Vliegveld is zaak Zuid-Holland Duu™ Vei,i§ PZC AF Bouw in Heinkenszand stagneert AF AF Duurzaam Veilij te veel autoplan De winter wordt f n feest ËÊf, als de Bp: schilder is geweest Varkensboer blijft Oostburg tarten zeeland vrijdag 10 oktober 1997 w 12 GS: plan voor Goeree-Overflakkee te pril om provincie Zeeland te informeren Fietsersbond noemt Loodhagel fataal voor schietbaan v a 19.950r weekenddiensten door Harmen van der Werf DEN HAAG - Zeeland hoefde helemaal niet ingelicht te wor den over het voornemen van het Zuid-Hollandse provinciebe stuur om een recreatief vlieg veld op Goeree-Overflakkee te vestigen. Dat was niet nodig, omdat het plan nog in zo'n pril stadium verkeert. Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland antwoorden dit op vragen van GroenLinks/de Groenen in Zuid-Holland. Via-via moest de Zeeuwse gede puteerde J. G. van Zwieten be gin september vernemen dat Goeree-Overflakkee in beeld is voor een vliegveld. Als nieuwe locatie voor de kleine recreatie ve luchtvaart op Rotterdam Air- port. 'Dit wordt oorlog', dreigde Van Zwieten. Oorlogsverklaring De oorlogsverklaring heeft geen indruk gemaakt in Den Haag, blijkt uit de antwoorden aan GroenLinks/de Groenen, Dat Zeeland niet is geïnformeerd, is volgens GS van Zuid-Holland niets bijzonders. „Provincies doen dat niet." Van Zwieten blijft het gedrag van Zuid-Holland ongehoord vinden. Provincies houden el kaar op de hoogte als zij iets wil len dat de ander raakt. Zeeland houdt zich aan die ongeschre ven regel. Het ontwerp-streek- Inbraak in schoolgebouw KAPELLE - In de nacht van woensdag op donder dag is ingebroken in een school te Kapelle. Daarbij zijn, zoals de poli tie het omschreef, 'ver schillende goederen' ge stolen. De gehele school is doorzocht. Men heeft zich toegang verschaft tot de school door een raam te forceren. Verschillende deuren in het gebouw zijn openge broken, waarbij veel schade ontstond. S-HEER-ARENDSKERKE - De Stichting Jachtschietcen- trum Midden-Zeeland is haar schietbaan kwijt. De milieuver gunning voor de baan aan de Vlaamseweg te 's-Heer Arends- kerke is ingetrokken. „Punt is dat er bij de buurman, een agra riër, te veel loodhagel op het land neerdaalde. Dat mag te genwoordig niet meer", zegt voorzitter C. A P. Schippers van de stichting. Hij noemt het een 'hele trieste zaak'. In totaal maakten zo'n honderd mensen regelmatig gebruik van de baan. Bovendien bestond daar de mo gelijkheid om jachtdiploma's te halen en werden er regelmatig wedstrijden gehouden. Op de baan aan de Vlaamseweg werd op kleiduiven geschoten door mensen die in het bezit zijn van jachtaktes. In totaal gaat het om zo'n honderd schutters uit de regio Midden-Zeeland. Zij zijn volgens Schippers 'zwaar gedupeerd'. Momenteel wordt naarstig gezocht naar een andere plek om te kunnen schie ten. Gedacht wordt aan het schietsportcentrum Reymers- wael te Rilland, maar daar is volgens Schippers voorlopig nog geen uitsluitsel over. „Zij werken bijvoorbeeld commer cieel, terwijl schieten bij ons al tijd heel goedkoop was. Tegen kostprijs." De schietbaan Midden-Zeeland te 's-Heer Arehdskerke is bijna vijfentwintig j aar in gebruik ge weest. De problemen met de mi lieuvergunning ontstonden doordat in de loop der jaren de regels steeds strenger zijn ge worden. Zo waren er, behalve de problemen met de loodhagel, ook problemen met lawaai. Dit jaar liep de milieuvergun ning voor de stichting af. Om een nieuwe vergunning te krij gen hadden de problemen met de loodhagel en het lawaai moe ten worden opgelost. Omdat dat geen haalbare kaart