Vloeren voor het bedrogen oog PZC Stemcomputer niet erg omstreden Geslaagde Zeeuwse handelsreis Polen Zuidchemie praat met omwonenden 3ver milieuzorg 8 j'9~ 11 Ledeltheater nog niet aangepast voor mindervaliden zeeland 21 Middelburgse kunstenares schildert woon- en werkruimten ondernemend zeeland in detail de kwestie Raad Hulst smacht naar een openluchtzwembad AKKOORD:DRUK OP STEMKNOP - niet akkoord: druk op naam gewenste kar 10 agenda zaterdag 1 november 1997 door Claudia Sondervan MIDDELBURG - Het waren de harige sporen van haar huis dieren die Dominique Uhl brachten tot de komende op richting van haar eigen bedrijf. „Ik had vloerbedekking en ik werd gek van die haren. Maar tegels, parket, zeil vind ik zo saai, zo beperkt. Toen ik de vloerbedekking lostrok zag ik een betonnen vloer. Daar ben ik op gaan schilderen." Haar eigen woning aan de Schorerlaan in Middelburg le verde de praktijkervaring. Hoe het beton te egaliseren, welke i materialen het beste werken, hoe de schildering slijtvast te maken. In drie Middelburgse ondernemingen zijn de resul taten van haar inspanningen inmiddels te bekijken. Daar naast worden diverse van Do minique's handgeschilderde vloei-en bewoond door particu lieren. Ze bouwt sterk op haar erva ring als grafisch ontwerpster. Dominique trok de stoute schoenen aan en stapte op goed geluk naar een interieurinrich ter om te peilen of er toekomst zat in haar idee, het leveren van uiterst persoonlijke vloeren. Brooymans De Ruyter in de Lange Viele in Middelburg rea geerde enthousiast. „Ik kon er mijn visitekaartjes leggen en in een ruimte een vloer beschilde ren." Ze bracht er een trompe l'oeuil-voorstelling aan van reuzen-mikado en blauwe 'te- wanden in elk denkbare stijl. Met resten van 'antieke fres co's' die vanachter afbrokke lend pleister te voorschijn lij- gel' vierkanten. „Ik hou wel van humor en suggestie, daar om de mikado als struikelob- ject." Wanden En niet enkel vloeren: ook wanden en plafonds pakt de Middelburgse aan. Ze verfraait ken te komen, of designthema's met strakke vierkantjes. Sinds een maand werkt ze in Kapsa lon Kim in Middelburg aan wand- en plafondverfraaiin gen waaronder een achter grond voor hagedissen in ter raria. In hobbvhandel Pipoo's in Middelburg bracht ze op de wand in de hobbyruimte het verhaal aan over een te restau reren kamer, de werktekenin gen en het resultaat. Trompe l'oeuil - het oog dat zich vergist - is favoriet, maar niet overal toepasbaar. Waar het wel kan en goed werkt krijgt Dominique haar mooiste complimenten: van mensen die stiekem pulken aan het pleister rond haar 'fresco's' of die me neer die maar blijft piekeren over de wijze van aanbrengen van het 'behang'. „Vaak hebben mensen maar een vaag idee over wat ze op Zeeuwse Opel-dealers hou den vandaag een gratis winter- test voor auto's van dit merk. - De wagens worden nagekeken op elf punten in verband met winterse wegveiligheid. Bij Opelgarage Kerkhaert in Ter- neuzen staat die zaterdag de voorlichtingsbus van Veilig Verkeer Nederland waarin au tomobilisten hun ogen kunnen laten testen. WN-mensen be steden daarnaast aandacht aan het veilig vervoeren van kinderen in auto's. In het overdekte Terneuzense winkelcentrum Zuidpolder wordt vandaag van 11.00 tot 13.00 uur een ruilactie georga niseerd rond foto's van de Spice Girls. Onder de deelnemers wordt de officiële kalender (1998) van de populaire Engel se meidengroep verloot. De ac tie wordt georganiseerd door de Bruna. Schoonheidspecialiste Loes van Peer opent