Doorstart machinefabriek slaagt PZC Gent ten strijde tegen fietsterreur Bloemisten bekijken eikaars kerststukken Peutergroep blij met nieuw onderkomen zeeland 21 Orderportefeuille Sandingmaster-Grindingmaster goed gevuld ondernemend zeeland zuiderburen lezingen marktbericht Kantongerecht van Terneuzen dicht door collectieve ziekmelding agenda woensdag 29 oktober 1997 door Ondine van der Vleuten GOES - Het gaat goed met Sandingmaster-Grindingmas ter, tot de 'doorstart' in 1996 bekend als Linden Machines in Goes. Het bedrijf heeft nu ruim honderd personeelsleden vast in dienst en daarnaast nog een aantal werknemers op basis van een tijdelijk contract. De orderportefeuille is 'behoorlijk goed gevuld', zegt area-mana- staat uit een grindingmaster slijpmaehine en een borstel machine, een coatingmachine en een op- en afstapelaar. Volgens Verburg hebben de afgelopen dagen geïnteres seerden uit Denemarken, En geland, Duitsland, Italië, Nederland en België de demon straties bezocht. Slijplijnen voor roestvrijstaal zijn op zich niets nieuws. Ze worden ge bruikt om het roestvrijstaal, overname door het Ameri kaanse bedrijf Timesavers als Sandingmaster-Grindingmas ter, naar de producten die de Goese dochteronderneming op de markt brengt. De sanding- master is een industriële schuurmachine voor hout, de grindingmaster voor metaal. Meer dan negentig procent wordt voor het buitenland ge produceerd. Vaak gaat het om standaardmachines die wor den aangepast aan de speciale wensen van de afnemer. Times avers USA begeeft zich op de zelfde markt. Met de overname verzekerde ger Ad Verburg. „We moeten natuurlijk wel zorgen dat we regelmatig nieuwe machines uitbrengen om te zorgen dat de orders blijven binnenkomen." Deze maand wordt een verbe terde roestvrijstaalslijplijn ge presenteerd. De slijplijn be- De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der redactie van Claudia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk worden aan geboden aan de redactie van de PZC, postbus 18, 4380 AA Vlissingen, of via fax 0118-470102. voor bijvoorbeeld aanrechten, een mooie glans te geven: de fi nish. Met de verbeterde slijp lijn kan één man per minuut vier tot zes platen van drie bij anderhalve meter slijpen. De finish is daarbij ook nog eens mooier dan bij de oude lijnen. De slijplijn die bij de demon stratie te zien was, is gebouwd voor een Australische op drachtgever, een handelaar in roestvrijstaal. Het geheel kost 850.000 gulden. Het voormalige Linden Machi nes presenteert zich sinds de Met de verbeterde slijplijn kan één man vanachter de knoppen vier tot zes roestvrijstalen pla ten slijpen per minuut. foto Willem Mieras Timesavers zich van een goede uitvalsbasis in Europa en kreeg Linden Machines een gezonde financiële basis. Begin 1996 ging Linden Machines failliet door liquiditeitsproblemen, ondanks een goede orderporte feuille en een internationaal gevestigde naam. Bijna direct daarna maakte het bedrijf een doorstart als onderdeel van Ti mesavers USA Beide bedrijven maken al sinds de jaren vijftig schuurmachines voor de meu bel- en houtverwerkende indu strie en slijpmachines voor de metaalindustrie. Houtland open met nieuwe naam ZIERIKZEE - Houtland in Zierikzee heeft een nieuw ge zicht gekregen, een nieuwe naam en een ruimer assorti ment. Onder de naam Fixet Service Bouwmarkt gaat de zaak aan de Grevelingenstraat morgen weer open. Door gezamenlijke inkoop houden de Fixet-winkels de prijzen laag. Fixet