Hingis gaat in de fout tegen Pierce Weinig animo ZK snelschaken Hoek krijgt geld bij transfer Gijsel Zaalvoetballers hekelen tackles van Brabanders Lucia Rijker bokst zich beroemd Haarhuis/Eltingh naar halve finale WK Jamaica verdacht van omkoping KNWU in gesprek met Kuiper UEFA houdt vast aan straffen Kamiel Maase blijft in Nederland Njös start niet in Calgary uitslagen Tennisdistricten willen af van Ruurd de Boer Toppers Raboploeg voor clinic in IJzendijke door Frits Bakker HOEK - Het bestuur van de voetbalclub Hoek is niet van plan Davy Gijsel zo maar af te staan aan een Turkse elub. Vol gens de internationale regle menten heeft Hoek recht op een vergoeding als de Belgische voetballer besluit om een con tract te tekenen in Turkije. Het is overigens nog niet zeker of Gijsel zich aan de club Kusa- dasi zal verbinden. De onder- handelingen zijn nog niet afge rond. De Belg, die in de afgelopen dag gen wel in Kusadasi heeft ge traind, is zelf overtuigd dat Mj een contract krijgt. „Ikhadéen afspraak, maar de manager moest afzeggen", zei hij giste- ren vanuit de Turkse bad plaats. „Het heeft ook alleen zin om te tékenen als ik deze competitie nog in actie kan ko men." Gijsel verwacht nu dat de verbintenis dit weekeinde tot stand komt. Hoek heeft zich inmiddels la ten informeren over een even tuele transfer van Gijsel. De KNVB liet deze week weten, dat na het Bosman-arrest geen, •geld kan worden gevraagd voor een amateurvoetballer die naar het buitenland ver trekt. Maar die informatie blijkt onjuist. KNVB-voor- liehter Ger Stolk raadpleegde de internationale reglementen en is 'tot een andere conclusie gekomen. Voor de overgang van ama teurvoetballers naar betaalde clubs gelden de vólgende re gels: Bij vertrek naar een be taalde club in Nederland krijgt de amateurclub 110 00 gulden bij vertrek naar een betaalde club in het buitenland (binnen de EG) krijgt de amateurclubs niets, bij vertrek naar een club buiten de EG, krijgt de ama teurclub, éen vergoeding, geba seerd op het salaris en de duur. van het contract. Ger Stolk: „Mocht Gijsel dus een contract tekenen in Tur kije, dan kan Hoek zich tot ons wenden. De juridische afdeling van de KNVB zal in dat geval een claim leggen in Turkije." Mary Pierce kraait victorie na haar verrassende zege op Martina Hingis. foto Osamu Honda/AP SAN SALVADOR - Jamaica plaatste zich vorig weekeinde voor het WK voetbal. Of de ploeg ook daadwerkelijk op het hoogste niveau in Frankrijk debuteert, is onzeker. De politie in Santa Tecla (San Salvador) onderzoekt of de voorzitter van de Jamaicaanse voetbalbond zich schuldig heeft gemaakt aan omkoping. Voorzitter Horice Burell zou de Joegoslavische bondscoach D'Joric van San Salvador en enkele spelers uit de selectie hebben omgekocht. Burell reisde een paar dagen voor het WK-kwalificatieduel San Salvador - Jamaica op 9 november al naar San Salvador om daar zaken te doen. Het duel eindig de in 2 -2waarna Jamaica aan een gelij kspel tegen Mexico ge noeg had zich te plaatsen. SID WOERDEN - De Koninklijke Nederlandse Wieier Unie is in gesprek met Hennie Kuiper over een vast dienstverband als coach van de wielerploeg op de weg bij de vrouwen. Kuiper viel in oktober voor en tijdens de WK in San Sebastian in als vervanger van Piet Hoekstra, die op non-actief was gesteld. Hoekstra heeft inmiddels een andere functie bij de KNWU. Als