Zeeuwse Vlegel Roomboterkoek Minder drugsoverlast in Terneuzen PZC PRINTLMPS WELK- END Van Gelder BV opent kantoor in Zierikzee AVZV geeft twee miljoen gulden terug aan gemeenten zeeland z21 Goereese specialist bakt nieuwste product van milieuvriendelijk geteelde tarwe in detail ondernemend zeeland de kwestie agenda Commissaris: omslag in denken over dialect zaterdag 11 oktober 1997 door Claudia Sondervan GOES - Het Zeeuwse Vlegel Roomboterkoekje, het vijfde product onder de vleugels van de Stichting De Zeeuwse Vle- De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der redactie van Claudia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk worden aan geboden aan de redactie van de PZC, postbus 18, 4380 AA Vlissingen, of via fax 0118-470102. Veertig Hulster winkeliers beginnen vandaag (zaterdag) en zondag met het nieuwe elek tronische spaarprogramma Loko. Per 250 op de chipkaart gespaarde loko's krijgt een klant een waardebon van 25 gulden. Burgemeester A Kes- sen geeft de spaaractie van daag om 10.00 uur zijn zegen bij Petrus en Paulus in de Over- damstraat. Voor die taak ont vangt hij vijfhonderd gulden, bedoeld voor het restauratie fonds van de basiliek. Kessen draagt een uitvergrote lokopas naar een informatietent op de Grote Markt. Hulst zet de actie kracht bij met een zeppelin bo ven de stad en optredens van jeugdcircus Reinardi op beide dagen om 14.00 uur. Het seminar U en de euro dat de Rabobank Schouwen-Zie- rikzee dinsdag H^oktober in Zonnemaire houdt' heeft nog enkele plaatsen vrij. De twee bijeenkomsten met dezelfde ti tel die op 20 oktober in Burgh- Haamstede en 28 oktober in Zierikzee worden gehouden, zijn al volgeboekt, meldt de bank. De drie seminar's zijn de laatsten in een reeks van vijf die de bank sinds eind septem ber houdt over de euro en waar voor zich in totaal 1050 mensen inschreven. De bijeenkomst vindt plaats in het dorpshuis aan de I. M. van de Bijlstraat in Zonnemaire. In november wordt het nog eens herhaald. gel, kan vandaag (zaterdag) op twee locaties worden geproefd: op de Ekomarkt in Vlissingen tussen 10.00 en 16.00 uur bij het MicMec aan de Koren bloemlaan en op de Herfst- markt in Roosendaal tussen 10.00 en 16.00 uur op de Oude Markt. Deze herfst komt bo vendien een vervolg op de pak ketten Zeeuws scharrelvlees met vacuüm verpakte gerookte Zeeuwse hammen en gerookt spek, vertelt coördinator Jan Koeman van de stichting. Het Zeeuwse Vlegel Roombo terkoekje is verkrijgbaar bij bakkers en speciaalzaken met streekeigen producten. Het volkorenkoekje kost 2,95 per pakje en wordt gebakken van milieuvriendelijk geteelde tar we die tussen molenstenen ge malen wordt. Het koekje ontstond op Goe- ree-Overflakkee. Verkoper P. Grinwis van Nipius Banket in Ouddorp initieerde de verwer king van vlegelbloem tot Ni- piuskoekjes. Directeur E. J. Tanis is tevreden over het eer ste resultaat van de samenwer king. Nipius Banket is gespeci aliseerd in de productie van roomboterkoekjes. Dagelijks werken vijftig mensen aan de ambachtelijke productie van veertig soorten roomboter koek. De koekjes worden ver kocht onder diverse merkna men in alle grote supermarkten in Nederland, vertelt Tanis. Ambachtelijk Het vlegelkoekje is voor Nipius bijzonder, meent Tanis. ,,Het heeft een eigen karakter. Het wordt wel heel ambachtelijk gemaakt. Wij halen bloem doorgaans uit de silo, deze bloem wordt met zakken