Criterium Hulst mist ambiance Geen concurrentie voor Mark Merk PZC Voetbalschool Assist doorstaat vuurdoop sport woensdag 8 oktober 1997 z 22 Dressuurclinic in Heikant Gemakkelijke zege Krajicek Takagi stalgenoot Verstappen Joeran dronken achter het stuur Richard voor commissie UCI Torino ontslaat trainer Souness uitslagen Yeel remises bij poolbiljart agenda Select groepje wielrenners geeft afsluiting seizoen nog enig cachet Zaalvoetbalteam uit Hoek scoort er lustig op los Rechtbank stelt Peter Gerards in het ongelijk Becker wordt chef van Duits Davis Cup-team van onze sportredactie BIERVLIET - Een beetje gespannen en een tikje onwennig ondergingen de jeug dige spelertjes van voetbalschool Assist gisteren in Biervliet hun vuurdoop. Ne gentien voetballers in de leeftijd van elf tot en met dertien jaar zijn daarvoor uit genodigd. De stichting Assist mikt vooral op ontwikkeling van individuele kwali teiten, maar wil daarnaast verenigingsac tiviteiten ondersteunen. Met het startschot voor de voetbalschool Assist kwam een einde aan een voorberei dingsperiode van anderhalf jaar, waarin de plannen werden ontwikkeld. Het be stuur wordt tijdens het eerste jaar ge vormd door initiatiefnemer Henk Sierse- ma (voorzitter), Jan Vermunt (secretaris). Kees Nijenhof (penningmeester) en Dick Buitelaar (voorzitter technische zaken). Ruud Koopman, mede-initiatiefnemer, is keeperstrainer. Henk Mariman, (jeugd trainer bij de Belgische eersteklasser Lo keren) verzorgt de voetbaltraining. Assist werkt in het eerste jaar met een low-budget, waarin door sponsoring een groot deel van de onkosten kan worden gedek.t. Bovendien hébben trainers en be stuursleden belangeloos hun medewer king toegezegd. „Dat kost ons het eerste jaar helemaal niks", aldus Siersema. Ge durende dit jaar wil Assist haar bestaans recht bewijzen. Verschillende keren staat een speciale looptraining uit de Ajax- school op het programma. Daarnaast hebben diverse trainers van Nederlandse en Belgische Betaald Voetbal Organisa ties toegezegd bepaalde thema's tijdens trainingen te willen verzorgen. Iedere pupil kreeg gisteren een zogeheten persoonlijke verbetermap, waarin de in dividuele doelstellingen en vorderingen worden vastgesteld. De eerste training, die werd bijgewoond door verschillende belangstellende jeugdtrainers, begon met soccer-aerobics als warming-up. Dat was nog even wennén yoor de jeugd, die geheel in een nieuwe outfit was gestoken. Daar na stonden twee thema's centraal: het aannemen en passen van de bal en het af werken op doel, met een snelle spelher vatting voor de keepers. AXEL - Het KWPN (Koninklijk Warmbloedpaard Nedei land) district Zeeuwsch-Vlaanderen houdt vrijdag in maneg Heikant een dressuurclinic. Deze clinic zal worden verzorg door de Nederlandse international Johan Rockx en zijn echt genote, de Candese international Penny Rockx-Zavitz. Pen ny Rockx behoort tot de toppers in haar geboorteland. D amazone, woonachtig in hetBelgischeEssen, wonin 1993 me de ruin Winsome de finale van de World Cup van de Canades League. In 1994 maakte Penny Rockx deel uit van het Cana dese Olympisch team. Plet echtpaar