Goes stoot horeca voor het hoofd PZC „Milieufederatie wil -aanwijzing locaties 'Windmolens Borsele In De Wolfshoek is het goed wonen Maatschappelij k werk is belangrijk vangnet voor mensen Even vogeltje kijken zeeland 15 Burgemeester ontkent buitensluiten deel horeca van vergadering Spoorlijn Antwerpen Bergen op Zoom nog niet in de inspraak Verwaarlozen laan komt op ekening van Voord-Beveland Studie privatisering vismijn Colijnsplaat kostbaar Mogelijk misdrijf voorkomen Terneuzen schenkt theaterticket Statenleden D66 naar Oostburg Boetes voor fietsen op brug Rijksweg A58 gaat toch dicht Sluis gestremd in Vlissingen Vandalen steken banden lek zaterdag 11 oktober 1997 door René Schrier GOES - De Goese burgemeester drs. D. J. van der Zaag probeert de horecaondernemers in de Ganzestad tegen elkaar uit te spelen. Dat verwijt komt van een aantal leden van de Vereni ging Horeca Goes. Aanleiding is een vergadering aanstaande maandag over de sluitingsuren jvan de Goese horeca. Voor die vergadering zijn alleen onder nemers, die zijn gevestigd aan de Grote Markt uitgenodigd en wel in het bijzonder de bedrij ven aan de Oostkant van de markt. Andere horecaonderne mers mogen daar niet bij zijn. De Goese burgemeester drs. D. J. van der Zaag houdt het er op dat alles op een misverstand be rust. Bij toeval kwam één van de an- 'dere ondernemers achter de ver gadering. Hij nam contact op met de gemeente en kreeg te ho ren dat de vergadering niet over de sluitingstijden gaat. Op de uitnodiging aan de onderne mers op de Grote Markt staat echter in de aanhef 'overleg in zake vrije sluitingsuur' en in de brief zelf staat letterlijk 'Het ge sprek zal onder meer gaan over het vrije sluitingsuur'. Toen aan de burgemeester een schriftelij ke uitleg werd gevraagd liet die via zijn secretaresse per fax we ten dat de bijeenkomstuitslui tend bedoeld is om met een aan tal horecaondernemers van de Grote Markt te praten over een onderwerp, niet de sluitingstij den betreffende'. Bestuur Ook het bestuur van de Vereni ging Horeca Goes is niet wel kom. Voorzitter B. Ooijen vindt het niet juist dat de burgemees ter met een deel van zijn leden gaat praten, terwijl het bestuur van Horeca Goes pas daarna over de sluitingstijd kan komen praten: „We willen eerlijk be handeld worden en niemand door Lianne Sleufjes DEN HAAG - Nut en nood zaak van de aan te leggen spoorlijn Antvverpen-Bergen op Zoom komen pas aan de orde als de zogeheten Tracé- wetprocedure is begonnen. Dan wordt ook gekeken naar allerlei tracévarianten, mo gelijke aftakkingen, gevol gen voor het woon- en leef milieu en de omvang van het studiegebied, antwoordt het kabinet op de reacties van provincies, gemeenten en omwonenden op het ont werp. Een van de mogelijke zijlij nen is een zuidwestboog die het Sloehavengebied ver bindt met de Antwerpse ha ven. De meeste reacties die nu zijn gegeven op het plan voor de spoorlijn zijn te voorbarig, blijkt uit de antwoorden van het kabinet. Die zijn aan de beurt als de Tracéwetproce dure is begonnen. Om die te kunnen starten moet de spoorlijn echter eerst opgenomen zijn in het structuurschema Vérkeer en Vervoer. Daarvoor moet het parlement het kabinets standpunt goedkeuren. Dat is deze week naar de Tweede Kamer gestuurd. Het kabinet wil de goederen- lijn van het Antwerpse ha vengebied naar de spoorlijn Goes-Bergen op Zoom door trekken, met de mogelijkheid van een zuidwestboog. Uit onderzoek blijkt volgens het kabinet dat vanaf 2005 een capaciteitstekort optreedt tussen Roosendaal en Ant werpen. door Caroline Moerland GOES - De Zeeuwse Milieu Fe deratie (ZMF) vindt dat de ge- j Meente Borsele- locaties voor windmolens zou moeten aan- trijzen. Dat staat in de reactie ran de ZMF op het ontwerp-be- stemmingsplan voor het lande- I lijk gebied. De milieu-organisa- 3 lie vindt het vreemd dat in het plan geen enkele locatie is be- stemd voor windmolens. En dat terwijl de Borselse wethouder flrs. P. J. Vollaard zich onlangs bij het tienjarig jubileum van j Zeeuwind een voorstander joonde van de plaatsing van 3 windmolens. 