PZC kunst cultuur woensdag 29 oktober 1997 uit in zeeland Sim Bolus Lorelei Cloud Chamber Sint Ansgarii Luizengevecht Willeke Alberti Blaasorkest Tango Alex d'Electrique Berben Jaren zestig Zirkusprinzessin Recital Stef Bos Fake Harry Sacksioni Brasil Tropical Face the Music Blues Supersessie Halloween Plan Bee Herfstconcert Ons Boeregoed Spirit Blijspel Zirkusprinzessin Stichting Dansz Zenga Amanda Theater Chantant Madame de Sade De twee wezen Kees Jules Deelder Vibrafoon Golden Carillo Dance Party Celestial Season Althopparty The Dogs Blues night Acrobaten Koffieconcert Opera Stip en Beer Kaz Lux Danilo Perez Muzikaal uur Dedication Wayenberg Introdans Een bruid Theatergroep Zierik (Rieneke van der Wielen, Lies Hanse, Netty van Vossen en Anna van den Berg) speelt Madame de Sade zaterdag in Zie- rikzee. Leo van Loenhout, Dien Ravia en Eric Debbaut van de Goese Operette Vereniging spelen en zingen in de operette DïéZirküsprinzessin, die vrijdag in Goes in première gaat. Woensdag Poppentheater Sim Bolus speelt vanmiddag (woensdag) de voorstelling De koning is bloot, leve de koning in het eigen theatertje in het Ambachtscentrum in Goes (14.00 uur). Het poppenspel, met hand- en stokpoppen en veel muziek, is een vrije bewerking van een sprookje van Andersen. Het verhaal gaat over een ijdele jonge koning, Sebastiaan III, die de traditionele hofkleding beu is en wel eens wat anders wil. In deze voorstelling met veel mu ziek vertolkt Hans van der Haarde hoofdrol en bespeelt tevens de poppen. Kollektief D&A uit Gent brengt vandaag tweekeer de familievoorstelling Lorelei in 't Beest in Goes (15.00 en 20.30 uur). De voorstelling voor kinderen vanaf ongeveer 8 jaar is gebaseerd op het sprookje van Ander sen. RegisseurDirkde Keyzer heeft het verhaal herschreven en het einde veranderd. Het gaat over een jonge zeemeermin die samen met haar zusjes op de bodem van de zee woont. Haar grootste wens is de mensenwereld te le ren kennen. Als daar eindelijk oud genoeg voor is, ziet ze op een schip een mooie jonge prins. Wanneer het schip in een storm vergaat, redt zij de prins van de verdrinkingsdood... De vertelling wordt tot leven gebracht door Rheinhilde van Driel. Het dansgezelschap Cloud Chamber komt vanavond (woensdag) met de voorstelling Cirque Intérieur naar de Stadsschouwburg in Middelburg (20.00 uur). De Amerikaanse theatermaker en choreograaf Ron Bunzl paart danskunst aan theater en hu mor. De voorstellingen worden gekenmerkt door magie, verwarring en erotiek. Cirque In térieur rijgt talloze poëtische acts aaneen in een circusproduktie die vele disciplines ver enigt, met het accent op theater en dans. Cen traal in deze surrealistische voorstelling staat de circusdirecteur die wanhopig probeert zijn kunstenaars in het gareel te houden. Het koor van de Sint Ansgarii Kerk in Bremen geeft vanavond (woensdag) een concert in de Koorkerk in Middelburg (20.00 uur). Hetzingt in drie Nederlandse kerken die in oor log zijn verwoest. De andere concerten zijn in Rotterdam en Nijmegen. Theater De Korre uit Brugge speelt vanavond (woensdag) het toneelstuk Het Luizenge vecht in het Zuidlandtheater in Terneuzen (20.00 uur). Diep verscholen in de plooien van de stad ligt een doodlopend steegje. Een eindstation, een toevluchtsoord, een vagevuur. Terwijl de eni ge weg, die er schijnt te zijn, naar buiten leidt, de stad en de wereld in, gaan haar bewoners steeds dieper de andere kant op. Antje De Boeck regisseerde deze voorstelling, die is ge baseerd op verhalen die zij