Hockeyers trekken veel bekijks Ben Khedda de Maradona van Marokko Leidsman laat zich sponsoren uit protest sport vrijdag 10 oktober 1997 sbw 29 Atlete Engquist nog niet fit Waarnemer moet duel staken Sloothaak na val in ziekenhuis Maradona niet naar Madrid Basketbalcoach Dean Smith stopt Nederland in Adelaide favoriet voor Champions Trophy Oranje heeft al champagne Doping was net zo normaal als tandenpoetsen STOCKHOLM - Wereld- en olympisch kampioen 100 meter horden Ludmila Engquist laat het komende indoorseizóën aan haar voorbij gaan. Ze heeft nog te veel last van een rug blessure. Dat heeft haar man en manager Johan Engquist in de Zweedse hoofdstad Stockholm bekendgemaakt. Sinds de geboren Russische getrouwd is met haar Zweedse man komt ze voor dat land uit. Engquist won vorig jaar in Atlanta tijdens de Olympische Spelen de gouden medaille op de 100 meter horden In Athene pakte ze in augustus tijdens het WK de titel. RTR ZEIST - De scheidsrechters in het betaald voetbal gaan de KNVB voorstellen de beslissingsbevoegdheid een wedstrijd te staken wegens ontoelaatbare kreten van spreekkoren te leggen bij de waarnemer op de tribune. Wordt het te gortig, dan kan die naar de vierde official stappen om het duel te laten beëindigen. De arbiters zullen het plan zo snel mogelijk voorleggen aan de directie van de KNVB en het bestuur betaald voetbal. ANP STUTTGART - Springruiter Franke Sloothaak is na een val van zijn paard naar het ziekenhuis gebracht. De tot Duitser genaturaliseerde Fries reed bij het concours hippique van Stuttgart voor het eerst op zijn nieuwe aanwinst Cassini. Bij een overbouwde sloot ging de samenwerking met de 9-ja- rige Holsteiner schimmel helemaal mis. Sloothaak vloog uit het zadel en smakte hard op de rechter schouder. Daaraan is hij afgelopen zomer geopereerd. Een eerste onderzoek in het hospitaal wees in elk geval een ontwrichting uit. De eerste rubriek, een jachtspringconcours, leverde een zege op voor de Oostenrijker Hugo Simon, die 55 jaar geleden als Duitser werd geboren. Hij was met E.T. anderhalve seconde sneller dan de 21-jarige Berlijnse Mylene Diederichsmeier. Emile Hendrix was de beste Nederlander. Hij stuurde Finesse naar de vijfde plaats. ANP/DPA MADRID - Diego Maradona komt zondag toch niet in actie tijdens eenmini-toemooi tegen racisme in Madrid. De Argen tijn kwam met de organisatie niet tot overeenstemming over enkele randvoorwaarden. „En daarom kom ik niet", luidde het eenvoudige commentaar van de vedette. Over welke za ken geen akkoord werd bereikt is niet bekend. Maradona had zondag (net als Eric Cantona en George Weah) aanvoerder moeten zijn van één van de drie deelnemende ploegen. De teams spelen twee duels van 40 minuten. Zo'n zestig spelerè zullen in actie komen. De opening wordt ver richt door onder anderen de oudgedienden Di Stefano, Kem- pes, Puskas, Eusebio, Best en Milla. AFP CHAPEL HILL - Dean Smith, de wereldberoemde coach van het basketbalteam van de University of North Carolina, gaat met pensioen. Het nieuws is in de Verenigde Staten ingeslagen als een bom. Dean Smith, die eind vorig jaar met zijn team nog deelnam aan de Haarlem Basketbal Week, leek te zullen sterven in het harnas. Smith zat 36 jaar lang op de bank bij North Carolina en ver dwijnt van het toneel als de meest succesvolle coach uit de ge schiedenis van het Amerikaanse collegebasketbal. Hij won 879 wedstrijden, meer dan wie ook. Tot de spelers die hij afle verde aan de NBA behoren Michael Jordan, James Worthy, Bob McAdoo, Jerry Stackhouse en dit jaar de Nederlandse center Serge Zwikker (Houston). GPD door Pauline Blom ADELAIDE - De organisatie van het toernooi om de Cham pions Trophy in Adelaide kent zijn