biedt onder meer een afdeling trendmeu bels van Otak. Vandaag van 19.00 tot 21.00 uur is het publiek welkom voor een kennismaking met een hapje en een drankje. In de Grote Kerk in Goes werd gisteren een voorproefje gegeven van de kerstsfeer van dit jaar. foto Willem Mieras door Claudia Sondervan GOES - Eenvoud in ritmische composities, warme aardekleuren en koele bladtinten, met als onbetwiste blikvanger: het peertje. Dat zijn de ingrediënten die gisteren bij een werden gebracht in de Grote Kerk in Goes, waar vijftien Zeeuwse en West-Bra bantse bloemisten elkaar een proeve gaven van het gezicht dat Kerstmis dit jaar krijgt. Vandaag laten zij hun stukken en presen taties ook zien aan het publiek, dat tussen 11.00 en 17.00 uur in de kerk kan komen kijken. De 56 West-Brabantse en Zeeuwse leden van de van Bloemist Winkeliers gebruiken de presentatie om eikaars nieuwe technie ken en toepassingen te bekijken. Trends springen direct in het oog. „Vorig jaar werkte iedereen met appeltjes, dit jaar zie je iedereen als bij afspraak met peertjes opduiken", lacht voorzitter van de kring Zuid-West Han Meerhoff. De peren wor den in hun oorspronkelijk geelgroen of ge doopt in gekleurde was toegepast. De decoratiestukken in de kerk zijn in op zet voor etalages, maar zouden het best doen in de huiskamers. Een lange conus van bijeengebonden naaldtakken, gebo gen als een maansikkel, waarin verwerkt exotische, haast abstracte bloemvormen als anthurium, kangoeroepootje, zaaddo zen van hybiscus en appels van de leu- cospermum, een protea-famililielid. Holle, gedroogde en waterdichte stengels van polygonum vormen bijeengebonden en versierd met enkele boeken en reuk kaarsjes een alternatief voor de kerstboom in een moderne inrichting. Gazen plateaus in een etagère-opbouw, rijk behangen met korst- en veenmos waarop matgouden bal len rusten vormen een ander alternatief dat meer in de klassieke richting trekt. Dat was ook het thema van de bijeen komst: van klassiek tot modern, van stad tot land. „Er presenteren collega's van kleine doipen tot steden, van Kortgene tot Roosendaal", licht Han Meerhoff, voorzit ter van de kring Zuidwest toe. De vereni ging exposeerde voor het tweede jaar in de Grote Kerk. Meerhoff wijst op de hoge ra men, de kroonluchters en het plaveisel. „We vinden hier de atmosfeer die we in ho tellocaties missen." door Manon Kotvis TERNEUZEN - „Ik vind de nieuwe ruimte fantastisch, ein delijk hebben we een eigen stek je. Daar zoeken we al zeven jaar naar", zegt bestuurslid Marleen van de Winckel van de Zonne- school in Terneuzen over het nieuwe onderkomen van peu tergroep Doppejan. De groep, die onder het bestuur van de Vrije School valt, heeft zich na veel gezoek naar een geschikte ruimte bij de Zonneschool ge voegd. Gisterochtend werd de aan de school aangebouwde keet officieel geopend. Zeven jaar geleden werd de Stichting Peutergroep Doppe jan opgericht. De peuters wer den in die tijd ondergebracht in een ruimte aan de Walstraat. „De Walstraat was eigenlijk te bedompt. En toen daar op een gegeven moment opgebroken en gebouwd werd, werd het daar ook te gevaarlijk", legt Van de Winckel uit. Mede hierom trok Doppejan bij een peuterleidster van de stichting in, waar de groep een jaar lang werd opge vangen. Door omstandigheden kon de peutergroep ook hier niet blij ven. Van de Winckel: „We zijn al lang op zoek. Toen we deze keet voor een mooi prijsje konden overnemen, hebben we dat ge daan. We zaten