Zeeuwse Vlegel Roomboterkoek PZC Bromfiets en auto op dezelfde baan zeeland 21 Goereese specialist bakt nieuwste product van milieuvriendelijk geteelde tarwe in detail ondernemend zeeland Van Gelder BV opent kantoor in Zierikzee Omleidingen wegens werkzaamheden op provinciale wegen de kwestie geslaagd Van Gelder ziet omslag in denken over dialect Herstel krekengebied bij Ritthem in slotfase agenda ^'Kustig zaterdag 11 oktober 1997 sbw door Claudia Sondervan GOES - Het Zeeuwse Vlegel Roomboterkoekje, het vijfde product onder de vleugels van de Stichting De Zeeuwse Vle- De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der redactie van Claudia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk worden aan geboden aan de redactie van de PZC, postbus 18, 4380 AA Vlissingen, of via fax 0118-470102. Veertig Hulster winkeliers beginnen vandaag (zaterdag) en zondag met het nieuwe elek tronische spaarprogramma Loko. Per 250 op de chipkaart gespaarde loko's krijgt een klant- een waardebon van 25 gulden. Burgemeester A Kes- sen geeft de spaaractie van daag om 10.00 uur zijn zegen bij Petrus en Paulus in de O ver damstraat. Voor die taak ont vangt hij vijfhonderd gulden, bedoeld voor het restauratie fonds van de basiliek. Kessen draagt een uitvergrote lokopas naar een informatietent op de Grote Markt. Hulst zet de actie kracht bij met een zeppelin bo ven de stad en optredens van jeugdcircus Reinardi op beide dagen om 14.00 uur. Het seminar U en de euro dat de Rabobank Schouwen-Zie- rikzee dinsdag 14 oktober in Zonnemaire houdt, heeft nog enkele plaatsen vrij. De twee bij eenkomsten met dezelfde ti tel die op 20 oktober in Burgh- Haamstede en 28 oktober in Zierikzee worden gehouden, zijn al volgeboekt, meldt de bank. De drie seminars zijn de laatsten in een reeks van vijf die de bank sinds eind septem ber houdt over de euro en waar voor zich in totaal 1050 mensen inschreven. De bijeenkomst vindt plaats in het dorpshuis aan del. M. van de Bijlstraat in Zonnemaire. In november wordt het nog eens herhaald. gel, kan vandaag (zaterdag) op twee locaties worden geproefd: op de Ekomarkt in Vlissingen tussen 10.00 en 16.00 uur bij het MicMec aan de Koren bloemlaan en op de Herfst- markt in Roosendaal tussen 10.00 en 16.00 uur op de Oude Markt. Deze herfst komt bo vendien een vervolg op de pak ketten Zeeuws scharrelvlees met vacuüm verpakte gerookte Zeeuwse hammen en gerookt spek, vertelt coördinator Jan Koeman van de stichting. Het Zeeuwse Vlegel Roombo terkoekje is verkrijgbaar bij bakkers en speciaalzaken met streekeigen producten. Het volkorenkoekje kost 2,95 per pakje en wordt gebakken van milieuvriendelijk geteelde tar we die tussen molenstenen ge malen wordt. Het koekje ontstond op Goe- ree-Overflakkee. Verkoper P. Grinwis van Nipius Banket in Ouddorp initieerde de verwer king van vlegelbloem tot Ni- piuskoekjes. Directeur E. J. Tanis is tevreden over het eer ste resultaat van de samenwer king. Nipius Banket is gespeci aliseerd in de productie van roomboterkoekjes. Dagelijks werken vijftig mensen aan de ambachtelijke productie van veertig soorten roomboter koek. De koekjes worden ver kocht onder diverse merkna men in alle grote supermarkten in Nederland, vertelt Tanis. Ambachtelijk Het vlegelkoekje is voor Nipius bijzonder, meent Tanis. ,,Het heeft een eigen karakter. Het wordt wel heel ambachtelijk gemaakt. Wij halen bloem doorgaans uit de silo, deze bloem wordt met zakken van de molen aangevoerd." J. Eversdijk BV in Goes is groot handel voor de roomboter koekjes. Koeman is blij mét de samen werking met Nipius. ,,Op deze manier