Roxkx zal tijdens de cli nic eerst op eigen paarden rijden. Daarna volgt een openbar les aan een viertal door het KWPN geselecteerde combinaties De clinic wordt door Johan en Peggy Rockx afgesloten me een kür op muziek. Na afloop is er gelegenheid om aan he echtpaar Rockx vragen te stellen. De clinic in de manege aai de Vylainlaan 30 in Heikant begint om 20.00 uur. WENEN - Richard Krajicek heeft zijn eerste partij na de US Open goed doorstaan. In de eerste ronde van het met 1,6 milj joen gulden gedoteerde tennistoernooi van Wenen won hij gemakkelijk met 6-2 6-4 van de Belg Filip Dewulf. Na zij ijl nederlaag bij het Grand Slam in New York in de kwartfinale tegen de Brit Rusedski nam Krajicek drie weken vakantie Krajicek speelt in de tweede ronde tegen de Franse qualifies Arnaud Clement, die Sergi Bruguera uitschakelde. ANP j> LONDEN - De Japanse autocoureur Tora Takagi wordt stal] genoot van Jos Verstappen bij Tyrrell Formule I. Manager Bob Tyrrell zei met Takagi te beschikken over in potentie de beste Japanse autocoureur aller tijden. Hij was al in dienst als testrijder. Takagi vervult de open plek die de Fin Salo achter laat. RTR BOCHUM - De held van Bochum is dronken achter het stuui betrapt. De Russische voetballer Sergei Joeran is vorige weel gepakt bij een alcoholcontrole. Een blaastest weest een pro millage van 2,18 aan. De politierechter trok zijn rijbewijs voor twaalf maanden in. Joeran wacht bovendien een sanctie van zijn club Vf L Bochum. Vorige week dinsdag schoot de Rus de Bundesligaclub naar de tweede ronde in het UEFA-beker- toernooi met twee doelpunten tegen Trabzonspor. Bochum won met 5-3. SID SAN SEBASTIAN - Pascal Richard moet zich bij de discipli naire commissie van de UCI (Internationale Wielren Unie verantwoorden. De Zwitser beschuldigde vorige maanc Tourwinnaar Jan Ullrich en diens voorganger in 1996 Bjarne Riis ervan dope te hebben gebruikt. De olympisch kampioen op de weg deed zijn uitspraken in een interview met het Zwit serse boulevardblad Bliek. Later beweerde Richard dat ver- slaggevers hem de woorden in de mond hadden gelegd. ANP TURIJN - AC Torino heeft gisteren de Schotse trainer-coach 1 Graeme Souness op staande voet ontslagen. Een slechte start van het seizoen in de Serie B ligt ten grondslag aan het besluit. Edoardo Reja is aangesteld tot zijn opvolger. Souness trad bij het begin van het seizoen in dienst van Torino. Zijn opdracht - was de club in één jaar terug te brengen naar de Serie A Nazes 1 wedstrijden telde de ploeg pas zeven winstpunten, goed voor 1 de vijftiende plaats op de ranglijst. RTR Biljarten Poolbiljarten Kanaalzone: New Gravin- Tukker 5-1, Roskam-la Chouette 3-3, Dream Team-Zondags Vermaak uitg, De President-De Pauw 3-3, Tukker 2-Ros- kam 2 3-3, The Droopy's-De Gravin 4-2, The Simpsons-Tricky Hot Shots 3-3. Stand: New Gravin 5-23, Emerald 4-22, la Chouette 5-18, De President 5-17, The Droopy's 5-16, Zondags Vermaak 4-16, Tricky Hot Shots 5-14, The Simpsons 5- 14, Tukker 5-12, De Gravin 4-12, Dream Team 4-10, Roskam 5-10, Roskam 2 4-8, De Pauw 4-7, Tukker2 4-7. Schaken Tilburg. Fontys-toernooi. Negende ronde: Piket (Ned) - Kramnik (Rus) 0-1Leko (Hon) - Van Wely (Ned) 1 - 0, Adams (Eng) - Kasparov (Rus) 1/2-1/2, Lautier (Fra) - Svidler (Rus) 1/2-1/2, Pol- gar (Hon) - Sjirov (Spa) 1-0, Onitsjoek (Oek) - Shaked (VSt) 1/2-1/2. Stand: 1. Kasparov7 punten, 2. Kramnik, Svidler 6 1/2, 4. Adams, Leko 5 1/2, 6. Polgar 5, 7. Lautier, Onitsjoek4,9. Sjirov, Van Wely 3 1/2,11. Piket 2,12. Shaked 1. Sportprijsvragen Lucky ten, 7 oktober: 3-6-12-15-17-20 -24-25-27-29-30-33-38-42-44-45-51 - 57 - 62 - 68. (onder voorbehoud). Toto 40. Eerste prijs: 1 winnaar, f. 26.422,30; tweede prijs: 42 winnaars, f. 242,10; derde prijs: 526 winnaars, f. 48,30. Toto 40a. Eerste prijs: 1 winnaar, f. 4388,50; tweede prijs: 42 winnaars, f. 69,60; derde prijs: 395 winnaars, f. 18,50. Tennis Wenen. Mannen, 1,6 miljoen gulden. Eerste ronde: Krajicek (Ned) - DeWulf (Bel) 6-2 6-4, Kucera (Slw) - Kafelnikov (Rus/1) 6-4 7-5, Muster (Oos/6) - Arazi (Mar) 6-2 6-2, Ivanisevic (Kro/3) - Fet- terlein (Den) 6-3 4-6 6-3, Kuerten (Bra/5) - Albert Costa (Spa) 7-5 3-6 7-6, Martin (VSt) - Javier Sanchez (Spa) 6-2 6-2. Enq- vist (Zwe/8) - Rosset (Zwi) 6-4 4-0 opgave. Filderstad. Vrouwen, 900.000 gulden. Eerste ronde: Koernikova (Rus) - Schett (Oos) 6-3 7-6, Mary Joe Fernandez (VSt) - Huber (Dui/6) 6-4 6-4, Raymond (VSt) - Farina (Ita) 6-3 6-2. Zvereva (WRu) - Mar tinez (Spa) 6-1 6-0, Schnyder (Zwi) - Sukova (Tsj) 7-6 6-2. Singapore. Mannen, 1,2 miljoen gulden. Eerste ronde: Stark (VSt/) - Chang (VSt/1 7- 7-6, Black (Zim) - Wheaton (VSt) 6-2 6- 4, Tebbut (Aus) - McEnroe (VSt) 6-3 6-2, Carlsen (Den) - Wilkinson (GBr) 3-6 6-3 6- 2, Rios (Chl/2) - Gimelstob (VSt) 6-2 6-4, Spadea (VSt) - Radulescu (Dui) 6-4 6-4. Voetbal Groep 2. Moldaviè-Polen 0-3 (0-1), 23. Juskowiak 0-1, 53. Juskowiak 0-2, 57. Juskowiak 0-3. Toeschouwers: 6.000. Engeland 7 6 0 1 ,18 15- 2 Italië 7 5 2 0 17 11-1 Polen 7 3 1 3 10 10- 9 Georgië 7 2 1 4 7 4-9 Moldavië 8 0 0 8 0 2-21 Laatste wedstrijden 11 oktober: Italië- Engeland, Georgië-Polen. Eerste divisie. Haarlem - Helmond Sport 1-0 (0-0). 64. Onyeike 1-0 Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 1425. Gele kaart: Bergsma, Witzenhausen, Strobbe (Haarlem), Kantelberg (Helmond Sport). Wielrennen San Sebastian. WK weg. Tijdrit, junioren meisjes: 1. Zabelinskaja (Rus) 13,5 km in 19.56 (40,604 km/u), 2. Hübscher (Dui) 0.36, 3. Cagigas Amedo (Spa) 0.37,4. Gruodite (Lit) 0.39,5. Brabe- netz (Dui) 0.42,11. Van Kuik 1.24,20. Mig gels 1.58. Tijdrit, junioren, jongens: 1. Hieckmann (Dui) 28 km in 35.56 (46,744 km/u), 2. Ro gers (Aus) 0.01, 3. Markov (Rus) 0.15, 4. Zabriskie (VSt) 0.26,5. Lang (Dui) 0.43,6. Krupa (Pol) 0.47,23. Egelmeers 1.59, 34. De Waard 2.42. Trimkoers Hulst. A/cat.: 1. E. Vereecken, Hulst, 2. J.K. van Dommelen, Roosen daal, 3. P. de Rijcke, Sas van Gent, 4. K. Pauwels, Adegem, 5. K. Warnier, Hulst, 6. K. Leroy, Oosterzele, 7. H. van Lijsdonk, Helmond, 8. G. van Melick, Strijen, 9. E. Quina, Lierde, 10. A. van Loon, Ooster hout. B/C-cat.: 1. B. Verhagen, Woerden, 2. P. Nederhof, Woerden, 3. K. Harms, Axel, 4. R. Dieleman, Hulst, 5. T. Gruy- ters. Lieshout, 7. F. Martens, Koewacht. Zaalvoetbal Regio