Bouw Heinkenszand stagneert Bazaar in Kats voor dak van dorpshuis Plan Kom Wemeldlnge voor Raad van State V PZC Geluidseisen Prins betekenen einde van voorstellingen zeeland 11 Vraag naar forse kavels en appartementen blijkt tegen te vallen Aanhanger weg Geld weg na woninginbraak WÊSÊSSÊÊÊÊÊbm mwsm jr s -=&- -,f\* I Éte - w mjm&Ê Nieuwe inspecteur VROM Rijverbod na wild-westrit Europarlementariërs op bezoek Werkstraf voor drugsdealer Stuur uit auto gestolen Lichtgewonde door rukwind Bergen op Zoom schreeuwt om ontwikkeling bedrijventerrein Inbraak school VAN ZEE HEEFT EEN GULLE BUI /mli mn ffw vrijdag 10 oktober 1997 door Caroline Moerland HEINKENSZAND - De be langstelling voor twee recente woningbouwplannen in Hein kenszand valt tegen. De betrok ken projectontwikkelaars kun nen niet voldoende kopers vinden voor het project De Boomgaard en voor de geplande appartementen op de hoek van de Dorpsstraat en de Juliana- straat. Beiden verwachten dat de belangstelling zal toenemen na een aanpassing van de oor spronkelijke plannen. De Boomgaard is de naam van een woningbouwproject aan de rand van Heinkenszand, langs de weg naar 's-Heerenhoek. In de oorspronkelijke opzet zijn op dit terrein zeven villa's voor zien, op kavels van 1700 tot 2400 vierkante meter, voor een prijs van ongeveer 800.000 gul den. Een door de gemeenteraad vastgesteld beeldkwaliteits plan staat garant voor een rui me, groene invulling van het project én hoogwaardige archi tectuur. Het plan voor de wonin gen op de hoek van de Dorps straat en de Julianastraat ziet er heel anders uit. Hier zouden volgens de oorspronkelijke op zet veertien driekamerapparte menten verrijzen van ongeveer tweeënenhalve ton. Ontwikkelaar van De Boom gaard is Projektbouw Zeeland. SINT-ANNALAND - Bij de po litie in Tholen is donderdag aangifte gedaan van de diefstal van een aanhangwagen. De kar stond in een loods aan de Ha venweg te Sint-Annaland. De diefstal moet in de nacht van woensdag op donderdag ge pleegd zijn. GOES - In de nacht van woens dag op donderdag is ingebroken in een woning aan de Goese Meerlaan. Er verdwenen vol gens de politie 'geldmiddelen'. De politie zoekt getuigen die in die nacht in de bewuste straat verdachte personen of voertui gen hebben waargenomen. Volgens directeur W. S. A de Winter is er best belangstelling voor het plan, maar vinden ge- interesseerden de kavels te groot. „Duizend vierkante me ter is voor de meesten ruim ge noeg." De grootte van de Ravels maakt de woningen duur. Daar om zou Projektbouw Zeeland op dezelfde lap grond drie of vier extra villa's willen bouwen, die wat minder ruim zijn dan in de huidige opzet. De Winter ver wacht dat de prijzen van de wo ningen dan kunnen dalen tot ongeveer vijf ton. Projektbouw Zeeland heeft inmiddels een nieuw plan ingediend bij de ge meente Borsele. Woonwijzer Zuidwest in Mid delburg is nog niet zover. Deze projectontwikkelaar is eige naar van het terrein op de hoek van de Dorpsstraat en de Juli anastraat. ,,We zijn aan het be kijken wat de oorzaak kan zijn van de tegenvallende respons voor de appartementen", zegt J. Sonke van Woonwijzer Zuid west. De projectontwikkelaar mikte op vijftigplussers uit Heinkenszand en omgeving, die wat kleiner willen gaan wonen. Die doelgroep blijkt niet groot genoeg te zijn. Sonke verzekert echter dat het terrein niet zal blijven braakliggen. „Wij én de gemeente willen daar uiteinde lijk iets doen verrijzen." De Borselse wethouder drs. P. J. Vollaard bevestigt dat. „Dat gat kan daar niet zo blijven liggen." Over een gewijzigde opzet van De Boomgaard kan hij nog niets zeggen. Hij weet dat er een al ternatief plan ligt, maar burge meester en wethouders hebben nog niet bekeken of dat binnen het bestemmingsplan past. Het dagelijks gemeentebestuur is in elk geval niet van plan het be- stemmingpslan te wijzigen. Volgens Vollaard zegt de tegen vallende belangstelling voor beide projecten niets over de vraag naar woningen in Hein