willen we het graag: een xgeltarwe op Goeree steeds af, aldus Koeman. „Onze huidige telers leveren nog voldoende. Voor we de teelt naar de nieuwe gebiedsdelen van Zeeland brengen, moeten we eerst meer afzet hebben." Het veroveren van marktpositie is steeds het ondernemer die met een pro ductplan naar ons komt", ver telt hij. Van Goeree-Overflak- kee krijgt de stichting al een aantal jaren vragen om infor matie van boeren, maar de stichting hield de teelt van vle- grootste probleem van de stich ting. De afzet van de vorig jaar verschenen vleespakketten ontwikkelt zich maar matig, schetst Koeman. „De twintig kilo-pakketten van schar relrund en -varken doen het aardig bij boeren die al een ei gen klantenkring in de omge ving hadden. Bestellingen op Schouwen en Tholen moeten echter van vei' komen. In die streken is veel concurrentie van boeren die buiten het pro ject zelf vlees aanbieden van ei gen slacht." Bier De nog te geringe afname van het Zeeuws Vlegelbier krijgt mogelijk een impuls door een Zeelandbrede reclamecam pagne. Op Schouwen-Duive- land werd het bier afgelopen zomer met advertenties gepro moot met als gevolg dat die re gio alleen nu evenveel vlegel bier afneemt als de rest van Zeeland. „Vorig jaar was de af zet nog niets: zo'n 200 kratten. Dat is verviervoudigd naar 800 kratten. 3600 liter in drie maanden. Komend najaar be sluit de stichting of een Zeeuw se campagne haalbaar is." Productie van roomboterkoekjes bij Nipius Banket in Ouddorp. foto Pieter Honhoff door Herre Steqenga ZIERIKZEE - Commissaris van de koningin drs. W. T. van Gelder heeft vrijdag in Zierik zee het nieuwe regiokantoor geopend van aannemings maatschappij Van Gelder BV. Het Elburgse bedrijf is sterk in opkomst in het zuidwesten van Nederland en streek neer in Zierikzee vanwege de centrale ligging in het werkgebied. Het nieuwe kantoor bevindt zich aan de Industrieweg op bedrijventerrein de Zuidhoek. De Van Gelder Groep is actief op het gebied van grond-, weg en waterbouwkunde, cultuur techniek. kabel- en leidingnet ten en montagewerken. De aannemingsmaatschappij was onder meer betrokken bij de aanleg van Port Zélande en het transferium bij Renesse. De commissaris van de konin gin zei in zijn openingstoe spraak dat het zuidwesten van het land wel eens 'gouden del ta' zou kunnen worden voor de Van Gelder Groep. „Sprekend voor Zeeland voor zie ik nog aanzienlijke infra structurele ontwikkelingen." Lions Club houdt golfactie GOES - De Lions Club Goes houdt een actie onder bedrij ven voor de Sportclub Gehan dicapten Bevelanden. De actie heet 'Hole in one' en komt erop neer dat golfballen worden verkocht met de opdruk van een bedrijf. De opbrengst is be stemd voor de gehandicapte sporters. Zij kunnen daarmee de huur van sportzalen en de aanschaf van trainings- en wedstrijdattributen betalen. De Lions Club Goes speelt in op de aanwezigheid van een golf baan bij Goes. De actie is ge richt op de uitwisseling van relatiegeschenken tegen de jaarwisseling. Bedrijven kun nen aan hun relaties golfballen met het bedrijfslogo cadeau ge ven. De ballen zijn goedge keurd door de Nederlandse Golfbond. Heljo op digitale autoboulevard VLISSINGEN - Een samen scholing van bedrijven die al lerhande diensten leveren rond de automobiel: dat is de Inter net-site AutoFocus die Auto- taal heeft geopend. De technische groothandel voor autobedrijven Heljo Au tomaterialen op het Vlissingse industrieterrein Vrijburg is behalve 'bewoner' van deze au toboulevard op het computer netwerk ook agent voor Auto- Focus. Autobedrijven of branchegelieerde ondernemin gen in Zeeland