vroeger hele maal in de binnenstad en deden toen al veel samen met de Zon neschool. Dus is deze plek naast de school natuurlijk ideaal." Het nieuwe onderkomen is be taald uit een potj e van de ouder- bijdragen en ook Dow droeg een steentje bij. De peuters kunnen twee keer per week bij Doppejan terecht. Er wordt dan door de vijf peu ters onder meer getekend en broodjes gebakken. Van de Winckel: „Vooral rust is belang rijk voor de kinderen, er komt al zo veel op hen af. Hier proberen we dat een beetje in te dam men." IndeZeeuwse Bibliotheek in Middelburg houdt drs H. P. S. M. van den Donk van avond vanaf 20 uur een lezing over het lo pende onderzoek naar Zeeuws zilver. Van den Donk is conservator van het Zeeuws Museum. Belangstellenden kunnen ook zelf Zeeuwse voorwerpen meenemen om te laten bekijken en taxe ren door mr S. A. G. Begeer van Konink lijke Begeer. De organisatie is in handen van de Heemkundige Kring Walcheren. Drs Monica Jansen spreekt vanavond vanaf 20 uur voor de italiaanse vereni ging Dante Alighieri over Antonio Ta bucchi. Tabucchi, docent Portugees aan de universiteit van Genua, schrijft in zijn romans en korte verhalen vaak over Por tugal, de Azoren en de oude Portugese kolonie Madras. De lezing (voertaal Itali aans) wordt gehouden in herensociëteit De Vergenoeging aan de Gortstraat in Middelburg. Dr Agnes Verbiest houdt vrijdag 31 okto ber een lezing over seksistisch taalge bruik door mannen en vrouwen. Ver- Beursbericht markt Goes Aardappelen frites geschikt 11,50-12,50, export 13-14 droog uit schuur; zaaiuien klasse II 28-30 cent; Hooi en stro oogst 1997, uit de schuur per 1000 kg: weide- hooi 165,00-/180,00, dijkhooi ƒ120,00- ƒ145,00, veldbeemd 110,00-/140,00, roodzwenk ƒ95,00-/110,00, raaigrassen ƒ85,00-/120,00, gerstestro ƒ100,00- ƒ125,00, tarwestro (kleine pakken) uit schuur ƒ95,00-/115,00, (grote pakken) uit schuur ƒ80,00-/100,00. Tarwe, bij hectolitergewicht van 72 ƒ23,85; brouw- gerst voorschotprijs bij 100% brouw ƒ28,30; voergerst.voorschotprijs ƒ23,50, blauwmaanzaad /245,00-/262,50, kar- wij ƒ120,00; bruine bonen oogst '97 (vrij van grond en halve) 112,50.-/120,00. biest, taalfilosoof aan de universiteit van Leiden, deed afgelopen zomer stof op waaien met haar boek De oorbellen van de minister. Zij spreekt vrijdag vanaf 15.30 uur in het gebouw van Artemis aan de Koudekerkseweg in Middelburg. Vrijdag 31 oktober spreekt drs Leo Verhart in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg over vervalsingen in de Ne derlandse Archeologie. Verhart, conser vator van de afdeling Nederlandse Prehistorie van het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden, spreekt op uitnodi ging van de afdeling Zeeland van de Ar cheologische Werkgemeenschap voor Nederland. De lezing begint om 19.30 Drs Anne de Hing houdt dinsdag 4 no vember een lezing voor het Nederlands Klassiek Verbond in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Het onderwerp is Landbouw in de prehistorie en Romein se tijd in Noordwest-Europa. Aanvang 20 uur. Tijs Goldschmidt houdt dinsdag 4 no vember om 20 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg voor het Na tuurkundig Gezelschap Middelburg in samenwerking met de werkgroep Aula Zeeland een lezing over Darwins hofvij- In Sociaal Cultureel Centrum Het Bol werk in Vlissingen (Papegaaienburg) geeft de heer Murk woensdag 5 novem ber een verslag van een kijkoperatie in de bunkers van het Marnixplein in Oost- Souburg. Daarbij worden