Varkensboer weer in overtreding 50 V PZC I Het mooiste van Fotoclub Axel Vierde Indoortaptoe Zeeuws-Vlaanderen Terneuzen zoekt oplossing voor lastige Antilliaanse jeugd zeeland 11 Provincie stopt illegale afgraving in Oostburg door mester Van Sleuwen Terneuzen wil onteigenen in Axelse Sassing en Boerengat Politie zoekt getuigen overval Nieuwe inspecteur VROM Rijverbod na wild-westrit Werkstraf voor drugsdealer Stuur uit auto gestolen Lichtgewonde door rukwind Volksvermaak op kermis Clinge VAN ZEE HEEFT EEN GULLE BUI 1/ DUl i1 til Auto in sloot Hennepkwekerij ontmanteld Rijverbod voor drankrijder vrijdag 10 oktober 1997 door Pascalle Cappetti OOSTBURG - Varkensboer C. van Sleuwen blijft de gemeente Oostburg tarten. Ondanks aan schrijvingen door het college van burgemeester en wethou ders en onderzoeken van de Al gemene Inspectie Dienst, gaat de varkenshouder door met overtredingen. De politie legde woensdag op last van de provin cie Zeeland de afgraving van een perceel grond aan de Sop- hiaweg in Oostburg stil. De Brabantse varkenshouder was volgens verantwoordelijk ambtenaar A Abrahamse van de provincie sinds vorige week maandag en enkele weekeinden daarvoor bezig met het afgra ven van bijna een hectare zand. Voor de ontgronding was geen vergunning verleend. Toen de provincie, geattendeerd door de door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De laatste bewoners van de buurtschappen Boerengat en Axelse Sassing willen niet van wijken weten. De gemeente Terneuzen heeft de onderhandelingen met twee Boerengattenaren en vier bewoners van de Sassing over de aankoop van hun huizen en gronden niet kunnen afronden. Het college van burgemeester en wethouders stelt de raad nu voor om zo snel mogelijk een onteigeningsprocedure te begin nen. In het kader van het ROM-project gebiedsgerichte benade ring Kanaalzone Zeeu ws-Vlaanderen, een project van de drie Kanaalzonegemeenten, de provincie, het Rijk en de grote bedrijven, werd enkele jaren geleden bepaald dat de buurt schappen Koegorsstraat, Boerengat en Axelse Sassing volle dig zouden worden ontruimd. In totaal moesten 120 wonin gen worden aangekocht en gesloopt. De amoveringsoperatie verliep redelijk voorspoedig, met het merendeel van de bewo ners kon vrij snel tot een akkoord worden gekomen. De meesten hebben nu elders andere woonruimte gevonden. De laatste loodjes van de operatie blijken nu het zwaartst te wegen. Zes bewoners voelen niets voor de verkoop van hun onroerende goederen. Bestemming Het gevolg is dat alle vrijkomende grond na sloop van de buurtschappen nu niet volledig kan worden doorverkocht aan bedrijven als Dow en Hydro Agri Sluiskil. De gronden zouden vervolgens een industriële bestemming krijgen. Met het wijzigen van de bestemmingsplannen voor de in het Ka naalzoneproject opgenomen gebieden wil het dagelijks be stuur van Temeuzen overigens wel doorgaan. De raad krijgt eind deze maand voorstellen over deze materie voorgescho teld. Naast de wijziging van de bestemmingsplannen wordt de raad ook gevraagd om de zoneringen voor industrielawaai bij te stellen ten faveure van de kern Sluiskil. Het herzien van de bestemmingsplannen kost de gemeente ruim 106.000 gul den. De commissie financiën spreekt zich donderdag 15 oktober uit over het voorstel. De commissievergadering wordt gehou den in het Terneuzense stadhuis en begint om 19.30 uur. stichting Behoud Milieu en Leefbaarheid van de gemeenten Oostburg en Sluis-Aardenburg, lucht kreeg van de overtreding, heeft een medewerker van de provincie de werkzaamheden stilgelegd. Omdat het vermoe den bestond dat de varkenshou der zich weinig zou aantrekken van het verbod, heeft Abraham- se de politie ingeschakeld. Die