vandaag haar nieuwe salon aan de Rentmees- terlaan in Sluiskil. Zij houdt open dag tussen 11.00 en 16.00 uur. Loes van Peer specialiseert zich in permanente make-up, kunstnagels, manicure, ontha ren, kleuranalyse, cosmetische voetbehandeling en visagie. Het nieuwe boekje van Tiny van der Plas, 'Randen en ver sieringen' en speciale vouwvel- len worden vandaag gepresen teerd met een kopje thee met toebehoren in de filialen van hobbyhandel Pipoos. Pipoos heeft in Middelburg aan de Lange Delft een vestiging. IMK Voorlichting te Middel burg en de Belastingdienst houden een informatieavond in Goes met de titel 'Zet uw zaak in de lift'. Beide diensten geven tips over het verder op gang helpen van net gestarte ondernemingen. De Belasting dienst snijdt onderwerpen aan als inkomstenbelasting en de auto, IMK behandelt valkuilen en succesfactoren. De bijeen komst begint maandag 3 no vember om 19.00 uur in hotel Terminus in Goes. Aanmeldingen lopen via het kantoor van IMK aan de Bui- tenruststraat. Jos van der Linde opent per november de eerste Zeeuwse vestiging van het landelijk net werk van administratiekanto ren RAAD. Raadgever Admini stratie Advies Diensten heeft zo'n zestig vestigingen. In Bruinisse is Van der Linde's kantoor gevestigd aan de Tar- westraat. Hij richt zich met na me op kleinbedrijven tot tien medewerkers en particulieren voor administratie-, financiële en belastingzaken. Ego Indoor Ski houdt morgen een opstapdag voor kennisma kers met indoorski en snow- boarding in Goes bij sportcen trum High Five en in Bergen op Zoom op aan de Oude Wouwse- baan, tussen 10.00 en 17.00 uur. Dominique Uhl vond behang en parket te saai en begon muren en vloeren in allerlei taferelen te schilderen. foto Ruben Oreel een vloer willen. Ik ga dan pra ten: wat is hun achtergrond, wat is hun levenssfeer, hoe wordt de ruimte gebruikt." Er zijn wel opdrachten die ze zou weigeren. Zaken waar ik niet achter sta, zoals gewelddadige voorstellingen. La Gioconda ('Mona Lisa') doe ik ook niet", schudt ze schertsend haar hoofd. „Of de Nachtwacht. Dat zou me te veel studie kosten." Leermeesters bouw gaan op herhaling VLISSINGEN - Vaklieden in de bouw die te maken hebben of krijgen met het opleidingen van leerlingen kunnen tijdens de Week van de Leermeester hun kennis aanscherpen. De Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf houdt tussen maandag 3 en vrijdag 7 novem ber op vijftig locaties in Neder land een grootschalige nascho lingsactie. In de regio Zuid, waar Zeeland onder valt, ne men op negen locaties zeshon derd mensen deel aan de trai ning. In Zeeland zijn de herhalings- dagen op dinsdag 4 en vrijdag 7 november bij Hotel Terminus in Goes, in Sluiskil op woens dag 5 november in 't Meulen- gat. In Bergen op Zoom worden bij het SSPB cursussen gehou den op dinsdag 4, woensdag 5 en vrijdag 7 november, steeds vanaf 8.30 uur. door Claudia Sondervan MIDDELBURG - Zeven Zeeuwse bedrij ven zij n gisteren terugge keerd van een handelsmissie naar het Poolse Wroclaw, die in za kelijk opzicht geslaagd lijkt. Het bezoek was opgezet door enkele Thoolse bedrijven. De reizigers kwamen van Tholen, Zeeuws- Vlaanderen, de Bevelanden en Amsterdam. De komende weken verwachten diverse deelnemers hun nieuwe contacten uit Polen op tegenbezoek. Onder de deelnemers aan de missie waren merendeels bouwon dernemingen, maar ook Moires Hulst was erbij. In voorjaar 1998 komt er weer een bezoek. Daar hébben zich al de VW Middel burg, die aast op Poolse bezoekers, Palingrokerij