dia's en video beelden getoond. De lezing begint om 20 uur en is georganiseerd door de Vrien den van de Oudheidkamer Aldegonde. De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt woensdag 5 november een lezing over het koningshuis na. 1830, koningin Em ma (1858-1934). De lezing over Emma, de moeder van het hedendaagse konings huis. begint om 19.30 uur en wordt gege ven in hetZVU-bureau aan de Spanjaard- straat 51 te Middelburg. Het station Gent Dampoort, een van de plaatsen waar veel fietsen worden gestolen. foto Charles Strijd door Kris Naudts GENT - De politie van Gent heeft een nieuwe vijand die ze te lijf wil gaan: de fietsterreur. U leest liet goed. Jazeker. On der de bestrijding van fietsterreur ver staat de Gentse politie een betere aanpak van fietsdiefstal, het aanzetten van slachtoffers om aangifte te doen van de verdwenen fiets, het opsporen van verdwenen tweewielers en het verbalise ren van fietsers met onbehoorlijk gedrag. Ach, de tijd dat politiemensen laconiek reageerden op de aangifte van fietsdief stal ligt heus nog niet ver achter de rug. Fietseigenaren die de politieman van dienst vertelden dat hun rijwiel gestolen was, konden het meemaken dat de arm der wet wel erg filosofisch uit de hoek kwam. In de trant van: „Madammeke, uw velo ligt waarschijnlijk al lang op de bo dem van de Brugse Vaart of misschien wel in het water van de Coupure." Waarop oom agent een beetje tegen zijn zin begon met de opstelling van een proces-verbaal, ondertussen zijn hoogst eigen mening over het fenomeen fietsdiefstal verkondi gend. Harde cijfers Tijden veranderen. Fietsdiefstallen wer ken door in de algemene criminaliteitscij fers in Gent. D'r is tegenwoordig geen commissaris .van politie die voor harde cijfers ongevoelig kan blijven. De cam pagne tegen fietsterreur wordt niet toe vallig in oktober gelanceerd. Dat is de maand waarin de hogeschoolstudenten massaal in de stad terugkeren. In oktober worden veruit de meeste fietsdiefstallen gepleegd. Jaren geleden zei de oude agent het al tegen de bezorgd kijkende eerste jaarsstudent die in het politiebureau mel ding kwam doen van zijn gestolen fiets: „Manneke, een collega van u is er met uw fiets vandoor. Hij zal de zijne ook kwijt zijn. verstaat ge hoe dat werkt?' De politie heeft nog behoorlijk veel werk aan de winkel als het erom gaat de plaag in te dijken. Fietsontvreemding staat in Gent op de eerste plaats in de categorie diefstallen. De cijfers weerspiegelen evenwel de werkelijkheid niet. Die is veel erger. Honderden eigenaren doen nooit aangifte omdat ze de kans ooit hun bezit terug te vinden laag inschatten. De politie neemt aan dat er in Gent dubbel zoveel fietsdiefstallen zijn. De stationsbuurten van Dampoort en Sint-Pieters blijken de meest uitverkoren plaatsen voor dieven en lieden die even een rijwiel 'lenen' maar het nooit op dezelfde plaats terugplaat sen. Er heerst nog meer terreur op het Gentse fietsfront, met name het rondslingeren van fietswrakken. Wie een beetje handig is, kan zich met stukken van wrakken een gloednieuwe fiets knutselen. Voorts zijn er de balorige fietsers die door drukke voetgangersstraten razen, tegen de rij richting in rijden of zich zonder verlich ting op pad begeven. Onbehoorlijk gedrag dat voortaan door de fietsbrigade zal wor den aangepakt. De Gentenaars zullen moeten wennen aan agenten die zich binnenkort op een moun tainbike en in sportieve outfit door het stadscentrum peddelen. Adjunct-com missaris