kenszand in het algemeen. Voor de toekomstige nieuwbouwwijk Over de Dijk bestaat een wacht lijst van enkele honderden be langstellenden. Overigens is dat plan op last van de provincie voorlopig even in de ijskast ge zet. wonen m plan "oe boomgaard" 7 exclusieve vrijstaande villa's op bospercelen van ca. 2000 m* INLICHTINGEN EN VERKOOP: <£3* PROJEKTBOUW Veel gegadigden vinden de percelen van zo'n tweeduizend vierkante meter in het plan De Boomgaard te groot. foto Willem Mieras door Mieke van der.Jagt KATS - Kats is een dorp van superlatieven. Het is één van de kleinste dorpen, één van levendigste en, he laas, als het waait, waait het er harder dan ergens an ders. Toen afgelopen zomer een storm over Zeeland vloog, waaiden in Kats de pannen van het Nieuw- Zeelandhuis, het dorpshuis waar de Katse activitei ten onderdak vinden. Maar Kats zou Kats niet zijn als het daar geen antwoord op had. Huis aan huis werden meteen symbolisch dakpannen verkocht, waardoor al 3500 van de benodigde 15.000 gulden konden worden opgehaald. Maar amper vierhonderd mensen kunnen niet het hele bedrag van de reparatie met. de zinnebeeldige aan schaf van dakpannen bekostigen. Daarom heeft het dorp de handen ineen geslagen om op zaterdag 18 ok tober ook mensen van andere dorpen bij de oplossing van hun probleem maai' ook bij een niéuw superlatief te betrekken: de gezelligste bazaar van de Bevelanden waar de meest uiteenlopende zaken te koop zijn. Heef Kats zit al geruime tijd ieder vrij uurtje te schilderen, te quilten, te breien, te naaien en te bakken. Tijdens de bazaar bemannen de inwoners van Kats de standswaarin van alles te doen isEen kunstenaar te kent portretten, er zijn videofilms, een rad van avon tuur, een Vlaamse kermis en iedereen kan meedoen aan de open Katse sjoelkampioenschappen. De ba zaar begint om 10 uur en duurt tot ongeveer 16.30 uur. Plaats van handeling is vanzelfsprekend het Nieuw- Zeelandhuis, dat onder de pannen moet worden ge holpen. DEN HAAG - Ir. J. R. Lambrechtsen is benoemd tot inspec teur van de inspectie ruimtelijke ordening Zuid van het mi nisterie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Mi lieubeheer (VROM). Zijn werkgebied omvat Zeeland, Noord- Brabant en Limburg. Hij volgt daarmee per 1 januari 1998 drs J.J. Thönissen op, die onlangs een functie in het bedrijfsleven heeft aanvaard. Lambrechtsen (51) is thans projectleider van het interdepatementale project Actualisering Vinex. Daar vóór vervulde hij verschillende functies binnen de Rijkspla nologische Dienst van het ministerie van VROM. MIDDELBURG - Een 23-jarige man uit Bergen op Zoom mag de komende twee jaar niet meer achter het stuur van een auto kruipen. Daarnaast heeft de rechtbank in Middelburg hem een werkstraf van 240 uur en een voorwaardelijke gevange nisstraf van zes maanden opgelegd. De man maakte, onder in vloed van drank en achtervolgd door de politie, in september vorig jaar een dolle rit door Zeeuws-Vlaanderen. Daarbij remde hij op een gegeven moment zo hard dat een politiewa gen achterop zijn auto reed. Uiteindelijk werd de man in Bel gië aangehouden. Overigens maakt het rijverbod niet veel uit: de man is door het ministerie van Verkeer en Waterstaat al ongeschikt verklaard om auto te rijden. Pas over twee jaar kan die beslissing even tueel herzien worden. VLISSINGEN - Een delegatie van de fractie van de PvdA in het Europees Parlement brengt op vrijdag 17 oktober een werkbezoek aan Vlissingen. Samen met de Statenfractie en het Gewestelijk Bestuur van de PvdA-Zeeland laten de Euro parlementariërs zich voorlichten over de verplaatsing van de Koninklijke Schelde Groep naar Vlissingen-Oost. Tijdens het bezoek komt onder meer de vraag aan de orde wat er met het bedrijfsterrein in de binnenstad van Vlissingen moet gebeu ren na het vertrek van de scheepswerf. Ter afsluiting van het werkbezoek wordt tussen 17 en 19 uur een openbare bijeen komst in de Belgische Loodsen Sociëteit aan de Boulevard