leerde kennen door reportages op de radio. Met Bob De Moor, lanka Fleerackers, Els Olaerts en Wim Willaert. Donderdag Wiileke Alberti brengt donderdagavond haar theaterconcert in de Stadsschouwburg in Middelburg (20.00 uur). Willeke zingt natuurlijk haar eigen klassiekers als Samen Zijn, Waar is de Zon en Telkens Weer, maar ook veel nieuw werk en repertoire van anderen, zoals Wacht nog Wat van Paul de Leeuw en het lied Papa dat Barbra Streisand zong in de film Ventl. Het Symfonisch Blaasorkest van het Brabants Conservatorium geeft donderdagavond een concert in de Concertzaal in Middelburg (20.00 uur). Het programma vermeldt werken van Kalinni- kov, Katchaturian en Sjostakovitsj. Het Blaas orkest, dat gedirigeerd wordt door Jan Cober, bestaat uit zeventig muziekvakstudenten. In het Zuidlandtheater in Terneuzen kan don derdagavond de muziek- en theatervoorstel ling Tango o Tango bijgewoond worden (20.00 uur). Dit project van het gezelschap Bandar-log is een confrontatie op het scherpst van de snede tussen de kracht van de traditie en de roep van de vrijheid. Twee vooraanstaande vertolkers van van de tango, de groepen Tipico Tango en La Flor Azul, bestoken elkaar en de toeschou wers met muziek en dans en vechten zo een ar tistiek duel uit. Beide uit Tilburg afkomstige groepen zijn goedlopende tango-orkesten met een duidelijke artistieke boodschap. In plaats van elkaarte beconcurreren, besloten de twee groepen hun verschillende muzikale opvattin gen op het podium een strijd aan te laten gaan. De tegenstelling tussen de traditionele tango van Tipico Tango en de vrijgevochten inter pretatie van La Flor Azul is zorgvuldig uitge werkt in dans en muziek. De voorstelling De Comanche van Alex d'Elec trique is donderdagavond te zien in het Arse naaltheater in Vlissingen (20.15 uur). Raymonde de Kuyper en Ko van den Bosch spelen dit verhaal over de Comanche in de kel der van een doodssanatorium. Onder de grond. Een Comanche en een schoonmaak ster. Onder de grond. Hij in een coma, zij in een crisis. Onder de grond. Een schoonmaakster en een Comanche vechten voor hun leven, te gen hun leven. Een liefdesverhaal. De tekst werd geschreven door Ko van den Bosch en Ola Mafaalani, welke laatste tevens regisseer de. Vrijdag Leon Berben geeft vrijdagavond een klave cimbelconcert in de Engelse Kerk in Middel burg (20.00 uur). Het programma van het concert, dat uitgaat van de Stichting voor Oude Muziek INCANTO, vermeldt uitsluitend werk van Johann Sebas tiaan Bach (1685-1750), zoals Sonate d-moll, gedeelten uit Die Kunst der Fuge en uit Das Wohltemperierte Clavier en tot besluit Fanta sia a-moll. Leon Berben (1970) studeerde on der meer aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag en aan het Sweelinck Conservatori um in Amsterdam. Hij treedt op als solisten als basso-continuospeler, zowel met orgel als met klavecimbel. Café Rockdesert aan de Dam in Middelburg verplaatst zich vrijdagavond naar de bijeen komsten van de bloemenkinderen in de jaren zestig (20.00 uur). Dat wordt gedaan met behulp van het flower- power-kind van het eerste uur Armand, die vooral bekendheid geniet vanwege zijn lied Ben ik te min. Verder werken mee plaatjes draaier Hans Walraven en performer Ray mond van de Ven, terwijl het interieur een pas sende aankleding krijgt, Bij de Goese Operette Vereniging (GOV) gaat vrijdagavond de operette Die Zirkusprinzes sin in première in de Prins van Oranje in Goes (20.00 uur). Drie bedrijven telt deze operette van Emme rich Kalman, die zich afspeelt