PSV ziet een missie mislukken Van Gaal vraagt geduld Krajicek haakt geblesseerd af in Parijs MVV doet afstand van laatste plaats 'Pubbles in slotfase Niet iedereen gelukkig met haast NOCNSF sport 33 Maradona: trainer of journalist Aerts in beroep tegen schorsing McCarthy in Afrikaanse selectie Voetbalstaking in Chili beëindigd Ook Beenhakker uitgeschakeld Roy drie weken aan de kant frustratie maakt zich van landskampioen meester OEMOEMENOE Middelburg - in de eerste :lasse van de zaalvoetbalcom- »etitie van het district Zuid I _jwam koploper ZW Zeeland >4;oed weg in de partij tegen Pub- 59iles. Twintig seconden voor het dimde van de wedstrijd was de —tand nog gelijk (4-4). ZW Zee- and zag echter kans om uit een rije trap de winnende treffer in K'e schieten: 5-4. ZW Zeeland :kdlijft daardoor met drie punten '8) oorsprong op Matisse en ZVH alïorres lijstaanvoerder, ■^'ubbles - ZW Zeeland 4-5: de'VV Zeeland nam een snelle 3-0 lu'oorsprong maar op de helft van >cH.e partij was de thuisclub al 'Byeer teruggekomen tot 3-2. Er 3 'olgde een spannende en gelijk- ipgaande tweede helft. ZW ceSeeland trok ten slotte aan het ^jjangste eind. Alex van den Ho- 3/7'en (2), Robbie Dahoe, Ferry lotta en Angelo Schaalje be- orgden ZW Zeeland de over- _yinning. De tegentreffers wa- ;h,en van Wiebrand Boonstra, eiens Janssens, John van de rgSeuvel en Rem co Krijger. n iaiserslautern -ilijft koploper zaterdag 1 november 1997 BUENOS AIRES - Ooit beschoot hij ze. nu wil hij bij ze horen. Diego Armando Maradona, die donderdagavond op zijn 37e verjaardag al voor de achtste keer zijn afscheid als actief voetballer aankondigde, heeft ambitie om sportjournalist te worden. „Of anders ga ik een trainersdiploma halen", aldus de Argentijn. Dat hij sportjournalist wil worden is op zijn minst opmerkelijk te noemen. Altijd lag hij met de sportpers in de clinch. Het dieptepunt werd bereikt in februari 1994. toen hij meteen hagelgeweer voor zijn woning vier journalis ten verwondde. DPA/ANP ZEIST - Maikel Aerts gaat in beroep tegen zijn schorsing van twaalf maanden. De reserve-doelman van FC Den Bosch kreeg die straf voor het gebruik van cocaïne, voor de wed strijd van zijn club bij Dordrecht (17 mei 1997). Aerts hoorde donderdag zijn straf. Van de twaalf maanden zijn er negen maanden voorwaardelijk. Door het beroep wordt zijn schor sing opgeschort. ANP JOHANNESBURG - Ajacied Benni McCarthy is opgenomen in de Zuid-Afrikaanse voetbalselectie voor het oefenduel in Düsseldorf met Duitsland op 15 november. Bondscoach Clive Barker had moeite een goede groep te formeren. Elf interna tionals zijn op 15 november niet beschikbaar, doordat er die dag in Zuid-Afrika halve finales in de bekercompetitie wor- den gespeeld. RTR SANTIAGO - De Chileense profvoetballers hebben gisteren hun staking, die ze donderdag begonnen waren, beëindigd. Dat betekent dat het nationale team de voorbereidingen voor de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Bolivia op 16 november kan hervatten. Als Chili deze wedstrijd wint, plaatst het land zich voor het eindtoemooi volgend jaar in Frankrijk. Aanlei ding voor de staking was de beslissing van de in financiële nood verkerende tweede-divisieclub Arica om alle lopende spelerscontracten te ontbinden. Na zeven uur onderhandelen heeft Arica toegegeven en alle ontslagen spelers weer aange nomen. Het was de tweede keer in vijf weken dat de Chileense voetballers staakten, maar aan de eerste staking deden de in ternationals niet mee. AP HONGKONG - Brenda Beenhakker is in de kwartfinales van de Hongkong Open uitgeschakeld. De Arnhemse badminton- ster verloor van de Chinese Gong Ruina: 12-11 ll-7.De20-ja- rige Beenhakker was de laatste Nederlandse vertenwoordi- ger in het Grand Prix-toernooi. Jeroen van de Dijk en Judith Meulendijks verloren al eerder. Beenhakker kreeg in de span nende eerste game op 10-9 een gamepoint, maar de jonge Chi