3 Perder vindt de ZMF dat het pntwerp-bestemmingsplan op ommige punten niet gedetail- 3 jeerd genoeg is. De milieu-orga- bisatie vreest dat sommige CORTGENE - De zware storm 'an februari dit jaar gaat de ge- neente Noord-Beveland meer ;eld kosten dan zich aanvanke- ijk liet aanzien. let haantje en het kruis van de lervormde kerk in Kortgene, lie in hun val ook nog een stuk lekwerk meenamen, waren vol- ens de verzekering niet vol- oende onderhouden. Van de otale herstelkosten, 32.500 ulden. betaalt de verzekering laar 7.500 gulden en dat dan og als een gebaar van uitei-ste oulantie. ijdens de storm denderde het aantje met zijn ijzeren kruis- ekroning naar beneden. Ook e ijzeren ballustrade rond de oet van de torenspits werd be- diadigd. Onderzoek toonde an dat de draagstang van de aan- en het kruis gedeeltelijk as doorgeroest, reden waarom e verzekering niet wilde beta- in. 'egemeente, die eigenaar is van e toren, moet nu zelf de rest, 5.000 gulden, ophoesten. De ommissie openbare werken en tilieu vergadert maandag 13 ktober over een voorstel om oor het herstel geld te lenen. De penbare vergadering wordt ehouden in het gemeentehuis i Wissenkerke en begint om 9.30 uur. moet voorgetrokken worden. We zijn bang dat de pap al is ge stort als wij met de gemeente over de sluitingstijden praten." In Goes wordt tot 1 november een proef gehouden met de slui tingstijden van de cafés en dis cotheken. Die proef komt er op neer dat alle sluitingstijden zijn afgeschaft. Vóór die tijd was er sprake van zogenaamde dagza ken, die tot maximaal 02.00 uur 's nachts open wai'en en nacht zaken die tot 04.00 uur open mochten zijn. De pi'oef heeft geleid tot een tweedeling onder Goese hore caondernemers. Aanleiding is het feit dat de klanten sinds de afschaffing van de sluitingstijd in de dagzaken blijven hangen en niet meer naar de nachtzaken gaan. Volgens exploitanten van die nachtzaken is er sprake van omzetdalingen tussen de 30 en 60 procent. Hat zal dan ook niet meevallen om als Vereniging Horeca Goes met een eenslui dend standpunt naai- de evalua- tienbijeenkomst over de slui tingstijden te gaan, realiseert Ooijen zich. De exploitanten van de nachtzaken vinden het bijvoorbeeld vi'eemd dat tijdens de proef de tei'rassen de hele nacht op de maidct hebben ge staan en ook volop in gebi'uik waren. Verder stox-en ze zich er aan dat de dagzaken op de Gi'ote Markt deze zomer 's avonds omgetovei'd zijn in mini-disco theken, zonder dat daar maat regelen zijn genomen zoals ge luidsisolatie en poidiei's, zoals dat bij de nachzaken gebruike lijk is. Verder is het geweld op de uitgaansavonden in het Goese centrum deze zomer niet meer of minder geweest dan daarvoor. Dat zijn allemaal aspecten die in de evaluatie met alle betx-ok- kenen thuishoren en niet met a f- zonderlijke gxroepen hox-ecaon- dememei-s besproken moeten worden, aldus Ooijen. In een reactie op de uitlatingen van de horeca-exploitanten houdt burgemeester Misverstand Van der Zaag houdt het er op dat de uitnodiging aan de onderne mers op de Grote Mai'kt een mis verstand is. „Datboetekleed wil ik wel aantrekken. In die uitno diging had niet mogen staan dat het om de sluitingstijden gaat. Dat