Een jonge hinde op de linkerflank Hockeyteam mist wil om te winnen Manchester United is trendsetter in het Europese topvoetbal Ryan Giggs op zijn 23e al een routinier bij Manchester United NIEUW VAN SKIPAK TOT BRUIDSJURK U VINDT HET IN GOES! uitslagen Het Ajax van Engeland door Marcel van der Kraan MANCHESTER - Donkere krullen, glimmend van de gel, sieren het ge laat van Ryan Giggs. Jonge meisjes staan in de rij voor de superster van Manchester United, die voor zijn sponsor Reebok meewerkt aan een fotosessie in de Midlands. Uren wachten vrouwelijke fans voor een handtekening of een glimlach van him idool. Het werk voor de sponsor is een rou tineklus voor de man die op 17-j arige leeftijd al voor het nationale elftal van Wales uitkwam en op z'n 23e een routinier is bij Manchester United. Giggs, die een nachtmerrie vormde voor Juventus en woensdag Feye- noord de stuipen op het lijf zal jagen, wordt overladen met aanbiedingen. Als hij wil kan hij zeven dagen per week vullen met modellenwerk, tv- reclames en andere commerciële deals, die hem meer zouden opleve ren dan de 2,3 miljoen gulden die hij bij Manchester per seizoen aan sala ris opstrijkt. „De 'boss' vindt het niet goed," zegt hij. refererend aan manager Alex Ferguson, „als we teveel dingen bui ten het voetbal doen. Daarom lopen alle aanbiedingen via hem. Elk be drijf, elke sponsor moet bij hem een verzoek doen om met een speler iets in de pr-sfeer te mogen opzetten. Dat lijkt raar, maar hij doet het om zijn spelers te beschermen. Hij wil pre cies weten wat er met alle jonge gas ten gebeurt." Met respect Ryan Giggs spreekt met respect over de manager van United. Hij heeft er reden voor. Ferguson nam vanaf de dag dat hij de jonge Welshman ont dekte, de bescherming naar de media en de commercie als een extra taak op zich. Giggs mocht zich in zijn eer ste seizoenen op Old Trafford niet in de buurt vertonen van een journalist met een kladblok, laat staan een tv- camera. „Pas toen hij het goed vond, deed ik mijn eerste interview. Met de 'boss' in mijn buurt, dat wel. Daarna nog een en nog een. Totdat hij vond dat ik het zelf wel aankon. Nu is het routine werk en weet ik hoe ik mijzelf moet opstellen en verkopen bij de media. Nee, ik heb zijn bezorgdheid nooit als lastig ervaren. Ik vond het zelfs heer lijk. Ik hoefde me nergens druk om te maken, kon me helemaal op voetbal kon concentreren." Giggs ziet nu hoe Ferguson op dezelf de manier de nieuwe lichting Man chester United-sterren van de boze buitenwereld weghoudt. Nicky Butt, David Beckham, de broertjes Neville en Paul Scholes mogen slechts bi] ho ge uitzondering en alleen met zijn uitdrukkelijke toestemming voor het voetlicht treden. Opmerkelijk is dat Giggs met al die spelers in de jeugdelftallen van Man chester samenspeelde. Zijn talenten waren echter zo groot, dat hij jaren eerder al zijn opwachting mocht ma ken in het eerste elftal. Debuut Giggs: „Ik was zeventien, trainde en speelde bij de jeugd. Ik weet nog dat Brian Kidd, de assistent van Fergu son, me op een woensdagochtend vertelde dat ik de rest van de week met de A-selectie mocht meetrainen. Op vrijdag hoorde ik dat ik me op za terdag ook moest melden. Ik had nog steeds niet door dat ik mijn debuut zou maken. Pas toen we 's middags om twaalf uur in het