nese boog niet. In de tweede game ging de stand tot 7-7 gelijk op. Daarna probeerde de Nederlands kampioene iets te veel te forceren. De nederlaag tastte haar zelfvertrouwen niet aan: „Ik sta nu al drie weken goed te spelen en kijk daardoor weer met frisse moed vooruit". Beenhakker, Meulendijks en Van Dijk reizen maandag naar Shanghai, voor de Chinese Open. ANP BERLIJN - Bryan Roy kan minstens drie weken niet in actie komen. De aanvaller van Hertha BSC verdraaide tijdens de training de linkerknie en liep daardoor een scheurtje in een knieband op. SID van onze sportredactie Ie PARIJS - Uitgerekend op het a- moment dat hij supertennis af- e- leverde, sloeg het noodlot toe. Richard Krajicek haakte giste- -n ren in Parijs geblesseerd aan de ar knie af. De Nederlander moest n. in de kwartfinales opgeven bij in een 1-0 voorsprong in de twee- o- de set tegen Jonas Björkman. f- De Zweed had de eerste set met 6-4 gewonnen. Ook Thomas Muster, die net als Krajicek in grootse vorm steekt, struikelde in de kwart finales. Voor de Oostenrijker was het geen schande. Hij ver loor van Pete Sampras. De Amerikaan was in drie sets te sterk: 6-1 4-6 6-2. Sampras verbeet de pijn in zijn schouder. Vlak voor de tweede set liet hij zich nog masseren. Naast Thomas Enqvist, die ge makkelijk met 7-5 6-2 won van Guillaume Raoux, bereikte Je- vgeni Kafelnikov de laatste vier. Hij versloeg met 6-4 3-6 6- 3 de Brit Greg Rusedski, die on danks zijn 23 aces tekort kwam. In de halve eindstrijd ontmoet de Rus Sampras. Voor Rusedski rest nu het reken werk om te kijken of hij de ATP-finale in Hannover kan halen. Daarbij is hij afhanke lijk van de resultaten van zijn concurrenten. Krajicek, die zijn kans op deel name aan de ATP-finale zag slinkenkreeg gisteren in Bercv na 42 minuten opnieuw last van zijn linker knie. De Hage naar, die tegen Rafter bijna foutloos speelde, voelde het aankomen. „Woensdag, in de eerste game tegen Santoro maakte ik een verkeerde bewe ging. Ik kon doorspelen, maar ik kreeg wel steeds meer last van de irritatie. Ik haalde de forehand-hoek niet meer. Op zich is dat niet erg, want ik moet het toch niet van de rally's hebben. Maar vandaag kon ik ook geen serve-volley spelen. Krajicek maakt nog kans op deelname aan de ATP-finals in Hannover. „Maar ik moet nog zien of ik snel genoeg herstel. Normaal gesproken is dit het einde van het jaar Ik krijg een lange vakantie, tot februari volgend jaar", aldus de Hage naar die al had laten weten in januari niet af te reizen naar Australië. ANP r- s-oorMarc Hoeben at >u[EERENVEEN - De schade be- ajerkt houden. Wie dat tot uit gangspunt kiest, brengt door- aans zichzelf in de problemen. ieSV wilde gisteren met een mi- mimale krachtsinspanning het ariaximale uit een avondje Hee- s.jnveen peuren. Met een 1-1 ge- i-jkspel mocht de landskampi oen de handen dichtknijpen. e..an het einde van de wedstrijd a,laakte de frustratie zich zelfs n.ieester van een deel van de igindhovenaren. .Phillip Cocu Itleef doorzeuren tegen scheids- ?-jchter Rene Temmink en kreeg f-aarom in de slotminuut de gele fsaart. Een luttele vijf minuten ;n=rder overkwam datzelfde lot asa een overtreding ook PSV's e.nksachter Arthur Nuraan. ^eiet was allemaal typerend voor Bret mislukken van de missie van i-SV in Friesland. Een dag eer- n.er morste Ajax voor het eerst vee punten tegen Roda JC en ",e wedstrijd tegen Heerenveen ieormde voor de ploeg van trai- d.er Dick Advocaat dus een van ïgie zeldzame kansen wat van de Opgelopen averij te repareren, ''sier keer (NAC, Feyenoord, De 3-iraafschap en Roda) speelde d.SV dit seizoen al gelijk. Tot s.rote ergernis van Advocaat be groette hij gisteravond punten- 'neling nummer vijf. i-Ik weet dat we de achterstand r-p Ajax konden verkleinen", zei t-.dvocaat. „En de spelers wisten Brat natuurlijk ook. Maar de tdiatste jaren hebben we telkens f.ok veel problemen hier in Hee- ikmveen. Voor mijn