was heeft de stichting zelf aan de gemeen te gevraagd de vergunning in te trekken. De baan is inmiddels al opgeruimd. Volgens een ge meentewoordvoerder is al beke ken of er binnen de gemeente Goes een nieuwe ruimte gevon den zou kunnen worden. Het ziet er echter niet naar uit dat dit zal lukken. „Er is nergens iets te vinden. Probleem is ook dat zo'n schietbaan niet te dicht bij huizen mag liggen vanwege het lawaai." De stichting gaat volgens Schippers echter niet bij de pakken neerzitten. „We hebben goede hoop dat er een oplossing komt." <e>HYunoni GOEDHART Middelburg, Kleverskerkseweg 7-9, tel. 0118 - 636248 f65,- korting per man per dag! De provincie liet woensdag de illegale afgraving van een perceel grond aan de Sophiawegin Oostburg stilleggen, foto Charles Strijd door Pascalle Cappetti OOSTBURG - Varkensboer C. van Sleu- wen blijft de gemeente Oostburg tarten. Ondanks aanschrijvingen door het colle ge van burgemeester en wethouders en onderzoeken van de Algemene Inspectie Dienst, gaat de varkenshouder door met overtredingen. De politie legde woensdag op last van de provincie Zeeland de afgra ving van een perceel grond aan de Sopliia- weg in Oostburg stil. De Brabantse varkenshouder was volgens verantwoordelijk ambtenaar A Abra- hamse van de provincie sinds vorige week maandag en enkele weekeinden daarvoor bezig met het afgraven van bijna een hec tare zand. Voor de ontgronding was geen vergunning" verleend. Toen de provincie, geattendeerd door de stichting Behoud Milieu en Leefbaarheid van de gemeenten Oostburg en Sluis-Aardenburg, lucht kreeg van de overtreding, heeft een mede werker van de provincie de werkzaamhe den stilgelegd. Omdat het vermoeden be stond dat de varkenshouder zich weinig zou aantrekken van het verbod, heeft Abrahamse de politie ingeschakeld, Die heeft vervólgens proces-verbaal opge maakt. De provincie constateerde dat de var kenshouder de zandgrond wilde vervan gen door de klei die eerder was vrijgeko men bij de bouw van de varkensstal, het graven van sloten en de aanleg van een mestzak. Het zand is verkocht aan het loonbedrijf Brasser en Van der Sluis in Cadzand dat hiervoor evenmin een ver gunning had. Abrahamse noemt het On waarschijnlijk dat Van Sleuwen de ver gunning" voor de ontgronding - als hij deze netjes had ingediend - had geinregen, om dat de provincie bij de beoordeling van de aanvraag altijd naar de afzet op de com merciële markt kijkt. In Zeeuws-Vlaan- derenis al zand genoeg, aldus de provinci aal ambtenaar. Aansprakelijkheid Hoewel ook hét in ontvangst nemende loonbedrijf in overtreding is, wordt dit niet aangepakt. „De opdrachtgever is direct aansprakelijk." De varkenshouder kan binnen enkele weken een brief van Gedeputeerde Staten tegemoet zien. Daarin wordt hem verzocht de situatie in de oude staat te herstellen. Of GS een dwangsom oplegt of de boel zelf laat op ruimen (op kosten van de overtreder), kón Abrahamse nog niet zeggen. Woordvoerder J. Risseeuw van de stich ting Behoud Milieu en Leefbaarheid rea geert verontwaardigd op de praktijken van Van Sleuwen. „Het is toch schandalig dat ze maar gewoon doorgaan met over tredingen. Ze trekken zich nergens iets van aan. Dat kan natuurlijk niet." Voor burgemeester G. Noordewiêr van Oostburg is dit het zoveelste bewijs dat 'méneer zich wenst te houden onder en bo ven de wet'. De illegale ontgronding is for meel geen zaak van de gemeente, maar dat Wil niet zeggen dat de gemeente cle boel niet in de gaten houdt. „We informeren de provincie over en weer. Dat hét niet de gemeente, maar de stich ting was