Kantorenbouw kavel Pik nabij PZC Werk spoor Middelburg leidt tot files DCOUJN Optocht voor jubilerende meester 's-Gravenpolder Straathoekwerker in Borsele bevalt goed CDA Goes wil de parkeernood lenigen Werk aan Bram Groenewegeweg zeeland 13 Projectontwikkelaar in gesprek met banken, waterschap en architect Drankrijder Creatief met banaan Demonstratie asielzoekers Iran Man beschadigt geldautomaat Boeren moeten bloemen zaaien Brand verwoest woning STOP: OVERVAL - BRAND - INBRAAK f7 ORG 0113-213720 LEWESTRAAT43 zaterdag 18 oktober 1997 door Marten de Jongh GOES - Naar alle waarschijn lijkheid verrijst in Goes een kantorenpark op de kavel van de familie Pik aan de Piet Hein- straat en de daarachter gelegen gronden. De plannen verkeren in een vergevorderd stadium. Tvvee banken, een afdeling van het waterschap Zeeuwse Eilan den en architectenbureau Rot huizen Van Doorn 't Hooft over wegen zich te vestigen in de nieuwbouw. Projectontwikke laar bouwbedrijf Van Oorschot uit Roosendaal hoopt binnen drie maanden duidelijkheid te hebben. Het bouwplan richt zich op het gebied tussen de rotonde en het Stationsplein. Bedoeling is daar vier aaneengeschakelde gebou wen te plaatsen met onder gronds parkeergelegenheid. De locatie van het vroegere Refor matorische Vormingsinstituut is al in bezit van bouwbedrijf Van Oorschot. De onderneming verwacht ook overeenstemming te bereiken met de familie Pik. .Daar komen we zeker uit. We zijn in overleg met elkaar'', al dus planontwikkelaar H. Ma joor van het bouwbedrijf. Hij streeft ernaar medio volgend jaar te beginnen met de bouw. ,We proberen nog dit jaar de formele bestemmingsplanpro cedures in gang te zetten.'' De gemeente staat vooralsnog wel willend tegenover het project. Dat de nu aan de Dam gevestig de ING bank Midden-Zeeland serieuze belangstelling heeft voor de kavel van Pik was reeds langer bekend. De bank wil ver huizen, onder meer omdat het huidige gebouw te klein is en de parkeergelegenheid te wensen overlaat. Directeur mr. G. A OOST-SOUBURG - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een 40-jarige auto mobilist uit Borsele aangehou den voor rij den onder invloed op de Lingestraat in Oost-Sou burg. De man had ruim 2,5 maal de toegestane hoeveelheid alco hol genuttigd. De automobilist kreeg een rijverbod van 6 uur en een dagvaarding. Bovendien werd zijn rijbewijs ingenomen. Huis in 't Veld weet nog niet of de ING de stap zal zetten. „Maar ik heb de indruk dat het er goed uitziet. We verwachten eind de ze maand een definitief be sluit." Het vertrek van de bank kan een uikomst betekenen voor de vlakbij, aan het Schuttershof gelegen GAK-Groep. Het GAK laat onderzoeken of het moge lijk is het bankgebouw erbij te nemen. „Dan kunnen we onze dependence aan het Stations plein ontruimen", aldus mana ger facilitaire zaken J. Welle- man. „Ons kantoor en dat van de bank zijn mogelijk met een loopbrug te verbinden." Waterschap Het Waterschap Zeeuwse Ei landen zoekt definitieve huis vesting voor onder meer het project zeeweringen. Het huidi ge pand is tijdelijk en in het wa terschapskantoor aan de Piet Heinstraat is geen plaats meer voor de nieuwe afdeling. Vol gens dijkgraaf W. A Gosselaar zou de kantoorbouw aan de overkant van de straat één van de opties kunnen zijn. Duide lijkheid daarover bestaat echter nog niet. Hetzelfde geldt voor architectenbureau Rothuizen Van Doom 't Hooft dat in op dracht van Van Oorschot de haalbaarheidsstudie verricht voor het hele project. Bureau manager L. Zuidweg: „We on derzoeken of we ook ons eigen kantoor kunnen onderbrengen in het geheel. Maar we hebben zeker nog geen besluit geno men." Het architectenbureau is tevre den met de huidige locatie aan de Frans den Hollanderlaan. Het