van de molen aangevoerd." J. Eversdijk BV in Goes is groot handel voor de roomboter koekjes. Koeman is blij met de samen werking met Nipius. „Op deze manier willen we het graag: een geltarwe op Goeree steeds af, aldus Koeman. „Onze huidige telers leveren nog voldoende. Voor we de teelt naar de nieuwe gebiedsdelen van Zeeland brengen, moeten we eerst meer afzet hebben." Het veroveren van marktpositie is steeds het ondernemer die met een pro ductplan naar ons komt", ver telt hij. Van Goeree-Overflak- kee krijgt de stichting al een aantal jaren vragen om infor matie van boeren, maar de stichting hield de teelt van vle- grootste probleem van de stich ting. De afzet van de vorig jaar verschenen vleespakketten ontwikkelt zich maar matig, schetst Koeman. „De twintig kilo-pakketten van schar relrund en -varken doen het aardig bij boeren die al een ei gen klantenkring in de omge ving hadden. Bestellingen op Schouwen en Tholen moeten echter van ver komen. In die streken is veel concurrentie van boeren die buiten het pro ject zelf vlees aanbieden van ei gen slacht." Bier De nog te geringe afname van het Zeeuws Vlegelbier krijgt mogelijk een impuls door een Zeelandbrede reclamecam pagne. Op Schouwen-Duive- land werd het bier afgelopen zomer met advertenties gepro moot met als gevolg dat die re gio alleen nu evenveel vlegel- Productie van roomboterkoekjes bij Nipius Banket in Ouddorp. foto Pieter Honhoff door Herre Stegenga ZIERIKZEE - Commissaris van de koningin drs. W. T. van Gelder heeft vrijdag in Zierik zee het nieuwe regiokantoor geopend van aannemings maatschappij Van Gelder BV. Het Elburgse bedrijf is sterk in opkomst in het zuidwesten van Nederland en streek neer in Zierikzee vanwege de centrale ligging in het werkgebied. Het nieuwe kantoor bevindt zich aan de Industrieweg op bedrijventerrein de Zuidhoek. De Van Gelder Groep is actief op het gebied van grond-, weg en waterbouwkunde, cultuur techniek, kabel- en leidingnet ten en montagewerken. De aannemingsmaatschappij was onder meer betrokken bij de aanleg van Port Zélande en het transferium bij Renesse. De commissaris van de konin- .gin zei in zijn openingstoe spraak dat het zuidwesten van het land wel eens 'gouden del ta' zou kunnen worden voor de Van Gelder Groep „Sprekend voor Zeeland voor zie ik nog aanzienlijke infra structurele ontwikkelingen." bier afneemt als de rest van Zeeland. „Vorig jaar was de af zet nog niets: zo'n 200 kratten. Dat is verviervoudigd naar 800 kratten, 3600 liter in drie maanden. Komend najaar be sluit de stichting of een Zeeuw se campagne haalbaar is." Lions Club houdt golfactie GOES - De Lions Club Goes houdt een actie onder bedrij ven voor de Sportclub Gehan dicapten Bcvelanden. De actie heet 'Hole in one' en komt erop neer dat golfballen worden verkocht met de opdruk van een bedrijf. De opbrengst is be stemd voor de gehandicapte sporters. Zij kunnen daarmee de huur van sportzalen en de aanschaf van trainings- en wedstrijdattributen betalen. De Lions Club Goes speelt in op de aanwezigheid van een golf baan bij Goes. De actie is ge richt op de uitwisseling van relatiegeschenken tegen de jaarwisseling. Bedrijven kun nen aan hun relaties golfballen met het bedrijfslogo cadeau ge ven. De ballen zijn goedge keurd door de Nederlandse G.olfbond. Heljo op digitale autoboulevard VLISSINGEN - Een samen scholing van bedrijven die al lerhande diensten