is slordigheid van onze kant." In feite komt Van der Zaag tege moet aan de bezwaren van de uitbatei'S van de nachtzaken, zo blijkt uit zijn reactie: „Het ge sprek van maandag gaat over de bedrijfsvoering van de bedrij ven aan de oostkant van de markt. Die bedrijven hebben gemeend dat ze een vrijheid hebben kunnen nemen die er niet was. Als het zo doorgaat maak ik zelfs onmiddellijk een eind aan de pi'oef." De burgemeester legt uit dat het nooit de bedoeling is geweest dat in deze bedi'ijven tot x-ond half vijf 's nachts muziek wordt gemaakt met de deuren open en dat er axidere dingen gebeurden die wat hem betreft niet door de beugel kunnen. Hij is van plan na 1 november met alle betrok kenen, dat wil zeggen een verte genwoordiging van alle onder nemers en iDijvoorbeeld de omwonenden, de proef te evalu eren. Het steekt dat enkel een aantal ondernemers aan de Grote Markt is uitgenodigd voor hel geprek over het sluitingsuur, foto Willem Mieras voorschriften niimte laten voor ongewenste ontwikkelingen in het landelijk gebied. Dat geldt vooral voor grond die nu in ge bruik is door landbouwers. Wie daar een initiatief wil ontplooi en, kan daarvoor onder voor- waarden toestemming kx-ijgen van burgemeester en wethou ders. Wat het toetsen van vergun ningsaanvragen betx-eft, heeft de ZMF nog meer opmerkingen. De milieu-organisatie vindt dat de gemeente bij haar beoorde ling rekening zou moeten hou den met de nabijheid van even tuele natuurgebieden. De Borselse wethouder Vollaard heeft weinig begrip voor de kri tiek van de milieu-organisatie. Hij wijst erop dat de ZMF deel uitmaakte van de zogeheten klankbordgroep die bij de ont wikkeling van het bestem mingsplan betrokken is geweest. Volgens komt het standpunt van de gemeente over windmolens bijna volledig overeen met dat van de milieu organisatie. „Ik heb altijd be- gi'epen dat ze net als wij geen windmolens willen in het Waar devol Cultuur Landschap. Dus dan zijn we het over vijfenne gentig pi'ocent van het gebied'al eens." Draagvlak Wat rest. is een gebied ten noor den van de bestaande molen bij Borssele, waar nog meer raimte geboden zou kunnen worden aan de opwekking van wind energie. Vollaard verzekert dat het bestemmingsplan dergelij ke ontwikkelingen niet uitsluit. Wanneer een organisatie als Zeeuwind een vergunning aan vraagt voor de plaatsing van een windmolen, zal het dagelijks gemeentebestuur die beooi'de- len. Het draagvlak onder de plaatselijke bevolking voor een dergelijk plan, speelt daarbij een grote rol. „Daarom heb ik bij het jubileum van Zeeuwind ook gepleit voor gezamenlijke initiatieven op dit gebied, bij voorbeeld samen met de dorps raad van Borssele. Vollaard wijst er verder op dat de zogeten zienswijze van de ZMF slechts één van de onge veer veertig reacties is die zijn binnengekomen op het ont- wei"p-bestemmingsplan. Het dagelijks gemeentebestuur zal al die zienswijzen bekijken voordat ze het het plan over en kele maanden voorlegt aan de gemeenteraad. Het seniorencomplex De Wolfshoek. foto Willem Mieras door Marco van Barneveld GOES - Het nieuwe seniorencomplex De Wolfshoek aan de 's-Heer Elsdorpweg in Goes is vrijdag officieel geopend. M. Kloet en J. de Bruijn, bouwcommissieleden van het eerste uur, prikten bij wijze van ope ningshandeling ballonnen door waaruit de sleutels voor een aantal bewoners te voorschijn kwanxen. Tijdens de opening werden lovende woorden gesproken over het nieuwe complex. „Het is een aanwinst voor de stad Goes, op een mooie plek, dichtbij de stad", sprak bijvoorbeeld J. Koppe, bestuursvoorzitter van de protes tants-christelijke stichting Nassauhof. De