moet echter de ogen open houden voor andere huisvesting vanwege de groei van het be drijf. Bouwbedrijf Van Oor schot wil de identiteit van de vierde gegadigde nog niet ont hullen omdat de contacten met die onderneming nog te pril zijn. Het zou gaan om een bank. Gaat de verplaatsing van de ING-Bank door, dan krijgt ook het vroegere waterschapskan toor aan de Nassaulaan mis schien tijdelijk nieuwe bewo ners. Vanwege de verhuizing overweegt de bank daar de bo venlokale functies van het be drijf te laten bivakkeren. Direc teur Huis in 't Veld: „Het oude waterschapskantoor is één van de opties." De oude bedrijfsgebouwen op de kavel van Pik zijn de gemeente al jaren een doorn in het oog. foto Willem Mieras door Caroline Moerland HEINKENSZAND - De straathoekwerker die in de ge meente Borsele actief is, krijgt mogelijk de kans om zijn werk voort te zetten. Het dagelijks gemeentebestuur, het op bouwwerk en de politie zijn positief over de effecten die van zijn aanwezigheid uit gaan. Burgemeester en wet houders voelen er dan ook voor de gemeenteraad geld te vragen voor een voortzetting van het project. Ze willen éch ter eerst meer duidelijkheid over wat de straathoekwerker de afgelopen twee jaar heeft bereikt. Straathoekwerker Arjen Rolaff is begin 1996 aan de slag gegaan. Zijn aanstelling was aanvankelijk bedoeld als maatregel tegen het vandalis me in Heinkenszand. Gaande weg ontpopte hij zich echter als een bemiddelaar tussen jongeren en hulpverlening in de hele gemeente. Voorzien van een mobiele telefoon, zocht hij de Borselse jeugd op in zijn oranje Volkswagenbus je. Deze werkwijze leverden hem de titel 'polderwerker' en het project de bijnaam 't Busje' op. Omdat de gemeenteraad des tijds geld beschikbaar heeft gesteld voor een periode van twee jaar, rijst nu de vraag of het project ook in 1998 moet worden voortgezet. Verant woordelijk wethouder C. J. Elenbaas-Murre (CDA, wel zijn) is geneigd die vraag met 'ja'te beantwoorden. „Er gaan een aantal positieve effecten van zijn aanwezigheid uit." Probleem is echter dat moei lijk is aan te geven wat de straathoekwerker de afgelo pen twee jaar nu precies heeft bereikt. Elenbaas: „Wanneer iets niet meer gebeurt, hoe kun je dat dan meten?" Om de tafel Toch willen de gemeente en andere betrokken instanties een poging doen om duidelijk te maken wat de aanstelling van een straathoekwerker Borsele heeft opgeleverd. Bin nenkort gaan verschillende partijen met elkaar om de tafel zitten, onder wie vertegen woordigers van de Riagg (Regionale Instelling voor Ambulante Geestelijke Ge zondheidszorg). het ZCAD (Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs), de kinderbeschexming en het JAC (Jongeren Advies Cen trum). Samen zullen ze het project evalueren. De gemeen teraad krijgt hun bevindingen 13 november voorgelegd tij dens een speciaal op dit thema toegespitste infonnatieavond. Vervolgens zal de Borselse po litiek in december zich moeten uitspieken over verdere subsi- diëring van het project. Voor dat het zover is, moet ook wor den nagedacht over hoe de effecten van het project beter meetbaar kunnen worden ge maakt. Elenbaas: „We hebben tot nu toe een beetje gepio nierd en willen in de toekomst wat meer houvast kunnen bie den." KAPELLE - Wie maakt het mooiste bananenkunstwexk? Dat is de grote vraag bij een wedstrijd die door het fruitteeltmuse um Kapelle is uitgeschreven. De wedstrijd is bedoeld voor de jeugd van vier tot en met veertien jaar. Het kunstwerk mag niet groter zijn dan vijftig bij vijftig een- timeter, de materiaalkeuze is volkomen vrij. Waaraan denk je bij het woord 'bananamania', dat is de vraag die de deelne- mers tijdens de vervaardiging van het kunstwerk in het ach terhoofd moeten