leveren rond de automobiel: dat is de Inter- net-site AutoFocus die Auto- taal heeft geopend. De technische groothandel voor autobedrijven Heljo Au tomaterialen op het Vlissingse industrieterrein Vrijburg is behalve 'bewoner' van deze au toboulevard op het computer netwerk ook agent voor Auto- Focus. Autobedrijven of branchegelieerde ondernemin gen in Zeeland die willen aan haken op de site kunnen dat via Heljo, vertelt directrice C. W. Jongepier-Pundke. Heljo en Autotaai presenteren de site vanaf dinsdag 14 oktober op Contacta in de Zeelandhallen in Goes. Brug Sluiskil nacht gestremd SLUISKIL - De draai brug over het Kanaal van Gent naar Temeuzen in Sluiskil is dinsdag 14 ok tober vanaf 23.00 uur tot woensdag 6.00 uur afge sloten voor al het wegver keer. Dit in verband met technische werkzaamhe den aan de brug. De aandrijving van de middenpijler en het sys teem dat de brug omhoog en omlaag drukt worden op onderhoud gecontro leerd. Binnenkort wordt de draaibrug een heel weekeinde gestremd om dat dan de uiteinden van de brug worden geschil derd. Wanneer dit gebeurt is nog niet bekend. door Manon Kotvis Drugsrunners die op scooter tjes door de straat scheu ren, groepjes dealende jongeren op de hoek van de straat en junks op de stoep. Uit onder zoek van het Groningse bureau Intraval is de conclusie getrok ken dat deze taferelen in de Ter- neuzense binnenstad dit jaar in tegenstelling tot de andere Ne derlandse binnensteden zich flink minder hebben afgespeeld dan vorig jaar. Ook blijkt uit het onderzoek dat de overlast van drugspanden en koffieshops en het aantal drugsgerelateerde geweldsdelicten fors is afgeno men. De Intraval-onderzoekers zeggen dat de binnenstadbewo ners zich hierdoor een stuk vei liger zijn gaan voelen in hun ei gen buurt. Uit een rondvraag onder de be woners van de binnenstad in Terneuzen blijkt dat de drugs overlast momenteel inderdaad minder erg wordt gevonden dan het voorgaande jaar. Maar vol gens een aantal mensen is dit niks nieuws, omdat het al jaren op en af gaat. Binnenstad De 60-jarige R. van der Klooster woont al tijden in de binnen stad. „Ik vond het tot voor kort inderdaad een stuk verbeterd, maar de laatste veertien dagen loopt het hier weer stampvol met van die gasten. Het is net of ze het weer losgelaten hebben. Maar het gaat toch wel meer op en af. Als er hier dan weer zo'n drugspand gesloten wordt en die mensen gaan ergens anders naar toe, wordt het hier weer minder, maar dan hebben ze er ergens anders wel weer last van", zegt Van der Klooster Overigens vindt ze 'overlast' een (Advertentie) groot woord. Van der Klooster: „Het is wel vervelend als ze sa menscholen en je voelt je toch wel een beetje rot als je er langs moet, want ze gaan dan geen stap uit de weg. Maar verder heb ik er geen last van, want ze val len je niet echt lastig. En je groeit er ook in mee. De eerste jaren keek je je ogen uit, zo van waar komt dat allemaal van daan. Maar nu kijk je er niet meer van op." Ook A Eier-Brugs, die al 20 jaar in de binnenstad woont, ziet de drugsoverlast toenemen en af nemen door de jaren heen, maar is blij dat het nu weer wat rusti ger is. Eier-Brugs: „Er is pasge leden weer iets opgerold in de straat en sindsdien heb ik hier geen drugskoeriers meer gezien. Ook op de hoek van de straat is er weer een pand ontruimd, er gaat zo steeds meer en meer weg. Op het moment vind ik de