in Sint-Peters- burg en Wenen in het jaar 1912. De grote ster van circus Stanislawski is de mysterieuze Mis ter X, een ruiter die halsbrekende toeren ver richt en altijd gemaskerd in de piste verschijnt. In die hoedanigheid maakt hij Fedora het hof, de vrouw op wie hij ooit hopeloos verliefd was, maardie meteen ander trouwde en inmiddels weduwe is. Zij is in gezelschap van prins Sergi- us Wladimir, die op wraak zint, omdat Fedora zijn liefde versmaadt. Dit leidt tot de nodige verwikkelingen voordat de romance tussen Mister X en Fedora de kans wordt geboden om op te bloeien. De GOV krijgt professionele on dersteuning van twee solisten: de sopraan Saskia Gerritsen uit Middelburg (als Fedora) en de tenor Paul van Grinsven uit Maastricht (als Mister X). Alle andere rollen worden ver tolkt door leden van de GOV. Elke Laleman uit Gent deed de regie en de choreografie is van Luk Carels uit Brussel. Hans Swinnen uit het Belgische Ham hanteert zoals gebruikelijk het dirigeerstokje. De Braziliaanse pianist Tadeu Duarte Lanna geeft vrijdagavond een recital in de voorzaal van het voormalig stadhuis in Brouwershaven (20.00 uur). Deze sinds tien jaar in Nederland wonende pianist behaalde aan het Conservatorium van Maastricht zijn diploma docerend en uitvoe rend musicus en in Italië de aantekening Kamermuziek. Hij speelt onder meer enkele klassieke Braziliaanse stukken die men maar zelden te horen krijgt. Het programma ver meldt werken van Ludwig van Beethoven (1770-1827), Maurice Ravel (1875-1937), Hei tor Villa-Lobos (1887-1959), Alban Berg (1885- 1935), Lourenzo Fernandez (1897-1948), Clau de Debussy (1862-1918) en Edino Krieger (1928). De dichter/zanger Stef Bos staat vrijdag avond met zijn nieuwe programma De Onder stroom in het Zuidlandtheater in Terneuzen (20.00 uur). Deze meester van het poëtische luisterlied schrijft overdedingen die hem raken. Hij bege leidt zichzelf aan de vleugel en wordt verder bijgestaan door een viertal allround musici. De Showgroep Fake verzorgt vrijdagavond een optreden in het Dorpshuis in Ouwerkerk (20.15 uur). Deze uitzeven mensen bestaande groep onder leiding van Joost Meewezen brengt het pro gramma Zo goed als nieuw, opnieuw, met als onderdelen bandparodie, een show met 250 verkledingen, humoren dans. De gitarist Harry Sacksioni staat vrijdagavond met zijn jubileumprogramma Dertig jaar - Har ry Sacksioni in Den Dullaert in Hulst (20.15 uur). Sacksioni (47) brengt een programma dat een breekbare schoonheid toont in zijn lyriek, maar tegelijkertijd ook bruisend van energie is... en humoristisch. Elk nummer krijgt zijn ei gen verhaal mee zoals bijvoorbeeld Jessa, dat hij voor zijn (toen pasgeboren) dochter schreef. Met behulp van vijf gitaren speelt Har ry Sacksioni niet alleen oud, maar ook nieuw repertoire, evenals werk van anderen, zoals Brels Liefde van later, George Harrisons Here comes the sun, Stevie Wonders I wish en het Wilhelmus. Schouwburg De Maagd in Bergen op Zoom staat vrijdagavond in hetteken van BrasilTro- pical (20.15 uur). Uit Rio de Janeiro en Salvador da Bahia komt deze show met het erotisch charisma van de beeldschone danseressen en de jonge, krach tig gebouwde dansers. Er zijn verhalende balletten met onder meer taferelen uit de sla ventijd, spectaculaire zwaardgevechten, op zwepende muziek en kleurrijke kostuums. In het kader van de serie Nieuwe Theaterma kers is vrijdagavond de voorstelling Face the Music te zien in 't Beest in Goes (20.30 uur). Hein Verhees vond zijn inspiratie bij de cineas