die de overtredingen opmerkte, vindt Noordewier begrijpelijk, omdat de gemeente niet elke week gaat kijken of de varkenshouder zich aan de vergunning houdt. Na de hoorzitting volgende week krijgt hij alsnog de kans om de boel in orde te brengen. Daarna volgt volgens Noorde wiêr opnieuw een 'check'. Varkenshouder C. van Sleuwen was don-, derdag niet bereikbaar voor commentaar. plan'is naar alle aangrenzende gemeenten en provincies ge stuurd. De houding van Zuid-Holland verbaast Van Zwieten des te meer, omdat beidé provincies de afspraak hebben dat zij elkaar zullen inlichten over ontwikke lingen rond het Grevelingen- meer. Die afspraak is gemaakt nadat er in Zuid-Holland verzet rees tegen hoogbouw bij Brui- nisse. „Als ze het niet nodig vin den ons over een vliegveld te in formeren, dan weet ik niet waarover ze dat wel moeten doen." Dat het Grevelingen- meer niet aangetast zou worden door een vliegveld op Goeree- Overflakkee, noemt Van Zwie ten 'onzin'. „Natuurlijk zoeken vliegers het Grevelingenmeer en de Kop van Goeree op. Ze willen toch iets zien." GS van Zuid-Holland zijn daar helemaal niet zo zeker. Zij laten in antwoord op Statenvragen van GroenLinks/de Groenen, PvdA en SGP weten dat er eerst onderzoek nodig is. Dat het imago van Goeree-Overflakkee als eiland van rust, kust, natuur en ruimte wordt aangetast, noe men GS voorbarig. Want: 'Het grootste deel van de vliegbewe gingen zal zich voltrekken bin nen een gesloten (les)circuit op de te kiezen locatie.' Van Zwieten gelooft daar niet in. Zuid-Holland kan het geld voor onderzoek volgens hem be ter in zijn zak houden. Een vliegveld zal naar zijn mening altijd in tegenspraak zijn met het uitgangspunt dat Goeree- Overflakkee een eiland van rust, kust, natuur en ruimte moet blijven. Als alternatief noemt Zuid-Holland een locatie op de Hoekse Waard. Van Zwie ten: „Ze kunnen daar beter ge lijk naaxdoe gaan." Zijdeur Officieel heeft de provincie Zee land nog steeds niets gehoord van de provincie Zuid-Holland. Van Zwieten heeft ook zelf geen contact opgenomen. „Wij zijn bezig met een officiële reactie en 'volgen alles op de voet. Ik krijg de indruk dat het plan via de zij - deur wordt afgesei-veerd. Gede puteerde Wolf van Zuid-Hol land had het laatst op televisie nog maar over een grasbaan van enkele honderden meters." De Hyundai Lantra Wagon Schildersbedrijf van Iwaardén-Geluk b.v. Middelburg 0118 - 64 04 00 5 Schilders- en afw.bedr.Buitelaar-Pouwer b.v. Middelburg 0118 -61 26 23 Vraag naar forse kavels en appartementen blijkt tegen te vallen doorCaroline Moerland HEINKENSZAND - De belangstelling voor twee recente woningbouwplannen in Heinkenszand valt tegen. De betrokken projectontwikkelaars kunnen niet vol doende kopers vinden voor het project De Boomgaard en voor de geplande apparte menten op de hoek van de Dorpsstraat en de Julianastraat. Beiden verwachten dat de belangstelling zal toenemen na een aanpassing van de oorspronkelijke plan nen. De Boomgaard is de naam van een wo ningbouwproject aan de rand van Hein- kenszand, langs de weg naar 's-Heeren- hoek, In de oorspronkelijke opzet zijn op dit terrein zeven villa's voorzien, op ka vels van 1700 tot 2400 vierkante meter, voor een prijs van ongeveer 800.000 gul den. Een door de gemeenteraad vastge steld beeldkwaliteitsplan staat garant voor een ruime, groene invulling van het pi'oject én hoogwaardige architectuur. Het plan voor de woningen op de hoek van de Dox-psstraat en de Julianastraat ziet er heel anders uit. Hier zouden volgens de oorspronkelijke opzet veertien drieka merappartementen