Scherpenisse en een Thoolse drukkerij voor gemeld, zegt exportconsulent E. Fa- ber van de Kamer van Koophandel in Middelburg. De handelsmissie naar Brazilië die de Kamer van Koophandel ge pland had voor eind november, is wegens gebrek aan belangstel ling uitgesteld. Niet afgesteld, zegt E. Faber, exportmedewerker van de Kamer. Het verbaast hem dat er buiten drie aanzienlijke deelnemers geen gegadigden voor de reis waren. Financiële steun van de provincie is voldoende voorhanden, stelt hij. Een gevolg van het uitstel is dat de NV Haven van Vlissingen op eigen gele genheid naar Brazilië gaat, terwijl de twee ander gegadigden, Herder in Middelburg en Nemag in Zierikzee, een volgende gele genheid afwachten. De NV Haven hoopt meer scheepvaartver keer voor de auto-industrie naar Vlissingen te lokken. Tussen 8 en 11 maart 1998 ontvangt Zeeland een handelsmissie uit Letland, de return van het bezoek dat Zeeuwen vorig jaar brachten aan Vilnius. Een zuidelijker insteek naar Balkan-afzet markten dan Polen biedt Tsjechië, voor welk land de Kamer een handelsmissie in voorbereiding heeft die in mei of juni 1998 moet plaatsvinden. oor Conny van Gremberqhe IAS VAN GENT - Kunstmest- toffenfabrikant Zuidchemie in 1 las van Gent gaat voor het eerst e dialoog aan met de bevolking an Westdorpe en Sas van Gent ver de milieuzorg. Iet bedrijf verspreidde deze reek duizenden brochures in de wee kernen om bewoners te in- ^jrmeren over de bedrijfsin- panningen op het gebied van lilieu. Daarnaast wordt don- ierdag 13 november in cultureel entrum De Speye in Sas van Ïent door Zuidchemie een in- rmatieavond belegd. —Voor ons is het de eerste keer aat wij op deze manier naar bui lden treden. De voorbije jaren jBiebben we namelijk ervaren dat ||et aantal milieuklachten over ff ns bedrijf toenam, terwijl de ff missieuitstoot behoorlijk is af- enomen. Het een spoort niet iet het andere en dat heeft twee idenen. Allereerst is het accep- tieniveau van mensen ge laaid, waardoor er eerder rordt geklaagd. Ten tweede is :e buffer die vroeger tussen ons •edrijf en de bebouwing van Sas Pan Gent lag, de suikerfabriek, erdwenen, waardoor mensen laarblijkelijk vaker hinder er- aren dan voorheen. Toch wil- ?n we er alles aan doen om de verlast zoveel mogelijk te be- erken. Hoe we dat doen, dat willen we de mensen nu ook ver tellen", legt directeur ir. K. Horstra uit. Op het Zuidchemie-terrein, aan de zuidrand van Sas van Gent, worden al sinds 1919 kunst meststoffen gefabriceerd. Op het terrein hebben in feite twee bedrijven fabrieken staan. De kunstmestfabriek Zuidchemie, dochter van de Franse chemie- gigant Elf Atochem, en de alu- minimumsulfaatfabriek die on- dredeel is van Rhone PoulencIn totaal werken er zo'n 150 men sen. Milieuplan Het bedrijf is bezig met het op stellen van een milieuplan voor de jaren 1998-2001. Daarvoor worden studies verricht, om de uitstoot van schadelijke stoffen verder te kunnen verlagen. Vol gens directeur Horstra bestaat de intentie om met name de stof- uitstoot met filters flink terug te brengen. Ook het probleem van wat in Sas van Gent de blauwe walm wordt genoemd zal de komende jaren worden aangepakt. Horstra: „We weten wat we wil len, maar moeten nu even zien wat praktisch uitvoerbaar is. Zeker is wel dat we de komende jaren miljoenen guldens zullen investeren in milieumaatrege len." De info-avond in De Speye be gint 13 november om 19.30 uur. Cploor René Hoonhorst IULST - Het Hulster raadslid Blommaert (D66) komt bin- lenkort met een financieel