restaurant van het stadion met z'n allen aan een steak zatenhoorde ik dat ik tussen al de 'big boys' in het veld zou staan. Ik kon bijna geen hap meer door m'n keel krijgen." Maar Giggs liet op het veld zien dat hij ondanks zijn zeventien lentes al klaar was voor het grote werk- Hij dartelde als een jonge hinde op de linkerflank van Manchester United. Daarna ging het heel hard met de in Cardiff geboren zoon van een Engel se rugby international. Hij kreeg binnen de kortste keren een miljoenencontract voorgelegd, waarmee Ferguson voorkwam dat grote buitenlandse clubs de ruwe diamant zouden wegkapen. Giggs ontwikkelde zich met een duizeling wekkende snelheid tot de briljante aanvaller die hij nu is. Zijn indruk wekkende rushes, het in volle vaart passeren van verdedigers, die hij am per ziet staan op weg naar de achter lijn, vormen zijn handelsmerk.- Dertig miljoen Halverwege jaren negentig, nadat AC Milan drie keer met een bod van meer dan dertig milj oen gulden op de stoep had gestaan, besloot de leiding van United om zijn salaris opnieuw drastisch te verhogen. Giggs is dank zij het vijfjarige contract, dat hem tot 2002 op Old Trafford houdt, inmid dels multi-miljonair. Hij bezit twee huizen, staat op het punt een kapita le woonboerderij te kopen en heeft drie auto's. Het ritje van zijn dorp Worsley naar het trainingscomplex 'The Cliff' maakt hij dagelijks in een BMW M3. Voor de boodschappen heeft hij een Renault Clio en in de ga rage staat zijn mooiste exemplaar, een Aston Martin van dik vier ton. Toch kent zijn leven ook schaduw kanten. Op zijn vijftiende was hij to taal kapot van de scheiding van zijn ouders, hoewel er maanden van ru zies en conflicten, waarbij zelfs de politie moest ingrijpen, aan vooraf waren gegaan. Giggs koos partij voor zijn moeder, met wie hij een hechte band had. Met zijn vader wilde hij weinig te maken hebben. De speler besloot zelfs afstand te doen van zijn oorspronkelijke achternaam (Wil son). Giggs was de meisjesnaam van zijn moeder. De speler zegt dat zijn familie nog al tijd veel voor hem betekent. „Mijn grootouders en mijn moeder zijn al les voor me. Ik woon nog steeds in de zelfde buurt als vroeger. Ik zal hier ook nooit vertrekken. Ik ga nog steeds met dezelfde mensen om als in mijn j eugdjaren. Ik ben niet zo verzot op het uitgaansleven. Ik werk mee aan fotosessies, maar de wereld van modellen en glamour zegt me niets. Het liefst kom ik in de pub om de hoek, waar je een draai om je oren krijgt als je te veel kapsones hebt. Familie De hele familie lijkt deel uit te maken van de 'Giggs-company'. Zijn moe der regelt afspraken, opa en oma houden zich dagelijks bezig met de fanmail. Daarvoor heeft hij zelf geen tijd. Er zijn weken dat hij 2000 brie ven van fans krijgt. „M'n opa, Den nis, zoekt ze uit en beantwoord ze. Ik voel me wel eens opgelaten door de enorme hoeveelheden post die ik krijg. Maar ik zal m'n fans nooit voorbij lopen." .Ook wat dat betreft heeft hij de ad viezen van zijn trainer niet in de wind geslagen. „De boss vindt dat je als speler van United altijd en overal handtekeningen moet uitdelen aan de fans. Die staan voor jou in de kou bij detraining, die betalen jouwsala- ris en komen met 55.000 tegelijk naar de wedstrijden van United kijken. Ik voel me ook nog steeds het