ten David Lynch en Mike Leigh en de Portuge se schrijver Pessoa, wat blijkt uit de filmische montage van (ultra-)korte scènes. De voorstel ling krijgt de sfeer van een herinnering: geheu- genflitsen uiteen doorwaakte, met drank over goten nacht. Twee mannen ontmoeten elkaar in een ranzig hotel in Brussel om na een lange tijd van verwijdering hun oude vriendschap te beproeven. De nacht die ze, bijna tegen wil en dank, samen doorbrengen, staat allerminst in het teken van mooie jeugdherinneringen. Jongerencentrum Trinnety in buurthuis Bru tus in Kapelle heeft vrijdagavond een dubbel blues-concert op het programma staan (20.30 uur). Voor het voetlicht verschijnen de Zeeuwse bandsThe Razor Blade Blues Band en Spotthe Nose. De eerste formatie heeft op podia bin nen en buiten Zeeland gestaan met energieke eigen nummers en eigenzinnige uitvoeringen van oude bluescovers. In Spotthe Nose heeft gitarist Rinus Oudejans (voorheen The Juke Joints) duidelijk rechting aan de muziek gege ven. In De Piek in Vlissingen wordt vrijdagavond de eerste supersessie van het seizoen gehouden, met medewerking van enkele bekende Zeeuwse muzikanten (21.00 uur). In Celtic Pub The Duke in Middelburg wordt vrijdagavond een Halloween-party gehouden (21.00 uur). Muzikale medewerking verleent de band The Jolly Beggars. De Vlissingse popgroep Plan Bee is vrijdag avond te beluisteren in café De Concurrent in Vlissingen (22.00 uur). Het vijftal speelt onder meer nummers van de pas uitgekomen cd Masterplan, alsmede enke le nummers unplugged. Zaterdag In dorpshuis De Hoekse Rakkers in Hoek ge ven vier jongerengroepen zaterdag een herfstconcert (19.30 uur). De volgende groepen zullen optreden: jonge rengroep LINK, de jeugdslagwerkgroep en het saxofoonkwartet van De Vliegende Hollander en kinderkoor SJARIM. De in het voorjaar van dit jaar opgerichte jeugdslagwerkgroep treedt in Hoek voor het eerst in het openbaar op. Ons Boeregoed zorgt zaterdagavond voor een Zeeuwse folklore-avond in het Arsenaalthea ter in Vlissingen (19.30 uur). Het programma vermeldt onder meer een op treden van het koor Ons Boeregoed en een uit voering van het Zeeuwse toneelstuk Liefde in 'tOenderkot. De Stadsschouwburg in Middelburg staat za terdagavond in hetteken van Spirit in het The ater (20.00 uur). Deze feestelijke avond wordt gehouden in het kader van het 15-jarig jubileum van het Blue Spirit Drum Bugle Corps uit Middelburg. Me dewerking verlenen het Middelburgs Muziek korps, Jazz Dans Joke Louwerse, Interscaldis Pipes Drums en toneelvereniging 't Zand. Souburgs Toneel en Cabaret (STEC) beleeft zaterdagavond de première van het blijspel Hotel het Veerhuis in De Zwaan in Oost-Sou burg (20.00 uur). In dit stuk van Hans van Wijngaarden ziet een vrouw na twintig jaar in een hotel haar toen malige geliefde terug, die tevens de vader is van haar kind. Dat kind weet van niets. Omdat haar huwelijk toch maar een sleur is gewor den, besluit de vrouw haarintrekin hethotelte nemen. Toevallig gaat haar echtgenoot daar ook logeren, wattottal van komische situaties leidt. Ko Minderhoud regisseerde Mirjam de Vries, Viona Coster, Ineke Verduin, Jan Hen- drikse, Marjo Walhout, Kees Wielemaker, Ad Mijnsbergen en Frans Walhout. De Goese Operette Vereniging geeft ook za terdagavond een uitvoering van de operette Die Zirkusprinzessin in de Prins van Oranje in Goes (20.00 uur). Zie vrijdag. Het Zeeuwse amateurdansgezelschap Stich ting Dansz houdt zaterdagavond een try-out van de jubileumproduktie Fighting Chance in De Stenge