on- lerbouwd plan voor de aanleg 'an een openluchtzwembad net een ligweide op de proppen. llommaert kondigde dat aan 1 ijdens de begrotingsraadsver- [adering. "ij plezierde met die boodschap towel zijn collega-raadsleden, ie bijna unaniem smachten aar de door de zo gemiste voor- :iening, als wethouder B. Pica- 'et (sportzaken en zwembaden), picavet probeerde de gemeente- 'aadsleden aan het verstand te brengen dat een openluchtbad 'oor de gemeente Hulst financi al eenvoudigweg niet haalbaar Een 'ligweit je' zal de gemeen te weliswaar nog wel kunnen betalen, maar de dan benodigde uitzwemsluis vanuit het over dekte bad de Driehoek kost te veel. „De enige oplossing die we ons als college kunnen voorstellen, want ook wij vinden een open luchtbad een prachtige voorzie ning voor Hulst, is dat een parti culier het initiatief neemt. Als we De Driehoek privatiseren, kunnen we er bijvoorbeeld de eis bij stellen dat de ondernemer zelf voor een buitenbad zorgt", zei Picavet. Als Blommaert straks echter met een .ander fi nancieel goed onderbouwd plan voor aanleg en exploitatie van een openlucht-zwembad komt, laat de wethouder, zo vertelde hij de raad, zich graag overtui gen. door Manon Kotvis Gooien we het rode potlood en de stembiljetten in de prullenmand en voeren we de stemcomputer in of niet? Dat is een vraag die bij veel Neder landse gemeenten rijst bij de naderende verkiezingen in maart volgend jaar. Ook Zee land is met deze vraag bezig. Enkele gemeenten zoals Vlis singen, Middelburg en Sas van Gent hebben al besloten een computer aan te schaffen. An deren, waaronder Hulst en Sluis-Aardenburg zijn nog be zig de voor- en nadelen tegen elkaar af te wegen. Een stemcomputer is welis waar moderner, goedkoper en effectiever, maar er zit volgens tegenstanders ook een aantal haken en ogen aan de elektro nische manier van stemmen. Ouderen zouden niet in zijn voor het inruilen van het pot lood voor het knopje en zou den hierdoor niet komen op dagen bij de verkiezingen. Omdat de computers waar schijnlijk niet in alle kleine kernen geplaatst kunnen wor den, bestaat volgens deze sceptici de mogelijkheid dat mensen niet meer de moeite nemen om te gaan stemmen. Bovendien zijn tegenstanders bang dat het invoeren van de stemmachine het ronselen van volmachten in de hand werkt. Voor C. van Duuren uit Graauw kan de machine niet snel genoeg ingevoerd worden. „Ze zijn overal zo vlot mee. Ik denk dat ze het al veel eerder hadden moeten doen, zodat de mensen er eerder bekend mee hadden kunnen worden. Mis schien ligt het voor oudere mensen wat anders, die kun nen er misschien niet zo goed weg mee. Maar de staat zal er toch wel goed bij zetten hoe het moet? Och ja, het komt er toch wel. Je schiet er toch niks mee op om overal op tegen te zijn", vertelt Van Duuren. Makkelijker Ook M. Kok-Dominicus uit Wemeldinge ziet het stemmen met de computer wel zitten. Kok-Dominicus: „Ik vind het prima hoor. Het is ook veel makkelijker, een druk op de knop en je bent klaar. En het is natuurlijk ook makkelijker om de stemmen te tellen." Als het er op uitdraait dat bewo ners uit kleine kernen naar de steden moeten om te gaan stemmen is de Wemeldingse iets minder enthousiast: „Dat is natuurlijk minder, maar al- lil HEEFT GESTEMD De stemcomputer stuit op voor- en tegenstanders, maar vooral ook op veel onverschilligheid. foto Pieter Honhoff les heeft z'n voor en z'n tegens. Voor mij zou dit overigens geen bezwaar zijn, het zal me niet van het stemmen afhou den. Voor ouderen is dat na tuurlijk