Bivak, bergen en steenbokken Danny Moens streeft naar perfectie PZC sport zaterdag 1 november 1997 z 32 De grote passie van drievoudig Zeeuws schaakkampioen Adrie den Hamer uitslagen Zaman Sport mede-koploper na royale zege op zwak KCS Olympique Lyon klop/ Paris Saint Germain "Duim twintig jaar behoorde hij tot de -Ll/top van schakend Zeeland. Dé vijftig gepasseerd, beperkt hij zich tegenwoor dig tot partijtjes in de marge van de sport. In het tioeede, of derde van Het Witte Paard. En bij het Belgische MSV uit Meetjesland. „Puur voor het plezier. Het schaken is voor hem al lang geen da gelijkse bezigheid meer. Fotografie en het wandelen in bergen, dat zijn z'n liefheb berijenvan deze dagen. Laatst kwamen we in Italië zelfs de Paus tegen. Hij maakte ook een wande ling door de bergen." Schaken en berg wandelen. Een schreeuwende tegenstrij digheid. „Ik ben een man van uitersten." Over de passies van Adrie den Hamer (55). Adrie den Hamer pauzeert tijdens een van z'n vele tochten door het gebergte bij een bivak in noordwest Italië, op 2700 meter hoogte op de berg Gran Combin. door Gerard Borgman SAS VAN GENT - Zomaar een ontluikende zomerdag, in juli van dit jaar. Adrie ondernam weer eens een wandeltocht, sa men met z'n vrouw Maddy. In noordwest Italië, op een slin gerpad nabij het dorpje Pratz in het dal Valle Bartliélémy. Op tweeduizend meter hoogte, stonden ze opeens oog in oog met niemand minder dan de Paus. ..De Paus maakte daar met en kele beveiligingsmensen ook een wandeling", zegt Den Ha mer. ,.Hij knikte naar ons", her innert Maddy den Hamer. „We moesten bij hen komen. Ik zie nog z'n blauwe ogen. Hij zei geen boe of bah." Adrie: „We mochten geen foto's van hem maken. Twee beveiligingsmen sen stormden op ons af. 'No fo to, no foto!', riepen ze. Hebben we maar geen foto gemaakt..." Twee rozenkransen zijn de fraaie souvenirs. „Hebben we van hen gekregen", zegt Maddy trots. Op de bijbehorende etuitjes prijkt het symbool van het Vaticaan. En in kleine let ters staat erop geschreven: to- tus tuus. Vrij vertaald uit het Latijns: 'ik ben geheel aan U toegewijd'. Het tweevoudige aandenken aan de memorabele ontmoeting heeft een warm plekje verworven in huize Den Hamer. In de kast. maar altijd binnen handbereik voor geïn teresseerde gasten. Bizar Zoals ook veel fotomateriaal in no-time op tafel ligt. De bevlo gen spreker Adrie den Hamer bladert door één van z'n plak boeken, waarin een deel van de ongeveer 10.000 foto's zijn on dergebracht. Tastbare herinne ringen aan - soms - bizarre tochten. Ineens is er een mo ment van bezinning. „Eigenlijk kan het niet. Het is veel te ge vaarlijk." En even later: „Soms vraag ik me af waaraan ik ben begon nen, wanneer ik alleen naar de top van een berg ga. Zó steil. Dan kan ik niet meer voor af achteruit. Dan ga ik terug, maar dat had ik eigenlijk al een half uur eerder moeten doen. Ik moet er niet aan denken wat er gebeurt als je op zo'n moment wegglijdt..." Voorbereiding Voor de goede orde: Adrie den Hamer bewandelt bergen, hij is géén bergbeklimmer, die aan touwen bungelt teneinde de top van een of andere steile berg te bereiken. „Bergbeklimmen vind ik te gevaarlijk. Ik ben er ook te oud voor, want daarmee moet je heel vroeg beginnen." Niet dat het bewandelen van bergen gespeend is van geva ren. Ook Den Hamer manoeu vreert zich regelmatig via steile rotsen naar boven. De weg naar