in Heinkenszand (20.00 uur). Zowel beginnende als ervaren choreografen hebben voor deze voorstelling gewerkt met circa twintig dansers van de twaalfeneenhalf jaar bestaande groep. Ter gelegenheid van dit jubileum geven ook enkele ex-danszers acte de présence in een choreografie van artistiek leidster Lia Sorber. Er is deze keer geen rode draad in het programma, de verschillende choreografieën staan los van elkaar. Lia Sor ber nam er twee voor haar rekening en verder zijn er dansen te zien van Annelies Beekman, Saskia de Schipper, Vera Sorber en Martine van Dijk. De muziektheatergroep Zenga staat zater dagavond met de voorstelling De Sfinx op het podium van De Zaete in Yerseke (20.00 uur). De multi-fluitisten Annet Visser en Peter Weekers hebben voor dit programma weder om hun krachten gebundeld, terzijde gestaan door de musici Mark Eshuis en Marcel Schmidt en de vocaal begaafde danseressen Chantal de Vries en Marieke Esser. Voor De Sfinx zwier ven Annet Visser en Peter Weekers door Egyp te en lieten zich overweldigen door de rijkdom van alles wat de oude Egyptenaren ons nalie ten. Bezien door de ogen van de mysterieuze sfinx, het symbool van het oude Egypte, geeft Zenga een eigentijdse en humoristische weer gave van de wereld van de Egyptische my then. Ingeborg Elzevier speelt zaterdagavond de monoloog Amanda in De Vossekuil in Oud- Vossemeer (20.15 uur). In de tekst van de Vlaamse auteur Walter van den Broek blikt een Mexicaanse vrouw. Aman da, terug op het leven met haar Belgische man. Als iedereen viel zij bij de eerste ontmoeting voor zijn onweerstaanbare charmes. Een ei genschap die tegelijkertijd maakt dat hij nim mer tegenspraak duldt. Deze door Christïaan Nortier geregisseerde voorstelling werd be kroond met de Gouden Gids Publieksprijs. Voor de achtste keer is zaterdagavond in De Halle in Axel het kleinkunstprogramma Thea ter Chantant te zien (20.15 uur). Medewerking verlenen de streekvedette San- kie Koster en conferencier en komiek Frans de Schepper uit Hulst. De muzikale inbreng komt voor rekening van de groep Ambras, die te vens de nieuwe cd Hé ja, dat ken ik! presen teert. Theatergroep Zierik speelt zaterdagavond in het Multifunctioneel Centrum (MFC) in Zierik- zee nogmaals het toneelstuk Madame de Sa de (20.30 uur). Het poëtisch geschreven verhaal van de Ja panner Yukio Mishima wordt geregisseerd door Marijke Reuser en speelt zich af in de tijd dat de Markies de Sade in de gevangenis ver bleef. Het stuk beschrijft de reacties van de vrouwen rond de Sade. Marijke Reuser en zes actrices (Anna van den Berg, Cora Hoogstrate, Nettie van Vossen, Margaret van Velthoven, Lies Hanse en Rieneke van der Wielen) begon nen een zoektocht naar het antwoord op vra gen als: wat bezielt de groep vrouwen om hem heen, wat is hun fascinatie, wat is hun liefde? Het Middelburgs Theater brengt zaterdag avond wederom het toneelstuk De twee we zen in het Minitheater aan de Verwerijstraat in Middelburg (20.30 uur). Dit uit 1874 daterende toneelstuk werd ge schreven door d'Ennery en Cormon. Ans Schilders, die de voorstelling regisseert, maakte er een bewerking van en gebruikte daarbij de smartlapachtige liedjes die Ernst van Altena schreef bij een eerdere bewerking. Een klein combo, onder leiding van Rini Schil ders, begeleidt de zingende acteurs. Het draait in het stuk, dat zich op een aantal locaties in Pa rijs afspeelt, vooral om de verschillen tussen arm en rijk, en het vertelt de avonturen van twee ouderloze tienermeisjes die alleen in Pa rijs