anders, die hebben doorgaans geen eigen vervoer. Het zou dan ook een prima idee zijn om in de kleine ker nen de stembiljetten te hou den. Maar voor mijn part wordt er bij de volgende ver kiezingen allemaal met stem computers gestemd." Onverschillig Naast de voorstanders van de ze moderne manier van een stem uitbrengen staat een groot aantal mensen onver schillig tegenover het al dan niet invoeren van de stemcom puter. Zo ook F. van Iren uit Sas van Gent. „Het is natuur lijk wel makkelijk, maar voor mezelf maakt het niet uit of ik een knopje indruk of een rond je inkleur. Ik verwacht dat het vrij eenvoudig zal zijn om met de computer te stemmen. Maar ik zou, denk ik, niet naar een andere plaats gaan. Als ik nou zes, zeven kilometer moet gaan rijden om te gaan stem men dan denk ik dat ik niet ga. Ik zou niet zo in zijn om het stemmen zo te centraliseren", zegt Van Iren. Meer mensen overwegen niet te gaan stemmen als ze daar voor ver zouden moeten rei zen. „Nee, ik zou het er in prin cipe niet voor over hebben om te moeten reizen. Maar als er echt helemaal geen andere mogelijkheid is, dan moet het wel. Dat zou ik wel heel erg vinden. Hoe moet het dan met de oudere mensen. Ouderen stemmen toch veel en als die zich dan niet zo goed kunnen verplaatsen is dat niet zo goed. Ook is het voor ouderen een grote stap om met computers te werken. Als je jong bent dan groei je daar in mee. Maar ja, als het niet anders kan...", zegt H Dooge-Koster uit Ooster- land. H. van Os uit Oosterland is 65 en kan zich hier in vinden: „Voor mij hoeft het met zo no dig. Ik ben de 65 al gepasseerd en ben de biljetten gewend. Maar van mij mag het hoor. Als m'n stem maar meegenomen wordt. Maar ik ga er niet voor reizen, als ik kosten voor de bus en de trein zou moeten ma ken, zou ik het laten. Ik denk dat ze dat wel niet zullen doen, ik neem aan dat de politiek ook mijn stem nodig heeft." Ook goed H. Hakvoort-Rodenhuis uit Stellendam kan de hele stem computer gestolen worden. „Voor mij hoeft het niet. Na tuurlijk is het voor het tellen veel makkelijker, maar verder zou het voor mij persoonlijk niet hoeven. En of ik de uitslag nou eerder hoor of niet, kan me niet schelen. Maar als ze het wel invoeren, is het ook goed", zegt Hakvoort-Rodenhuis. Als de stemcomputer er komt zal ook C. Voogdt-Vermeulen uit Retranchement niet staan te juichen. Voogdt-Vermeulen: Ik vind de ouderwetse manier het beste. Met de computer gaat er altijd wel iets fout, dat hoor je zo dikwijls. En met de invoering komen er ook steeds meer werklozen en er zijn er al zo veel. Maar als ze het door zetten en ze gebruiken geen stembiljetten meer, dan zal het wel moeten. Als je niet gaat stemmen, dan gaat je stem naar de grootste partij. Maar ik ben er niet voor. Ik vind er niks aan!" door Hans Heijt OOSTBURG - Het Ledeltheater in Oostburg ondergaat de ko mende maanden een gedeelte lijke renovatie. De toiletten worden vernieuwd, er komt een brandveilig plafond, schilders zetten hel theater in de verf en de geluids- en filmapparatuur wordt vervangen. De eerder aangekondigde maatregelen om het pand beter toegankelijk te maken voor mindervaliden gaan voorlopig niet door, omdat het budget niet toereikend is. In overleg met de Stichting Be heer Ledeltheater liet de ge meente Oostburg het pand enkele jaren geleden grondig re noveren. Begin volgende week wordt een begin gemaakt met de tweede fase van de renovatie van het Ledeltheater „In totaal is ertotenmet 1998 357.000 gul den beschikbaar", aldus voor- .zitter