pappenheimers. En beseft dat de thuisploeg, na een dra matisch verlopen Trophy vorig jaar in India, wel wat steun kan gebruiken. Op weg naar dat ene toernooi, de Olympische Spe len, dat in 2000 in eigen land wordt georganiseerd. Dus treft het Nederlands mannenhoc keyteam de 'Kookaburras' 24 uur na een ongetwijfeld slopend duel met Spanje. Terwijl de Au straliërs zelf op die bewuste donderdag net een rustdag ach- ADELAIDE - Het hockeytoer- nooi om de Champions Trophy moet in Australië nog beginnen. Maar de eerste fles champagne heeft het Nederlands mannen- team al in zijn bezit. Teamarts Peter Verstappen was de geluk kige. Hij verleende in de nacht van dinsdag op woensdag eerste hulp op hoog niveau. Tijdens de vlucht van Hongkong naar Ade laide moest hij tot twee keer toe zieke passagiers te hulp schie ten. Als dank kreeg Verstappen van de bemanning een fles champagne en een plaats in de businessclass aangeboden. Bondscoach Roelant Oltmans liet zijn spelers na de vroege aankomst in het hotel met rust. „We hebben een paar zware trainingsdagen in Hongkong achter de rug", zei hij. „Boven dien was ook de reis vermoei end. Daarom doen we de eerste dag hier kalm aan. Een beetje wandelen, een beetje video kij ken. Donderdag begint voor ons de laatste voorbereiding op het toernooi pas echt." De selectie van titelverdediger Nederland is vrijwel fit. Alleen Danny Breë is fysiek nog niet helemaal 100 procent. De speler van Pinoké kwam tijdens de training in Hongkong ongeluk kig ten val. Hij blesseerde daar bij zijn schouder. „Maar ik re ken erop dat Danny zaterdag voor ons eerste duel met Zuid- Korea speelklaar is", liet Olt mans weten. ANP ter de rug hebben. Thuisvoor deel op z'n Adelaide's. „Dat is een van de nadelen van het favoriet zijn", beseft bonds coach Roelant Oltmans, die gis teren - na vier dagen decadent Hong Kong - met zijn ploeg neerstreek in de Zuid-Australi sche kustplaats. „Daar moeten we maar mee leren leven. Toen ik het hoorde heb ik er hartelijk om gelachen. Ik ga ervan uit dat de ploeg het signaal oppikt en tegen Australië wat extra ener gie zal geven." Morgen (zaterdag) begint Oran je tegen Korea aan de jaarlijkse ontmoeting der internationale hockey-elite, waarvoor tevens Duitsland en Pakistan zich kwalificeerden. De Olympisch kampioen en titelhouder gaat, volgens fysiotherapeut Hans Tossijn, 'superfit' van start. Om het tijdsverschil (zeven-en-een half uur) te overbruggen, reisde de ploeg reeds acht dagen voor de eerste wedstrijd af. Na een tussenstop in Hong Kong - waar Nederland ingeklemd tussen de wolkenkrabbers een lokale se lectie met 18-1 van de mat speelde - werd zo snel mogelijk het Australische ritme opge pakt. En om in hoog tempo de resterende vermoeidheid uit de benen te wrijven beschikt de se lectie, naast een teamarts, over twee fysiotherapeuten. Slaap „Af en toe valt er iemand bijna in slaap, maar dan verzinnen we wel iets om ze bezig te houden", aldus Tossijn, die de afgelopen jaren met de hockeyploeg veel ervaring opdeed met het om gaan met een jetlag. „Voordeel is dat de luchtvochtigheid in Hong Kong tig keer zo hoog was; het is een verademing om hier te trainen en te spelen. Daarnaast is dit een hele professionele ge neratie hockeyers. Ze weten zelf wel dat ieder biertje een dag ex tra herstel kost. Met de groep van tien jaar terug was dat moeilijker. Die hadden altijd zo iets van: 'We zijn op trip, dus is het feest'." Mocht dat idee nog bij iemand leven, dan werd dat gisteren tij dens de eerste training in het sjieke 'The Pines' door Oltmans persoonlijk de kop ingedrukt. Op het nieuw aangelegde wa terveld zette de bondscoach zijn selectie op scherp. Door te pra ten, te schreeuwen, te provoce