De Ruyter gehouden waarop met de leden van de delegatie kan worden gesproken over algemene Europese onderwerpen. MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank heeft een 49- jarige man uit Temeuzen wegens drugshandel veroordeeld tot drie maanden cel, te vervangen door een werkstraf van 140 uur. De man heeft in het najaar van vorig jaar en begin dit jaar in heroïne en cocaïne gehandeld vanuit zijn woning in Ter- neuzen. Onder meer omdat het al jaren geleden was dat de man voor het laatst met justitie in aanraking was geweest, maakte de rechtbank het mogelijk dat de man nu door te wer ken onder celstraf uit komt. TERNEUZEN - Een 63-jarige man uit Terneuzen miste woensdagavond het stuur van zijn auto. Het stuur was gede monteerd uit zijn auto die aan de Stuvesande in Terneuzen stond geparkeerd. ZAAMSLAG - Een zestienjarige bromfietster uit Vogelwaar de raakte donderdagochtend licht gewond toen zij door een rukwind van de Hoek van de Dijk in Zaamslag afwaaide. Het meisje moest met een pijnlijk been worden overgebracht naar het ziekenhuis De Honte in Temeuzen. In de Auvergnepolder bij Bergen op Zoom kan een flink bedrijventerrein worden gerealiseerd. foto Willem Mieras van onze verslaggever KAPELLE - „Ik ben blij dat er aan deze zaak nu een keer een einde komt." Deze verzuchting van de Kapelse gemeente woordvoerder A van den Berge besloot gisteren een korte hoor zitting bij de Raad van State in Den Haag. Het Haagse rechts college moet zich buigen over de bezwaren van twee families, Klinkenberg en Feytel, tegen de goedkeuring die Gedeputeerde Staten (GS) hebben gegeven aan het herziene bestemmings plan Kom Wemeldinge. Met de herziening kunnen 7 5 woningen worden gebouwd in het gebied tussen het Wemeldingse Bos, de Binnendijk, de Reep weg en de Noordelijke Achterweg. De families Klinkenberg en Feytel verzetten zich tegen het plan omdat er volgens hen nog ruimte is voor zogenaamde 'in- breidingslocaties' bijvoorbeeld aan de Chezeeweg waar beide families wonen. Door te kiezen voor bouw in het buitengebied gaan GS volgens de families in tegen eigen beleid dat kiest voor het allereerst benutten van de inbreidingslocaties. In het nieuwbouwgebied voorzien de families verkeersproblemen. Al het verkeer, inclusief het ver keer van recreatieterrein De Oesterbaai, zal via de Reepweg afgevoerd moeten worden. Ten slotte twijfelen de echtparen Klinkenberg en Feytel aan de economische haalbaarheid van het plan. Veel van de voor nieuwbouw bestemde grond is nog niet in handen van de ge meente. Ondanks het feit dat het herzie- ne bestemmingsplan nog niet onherroepelijk is en een deel van het terrein nog niet in han den is van de gemeente, is reeds met de bouw gestart. Namens de families was niemand op de hoorzitting in Den Haag aanwe zig maar alle bezwaren van bei de echtparen zijn onderzocht door de onafhankelijke advi seur van de Raad van State. De adviseur stelt dat de keuze voor bouw in het gebied nabij het Wemeldingse Bos geen 'bijzon dere natuurwaarden' aantast. In een probleemloze ontsluiting via de Reepweg, die deels ver breed zal worden, heeft de advi seur alle vertrouwen. Hetzelfde geldt ten aanzien van de econo mische haalbaarheid. GS van Zeeland en B en W van Kapelle volstonden gisteren op de hoorzitting met verwijzingen naar dit voor hen uitermate gunstige rapport. De Raad van State pleegt in zijn uitspraken veel belang te hechten aan de aanbevelingen van de adviseur die de situatie ter plekke heeft bekeken. De uitspraak van de Raad van State in deze kwestie zal overi gens nog wel een aantal weken op zich laten wachten. KAPELLE - In de nacht van woensdag op donderdag is inge broken in een school te Kapelle. Daarbij zijn, zoals de politie het omschreef, 'verschillende goe deren' gestolen. De gehele school is doorzocht. Men heeft zich toegang verschaft tot de school door een raam te force ren. Verschillende deuren in het gebouw zijn opengebroken. door Marco van Barneveld