lekkerst tussen de gewone fans." In het begin van zijn loopbaan had hij de wens om in de serie A te eindi gen. „Die ambitie heb ik niet meer. De beste voetballers van Europa spe len in Engeland. Grotere sterren dan Bergkamp, Shearer of Zola zijn er niet. Volgens mij bestaat er ook geen betere competitie ter wereld dan de Premier League. Dus waarom zou ik nog vertrekken?" GPD Ryan Giggs, de smaakmaker van Manchester United. foto ASP/GPD Stephan Veen relativeert zwak optreden Oranje van onze sportredactie ADELAIDE - Stephan Veen, aanvoerder van het Nederlands mannenhockeyteam, is een rea list. De 27-jarige middenvelder van HGC geeft ronduit toe dat Oranje bij de Champions Tro phy in Adelaide pover presteert. „Maar we hoeven nu ook weer niet al te dramatisch te doen over de nederlagen tegen Span je (2-5) en Australië (1- 3)", stel de hij op de derde rustdag mon ter vast. Veen werkt in Zuid-Australië zijn negende (en misschien wel laatste) Champions Trophy af. Het is niet de leukste en de beste in de reeks vanaf Berlijn (1989), maar het is evenmin de slecht ste. Indien Oranje zaterdag van Pakistan wint, is brons nog haalbaar voor de kwakkelende formatie. „Vanaf 1991 zijn we steeds der de of vierde geëindigd", bena drukte Veen. „Vorig jaar won nen we in Madras weliswaar, maar dat kwam mede door de Hoe tennisclub 't Halve Maantje aan zijn naam gekomen is, is onbekend. Achtenzeventig jaar geleden werd de Goese vereniging opgericht en er is niemand meer uit die tijd die een tipje van de sluier kan oplichten. Oud-voorzitter De Rave is buitengewoon resoluut: „Daar komt u nooit achter meneer. Ik heb de geschiede nis van de club wel eens sa mengevat in het club blad, maar niemand die me kon helpen om achter de betekenis van de naam te komen." Ooit werd een aantal leden van de club geïnterviewd door wijlen Theo Koomen. De Rave her innert zich vaag dat dat te maken had met de uitreiking van een sportprijs aan de stad Goes. „Tegen de meisjes die Theo Koomen te woord zouden staan heb ik gezegd: 'ik weet zeker dat hij jullie gaat vragen waar de club naam vandaan komt. Zeg maar dat de club is opgericht toen de maan scheen.' Dat is voor mij de enig plausibele verklaring. Iets anders zou ik niet kunnen verzinnen." De sportredactie heeft er de Grote Winkler Prins maar eens op nageslagen. Daarin wordt onder het kopje halve maan ge sproken overmaan- fasen en over een oud my- tisch sym bool dat in q de Middel eeuwen ge bruikt werd in de Islam. Te genwoor dig siert de halve maan de vlaggen van ondermeer Turkije, Pakis tan, De Maladiven en Alge rije. Het islamitische Rode Kruis heet De Halve Maan. Maar of dat iets te maken kan hebben met een Goese ten nisclub... Waarschijnlijk niet. vrij matige tegenstand. De Champions Trophy is nooit echt het toernooi van Nederland ge weest. Dat neemt niet weg dat we met dit team eigenlijk in de finale hadden moeten staan. Dat is duidelijk." Vormcrisis De Nederlandse spelers moch ten gisteren in Adelaide doen waar ze zin in hadden. Een beet je winkelen, beetje golfen, beet je luieren. Na de tweede neder laag binnen 24 uur leek het bondscoach Roelant Oltmans beter om het hockey even te ver geten. Zelf brak hij het hoofd over de oorzaken van de plotse linge vormcrisis in zijn ploeg. Captain Veen dacht met hem mee. „Het