R. Jacobs van de Stichting Beheer Ledeltheater. „De ge meente Oostburg legt verreweg het meeste geld op tafel. Maar ook de gemeente Sluis-Aarden burg en de operettevereniging Zoma nemen een deel van de kosten voor hun rekening." In het oorspronkelijke plan stond ook een bedrag voor het toegan kelijker maken van de schouw burg voor mindervaliden. Dat is echter geschrapt. „Door de hoge koers van de dollar en Engelse pond is de aanschaf van de film en geluidsapparatuur dertig procent duurder geworden dan we aanvankelijk verwachtten", aldus Jacobs. „Voor het verbete ren van de toegankelijkheid van het theater is nu geen geld meer over. Dat moet bij een volgende fase aan bod komen." De Oostburgse cultuurwethou der L. Cuelenaere-Faes laat we ten dat het toegankelijker ma ken van het Ledeltheater voor mindervaliden niet te ver naar de toekomst mag worden ver schoven. „.We moeten nog eens overleggen wanneer we dat werk kunnen uitvoeren. Wel licht kunnen we iets doen met de reserves uit de Wet Voorziening Gehandicapten", aldus Cue- lenaere. Jacobs vernacht dat de op- knapwerkzaamheden eind dit jaar afgerond moeten zijn. EVENEMENTEN zaterdag: AXEL - De Halle, 20.15 uur: Klemkunst programma Theater Chantant m.m.v. Sankie Koster, Frans de Schepper en Ambras; BERGEN OP ZOOM - Schouwburg De Maagd, 20.15 uur: Jules Deeldermet zijn programma 'Deelder Zingt???'; De Botte Hommel. 21.30 uur Optreden van de bands Beaver en Celestial Sea son; BROUWERSHAVEN - Muziektent, 18.45 uur: Lampion-optocht; BRUINISSE - Muziektent, 19-19.30 uur: Lampion-optocht; GOES - Prins van Oranje, 20 uur: De Goe- se Operette Verniging met 'Die Zirkus- prinzessin'; 't Beest, 21 uur: Dance Superhero Dance Party; HANSWEERT - Zeelandia. 21 uur: Festi val van Onbekenden; 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Heer Hendrikhuis, 10-16.30 uur Vogelten toonstelling; HEINKENSZAND - De Stenge. 20 uur Het Zeeuws amateurdansgezelschap Stich ting Dansz met try-out van de jubileum- produktie Fighting Chance; HOEK - Dorpshuis De Hoekse Rakkers, 19.30 uur: Herstconcert door vier jonge rengroepen; MIDDELBURG - Stadsschouwburg, 20 uur: Spirit in het Theater, jubileum Blues Spirit Drum Bugle Corps m.m.v. het Middelburgs Muziekkorps, Jazz Dans Jo ke Louwerse, Interscaldis Pipes Drum? en toneelvereniging 't Zand; Kloveniersdoelen, 20.30 uur: Concert 'Rondom de vibrafoon'; Minitheater, 20.30 uur: Het Middelburgs Theater brengt het toneelstuk 'De twee wezen'; Stadsdanszaal, 23 uur: Optreden van het acrobaten-duo Clinch; OOST-SOUBURG De, Zwaan, 20 uur STEC met het blijspel 'Hotel het Veer huis'; Razzmatazz, 21 uur: Duo Golden en Caril- lo; OUD-VOSSEMEER - De Vossekuil, 20.15 uur: Ingeborg Elzevier speelt de mono loog Amanda; TERNEUZEN - Grote Kerk, 20 uur: Jubile umconcert Hervormde Cantorij; Porgy Bess, 20.30 uur: Lezing door Jan Wolkers; TERNEUZEN - The Mixx, 22 uur: Concert door zanger/gitarist George Kilby; VLISSINGEN - Arsenaaltheater. 19.30 uur: Zeeuwse folklore-avond met Ons Boeregoed; Vestzaktheater, 20.30 uur: De Zeeuwse Komedie speelt 'Kees de Jongen'; De Piek, 22 uur: Althoppoarty met optre den van E.M.O.; Café Stout, 22 uur: Optreden van The Dogs; WISSENKERKE - Opstandingskerk, 19.30 uur: Concert door het Noord Bevelands Mannenkoor; YERSEKE - DeZaete, 20 uur: Muziekthea- tergroep Zenga met de voorstelling 'De Sfinx'; ZIERIKZEE - Gebouw Koninklijke Harmo nie Kunst Eer. 20 uur: Uitwisselings concert; Multifunctioneel Centrum, 20.30 uur: Theatergroep Zierik speelt het toneel stuk Madame de Sade; Brogum, 22 uur: Blues night met Julian Sas Band en Blue Spirit; EVENEMENTEN zondag: GOES - Zeeuwse Muziekschool. 