heeft vervolgens proces-ver- baal opgemaakt. De provincie constateerde dat de varkenshouder de zandgrond wilde vervangen door de klei die eerder was vrijgekomen bij de bouw van de varkensstal, het graven van sloten en de aanleg van een mestzak. Het zand is verkocht aan het loonbedrijf Brasser en Van der Sluis in Cad- zand dat hiervoor evenmin eeh vergunning had. Abrahamse noemt het onwaarschijnlijk dat Van Sleuwen de vergunning voor de ontgronding - als hij de ze netjes had ingediend - had ge kregen, omdat de provincie bij de beoordeling van de aanvraag altijd naar de afzet op de com merciële markt kijkt. In Zeeuws-Vlaanderen is al zand genoeg, aldus de provinciaal ambtenaar. Aansprakelijkheid Hoewel ook het in ontvangst ne mende loonbedrijf in overtre ding is, wordt dit niet aange pakt. „De opdrachtgever is direct aansprakelijk.'' De var kenshouder kan binnen enkele weken een brief van Gedepu teerde Staten tegemoet zien. Daarin wordt hem verzocht de situatie in de oude staat te her stellen. Of GS een dwangsom oplegt of de boel zelf laat oprui men (op kosten van de overtre der), kon Abrahamse nog niet zeggen. Woordvoerder J. Risseeuw van de stichting Behoud Milieu en Leefbaarheid reageert veront waardigd op de praktijken van Van Sleuwen. „Het is toch schandalig dat ze maar gewoon doorgaan met overtredingen. Ze trekken zich nergens iets van aan. Dat kan natuurlijk niet." Voor burgemeester G- Noorde wier van Oostburg is dit het zo veelste bewijs dat 'meneer zich wenst te houden onder en boven de wet'. De illegale ontgronding is formeel geen zaak van de ge meente, maar dat wil niet zeg gen dat de gemeente de boel niet in de gaten houdt. „We informe ren de provincie over en weer." Hoorzitting Dat het niet de gemeente, maar de stichting was die de overtre dingen opmerkte, vindt Noor dewier begrijpelijk, omdat de gemeente niet elke week gaat kijken of de varkenshouder zich aan de vergunning houdt. Na de hoorzitting volgende week krijgt hij alsnog de kans om de boel in orde te brengen. Daarna volgt volgens Noordewier op nieuw een 'check'. Varkenshouder C. van Sleuwen was donderdag niet bereikbaar voor commentaar. De provincie liet woensdag de illegale afgraving van een perceel grond aan de Sophiaweg in Oostburg stilleggen. foto Charles Strijd KAPELLEBRUG - De politie is op zoek naar getuigen die woensdag of eerder iets bijzonders gezien hebben op de car poolplaats bij het viaduct aan de Expressweg bij Stekene. Dit in verband met de overval, woensdag, op het Grens Wissel Kantoor in Kapellebrug. De oveivallers waren woensdag na de overval weggereden in een felrode, uitgebouwde Lancia met brede banden. De auto was voorzien van het Belgische kenteken 5633B. De politie vermoedt dat de auto al eerder op de carpoolplaats heeft gestaan. De auto waarmee de overvallers er vandoor gingen, werd woensdag teruggevonden op de carpoolplaats. Van de daders ontbreekt nog elk spoor. DEN HAAG - Ir. J. R. Lambrechtsen is benoemd tot inspec teur van de inspectie ruimtelijke ordening Zuid van het mi nisterie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Mi lieubeheer (VROM). Zijn werkgebied omvat Zeeland. Noórd- Brabant en Limburg- Hij volgt daarmee per 1 januari 1998 drs J.J. Thönissen op. die onlangs een functie in het bedrijfsleven heeft aanvaard. Lambrechtsen (51) is thans projectleider van het interdepatementale project Actualisering Vinex. Daar vóór vervulde hij verschillende functies binnen de Rijkspla nologische Dienst van het ministerie van VROM. MIDDELBURG - Een 23-jarige man uit Bergen op Zoom mag de komende twee jaar niet meer achter het stuur van een auto kruipen. Daarnaast heeft de rechtbank in Middelburg hem een