BERGEN OP ZOOM - Wordt de Auvergnepolder bij Bergen op Zoom ontwikkeld tot be drijventerrein, dan moet de gemeente daar tenminste vijf tien jaar mee vooruit kunnen. In eerste instantie mogen dan alleen lokale en regionale be drijven op de vierhonderd hectare grote lap grond neer strijken. Dit stelt het Bergse college van B en W in een voorstel aan de gemeente raad. De ontwikkeling van de polder tot bedrijventerrein is volgens dat college hard no dig. Volgens wethouder A Linssen (Lijst Linssen, econo mische zaken) is er in Bergen i op Zoom een schreeuwend te il kort aan bedrijventerreinen. „We zien eigen bedrijven ver trekken. Daar staan we mach teloos tegenover. Terwijl de schoorstenen hier voor de burgers ook moeten blijven roken." Linssen en zijn collega G. Janssen (WD, ruimteüjke or- I dening) noemen de Auvergne- a polder een schitterende loca- 1 tie om een bedrijventerrein te ontwikkelen: enorm veel I ruimte, aanwezigheid van water, spoor en goede verbin dingen over de weg. Toch zal I het nog jaren duren voordat er eventueel een eerste paal zal I worden geslagen. Allereerst moet er een zogenoemd haal baarheidsonderzoek worden gedaan. Onder meer moet re kening worden gehouden met de aanwezigheid van belang rijke ecologische zones zoals het Lange Water en de Prin- cessenplaat, er moeten groene zones komen op'het terrein, ex- moet nagedacht worden over geluidszones en er moet reke ning worden gehouden met de ligging ten opzichte van Tho- len-stad, recht tegenover de polder. Drie jaar Een extern bureau moet het onderzoek gaan uitvoeren. Het college van burgemeester en wethouders wil daar 75.000 gulden voor uitti-ek- ken. Volgend jaar oktober moet dat haalbaaxixeidson- derzoek klaar zijn. Vervolgens zal het nog zeker minimaal drie j aar duren voordat er echt iets kan gebeuren. Rekening moet worden gehouden met allerlei bestemmingsplanma- tige procedures, evenals be- zwarenrondes en het opstel len van een zogenoemde Milieu Effect Rapportage. Op het terrein zullen in ieder geval bedrijven mogen neer strijken uit de categoriën één tot en met vier, waarbij cate gorie vier het grootst is. Het gaat dan om bedrijven die ten minste tweehonderd meter van woonwijken verwijderd moeten zijn. Wel zal in het haalbaarheidsonderzoek ook gekeken worden naar de mo gelijkheid voor vestiging van categorie-vijfbediijven, zoals j General Electric Plastics. Dat bedrijf is al jaren gevestigd bij 1 de Auvergnepolder en zou eventueel in die richting wil len uitbreiden. Het is echter niet de bedoeling dat zulke grote bedrijven van buiten de gemeente op het teri-ein zullen neerstrijken. Wethouder Linssen: „Het moet geen tweede Moerdijk worden." Interessant In de gemeente Tholen woi*- den de ontwikkelingen met belangstelling gevolgd. Vol gens de Thoolse wethouder ing J. Versluijs mag eventuele uitvoering van de plannen in woners van Tholen-stad in elk geval geen schade berokke- 1 nen. Verder zou de zaak, van- f uit economisch oogpunt, voor I Tholen interessant kunnen t zijn. Momenteel lopen, naar J aanleiding van de plannen, bijvoorbeeld gesprekken tus- I sen de gemeente Tholen en het Westbrabantse Regionaal Werkgelegenheidsinstituut f Rewin over toetreding tot dat j instituut. De plaatselijke afdeling van i de NCB, de Noord-Brabantse Christelijke Boerenbond, is overigens niet blij met de plannen. In de polder zou een aantal goed x-enderende agra rische bedrijven zitten. Vol- gens A de Wit, de voorzitter j van het NCB-Halstei-en/Le- pelsti-aat, heerst 'grote onrust' j, onder die agrariërs. door René Schrier GOES - In de Prins van Oranje te Goes kunnen in de toekomst alleen nog maar vergaderingen gehouden worden. Dat is het re sultaat van een beslissing van het college van burgemeester en wethouders van Goes. Na drei ging met een advocaat, door een buurman van de Prins van Oranje, hebben B en W besloten dat alle uitvoeringen en voor stellingen geschrapt worden als het geluidsniveau hoger is dan 87 