12 uur Koffieconcert door zangeres Margot Kal- se en pianiste Wilma Kalse; Bethelkerk, 18.30 uur: Gemengd koor 'Zingt den Heer'; HAAMSTEDE - Muziekcafé Branden- burgh, 15 uur. Optreden van de zanger Kaz Lux; NEELTJE JANS - Parkeerplaats Water land, 14uur: Natuurexcursiedoordedui- nen van Neeltje Jans, SAS VAN GENT - RK Kerk, 16 uur: Het Gregoriaans Studiekoor Zeeuws Vlaan deren; TERNEUZEN - Porgy 8< Bess, 16 uur: Trio Danilo Perez; VLISSINGEN - Arsenaaltheater, 15 uur: Barok-opera Pyramus and Tfcysbe door Edison Produkties: Strandpaviljoen Panta Rhei, 17 uur. Op treden van de band Dedication, ZIERIKZEE - MFC, 15 uur: Paula van der Sman speelt de voorstelling 'Stip en BERGEN OP ZOOM-Roxy, zat. en zon. 14 uur: 101 Dalmatiërs; zat. 14,16.30 en 19, zon. 14 uur: The Lost World; zat. 18 30 en 21.30, zon. 16.30 en 20 uur: Contact; zat. 16.15 en 21.30, zon 16.30 en 20 uur: My best friend's wedding; Cinemactueel, zat. en zon 14 uur: Lady en de vagebond; zat. 14 en 18.45, zon. 14, 16.15 en 18.45 uur: George of the jungle; zat. 18.45 en 21.30, zon. 16.15, 18.45 en 21.30 uur: Air Force One; zat. 14,18.45 en 21.30, zon. 13.30, 16.15, 18.45 en 21.30 uur: The Lost World; zat. en zon. 21.30 uur: Copland; GOES - Grand, zat. en zon. 14 en 19 uur: The Lost World; zat. en zon. 21.30 uur: Conspiracy Theory; HULST - De Koning van Engeland, zat. 14 en 19 30, zon. 13.45 en 16.15 uur: George uit de jungle; zat. 14, 19.30 en 22, zon. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur: The Lost World; zat. 19.15 en 22, zon. 16,18.45 en 21.30 uur: Contaet; zat. 19.30 en 22, zon. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur: My best friend's wedding; zat. 19.30, zon. 13.45, 16.15 en 19 uur: Murder at 1600; zat. 22, zon. 19 en 21.30 uur: Air Force One; zat. 22, zon. 13.45 en 21.30 uur: Volcano; MIDDELBURG - Cinema, zat. 19.30, zon. 20.30 uur: The Funeral; zat. 22 uur. Grid- lock'd; VLISSINGEN - Alhambra, zat. en zon. 14 uur: Napoleon en George uit de jungle; zat. en zon. 14 en 19 uur: The Lost World; zat, en zon. 19 en 21.30 uur: My best friend's wedding en Air Force One; zat. 19 en 21.30, zon. 14,19 en 21.30 uur: Con tact; zat. en zon. 21.30 uur: Volcano; TENTOONSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM - Galerie 't Lieve- vrouwke. zat 13.30-18 uur: Amy van Son, keramische objecten en Linosnedes (t/m 1/11); Markiezenhof, 14-17 uur: Peter van Straaten, tekeningen (t/m 10/1/98); Jen ny van Herwijnen, 'Vrouwenvreugde' (t/m 9/12); DeMollegangen.zat. 10-17 uur: Clemens Briels en Willy De Meester, schilderijen en beelden (t/m 9/11); Stu-Art Galerie, zat. 11-17 uur: Kobus Rijsdijk. werken op papier en doek (t/m 9/11); Kunstgalerij 'Ars Eatheria' 14-17 uur: 'Don', foto's van Don van Rooy (t/m dec.); BRESKENS - Visserijmuseum (ruimte naast museum), zat. 10-12 en 14-17 uur: XXL, ontwerpen muurschilderingen van Johnny Beerens (t/m 1/11 BURGH-HAAMSTEDE - De Bewaerscho- le, zat. 13.30-16.30 uur: 'een ongekende schittering' Bob Verschueren (t/m 1/11 CLINGE - Galerie Esprit, 13.30-17.30 uur: Anton ter Braak, beelden en Arthur Ber nard, schilderijen (t/m 9/11); DOMBURG Museum Marie Tak van Poortvliet, 13-17 uur: 'Ferdinand Hart Nibbrig en Zeeland' (t/m 2/11 GOES - Museum, zat. 13-16 uur. Schilde rijen van Arend Hijner (t/m 15/11); Galerie Van den Berge, zat. 13-17 uur: Loek Grootjans, schilderijen en aquarel len (t/m 8/11); HULST - Galerie Rattenfanger, zat, 13.30- 17, zon. 14-17 uur: Eveline Richter, diver se technieken (t/m 6/12); KAPELLE -Fruitteeltmuseum, zat. 10-17 uur: 'Banana-mania' (t/m 27/3/98); Galerie De Bock, zat. 10-16 uur: Piet Vis- scher, schilderijen van kerken (t/m 29/11); KATTENDIJKE - Atelier De Kattenbeker. zat. 13-17 uur: Jan Capello en Ireen Schmid. aquarellen (t/m 6/12); MIDDELBURG - Zeeuws Museum, zat. 11-17, zon. 12-17 uur: 'Nehalennia 350 jaar'(t/m 1/3/98); Pieter Slagboom, een visie op de uitbreiding van het Zeeuws Museum in de Abdij (t/m 2/11); Ramschip Schorpioen, 10-17 uur. Annet te Kuyper en Joke Bos, schilderijen (t/m 2/11); Zeeuwse Bibliotheek, zat. 10-13 uur. Wil ly De Houck, stempelen en stampen (t/m 15/11); Liesbelh Muilemeister, kerami sche handvormen en Lutske Strating- Wobma, schilderijen (t/m 15/11);Exposi- tie over Simon Carmiggelt (t/m 15/11 Galerie T. zat. 11-16 uur: Ton Postma, sie raden en Yolanda Phillipens, schilderijen (t/m nov.); Depot, zon. 14-17 uur: Margot Oomen, schilderijen en objecten; Willem Pas toor, sieraden (t/m 22/12); Galerie Caesuur, zat. 13-17 uur: Hans Overvliet, 'schatkaart Europa. 200 zelf portretten' (t/m 8/11); Galerie 't Zeepaardje, zat 9.30-17 uur: Trees Verwilligen (t/m 15/11); Galerie 't Haentje te Paart, 14-16.30 uur: Riet Mooren, objectschilderijen en Mari anne Klunne, objecten (t/m 18/12); Galerie Het Gouden Briefke, zat. 10-17 uur: Expositie Joop Houthuyzen (t/m 5/12); NEELTJE JANS - Waterland, 10-17.30 uur: 'Waterwereld, leven in de delta van Bangladesh' (t/m 3/11); OOSTKAPELLE - Zeeuws Biologisch Mu seum, zat. 12-17, zon. 10-17 uur: 'Naar de haaien' (t/m 1/3/98); Hannio Joziasse, fo to's van paddestoelen (t/m 3/1/98); OOST-SOUBURG Watertoren, 12-17 uur: Werken van diverse kunstenaars (t/m 9/11); RENESSE - De Blikvanger, zon. 12-16 uur: Nostalgisch speelgoed (t/m 2/11 SLUIS - Raadskelder, 14-17 uur: Karl Juch, tekeningen en schilderijen (t/m 23/11);VEERE - Grote Kerk, zat. 10-17, zon. 13-17 uur: Platform z.e.s., werkstuk ken van acht verstandelijk gehandicap ten (t/m 9/11); VLISSINGEN - Bellamy 19. 13-17 uur: Huub de Bode en Hein Dingemans 'een ontmoeting'(t/m 2/11); Galerie Hannelore Meijaard. 14-17 uur. Thomas Roman, schilderijen en aquarel len (t/m 23/11); Open Atelier, 11-16 uur: Marcel Lucien Robbe, olieverfschilderijen (t/m 30/11 WISSENKERKE - Galerie 'De Praktijk', zat. 13-18 uur: Rene de Jong, schilderijen en aquarellen; Monique Elenbaas-Mac- quer, aquarellen; Gerard van Grieken, aquarellen 'Herfst' (t/m 28/11); WOLPHAARTSDIJK Galerie De Hoekw.eide, zat. 13-17 uur Klaas Boon stra, schilderijen (t/m 15/11); YERSEKE - Museum, zat. 10-12 uur: "Wat een kreeft beleeft' (t/m aug. '98); HULPCENTRA Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 112. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zee land, tel. 0118412323 SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 0118 615551 (dag en nacht bereik baar). Chr. Hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 0118625414. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0118469869 (dag en nacht bereikbaar). Kindertelefoon Zeeland, tel. 0800 0432 (gratis), dag. van 14.00-20.00 uur. Bureau Vertrouwensarts Kindermishan deling, tel. 0118 628800. Aids Infolijn, tel. 0118 638384. Homoseksualiteit; COC regio Walcheren (ook voor huwelijk en homofilie en voor vrouwen) tel. 0118 411641 of 0118 612280; COC regio Zeeuws Vlaanderen, tel. 0115-630654.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 21