veirijzen van onge veer tweeënenhalve ton. Ontwikkelaar van De Booixxgaard is Pro- jektbouw Zeeland. Volgens directeur W. S. A de Winter is er best belangstelling voor het plan, maar vinden geïnteresseer den de kavels te groot. „Duizend vierkan te meter is voor de meesten ruim genoeg. De grootte van de kavels maakt de wonin gen duur Daarom zou Px-ojektbouw Zee land op dezelfde lap grond drie of vier ex tra villa's willen bouwen, die wat minder ruim zijn dan in de huidige opzet. De Win ter verwacht dat de piijzen van de wonin gen dan kunnen dalen tot ongeveer vijf ton. Projektbouw Zeeland heeft inmid dels een nieuw plan ingediend bij de ge meente Borsele. Woonwijzer Zuidwest in Middelburg is nog niet zover.- Deze projectontwikkelaar is eigenaar van het terrein op de hoek van de Dorpsstraat en de Julianasti-aat. „We zijn aan het bekijken wat de oorzaak kan zijn van de tegenvallende x'espons voor de appartementen", zegt J. Sonke van Woon wijzer Zuidwest. De projectontwikkelaar mikte op vijftigplussers uit Heinkenszand en omgeving, die wat kleiner willen gaan wonen. Die doelgroep blijkt niet groot ge noeg te zijn. Sonke verzekert echter dat het terrein niet zal blijven braakliggen. ,Wij én de gemeente willen daar uitei nde- lijlc iets doen verrijzen. De Borselse wethouder drs. P. J. Vollaard bevestigt dat. „Dat gat kan daar ixiet zo blij ven liggen.Over een gewijzigde opzet van De Boomgaard kan hij nog niets zeg gen. Hij weet. dat er een alternatief plan ligt, maar burgemeester en wethouders hebben nog niet bekekexx of dat binnen het bestemmingsplan past. Het dagelijks ge meentebestuur is in elk geval niet van plan het bestemmingpslan te wijzigen. Volgens Vollaard zegt de tegenvallende belangstelling voor beide projecten niets over de vraag naar woningen in Hein kenszand in het algemeen. Voor de toe komstige nieuwbouwwijk Over de Dijk bestaat een wachtlijst van enkele honder den belangstellenden. Overigens is dat plan op last van de provincie voorlopig even in de ijskast gezet. doorHarmen van derWerf IJZENDIJKE - Het project Duurzaam Veilig Verkeer West- Zeeuws-Vlaanderen blijft te veel een autoplan. De fietsers bond ENFB, afdeling Zeeland, komt met die kritiek in reactie op het vorige week vrijdag ge presenteerde, sterk aangepaste verkeersplan voor het buitenge bied IJzendijke-Waterland- kerkje-Oostburg. Het is de ENFB met name een doorn in het oog dat het onveili ge fietspad langs de hoofdweg van IJzendijke naar Oostburg xxiet wordt vernieuwd. De scho lieren die binnendoor tussen IJ zendijke en Oostburg fietsen, moeten bovendien in de toe komst omrijden, weet de ENFB. Verder stoort het de ENFB dat automobilisten zelfs gebruik mogen blijven maken van be langrijke sluipx-outes als de Ca- telijneschans en Nieveltweg b Oostburg. Over het voorstel gi tussen Watexiandkerkje e Oostburg zeven kilometer fiets pad aan te leggen x-ept de ENFi' niet in zijn x'eactie. Het eerste verkeersplan voo het buitengebied Oostburg-Wa terlandkerkje-IJzendijke rie: veel verzet op. De cxitici vonde: dat er te veel belemmering©, werden opgewoipen voor ht. auto- en landbouwverkeer. Da is nu dus teruggedraaid. Aanhanger weg SINT-ANNALAND - Bij de pc litie in Tholen is donderdaj aangifte gedaan van de diefsta van een aanhangwagen. De ka stond in een loods aan de Ha venweg te Sint-Annaland. D diefstal is woensdagacht ge pleegd. 