werkstraf van 240 uur en een voorwaardelijke gevange nisstraf van zes maanden opgelegd. De man maakte, onder in vloed van drank en achtervolgd door de politie, in september vorig jaar een dolle rit door Zeeuws-Vlaanderen. Daarbij remde hij op een gegeven moment zo hard dat een politiewa gen achterop zijn auto reed. Uiteindelijk werd de man in Bel gië aangehouden. Overigens maakt het rijverbod niet veel uit: de man is door het ministerie van Verkeer en Waterstaat al ongeschikt verklaard om auto te rijden. Pas over twee jaar kan die beslissing even tueel herzien worden. MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank heeft een 49- jarige man uit Terneuzen wegens drugshandel veroordeeld tot drie maanden cel, te vervangen dooreen werkstraf van 140 uur. De man heeft in het najaar van vorig jaar en begin dit jaar in heroïne en cocaïne.gehandeld vanuit zijn woning in Ter neuzen. Onder meer omdat het al jaren geleden was dat de man voor het laatst met justitie in aanraking was geweest, maakte de rechtbank het mogelijk dat de man nu door te wer ken onder celstraf uit komt. TERNEUZEN - Een 63-jarige man uit Terneuzen miste woensdagavond het stuur van zijn auto. Het stuur was gede monteerd uit zijn auto die aan de Stuvesande in Terneuzen stond geparkeerd. ZAAMSLAG - Een zestienjarige bromfietster uit Vogelwaar de raakte donderdagochtend licht gewond toen zij door een rukwind van de Hoek van de Dijk in Zaamslag afwaaide. Het meisje moest met een pijnlijk been worden overgebracht naar het ziekenhuis De Honte in Terneuzen. CLINGE - De inwoners van Clinge kunnen zich het komen de weekeinde vermaken tijdens de Clingse volkskermis. De carnavalsvereniging De Pi- vo's zorgt met activiteiten in en bij zaal De Gouden Kroon voor de organisatie van deze derde editie. Vrijdagavond draait de kindermolen en kan men een kans wagen bij het schiet- en ballengooikraam. Om 19.30 uur begint een schieting op de lig gende wip voor hanen- en kip- penbillen. Vanaf 20.00 uur verzorgt disco Dolce Vita de muziek tijdens een dansavond met verloting. Zaterdag gaan de kermisattrac ties om 14.00 uur weer open. Te gelijkertijd begint achter zaal De Gouden Kroon een voetvol- leytoemooi. De deelnemende teams bestaan uit twee perso nen. 's Avonds begint om 20.00 uur een gemaskerd bal met mu ziek van Dolce Vita. Zondag middag staat er voor de klein sten een luchtspringkussen. De sportievelingen nemen de keu ter hand voor een toepbiljart- toemooi. Maandag (vanaf 20.00 uur) en dinsdag (14.00 uur) staan er twee kaartingen bieden en j oke- ren op het programma. (Advertentie) ei. 50.- te besteden na aankoop van een broek, óf 50.- korting op een kostuum vergeet hem niet (of knip deze bon uit) uw folder cheque HERENMODE ST. ADR1AANSTRAAT 7 GOES 0113-215652 door René Hoonhorst AXEL - Fotoclub Axel ver breedt haar horizon. De leden exposeren werk in verschillen de steden in Polen. Thuisha ven Axel zal echter nooit wor den vergeten. De fotoclub houdt morgen en overmorgen en het weekeind van 18 en 19 oktober de 32-ste clubten toonstelling in de foyer van cultureel centrum De Halle. Bij het zilveren jubileum van de club werden, vanwege de band tussen het marktstadje en Polen, enkele Poolse foto grafen uitgenodigd. „Die uit nodiging bracht leuke contac ten op gang en een aantal Polen vroeg, mede om iets te rug te doen, of wij werk in hun land wilden exposei'en. On langs hadden we als Fotoclub Axel een tentoonstelling in het stadje Zamosc en nu zijn er al aanbiedingen om in vier ande re plaatsen, waaronder de be kende havenstad Gdansk, ex posities in te richten", zegt voorzitter Joop Wolfert. De internationale belangstel ling doet geen afbreuk aan de band met