gevoel heb- i-en we het nu zelfs beter gedaan n,an de voorgaande keren. Maar jeet resultaat is slechter. Zo ïeTeed kan voetbal soms zijn." /reed was voor Advocaat ook Ontlading bij Max Houttuin nadat hij Heerenveen naast PSV heeft geschoten. PSV-er Wim Jonk (rechts) kijkt toe. foto Marcel Antonisse/ANP het missen van een opgelegde kans in de laatste minuut. Ar thur Numan verscheen volko men vrij voor doelman Hans Vonk, maar hij haalde veel te woest uit en trof slechts het zij net. Maar een overwinning was in Friesland voor PSV ook veel te veel van het goede geweest. Op basis van de tweede helft ver diende Heerenveen zeker het gelijkspel en het dubbeltje had voor de ploeg van trainer Foppe de Haan nog veel gunstiger kun nen rollen. „Het kon beide kan ten op", vond de Friese oefen- meester. Heerenveen had het punt aan een gedaanteverwisseling na de rust te danken. In het begin de thuisploeg wel erg veel respect voor PSV. Dat ontzag werd waarschijnlijk ingegeven door de eerdere ontmoeting in Eind hoven (3-1) van nauwelijks een maand geleden. De Friezen verloren in de eerste helft de slag op het middenveld, waar Wim Jonk mocht verdelen en heersen. Bovendien leed de thuisploeg aanvankelijk veel te gemakkelijk balverlies en han delde ook nog eens verre van adequaat in zulke situaties. De openingstreffer, in de 31e mi nuut, kwam dan ook tot stand na een fout van Heerenveen op het middenveld. De bal beland de bij Luc Nilis, deze haalde hard met de link ei-voet uit en Arnold Bruggink reageerde at tent: 0-1. PSV had met de voorsprong voor de rust precies wat het ei genlijk wilde. Uit alles bleken de instructies van trainer Dick Advocaat. Hij had zijn elftal op het hart gedrukt vooral zuinig met de krachten om te springen en onnodige blessures te vermij den. Nilis trok bij het minste de benen in de lucht, daarmee het belang van de woensdagse Champions League-missie in Newcastle benadrukkend. Na de rust moest PSV - zonder de licht geblesseerde Belg Gilles de Bilde - door toedoen van Heerenveen de voorzichtige houding laten varen. De Eind- hovenaren lieten zich door in valler Max Houttuin verrassen in de 46e minuut. Met Houttuin ook kreeg PSV's spelverdeler Wim Jonk het aan zienlijk lastiger. Doelman Ro nald Waterreus verrichtte een uitstekende redding bij een kopbal van Ruud van Nistel- rooy en de landskampioen be gon hem zowaar te knijpen als een oude dief. Advocaat had graag de licht geblesseerde Co cu de hele wedstrijd op de bank gehouden, maar een kwartier voor tijd draafde hij toch op voor de falende Bruggink. Het enige resultaat van die wissel was dus een gele kaart voor Co cu. Ruim vijf dagen voor het treffen met Newcastle wilde PSV de schade beperkt houden. In Heerenveen was eerder van het tegendeel sprake. GPD Heerenveen - PSV 1-1 (0-1). 31. Bruggink 0-1, 50. Houttuin 1-1. Scheidsrechter: Temmink. Aantal toeschouwers: 14.300. Gele kaart: Van Nistelrooy, Straal (Heeren veen), Numan, Cocu (PSV). Verslaggevers van het radio programma Langs de Lijn konden de naam bijna niet over hun lippen krijgen. Het oplezen van de uitslag zorgde steevast voor problemen en hilariteit. Rugbytlub Oemoemenoe (Zeeuws voor 'hoe moeten we nu') wordt sinds de op richting, ruim 25 jaargeleden, met grote re gelmaat ver keerd uitge sproken. Hoe de sportclub aan zijn naam is gekomen. Aan de borrel tafel mis schien? „Zoiets ja", er kent oud-bestuurslid Piet Hardenberg. Hij was bij de eerste bestuursvergadering aanwezig en kwam op het einde van de avond na een paar borreltjes met de aloude Zeeuwse uitspraak op de proppen: hoe moeten we nu. „Het was enerzijds uit pure radeloosheid, anderzijds om reacties bij de anderen uit te lokken. Tot m'n verbazing reageerde .iedereen meteen enthousiast." Het kindje had rugbyclub middelburg na veel denkwerk eindelijk een naampje gekregen. Hardenberg vervolgt: „Het is ook een prachtige naam. Lu diek vooral. Voor de hand