Steven de Smet én mountain bike-freak loopt al bijna tien jaar met deze formule in het hoofd. In het Ameri kaanse Seattle zag hij patrouillerende agenten op mountainbikes, in korte broek, met fietsjasjes en helm. De Smet probeerde in Gent een gelijkwaardige bri gade op de been te krijgen, maar stootte bij zijn oversten aanvankelijk op enig on begrip. De geesten waren er niet rijp voor. Thans wel. Voordelen Eind oktober verschijnt de agent op de fiets opnieuw in de straten van Gentzoals dat in vroeger tijden het geval was. Al za gen fietsen en uitrusting er toen veel min der sportief uit. Steven De Smet: „De bri gade geniet de voordelen van elke fietser: milieuvriendelijk, goedkoop en snel. Een fiets komt veel minder agressief over dan een politieauto. Nu er vanaf 3 november in het stadscentrum een grote autoluwe zone komt, is de fietsbrigade net op tijd paraat. Het publiek aanvaardt makkelij ker en fietsende agent als die tegen andere fietsers moet optreden. Het geeft een beter contact met de mensen. Het politieoptre den wordt soms efficiënter omdat de fiets geruisloos rijdt. Een motor en auto horen ze van ver af komen, een fietser niet Het aanvankelijke scepticisme in het po litiekorps lijkt helemaal weg. Voor de fietsbrigade blij ken zich meer kandidaten te hebben gemeld dan nodig. door Marcel Modde TERNEUZEN - Als geen goede oplossing wordt gevonden voor het warmteprobleem in het kan tongerecht van Terneuzen, zal worden omgezien naar een an dere huisvesting. Directeur J. Buddendijk van de gerechtelij ke diensten (DGD) in Middel burg zei dat gisterenin een reactie op de collectieve ziek melding van het personeel op de griffie. De administratie sloot maan dagmiddag noodgedwongen haar deuren. Het hoofd van die afdeling, H. de Kort, had twee weken geleden al gewaar schuwd voor een dergelijke si tuatie. De werkomstandighe den zijn volgens hem ondoenlijk door de hoog oplopende tempe ratuur op de eerste verdieping van het nieuwe stadskantoor van de gemeente waar het kan tongerecht is ondergebracht. Door de laagstaande zon in dit jaargetijde stijgt het kwik in de thermometer op de door ramen omgeven etage tot zo'n vijftig graden Celsius. De medewer kers van de griffie bepleiten al lange tijd een goede zonwering. Los van onderzoeken en veel vuldig overleg bleven maatre gelen tot dusver echter uit. Ontoelaatbaar De Kort was maandag de laatste van de zes personeelsleden die ziek naar huis ging en de deur van de griffie op slot draaide. Daardoor was het voor gedaag den niet mogelijk beroep aan te tekenen. Buddendijk spreekt tegen dat de griffie onbereik baar was. Volgens hem heeft de secretaris - buiten medeweten van de De Kort - het fort gehou den. Hij is het evenwel met zijn personeel eens dat de situatie ontoelaatbaar is. „Het is een zeer problematische materie. Wij zijn niet de enige partij. De Rijksgebouwendienst huurt die ruimte voor ons van de gemeente Terneuzen. We heb ben dus te maken met verschil lende schijven. Er zijn diverse gesprekken geweest. Deskundi gen onderzoeken de mogelijke oplossingen. Dat vergt de nodi ge tijd. Een vrouw kan in negen maanden een kind krijgen, wat negen vrouwen in één maand niet lukt. Onze druk op de ge meente is groot. Maar zelfstan- EVENEMENTEN GOES - Ambachtscentrum, 14 uur: Pop pentheater Sim Bolus met 'De Koning is bloot, leve de koning; 't Beest, 15 en 20.30 uur Kollektief D&A met 'Lorelei'; MIDDELBURG Stadsschouwburg, 20 uur Cloud Chamber met 'Cirque