Kuiper besluit op het aanbod in te gaan, is de kans groot dat Ingrid Haringa hem zal assisteren. De Hoofddorpse nam ruim een maand geleden officieel afscheid als wielrenster. Ze combineerde het afgelopen jaar haar sportloopbaan al met een deeltijdbaan bij de KNWU. In 1998 zal Haringa in elk ge val fungeren als bondscoach van de junioren-vrouwen op de baan. ANP ARNHEM - De straffen die de tuchtcommissie van de UEFA aan speler John van den Brom en trainer Henk ten Cate van Vitesse had opgelegd, zijn in hoger beroep bevestigd. Dat houdt in dat zij respectievelijk zeven en drie Europese beker wedstrijden geschorst blijven. Van den Brom en Ten Cate probeerden tijdens een bliksemtripje naar Genève bij de be handeling van hun zaak tevergeefs verzachtende omstandig heden aan te voeren. De commissie van beroep was niet te ver murwen. Van den Brom kreeg de straf omdat hij na de verloren return van Vitesse voor de eerste ronde om de UEFA-beker te gen Braga de vierde official had bespuwd. Ten Cate werd uit gesloten wegens het aannemen van een dreigende houding te gen de Spaanse arbiter Arceo eind september na het eerste treffen in Arnhem. ANP RIJSWIJK - Kamiel Maase heeft de knoop doorgehakt. Hij blijft ook op Wat langere termijn in Nederland als atleet. De Leidenaar kon dat besluit nemen omdat hij eenbaan heeft ge vonden. Maase aarzelde lange tijd of hij in Nederland zou blijven of naar de VS zou gaan, waar hij eerder een paar jaar verbleef en waar zijn vriendin ook woont. Maase, die tijdens de Universiade goud won op de 10.000 meter, studeerde op de universiteit van Leiden af als chemicus en haalde een bul in de microbiologie aan de Texas-University. ANP CALGARY - De Noorse topschaatser Grunde Njös doet het komend weekeinde niet mee aan de wereldbekerwedstrijden sprint in Calgary. De 30-jarige Njös vloog tijdens de training op het supersnelle ijs uit de bocht en raakte geblesseerd aan zijn nek. Op advies van de vroegere Nederlandse rijdster en arts Ingrid Paul, tegenwoordig bondscoach in Canada, werd Njös naar een ziekenhuis vervoerd. Zij vreesde dat de Noor schade had opgelopen aan een halswervel. Na onderzoek kon de schaatser het ziekenhuis weer verlaten. Hij zal zeker enige weken niet aan wedstrijden kunnen meedoen. ANP Met een rechtse directe beslist Lucia Rijker in de derdë ronde de ongelijke WK-strijd te gen de Duitse Jeanette Witte. foto EPA van onze sport redactie LOS ANGELES - Nederland heeft een vrouwelijke wereldkampioen boksen. Lucia Rijker veroverde vannacht in het Olympic Auditorium van Los Angeles de vacante wereldtitel in het lichtwelterge- wicht. Twee weken voor haar dertigste verjaardag bracht de in Los Angeles le vende Amsterdamse de Duitse Jeanette Witte in de derde ronde zodanig in de pro blemen, dat de scheidsrechter tussenbei de kwam. Witte, houdster van de Women's Interna tional Boxing Federation-titel in het wel- tergewicht, bokste sinds de tweede ronde met een hevig bloedende en naar latei- bleek gebroken neus. De Duitse was van meet af aan kansloos.tegen de superieur te werk gaande voormalig wereldkampioe- ne kickboksen. Haar lijdensweg duurde extra lang, omdat de tijdwaarnemer aan het eind van de openingsronde abusieve lijk pas na drie minuten op de gong sloeg. Bij vrouwenboksen duren ronden ge woonlijk twee minuten. Staande ovatie Lucia Rijker, die na afloop een staande