ren. We moeten ons wel bewust blijven van waar we mee bezig zijn, vanaf nu gaat het alleen nog om het toernooi. Focussen, dat is belangrijk." Tijdens het afsluitende onderlinge partijtje gaf Oltmans Sander van Hees- wijk de rechtsbackpositie in handen. De speler van Oranje Zwart vervangt in de basiself Sander van der Weide, die na het WK met Jong Oranje verplichte rust kreeg voorgeschreven. Guus Vogels is bij afwezigheid van Ronald Jansen (gebles seerd) gebombardeerd tot eerste doelman. Routinier Bart Looije, op het laatste moment aan de se lectie toegevoegd ten koste van derde goalie Rolf Peters, begint op de bank. Evenals strafcor nerspecialist Bram Lomans. „We zullen Ronald Jansen mis sen, natuurlijk", aldus Oltmans over de rumoerige Brabander. „Hij is altijd nadrukkelijk aan wezig. Aan de andere kant zijn we al jaren met bepaalde spel- patronen bezig; die zijn niet af hankelijk van één man. En je ziet altijd dat er op zo'n moment anderen opstaan die het voor touw nemen." Gluurders Het favoriet zijn brengt veel gluurders op de been, zo bleek gisteren. Camera's zijn - volgens een tussen de coaches onderling gemaakt gentlemens-agree- ment - niet welkom tijdens de trainingen. Kijken mag wel, en dus was het dringen op de tribu ne toen Oranje bezit nam van het veld. De Australiërs zaten een uur voor aanvang al met een blocnote in de aanslag, de Duit se selectie bleef na afloop van de eigen oefensessie langs de lijn staan om Bram Lomans van dichtbij te bekijken. Aangezien de lange strafcornerspecialist al lang geen geheim wapen meer is, had Oltmans daar weinig moeite mee. Maar zodra de ver schillende variaties voor de kor te corner geoefend werden, stel den de spelers zich in een haag op tussen veld en tribune: Want ook een favoriet heeft recht op- privacy. GPD Bram Lomans, hier nog op Ne derlandse bodem, heeft eigen lijk geen geheimen meer voor de concurrentie. foto GPD Voormalig topper spits bij VC Vlissingen De weg naar de kleedkamer van voetbalclub WAC was lang. Na ie dere training weer. Dan leverde hij een gevecht met horden opdringerige fans, met fotocamera of pen en papier in de aanslag. Abdoe Ben Khedda, voetballer van VC Vlissingenwas in Marokko een echte ster. Jarenlang. Vraag het Marokkaanse televisiesta tion RTM naar de naam Ben Khedda, ze weten meteen wie ik ben." Het re laas van een rasechte voetballer, die op het speelveld tot mooie dingen in staat is. „Bij voetbal komt alles aan op techniek." door Eldridge Pentury VLISSINGEN - Hassan Acheklaf, voetballer van VC Vlissingen en een vriend van Abdoe Ben Khedda, zegt: „Abdoe is een complete voetballer. Tweebenig, met een goeie pass in de benen en sterk aan de bal. In de jaren tachtig toen-ie bij Nador, een club uit Marokko speelde, noemde iedereen hem Maradona. Hij droeg het shirt met nummer tien. En wie in Marokko met nummer tien speelt, is goed. Ab doe was destijds supergoed." Een door-de-weekse avond. Hassan Acheklaf fungeert in huize Ben Khed da in Vlissingen als tolk. Abdoe, die nog maar een jaar in Nederland ver blijft, begrijpt de taal, maar heeft met praten soms nog wat moeite. Een kor te levensbeschrijving van de persoon in kwestie: Abdoe Ben Khedda (spreek uit: Ben Geddè) zag drieëndertig jaar geleden het levenslicht in Sidisliman, een plaatsje onder de rook van de Marok kaanse hoofdstad Rabat. Op jonge leeftijd al leerde hij voetballen op straat, hoewel de voetbalsport in dat deel van het land niet echt populair was. Talent had-ie, de jonge Ben Khedda. Liefde voor het spelletje evenzeer. .Zijn eerste voetbalclub heette HAN, dat haar thuisbasis heeft in Nador. De club was een professionele, naar Ma rokkaanse normen, dat wel. „Verge lijk het profvoetbal in