Kosten leerlingenvervoer hoger PZC Zenuwen bij honden en baasjes Herinrichting Hoek middel tegen versnippering landbouwgrond Sas wijst subsidie voor bestrijders varkensinvasie af Korpsen spelen op hoog niveau tijdens KNF -wedstrijden zeeland 10 Hulst moet bijna ton méér neerleggen door niet ingecalculeerde ritten Plaats uw familieberichten in de PZC Executie verkoop maandag 27 oktober 1997 door Hans Heijt HULST - De gemeente Hulst moet in het schooljaar 1997/1998 420.000 gulden op tafel leggen voor het leerlingen vervoer. Dat bedrag is aanzien lijk hoger dan het college ver wachtte. In de offerte van vervoersmaatschappij Zuid- West Nederland (ZWN) was geen rekening gehouden met extra ritten die uitgevoerd moe ten worden en op jaarbasis 70 mille kosten. De Hulster wethouder P. Wee- maes (PvdA) lag in de raadsver gadering van 25 september zwaar onder vuur, omdat de ge meente bij het aantrekken van een vervoerder voor het leerlin genvervoer had geblunderd. Nadat het leerlingenvervoer aan de ZWN was gegund voor Grapjassen verstoren Reynaertmars HULST - De Reynaertmars in Hulst werd zaterdag enigszins verstoord door enkele lolbroe ken. Zij hadden onderweg pij len van de bewegwijzering van de route weggehaald of omge keerd. Degenen die desondanks de fi nish bereikten, kregen een wan delbrevet en een plaatj e voor het wandelboekje. Aan de tocht de den dit jaar 551 wandelaars mee, een record. Y erjaardagsfeest loopt uit de hand SAS VAN GENT - De verjaar dag van een 19-jarige inwoner van Sas van Gent in een zaaltje aan de Westkade liep zaterdag uit de hand. Vijf jongens gingen om 1.20 uur weg van het feestje, maar één van hen kwam later terug. Kort daarop kwamen twee onbeken de mannen het zaaltje binnen en vielen er klappen over en weer. Bovendien werden er vernielin gen aangericht. De politie vermoedt dat de man nen verhaal kwamen halen, om dat een onbekend aantal auto's in de buurt van het zaaltje was vernield. 363.000 gulden, bemerkte de behandelend ambtenaar dat het dagelijks vervoer van één leer ling naar Middelburg niet was meegenomen in de offerte. Voor diverse raadsleden was het daarom zeer moeilijk te accep teren dat de gemeente niet in zee was gegaan met Taxi-Zuid- Zeeland. Hulst was dan slechts 330.000 gulden kwijt geweest. De raadsleden J. van Eek (CDA), E de Vries (onafhanke lijk) en W. Kayser (WD) waren niet tevreden met het verweer en de antwoorden van Weemaes. Daarom komt de toekenning van het leerlingenvervoer aan de ZWN op donderdag 30 okto ber opnieuw aan de orde in de raadsvergaderingin de gemeen te Hulst. Tegenvaller Als voorbereiding op die verga dering heeft het Hulster college een aantal antwoorden op wa gen van raadsleden op papier gezet. Die beantwoording maakt onder meer duidelijk dat Hulst dit schooljaar 420.000 gulden kwijt is aan het leerlin genvervoer. In de oorspronkelij ke offerte werd gerept van een bedrag van 351.000 gulden. Een tegenvaller is dat het vervoer van zes leerlingen naar Goes niet met één taxi kan worden uitgevoerd. Twee leerlingen moeten met een rolstoel reizen en daarom dient een extra bus te worden ingezet. De extra kosten bedragen 55.000 gulden, maar door samen te werken met de gemeente Hontenisse kan Hulst iets minder dan de helft terug verdienen. Het vervoer van een extra leer ling naar Middelburg kan wor den gecombineerd met een rit van het Samenwerkingsver band Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen. Dat kost 36.000 gulden extra. In de be