is een complex van facto ren", oordeelde de opvolger van MarcDelissen. „Alles lijkt tegen te zitten. Maar wat we zeker missen, is de echte wil om te winnen. De bereidheid om met elkaar voor de overwinning te gaan. Ik weet niet of ik het geza pig of gemakzuchtig mag noe men. Maar als team zijn we niet scherp. En dat merk je in alle fa cetten van het spel." De conclusie van Veen loog er niet om. „We zijn dit jaar mis schien wel stil blijven staan, ze ker in fysiek opzicht. Andere ploegen hebben zichtbare pro gressie geboekt ten aanzien van Madras. Zij trainen en spelen kennelijk ook meer met elkaar dan wij. Australië bijvoorbeeld is voor dit toernooi vier weken in trainingskamp gegaan. Wij hebben net één keer gezamen lijk geoefend. Mede daardoor zijn we nog steeds op zoek naar het goede gevoel dat we vorig jaar hadden." Nieuwe basis Veen wanhoopt nog niet over het WK in Utrecht volgend jaar mei. „Talent hebben we genoeg. En de sfeer in het team is ook prima. We zullen echter alle maal veel meer trainingsarbeid moeten verrichten. Want condi tioneel komen de meeste spelers momenteel nog te kort voor een toptoernooi. In januari gaan we ruim drie weken terug naar Au stralië. Daar moeten we geza menlijk een nieuwe basis leg gen. Met een oefenperiode van vijf weken inde lente kunnen we bij het WK weer optimaal voor Stephan Veen geeft ronduit toe dat Oranje bij de Champions Trophy in Adelaide pover pres teert. „Het is een complex van factoren." foto Koen Suyk/ANP (Advertentie) de dag komen. Dat gaat luk ken." Veen mag zich sinds 23 septem ber doctorandus in de economie noemen. Hij studeerde af aan de Rotterdamse Erasmus Univer siteit in relatiemarkering. Per 1 augustus volgt hij in Utrecht een eenjarige interne opleiding bij de Rabobank, toevallig of niet de hoofdsponsor van de hockeybond (KNHB). Het lieve studentenleventje is derhalve voorbij voor Veen, die onlangs van Rotterdam naar Utrecht verhuisde. Komt er volgend jaar ook een einde aan zijn avontuurlijke be staan als hockeyinternational (196 caps)? „Daarlaat ik me nog niet over uit. Qua leeftijd en fit heid kan ik nog makkelijk mee tot Sydney 2000. Maar het moet wel leuk blijven. Zowel het hoc key zelf als de combinatie met mijn werk. Voorlopig heb ik er nog veel plezier in. Ook nu het wat minder gaat. Bij het WK in Utrecht moeten we revanche nemen." ANP Bekervoetbal OOSTKAPELLE - De beker wedstrijd tussen de vrouwen van Oostkapelle en VC Vlissin- gen is vervroegd. Het duel, dat vandaag wordt gespeeld, begint niet om 16.30 uur, maar al om 13.30 uur. NiEUW UNS DE ZEELANDHALLEN Winter- Outdoorsport Veel le zien en te beleven Info over 'the latest fashion' in kleding en accessoires: van thermische kleding t/m de betere ski brillen. Zorg dat u deze happening niet mist. mei demonstraties en inspirerende modeshows. (Bruids)mode Heel anders is deze grootste show van Zeeland die u ;unt bewonderen. De fraaiste creaties - voor haar, voor hem, èn voor de kinderen j vormen een bron veelzijdige gezins- A beurs van Zeeland -biedt veel nieuws, entertainment en :..J aantrekkelijke 1 voordelen. DE SPORTIEFSTE IDEEEN IN WINTERMODE, OUTDOOR VAN TOP TOT TEEN, EN VEEL MEER van onze sportredactie MANCHESTER - Feyenoord kan komende week een kijkje nemen in de keuken van Man chester United. Voorzitter