de top loopt nu eenmaal niet over louter glooiende paden. „Maar", stelt hij met klem. „Echt gevaarlijk is het wande len niet. Een goede voorberei ding is heel belangrijk. Uit do cumentatie weet ik waar de gevaarlijke plekken zijn. Som mige mensen beslissen in een paar dagen dat ze wel eventjes naar Oostenrijk zullen gaan, om te wandelen. Ze bereiden zich slecht voor, en als het dan eens slecht weer is... Mij over komt zoiets niet. Eigenlijk ben ik het hele jaar bezig met de voorbereiding." Toch: er wil nog wel eens een rotsblokje naar beneden don deren. Zoals afgelopen juli. Den Hamer: „Toen viel een rotsblok naar beneden, op ruim een meter van me vandaan. Ik stond even versteend van schrik. Maar je moet gewoon blijven kijken. Zo'n rotsblok komt dan op je af, en je moet dan gewoon een stapje opzij doen. Natuurlijk, je moet niet uitglijden. Maar ik heb nooit angst. Ik heb inmiddels genoeg zelfvertrouwen om de situaties goed in te schatten." ..Bergwandelen is veel minder gevaarlijk dan autorijden. Ik heb nog nooit een auto-ongeluk gehad, heb al meer dan dertig jaar m'n rijbewijs. Maar wan neer ik rijd, ben ik altijd bang voor een ander. Als een vracht auto je raakt, ben je er ge weest." Genieten Het klinkt vreemd uit de mond van iemand die lachend de steilste bergwanden overwint. Maar een merkwaardige vogel, dat is-ie ook zeker. „Hij wilde ook niets weten van een levens verzekering", zegt z'n vrouw. De dood is onlosmakelijk aan het leven verbonden, maar er over praten? „Nee, dat wil ik niet. Ik wil er niet eens aan den ken. Laat mij maar lekker van het leven genieten." De constructiebankwerker zegt een heuse levensgenieter te zijn. Een reusachtige fles rode wijn prijkt midden op tafel. Adiie den Hamer, Sas van Gent. De link met het Bourgon dische België is zichtbaar. „Ja, ik mag heel graag een wijntje drinken. Ik heb vijfentwintig jaar lang gerookt, maar daar mee ben ik gestopt. Veel te slecht voor de longen. Als je rookt en boven op een berg staat, dan piepen je longen. Nu heb ik geen centje pijn. Nu drink ik wel iets te veel rode wijn. Bourgondiër, hè?" De overgave aan de geneugten des levens, neemt-ie tegen- woordig mee de schaakzalen in „Schaken doe ik alleen nog voor m'n plezier. Ik ben zo'n beetje de enige die er tijdens de wedstrijden eentje drinkt, ha- ha. Als het weer het toestaat, ga ik lopend naar de wedstrijden toe. Een kilometer of drie, vier. Duurt niet langer dan drie kwartier. Ik wandel graag. Het is beter voor de conditie dan autorijden. Bergwandelen is ook gezond. Alleen die frisse lucht al. Als je dan weer thuis komt, ben je geestelijk hele maal fris." Z'n manoeuvres op de borden beperken zich dezer dagen tot een drietal verplichtingen. Den Hamer acteert in de hoofd macht van de Belgische eerste klasser MSV uit Meetjesland ('de op een na hoogste klasse, maar het niveau ligt in België toch wel wat lager'), elke vi*ij- dag is hij van de partij op de clubkampioenschappen, net over de grens in Assenede ('ga ik ook lopend naar toe') en daarnaast speelt hij z'n partij tjes mee in het tweede of derde team van het Witte Paard uit Sas van Gent. „Thuis schaken is er niet meer bijErgens in de hoek van de kamer leunt een schaakbord verveeld tegen de kast. Niet geschikt De drievoudig kampioen van Zeeland zoekt het schaakgenot op lager water. Af en toe een match? Doet-ie met plezier. „Maar als ik binnen zit