ovatié kreeg en uitgebreid werd gefelici teerd door 'Golden Boy' Oscar de la Hoya, zo.u oorspronkelijk pp 23 januari haar ti tel verdedigen. Maar omdat zij ook niet geheel ongeschonden uit de strijd kwam (ze had last van een oor), denkt manager Stan Hoffman erover haar pas op 21 fe- bruari weer de ring in te sturen. Een ge vecht met Don King-protege Christy Martin, waarvolgens Hoffman 'heel Amerika' over praat, laat nog even op zich wachtenGPD Gert van Rij (HWP): er zijn al zo veel toernooien van onze sportredactie NEW YORK/HARTFORD - Martina Hingis beleefde giste ren in New York een onbevredi gend einde van een superjaar. De 17-jarige Zwitserse nummer één van de wereld verloor in de kwartfinale van de Masters met 6-3 2-6 7-5 van de Francaise Mary Pierce. Paul Haarhuis en Jacco Eltingh haalden de halve HILVERSUM - De positie van KNLTB-voorzitter Ruurd de Boer staat ter discussie. Het dis trict Rotterdam gaf maandag aan dat de preses op 6 december, tijdens de algemene ledenver gadering, dient af te treden. An dere districten sloten zich bij dit standpunt aan. Het district Zee land bepaalt vandaag (zater dag) haar standpunt. De Boer is negen jaar voorzitter van de tennisbond. Voor het tiende jaar is een reglements wijziging nodig. Drie districten stemden daar tot dusver al te gen. In de districten bestaat, vooral door de perikelen rond de automatisering, geen vertrou wen meer in het KNLTB-be- stuur. De drie andere leden van het dagelijks bestuur (De Kruif, VanEijndhoven en Nieweg) tre den op 6 december af. ANP door Hans Hollestelle MIDDELBURG - De opvattin gen over het zaalvoetbal in Zee land en Brabant verschillen nogal. De Brabanders maken zich - volgens de Zeeuwse team- begeleiders - veelvuldig schul dig aan hard spel en tackelen soms ruw. Hoewel er bij zaal voetbal geen lichamelijk con tact mag zijn, zou er met name door de Brabantse arbiters nau welijks tegen worden opgetre den. De zaalvoetbalformaties uit Zeeland klagen steen en been over het harde spel van de Bra banders en de zwakke arbitra ge. Afgelopen week maakten de drie Brabantse teams in de eer ste klasse van Zuid I het weer bont. Matisse behaalde thuis in Sportpunt Zeeland wel een 7-5- zege op Van Bergen uit Wouw, maar de Goese coach Theo Hoo- gerland was niet te spreken over het harde spel van de tegenstan der. Ook Henk Maas van Morres had zijn bedenkingen over het agressieve spel van de Braban ders. Zijn ploeg ging tegen Troy in Halsteren met 6-3 onderuit. „Troy speelde veel te hard. Op zo'n manier gaat de lol er gauw af", stelde de Hulsterse coach. Zijn spelers kwamen „bont en blauw" uit de strijd. Henk Le- naerts van Zuidwest Negen kwam met dezelfde klacht. Zijn ploeg moest het Dinteloord op nemen tegen Hulshof. Ook daar werd veel te hard gespeeld. De Vlissingers liepen tegen een ge flatteerde 3-1-nederlaag op. Door het verlies van Morres en de winst van Matisse zijn beide teams weer op gelijke hoogte ge komen en delen nu weer de tweede plaats op de ranglijst. Koploper, met inmiddels zes punten voorsprong, is ZW Zee land. De Goese zaalvoetballers haalden Biezentrappers met 14- 4 onderuit. Biezentrappers-ZW Zeeland 4 -14Na een voorsprong van 6-0 op de helft van de wedstrijd liep ZW Zeeland uit naar 11-0, voordat Biezentrappers wat te rug kon doen. Reduan Dinar had met acht treffers de grootste inbreng in de gemakkelijke overwinning