden", zegt Daniël meteen. Maar wie hij daarmee bedoelt, dat houdt hij liever nog even voor zich. „In elk ge val wel in Amerika, in de NBA (de belangrijkste basketbal competitie ter wereld)want in Nederland is het basketbal niet echt interessant." Eén ding willen de Zeeuwse Boys nog graag even weten, voor ze naar Athene afreizen. „Als we maandag met een gro te beker terugkomen op Schiphol, mogen we dan weer in de krant?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 21