Wolfshoek telt 25 huurappartemen- ten. De belangstelling voor de woningen is groot. Alle appartementen waren al eer der dit jaar vergeven, waarna tientallen andere belangstellenden op wachtlijsten moesten worden geplaatst. De service voor De Wolfshoek wordt geboden vanuit het nabijgelegen zogcentrum Randhof. Onder meer gaat het om eerste-hulp verle ning, maaltijdvoorzieningen en gebruik van faciliteiten zoals een kapper, een bank en een winkel. Volgens Jenik, directeur van het Randhof. wordt met de belang stelling voor De Wolfshoek bewezen dat senioren niet per se uit zijn op koopappar tementen. De prijzen voor de apparte menten lopen uiteen van 1130 gulden per maand tot 1542 gulden per maand (pent house). door Mieke van der Jagt COLIJNSPLAAT - Wie privati seert is er meestal op uit om geld te besparen maar de kost gaat voor de baat uit. Ook in Noord- Beveland. De gemeente wil onderzoeken of de gemeentelijke vismijn in Colijnsplaat geprivatiseerd kan worden, en hoe. maar zelfs het onderzoek kost meer dan het college van bux-gemeester en wethouders geacht had. Al eerder stelde de raad een kre diet van 30.000 gulden beschik baar om te laten onderzoeken op welke manier de verzelfstan diging van de vismijn gestalte zou moeten krijgen. Het college vroeg bij twee bureau's offerte, waaruit alras gebleken is dat het dubbele bedrag nodig is om het onderzoek uit te voeren. Bei de bureaus zaten met hun kos- tenx-aming tegen de 60.000 gul den. Maandag 13 oktober bespreekt de commissie openbare wei'ken en milieu van Noord-Beveland een voorstel om nog eens 30.000 gulden beschikbaar te stellen. Teven stellen b en w voor om de ondex-zoeksopdracht te gunnen aan het bureau Coopers en Ly- bi'and, dat wellis waar de hoog ste offerte uitbracht maar dat in het onderzoeksvoorstel de meeste aandacht besteedde aan de bedrijfsmatige vormgeving van een verzelfstandigde vis mijn. De commissie vergadert in het gemeentehuis van Noord-Beve land in Wissenkerke. De open bare vergadering begint om 19.30 uur KRUIN1NGEN - De politie heeft xn de nacht van donderdag op vrijdag in Kruiningen vier personen aangehouden die zich verdacht ophielden in een woonwijk. Het ging om een inwo ner van Steenbei"gen. een Amsterdammer, een man uit Roo sendaal en een inwoner van Ossendx-echt. Het viertal werd aangehouden na een tip van een burger De politie vermoedt dat met de aanhoudingen een misdrijf is voorkomen. TERNEUZEN - Als welkomstgeschenk kxijgen twintig ge zinnen die sinds koxt in Terneuzen wonen, twee vrijkaaxtjes voor de theatervoorstelling die Paul van Vliet volgende week geeft. Zaterdagochtend liggen bij hen de kaartjes voor de voorstelling op de mat. Hoofd exploitatie van het Zuidland- theater, W. de Meyer: „Bij de gemeente is er de gedachte om in de toekomst vaker nieuwe inwonexs in het zonnetje te zetten. Vooruitlopend op dit idee worden nu, bij de staxi van het nieu we theaterseizoen, deze kaaltjes weggegeven. Op deze manier kunnen ze gelijk kennis maken met het culturele leven in Ter- neuzen. OOSTBURG - De statenfractie van D66 brengt op vrijdag 10 november van 14 tot 18.30 uur een werkbezoek aan Oostburg. In het stadhuis woi'den de herinrichting van de West-Zeeuws- Vlaamse kust en het project duux-zaam veilig besproken. Om 17 uur ontmoet de fractie in restaurant Clubhouse in Bres- kens een delegatie van de bedrijfs Belangenvei'eniging Bres- kens. Naast de D66-statenfractie zijn er ook een aantal leden van de steunfractie en raadslid AA Verhage van Oostburg. MIDDELBURG - Na klachten van voetgangei-s heeft de poli tie vrijdagochtend tussen 8 en 8.30 uur geconti-oleeixl op de