Inté- rïer'; Koorkerk, 20 uur: Concert door koor St. Ansgarii kerk uit Bremen. Heren Sociëteit 'De Vergenoeging', 20 uur: Lezing over 'Antonio Tabucchi' door mw drs. Monica Jansen; RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort (i/m okt.); TERNEUZEN - Zuidlandtheater, 20 uur: Theater de Korre met 'Het Luizenge vecht', BERGEN OP ZOOM - Roxy, 14 en 20 uur: The lost world; 20 uur: My best friend's wedding; Cinemactueel, 14 uur: George of the jungle; Lady en de vagebond;14 en 20 uur: The lost world; 20 uur: Air force one en Copland; GOES - Grand, 14 en 20 uur: The lost world; HULST - De Koning van Engeland, 14 uur: George uit de jungle; 14 en 20 uur: The lost world; 20 uur: Murder at 1600; My best friend's wedding; Volcano en Air force one; MIDDELBURG - Cinema, 20.30 uur: Don- nie Brasco; TERNEUZEN - Porgy Bess, 20 uur: The english patiënt, VLISSINGEN - Alhambra. 14 uur: Napo leon; George uil de jungle; 14 en 20 uur; The lost world; Volcano;20 uur. Airforce one en My best friend's wedding; TENTOONSTELLINGEN SINT ANNALAND Museum De Mee- stoof, 14.15-16.45 uur: Foto-expositie 'Bruidssuikers en wittebroodsweken', trouwrituelen (t/m okt.); BERGEN OP ZOOM - Galerie 't Lieve- vrouwke, 13.30-18 uur: Amy van Son, ke ramische objecten en Linosnedes (t/m 1/11); Markiezenhof, 14-17 uur. Peter van Straaten, tekeningen (t/m 10/1/98); Jen ny van Herwijnern 'Vrouwenvreugde' (t/m 9/12); BRESKENS - Visserijmuseum (ruimte naast museum), 14-17 uur: XXL, ontwer pen muurschilderingen van Johnny Beerens (t/m 1/11); BURGH-HAAMSTEDE De Bewaerscho- le, 13.30-16.30 uur: 'een ongekende schittering' Bob Verschueren (t/m 1/11 DOMBURG - Museum Marie Tak van Poortvliet, 13-17 uur: 'Ferdinand Hart Nibbrig en Zeeland' (t/m 2/11); Hardrijders op bon Terneuzen TERNEUZEN - De politie heeft gisteren op twee plaatsen in Ter neuzen snelheidscontroles ge houden. In de ochtenduren stond de ra- darapparatuur opgesteld langs de Provincialeweg N252. Dertig van de vijfhonderd passanten reden harder dan de maximum snelheid van tachtig kilometer per uur. Een overtreder joeg zijn snel heid op tot 121 kilometer. Na de middag controleerde de politie aan de Haarmanweg 620 auto's. Achttien automobilisten reden harder dan de toegestane 50 ki lometer per uur De hoogstge- meten snelheid bedroeg 97 kilometer. dig kunnen we niets onderne men en daarmee bevinden we ons in een vervelende positie." Aanvaardbaar Volgens Buddendijk is het geen kwestie van geld. De problema tiek is veeleer technisch van aard, zo zegt hij. Een aanvaard bare oplossing (de gemeente wil voor de ramen in het kantoor van de administratie een wand plaatsen) is nog niet in zicht, al dus de DGD. Wordt die ook niet gevonden (de medewerkers van de griffie willen zonwering aan de buitenkant), dan zal het kan tongerecht omzien naar andere huisvesting. De gemeente is van dat standpunt op de hoogte ge bracht, stelt Buddendijk. Vooralsnog wacht de directeur het rapport van de bouwtech nisch deskundigen af. Hoofd administrateur De Kort kon digde gisteren aan dat rekening moet worden gehouden met langdurige ziektegevallen - en daardoor een oplopende achter stand in de gerechtelijke admi nistratie - wanneer de huidige situatie blijft voortduren. De kwestie is andermaal aange kaart bij de bedrijfsarts van de Arbodienst Zeeland. Axelse raad wil stevige aanpak regelschenders AXEL - Axelaars die een ille gaal bouwwerkje hebben staan, niet volgens de bouwvoor schriftenhebben gebouwd, hun