5 de Cock b.v, Middelburg 0118 - 61 29 40 Schildersbedrijf De Schrijver b.v. Middelburg 0118 -64 25 17 Schildersbedrijf W. Walraven Middelburg 0118 - 61 37 77 5 Schildersbedrijf John Schijf Vlissingen 0118-41 27 59 Veel gegadigden vinden de percelen van zo'n tweeduizend vierkante meter in het plan De Boomgaard te groot, foto Wi 11 e m M ie ras OOST-SOUBURG Women's Aglow - Women's Ag low houdt dinsdag 21 oktober (9.45 uur) samenkomst in wijk centrum De Schuur in Oost- Souburg. Spreekster is Nienke Dijkstra. 11 en 12 oktober 1997 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur: J.M.G. Roebroeck en E.R. van Rus sen Groen, Leliënlaan 2, tel. (0118) 412225. zon. 0.00-24.00 uur: P.B.A Crama, Hogeweg 107, tel. (0118)413459. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Middelburg, vrij. 17.00-zat. 23.00 uur: E de Doeldex-, Bellinkplein 1, tel. (0118)639933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: F. J. J Buijtendijk, Noordweg 419, tel. (0118) 639933. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gezondheidscentnun Middelburg- Zuid, Souburg, Nieuwlanden Arne- muiden, zat. 0.00-24.00 uur: C. Wattel, Dorpsstx-aat 19, Ritthem, tel. (0118) 461630. zon. 0.00-24.00 uur: J. Visser, Wachttoren 19, Middel burg, tel. (0118)627664. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: G. C. M. Rullens en M. J. M. E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. (0118) 581276. Domburg, Aagtekerke, Westkapel- le, Meliskerke, Zoutelande, Koude- kerke en Biggekerke, vrij. 18.00- zon. 24.00 uur: A A v. d. Male, Duinweg 59, Zoute lande, tel. (0118) 561282. Biggekerke en Meliskerke (artsen Bouwense en Stutterheim), vrij. 18.00-ma 08.00: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. (0118) 552190. Tandartsen: Walcheren: zat.A EBSchotel, Koite Geere 21 Middelburg, tel. (0118) 624169. zon: C. Westveer, Loskade 27, Mid delburg, tel. (0118)626694. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Patiënten tandarts P. van Mallaat praktijknummer bellen. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 09.00-ma. 09.1 uur: H. Klompe, tel. (0118) 471140. Middelburg, don. 19.00-zon. 19.0 uur: vrij: B. Vaanholt, tel. (0118) 64119! zat. en zon.: S. K. Boot, tel. (011! 639865. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. (011! 633803. Kleine huisdieren: AL. Ploogveld en R.B.M. Meesten Koi'te Noordstraat 61, Middelburg tel.(0118) 637077. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.01) 18.00 uur. Dierenartsen praktijk 'Oostkapelle Oude Dombux-gseweg 33a te Oosi kapelle, landbouwhuisdieren te! (0118) 581443, gezelschapsdiere: tel.(0118) 582985. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: R. Roskam, Keldexweg 1, tel. (011! 592838. Apotheken: Middelburg: A Ringeling, Lange Delft 133, te! (0118) 612538. Vlissingen: Apotheek Souburg, C. van Peres! raat 1, tel. (0118) 461593. Thuiszorg: Walcheren: voor gezinsverzorging, wijkverple ging en uitleen verpleegartikelen tel. 06-53863677. De schilder maakt uw huis 'n feest om in te wonen. Want de schilder combineert de modernste technieken met de perfecte ondergrondbehandeling. Zodat uw kostbaarste bezit niet alleen wordt verfraaid maar ook degelijk wordt beschermd. Daarbij adviseert de schilder u vakkundig waar het gaat om stijlvolle kleurcombinaties. En voor behang- en binnenschilderwerk geeft de schilder u ook nog een fraaie winterpremie! De schilder. De beste vriend van je huis. - Dcre premie geldt voor particulieren bij een opdracht van minimaal drie mandagen conform voorwaarden. WONÈN IN PLAN "DB BÓOSAGAMtD" 7 exclusieve vrijstaande villa's op bospercelen van ca. 2000 m! INLICHTINGEN EN VERKOOP: /■Z^ PROJEKTBOUW ZEELAND B.V. OOSTWAL 36 - GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 12