lag meer een benaming als Eer ste Middelburgse Rugbyclub (EMRC), maar dat vonden we veel te voorspelbaar, te ge woontjes. Men sen moeten na denken om achter de bete kenis van Oemoemenoe te komen. Op die manier kunnen zij ach terhalen dat Oemoemenoe uit Zeeland komt." In latere jaren hebben andere sportvereni gingen in navolging van Oemoemenoe ook naar een lichtvoetige naamgeving ge zocht. Het is bovendien op vallend dat de Zeeuwse uit drukkingbinnenkort ook het witte doek haalt. Een ruige motorbende in Nederlands talige film draagt de naam Oemoemenoe opgespeld. Oemoemenoe in de bioscoop. Waar borrelpraat niet toe kan leiden. van onze sportredactie MAASTRICHT - MVV heeft gis teravond eindelijk afstand ge daan van de laatste plaats in de eredivisie. De Limburgers won nen in de Geusselt met 1-0 van Willem n. Het was de tweede overwinning in de competitie. De zege kreeg extra franje, om dat MW twee tegenslagen moest overwinnen. Voor het duel werd bekend dat aankoop Vermeulen van Nice niet kon spelen. Hij was niet speelge rechtigd, omdat hij niet op tijd was vrijgegeven door de Franse league. De tweede tegenvaller kwam na 35 minuten toen doel man Van Duijnhoven uitviel met een rugblessure. De wedstrijd was leuk om naar te kijken. In de tweede helft was het spelpeil minder. Vooral MW kwam minder vaak voor het doel van de tegenstander.In de 82e minuut brak de thuisploeg uit. Nygaard gaf de voorzet, Landzaat schoot in: 1-0. Ceesay kon de achterstand blijkbaar niet verkroppen. Hij kreeg het twee minuten later aan de stok met Luypers. De verdediger lag ineens op de grond. Na overleg met de grens rechter toonde scheidsrechter Jol de rode kaart. MW - Willem II1-0 (0-0). 82 Land zaat 1-0. Scheidsrechter. Jol. Toe schouwers: 3.500. Rode kaart: 84. Ceesay. Gele kaart: Vriesde (MW). ANP ïZVV Zeeland klopt ve- Moor Hans Hollestelle c. KJfan Bergen - Biezentrappers 4- 3 f1: De bezoekers kregen wel kan- ercen maar waren weinig succes- D_ Sp JoRTMUND - l.FC Kaisers- lutern heeft gisteren in Dort- mnd twee belangrijke punten erspeeld maar is desondanks og met afstand koploper in de undesliga. t feverkusen is weer op weg naar L»ven. De 2-1 zege op verras inde debutant Wolfsburg hielp laar aardig aan mee. Borussia 'glönchengladbach, de laatste t jd nogal in de verdrukking, ihoot omhoog op de ranglijst oor in het duel met MSV Duis- ziirg het geluk eindelijk eens oran zijn zijde te vinden: 4-5. ihorussia Dortmund mocht een qialf uur mogen dromen van het l zo lang verbeide succes. _reund, na welgeteld 34 secon- en, en Heinrich hadden voor 2- 1 gezorgd tegen lijstaanvoerder j laiserslautern. Een comforta ble voorsprong. Weg van dat ermaledijde degradatievoet- veal, eindelijk weer omhoog kij- aten, jubelden de 55.000 toe- idihouwers al in het uitverkoch- n.i Westfalenstadion. Marschalï, Ie topschutter in de Bundesliga, liièsliste echter anders met zijn invaalfde en dertiende treffer llanhet seizoen. DPA/SID vol in de afwerking. Bovendien had Biezentrappers de pech dat de doelman van de Brabanders in goede vorm was. Van Bergen scoorde vier keer. Biezentrap pers kon daar niets tegenover stellen. Hulshof - Jongepier Sport 4-3: Een leuke partij zaalvoetbal waarin Jongepier Sport nogal wat kansen onbenut liet. De te genpartij scoorde gemakkelij ker. Met de rust stond Jongepier Sport al met 4-0 achter. In de tweede helft tapten de bezoe kers uit een ander vaatje. De Brabanders kwamen er niet meer aan te pas. De achterstand werd tot 4-3 teruggebracht en als de wedstrijd nog wat langer had geduurd was Jongepier Sport zeker langszij gekomen. Die stand had de verhoudingen dan ook beter weergegeven. Pieter den Hollander (2) en Mi chel Louwerse schoten voor Jongepier Sport raak. Troy - Matisse 3-4: Een harde wedstrijd. Aanvankelijk aan de zijde van Troy maar in de slotfa se raakten de spelers Matisse geïrriteerd en gingen ook stevig tegenaan. Aan beide tij