verzeild raken en waarvan het ene in han den valt van bedelaars en het andere als lust object voor de adel dreigt te worden gebruikt. Maar in beide gevallen is er iemand die zich hun lot aantrekt. In het Vestzaktheater in Vlissingen brengt de Zeeuwse Komedie zaterdagavond wederom het toneelstuk Kees de Jongen (20.30 uur). Gerben Hellinga maakte de toneelbewerking van het gelijknamige boek van Theo Thijssen. Deze in de Amsterdamse Jordaan geboren en getogen onderwijzer, kindervriend en rasver teller schreef het boek in 1923, dat gaat over het sterven van de kinderjaren en de onschuld. Een botsing tussen realiteiten fantasie. Ook in de toneelbewerking staat de jongen Kees cen traal, door Hellinga opgesplitst in Kees 1 en Kees 2, te spelen door twee acteurs (Tom Roovers en Henk Geelhoed), die samen de bonte leef- en denkwereld van Kees laten zien. De regie is in handen van Willem Huijbreghs. Jules Deelder brengt zaterdagavond zijn pro gramma Deelder Zingt??? in schouwburg De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur). Deze zoon van een Rotterdamse worsthande laar heeft het over het Brabantse plaatsje Mos terd waarin de roomse mirakelgekte op de kor rel wordt genomen, over verplicht autorijden onder invloed ten behoeve van een Vara-tv- uitzending, over een tante uit Zuid-Afrika, en zovoort. Rondom de vibrafoon heet het programma dat zaterdagavond beluisterd kan worden in de Kloveniersdoelen in Middelburg (20.30 uur). De muziek komt voor rekening van de Ben Ger ritsen Band, naast Gerritsen op vibrafoon be staande uit Leo van Oostrom (saxofoon), Wil lem Kuhne (piano), Wim Essed (contrabas) en Arnoud Gerritse (slagwerk). Het grootste deel van het repertoire is speciaal voor deze bezet ting gemaakt en geheel door Ben Gerritsen ge schreven. Het intieme podium van Razzmatazz in Oost- Souburg wordt zaterdagavond in beslag ge nomen door het duo Golden en Carillo (21.00 uur). Dit uit New York afkomstige tweetal brengt voor het grootste deel eigen songs. Frank Ca rillo maakte indertijd furore in de band van Pe ter Frampton en Annie Golden was ooit lid van The Shirts en zong in de musical Hair. Als duo hebben ze inmiddels twee cd's uitgebracht (Toxie Emotion en Fire in a New Town) met ballads, popsongs en af en toe een stevige rocker. 't Beest in Goes staat zaterdagavond in hette ken van een Dance Superhero Dance Party (21.00 uur). De bands Beaver en Celestial Season staan za terdagavond op de planken van BoHo in Ber gen op Zoom (21.30 uur). Celestial Season maakt momenteel een com binatie van swingende rock en langzame, me lancholische nummers met een viool in de hoofdrol. Er is sprake van een nieuwe muziek stroming die Stoner Rock wordt genoemd. In het voorprogramma staat Beaver uit Amster dam, welke band wel wordt vergeleken met The Melvins. De Vlissingse trance, industrial en drum 'n' bass-formatie E.M.O. treedt zaterdagavond op tijdens de Althopparty in De Piek in Vlissin gen (22.00 uur). Het duo E.M.O. ontstond in 1995 en maakt mu ziek met computers/samplers en keyboards. Er wordt voornamelijk gebruik gemaakt van intensieve drums en 'zware' melodietjes. Café Stout in Vlissingen wordt zaterdag avond opgeluisterd door de muziek van The Dogs (22.00 uur). Dit duo wordt gevormd door de oud-Vlissin- gers Janne Buurman en Chris Sibbald, die ja ren geleden naar Amsterdam vertrokken om daareen muzikale voet aan de grond te krijgen. Akoestisch spelen ze eigen werk en covers van onder anderen The Beatles, David Bowie, Iggy Pop, Paul Simon en Tim