overlast dan ook wel weer mee vallen. Vroeger was dat heel an ders. Toen liepen er vooral van die ongure types in de straat, nu zie je tenminste weer veel 'ge wone' mensen lopen. Ik voel me hierdoor toch wel weer wat vei liger. Als ik thuis kom, heb ik niet het gevoel dat ik meteen de achterdeur moet gaan afsluiten. Want het was hier eerst echt ver schrikkelijk. Nu zie je natuur lijk ook nog wel eens van die gastjes staan bij de koffieshops, maar het is niet meer zo dat ze voor je huis langslopen. Ik vind dat best. zolang ze mij maar niet meer lastig vallen." Koeriers Ook H. Rensen vindt het geen probleem als er bijvoorbeeld een koffieshop in de buurt is, als hij er maar geen hinder van on dervindt. „We zitten er hier middenin, maar we hebben er geen last van. Vroeger wel, toen kwamen koeriers en dealers hier door de straat. We hebben er veel last van gehad, toen ze hiel de boel bevuilden en rolluiken omhoog trokken. We zijn ook wel eens 's nachts wakker geroe pen en geschreeuwd." C. van de Zalm werkt in een res taurant en merkt aan reacties van klanten dat dealers, run ners en junks niet meer zo'n stempel op de openbare ruimte drukken als vorig jaar. Van de Zalm: „Er stonden altijd veel drugskoeriers in de straat en die spraken dan mensen aan. Je hoorde daar toeristen in het res taurant over vertellen. Maar nu hoor je bijna nooit meer dat mensen aangesproken worden. Je ziet ze ook een stuk minder door de straat rijden op hun scooters." Een enkeling is niet zo positief gestemd en ziet de nu rustige pe riode als stilte voor de storm. H. Dieleman-Kloes: „De drugs overlast is fors afgenomen? Nou, ik vind het anders nog een behoorlijke troep in de binnen stad. Weet je wat het is, het is nou slecht weer en dan ver schuilen ze zich. Die moeten ook ergens naartoe als het weer zo als nu is. Maar als het straks mooi weer is, zie je ze weer over al lopen." Sportieve najaarsmode voor het hele gezin. Ontdek de nieuwe vrijetijdscollecties van Donaldson, Escada Sport, Polo Ralph Lauren, Burberrys en La Gaviotta. Donaldson, nu ool< voor de allerkleinsten. Accessoires van Mulberry Printemps Week-end Kaai 9 in Sluis UlOlH" 00-31-117 46 16 68 door A. J. Snel MIDDELBURG - Het Zeeuws dialect is een seri eus onderwerp van aandacht geworden. Dat con stateert commissaris van de koningin Van Gelder in zijn jaarverslag. Hij heeft bij herhaling gepleit voor opwaardering van het dialect. Hij schrijft nu: „Wil het dialect niet terechtkomen in de sfeer van folklore en nostalgie met gevaar voor langzaam uitsterven, dan zal het dialect als door Marcel Modde TERNEUZEN - De Zeeuws- Vlaamse gemeenten krijgen twee miljoen terug van het openbaar lichaam Afvalstof fen verwijdering Zeeuws- Vlaanderen. Het gaat om een deel van het exploitatie-over schot van de AVZV over 1996. De gemeenten kunnen de mee valler naar eigen inzicht gebrui ken om de lastenverhoging op dit vlak te drukken of zelfs te verlagen. Het overschot van 1996 bedraagt in totaal ruim 4,6 miljoen. Daarvan wordt nu 2,6 miljoen gulden doorgesluisd naar de algemene reserve. In eerste instantie wilde het da gelijks bestuur van het open baar lichaam volstaan met een teruggave van 1,5 miljoen. Vijf ton wilde het DB toevoegen aan de investeringsreserve voor de bouw van een installatie die gas moet gaan onttrekken aan de af valberg op de stortplaats aan de Koegorsstraat. De vertegen woordigers van