Zeeuws-Vlaanderen. Tweede klasse: Van Haperen-De Ridder7-5; HKC- Rons Hair Fashion 6-4; De Leugenboom- i Philippine 2 8-1; Fiat/Maas-Gemeente Tern. 7-4; IZV-De Ruyter 5-5; Morres 3-! Ben de Graaff4-6. WESTDORPE - In de competitie poolbiljarten van de Kanaalzone waren de afgelopen wedstrijd ronde de gelijke spelen behoorlijk in trek. Van de j zes gespeelde wedstrijden eindigden er niet minder dan vier in een puntende- ling. Opmerkelijkste uitslag was ongetwijfeld de over winning die New Gravin uit Westdorpe behaalde op plaatsgenoot De Tuk ker. Met 5-1 greep het team van captain Dirk de Bock de zege en nam daar mee de leiding over van het niet-spelende Eme rald. Overigens spelen de ze twee teams vrijdag te gen elkaar in Zelzate. Door de vele gelijke spe len veranderde er overi gens verder niet veel aan het klassement of het moet dus zijn dat Dé Tuk ker steeds verder van de bovenste plaatsen weg valt en inmiddes terug is te vinden op de negende plaats. De tweede over winning van de vijfde speelronde kwam op naam van The Droopy's uit Zelzate. In eigen huis bleef deze ploeg met 4-2 de baas over De Gravin uit Westdorpe. Het duel tus sen Dream Team en Zon dags Vermaak vond geen doorgang en zal op een la ter tijdstip worden ge speeld. woensdag Zaalvoetbal Eerste klasse district Zuidl.DenDullaert, Hulst: 20.50 uur ZVH Morres - ZVV Zee land. Bij de opening van voetbalschool Assist begonnen de jeugdige voetballers met soccer-aerobics als warming-up. foto Charles Strijd Die bood een tweede garnituur aan van wielrenners 'net-niet- goed-genoeg' voor de amateurs of renners die in die categorie waren uitgerangeerd. En dooi de mindere kwaliteit ook goed koper dan het KNWU-pakket, waar - vooral kleine - comité's nogal eens over struikelden. 'Hulst' deed daar lang niet aan mee, wilde de faam van toon aangevende organisatie niet zo maar te grabbel gooien. Maar met twee trimkoersen dit sei zoen werd de erfenis van ruim 40 jaar amateurs gisteren dan toch verkwanseld. Excuus Voorzitter Frank van Swaal wilde best verklaren waarom met de jarenlange traditie was gebroken: „Financieel is een wedstrijd voor trimmers stuk ken aantrekkelijker. Daarnaast heeft het steeds kleiner worden de amateurpeloton ons doen be sluiten om met de wielertrim- bond in zee te gaan." Echt hout snijden deed dat laat ste excuus niet, het A-peloton stuurde in Hulst 14 renners op pad, de B/C-ploeg was 19 man schappen groot. Alleen omdat ze gezamenlijk het startschot kregen, leek het nog wat. Maar in een triest en regenachtig de cor overtuigde de 'koerswijzi ging' van de Hulster organisatie niet. echt. En die wist vooraf dan ook al dat ze de zaken voor vol gend seizoen nog eens op een rij tje zou zetten en mogelijk toch weer amateurs aan de start zou brengen. Nou moet gezegd dat het aan wezige deelnemersveld zich uit stekend verkocht. Op een dooi de regen spiegelglad geworden parkoers werd de groep van 33 al vroeg in een groot aantal stukken gereden. Met het duo Verhagen/Nederhof als beste natweer-rijders al spoedig bui ten schot en naarmate de wed strijd vorderde een groepje met Vereecken, De Rijcke, Harms en Van Dommelen