van de lijstaan voerder. Alex van den Hoven (2), Angelo Schaalje (2), Ferry Kot- ta en Pearl Doesburg waren de overige doelpuntenmakers. De tegentreffers kwamen van Ron- f inale van het WK dubbelspel in het Amerikaanse Hartford. De Nederlanders versloegen in de groepswedstrijden het duo Ma- hesh Bhupathi/Leander Paes uit India. „Ik heb teveel gespeeld", ver klaarde een teleurgestelde Hin gis na haar nederlaag tegen Pierce. „Volgend jaar moet ik een paar weken extra rust ne men." Het was pas de vijfde ne derlaag voor Hingis in het. hele jaar. De partij vergde twee uur en zeven minuten. De 22-jarige Pierce scoorde veel met haar krachtige groundstrokes en ve nijnige volley's. Hingis treurde maar kort. „Dit was het laatste toernooi van het jaar en ik geef toe dat ik ver wachtte het te winnen. Maar toch kijk ik heel tevreden terug op 1997."Daarhad de Zwitserse ook alle reden toe. Nadat ze in de vorige editie de finale in vijf sets verloor tegen de nu gebles seerde Graf zette ze het jaar op permachtig in met 38 achter eenvolgende overwinningen. Op 31 maart nam Hingis de troon over van Steffi Graf als beste speelster ter wereld. Op zestienjarige leeftijd, jonger dan ooit iemand voor haar. De zegereeks stokte in de finale van de.Franse Open tegen Majo- li. Maar Hingis stoomde daarna door -en voegde de titels van Wimbledon en de US Open toe aan haar winst in de Australian Open van het begin van het jaar. Een week voor de Masters won nie de Vos (2), Arne Honingh en Serge Beulens. Matisse-Van Bergen 7-5: In de eerste helft waren de Braban ders wat sterker. Matisse moest bij rust een 2-4-achterstand goed maken. Dat lukte voortref felijk. De bezoekers hadden in dat tweede gedeelte weinig meer in te brengen. Nadat Ma tisse met 6-5 de leiding had ge nomen wisselden de Braban ders hun keeper in voor een veldspeler. Zonder succes overi gens. Matisse won met 7-5. Ra mon Dahoe (4), Eric Flore, Cla rence Pahlad en Mischa Flore bezorgden Matisse de zege. Kloetinge-Dauwendaele 8-6: Kloetinge startte voortvarend en stond halverwege met 5-1 voor. Dauwendaele zette daarop een succesvolle achtervolging in en kwam terug tot 6-5. In de slotfase stelde Kloetinge de overwinning veilig. Alex van Keulen, Peter Balkenende, Jan Baaijens (allen 2), Stoffel Bies- terbosch en Edwin Zuijdwegt schoten voor Kloetinge raak. De tegentreffers kwamen van René de Nooijer (2), Edwin Leonhart, Francis Langemaire, Lucas Fransen en Robert Griep. Hulshof-Zuidwest Negen 3-1: D oor een van richting verander de vrije trap kwam Zuidwest Negen wat ongelukkig op ach terstand, die even na rust opliep tot 2-0. Daarna had de thuis ploeg niet veel meer in te bren gen. Jeroen Dijker bracht de Vlissingers terug tot 2-1. De ge lijkmaker hing in de luchtzat er aan te komen, maar paal en lat stonden in de weg. Hulshof had wat meer geluk en kwam op 3-1. Dat was tevens de eindstand. Troy-ZVH Morres 6-3: De Hul sterse zaalvoetballers hadden moeite met het agressieve spel van Troy dat na rust een 5-1- voorsprong had opgebouwd. Na een keeperswisseling kwam Morres terug tot 5-3, maar het verschil was te groot. B oude wijn Rietj ens (2) en Kees de Put ter hadden succes voor Morres. Jongepier Sport-Pubbles 7-4: Een gelijkopgaand en aantrek kelijke partij waarin Pubbles niet de mindere was. De thuis club had meer geluk in de af werking. Egon Kok (3), Ronald