de gemeenten Axel en Sas van Gent verzetten zich vrijdag in de algemene ver gadering tegen dat voorstel. Ze vonden steun bij hun collega's van Hontenisse en Sluis-Aar- denburg, waarna er voor de drie grote gemeenten weinig anders opzat dan zich daarbij aan te sluiten. „De AVZV heeft nu al 28 miljoen gulden aan reserves opge bouwd. Moeten we dan zo moei lijk gaan doen over het putten van een half miljoentje extra uit die algemene pot voor de stort- gasontrekkingsinstallatie?", al dus de Axelse wethouder A van Waes. Hij werd in die visie voorgegaan door ing. J. van Rest. De burge meester van Sas van Gent trad gisteren aan als nieuw algemeen bestuurslid van het openbaar li chaam. Zij vervangt de twee we ken geleden overleden wethou der L. Marquinie. Van Rest had weinig goede woorden over voor de wijze waarop het dagelijks bestuur haar investeringsvoor- stel voor de stortgasinstallatie had onderbouwd. „Ik hou er niet van op basis van dit soort vage argumenten beslissingen te némen. Ik zeg het u maar ge lijk. We praten hier wél over geld van de burger." Haar eerste optreden binnen AVZV-verband wekte zichtbaar irritatie op bij de Temeuzense wethouder en bestuursvoorzit ter K. van der Hoofd. Ook al om dat Van Rest als enige moeite had met de aanwijzing van twee cent extra per kilogram oud pa pier als onderdeel van de uitke ring aan de gemeenten, 'ten be hoeve van ophoging van het subsidie'. Oormerken „Waarom moet u dit bedrag zo expliciet oormerken? Als de verenigingen daar achterko men, willen ze het geld natuur lijk gelijk hebben. Hoe kunnen de gemeenten nu zelf nog bepa len wat ze bier mee willen doen? Dit heeft weinig meer weg van een advies aan de deelnemers van het openbaar lichaam", vond de Sasse burgemeester. Volgens Van der Hoofd houden de gemeenten die vrijheid wel degelijk. Hij kreeg op dat punt bijval van de Hontenisser wet houder B Pauwels en zijn colle ga J. du Fossé van Sluis-Aar- denburg. Afsluiting in de Temeuzense binnenstad vanwege de ontruiming van een drugspand. foto Peter Nicolai een verworven cultuurgoed bij de tijd gehouden en veel meer gebruikt moeten worden." Van Gelder signaleert dat in de media in toene mende mate aandacht aan het dialect wordt be steed en dat hier en daar ook binnen het onderwijs met dialect gewerkt wordt. „Bovendien word ik meer dan in het verleden in het dialect aangespro ken. Ik beweer niet dat ik die omslag teweegge bracht heb, maar ik zie een tendens die overeen komt met mijn pleidooi." EVENEMENTEN zaterdag BERGEN OP ZOOM - De Botte Hommel, 22.30 uur: Dance/jungle-formatie Opex; Schouwburg, 20.15 uur: Concert Tour nee Europa met Maria de Lourdes; DOMBURG - NH kerk, 20 uur: Concert Kleinkoor Cappella Terra Tremens; GOES - 't Beest, 19.30 en 20.45 uur; Le zing Diana Linssen 22.30 uur: Concert Lee Ranaldo and William Hooker; HEINKENSZAND - Tent aan 't dijkje, 17.30 uur: Scoutrockfestival '97; KAMPERLAND - Café-restaurant Papil- Ion, 19 uur: Concert Kwintet Jazzebel; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 14.30 uur: Het 1000 bomenbos door duo Muis en Leeuw; MIDDELBURG - Kloveniersdoelen, 14 uur: Zeeuws Kinderboekenbal met duo RijnenTrijn; Concert- en gehoorzaal, 19.30 uur: Gos pelimpuls met elf koren; OOSTERLAND - NH kerk, 20 uur: Concert chr. gemengde zangver. VZOS; RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort (t/m okt.); SAS VAN GENT - De Speye, 