te scha ken en ik zie de zon schijnen, dan wil ik naar buiten. Dan maak ik haast met het beëindi gen van de partij", bekent Den Hamer, die voor zichzelf geen functie weggelegd ziet in de be geleiding van een club als H WP. „Daarvoor ben ik niet geschikt. Natuurlijk gaat HWP me aan m'n hart. Ik vind het jammer dat ze uit de hoofdklasse zijn gedegradeerd. Maar dat ver haal is simpel: voor de hoofd klasse heb een goede sponsor nodig. En die heeft HWP niet. De beslommeringen binnen de schaakvereniging zullen hem geen slapeloze nachten bezor gen. Adrie den Hamer heeft an dere prioriteiten. „Als je op zo'n berg wandelt en op twee duizend meter hoogte een kud de gemzen ziet... Dat is het mooiste wat er is. Ik ben een liefhebber van fotografie, heb dan altijd een toestel binnen handbereik." Fraaie natuurfo to's sieren de wanden in heel het huis, als uiting van een diepge wortelde liefde. „Mijn vrouw en ik zijn echte natuurliefhebbers. We gaan jaarlijks een keer of vijf naar de Ardennen, om een weekeindje te wandelen. Ongeveer vijfen twintig jaar zijn we al besmet met het virus, haha. Persoon lijk ben ik helemaal gek van steenbokken. Een prachtige diersoort. Er wordt veel te veel gejaagd op die dieren. Daar kan ik me echt kwaad over maken. De steenbokken zijn ooit al met uitsterving bedreigd. Maar er is echt geen overbevolking in de dierenwereld." Ook in het eindigende kalen derjaar stond Den Hamer enke le keren op ruikafstand van een kudde steenbokken. „Ik ben een ongeduldig type, maar daar kan ik zo drie uur naar kijken. Als je niet te veel beweegt, kun je ook dicht bij de dieren ko men. Tot een metertje of vijf tien." Paradijs Italië, Luxemburg, Oostenrijk, de Den Hamers zijn er in de ber gen kind aan huis. „De laatste tijd gaan we meestal naar de Alpen. Gran Paradisio, het gro- i te paradijs, dat is het mooiste plekje van Europa. Het groot- ste park van Italië, zoals men het noemt. Het ligt bij Aosta, j een oude Romeinse stad. Nee, van de Mont Blanc moet ik niets hebben. Is mij veel te toeris- tisch. Ik heb de top van de Mont Blanc nooit bewandeld, en zou het niet willen ook. Laat mij I maar naar Gran Paradisio j gaan, in noordwest Italië. Het is de eenzaamheid die in de tochten trekt. Geen last van j schreeuwerige toeristen, maar j één zijn met de natuur. Zoiets, j Z'n vrouw blijft meestal wach- ten in een bivak, een noodhok, onder de top van een gebergte. „Ik zeg altijd waar ik langs ga, zodat ze me kunnen vinden, j mocht ik 's avonds niet terug zijn." Adrie den Hamer voltooit i de tocht naar boven in z'n up- I pie. „Ik ben ontzettend eer- I zuchtig. Ik ben een winner, zelfs met kaarten kan ik niet tegen m'n verlies. In het schaken was 1 ik verzadigd. Ik was de beste, en daarna moest er een nieuwe uitdaging komen. Nu wil ik per se de top van de bergen berei- j ken. En mooie foto's maken. Dat leg ik mezelf op. „Hij is een man van uitersten", zegt z'n vrouw Maddy. Adrie den Hamer knikt instemmend. 