Langevielebuitenbrug in Middelburg. Veertien jeugdige fiet- sei-s kregen een bekeuring van vijftien gulden. Vier volwasse nen moeten dertig gulden krijgen. Gelet op de hoeveelheid klachten, zal de politie de komende tijd vaker controlex-en. Het is verboden om vanaf het Bolwerk te brug op te rijden. MIDDELBURG - De wegwerkzaamheden op Rijksweg A58 tussen Nieuw- en Sint-Joosland en Lewedoip gaan dooi-. Gis teravond is om negen uur de zuidbaan van de weg volledig af gesloten, tussen de afslag Middelburg en Heinkenszand. Rijkswaterstaat heeft vrijdag besloten het asfalteringswerk toch uit te voeren. De weersvoorspellingen waren goed. Er wordt niet zoveel regen verwacht. De wegversperring duurt tot zondagnacht twaalf uur. De omleiding vanaf Middelburg gaat langs Vlissingen-Oost en s-Heerenhoek naar de afslag Heinkenszand van de Rijksweg. VLISSINGEN - De kleine sluis tussen het Kanaal door Wal cheren en de Westerschelde in Vlissingen is van maandag 3 tot en met vrijdag 7 november gesloten voor al het scheepvaart - verkeer. In deze week worden de binnenvloeddeuren vervan gen. De grote sluis blijft gewoon open. KAPELLE - Een 38-jarige inwoner van Kapelle heeft vrijdag aangifte gedaan van vernielingen aan zijn auto. Twee banden waren lekgestoken en een buitenspiegel was afgebroken. door Mieke van der Jagt KAPELLE - Het algemeen maatschappelijk werk zorgt er voor dat de mensen zich in de sa menleving zelf kunnen redden, dat ze niet over de rand vallen en dat ze minder naar de huisarts gaan. Dat is één van de conclu sies uit het rapport Maatschap pelijk Belang, dat in opdracht van de amw-organisaties in Ne derland is gemaakt. Verder blijkt uit het rapport dat het maatschappelijk rendement van de amw veel groter is dan de bedragen die er jaarlijks wor den ingestoken. Maatschappe lijk werk kan worden gezien als een vangnet en een eerste op vang en het zorgt ervoor dat mensen niet in achterstandssi tuaties tei'echt komen Het Maatschappelijk Werk Ooster- schelderegio biedt het rappox-t. dat op grond van onderzoek in vijf Nederlandse gemeenten is gemaakt, dinsdag 22 oktober aan aan de welzijnswethouders van de gemeenten in de Ooster- schelderegio. Zoals bij ieder sa menwerkingverband waarvoor gemeenten moeten betalen, hebben de verantwoordelijke wethouders ieder jaar de groot ste moeite om uit te leggen waar het geld voor maatschappelijk werk aan wordt besteed en wat het oplevert. Het rapport geeft een duidelijk antwoord op die vragen. De px*esentatie vindt plaats tijdens een bijeenkomst in het gemeentehuis van Kapel le die om 9.00 uur begint. doorCaroline Moerland HEINKENSZAND - Maar liefst zeshonderd vogels heeft de parkie- tenspeciaalclub Midden-Zeeland dit weekeinde verzameld in Heinkenszand. Volgens voorzitter J. Gerrits is dat een record voor een regionale afdeling. Van de negentig verenigingsleden hebben er vijftig hun mooiste vogels naar zaal De Blauwe Reiger gebracht. „We hebben goede onderlinge contacten en daardoor een grote en enthousiaste club", verklaart Gerrits het hoge aantal deelnemers aan de tentoonstelling. De parkieten zijn donderdag allemaal aan een inspectie onderwor pen van de keurmeesters van de Nederlandse Bond van vogellief hebbers. Na een etmaal rust, konden ze hun pracht en praal vrijdag avond voor het eerst aan het publiek tonen. Ook vandaag (zaterdag) zijn bezoekers van 10 tot 20 uur welkom in zaal De Blauwe Reiger in Heinkenszand. De grotere parkieten spreken volgens Gerrits altijd het meest tot de verbeelding bij het publiek. „'Hé, da's een leuk pa- pegaaitje', zeggen ze dan." foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 51