19.30 uur: Toneelver. Siesa met blijspel Frits; TERNEUZEN - Zuidlandtheater, 10.30 uur; Poppen- en berenbeurs; VEERE - Grote Kerk, 21 uur; Theaterge zelschap Compagnie Serge Noyelle met Medea's Kinderen; VLISSINGEN - MEC, 11-16 uur: Milieu markt en rondleidingen door natuurtuin; De Piek, 22 uur: Rockconcert Hallo Ven- ray; Arsenaal, 10-18 uur: Workshop over tin nen soldaatjes; ZIERIKZEE Brogum, 22 uur: Concert bands Capablanca? en Sjako!. EVENEMENTENzondag BURGH HAAMSTEDE - Lunchcafé Bran- denburgh, 15 uur: Concert band Doris Day en Andere Stukken; HOOGELANDE - Kapel van St. Maarten, 14.30 uur: Concert Kempisch vocaal en semble Kwarts; RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort (t/m okt.); VLISSINGEN - Arsenaal, 10-18 uur: Workshop over tinnen soldaatjes. Arsenaaltheater, 15 uur: Chileense zan ger/gitarist Oscar Andrade; VROUWENPOLDER - Veerse Gatdam, 11 uur: Wereld Vredes Vliegerdag. BERGEN OP ZOOM - Roxy, zat 14 uur: 101 Dalmatiërs;zat. 14, 16.30, 19 en 21.45, zon. 14, 16.30 en 20 uur: The Lost Wrld; zat. 16.30, 19 en 21.45, zon. 14, 16.30 en 20 uur: My Bst Friend's Wedding; Cinemactueel, zat. en zon. 14 uur: Lady en de Vagebond; zat. 14,18.45 en 21.30, zon. 13.30,16.15, 18.45 en 21.30 uur: Air Force One; The Lost World; zat. 18.45, zon. 16.15 en 18.45 uur: Bean; zat. en zon. 21.30 uur: Face/Off; zat. 23.59 uur: The All-Night Horror Show 5; GOES - Grand, zat. en zon. 14,19 en 21.30 uur: The Lost World; 't Beest, 20.45 uur: Buenos Aires vica ver sa; HULST - De Koning van Engeland, zat. 14, 19.30 en 22, zon. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur: The Lost World; Austin Po wers; zat. 19.30, zon. 13.45 en 1$ 15 uur: Bean; zat. 19.30, zon. 13.45 en 21.30 uur: Conspiracy Theory; zat 19.30 en 22, zon. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur: Air Force One; My Best Friend's Wedding; zat. 22, zon. 13.45 en 21.30 uur: Copland; zat. 22, zon. 19 en 21.30 uur: Face/Off; MIDDELBURG - Cinema, 14 uur: Napole on (kinderfilm); 16 uur: Brassed Off; 19.30 uur; Twin Town; 22 uur: Night Falls on Manhattan; zon. 14 uur: For Rosean- na. 16 uur: Island on Birdstreet; 20.30 uur: Chinese Box; VLISSINGEN - Alhambra, zat. en zon. 14 en 19 uur: George uit de Jungle; zat. en zon. 14,19 en 21.30 uur: The Lost World; AirForceOne.zat 14,19 en 21.30, zon. 19 en 21.30 uur: My Best Friend's Wedding; zat. en zon. 21.30 uur: Copland; zon. 14 uur: Napoleon (kinderfilm). TENTOONSTELLINGEN SINT ANNALAND - Museum De Mee- stoof, zat. 14.15-16 45 uur: Foto-exposi tie 'Bruidssuikers en wittebroodsweken', trouwrituelen (t/m okt.); AXEL - Streekmuseum, zat. 13.30-17 uur: Foto's van Jos Talboom (t/m 25/10); BERGEN OP ZOOM - Galerie 't Lieve- vrouwke, zat. 13.30-18 uur: Amy van Son, keramische objecten en Linosnedes (t/m 1/11); Markiezenhof, 14-17 uur- Peter van Straaten, tekeningen (t/m 10/1/98); De Mollegangen, zat. 10-17 uur Clemens Briels en Willy De Meester, schilderijen en beelden (t/m 9/11 Stu-Art Galerie, zat. 11-17 uur: Kobus Rijsdijk. werken op papier en doek (t/m 9/11); BRESKENS - Visserijmuseum (ruimte naast museum), zat. 10-12 en 14-17 uur: XXL, ontwerpen muurschilderingen van Johnny Beerens (t/m 1/11); BURGH-HAAMSTEDE - De Burghse Schoole, zat. 13.30-16 uur: 'Rozen ver welken, scheepjes vergaan'over 150 jaar poëziealbums; 'Hazen en konijnen'; 'Vlinders' (t/m 25/10); De Bewaerschole, zat. 13.30-16.30 