Jorien van den Herik is al enkele seizoenen druk bezig om de commerciële mogelijkheden bij de Rotterdamse club verder uit te buiten. Een beter voorbeeld dan dat van de Engelse kampi oen zal hij in Europa niet kun nen vinden. Manchester United loopt in alle opzichten voorop met ontwik kelingen op het gebied van sponsoring, merchandising, beursnotering en mediazaken. De club is uitgegroeid tot het grootste voetbalbedrijf ter we reld en bewijst dat onder meer met het. marktkapitaal op de Londense beurs. Elf dingen die u nog niet wist van het voetbalbedrijf Man chester United. 1. De totale waarde van de club is thans 1,5 miljard gulden. De jaaromzet bedraagt meer dan 230 miljoen en bijna een derde van dat bedrag gaat de boeken in als winst. 2. Alle thuiswedstrijden van Manchester zijn voor de komen de jaren al uitverkocht. Old Trafford biedt plaats aan55.300 toeschouwers, terwijl er elk sei zoen 150.000 gegadigden zijn voor een seizoenkaart. 3. De totale transferwaarde van het huidige elftal is 215 miljoen gulden. 4. Vorig seizoen kocht Manches ter voor 40 miljoen gulden nieu we spelers. Afgelopen zomer kocht Ferguson bescheiden in: 2 5 milj oen gulden voor drie aan kopen. 5. De totale salarispost voor de gehele selectie en de trainers be draagt 38 miljoen gulden per seizoen. 6. De bijdrage van shirtsponsor Sharp is 5 miljoen gulden per jaar. 7. In tegenstelling tot andere clubs betaalt de kledingsponsor bij Manchester United veel meer dan de hoofdsponsor. Sportfabrikant Umbro heeft een contract voor 24 miljoen gulden por jaar. Dat wordt ech ter terugverdiend door de enor me verkoop van voetbalshirts. 8. De huurprijs van een VIP-box op Old Trafford is 72.000 gulden Biljarten Grubbenvorst. WK driebanden. Eerste ronde: Burgman (Ned) - Forton (Bel) 3-0 (15-7 15-8 15-14/1,285-0,852), Roux (Fra) - Sang Lee (VSt) 3-0 (15-6 15-4 15-14/1,730-0,960), Grethen (Lux) - The- riaga (Por) 3-1 (8-15 15-11 15-6 15- 3/1,325-0,897), Merckx (Bel) - Kostistans- ky (Aus) 3-2 (14-1515-11 15-2 6-1515-10), Zanetti (lta/18) - Martens (Ned/15) 3-2 (10-15 15-11 15-8 13-15 15-11/1,619- 1,428), Galla (Dui/16) - Oscan (Tur/17) 3-0 (15-4 15-10 15-2/1,800-0,695), De Backer (Bel/20) - Ledesma (Arg/13) 3-1 <11-1515- 12 15-3 15-10/1,142-0,875), Montero (CRi/19) - Suk Bong (ZKo/14) 3-2 (15-6 6- 15 6-15 15-13 15-12/0,919-1,000), Blom- dahl (Zwe)-Yoon Rok(ZKo) 3-0 (15-415- 415-2/1,730- 0,416). Dammen Minsk Mazowiecki (Pol). WK Vijfde ronde: Dumesj (Ned) - Wanders (Ned) 0-2, Kamyshleeva (WRu) - Savina (Rus) 2-0, Tschidlauskiene (Lit) - Golubje- va (Let) 0-2, Pasjkewitsj (WRu) - Altsjoel (Dui) 1-1, Borkova (Rus) - Milsjina (Rus) 1- 1, Siuda (Pol)- Balthazy (Oek) 1-1, Schal- ley (Pol) - Makarenkova (Oek) 1-1. Stand: 1. Golubjeva 9, 2. Kamyshleeva, Borko va, Schalley en Pasjkewitsj 6, Wan ders, Dumesj, Siuda en Makarenkova 5, 10. Balthazy en Misljina 4, 12. Altsjoel, Tschidlauskiene en Savina 3. Schaken Hoogeveen. VAM-toernooi. Invitatievierkamp, zesde ronde: Judit Polgar (Hon) - Sutovskij (Isr) 1/2-1/2, Smyslov (Rus) - Van Wely (Ned) 0-1. Eindstand: 1. Sutovskij 4, 2. Polgar, Van Wely 3,4. Smyslov 2. Open toernooi, belangrijkste resultaten negende ronde: Psakhis (Isr) - Oil (Est) 1/2-1/2, Rogers (Aus) - Greenfeld (Isr) 1/2- 1/2, Barsov (Oez) - Sofia Polgar (Hon) 1/2- 1/2, Nijboer (Ned) - Bronstein (Rus) 1-0, Bosch (Ned)-Ligterink(Ned)0-1,Van der Weide (Ned) - Vedder (Ned) 1-0, Remmel (Ned) - Bosboom (Ned) 0-1Van Haastert (Ned) - De Boer(Ned) 1-0, Van Rijn (Ned) - Ernst (Ned) 1-0, Tindall (Aus) - De Jong (Ned) 1-0, De Vreugt (Ned) - Lantsjava (Ned) 1-0. Eindstand aan kop: 1. Psakhis, Rogers, Oil 6 1/2,4. Nijboer, Barsov, Pol gar, Ligterink, Van der Weide 6,9. Green feld, Bosboom, Bronstein 5 1/2. Sportprijsvragen Lucky Ten, 17 oktober. 