houden. Bananamania is immers de naam van de expositie die momenteel in het museum loopt. Deze tentoonstelling laat geen vraag over de gele, kromme vrucht onbeantwoord. Deelnemers aan de wedstrijd kunnen hun kunstwerk van woensdag 22 tot en met zaterdag 25 oktober en van woensdag 29 tot en met vrijdag 31 oktober in het museum tentoonstel len. MIDDELBURG - Iraanse asielzoekers demonstreren van daag (zaterdag) tegen de uitzetting van lotgenoten. Zij zijn niet tevreden over de door het ministerie van Buitenlandse Zaken opgestelde ambtsberichten over de mensenrechtensi tuatie in Iran. De demonstratie wordt gehouden in Den Haag en begint om 10 uur op het Plein bij de Tweede Kamer. Vanaf 8 uur vertrekt de bus vanaf het Asielzoekerscentrum in Middelburg aan de Kruitmolenlaan. TERNEUZEN - Geld trekken uit de muur. Het lijkt zo simpel, maar is het heus niet altijd. Een 21 -jarige man uit Helenaveen wilde op 31 juli dit jaar bij de ABN/AMRO in Breskens geld pinnen. De geldautomaat slikte - in plaats van geld te geven - zijn pasje in. De man raakte daarop buiten zinnen en begon vervolgens de automaat met stenen te bekogelen. Gisteren kreeg hij hiervoor op de zitting van de Terneuzense politierechter de rekening gepresenteerd: een boete van 400 gulden en het betalen van de schade, 333 gulden, aan de ABN/AMRO. Het vennoeden rees dat de verdachte, die niet op de zitting verscheen, door drankgebruik zijn pincode niet meer wist. OOSTBURG - Boeren kunnen een aardige bijdrage leveren aan de verfraaiing van het West-Zeeuws-Vlaamse landschap door op braakliggende landerijen bloemen te laten groeien. Inwoners van de streek en toeristen zouden tussen april en half september van een kleurige bloemenpi-acht kunnen ge nieten, als zo'n tien procent van de naar schatting duizend hectare braakliggende landbouwgrond in West-Zeeuws- Vlaanderen in een bloementuin verandert. Het Oostburgse WD-raadslid J. Provoost betoogde dat vrij dag in de commissie financiën. Geld voor het zaaigoed zouden de boeren kunnen krijgen uit het Oostbui'gse potje voor 'landschappelijke aankleding', stelde de liberaal zich voor. Winst hoeft niet het eerste oog merk te zijn. „Er zijn genoeg agrariërs van de flowex-power- generatie." IJZENDIJKE - Bij een felle brand in de Handboogstraat in IJ- zendijke is dondei'dagavond een woning volledig verwoest. Toen de brand uitbrak waren de bewoners in het pand aanwe zig. Zij wisten op tijd de woning te ontvluchten. Niemand raakte gewond. De oorzaak van de bi-and wordt nog onder-zocht, maar de poli tie denkt aan een technisch mankement. (Advertentie) fTo I Initial Varel Security bv VESTIGING GOES/TERNEUZEN Livingstoneweg 42, 4462 GL Goes I Telefoon: (0113)21 20 33 (0115)61 76 31 Telefax: (0113)23 29 98 (0115)61 13 81 Inbraakbeveiliging Brandbeveiliging ►Toegangscontrole T e treinbeveiliging ►Video observatiesystemen ►Securuty Management systemen ►Alarmcentraleservice ►Service en onderhoud door Marten de Jonqh GOES - Het CDA Goes wil de volgende raadsperiode de par keerproblemen in de stad oplos sen. Een taak die het huidige ge meentebestuur niet heeft opgepakt, aldus wethouder en beoogd lijsttrekker C. R. M. M. Linssen. De gebrekkige parkeersituatie is één van de on derwerpen in het vrijdag gepre senteerde CDA-verkiezings- programma. De Goese christen democraten lonken naar de kie zers onder het motto 'Met elkaar Voor elkaar'. Het motto lijkt wel erg veel op de titel van het landelijke CD A- verkiezingsprogramma 'Samen leven doe je niet alleen'. Louter toeval, haasl voorzitter P, Gruy- ters van het CDA-Goes zich te zeggen. Zowel landelijk als lo kaal leggen de christen-demo craten de nadruk op saamhorig heid in de samenleving. Burgei*s en organisaties moeten