Hardin. Brogum in Zierikzee staat zaterdagavond met de Julian Sas Band en Blue Spirit in het teken van een blues night (22.00 uur). Het voorprogramma komt voor rekening van Blue Print, een bluesrock-trio uit Goirle. Julian Sas uit Beneden Leeuwen wordt gezien als een nieuwe gitaarheld, die inmiddels metzijn band twee cd's met bluesrock heeft afgeleverd. Het acrobaten-duo Clinch treedt zaterdag avond op in de Stadsdanszaal in Middelburg (23.00 uur). Het tweetal heeft zich bekwaamd in grond- acrobatiek, SM-satire, vuurspektakel en het eeuwige spel om de macht tussen de domina en haar'slaaf'. Zondag De zangeres Margot Kalse en de pianiste Wil- ma Kalse geven zondag een koffieconcert in de Muziekschool in Goes (12.00 uur). Margot Kalse studeerde solozang aan het Ko ninklijk Conservatorium in den Haag en vroe ge vocale ensemblemuziek aan het Barbants Conservatorium in Tilburg. Met haar zus, de pianiste Wilma die zich heeft gespecialiseerd als begeleidster, heeft zij een liedrepertoire opgebouwd van Mozart tot in de twintigste eeuw. Pyramus and Thisbe, een mock opera van Fre derick Lampe, krijgt zondagmiddag een au thentieke uitvoering in het Arsenaaltheater in Vlissingen (15.00 uur). De teklst voor deze opera uit 1745 is ontleend aan A Midsummernight's Dream (act 5) van William Skakespeare. In deze act studeren en kele personages een klucht in om aldaar ten to nele te voeren over twee geliefden en hun tra gisch lot bij hun pogingen elkaarte bereiken. Componist Lampe haalt act 5 eruit als hoofd act, maar voert daarnaast drie personages in die het stuk en de spelers becommentariëren. Dat heeft een komisch effect. Er wordt met de originele Engelse tekst gewerkt. In het MFC in Zierikzee speelt Paula van der Sman uit Utrecht zondagmiddag de voorstel ling Stip en Beer (15.00 uur). Deze sfeervolle clownsvoorstelling vol humor is bestemd voor kinderen van 3 tot 7 jaar met hun ouders en/of grootouders. De zanger Kaz Lux treedt zondagmiddag op in muziekcafé Brandenburgh in Haamstede (15.00 uur). Eind jaren zestig maakte Kaz Lux samen met Jan Akkerman deel uit van de bekende band Brainbox, maar hij gaf de voorkeur aan een so lo-carrière, die nu alweer zo'n 25 jaar duurt. Hij begeleidt zichzelf op gitaar Het trio Danilo Perez is zondagmiddag te be luisteren in Porgy Bess in Terneuzen (16.00 uur). De pianovirtuoos Perez is afkomstig uit Dizzy Gillespie's United Nations Orchestra. Zijn spel is beïnvloed door Bill Evans en Thelonius Monk. Perez was één van de revelaties van het laatste North Sea Jazzfestival. Hij wordt in Ter neuzen begeleid door John Benitez (bas) en Jeff Baillard (drums). Het Gregoriaans Studiekoor Zeeuwsch- Vlaanderen houdt zondagmiddag een 'muzi kaal uur' in de rk kerk in Sas van Gent (16.00 uur). Thema is psalm 129 (130) 'De profundisclama- vi ad te domine' (Uit de diepten roep ik u Heer). De psalmmelodieën worden afgewisseld door orgelintermezzo's door organist Ad van de Wege. Hij zal muziek laten horen van C. Franck, L. Vierne, J. Langlais en Joseph Rheinberger. De muzikale aankleding van strandpaviljoen Panta Rhei aan de Nolledijk in Vlissingen komt zondagmiddag voor rekening van de band De dication (17.00 uur) Maandag Pianist Daniel Wayenberg en violist Jaap van Zweden treden maandagavond op in de Con certzaal in Middelburg (20.00 uur). Het programma vermeldt werken van Brahms, Mozart, Ravèl en Franck. Dinsdag Introdans brengt dinsdagavond de voorstel ling Temperamenten in de Stadsschouwburg in Middelburg (20.00 uur). Het betreft eigentijdse