tuin laten verwilderen of nog le ges verschuldigd zijn, moeten door de gemeente achter de broek worden gezeten. De gemeenteraad vraagt daar al jaren om. B en W beloven dat al bijna net zo lang en hebben een ambtenaar aangetrokken en in ventarisaties uitgevoerd. „Maar er is nog geen enkele aanschrij ving de deur uitgegaan! Ons ge duld raakt op", schrijft de PvdA in haar algemene beschouwin gen. Met die woorden geeft ze uitdrukking aan de gevoelens van de meeste andere fracties. D66 vraagt om duidelijk beleid en vindt dat de gemeente 'zaken niet kan afdwingen als ze niet te toetsen zijn'. GOES - Museum, 10-17 uur: Schilderijen van Arend Hijner(t/m 15/11); Stadskantoor. 9-17 uur: Elsa Westland, beelden (t/m 28/11); KAPELLE - Gemeentehuis, 8.30-12 en 13 16 uur: Werken Kunstkring Heikantven, olieverf en aquarel (t/m 31/10); Fruitteeltmuseum, 13-17 uur: 'Banana- mania' (t/m 27/3/98); KRUININGEN Gemeentehuis, 8.30-12 en 13-16 uur: Kara Jansen, foto's (t/m dec.); MIDDELBURG - Zeeuws Museum. 11-17 uur: 'Nehalennia 350 jaar'ft/m 1/3/98); Pieter Slagboom, een visie op de uitbrei ding van het Zeeuws Museum in de Abdij (t/m 2/11); Roosevelt Study Center, 11-12.30 en 13.30-16.30 uur: Leendert van der Pool, tekeningen (t/m 31/10); Ramschip Schorpioen, 10-17 uur: Annet te Kuyper en Joke Bos, schilderijen (t/m 2/11); Zeeuwse Bibliotheek, 9-21 uur: Willy De Houck, stempelen en stampen (t/m 15/11); Liesbeth Muilemeister, kerami sche handvormen en Lutske Strating- Wobma, schilderijen (t/m 15/11); Exposi tie over Simon Carmiggelt (t/m 15/11 NEELTJE JANS - Waterland, 10-17.30 uur: 'Waterwereld, leven in de delta van Bangladesh' (t/m 3/11 OOSTKAPELLE - Toeristisch Centrum Oranjezon. 10-16 uur Joke Plomp- Kroes, aquarellen (t/m 15/12); Zeeuws Biologisch Museum, 10-17 uur: 'Naar de haaien' (t/m 1/3/98); Hannie Jo- ziasse, foto's van paddestoelen (t/m 3/1/98); OOST-SOUBURG Watertoren. 12-17 uur: Werken van diverse kunstenaars (t/m 9/11); OUDDORP Bezoekerscentrum de Gre- velingen, 10-17 uur: Betsy de Jonge, klei- sculpturen en A. de Jonge, foto's (t/m 31/10); SLUIS Raadskelder, 14-17 uur: Karl Juch, tekeningen en schilderijen (t/m 23/11),VEERE - De Schotse Huizen. 12-17 uur: llona Schmit, werken (t/m 31/10); Grote Kerk, 10-17 uur: Platform z.e.s., werkstukken van acht verstandelijk ge handicapten (t/m 9/11); VLISSINGEN - Bellamy 19, 10-17 uur: Huub de Bode en Hein Dingemans 'een ontmoeting' (t/m 2/11 MEC De Kloek, 13.30-17 uur: 'Thuis in het Milieu' (t/m okt); YERSEKE - Museum, 10-16 uur: 'Wat een kreeft beleeft' (t/m aug. '98); ZIERIKZEE Galerie Galerij, 13-16 uur: Joseph W. Huber, 'schilderungen', foto collectie (t/m 27/11 HULPCENTRA Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 112. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zee land, tel. 0118412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 0118 615551 (dag en nacht bereik baar). Chr. Hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel 0118625414 Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0118 469869 (dag en nacht bereikbaar). Kindertelefoon Zeeland, tel. 0800 0432 (gratis), dag. van 14.00-20.00 uur. Bureau Vertrouwensarts Kindermishan deling, tel. 0118 628800. Aids Infolijn, tel. 0118 638384. P De politie houdt vandaag snelheidscon troles op de Vrouwenpolderseweg in Vrouwenpolder. Verder zal doorlopend worden gecontroleerd op de N288 Mid delburg-Koudekerke-Westkapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 43