uur: 'Een ongekende schittering' Bob Ver- schueren (t/m 1/11); DOMBURG Museum Marie Tak van Poortvliet, 13-17 uur: 'Ferdinand Hart Nibbrig en Zeeland' (t/m 2/11 GOES - Museum, zat. 13-16 uur: Schilde rijen van Arend Hijner (t/m 15/11); GROEDE - Galerie De Ouwe Smisse, 9.30-17, zon. 14-17 uur: Florinda Suarez, schilderijen (t/m 26/10); HULST - Galerie Rattenfanger, 13.30-17 zon. 14-17 uur: Lydia Klop-Steendijk, aquarellen, olieverd, potlood en pastelk rijt (t/m 11/10); KAPELLE - Fruitteeltmuseum, zat. 10-17 uur: 'Banana-mania' (t/m 27/3/98); MIDDELBURG - Zeeuws Museum, 11-17. zon. 12-17 uur: 'Nehalennia 350 jaar" (t/m 1/3/98); Pieter Slagboom, een visie op de uitbreiding van het Zeeuws Museum in de Abdij (t/m 2/11); De Vleeshal, 13-17 uur: 'De verborgen stad', werk van 23 kunstenaars (t/m 19/10); Joop Dam/hommage aan (t/m 11/10); Galerie 't Haentje te Paart, 14-16.30 uur: Els van Baarle, gedachten in textiel; Hans Keukelaar. schilderijen en Stefaan de Visscher, objecten in de tuin (t/m 12/10); Ramschip Schorpioen, 10-17 uur: Annet te Kuyper en Joke Bos, schilderijen (t/m 2/1 D. Zeeuwse Bibliotheek, zat. 10-13 uur: Ten toonstelling oude foto's en ansichtkaar ten 'verkeer en vervoer" (t/m 25/10); Willy De Houck, stempelen en stampen (t/m 15/11); Galerie Het Gouden Briefke. zat. 10-17.30 uur: Rien Goené, beelden (t/m 23/10); Galerie T. zat. 11-16 uur: Inge Notschae- le, beelden en Peter Kromhout, schilde rijen (t/m okt.); NEELTJE JANS - Waterland, 10-17.30 uur: "Waterwereld, leven in de delta van Bangladesh' (t/m 3/11); OOST-SOUBURG Watertoren, 12-17 uur. Werken van diverse kunstenaars (t/m 9/11); OUDDORP Bezoekerscentrum de Gre- velingen, 10-17 uur: Betsy de Jonge, klei- sculpturen en A. de Jonge, foto's (t/m 31/10); RENESSE - Plus Min, 13-18 uur: Objecten i Ben Zegers (t/m 19/10); SLUIS - De Raadskelder, 14-17 uur: Yves Velter, schilderijen (t/m 12/10); TERNEUZEN - Galerie Trouvaille, zat. 9- 17 uur: 'Muziek Spiegel der Kunsten', Marjoke Schuiten,, grafiek en Lou Hey- nens, schilderijen (t/m 15/10), THOLEN - Galerie 't Huis Tijdverdrijf, zat. 10-16 uur; Alexander Vachrameev, aqua rellen (t/m 25/10); VEERE - De Schotse Huizen, zat. 12-17 uur: llona Schmit, werken (t/m 31/10); VLISSINGEN - Bellamy 19, 13-17 uur: Huub de Bode en Hein Dingemans 'een ontmoeting' (t/m 2/11); WOLPHAARTSDIJK Galerie De Hoekweide, zat. 13-17 uur: Leo de Jong, materie, schilderijen en tekeningen (t/m 11/10); IJZENDIJKE - Streekmuseum, zat. 13-17 uur: '125 jaar Groei en Bloei' (t/m 25/10), 'Het aangespannen trekpaard' (t/m 25/10). HULPCENTRA Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 112. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zee land, tel. 0118 412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 0118 615551 (dag en nacht bereik baar). Chr. Hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel 0118 625414 Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0118 469869 (dag en nacht bereikbaar). Kindertelefoon Zeeland, tel. 0800 0432 (gratis), dag. van 14.00-20.00 uur. Bureau Vertrouwensarts Kindermishan deling, tel. 0118 628800. Aids Infolijn, tel. 0118 638384. De politie houdt vandaag snelheidscon troles op Rijksweg N61 ter hoogte van Hoeken indeVergaertpolderbij Philippi ne. Verder wordt doorlopend gecontro leerd op de N288 Middelburg-Koudeker- ke-Westkapelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 63