antwoording laat het college blijken het spijtig te vinden dat door de toekenning van de offer te aan de ZWN de werkgelegen heid bij de plaatselijke taxibe drijven Cappenclijk en Zuid Zeeland wordt aangetast. „Op korte termijn kan daar niets te genover worden gesteld", schrijft het college. „Aangezien het vervoer slechts voor één jaar is gegund, zullen in de loop van volgend jaar opnieuw vervoer ders worden uitgenodigd te of freren; ook de plaatselijke." Gespannen leidt Tamara haar labrador retriever Estée langs de jury. foto Peter Nicolai doorEdy de Witte AXEL - De baasjes oogden nog zenuw achtiger dan de honden. Het toiletteren met een kammetje, poeder of geurtje lie ten de dieren gelaten over zich heenko men. Na deze opsmukbeurt wachtten de keurmeesters. Voor zo'n 136 honden van meer dan vijftig rassen en hun eigenaren was het zaterdag in sporthal 't Sportuus in Axel een spannende dag. Ze deden tijdens de clubmatch van de Zeeuws-Vlaamse Kynologenclub, onder goede publieke belangstelling, een gooi naar de dagtitel. Met honden van groot tot klein, van kort- tot langhaar en bijzonde re rassen zoals de West-Siberische laika, de Mexicaanse en Chinese naakthond en de Portugese waterhond was er sprake van een gemêleerd gezelschap. De drie keurmeesters toetsten de dieren aan de gestelde raseisen. De beste honden van elk ras werden daarna nog eens on derverdeeld in negen groepen. De uitein delijke groepswinnaars kregen nogmaals de kritische blik van de jury over zich heen. Hoofdpunten bij de keuring waren naast het voldoen aan de rasstandaard onder meer de bouw, vacht, tanden en het gangwerk van de hond. De drie keurmees ters waren uitermate tevreden over de kwaliteit van de dieren. Veel viervoeters voldeden aan de kwalificatie zeer goed en uitmuntend. Als dagwinnaar kwam de Amerikaanse cockerspaniël American Champion De butant Top Hat van de familie Zynczenko uit het Belgische Roeselare uit de bus. Hij bleef met miniem verschil de dashond ruwhaar Kampioen Hukkaputken Morris van A de Kunder uit 's-Heerenhoek voor. Als derde eindigde de Shetland sheepdog' Rannerdale Midas Touch van R. Markey uit het Belgische Oostakker. De puppyklas werd gedomineerd door de zeven maanden oude Amerikaanse cockerspaniël Mantovani's Five Star- van de familie Zynczenko. In de categorie ve teranen (honden ouder dan zeven jaar) won de elfjarige Welsh springerspaniël Scarlet van Snellestein van M. van de Berg uit 's-Gravendeel. In de koppelklas tenslotte gingen de Airdaleterriërs van de familie Tolpe uit Zelzate (B) met de hoog ste eer strijken. In deze categorie werd de gelijkenis van twee honden van hetzelfde ras en van dezelfde exposant zowel op ui terlijk als gangwerk beoordeeld. Na afloop reikte ad interim-voorzitter L. Mieras van de Zeeuws-Vlaamse Kynolo genclub de prijzen uit, De leiding van de clubmatchcommissie wasin handen van G. Rottier. door Pascalle Cappetti SAS VAN GENT - Het Sasse college van burgemeester en wethouders wil geen subsidie verlenen aan de stichting Regio nale Bestrijding Varkens Inva sie Zeeuws-Vlaanderen. Het dagelijks gemeentebestuur mist een financiële onderbouwing voor de gevraagde bijdrage van vijfhonderd tot duizend gulden. Volgens het college is de Wel- zijnsraad Sas van Gent binnen de gemeente reeds actief om de dreigende komst van intensieve varkenshouderijen af te wente len en krijgt deze stichting jaar lijks al 184 gulden van de ge meente. Daar komt bij dat 'de gemeente zich zelf vele inspan ningen