5 Beseft dat hij op z'n levensweg niet de meest voor de hand lig- r gende combinatie van hobby's 3 heeft gekozen. „In beide hob- by's ben ik toevallig ingerold. v Toen ik een jaar of veertien was, werd er bij een vriendje van me 3 thuis geschaakt. En met m'n 3 schoonouders ben ik ooit op va- j: kantie geweest naar Oosten- rijk. Zo zijn beide passies ont- j! staan. En ik zou nu niet meer zonder willen. Ik wil graag oud worden. Honderd en twaalf, j> zeg je? Ja, waarom niet. Als ik P maar gezond blijf. Opm'ntach- tigste nog bergen bewandelen, P en regelmatig nog een partijtje schaken winnen. Dat lijkt me wel wat." li Nieuwe vice-voorzitter Zeeuws-Vlaams Wielerweekend Badminton Danny Moens, de nieuwe vice-voorzitter van het OZ Wielerweekend: „Ik ben nogal prestatiegericht." van onze sportredactie HULST - In poule A van de be- drijfscompetitie in Den Dul- laert boekte het tennisteam van Zaman Sport een maximale 8-0 overwinning op KCS. Daardoor is Zaman Sport medekoploper geworden, naast Foto Bos- schaert. Jacqueline Verhaegen won met ruim verschil van Martine Si- monse (11-2). terwijl Ronald van Remortel Paul Cortvriendt versloeg met 9-3. Jacqueline Verhaegen/Reggie Bun waren in de mixeddubbel met 8-6 iets sterker dan Martine Simonse- /Roland Renique en Ronald van Remortel/Reggie Bun wonnen met 10-3 van Paul Cortvriendt- /Roland Renique. Terneuzen In de vrouwencompetitie van het Racketcentrum te Terneu zen boekte het team van Van der Zeijst een 4-0 overwinning op Jansen. Janny de Jonge/Mar- greet Pauw waren met 15-6 te sterk voor Dian Verhage/Janny Michielsen, terwijl Gerda van der Zeijst/Mé de Bruyn met 9-7 wonnen van Lenie Jansen/Jac- queline Dobbelaar. Het team Van der Zeijst/Van der Staal won in de mannencompe- titie met 6-0 van Van Hemert- /Bac. Jack van der Staal was met 6-3 de baas over Arend van Hemert, terwijl Ton van der Zeijst met nipt verschil won van Jaap Bac: 5-4. In de dubbel won Van der Staal/Van der Zeijst met 8-5 van Van Hemert/Bac. Acht in de olie en Verschelling Spannend Haak speelden een spannend duel in de bedrijfscompetitie. De vrouwendubbel werd een prooi voor Acht in de olie, die via Yvette Timmerman/Sandra Lambert met 8-6 gewonnen werd tegen Wiese Verpoorte- /Sandra Meertens. Verschelling Haak trok de stand weer gelijk via Ab Delzenne en Hardy Mey er. Zij wonnen in de mannen- dubbel met 6-5 van Steven Donze en Erwin Faas. In het gemengddubbel tussen Yvette Timmerman/Steven Donze en Wiese Verpoorte/Har- dy Meyer kwam er geen beslis sing: 7-7. De laatste gemengd dubbel moest dus de beslissing brengen. Het duo Sandra Lam- bert/Erwin Faas werd match- winnaar voor Acht in de olie. Het versloeg Sandra Meertens- /Ab Delzenne met 9-4. door Jan Roovers IJZENDIJKE - Nog niet zo lang geleden zal in de wielersport- gelederen de naam van Aarden burger Danny Moens weinig mensen iets gezegd hebben. Dat gaat echter veranderen. Sinds twee maanden is Danny Moens (31) de nieuwe vice-voorzitter van het OZ Wielerweekend en daarmee de opvolger van Ton van Oosten uit Retranchement. De vele werkzaamheden, die hem boven het hoofd dreigden te groeien, dwongen Van Oosten om zijn functie in te leveren. Helemaal onbekend met het Zeeuws-Vlaamse wielerwereld- je is de nieuwe man zeker niet. Toen Danny Nico Cyriel Andrea Isidoor Moens (zoals zijn volle dige naam luidt) een aantal ja ren geleden wel iets bleek te voelen voor de dochter van Albert Galle, lokaal wielerpro- motor bij uitstek, werd er als 'huwelijkse voorwaarde' als vanzelfsprekend het lidmaat schap van de Aardenburgse wielerclub aan gekoppeld. Als bestuurslid van VIOS (Vooruit gang Is Ons Streven) diende Danny Moens daarna de belan gen van de wielersport in het al gemeen en die van de plaatselij ke ronde in het bijzonder. En dat beviel best. Zijn curriculum vitae mocht dan wel een