Aarnoutse, Rob Hoorenman, Norman Verhage en Pieter den Hollander scoorden voor Jonge pier Sport. Frank de Bie en Remco Krijger schoten beiden twee keer raak voor Pubbles. Hingis haar twaalfde titel in 1997, in Philadelphia. Daarbij waren vier partijen die drie sets vergden.Jacco Eltingh en Paul Haarhuis hebben zich als eerste tennissers verzekerd van een plaats in de halve finales in de strijd om de wereldtitel dubbel spel. In de Amerikaanse plaats Hartford won het duo ook de tweede wedstrijd voor de zoge noemde gele groep. De Indiërs Mahesh Bhupathi en Leander Paes waren kansloos: 6-3 6-2 in slechts 52 minuten. Tegen wie was gisteravond nog niet bekend. „Maar het mooiste is wel als we de Woodies in de fi nale pas tegenkomen. Want dan zou het in de finale toch tussen de beste dubbels van de jaren negentig kunnen gaan en tussen ons gaat het altijd echt om de knikkers." Aan veel bespiegelingen durfde Eltingh zich na de overwinning op de Indiërs Bhupathi en Paes en de plaatsing voor de halve fi nales niet schuldig te maken. Mocht het vandaag in de halve finale of morgen in de finale tot een duel komen met de Austra liërs Woodbridge en Woodl'orde, dan valt er nog wat recht te zet ten. Dit jaar troffen het beste en op één na beste dubbel ter we reld elkaar één keer eerder: in de Wimbledonfinale. De Austra liërs wonnen toen de wedstrijd die Eltingh en Haarhuis de Grand Slamtitel had kunnen opleveren die als enige nog op hun imposante staat van dienst ontbreekt. door Peter van Kouteren SAS VAN GENT - Gert van Rij behoort tot het bedachtzame ty pe schakers en weet zich op grond daarvan al min of meer bij voorbaat kansloos in de strijd om het Zeeuws kampioenschap snelschaken. De routinier uit Overslag heeft vooral inge schreven omdat zijn club Het Witte Paard zaterdag de organi satorische touwtjes in handen heeft en het deelnemersveld - zo is de verwachting althans - toch al niet zo groot zal zijn. HWP-voorzitter Walter Cardon heeft zelfs in een ultieme poging het deelnemersveld nog enig aanzien te geven alle clubbestu ren aangeschreven. Met het vriendelijk verzoek de leden nog eens op het evenement te wijzen, teneinde ook in de toe komst van het snelschaakkam pioenschap te zijn verzekerd- .Gert van Rij kent de perikelen en de oorzaak voor de geringe belangstelling. „Er zijn al zo veel toernooien", weet hij. „En je speelt negen wedstrijden voor de KNSB-competitie. Daar naast speel ik zelf in België. Er doen mensen mee aan het per soonlijk kampioenschap van Zeeland, er is een snelschaak kampioenschap voor teams, een Rapidkampioenschap en een open snelschaakkampioen schap: Dat laatste is altijd dui delijk ruimer bezet, omdat er een betere prijzenpot is. Er ko men ook nogal wat mensen van buiten de provincie op af." Zelf schaakt hij niet om het geld, maar vooral om de krach ten in sportief opzicht te meten. „Ik zou heel tevreden zijn als ik in de top-vijf eindig", kijkt hij vooruit. „Snelschaken ligt me iets minder. Ik heb wat meer tij d nodig om na te denken. Er zul len mensen zijn van wie ik ver lies, terwijl ik er in een gewoon partijtje van win." Bluffen Kennis van openingen en intuï tie zijn dan ook de belangrijkste wapens van een goed snelscha ker. Als speler aan het derde bord van HWP 2 (met een score van vijftig procent) en het feit dat hij geregeld in de Belgische competitie uitkomt, voelt Van