op afstand in de achtervolging. De twee renners uit Woerden lieten het op een sprint aankomen, Vereecken nam op tien kilometer van de streep de kuierlatten en werd niet meer bedreigd. Maar de ambiance van een echte slui- tingskoers van het wielersei- zoen was er nooit. door Aector Dooms TERNEUZEN/HULST - Het zaalvoetbalteam De Leugen boom scoorde er lustig op los in de tweede klasse regio Zeeuws- Vlaanderen. De Hoekse ploeg versloeg, dankzij treffers van Jordy van Bunderen (2), Michel Mullaert (2), Patrick Mullaert, Remco Mullaert, Eddie Bree- poel en Mark le Grand, met 8-1 de reserves van Philippine. ILKC-Rons Hair Fashion 6-4: De Hoekse ploeg was gehandi capt door het ontbreken van Mare de Kunder en Frank He- melsoet, maar dat neemt niet weg dat HKC het ritme goed te pakken heeft. Bij de rust was de stand 2-2 en Rons Fashion nam zelfs nog een 3-4 voorsprong, maar daarna HKC stelde orde op zaken via doelpunten van Jo han Plamont (3), Frank Piepers, Hans Stolfijn en Peter van Kou teren. De Hoekse treffers kwa men op naam van Wim Diele man (2), Jeroen Pijpelink en Mark Michielsen. Van Haperen-De Ridder 7-5: Debutant De Ridder slaagde er wederom niet in om punten te pakken. Van Haperen greep de winst via doelpunten van Paul Tjan-Asem (2), Henslev Victori- na (2), Ibrahim Basagac (2) en Joost de Ruijsscher. Fiat/Maas-Gemeente Terneu- zen 7-4: Het krachtsverschil was niet. eens zo groot. Fiat- /Maas toonde zich wel produc tiever en had bovendien in Paul Stoffijn een betrouwbare doel man. Jan Comelissen (2), Jan- Gerard Hartman (2), Antoine Stevendaal (2) en Johan van de Velde zorgden voor de productie van de thuisclub, terwijl Ge meente vier keer raak schoot dankzij Edo Lucieer (2), Piet de Blaeij en Eric Roose. IZV-De Ruyter 5-5: Een duel met twee gezichten. IZV nam eei-st een royale voorsprong door doelpunten van Arno Wau- ters (3) en Luc de Kesel (2), maai de veerkracht van De Ruyter was opvallend. Rudi Martens (2), Gert de Martelaere, Sven van Jole en Luc Mangnus brach ten hun ploeg verdiend langszij: 5-5. Morres 3-Ben de Graaff 4-6: De Sasse ploeg had meer moeite met Morres dan verwacht. Het halve dozijn van Ben de Graaff werd gemaakt door Lex Janse (2), Mark Maes (2), Manuel Dhondl en Martin Calfsvel. Wil- fried der Weduwe, Ruud Lijse naar en Robin Bracke (2) scoor den tegen. van onze sportredactie ZUTPHEN - Peter Gerards moet zijn boekhouding binnen vijf dagen bij een registerac countant inleveren. Elke dag treuzelen kost de oud-doelman een dwangsom van 2500 gulden, tot een maximum van 250.000 gulden. President Van Oostveen van de arrondisementsrechtbank in Zutphen deed gisteren uit spraak in het kort geding dat de WCS, de oud-werkgever van Gerards. had aangespannen. Hij stelde de eisende partij vol ledig in het gelijk. De spelers vakbond wil de administratie van oud-werknemer Gerards snel inzien, zoals eerder ook af gesproken was. „Gerards be loofde toen zijn medewerking, maar ook dat bleek een leugen", aldus WCS-baas Theo van Seggelen. „De man blijft ge woon jokken." Gerards werd op januari door de WCS op staande voet ontsla gen. Hij zou zich persoonlijk hebben