aantal - zeker niet anonieme - jaren wielrennen vermelden, zijn hart lag toch bij een andere sport. Bij voetbal met name. Op 18-jarige leeftijd was hij al lid van de Aardenburgse jeugd commissie, gaf hij ook keepers- training. Sinds hij getrouwd is, heeft Moens gewerkt als jeugd voetbaltrainer bij IJzendijke (3 jaar de A-selectie), bij Hoek (1 jaar BI) en bij Oostburg (1 jaar BI). Vooral aan het team uit Oostburg bewaart hij goede herinneringen: „Een ploegje barstensvol kwaliteit", weet hij nog wel. Waarmee promotie naar de landelijke vierde klasse jeugd werd bereikt. Een meningsverschil met het bestuur van de Oostburgse club zette een punt achter die succes volle periode. Moens legt uit: „Na een overladen jeugdseizoen wilde men in de strijd om pro motie naar de vierde klasse te gen Clinge jongens van 15 jaar voor het seniorenteam oproe pen," Trainer Moens vond dat daarmee roofbouw werd ge pleegd op de jeugd en stapte op toen het bestuur zijn wil toch doorzette. Einde voetbal verhaal, tijd voor een nieuwe uitdaging. Voor een plaats in de ondersteunings groep van het OZ Wielerweek end, dat inmiddels onder voor zitter Henk Remijnsen het eerste lustrum beleefde. Met Re mijnsen hadden Gijs Veerman, Ton van Oosten en Karei de Koeyer de ter ziele gegane Om loop van Zeeuwsch-Vlaanderen in een stichting nieuw leven in geblazen en dat zo voortreffelijk gedaan dat de KNWU voor de nieuweling een plaats inruimde in de nationale topcompetitie van de amateurs. Nou weten door de wol geverfde bestuurders uit ervaring maar al te goed dat een vereniging valt of staat met de inzet van en thousiaste vrijwilligers. Wer kers van het eerste tot het laat ste uur. De ondersteunings groep van het OZ Wielerweek end voldoet aan de eis. Dat geldt ook voor nieuwkomer Moens. De prestigieuze omgeving waarin hij was beland, sprak enorm tot de verbeelding. „Ik ben namelijk nogal prestatiege richt en streef perfectie na. Daarom leek de ondersteu ningsgroep geknipt voor me", geeft Moens, in het dagelijks le ven assistent catering-manager bij Hydro Agri te Sluiskil, aan. Danny Moens moest in de orga nisatie onderaan beginnen: hij kwam op de bezem wagen... Het liet hem onverschillig. Hij deed mee, was een schakel in het ge heel. En van achteruit kon hij het evenement letterlijk en fi guurlijk 'schoon vegen'. Moens deed dat met een overgave die voorzitter Ronald Apers (ook al een Aardenburger) aan de 'be zemwagen-man' deed denken toen Ton van Oosten noodge dwongen moest afhaken. Promotie Van de bezemwagen naar het vi- ce-voorzitterschap. Promotie. Toch? De vraag naar het waar om van de benoeming pareert hij simpel. „Ik ben gevraagd en ik vind het leuk. Daarom." Over welke specifieke rol hij straks in die functie kan vervullen heeft hij wel al zijn gedachten laten gaan. Maar in de oriëntatiepe riode wordt het zeker geen ach terover leunen. Daarvoor is Danny Moens te ambitieus. Nou hebben nieuwe bestuur ders - dus ook vice-voorzitters - wel eens de neiging om met al lerlei nieuwe ideeën te komen om hun stempel op de vereni ging te drukken. Zeker wanneer ze zo enthousiast zijn als Moens. Hij stelt echter dat dat bij hem niet het geval is. „Waaraan we moeten werken, is het voorko men van fouten zoals die vorig jaar optraden op het terrein van de beveiliging van het par koers." In dat kader heeft de nieuwe be stuurder inmiddels links en rechts veertig