den wer den strafminuten uitgedeeld. Clarence Pahlad (3x) en Mischa Flore bezorgden de Goesenaren de overwinning. ZVH Morres - Kloetinge 5-5: De thuisclub kwam wat schlemie lig op een 0-3 achterstand. Even in de tweede helft waren de ploegen weer op gelijke hoogte. In de slotminuten stond Morres met 5-4 voor maar Kloetinge zag toch nog kans om de gelijk maker in te schieten. Tristan van Acker (2x), Jurgen Verbrae- ken, Fabian de Puy en Kees de Putter schoten voor Morres Raak. De doelpunten van Kloe tinge waren van Stoffel Biester- bosch, Hans Wattel, Alex van Keulen en Peter Balkenende (2x). Dauwendaele - Zuidwest Negen 7-4: Anders dan de uitslag doet vermoeden waren de partijen goed aan elkaar gewaagd. Na een ruststand van 2-2 werd er over er weer gescoord. Twee mi nuten voor het eindsignaal was de stand nog 5-4 in het voordeel van de thuisclub. Een alles of niets poging van Zuidwest Ne gen pakte voor hen verkeerd uit. Edwin Leonhart had met 4 goals het grootste aandeel in de winst van Dauwendaele. De andere doelpunten waren van Lucas Fransen en(2x) en Henk de Nood. De treffers van Zuidwest Negen waren van Jeroen Dijker (2x), John Castelein en Wilco Lievense. van onze sportredactie ZEIST - De directeuren van een aantal grote sportbonden zijn niet gelukkig met de door Wouter Huibregtsen geïnitieerde procedure inzake de kandidatuur van het tweede Nederlandse IOC-lid. Be halve de voorzitter van NOCNSF zelf hebben ook Ard Schenk en Erica Terpstra belangstelling getoond voor het lidmaatschap van het Internationaal Olympisch Comité. Het bestuur van NOCNSF gaf vice-voorzitter Jan Loorbach vorige week de opdracht een snelle inventarisatie te maken en bij de Ne derlandse sportbonden, de coaches en de atletencommissie te pol sen of er nog andere kandidaten zijn en wie van de gegadigden de voorkeur geniet. Die inspraakprocedure moest voor 1 november zijn afgerond opdat de algemene vergadering op 4 november uit sluitsel kan geven over de toekomstige Nederlandse collega van Anton Geesink. Jan Kossen (KNWV), Johan Wakkie (KNHB), Arie Kauffman (KNAU) en Hans Boll (KNVB) zijn bang dat de grote haast ten koste gaat van de zorgvuldigheidNaar hun mening levert een 'open solli citatie' slechts verliezers op in plaats van een winnaar. Zij vinden- het verstandiger na 4 november een besloten vergadering te wijden aan he tweede IOC-lidmaatschap. Dan kunnen een delegatie van NOCNSF-bestuur en de voorzitters van de olympische sportbonden de kandidaatstelling op hun gemak bespreken en zo mogelijk met een aanbeveling komen. Het water- sportverbond, de hockeybond en de voetbalbond zijn in elk geval voorstander van een gewijzigde procedure. Ze hebben collega's bij andere olympische bonden gevraagd of die hun mening delen. ANP Louis van Gaal in discussie met Barca-doelman Vitor Baia tijdens een training. MADRID - Louis van Gaal heeft tijd nodig. Tijd om 'zijn' karwei af te maken. De oefenmeester meldde gisteren dat zijn herstructure ring van Barcelona niet mag afhangen van de resultaten op korte termijn. Hij wees alle verant woordelijkheid af indien het bestuur hem die tijd niet gunt. De confrontatie met Real Madrid, van avond in het Madri- leense stadion Bernabeu, is voor Barcelona van groot belang. Bij verlies slinkt de voorsprong tot één punt. In de Champions League lijkt de ploeg na drie duels reeds kans loos. Twee maal ver loor Barca (van Newcastle United en Dinamo Kiev) en één keer, tegen PSV, speelde het gelijk. foto Cear Rangel/AP Tijd „Vanaf de dag dat ik arriveerde, heb ik al gezegd dat ik tijd no dig had om mijn werk te voltooien. Als het bestuur me die tijd niet gunt, is dat niet mijn pro bleem", aldus Van Gaal. „In het verle den is het Barcelona nooit gelukt om een positie in de Europe se top blijvend vast te houden. Ik wil de club nu een struc tuur geven waarmee dat wel kan." AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 33