heeft moeten getroosten om de roze invasie tot op heden te voorkomen', zo motiveren B en W hun negatieve beslissing. Ook het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen en de stichting Kinderen Voorrang worden volgend jaar in ieder geval van Sas van Gent niet rijker. Voor de Zeeuwse Volksuniversiteit en de Zeeuwse Milieufederatie hebben zij wel geld over, respectievelijk 272 en 259 gulden. Het college vindt het daarnaast niet aan de gemeente om de acti viteiten van de stichting Welzijn voor Doven en de Cliëntenbond te sponsoren, omdat deze 'zich in de periferie van de gezond heidszorg bevinden'. De aan vraag van de sportvereniging Visueel Gehandicapten is vol gens B en W achterhaald, omdat bijdragen voortaan via de Wet Voorzieningen Gehandicapten lopen. Een bijdrage aan de stichting Het Werkend Trek paard is onverenigbaar met hun prioriteiten. Uit een overzicht van de ge meente blijkt dat B en Win 1998 bijna 1,4 miljoen gulden willen verstrekken aan meer dan hon derd verenigingen, organisaties en instellingen. Het totale sub sidiebedrag verschilt niet veel met de begroting vorig j aar, toen werd 4600 gulden meer gereser veerd. Van de dertien binnengekomen verzoeken om subsidie, wijst het college er elf van de hand. Behalve de RBVI, hoeven ook de stichting verkeersbrigadiers en de voetgangersvereniging niet op een bijdrage vanuit Sas van Gent te rekenen. Het collegt vindt het niet wenselijk om ds middelen voor de verkeersvei ligheid te versnipperen. Df Nierstichting en het Koningir. Wilhelminafonds voorzien ir. deze tijd 'op een meer eigentijd se wijze in hun financiering' „Een bijdrage van gemeentewe ge heeft derhalve slechts een symbolische betekenis." Het subsidieoverzicht en de nieuwe aanvragen komen van daag,maandag, aan de orde tijdens een gecombineerde com missie financiën en onderwijs- /sport/recreatie/cultuur toerisme. Voorafgaand aan de commissievergadering, buigt de raad zich om 19.00 uur over de geloofsbrieven van het nieuwe raadslid H. de Smet van Ge meentebelangen Groot Sas. Vrijwilligers De Zonnebloem gehuldigd KOEWACHT - Vanwege hut vijfentwintigjarige inzet voo: De Zonnebloem afdeling Groot- Axel zijn zaterdag vier vrijwilli gers in het zonnetje gezet. Dezf huldiging vond plaats tijdens df viering van het zilveren jubile um van de afdeling in het ge meenschapscentrum De Vla schaard in Koewacht. Districtsbestuurder F. Dicken waardeerde het werk van de da mes D. Apers, L. van Asperen D. Fackeldey en J. van Duyn. met een gouden speld en eer munt met inscriptie. De ruk tachtig aanwezigen konden on der meer een optreden bekijke: van de entertainer Ruud van de Heyden. Voorzitster H. Louwerse vand; afdeling Groot-Axel blikte te rug op vijfentwintig jaar Zon nebloem. Het werk voor df hulpbehoevende medemens omvat onder meer bijeenkom sten, kerst- en paasviering, eet winkeldag en om de twee jaa; een bootreis. Daarnaast word' ook veel aandacht besteed aai het bezoekwerk. Vooral hiermei probeert men het vereenzamei van hulpbehoevenden tegen tl gaan. Voorzitter Louwerse deed ook nog een oproep voor meei vrijwilligers 'cÜe je nooit teveel kunt hebben'. door Hans Heijt HOEK - De aanleg van de Wes- terscheldetunnel, het Duur zaam Veilig maken van de Rijksweg N61 en tal van andere ontwikkelingen in de Zeeuws- Vlaamse Kanaalzone hebben tot gevolg dat het landbouw areaal dreigt te versnipperen. Met het herinrichtingsproject rondom Hoek wordt geprobeerd die versnippering effectief te gen te gaan