dB(A). „Dat is de dood in de pot", reageert schouwburgdi recteur G. Peijs. Hij is momen teel druk in de weer met impres- sario's en vervangende zalen. Peijs: „Ik moet alles nog eens precies op een rijtje zetten en er achter zien te komen wat de be slissing van het college exact in houdt. Ik weet niet wat het bete kent voor voorstellingen die we al geprogrammeerd hebben." Aanleiding is een verzoek van de advocaat van J. Zandeeuitde Nieuwstraat aan B en W om be stuursdwang toe te passen tegen de exploitant van de Goese schouwburg in vei-band met de geluidsoverlast. Het college heeft daarop gereageerd met de beslissing om een aantal maat regelen te nemen die de geluids overlast terug moeten brengen. B en W hadden de keus uit twee alternatieven. Eén altei-natief voorzag in ingrijpende geluids- werende voorzieningen voor een bedrag van twee ton. Daar hebben B en W niet voor geko zen. Het is het tweede alterna tief geworden, dat ruim 18.000 gulden kost. Het voorziet in clrangei's op een aantal deuren zodat ze zo veel mogelijk"geslo ten blijven, de niet te openen deuren maskeren met een gor dijn, alle deuren voorzien van een goede enkele aanslag met een kieringsprofiel, vooi'zetra- men in de zijgevel, geluidweren- de roosters voor de ventilatie openingen, rubberen tegels waar de biervaten worden ge lost en meer van dergelijke maatx-egelen. Tevens is besloten geen activiteiten meer toe te la ten die meer lawaai opleveren dan 87 dB(A). Eerstverantwoordelijk wethou der mr. S. J. Heijmng wil niet spreken van lapmiddelen. Ove rigens zit hij wel in een lastig parket. Hij is als wethouder me deverantwoordelijk voor de be slissing van het college, maar hij dreigt nu zichzelf met bestuurs dwang, want Heijning is tevens voorzitter van de stichting die de Prins van Oranje exploiteei"t. Contracten In een toelichting op het colle- gebesluit is hij overigens nog niet zo stellig over het schrap pen van allerlei voor-stellingen en uitvoeringen die te veel la waai maken. Zoiets kan proble men opleveren als er contracten zijn afgesloten, geeft hij aan. Daar kan de Prins van Oranje volgens hem niet omheen. Maar voor het volgend seizoen is de beslissing van het college dui delijk, aldus de wethouder Een en ander brengt de Prins van Oranje wel dieper in de schulden. Bekend was al dat er een extra tekort van andei'halve ton op de begroting zou komen, maar het is duidelijk geworden dat dat tekort in elk geval op loopt tot twee ton. Als de Prins van Ox-anje nu ook nog eens al lerlei zaken moet gaan schrap pen die juist geld in het laatje brengen, zoals de carnavalsvie ring, schoolfeesten en andere pai'tijen, loopt het tekort alleen maar meer op.Heijning: „Ik vind het ook een zeer beroerde toestand. Maar de buurman staat nu eenmaal in zijn recht. Het betekent alleen nog al heel wat." Toneel Buurman Zandee heeft geen en kele moeite met toneelavonden, laat hij weten. Maar wel als er dan na afloop nog wat wordt ge dronken en het personeel pas laat met opruimen kan begin nen en in de keuken en opslag ruimte aan de slag gaat. Dat grenst precies aan zijn woning. Ook het 's avonds laat in- en uit laden van vrachtauto's met to- nëelspullen levert hem overlast op. Verder willen sommige (house)feesten nogal eens la waaierig verlopen. Zandee: „Voor mij hoeft de Prins van Oranje niet te sluiten Maar gooi er dan 3 miljoen gulden tegen aan en knap de boel goed op. Dat is volgens mij beter dan een nieuwe schouwbux-g van 10 of 14 miljoen gulden." Het is volgens Zandee geen kwestie van nog maar twee jaar wachten omdat er dan een nieuwe schouwburg is. Het duurt naar zijn mening veel langer dan twee jaar eer de grond beschikbaar1 is en alle procedures zijn doorlopen. (Advertentie) 50,- te besteden na aankoop van een broek, óf 50.- korting op een kostuum vergeet hem niet (of knip deze bon uit) uw folder cheque H E R E N M O E> E ST. ADRIAANSTRAAT 7 GOES 0113-215652

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 33