Marokko niet met het betaalde voetbal in Neder land", zegt Ben Khedda. „Je speelt op het hoogste niveau, ja. Maar van voet bal leven kon destijds niet. Tegen woordig is het een klein beetje veran derd." Zeven jaar lang maakte Ben Khedda deel uit van het eerste team. Van het seizoen' 81 tot met het seizoen '88. Het hoogtepunt was het kampioenschap van de tweede klasse (vergelijkbaar met de Nederlands eerste divisie), die toegang verschafte tot het hoogste platform, de eerste klasse. Europees avontuur Ben Khedda was een held in Nador. Had het in zich om aan een glansrijke carrière te beginnen in Europa. Het Spaanse Sevilla toonde interesse. Ben Khedda's familie gooide echter roet in het eten. Met name zijn moeder zag een Europees avontuur van haar zoon niet zitten. „Voetbal was bij ons niet zo populair", licht Ben Khedda toe. „Achteraf jammer natuurlijk. Want wie weet waar ik nu anders had geze ten." Een tweede kans spatte eveneens uit een. Nu lag Ben Khedda's club, WAC, met RAC de twee grootste en bekend ste voetbalclubs van Casablanca, dwars. De club vroeg teveel geld toen het Zwitserse Young Boys - de club had Ben Khedda zeventien dag op proef gehad - concrete belangstelling had. Weg kans, weg droomcarrière. „Ik was boos", zegt Ben Khedda. ,Heel boos.Uit onvrede kwam hij zes maanden lang niet meer in actie voor WAC. WAC was naast HAN één van de zes profclubs die Ben Khedda sleet. MAT (Tetouan), USP (Rabat), OCK (Kouri- bga) en USS (Salalan uit Oman) wa ren de andere vijf. Bij WAC beleefde Ben Khedda zijn mooiste tijd, was hij het populairst. Handtekeningenja gers, pers. Het was de gewoonste zaak van de wereld. Televisie? Ben Khedda was er regelmatig op te zien. In zijn flat aan de Vlissingse Bloemenlaan heeft hij vele videobanden, waarop hij te bewonderen is. „Vraag bij RTM, de radio- en televisiezender van Marok ko naar de naam Ben Khedda, ze we ten meteen wie ik ben." Het nationale team bereikte Ben Khedda evenwel nooit. „Pech", roept hij meteen. Jong Marokko, daarvan maakte hij veevuldig deel uit. „Tel kens als ik kans maakte om door het grote Marokko geselecteerd te wor den, was ik geblesseerd." Blessurege- voelig, dat was en is-ie nog altijd. Zijn bekendheid reikte tot ver buiten Marokko. Vorig jaar toen Ben Khedda naar Nederland verkaste - hij trouw de met een in Nederland woonachtige Marokkaanse - werd hij herkend. Op zog van Hassan Acheklaf naar VC Vlissingen. „Door verschillende fac toren heb ik besloten om naar Vlissin gen te gaan", aldus Ben Khedda. Hij heeft het naar zijn zin bij de zon dag-derdeklasser. Zonder meer. Wat hem alleen tegenstaat, zijn de slechte trainingsvoorzieningen die de club heeft. „We hebben goede spelers, een goede trainer, maar kunnen nauwe lijks fatsoenlijk trainen." Hij gebaart alsof-ie een schoenendoos vastpakt. „Het trainingsveld is zo klein. Niet één oefening is goed uit te voeren. Trek je een sprint, dan sta je zo buiten het veld. Het is daarom niet gek dat je zondags geen goed voetbal kunt laten zien. Als je ziet op wat voor veld wij trainen, dan voetballen we zondags nog goed. Al stuur j e Louis van Gaal of Johan Cruijff om de trainingen te ver zorgen, dan nog maakt het niet uit. Hopeli jk doet de gemeente er eens wat aan." Wat hem tot tevredenheid stemt? „Er lopen hele goede voetballers rond bij Vlissingen. Goed genoeg om hogerop mee te voetballen." Ben Khedda kan zich niet uitleven op zijn geliefde po sitie van nummer tien. Die plaats heeft trainer Huib Meerman toebe deeld aan Renato Dijkstra. Ben Khed da is één van de twee spitsen. Acheklaf: „Maar als nummer tien heeft-ie het spel voor zich en komt hij beter tot zijn recht. Nu speelt Abdoe met een mannetje in de rug en moet hij