en de verschillende functies van het gebied zo goed mogelijk op elkaar af te stem- Het herinrichtingsproject Hoek is van toepassing op een gebied van 3130 hectare dat wordt be grensd door de Braakmandijk, de Westerschelde, het Kanaal van Gent naar Terneuzen en in het zuiden de Lange weg, het Philippinekanaal en de N61. Het complex van chemiegigant DOW en de bebouwde kom zijn buiten de begrenzing gehouden. Landinrichtingscommissie voorzitter W. A Gosselaar legt uit dat er een groot verschil is tussen de Herinrichting Hoek en de Herinrichting Kust-West- Zeeuws-VLaanderen. Bij de West-Zeeuws-Vlaamse landinrichting zegden de verte genwoordigers van de land bouw hun medewerking op, omdat er onder hun achterban onvoldoende steun is voor het project. „Ik denk dat het heel goed mo gelijk is om voor de Herinrich ting Hoek wel voldoende draag vlak onder de landbouwers te krijgen", aldus Gosselaar. „De aanleg van de Westerschelde- tunnel, de plannen voor de ver breding van de zeesluis, het Duurzaam Veilig maken van de Rijksweg N61 en andere ont wikkelingen zijn van grote in vloed op het gebied. Ze leiden tot versnippering van de land bouwgronden." Evaluatie Het provinciebestuur heeft deze zomer het instrument landin richting geëvalueerd, omdat de animo onder de agrariërs de laatste jaren drastisch is afge nomen. Bij wijze van proef is be sloten om bij de landinrichting Ponte de landeigenaren de vrije keuze te laten bij het toedelen van de gronden. Bij de Herin richting Hoek is voor een ver plicht plan van toedeling gekozen, omdat er zoveel ver schillende ontwikkelingen gaande zijn. Daardoor is de druk op de grond groot. Ook is in het budget voor de Herinrichting Hoek geen geld gereserveerd om iets extra's te doen voor individuele landbou wers in het gebied. „Maar wan neer de landbouw een vuist maakt, zouden wij ons sterk kunnen maken voor sponsoring, bijvoorbeeld bij de Europese Unie.", laat secretaris H .A Ókma van de landinrich- tingscommssie weten. Om voldoende draagkracht te krijgen worden de belangheb benden in een vroeg stadium be trokken bij het herinrichtings project. De uitbreiding van de zeesluis bij de Willemskerke polder, de aanleg van de vaste- oever- verbinding door de Wes- tenrijkpolder, de uitbreiding van de industrie in de Goessehe- polder en Zevenaarpolder en di verse andere elementen uit het herinrichtsplan staan vast. Maar over tal van andere onder delen van het plan -zoals de aanleg van een recreatief fiets pad, kavelaanvaardingswerken en het inrichten van natuurge bieden- kan nog volop worden gediscussieerd. Voorlichting In restaurant De Braakman wordt op woensdag 12 novem ber vanaf 19.30 uur een algeme ne voorlichtingsbijeenkomst gehouden over de Herinrichting Hoek. Op de woensdagen 19 en 26 november worden discussie bijeenkomsten gehouden in het restaurant. Belangstellenden kunnen zich voor die discussie bijeenkomsten aanmelden bij .de Dienst Landelijk Gebied, Postbus 6,4460 AA Goes. Het herinrichtingsproject Hoek moet de 'versnipperende' effecten van projecten als de aanleg van de Westerscheldetunnel tegengaan. foto Charles Strijd door Hans Hollestelle MIDDELBURG - Tijdens de na tionale KNF-concertwedstrij- den die zaterdag in de Concert en Gehoorzaal in Middelburg zijn gehouden is goed gemusi ceerd. Van de zeven deelnemen de korpsen behaalden er zes een eerste prijs. De beste prestatie werd geleverd door Vlijt en Vol harding. De muziekvereniging uit Oost-Souburg speelde in de vaandelafdeling