zich be wust zijn van hun eigen verant woordelijkheid, zelf initiatie ven ontplooien. Het is aan de overheid om daarvoor voor- waai-den te scheppen. Wat het parkeren betreft, Lins sen wil er alles aan doen om de patstelling binnen het gemeen tebestuur daarover te.doorbx-e- ken. De raad is diep verdeeld over dat onderwerp. Een aantal fracties vindt de problemen overtrokken. De wethouder wijst er echter op dat goede par keergelegenheid en bereikbaar heid van groot belang zijn voor het winkelcentrum. „De kwali teit van het winkelcentrum is nu uitstekend. Maar we zullen ex- veel energie in moeten steken om dat te behouden." Overigens verdient de Grote Markt in de ogen van het CDA een bredere functie dan alleen voor parke ren. Linssen wil de discussie echter niet toespitsen op het autovx-ij maken. „We moeten zorgen dat de markt een goede, brede functie krijgt, zowel eco nomisch als sociaal gezien. Dan gaan die auto's op den duur van zelf wel weg." Het CDA pleit verder voor een overzichtelijk Goes. Het keext zich bij voorbaat tegen eventue le herindelingsplannen of ande re maatregelen ter vergroting van de gemeente. Uitbreiding zal een negatieve invloed heb ben op het contact tussen bur gers en bestuurders, aldus het CDA Gruyters: „We willen dus geen gemeente Beveland." De christen-democraten willen de inrichting van woongebie den tot 30 kilometex-zones ver sneld voortzetten. Daarvoor moet meer geld worden vrijge maakt. De pax-tij respecteert de eerdere beslissing geen milieu onvriendelijke bestrijdings middelen meer te gebruiken bij het groenbeheer. Het CDA was daarvoor medeverantwoorde lijk. Het wil de ogen echter niet sluiten voor de onvrede bij veel inwoners over de huidige aan blik van straten en plantsoenen. Linssen: „We moeten het beleid aanpassen. Bijvoorbeeld dooi de toepassing van nieuwe, mi lieuveilige bestrijdingsmidde len." Cultuur Waar het gaat om cultuur ver dient vooral de amateuristische kunstbeoefening ondersteu ning, aldus het CDA Dat de pro vincie het accent wil leggen op kwaliteit en subsidie weghaalt bij de amateur-s, daarin kunnen de Goese christen-democx-aten zich absoluut niet vinden. De partij ziet het realiseren van de nieuwe schouwburg als een be langrijk doel. Het CDA -Goes kijkt overigens met tevreden heid terug op de afgelopen raadsperiode. De partij hult zich in stilzwijgen over de ver- dere invulling van de kieslijst. Meester Scherrenburg moest zelf de handen uit de mouwen steken alvorens hij in optocht naar school werd gereden. foto Willem Mieras De zes jaar oude betonnen weg van Poortvliet naar Sint-Annaland is aan reparatie toe. foto Willem Mieras door Marco van Barneveld POORTVLIET - De Bram Groe newegeweg tussen Poortvliet en Sint-Annaland krijgt een op knapbeurt. De weg vertoont op sommige plekken scheuren die moeten worden weggewerkt. De weg is in handen van het water schap Zeeuwse eilanden. Het wegdek is van beton. Volgens een woordvoerder van het wa terschap is het de bedoeling de weg wellicht ooit te asfalteren, maar is daar op dit moment nog geen geld voor. De opex-atie is op touw gezet met het oog op de verkeersveilig heid. Inspecties die afgelopen zomer werden gedaan leerden dat er op veel plekken scheuren in de weg zitten. Volgens een woordvoerder van de Heidemij, die toezicht houdt op het werk, zal binnenkort met de operatie worden begonnen. Het karwei zal hooguit een paar weken in beslag nemen. Volgens de Hei demij woordvoeder zal het ver keer nauwelijks last hebben van het wei'k. De weg is ruim zes jaar geleden aangelegd. „Er is des tijds gekozen voor een beton- baan vanwege de slechte onder grond", zegt de woordvoerder van de Heidemij. „Dan is beton handiger dan asfalt. Bovendien is beton op de