die willen aan haken op de site kunnen dat via Heljo, vertelt directrice C. W. Jongepier-Pundke. Heljo en Autotaai presenteren de site vanaf dinsdag 14 oktober op Contacta in de Zeelandhallen in Goes. door Harmen van der Werf MIDDELBURG - Automobilis ten in Zeeland moeten de ko mende weken rekening houden met wegwerkzaamheden op een reeks provinciale wegen: Goes- Zierikzee, ter hoogte van Nisse, tussen Kapelle en 's-Gravenpol- der en van Sint-Maartensdijk naar Stavenisse. Volgende week wordt eerst de provinciale weg Goes-Zierikzee aangepakt. Het betreft het stuk op Zuid-Beveland. Om de over last voor het autoverkeer zoveel mogelijk te beperken, wordt uitsluitend gewerkt vanaf acht uur 's avonds tot zes uur 's och tends. Verkeer wordt via de pa rallelweg omgeleid. Na dit werk worden reparaties uitgevoerd op de provinciale weg N256 die van Goes naar Rijksweg A58 leidt. De hoofdweg langs Nisse is van 3 tot 21 november aan de beurt- Het verkeer tussen Kapelle en 's-Gravenpolder wordt twee weken omgeleid om nieuw as falt aan te brengen op de N666. De werkzaamheden op dit weg gedeelte duren al met al een maand, van 20 oktober tot en met 21 november. Autowegen Tussen Sint-Maartensdijk en Stavenisse is de provincie al be zig, tot en met 24 oktober. Niet alleen autowegen krijgen een beurt. Er worden ook fiets paden geasfalteerd. Volgende week wordt begonnen met de paden langs de autoweg tussen Kapelle en Kruiningen. Dit duurt tot 24 oktober. De fiets- verbinding 's-Gravenpolder- Ovezande krijgt een nieuwe as- faltlaag, tussen 20 en 31 okto ber. Op Walcheren wordt het fiets pad tussen Domburg en West- kapelle verbreed tot drie meter en de tegels worden vervangen door asfalt. De werkzaamheden moeten 7 november klaar zijn. Het druk bereden fietspad Mid- delburg-Koudekerke, nu nog met tegels, wordt geasfalteerd. Dit begint volgende week en loopt door tot 24 oktober. Of de werken volgens planning kunnen plaatsvinden, hangt van de weersomstandigheden af. Veel regen kan tot vertraging leiden. Aan de Landbouwuniversiteit in Wage- ningen is Peter Immerzeel uit Middel burg geslaagd voor het doctoraalexa men bosbouw. M. Loos uit Heinkenszand mag zich inge nieur in de Civiele Techniek noemen. Zij studeerde af aan de Technische Univer siteit Delft. door A. J. Snel MIDDELBURG - Er is een om slag in het denken over het Zeeuwse dialect waarneem baar. Het Zeeuws dialect is een serieus onderwerp van aan dacht geworden. Met die con statering komt commissaris van de koningin drs. W. T. van Gel der in zijn jaarverslag over de periode van september 1996 tot september 1997. Van Gelder heeft bij herhaling gepleit voor opwaardering van het dialect. Hij schrijft nu: „Wil het dialect niet terechtkomen in de sfeer van folklore en nostalgie met gevaar voor langzaam uitster ven, dan zal het dialect als een verworven cultuurgoed bij de lijd gehouden en veel meer ge bruikt moeten worden." De commissaris stelt dat aanvan kelijk lacherig op zijn visie werd gereageerd, maar constateert verheugd dat een verandering in het denken gaande is. Van Gelder signaleert dat in de media in toenemende mate aan dacht aan het dialect wordt be steed en dat hier en daar ook binnen het onderwijs met dia lect gewerkt wordt. „Bovendien word ik meer dan in het verle den in het dialect aangespro ken. Ik beweer niet dat ik die omslag teweeggebracht heb, maar ik zie een ten d ens di e over eenkomt met mijn pleidooi. Dat doet me plezier," stelt de com missaris, die overigens in zijn jaarverslag laat weten dat hij een functie heeft 'om van te ge nieten'. Zeeuwse weggebruikers voorzien