fanfare 86,11 punten bijeen, goed voor een eerste prijs met wimpel van de jury. De koninklijke fanfare Sempre Crescendo verdiende ook een wimpel van de jury. Het korps uit Middelharnis/Sommelsdijk speelde in dezelfde (hoogste) af deling als de Souburgers 85 punten bijeen. Elk korps moest een verplicht werk en een stuk naar eigen keuze spelen. Voorzitter C. J. Schout van de organiserende Zeeuwse afde ling van de KNF toonde zich na afloop bijzonder tevreden. Er was niet alleen goed gespeeld, maar de wedstrijden waren ook vlot verlopen en bovendien was er volop publieke belangstel ling. Uitslagen De resultaten (respectievelijk ver plicht werk, keuzewerk, gemiddel de en prijs): Tweede afdeling harmonie Volhar ding. Oostvoome, 148/ 140,5/ 80,14 le prijs. Eerste afdeling harmonie: De Dom- melecho. Dommelen, 146/ 149/ 81,94 lepnjs. Afdeling uitmuntendheid harmo nie: Stadsharmonie KVA, Oss, 143 147 80,69/leprijs. Ereafdeling brassband. Excelsior, 's-Heer Arendskerke, 137 138,5 76,53 /2e prijs. Vaandelafdeling fanfare: Ad Astra, Asperen, 150/ 150,5/ 83,47/ le prijs; Sempre Crescendo, Middel harnis/Sommelsdijk, 153,5 152,5 85 le prijs met wimpel; Vlijt en Volharding. Oost-Souburg, 154,5/ 155,5 86,11 le prijs met wimpel. EEDE Tuinwedstrijd - De Dorpsraad Eede hield vrijdagavond de prijsuitreiking van de jaarlijks tuinen wedstrijd. Wethouder A Keijmel-Cambier van de ge meente Sluis-Aardenburg en R. Veraart van de Rabobank Aar- denburg-Eede reikten bekers en oorkonden uit aan de winnaars in zes categorieën.Er waren cir ca vijftig deelnemers. Bloem bakken: C. Staelens-Van de Wijnckel; kleine siertuinen: G. van de Wijnckel-Verstraete; grote siertuinen: J. van de Wijnckel-Minnaert; groentetui nen: L. Rammelaere; stokrozen: L. van Gassen-Verstraete; ka merplantjes: L. Rotsaert-Ver- huijse. Open dag Visserijmuseum BRESKENS - Circa 120 belang stellenden bezochten zaterdag de open dag in het Visserijmuse- um in Breskens. Onder de bewo ners van Breskens is het muse um niet zo bekend. Daarom werden huis-aan-huis folders verspreid in het dorp om de mensen te informeren dat de toegang gratis gratis was, er koffie werd geschonken en dat ze de tentoonstelling en/of film konden bekijken. Van de Bressi- a anders die de open dag bezoch ten, was 95 procent nooit eerder in het museum geweest. Ik heb een steen verlegd in een rivier op aarde Nu weet ik dat ik nooit zal zijn vergeten Ik leverde bewijs van mijn bestaan Omdat door het verleggen van die ene steen De stroom nooit meer dezelfde weg zal gaan Jij had nog zoveel te doen. Aan al die plannen is plotseling een einde gekomen. Te vroeg, geheel on verwacht ben jij van ons heengegaan mijn lieve man, onze pa, opa en vriend DIMETRUS PAULUS DRIESMAN echtgenoot van Adalgisa Pilar Pena in de leeftijd van 53 jaar. fe zult altijd als een blok graniet en kracht in ons hart blijven voortbestaan. Puerto Plata: Adalgisa Pilar Pena Enschede: Tim Nick Hoek: Linda en Mustapha Mandy, Anysa Terneuzen: Tilly en Cor Van Aerde Terneuzen, 24 oktober 1997. Correspondentie-adres: Jasmijnstraat 20, 4542 CL Hoek. De uitvaartdienst zal worden gehouden op woens dag 29 oktober om 14.00 uur in de 'Opstandings- kerk', Bellamystraat 74 te Terneuzen. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de 'Zuiderbegraafplaats'. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula op de begraafplaats. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Na een langdurige ziekte is van ons heengegaan, onze geliefde broer en zwager FREDERIK BAKKER echtgenoot van Helena Maria Bolleman in de leeftijd van 78 jaar. Moge hij rusten in vrede. Axel: J. Bakker-de Bart Terneuzen: L. P. Bakker M. Bakker-Janse Terneuzen: J. Bakker-Geensen Axel: J. Bakker-Bakker Axel: M. Bakker-Bakker J. Bakker Axel: M. Pijpelink-Bakker A. Pijpelink Axel: J. BakJcer M. Bakker-de Smit Axel, 24 oktober 1997. Enige en algemene kennisgeving Na alle fijne jaren die we met hem mochten bele ven, hebben wij afscheid moeten nemen van onze lieve oom en vriend ADRIAAN JAN WAVERIJN in de ouderdom van 94 jaar. Wij zijn dankbaar voor de liefdevolle verzorging welke hij mocht ontvangen in huize 'Ter Valcke' te Goes. Amersfoort: M. van Hoegee-Waverijn Rotterdam: G. van der Steen-Waverijn Canada: C. Waverijn Kamperland: J. P. Versluis Goes, 24 oktober 1997. Valckeslotlaan 200 Correspondentieadres: Campensnieuwland 27, 4493 NA Kamperland. De crematieplechtigheid zal plaatshebben woens dag 29 oktober om 12.00 uur in het crematorium, Westelijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van het crematori um. Wees mij tot een rots ter woning waarheen ik bestendig kan gaan die Gij beschikt hebt tot mijn redding want mijn rots en mijn vesting zijt Gij. Psalm 71:5 Na een moeizame levensavond is zacht en kalm van ons heengegaan onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder PAULINE KLOSSOK sinds 3 mei 1957 weduwe van Cornelis Verhage in de leeftijd van 96 jaar. Zij werd liefdevol verpleegd in Huize 'Der Boede', afd. Wilhelmina. Domburg: S. Meijer-Verhage M. P. Meijer 's-Heerenhoek: Paula Willem-Jan Alwin Christiaan Domburg: Silvia en Mario Maikel Melissa Domburg: Walter Aagtekerke: C. Verhage C. Verhage-Moens Marcel Mariska en Barend Koudekerke, Huize 'Der Boede', 24 oktober 1997. Correspondentieadres: J. W. Schuurmanstraat 135, 4357 EJ Domburg. Moeder is opgebaard in het rouwcentrum 'Middel burg', Buitenhovelaan 1 te Middelburg, alwaar ge legenheid tot afscheidnemen is dinsdag a.s. van 19.30 tot 20.00 uur. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 29 ok tober om 12.00 uur op de begraafplaats te Oostka- pelle. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid de fa milie te condoleren in Hotel 'De Moerbei', Dorps straat 52 te Oostkapelle. Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. (A) Op dinsdag 28 oktober 1997 vinden enige openbare verkopen plaats. De verkoop om 10.30 uur komt voor reke ning van: B. J. Geway, Klaprooslaan 68 te Terneuzen Te koop wordt aangeboden: (B) Personenauto Citroën BX, kenteken ND-12-TS. De plaats van ver koop is Terneuzen, Klap rooslaan 68. De verkoop om 13.30 uur komt voor reke ning van P. C. O. H. van Kouwenberg, van Brakel- straat 69 te Terneuzen Te koop wordt aangebo den: personenauto B.M.W 316, kenteken 34-TA-28. De plaats van verkoop is te Terneuzen, van Brakelstraat 69. De verkoop om 15.00 uur komt voor reke ning van G.J. van Schayk, Beneluxstraat 71 te Sas van Gent. Te koop wordt aangebo den: personenauto Citroën BX 19 RD break, kenteken PV-69-VJ. De plaats van verkoop is te HOEK, Lovenweg 4A. Bezichtiging steeds een kwartier voor de verkoop. De verkoop vindt plaats in opdracht van de Belastingdienst/Particulie ren Middelburg, vestiging Terneuzen, Rosegracht 1. Voor inlichtingen: tel. 0115-681445/435/ 436 486. (C) De deurwaarder belast met Belastingdienst SPONSOR DE VECHTERS n GEEF ASTMAPflTIENTE MEER l U C H T Astma O\R0 55<$ Fond!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 26