lange duur goed koper. De aanleg is duurder, maar het onderhoud kost veel minder geld." Behalve om de re paratie van scheuren gaat het nu bijvoorbeeld om de vervan ging van betonplaten op een aantal plekken. (Advertentie) door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Weggebrui kers van en naar Middelburg en de kust van Walcheren moeten tot en met aanslaande dinsdag rekening houden met verkeers opstoppingen. De Nederlandse Spoonvegen begomxen vrijdag met de vernieuwing van de spoorwegovergang aan de Schx-oeweg. Vrijwel meteen om 17 uur leidde dat tot een file op de A58. Tij dens de avondspits stond er een file vanaf de op- en afritten bij Oost-Souburg tot aan de ki-ui- sing Slóeweg/Gerbrandystraat in Vlissingen. De werkzaamheden aan de spoorwegovergang bestaan uit het vernieuwen van de spoor staven en het vervangen van de wegvei'hardingen tussen de rails en de aansluitende wegge deelten. Volgens de planning is de over gang tot en met dinsdag 10 uur afgesloten. Ook fietsers en voet gangers kunnen die dagen geen gebnxik maken van de spoor weg. Bordjes venvijzen hen naai- het tunneltje onder het spoor bij de Agaatplaats. Met felgele box-den op de A58 bij de afslag Middelbui-g-centi-um en Domburg worden automobi listen doorverwezen naar de halfhoge brug in Vlissingen, x-ichting Nieuwe Vlissingseweg. Viijdag was meteen al duidelijk dat niet iedereen de aanwijzin gen opvolgde. Met name Duitse toeristen - de Nederlandse taal niet machtig - i-eden tóch de Schroeweg op om bij hotel Ar- neville tot de ontdekking te ko men dat de spoorwegovervang was afgesloten. Rond zeven uur was van de aan vankelijke, aarzelende ver keersopstoppingen bijna niets meer te merken. Alleen op de Nieuwlandseweg en de Kanaahveg - de alterna tieve route om het Middelburgse centrum te bei-eiken - was het wat drukker dan normaal. 24-uurs meldkamer-service beveiliging Technisch Beveiligingsbedrijf S Erkend Uneto Beveiligings installateur Inbraak •Toegangscontrole Brand •T.V.-bewaking Winkeldiefstal Overval GOES/KLOETINGE Technisch alarm Terreinbeveiliging door Caroline Moerland 's-GRAVENPOLDER - De Koningin Julianaschool in 's- Gravenpolder vierde vrijdag uitbundig het jubileum van 'meester' H. Scherrenburg. De leerkracht is 25 jaar in dienst bij het basisonderwijs op ge reformeerde grondslag in 's- Gravenpolder. En omdat hij nooit een andere werkgever heeft gehad, stond de school ook meteen stil bij Scherren- burgs 25-jarig jubileum als onderwijzer. Alle van de ongeveer vierhon derd leerlingen van de Konin gin Julianaschool stonden vi-ijdagmoi-gen bij Schex-ren- burg óp de stoep. Met behulp van een megafoon riep collega J. H. Schipper hem op naar buiten te komen. Daar stond een boerenwagen klaar met een trekker ervoor Om aan te duiden dat die wagen voor Scherrenburg was bestemd, hadden de leei'lingen hem aangekleed met namaak-kof- fie en namaak-sigaretten van het merk 'Hillebrandaris' (Hillebrand is de voornaam van de jubilaxds). „Hij houdt vreselijk vankoffie en lust ook gi'aag een sigaretje", legt col lega Schipper uit. Scherrenburg nam plaats op de wagen, samen met zijn leerlingen uit groep vier en werd zo naar school gereden. De hele school volgde hem. zingende kleuters met papie ren mutsen voorop. Eenmaal in het schoolgebouw gearri veerd, kreeg de jubilax-is een slingeruurwerk aangeboden. Daarmee was het feest echter nog lang niet afgelopen, 's Middags gingen alle leerlin gen samen met het echtpaar Scherrenburg op vossenjacht. De 'vossen' waren de leer krachten van de Koningin Julianaschool die zich her en der in 's-Gravenpolder had den verschanst, 's Avonds was er bovendien een receptie voor de jubilaris.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 45