chaos en ongelukken als bromfietsers van de rijbaan voor auto's gebruik moeten maken. foto Dirk-Jan Gjeltema van onze regioredactie Om de veiligheid op fietspaden binnen de bebouwde kom te vergroten, moe ten de bromfietsen vanaf 1999 naast de auto's op de rijbaan. De brommers houden zich toch niet aan de voorgeschreven 30 kilometer per uur dus passen ze beter bij de auto's, redeneren de wegbeheerders. Het fietspad wordt door het bromfietsver- bod vast een stuk veiliger. Maar op de au tobaan voorzien de Zeeuwse weggebrui kers chaos en veel ongelukken. Verwacht wordt dat de bromfietsers zich op de auto baan even roekeloos zullen gedragen als op het fietspad. „Die jonge gasten op brommers hebben totaal geen verkeerskundig inzicht." M. Heijdens uit Oost-Souburg ziet het al he lemaal voor zich, bromfietsen en auto's op dezelfde rijbaan. Volgens Heijdens moet er sowieso iets gedaan worden aan het snelle rijden van de brommers. „Ze voeren maar op en denken niet na over het gevaar van ongelukken." „Brommers op de rijbaan, dat lijkt me heel gevaarlijk", luidt de mening van me vrouw S. Visser uit Middelharnis - moeder van een zoon die binnenkort gaat brom men. „Als je er al rekening mee gaat hou den dat brommers toch harder gaan dan die dertig kilometer en ze op de rijbaan laat rijden, dan creëer je juist een gevaar lijke situatie. Beter lijkt me de brommer op het fietspad te laten en meer bekeurin gen uit te delen. Bekeuringen die door 16- en 17-jarigen zelf betaald kunnen wor den. Als die jongens toch harder willen rijden, dan moeten ze maar even wachten tot ze achttien zijn en een motor kopen." De brommer en de fiets dat gaat prima sa men, meent zij. „Bromfietsers zouden misschien wat voorzichtiger met fietsers kunnen omgaan. Aan de andere kant: fiet sers rijden toch ook wel eens met z'n vie ren naast elkaar? We moeten gewoon alle maal wat. soepeler met elkaar omgaan." Geen respect A Goedbloed uit Veere weet niet waar de bromfietsen naartoe moeten. „Op de rij baan is in ieder geval geen oplossing." Volgens Goedbloed hebben automobilis ten totaal geen respect voor de brommers. „Je ziet vaak genoeg dat autobestuurders bij een tegenligger toch nog maar snel even inhalen. Zo'n brommer hoeft- maar een beetje naar links uit te wijken en ik voorzie grote ongelukken." Goedbloed denkt dat een speciaal bromfietspad mis schien een oplossing is, maar ze weet dat het niet te verwezenlijken is. Als het aan Jeroen Flikweert uit Zierikzee ligt, mogen brommers ook buiten de be bouwde kom op de weg rijden. Hij rijdt ie dere dag op z'n brommer zo'n 25 kilometer heen en terug naar school in Goes. „Alleen op de Zeelandbrug lijkt het me niet veilig, maar verder heb je doorgaans veel last van fietsers en die fietsers hebben last van brommers. Al heb ik mijn brommer niet opgevoerd, ik ga toch harder dan de kin deren die op de fiets naar school gaan. Tel kens moet je inhouden voor zo'n klusje fietsers. Je ziet ook best ongelukken ge beuren daardoor." Zwakker Liesbeth Dekker uit 's-Gravenpolder denkt er precies hetzelfde over. „Brom mers en scooters maken het fietspad on veilig. Binnen de bebouwde kom maak ik weinig gebruik van fietspaden want die zijn er op mijn route naar school haast niet. Maar langs de Goesestraatweg zijn al zoveel mensen gevallen met de fiets of ge botst met een brommer. Sommigen rijden keihard, ook als het wemelt van de brug klassers. Als de brommers bij de auto's moeten rijden, voelen ze zelf eens wat het is om de zwakste te zijn. Van mij mag het. Mevrouw Polderman uit Tholen maakt haast nooit meer gebruik van de fiets en dus