Rij zich theoretisch sterker dan een paar jaar geleden. „Mis schien dat ik nog wel een paar varianten doorneem", zegt hij. „Maar meer dan een half uurtje zal dat toch niet zijn." Verdedigende stellingen zijn daarbij uit den boze. „Dat kost zoveel tijd", spreekt hij uit erva ring. „Tegen de tijd dat je een gewonnen stelling hebt, valt je vlag. Snelschaken moet je puur op de aanval spelen, Je kunt ook wat meer bluffen, door agressief te spelen. Maar de aard van het beestje verloochent zich niet", weet hij. „Een snelschaakkam- pioén maakt weinig grote fou ten. Kleine foutjes daarentegen kun je vaak nog wel compense ren, omdat de tegenstander te weinig tijd heeft om lang na te denken." Snelschaken is ook vooral po pulair bij jongere spelers. Van Rij: „We hebben zaterdag zeven minuten speeltijd, maar de al lerjongsten vinden dat al een oude-mannentempo. Er zijn zelfs fanaten, die drie minuten speeltijd heerlijk vinden. Snel schaken is heel kort, heel snel en daarna speel je weer een nieuw partijtje. Wat dat betreft past het wel in deze tijd." Bridge District Zeeland, hoofdklasse vrouwen, derde zitting (resultaten vanaf 50 pro cent en hoger): Dees/De Jonge 61.33, Meerman/Minet 58.67, Kips/Nieuwen- huyze 56.67, Kole/Pieters 56.67, v.d. Hil/v.d. Hil 56.00, De Vlieger/Weststrate 54.55, Van Beveren/Lindenbergh 51.33, Kramer/Vos 51.00. Stand na 3 zittingen: De Vlieger/Weststrate 58.11, Meerman- /Minet 57.11, Kips/Nieuwenhuyze 56.11, Van Dijk/Leijnse 53.67, Van Beveren/Lin denbergh 53.56, Dees/De Jonge 51.56. Eerste klasse vrouwen, derde zitting: Van Boven/Van Bruinesse 64.86, Van Ga- len/Kopmels 64.29, Oreel/Scheltus 59.43, Prins/De Regt 58.00, Bos/Harmsen 56.86, Bezemer/Verstoep 54.00, Van Hek- ken/Korstanje 53.14, Bolderhey/Van Loo 50.29. Stand na 3 zittingen: Van Boven- /Van Bruinesse 61.43, Van Galen/Kop- mels 58.10, Oreel/Scheltus 55.24, Beze mer/Verstoep 54.10, v.d. Weele/v.d. Weele 53.43, Gideonse/De Jonge 52.29, Kwa/Niemeyer51.91. Handbal Haarlem. Handbalweek, derde dag. Ne derland - België 29-24 (16-13), Polen - Oostenrijk 37-31 (16-15). Stand: 1. Polen 3-6,2. Litouwen 2-4,3. Nederland 3-4,4. Oostenrijk 3-2, 5. Saudï-Arabië 2-0, 6. België 3-0. Skiën Park City. Vrouwen, reuzenslalom we reldbeker. Eindstand na twee manches: 1. Compagnoni (Ita) 2.52,60, 2. Meissnit- zer (Oos) 2.56,01, 3. Flemmen (Noo) 2.56,46,4. Nef (Zwi) 2.56,57,5. Heeb (Lie) 2.56,90, 6. Ertl (Dui) 2.57,17. Stand we reldbeker: 1. Compagnoni 200 punten, 2. Ertl 120, 3. Flemmen en Meissnitzer 96. Kaprun. WB snowboard. Mannen, reu zenslalom: 1. Happ (Oos) 1.48,94, 2. Freinademetz (Oos) 0,14, 3. Krassnig (Oos) 0,37,4. Jacquet (Zwi) 0,70,5. Rem- melink (Ned) 1,67, 50. Janbroers, 73. Germann. Stand wereldbeker: 1. Freinademetz 1400 punten, 2. Green wood (VSt) 1000,3. Happ 1000,10. Rem- melink580. Tafeltennis Linz. Open Oostenrijkse. Vrouwen, eer ste ronde: Gerdie Keen (Ned) - Dermas- tija (Slv) 16-21 21-10 21-16 21-9, Yan Seng (Chi)-Noor(Ned) 17-21 15-21 23-21 21-8 21-12. Mannen, eerste ronde: Hei ster (Ned) - Chatelain (Fra) 21-10 15-21 21-1516-21 21-18, Se H uyk (ZKo) - Trinko Keen (Ned) 19-21 21-18 19-21 21-15 21- 16, Florea (Roe) - Kahn (Ned) 21-10 21-7 21-12. Tennis Hartford (VSt). Mannen, WK dubbelspel. Gele groep: Eltingh/Haarhuis (Ned/2) - Bhupathi/Paes (lna/5) 6-3 6-2, Ellis Ferreira/Galbraith (ZAf/VSt/3) - Knowles- /Nestor (Bah/Can/7) 6-2 6-7 7-5, Bhupathi/Paes (lni/5) - Kronemann/Mac- Pherson (VSt/Aus) 6-4 7-6. Stand: 1. El tingh/Haarhuis 2-4 (4-0), 2. Bhupa thi/Paes 3-4 (4-2), 3. Ferreira/Galbraith 2- 2 (2-3), 4. Knowles/Nestor 2-0 (1-4). El tingh/Haarhuis en Buphati/Paes naar halve finales. Groene groep: Lareau/O- 'Brien (Can/VSt/6) - Johnson/Montana (VSt/8) 6-3 3-6 6-3, Woodbridge/Woodforde (Aus/1- Leach- /Stark (VSt/4) 6-3 6-7 7-6. Stand: 1 .Wood bridge/Woodforde 2-4 (4-1), 2, Leach- /Stark 2-2 (3-3), 3. Lareau/O'Brien 2-2 (3- 3), 4. Johnson/Montana 2-0(1-4). New York. Vrouwen, Masters. Kwartfi nales: Pierce (Fra/7) - Hingis (Zwi/16-3 2- 6 7-5, Tauziat (Fra) - Majolï (Kro/6) 7-67-6. Dubbelspel, halve finale: Davenport/No- votna (VSt/Tsj/3) - Neiland/Sukova (Let/Tsj) 6-0 7-6. Pattaya. Vrouwen, kwartfinales: Van Roost (Bel)-Courtoisf Bel) 6-2 6-1, Drago- mir (Roe) - Morariu (VSt) 4-6 6-3 6-0, Na- gyova (Slw) - Kleinova (Tsj) 6-3 6-4. Sportprijsvragen Lucky ten van vrijdag 21 november. 9-10 -14-22-23-26-29-32-35-36-37-40-41 -46-49-51-55-66-68-74. (onder voorbehoud) Voetbal Duitsland. Competitie: Bochum - Bre^ men 0-1, HSV-Dortmund 1-3. Frankrijk. Competitie: Bastia - Lens 1-Q, Cannes - Lyon 1-0, Chateauroux - Bor deaux 1-0, Le Havre - Guïngamp 0-0, Metz-Toulouse 2-1, Rennes-Nantes 3-0. Stand aan kop: Metz 17-34, Marseille 17,- 33, Monaco 17-32, Paris SG 17-31, Bor deaux 17-30, Lens 17-28, Bastia 17-26, Auxerre 17-26. Volleybal Tokio. World Grand Champions Cup vrouwen, vierde ronde: Rusland - Cuba 3-1 (15-9 13-15 15-6 15-9), China - Zuid- Korea 3-0 (15-515-12 15-5), Japan - Brazi lië 0-3 (13-15 1-15 9-15). Stand: 1. Rus land 4-8 1 2-3), 2. Cuba 4-6 10-6), 3. Brazi lië 4-4 (9-6), 4. China 4-4 (8-7), 5. Japan 4- 2 (4-10), 6. Zuid-Korea 4-0 (1-12). Zaalvoetbal Eerste klasse district Zuid I: Hulshof- Zuidwest Negen 3-1,Troy-ZVH Morres 6- 3, Matisse-Van Bergen 7-5, Kloetinge-FC Dauwendaele 8-6, Biezentrappers-ZW Zeeland 4-14, Jongepier Sport-Pubbles 7-4. Stand: ZW Zeeland 10-28, Matisse 10-22, ZVH Morres 10-22, Kloetinge 10- 20, Van Bergen 10-18, Hulshof 10-15, Troy 9-12, FC Dauwendaele 10-1.1, Pub bles 9-9, Jongepier Sport 10-8, Zuidwest Negen 10-3, Biezentrappers 10-1, Zeilen Southampton. Whitbreadrace om de wereld, tweede etappe Kaapstad - Fre- mantle over 4600 zeemijl. Stand: 1Swe- disch Match (Zwe/schipper: Krantz), nog 743,3 mijl af te leggen, 2. Inovation Kvaerner (Noó/Frostad) 1028,3,3. Toshi ba (VSt/Standbridge) 1142,6, 4. Silk Cut (GBr/Smith) 1277,2, 5. EF Language (Zwe/Cayard) 1292,3, 6. Chessie Racing (VSt/Fischer) 1414,6, 7. Merit Cup (Mon- /Dalton) 1636,6, 8. EF Education (Zwe- /Guillou) 1685,4,9. BrunelSunergy (Ned- /Bouscholte) 1722,2. IJZENDIJKE - De Rabo-wie- lerploeg pakt vandaag uit in IJ zendijke. Aan een clinic in het Hof van Koophandel verlenen de meeste kopstukken van de profformatie hun medewer king. Aanwezig zijn ondermeer directeur Jan Raas, ploegleider Theo de Rooij, kopman Michael Boogert en de net afgezwaaide Erik Breukink. Tijdens de clinic, die georgani seerd wordt door de Raboban- ken uit de streek, is plaats inge ruimd voor toespraken van de leden van wielerploeg, een vi deopresentatie en een aantal workshops. Alle belangstellen zijn welkom. Entree is gratis. De middag begint om 13.00 uur en is om ongeveer 16.15 uur afgelo pen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 42