lopen op diepe ballen. Dat is zonde." Ben Khedda knikt en zegt „Maar het wil niet zeggen dat ik de nummer tien positie per se wil hebben. Zeker niet. Ik speel op de plaats die ik van de trai ner heb gekregen. Swingende actie En als het dan even kan, gooit hij er een mooie swingende actie uit. Een stijlvolle beweging, een 'poortje' of een fraai doelpunt. Karakteristiek voor Ben Khedda zijn ook de witte en kelbanden die hij steevast over zijn voetbalsokken draagt. De reden? „Vroeger deed ik het ook al, Boven dien houd ik er wel van om mezelf te onderscheiden. Niet om te laten zien dat ik beter ben ofzo, maar sommigen dragen graag een slidingbroek. Ik heb mijn enkelbanden." Bovenal blijft-ie liefhebber, fan van mooi voetbal. „Met de bal aan je voet kun je alles doen wat je wil. Met hoge ballen kan ik weinig beginnen." Zijn sterkste punten? Na enige aarzeling. „Moeilijk te zeggen. Zou de trainer moeten doen." Dan: „Inzicht en drib belen met de bal." Voorlopig blijft de gewezen ster nog wel even bij VC Vlissingen. Zegt hij zelf. Maar ambitie om hogerop te spe len, heeft hij nog volop. „Komt er een hoger spelende club, dan zeg ik me teen ja. Ik voel me nog jong, dus ik zou het zeker proberen." Zijn kameraad Hassan Acheklaf besluit: „Abdoe heeft tot nu toe enkele goeie dingen laten zien, maar het is nog lang niet al les. Weet je, hij zou nog heel gemak kelijk meekunnen op het hoogste amateumiveau. Bij Hoek? Ja, zeker weten." door René van Hattum WILLEMSOORD - Zo'n mooi Adidas-scheidsrechters-pak kan hij best zelf betalen, daar gaat het niet om, maar waarom zou hij? Als er in het hele land amper meer een voetballer te vinden is die niet in een gespon sord tenue rondloopt, waarom zou hij dat dan niet mogen? Jan Peter Kremer weet dat het risico van een schorsing loert met die logootjes van de Meppeler Boekbinderij op de mouw en broek van zijn scheidsrechters- pak, want het mag niet. „Maar dat risico neem ik maar. Laat de KNVB maar eens wakker wor den." De Willemsoorder, fluitist in de vijfde klasse zaterdag amateur voetbal, begon er dit seizoen mee. Kreeg tot nu toe slechts po sitieve reacties. Eén keer zei een van zijn grensrechters dat het niet mocht. „Klopt", antwoord de hij, „daarom doe ik het ook." Het is niet uit geldgebrek. De boekbinder is zijn werkgever en die vond het wel een leuk plan. De sponsoring behelst alleen het pak, meer niet. „Maarikheb mijn baas natuurlijk wel gelijk een poot uitgedraaid en zo'n mooi nieuw tenue van Adidas gekocht." Het is meer een vorm van pro test. Kremer wil de KNVB uit lokken om de regels voor scheidsrechters te herzien. Het is niet omdat hij de vergoeding voor het fluiten te mager vindt. „Vijftig cent de kilometer en 25 gulden per wedstrijd is een pri ma vergoeding." Maar hij vindt het gewoon onzin dat iedere amateurvoetballer in een gekre gen tenue mag rondlopen, ter wijl de scheidsrechters dat niet mogen. Hij weet namelijk dat er genoeg collega's rondlopen voor wie zo'n pak wél een fikse uitga ve is. En die wél bijzonder gebaat zouden zijn bij een ge sponsord setje, zeker nu de scheidsrechtersvereniging nog een contributieverhoging in het vat heeft ook. Wat hij met zijn actie eigenlijk wil zeggen is 'hé KNVB, ga eens regels opstellen: zo en zo groot mag, maar meer niet bijvoor beeld.' Hij heeft zelf gekozen voor zes centimeter hoog en vij f- tien breed. Op rechtermouw en rechterbroekspijp. Er zit wel al tijd een reservepak in zijn tas. „Want als er iemand van de KNVB aanwezig zou zijn die me sommeert om het uit te trekken, dan doe ik dat. Ik wil niet dat een wedstrijd niet door zou kun nen gaan en dat de teams de du pe worden." Een schorsing zou hij er wel voor over hebben, Liever niet