ook niet van het fietspad. „Ik ver trouw mezelf niet meer. Door mijn versle ten nekwervelskan ik niet meer achterom kijken. Ik voel me absoluut niet veilig op de fiets maar dat heeft meer met auto's te maken dan met brommers. Tja, erg veel fietspaden heb je hier niet, binnen de be bouwde kom. Op sommige plaatsen zijn er zelfs geen trottoirs. Ik kan zo'n maatregel eigenlijk niet zo goed beoordelen. Mis schien dat de praktijk uitwijst of het veili ger is of niet." door Harmen van der Werf RITTHEM - Het herstelproject Rammekenskreek bij Ritthem wordt binnenkort afgerond. Het laatste werk in het krekenge bied wordt deze weken uitge voerd: de aanleg van speciale af voerbuizen. Die komen in een al voor de zomer gemaakte dam in het afwateringskanaal van de Rammenskreek. De buizen worden zo aange bracht dat het zoute kwelwater uit de Westerschelde gemakke lijker kan wegstromen uit het krekengebied. Zout water is zwaarder dan zoet water, en die twee mengen moeilijk. Zuur stofloosheid is het gevolg, wat niet best is voor het bodemleven in de kreek. Dit probleem wordt aangepakt door het zoute water versneld af te voeren. Met het aanbrengen van de af voerbuizen is het project Kreek herstel Rammekenshoek gereed in het krekengebied zelf. Eén vuiltje moet nog worden wegge werkt bij het Ritthemse strand. Grenzend aan het strand is op een voormalig weiland een bag- gerdepot ingericht voor slib dat eerder dit jaar uit de kreek is ge haald. De zanderige bovenste laag wordt begin volgend jaar uit het tijdelijke slibdepot verwijderd. De rest komt pas na de zomerva kantie van 1998 aan de beurt, omdat het slib minder snel droogt dan verwacht. Het depot wordt na die tijd ingericht als natuurgebied. Feestje Het waterschap Zeeuwse Eilan den en Staatsbosbeheer willen niet tot volgend jaar wachten met een feestje rond het herstel van de Rammekenskreek. Zij zijn lang genoeg met het project bezig geweest, met name door een slepende discussie over het storten van het baggerslib. Rijkswaterstaat wilde dat niet in de Westerschelde hebben. Rondje Dankzij de aanleg van de dam in het afwateringskanaal van de kreek is een 4,5 kilometer lang wandelrondje ontstaan; vanaf fort Rammekens, langs het strand en door het bos. Water schap en Staatsbosbeheer spe len met de gedachte het wandel rondje in november in te wijden met een loopwedstrijd. Asbest gevonden op parking RILLAND - Een milieu-ambte naar heeft vrijdag op parkeer plaats De Vliete langs de A58 te Rilland een partij asbest gevon den. Het gaat om ruim tien kilo. Onbekend is nog waar de asbest vandaan komt. Brug in Sluiskil nacht gestremd SLUISKIL - De draaibrug over het Kanaal van Gent naar Ter- neuzen in Sluiskil is dinsdag 14 oktober vanaf 23.00 uur tot woensdag 6.00 uur afgesloten voor al het wegverkeer. Dit in verband met technische werk zaamheden aan de brug. De aandrijving van de midden pijler en het systeem dat de brug omhoog en omlaag drukt wor den op onderhoud gecontro leerd. Binnenkort wordt de draaibrug een heel weekeinde gestremd omdat dan de uitein den van de brug worden geschil derd. Wanneer dit gebeurt is nog niet bekend. EVENEMENTEN zaterdag BERGEN OP ZOOM - De Botte Hommel, 22.30 uur: Dance/jungle-formatie Opex; Schouwburg, 20.15 uur: Concert Tour nee Europa met Maria de Lourdes; DOMBURG - NH kerk, 20 uur: Concert KleinkoorCappella Terra Tremens; GOES - 't Beest, 19.30 en 20.45 uur. Le zing Diana Linssen ;22.30 uur: Concert Lee Ranaldo and William Hooker; HEINKENSZAND - Tent aan 't dijkje, 17,30 uur: Scoutrockfestival '97; KAMPERLAND - Café-restaurant Papil- Ion, 19 uur: Concert Kwintet