begeleidende mo toren 'geritseld'. En verder wordt gerekend op politie-mo- toren en vlaggers. „Uitermate belangrijk omdat de KNWU na volgend jaar beslist welke orga nisaties worden toegelaten tot de topcompetitie. En daar wil len we bij horen", vertolkt Moens de wens van de organisa tie. „Foutloos werken heeft te ma ken met motivatie. Daaraan zullen we aandacht moeten ge ven", beseft Moens. Dat gebeurt vanaf september in een maan delijkse evaluatie van de werk zaamheden. Voor zichzelf ziet foto Charles Strijd hij een meer presentatieve en wervende taak weggelegd. Vooral naar de sponsors toe. „Want zonder die groep kun je het wel vergeten", weet de nieu we vice-voorzitter. Verder ver wacht hij dat publiciteit in zijn takenpakket komt te zitten: „De belangstelling van de pers voor het evenement moet je uitbui ten. Ervoor zorgen dat journa listen informatie op niveau krij gen. Het is je visitekaartje. En: via de pers kun je sponsors inte resseren." Verder uitwijken naar België zoals de organisatie van de Juniorendriedaagse wel van plan is, ziet Moens niet zit ten. „Dit is het OZ Wielerweek end in Zeeuws-Vlaanderen. Dat willen we eigenlijk zo houden." De Belgische kasseistrook van de Maagd van Gent blijft dus de enige grensoverschrijdende vrijage die de organisatie aan gaat. Het is inmiddels wel duidelijk, het bestuurlijke werk boeit Danny Moens ontzettend. Dat hij daar veel tijdvoor heeft, lijkt onwaarschijnlijk. Dat hij bereid is er veel tijd in te stoppen, is duidelijk. Hongkong. Hongkong Open. Vrouwen, kwartfinales: Gong Ruina (Chn) - Beenhakker (Ned) 21-11 11-7. Szekesfehervar. Open Hongaarse kam pioenschappen. Mannen, eerste ronde: Vasconcelos (Por) - Massing (Ned) 95 9-3 9-3. Tweede ronde: Bruil (Ned/1- Kreulïtsch (Oos) 9-1 9-1 9-0, Bruijstens (Ned/5/8) - Sotirov (Bul) opgave Sotirov, Isaac (Eng) - Wei stra (Ned/5/8) 2-9 4-9 9-4 9-5 9-0. Derde ronde: Bruil - Odom (Den) 9-6 9-5 9-2, Bruijstens - Edge (GBr) 5-9 9-5 9-4 9-6. Vrouwen, eerste ronde: Glebbeek (Ned/3/4) - Lengauer (Oos) 9-6 9-4 9-2, Janssen (Ned) - Jovan (Slw) 9-0 9-2 9-1, Severien (Ned) - Storm (Den) 6-9 9-6 9-6 9-4, Rasmussen (Den) - De Wit (Ned) 9-4 9-511-9. Tweede ronde: Glebbeek - Kesz- tely (Hon) 9-0 9-4 9-6, Janssen - Odor (Hon) 9-2 9-6 9-3, Severien - Koedelkova (Bul) 11-9 9-11 0-911-9 9-5. Bridge Hammamet. WK viertallen. Mannen,finale, na 80 van de 160 spellen: Verenigde Staten II - Frankrijk 150-166. Vrouwen, finale, na 80 van de 128 spe len: China-Verenigde Staten 1102-140. Golf Jerez. Volvo Masters, stand na tweede ronde: I.Sjöland (Zwe), Westwood (GBr) 132, 3. McNulty (Zim), Clarke (GBr), Ola- zabal (Spa) 133, 6. Long (NZe), Rocca (Ita), Johansson (Zwe) 134. Schaken Luzern. WK landenteams. Zesde ronde: Verenigde Staten - Arme nië 2-2, Cuba - Georgië 3-1, Kroatië - Zwit serland 2,5-1,5, Rusland - Oekraïne 3-1, Engeland - Kazachstan 2,5-1,5. Stand: 1. Verenigde Staten 15 punten, 2. Rusland 14,5, 3. Engeland 14, 4. Armenië 13, 5. Kroatië 12. Sportprijsvragen Lucky 10 van 31 oktober: 1-4-23-24-25 -26-30-34-45-47-56-59-61-65-69-73 - 75 - 76 - 77 - 79. (onder voorbehoud) Tennis Parijs. Mannen, 4,6 miljoen gulden. Kwartfinales: Björkman (Zwe/12) - Kraji- cek (Ned/14) 6-4 0-1 opgave Krajicek, Ka felnikov (Rus/5) - Rusedski (GBr/4) 6-4 3-6 van onze sportredactie LYON - Olympique Lyon ver keert in grootse vorm. In de UEFA-beker won de het team vorige