de thuisstad. „We blijven het belangrijk vinden om nauw contact te houden met Axel, omdat de club hier tenslotte zijn oorsprong heeft", benadrakt Wolfert, zelfs overigens een Terneuze- naar. Tien leden van de club - die negentien leden telt, maar 'niet iedereen had tijd om werk te selecteren' - exposeren se ries van vier of acht foto's. In totaal zijn 72 prenten te zien. De tentoonstellingen van de club krijgen nimmer een the ma mee. Wolfert: „Iedereen kiest zelf een aantal platen uit die hij mooi vindt. Of het nou foto's zijn van ondei-werpen vlakbij huis of van een vakan tie aan het andere eind van de aardbol maakt niet uit." De clubvoorzitter geeft toe dat op die manier moeilijk vergele ken kan worden wie nou de beste foto's maakt. „Toeschou wers maken zelf wel uit wat ze de leukste foto's vinden. En fo tografen kijken op hun beurt weer meer naar de composities en de techniek. Zo pikt ieder een er het zijne uit. Tijdens de tentoonstelling is overigens ook werk van leden door elkaar gehusseld. Tijdens een clubtocht werden dia's ge maakt in de Braakmanbossen. De beste projectieplaatjes zijn aaneengesmeed tot een na- tuurreportage van ruim een half uur lengte. De diapresen tatie wordt doorlopend ver toond tijdens de bezichti gingsuren. alle vier de dagen (11, 12, 18 en 19 oktober) van 11 tot 18 uur. Waarnemend burgemeester A van Waes opent de club tentoonstelling vanavond, vrijdag, om acht uur officieel. Foto's van Daan Schutz (bo ven, de molen van Retranche- ment) en Ton van Santen (on der, houtopslag Gentse haven), te zien op de expositie van Fotoclub Axel. door Pascalle Capetti SAS VAN GENT - Showkorp sen uit Axel, Sas van Gent, Ter neuzen, Kloosterzande en IJ- zendijke verzorgen morgen, IJZENDIJKE - Een 25-jarige automobilist uit Sas van Gent werd woensdagavond met een hersenschudding opgenomen in ziekenhuis De Honte in Terneu zen, nadat hij in een bocht van de Isabellaweg in IJzendijke de macht over het stuur had verlo ren. De man belandde uiteinde lijk met zijn voertuig in de sloot. zaterdag, de jaarlijkse Indoor taptoe Zeeuws-Vlaanderen. De vierde editie van de taptoe heeft plaats in de sporthal van Sas van Gent. De deelnemende koipsen zijn de showbands Jong Axel, Kloortje, De Zwaluw, Jeugdbelang, Sas van Gent, Irene en de Christelij ke Drumfanfare Hosanna. Showbands Axel en showkorps Thalia hebben tot spijt van de organisatie moeten afzeggen, omdat ze te weinig leden kon den inzetten. De leden van de korpsen repete ren zaterdagmiddag vanaf 12.00 uur in De Vlaanderen op het gezamenlijke nummer 'One moment in time', een arrange ment van Hessel de Groff. Dit nummer wordt 's avonds in de fi nale ten gehore gebracht. Doel is één super-showband op de been te brengen, aldus organi sator Carlo de Groff. Vanaf 19.00 uur is de sporthal open voor het publiek. Degenen die willen zitten, moeten er snel bij zijn, want er zijn slechts driehonderd zitplaatsen. Voor de overige zevenhonderd toe schouwers resteert een staan plaats. Om 19.30 uur opent speaker Theo Sameel het mu ziekevenement. Het gezamen lijke optreden vangt om 22 uur aan. Speciale onderdelen van de show vormen de presentatie van het nieuwe uniform van show- door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het dagelijks bestuur van Terneuzen en de po litie zitten vreselijk in de maag met een groep Antilliaanse jon geren, die de voorbije weken voor behoorlijk wat overlast zorgen in de Terneuzense bin nenstad. Twee keer waren de jongeren betrokken bij een vechtpartijin het ene geval werd een groepje jongeren tijdens de kermis be laagd in de Noordstraat, in het andere geval werden twee agen ten gemolesteerd. Bestuur en politie vrezen dat het agressieve