Jazzebel; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 14,30 uur. Het 1000 bomenbos door duo Muis en Leeuw; MIDDELBURG - Kloveniersdoelen, 14 uur: Zeeuws Kinderboekenbal met duo Rijn enTrijn; Concert- en gehoorzaal, 19.30 uur: Gos pelimpuls met elf koren; OOSTERLAND - NH kerk, 20 uur: Concert chr. gemengde zangver. VZOS; RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort (t/m okt.); SAS VAN GENT - De Speye, 19.30 uur: Toneelver. Siesa met blijspel Frits; TERNEUZEN - Zuidlandtheater, 10.30 uur: Poppen- en berenbeurs; VEERE - Grote Kerk, 21 uur: Theaterge zelschap Compagnie Serge Noyelle met Medea's Kinderen; VLISSINGEN - MEC, 11-16 uur: Milieu markt en rondleidingen door natuurtuin; De Piek, 22 uur: Rockconcert Hallo Ven- ray; Arsenaal, 10-18 uur: Workshop over tin nen soldaatjes; ZIERIKZEE - Brogum, 22 uur: Concert bands Capablanca? en Sjakol. EVENEMENTEN zondag BURGH HAAMSTEDE - Lunchcafé Bran- denburgh, 15 uur: Concert band Doris Day en Andere Stukken; HOOGELANDE - Kapel van St. Maarten, 14.30 uur: Concert Kempisch vocaal en semble Kwarts; RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort (t/m okt.); VLISSINGEN - Arsenaal, 10-18 uur: Workshop over tinnen soldaatjes; Arsenaaltheater, 15 uur: Chileense zan ger/gitarist Oscar Andrade; VROUWENPOLDER - Veerse Gatdam, 11 uur: Wereld Vredes Vliegerdag. BERGEN OPZOOM - Roxy, zat 14uur: 101 Dalmatiërs;zat. 14, 16.30, 19 en 21.45, zon. 14, 16.30 en 20 uur: The Lost Wrld; zat. 16.30,19 en 21.45, zon. 14, 16.30 en 20 uur: My Bst Friend's Wedding; Cinemactueel, zat. en zon. 14 uur: Lady en de Vagebond; zat. 14,18.45 en 21.30, zon. 13.30,16.15, 18.45 en 21.30 uur: Air Force One; The Lost World; zat. 18.45, zon. 16.15en 18.45uur:Bean;zat.enzon. 21.30 uur: Face/Off; zat. 23.59 uur: The All-Night HorrorShow5; GOES-Grand, zat. en zon. 14,19en21.30 uur: The Lost World; 't Beest, 20.45 uur: Buenos Aires vica ver sa; HULST - De Koning van Engeland, zat. 14, 19.30 en 22, zon. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur: The Lost World; Austip Po wers; zat. 19.30, zon. 13.45 en 16.15 uur: Bean; zat. 19.30, zon. 13.45 en 21.30 uur: Conspiracy Theory; zat. 19.30 en 22, zon. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur: Air Force One; My Best Friend's Wedding; zat. 22, zon. 13.45 en 21.30 uur: Copland; zat. 22, zon. 19 en 21.30 uur: Face/Off; MIDDELBURG - Cinema, 14 uur: Napole on (kinderfilm); 16 uur: Brassed Off; 19.30 uur: Twin Town; 22 uur: Night Falls on Manhattan; zon. 14 uur: For Rosean- na; 16 uur: Island on Birdstreet; 20.30 uur: Chinese Box; VLISSINGEN - Alhambra, zat. en zon. 14 en 19 uur: George uit de Jungle; zat. en zon. 14,19 en 21.30 uur: The Lost World; Air Force One,-zat. 14,19en21.30,zon. 19 en 21,30 uur: My Best Friend's Wedding; zat. en zon. 21.30 uur: Copland; zon. 14 uur: Napoleon (kinderfilm). TENTOONSTELLINGEN SINT ANNALAND - Museum De Mee- stoof, zat. 14.15-16.45 uur: Foto-exposi tie 'Bruidssuikers en wittebroodsweken', trouwrituelen (t/m okt.); AXEL-Streekmuseum,zat. 13.30-17 uur: Foto's van Jos Talboom (t/m 25/10); BERGEN OP ZOOM - Galerie 't Lieve- vrouwke, zat. 13.30-18 uur: Amy van Son, keramische objecten en Linosnedes (t/m 1/11); Markiezenhof, 14-17 uur: Peter van Straaten, tekeningen (t/m 10/1/98); De Mollegangen,zat. 10-17 uur. Clemens Briels en Willy De Meester, schilderijen en beelden (t/m 9/11 Stu-Art Galerie, zat. 11-17 uur: Kobus Rijsdijk, werken op papier en doek (t/m 9/11); BRESKENS - Visserijmuseum (ruimte naast museum), zat. 10-12 en 14-17 uur: XXL, ontwerpen muurschilderingen van Johnny Beerens (t/m 