verrijkt aan transfers. Het ontslag werd later veran derd in „einde dienstverband" omdat Gerards beloofde mee te werken aan een onderzoek. De Harderwijkse spelersmakelaar zal 'illegale' inkomsten overma ken naar een goed doel. ANP Samengestelde wedstrijd te Arnemuiden uitgegroeid tot tweedaags evenement door Lucien Roelandt NIEUW EN SINT JOOSLAND - Nog geen drie jaar geleden leek het einde van de Samengestelde Wedstrijdsport (SGW) voor Zeeland nabij. Door het veel omvattende werk bleek nie mand meer bereid de organisa tie op zich te nemen. Doodzon de, stelden enkele enthousiaste aanhangers van deze hippische discipline en ze probeerden via de Stichting Promoting SGW Zuid-West de trein weer op de rails te krijgen. En met succes. wachten. En ook dat trekt rui ters naar Arnemuiden. Zo zijn we nu reeds verzekerd van deel name van de nummer twee vair de ranglijst, René van der Loo uitBiezenmortel. Waardoor on ze wedstrijd aanzienlijk aan kwaliteit wint." Oranje beseft dat een wedstrijd in de Schelstraete's qua organi satie extra inspanning vergt. Maar denkt dat dit weinig pro blemen gaat opleveren. „In het bestuur zijn de taken goed ver deeld. We beschikken over een uitstekend terrein. En par- coursbouwer Gilles Quist en zijn secondanten Simon Klap en Ad Schout zijn al weken bezig met de bouw van een leuk en diervriendelijk parcours. We zijn er klaar voor. Het woord is nu aan de ruiters." Kampioenschap Hoewel er meer Z-combinaties aan de start verschijnen, weet Mark Merk zich al bijna verze kerd van de Zeeuwse titel. De ruiter uit Breskens vormt met Goofy de enige Zeeuwse Z-com- binatie. De wedstrijd uitrijden is voor de vishandelaar al vol doende voor het rood-wit-blau- weerelint. „Jammer", zegt Mat- tie Oranje. „Maar ook dat zal niet lang meer duren. Mark zal in de toekomst de nodige con currentie krijgen, want de be langstelling voor de SGW groeit." Dat Oranje niet overdrijft blijkt wel uit de grote deelname in de overige klassen. In de klasse M gaat Marcelle de Kam met In- mar als favoriet van start. Maar in Donny Morel met Ibrahim en Doesjka van Loon met Wiecotin treft de amazone uit Domburg twee niet te onderschatten te genstanders. In de klasse L bewees Inge de Kok met Julien onlangs in Was senaar dat ze nog steeds in bloedvorm verkeert. De amazo ne uit Lewedorp wordt dan ook tot de grote kanshebbers gere kend. Maar met Sandy den Ex- ter met Eron, Peter Klaasse met Zemo G en vader Gilles Quist als concurrenten, zal het voor Inge de Kok moeilijk worden deze fa- vorietenrol waar te maken. door Jan Roovers HULST - Het kermiscriterium in Hulst, de traditionele afslui ting van het wielerseizoen, hul digde gisteren Eric Vereecken en Bernard Verhagen als win naars. Lokaal favoriet Ver eecken ging in de A-categorie als solist naar de streep, Verha gen uit Woerden versloeg bij de B/C-trimmers in de sprint me devluchter en plaatsgenoot Ne derhof. Kermisdinsdag in oktober in Hulst was jarenlang voor alles wat met wielrennen te maken had een begrip. Op de sluitings dag van het Zeeuwse wielersei zoen stond de amateurkoei-s voor een reünie van wielerbo- boJs, renners, comité's en sup porters. Nog eenmaal liep een peloton van - niet zelden - 80 renners dan parade door het sfeervolle centrum van Hulst. Onder aanvoering van de legen darische Toon Simons kwam de directie van Breda Bier de win naar van het gelijknamige klas sement huldigen. Waarna weel een wielerseizoen feestelijk werd afgesloten. Maar eind de jaren tachtig kwam er de klad in. 