gedrag van de leden van de groep nog tot grotere problemen gaat leiden. Ze val len namelijk in de binnenstad met grote regelmaat cafégan gers en andere passanten lastig. Bij de politie zijn de voorbije weken al talloze klachten over de groep binnengekomen. Re den voor het gemeentebestuur en de politie om gezamenlijk te zoeken naar mogelijkheden om de groep te benaderen en de le den ervan te overtuigen dat hun gedrag niet langer kan voortdu ren. Hulp band Sas van Gent en de pre mière van de nieuwste show van showband Kloortje. De optre dens duren tot 22.30 uur. CLINGE - De politie ontman telde donderdagmiddag in een woning aan de Kerkstraat in Clinge een hennepkwekerij en nam zeventien hennepplanten uit de tuin in beslag. In de wo ning trof zij bovendien twee kilo weed aan. Ook deze werden in meegenomen. Naar de kweker wordt een onderzoek ingesteld. „Kijk, als er strafbare feiten ge pleegd worden, dan kun je'als politie optreden, maar als de jongeren niet verdergaan dan het lastig vallen van mensen, dan wordt het een stuk moeilij ker. De groep is heel moeilijk te benaderen, daarom hebben we ook de hulp in geroepen van een provinciaal minderhedenwer- ker en mensen van de Terneu zense Antilliaanse gemeen schap. Volgende week hopen we samen met deze mensen eeri ge sprek met de groep of leden er uit te kunnen voeren. Waar we in eerste instantie benieuwd naar zijn is de oorzaak van het gedrag van de jongeren. Wat drijft hen? Weten we dat, dan kunnen we mogelijk oplossin gen vinden", legt E. Kint, hoofd van de basiseenheid Midden- Zeeuws-Vlaanderen van de po litie uit. Rotterdam Ook op het gemeentehuis wordt de laatste dagen naarstig nage dacht over oplossingen voor het probleem van de allochtone jon geren. Zo is ook in nauw overleg met de politie contact gezocht met de politie in Rotterdam, waar in tegenstelling tot in Zeeuws-Vlaanderen, agenten van Antilliaanse origine werk zaam zijn die ervaring hebben met de aanpak van randgroep jongeren met een niet-Neder- landse culturele achtergrond. Overwogen wordt om de hulp van één of meerdere van deze agenten in te roepen. Kint; „Ondanks de twee eerdere incidenten zijn we er in eerste instantie niet op uit om repres sief tegen de jongeren op te tre den. We zien nu duidelijk in pre ventieve zin bezig. Zouden we dat niet doen en blijven de jon geren voor problemen zorgen, dan vrezen we dat de zaak straks escaleert en daar zit nie mand op te wachten." AARDENBURG - Een 27-jarige automobilist uit Aardenburg kreeg woensdagnacht een rij verbod van vier uur en een dag vaarding. De man reed rond half twee over de rijksweg N58 in Oostburg met een alcoholpro millage van ruim één. ZUIDZANDE Vogelvereniging - De Oostburg- se vogelvereniging de Volière houdt morgen, zaterdag, een ta felkeuring en diamiddag in ho tel De Zwaan in Zuidzande. De keuring van kanaries, tropische vogels en parkieten wordt tus sen 10.00 en 12.00 uur gehou den. Liefhebbers kunnen van 10.30 tot 12.00 uur een ruilbeurs bezoeken. Jan de Nijs verzorgt vanaf 13.30 uur een lezing met dia's. In de pauze draait het rad van avontuur. HELLESTRAAT (B) Tentoonstelling - Tijdens de kermis in het grensdorp je Helle straat exposeren de tuinierders van 'Werk van den Akker' hun producten in 'l Helleken. Op de tentoonstelling zijn naast groenten, bloemen, kamerplan ten en fruit ook decoratiestuk ken te zien en foto's uit de oude doos. Daarnaast wordt aan dacht besteed aan het thema smokkelen, vóór, tijdens en na de oorlog op de grens Helle straat-Heikant. De expositie is geopend op zondag 12 oktober van 10 tot 12 en van 14 tot 18 uur en op maandag 13 oktober van 10 tot 16 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 43