week met 2-1 van Inter Milan, in de competitie versloeg de formatie gisteren koploper Paris Saint Germain met 1-0. De Parijzenaars speelden vrij wel de gehele wedstrijd met een man minder, nadat Roche in de 26e minuut de rode kaart kreeg. Kanoute maakte de enige treffer in het duel. Paris SG bleef wel aan de lei ding, maar kan morgen door Bordeaux worden achterhaald. De club van Musampa en reser ve Menzo speelt dan tegen Tou- i 6-3, Sampras (VSt/1- Muster (Oos/8) 6 4-6 6-2, Enqvist (Zwe/15) - Raoux (Fra) 7l 6-2. Halve finales: Sampras - Kafelniko| Björkman - Enqvist. Moskou. Vrouwen, 1,9 miljoen gulden^" Kwartfinales: Novotna (Tsj/1) - Williani (VSt) 7-5 6-4, Sugiyama (Jap) - Sanche" Vicario (Spa/3) 6-1 7-6, Van Roost (Bel Spirlea (Roe/2) 6-2 6-4, Martinez (Spa/4C Testud (Fra/6) 2-6 6-1 6-4. jj Bogota. Mannen, 600.000 gulden. j Tweede ronde: Clavet (Spa/1) - VicenjJ (Spa) 6-1 6-4, Lapentti (Ecu) - Ricon (Ccr 6-3 6-3, Carlos Costa (Spa/6) - Tobon (Ccff 6-4 6-4, Alvarez (Spa) - Gaudenzi (lta/7)h: 3 6-3. Hulst. Bedrijfscompetitie Den Dullaeif Standen. Poule A: Foto Bosschaert 3-2§' Zaman Sport 3-20, Groeneveld Opticie 3-15, Ristorante 2-10, Reinaert 2-1C: Kaatje Jans Axel 2-8, Luctor Tyre Ce nil! 2-6, Fermont Assurantiën Terneuzen 3-. KCS 2-4, Noens Axel 3-4, De RuysscherSC 2. ir Poule C: Bonte Hert 3-19, Electron 3-1^ Aquavia 3-16, CIS 3-13, Foto van Damrr. 3-12, Media Video 3-12, Stuntmarkt 12 F Sloebers 3-8, Bleyko Beton 3-8, StunjJ markt 2 2-3, De Koeyer 2-2. st Poule E: Cerestar 3-19, Wabeko 3-U, DCS 3-15, HAS 3 3-14, Gemeente Axelf 14, Medico Fit 2-10, Rabo KloosterzantA' 2-9, Eurogroen 2-8, Rabo Hulst 2 3-6, DicD 3-5, Ella's Kadoshop 3-4. fl, Zaalvoetbal Eerste klasse district Zuid I: Hulshof Jongepier Sport 4-3, Troy - Matisse 3-h, Pubbles - ZVV Zeeland 4-5, Van Bergeik. Biezentrappers 4-0, ZVH Morres - Klos?! tinge 5-5, FC Dauwendaele - Zuidwe?* Negen 7-4. Stand: ZW Zeeland 7-19, WK tisse 7-16, ZVH Morres 7-16, Van Berg^j] 7-15, Kloetinge 7-14, Hulshof 7-11, DaJ wendaele 7-8, T roy 6-5, Jongepier Spc 7-5, Pubbles 6-3, Zuidwest Negen 7-P' Biezentrappers 7-1. B Axelse competitie: Gemeente Axel - 3 4-0, Gemeente ^.xel - Gemeentehuis /Van Waes 4-0, Marine Service - G> meentehuis/Van Waes 5-2, AmstelhoeP' je/V-Déco-Outokumpu2-6,Amstelhoële je/V-Déco - ZSC 19-0, Dolf Schoot - Oc okumpu 3-2, Cysouw/Roeland - DoeldL Hout 7-3, Marine Service - Primus Pluy 4-2, Ratjetoe - Primus Pluym 4-2, Cyfi ouw/Roeland - ZSC 4-5, Dolf Schoot - IZ 3 12-1, Ratjetoe - Doelder Hout (H Stand: 1. Marine Service 4-12, 2. Ci meenteAxel4-12,3. Amstelhoekje/V-D: co 4-9,4. Outokumpu 4-9, 5. Dolf Schos_ 4-9,6. Ratjetoe 4-9,7. Gemeentehuis/Val Waes 4-4,8. Cysouw/Roeland 4-3,9. ZS 4-3, 10. Primus Pluym 4-1, 11. Doeldi Hout 4-0,12. IZV3 4-0. W louse. Bij winst deelt het de kojï1 positie met Paris SG. rj Het puntenverlies zorgt in iedfr geval voor meer spanning, warp achter de club uit de hoofdst^0 heeft zich een groepje gefo:*!e meerd met drie punten achter,1 stand. Behalve Bordeaux zijn dat Fn< Metz, dat 1-1 speelde tegen Leiï,c en Olympique Marseille. Dn Zuid-Fransen versloegen heP' Cannes van Koot, Vanenburgef Echteld met 2-0. Laurent efe Serge Blanc scoorden. I€ Het had nog erger kunnen zijtr als de Italiaanse internationf6 Ravanelli niet een strafschop had gemist voor Olvmpiquto AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 58