2-3-6-8-9-18- 23-25-26-33-39-45-51-55-56-57-64- 65-66-77. (onder voorbehoud) Squash Sydney. WK vrouwen. Kwartfinale: Fitz gerald (Aus/1) - Horner (GBr/8) 9-3 9-0 9- 4, Martin (Aus/2) - Schone (Dui/7) 1-9 9-2 9-59-5, Wright (GBr/4) - Irving (Aus/6) 9-1 9-5 9-5, Owens (Aus/5) - Jackman (GBr/3) 4-9 9-6 7-9 9-0 9-6. Tennis INSPIRERENDE BEURS VOOR EIGENTIJDSE MENSEN Ostrava. Mannen, 2 miljoen gulden. Kwartfinales: Norman (Zwe/7) - Brugue- ra (Spa/2) 6-4 6-7 7-5, Ivanisevic (Kro/3) - Ulihrach (Tsj) 7-6 6-2, Kucera (Slw/8) - Novak (Tsj) 6-4 6-2, Muster (Oos/4) - Nar- giso (Ita) 7-6 6-1. Indeling halve finales: Norman - Muster, Ivanisevic - Kucera. Lyon. Mannen, 1,5 miljoen gulden. Tweede ronde: Goellner (Dui) - Henman (GBr/8) 6-3 6-4. Kwartfinales: Santoro (Fra) - Mantilla (Spa/4) 6-1 6-1Haas (Dui) - Enqvist (Zwe/5) 6-3 6-3, Kafelnikov (Rus/2) - Goellner (Dui) 6-47-5. Hongkong. Mannen, invitatietoernooi, 1,4 miljoen gulden. Johansson (Zwe) - Gimelstob (VSt) 7-57- 5, Draper (Aus) - Spadea (VSt) 6-3 6-1, Becker (Dui) - Stark (VSt) 4-6 6-4 6-3. Hal ve finales: Becker - Black, Kuerten - Dra per. Zürich. Vrouwen, 1,9 miljoen gulden. Kwartfinales: Raymond (VSt) - Hingis (Zwi/1) 4-6 6-2 7-5, Tauziat (Fra) - Appel mans (Bel) 6-1 7-5, Davenport (VSt/4) - per seizoen. Een VIP-box telt acht stoelen. Dat komt dus neer op 9000 gulden per zitplaats. 9. De duurste seizoenkaart kost 1200 gulden, de goedkoopste 800 gulden. 10. De club verdiende vorig sei zoen 60 miljoen gulden via de verkoop van Manchester Uni- ted-artikelen (merchandising). 11. Het allernieuwste shirt van United kost 160 gulden. In to taal heeft de club vier tenue's, Een uit- en thuistenüe voor de competitie, een tenue voor de FA Cup en een tenue voor de Champions League. GPD van onze sportredactie LONDEN - Voor Feyenoord is Manchester United een lood zware hindernis in het eerste jaar dat de Rotterdammers op Champions League-niveau ac tief zijn. In Engeland vormen de Mancunians de grootste con current voor het Arsenal van Dennis Bergkamp. De Oranje international, die met zijn Lon dense werkgever aan kop gaat in de Premier League, zegt dat Manchester United over de bes te organisatie en de beste jeugd opleiding van Engeland be schikt. Bergkamp: „Manchester Uni ted is het Ajax van Engeland. Alle spelers die er doorbreken zijn technische, snelle jongens, Manchester United speelt su per-aanvallend voetbal. Om dat niveau aan te kunnen, moet je als jonge voetballer over veel kwaliteit beschikken. Maar het voordeel dat United heeft, is dat alle grote talenten in Engeland bij die club willen spelen. Dan is het ook makkelijker om aan de beste jonge spelers te komen." Volgens dë aanvaller van Arse nal zijn de huidige United-ster ren Nickey Butt, Paul Scholes, David Beckham en de broertjes Gary en Philip