natuurlijk, maar als het voor de goede zaak moet, dan moet het. Bovendien is hij aan schorsin gen wel gewend. Daardoor sloeg hij zelfs aan het fluiten „In het seizoen '94/'95 betaalde ik meer aan boeten voor boekingen dan aan contributie. Allemaal voor praten. Ik ben keeper van Wil lemsoord 1 zondag, dus heb ik genoeg adem om te praten. In dat seizoen kreeg ik een kaartje of negen. Na dat jaar wilde ik zelf ontdekken of het nou écht zo moeilijk was om te fluiten. Maar ook om begrip te krijgen voor iemand die elke week zo maar ergens vandaan komt en een wedstrijd gaat fluiten bij een willekeurige club. Ik wilde ook weten hoe je zelf reageert als je fluit en mensen boos op je worden." Inmiddels heeft hij twee be hoorlijk louterende seizoenen achter de rug. „Vroeger dacht ik wel eens: Man, zie je dat nou niet. Nu weet ik dat er maar één man voor je langs hoeft te lopen en je ziet het niet meer. Ik denk dat ik tachtig procent rustiger ben gewoi'denals speler. Maar ik blijf moeilijk in het veld hoor, dan gaat het om de emotionele reacties." Sinds hij fluit-, werd hij nog maar één keer opge schreven. „Maar niet voor pra ten, gewoon voor een overtre ding. En dat was terecht." GPD BERLIJN - Het slikken van pil len was een dagelijkse sleur voor zwemmers uit de voorma lige DDR. Dat zegt oud-wereld- recordhoudster Karen Koenig donderdag in de Berlijnse Ta- geszeitung. Ze werden ons gegeven als vita minepillen en ik geloofde dat omdat het zo normaal klonk", aldus de thans 28-jarige zwem ster. „Slikken was even vanzelf sprekend als tanden poetsen. Elke dag slikte ik een serie." Koenig was lid van de estafette ploeg die in 1984 het wereldre cord op de 4x100 vrije slag ver beterde. De beschuldigingen komen twee dagen nadat de of ficier van justitie in Berlij n twee ex-DDR-trainers in staat van beschuldiging heeft gesteld we gens het verstrekken van ver boden prestatiebevorderende middelen aan minderjarigen. RTR de eerste dag dat hij voet op Neder landse bodem zette. „Ik ging naar het Marokkaanse consulaat in Rotterdam om nog wat zaken te regelen. Toen ik mijn paspoort liet zien, ging het als een lopend vuurtje door het gebouw. Dat de voetballer 'Ben Khedda' bin nen was. Normaal gesproken moet ie dereen vier a vijf uur wachten voor ze geholpen worden. Ik was binnen één uur klaar." Een glimlach verschijnt op zijn gelaat, „Mooi vind ik dat. Weet je waarom? Omdat ik met voetballen in Marokko weinig geld heb verdiend. Die waardering en respect van andere mensen doen me dan enorm goed." Sparta Hij wilde in Nederland doorgaan met voetballen. Hoe dan ook. Belandde via doelman Mohammed El Bek- kaoui, die hij nog kende uit het Ma rokkaanse profmilieu bij eersteklas ser Oostkapelle. Liever had Ben Khedda zijn carrière als profvoetbal ler doorgezet. Hij informeerde bij één van de gebroeders De Nooijer of Spar ta geen interesse had. Ben Khedda's leeftijd was echter een bezwaar. Stoffel Schipper, de trainer van Oost kapelle, posteerde Ben Khedda vaak achter de twee spitsen.,En dan is Ab doe het gevaarlijkst", zegt Hassan Acheklaf, die Ben Khedda in Marok ko louter van televisie kende, en pas in Nederland persoonlijk kennismaakte met de behendige voetballer. „Toen ik hoorde dat hij in Vlissingen kwam wonen, kon ik het eerst niet geloven." Sindsdien zijn ze dikke vrienden. Acheklaf, El Bekkaoui en Ben Khed da. Logisch, vinden ze, gezien hun Marokkaanse achtergrond. De liefde met Oostkapelle duurde voor Abdoe Ben Khedda slechts één jaar. Dit seizoen vertrok hij in het kiel- Abdoe Ben Khedda: „Vraag bij RTM, de radio- en televisiezender van Marokko naar de naam Ben Khedda, ze weten meteen wie ik ben." foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 29