'Breda Bier' was al eerder weggebleven, de sluitingskoers van Hulst deelde in de algemene malaise van een steeds kleiner wordend deelne mersveld. Slechts een handvol Zeeuws-Vlaamse comité's (Westdorpe, Zuiddorpe, Bier vliet, Axel, Philippine) weiger de zich bij die situatie neer te leggen. De rest keek lijdzaam toe, stopte er helemaal mee of ging een vrijage aan met de wie- lertrimbond Zeeuwsch-Vlaan- deren. De wedstrij ddie komend week einde in het recreatiegebied De Piet bij Arnemuiden wordt ge houden, is in het korte bestaan van de stichting uitgegroeid tot een tweedaags evenement. Een uitbreiding, waardoor het aan aantrekkingskracht heeft ge wonnen. Vooral voor de ruiters in de klasse Zwaar. Voor de Zeeuwse en Zuid-Hollandse ruiters telt de wedstrijd immers ook mee voor het provinciaal kampioenschap. Dankzij deze uitbreiding voldoet de wed strijd ook aan de.eisen die aan een Z-kampioenschap worden gesteld. „We zijn voorzichtig begon nen", zegt secretaresse Mattie Oranje, die samen met Noud Loos (voorzitter), Albert Ubaghs, Gilles Quist, Simon Klap, Ad Schout en Henk van Dijk (adviseur) het stichtings bestuur vormt. „Maar dankzij de medewerking van een aantal enthousiaste aanhangers van SGW-sport en de financiële steun van een groot aantal spon sors hebben we de zaak toch op vrij korte termijn van de grond gekregen. En niet te vergeten het schitterende terrein waar we, dankzij het recreatieschap het Veerse Meer, over kunnen beschikken. Een terrein dat zich met zijn combinatie van bossen en water uitzonderlijk leent voor dit soort wedstrijden." Vurige wens Met de uitbreiding naar twee dagen is een vurige wens van het stichtingsbestuur in vervulling gegaan. Mattie Oranje: „Na tuurlijk is het fijn voor onze Z- rui ters dat ook voor hun de titel strijd op eigen bodem wordt verreden. Maar onze wedstrijd telt nu ook mee voor de Schel straete's Advocaten SGW- ranking. Een nationaal samen gestelde wedstrijdranking, waarbij op de winnaar aan het einde van het seizoen een prijs van vierduizend gulden ligt te MUNCHEN - Boris Becker (links) gaat Niki Pilic opvolgen als 'Teamchef' van het Duitse Davis Cup-team. Dit is gisteren door de Duitse tennisbond meegedeeld. De 58-jarige Pilic was tien jaar in die functie werkzaam. Pilic (rechts) was tevens captain. Die functie is voortaan toebedeeld aan Carl-Uwe Steeb. Pilic blijft aan het team verbonden als ad viseur. Onder leiding van de voormalige Joegoslaaf won Duits land de Davis Cup in 1998,1989 en 1993. Zijn positie kwam ter discussie te staan toen de ploeg vorig jaar in de kwartfinale van Frankrijk verloor. Dit jaar voorkwam Duitsland degradatie uit de wereldgroep door van Mexico te winnen. foto Michael Urban/Reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 42