Neville exponen ten van de jeugdopleiding. „Dank zij hun is het niveau in Engeland omhoog geschroefd. De voetbalschool van Manches ter is echt de beste." GPD Williams (VSt) 6-0 6-4, Novotna (Tsj/2) - Kleinova (Tsj) 6-2 7-6. Indeling halve fina les: Novotna - Davenport, Raymond - Tauziat. Voetbal Eredivisie: Fortuna S. - Groningen 4-1. Stand aan kop: Ajax 10-30, PSV 10-22, Feyenoord 9-20, Heerenveen 10-20, FC Twente 9-18, Vitesse 9-17. Eerste divisie: FC Zwolle -Cambuur L. 1 - 3, Heracles - ADODenHaag 1-3. Stand aan kop: AZ10-25, Heracles 11-20, ADO DenHaag 10-19, Cambuur L. 11-19, FC Zwolle 11-19. Tweede periode. Stand aan kop: AZ 2-6, ADODenHaag 3-6, Cambuur L. 3-6, Hera cles 3-6. Duitsland, competitie: Bochum - Köln 2- 1, Bremen - HSV 0-0. Stand aan kop: Kai- sersl. 10 - 25, Bayern M. 10 - 21, Schal- ke'0410.-18, Rostock 10-17, Duisburg 10 -16, HSV11-16, Stuttgart 10-15, Bremen 11 -15. Zaalvoetbal Eerste klasse district Zuid I: Kloetinge - Hulshof 3-1, Biezentrappers - ZVH Mor- res 4-9, ZVV Zeeland - Van Bergen 10-0, Jongepier Sport - Troy 3-3, FC Dau- wendaele - Pubbles 6-3, Zuidwest Negen - Matisse 2-9. Stand: ZVV Zeeland 6-16, ZVH Morres 6-15, Matisse 6-13, Kloetin ge 6-13, Van Bergen 6-12, Hulshof 6-8, Troy 5-5, Dauwendaele 6-5, Jongepier Sport 6-5, Pubbles 6-3, Zuidwest Negen 6-3, Biezentrappers 6-1. Competitie De Bevelanden. Eerste klas se: Gem.Goes 1 -B.Boys 14-3, Zeeland 3- Gem.Goes2 9-4, Reimerswaal - Apollo 3- 5, Zeeland 2 - Kats/Flora 8-4. Stand: VCG- /Bloemisterij Wisse 5-15, Zeeland 2 5-15, Gem.Goes 1 4-12, Apollo/Snackbar Gro te Markt 5-12, Reimerswaal 6-8, Zeeland 3 3-6, VCG/Wasserette Kepil 5-4, Haven zicht 4-2, Bussel Boys/Speedy 4-2, Kats- /Café Flora 4-1, Gem.Goes 2 4-0, PTT 4-0. Tweede klasse: Sportscore - Wolfaarts- dijk 7-3, De Ploeg - Rabo Heinkenszand 6- 2, Robur 1 - PTT 2 4-3, VCG/Landbouw - Kamerbreed 2-9, Flora/Volkswinkel - Ha venzicht 2 4-2, VCG/Nationaal - Zeeland 4 8-3. Stand: Kamerbreed 5-12, Robur 1 5- 12, Café De Ploeg 5-10, Flora/Volkswinkel 5-9, VCG/De Landbouw 5-9, PTT 2 5-7, VCG/Café Nationaal 5-7, Sportscore 5-6, Wolfaartsdijk 5-5, Zeeland 4 5-4, Haven zicht 2 5-3, Rabo/Heinkenszand 5-2. Derde klasse: VCG/Shoarma Jerusalem - Son Maison 2-7, Café De Pompe - Bouw- groep Peters 5-8, Bussel Boys 2 - 's-Heer Arendskerke 1-13, Zeeland 5 - Rabur 2 3- 10. Stand: 's-Heer Arendskerke 5-15, Ce- no Automatisering 5-12, Wolter Bros 5- 12, Reimerswaal 2 5-12, Bouwgroep Pe ters 5-10, Son Maison 4-6, Zeeland 5 5-6, Bussel Boys/Speedy 2 5-6, Café De Pompe 4-3, Robur 2 5-3, VCG/Shoarma Jerusalem 5-0, Keuringsdienst 5-0. Judoselectie voor EK landenteams NIEUWEGEIN - De judobond (JBN) heeft de selectie bekend gemaakt voor de Europese kampioenschappen voor lan denteams. Nederland neemt volgend weekeinde met veertien judoka's deel aan het evenement in Rome. Het team bestaat uit: Mannen: -60 kg: Martijn van Oostrum; -65 kg: Patrick van Kalken; -71 kg; Koen van Nol; -78 kg: Marcel Bosse; -86 kg: Mark Huizinga; -95 kg: Ben Son- nemans; +95 kg: Dennis van der Geest. Vrouwen: -48 kg: Patricia Kalsbeek; -52 kg: Tamara Meijer; - 56 kg: Joan van Havezaat; -61 kg: Nancy van Stokkum; -66 kg: Edith Bosch; -72 kg: Karin Kienhuis; +72 kg: Fran?oise Harteveld. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 58