1/11); BURGH-HAAMSTEDE De Burghse Schoole, zat. 13.30-16 uur: 'Rozen ver welken, scheepjes vergaan' over 150 jaar poëziealbums; 'Hazen en konijnen'; 'Vlinders' (t/m 25/10); De Bewaerschole, zat. 13.30-16.30 uur: 'Een ongekende schittering' Bob Ver- schueren (t/m 1/11), DOMBURG - Museum Marie Tak van Poortvliet, 13-17 uur: 'Ferdinand Hart Nibbrig en Zeeland' (t/m 2/11); GOES - Museum, zat. 13-16 uur: Schilde rijen van Arend Hijner (t/m 15/11); GROEDE - Galerie De Ouwe Smisse, 9.30-17, zon. 14-17 uur: Florinda Suarez, schilderijen (t/m 26/10); HULST- Galerie Rattenfanger, 13.30-17 zon. 14-17 uur: Lydia Klop-Steendijk, aquarellen, olieverd, potlood en pastelk rijt (t'm 11/10); KAPELLE - Fruitteeltmuseum, zat 10-17 uur: 'Banana-mania' (t/m 27/3/98); MIDDELBURG - Zeeuws Museum, 11-17, zon. 12-17 uur: 'Nehalennia 350 jaar' (t/m 1/3/98); Pieter Slagboom, een visie op de uitbreiding van het Zeeuws Museum in de Abdij (t/m 2/11); De Vleeshal, 13-17 uur: 'De verborgen stad', werk van 23 kunstenaars (t/m 19/10); Joop Dam/hommage aan (t/m 11/10); Galerie 't Haentje te Paart, 14-16.30 uur: Els van Baarle, gedachten in textiel;Hans Keukelaar, schilderijen en Stefaan de Visscher, objecten in de tuin (t/m 12/10); Ramschip Schorpioen, 10-17 uur: Annet te Kuyper en Joke Bos, schilderijen (t/m 2/11); Zeeuwse Bibliotheek, zat. 10-13 uur: Ten toonstelling oude foto's en ansichtkaar ten 'verkeer en vervoer' (t/m 25/10); Willy De Houck, stempelen en stampen (t/m 15/11); Galerie Het Gouden Briefke, zat. 10-17.30 uur: Rien Goené, beelden (t/m 23/10); Galerie T, zat. 11-16 uur: Inge Notschae- le, beelden en Peter Kromhout, schilde rijen (t/m okt.); NEELTJE JANS - Waterland, 10-17.30 uur: 'Waterwereld, leven in de delta van Bangladesh' (t/m 3/11 OOST-SOUBURG - Watertoren, 12-17 uur: Werken van diverse kunstenaars (t/m 9/11); OUDDORP - Bezoekerscentrum de Gre- velingen, 10-17 uur: Betsy de Jonge, klei- sculpturen en A. de Jonge, foto's (t/m 31/10); RENESSE - Plus Min. 13-18 uur: Objecten n Ben Zegers (t/m 19/10); SLUIS - De Raadskelder, 14-17 uur: Yves Velter, schilderijen (t/m 12/10); TERNEUZEN Galerie Trouvaille, zat. 9- 17 uur: 'Muziek Spiegel der Kunsten', Marjoke Schuiten, grafiek en Lou Hey- nens, schilderijen (t/m 15/10); THOLEN - Galerie 't HuisTijdverdrijf, zat. 10-16 uur: AlexanderVachrameev, aqua rellen (t/m 25/10); VEERE - De Schotse Huizen, zat. 12-17 uur: llona Schmit, werken (t/m 31/10); VLISSINGEN - Bellamy 19, 13-17 uur: Huub de Bode en Hein Dingemans 'een ontmoeting' (t/m 2/11); WOLPHAARTSDIJK Galerie De Hoekweide, zat. 13-17 uur: Leo de Jong, materie, schilderijen en tekeningen (t/m 11/10); IJZENDIJKE - Streekmuseum, zat. 13-17 uur '125 jaar Groei en Bloei' (t/m 25/10); 'Het aangespannen trekpaard' (t/m 25/10). HULPCENTRA Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 112. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zee land, tel. 0118 412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 0118 615551 (dag en nacht bereik baar). Chr. Hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 0118 625414. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel, 0118 469869 (dag en nacht bereikbaar). Kindertelefoon Zeeland, tel. 0800 0432 (gratis), dag. van 14.00-20.00 uur. Bureau Vertrouwensarts Kindermishan deling, tel. 0118 628800. Aids Infolijn, tel. 0118 638384. De politie houdt vandaag snelheidscon troles op Rijksweg N61 ter hoogte van Hoek en in de Vergaertpolder bij Philippi ne. Verder wordt doorlopend gecontro leerd op de N288 Mïddelburg-Koudeker- ke-Westkapelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 21