dans met choreogra fieën van Jorma Uotinen, Blanca Li en Nicolas Musin. Het Vlaamse gezelschap Het Gevolg speelt dinsdagavond het toneelstuk Een bruid in de morgen in het Zuidlandtheater in Terneuzen (20.00 uur). Dit eerste toneelstuk van de Vlaamse schrijver HugoClausspeeltzichaf in het verarmdegezin van de Pattini's. De vader is een mislukt pia nist/componist. De moeder vecht wanhopig om de schijn van een zekere burgerlijke wel vaart op te houden. Verder zijn er twee nage noeg volwassen kinderen: de nog prille en geestelijke labiele Thomas en de eenzelvige Andrea. Om haar gezin uit het slop te helpen, besluit de moeder dat Thomas met het rijke, maar aanzienlijk oudere nichtje Hilda moet trouwen. Andrea, die een bijzondere band met haar broer heeft, verzet zich fel tegen dit plan. Ignace Cornelissen regisseerde Chris Lomme, Arthur Boni, An Miller, Tom Van Dycken Goeie Derick. Verwacht WOENSDAG 5 NOVEMBER: Ro Theater met Antonius en Cleopatra in de Stadsschouw burg in Middelburg (20.00 uur) Introdans in het Zuidlandtheater in Terneuzen (20.00 uur) Lebbis en Jansen in De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur) Blof en Pater Moeskroen in het Arsenaalthea ter in Vlissingen (21.00 uur) DONDERDAG 6 NOVEMBER: Mylène d'Anjou in de Stadsschouwburg in Middelburg (20.00 uur) Het Osiris Trio in Theater Mondragon in Zierik zee (20.00 uur) Theaterconcert Willeke Alberti in het Zuid landtheater in Terneuzen (20.00 uur) Concert The Excello Legends in het Arsenaal- theaterin Vlissingen (21.00 uur) VRIJDAG 7 NOVEMBER: Goese Operette Ver eniging met Die Zirkusprinzessin in De Stenge in Heinkenszand (20.00 uur) Ingeborg Elsevier met Amanda in Onder de Toren in Wissenkerke (20.00 uur) Siesa met Frits (de dekhengst) in De Halle in Axel (20.00 uur) Komedie Fantastical Voyage in het Arsenaal- theater in Vlissingen (20.15 uur) Zeeuwse Komedie met Kees de Jongen in het Vestzaktheater in Vlissingen (20.30 uur) Middelburgs Theater met De twee wezen in het Minitheater in Middelburg (20.30 uur) Muziek van Madagascar in 't Beest in Goes (20.30 uur) Band Jetland in De Piek in Vlissingen (21.00 uur) ZATERDAG 8 NOVEMBER: Gezinsconcert met Edwin Rutten in Haestinge in Sint Maartens dijk (14.00 uur) Koninklijke Oratoriumvereniging Tot Oefe ning en Uitspanning in de Concertzaal in Mid delburg (20.00 uur) ,STEC met blijspel in De Zwaan in Oost-Sou burg (20.00 uur) Cabaretier Mare Scheepmaker in Luctor et Emergo in Rilland (20.00 uur) Première Stichting Dansz in het Zuidlandthea ter in Terneuzen (20.00 uur) Siesa met Frits (de dekhengst) in De Halle in Axel (20.00 uur) Theatergroep Zierik met Madame de Sade in het MFC in Zierikzee (20.30 uur) Band Ashbury Faith in De Piek in Vlissingen (21.00 uur) ZONDAG 9 NOVEMBER: MiddelburgsTheater met De twee wezen in het Minitheater in Mid delburg (14.30 uur) Zeeuwse Komedie met Kees de Jonge in het Vestzaktheater in Vlissingen (15.00 uur) Kamerkoor:Pavane in de Geerteskerk in Kloe- tinge (15.00 uur) Kalman Balogh &The Gipsy Cymbalom Band in de Stadsschouwburg in Middelburg (15.30 uur) Roy Hargrove's Crisol in Porgy Bess in Ter neuzen (16.00 uur) Met de Caravan naar de Piet in Panta Rhei in Vlissingen (17.00 uur) DINSDAG 11 NOVEMBER: Muziektheater Te- wje in de Stadsschouwburg in Middelburg (20.00 uur) Benny Neyman Band in de Prins van Oranje in Goes (20.00 uur) Blijspel Slippers in het Zuidlandtheater in Ter neuzen (20.00 uur) Les Danses Africaines de Senegal in De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 11