Combinatievoetbal Steen loont Axel verguld met drie punten Jubileum De Zwaluw nieuw hoogtepunt supportersclub Wim 't Hooft leidt SAR naar de zege Alle remmen los bij SDÖ: 5-1 zege Hontenisse knokt zich naar eerste zege Savok-vrouwen met hakken over de sloot Ploeg van Cor van de Velde blijft koploper na 3-1 zege op Philippine Jurgen Ballegeer klopt z'n moeder in biljartfinale Terneuzen Al stelt weer teleur B- junioren gelijk tegen WSC Frans Hije blijft clubgenoot voor Toernooizege Carla Rammelaere Van Lare weer de sterkste Cadzand en Spui winnen Rabout slaat toe in slotfase HnnrMaikel Harte AXEL - Axel kreeg zondagmid dag een tegenstander op bezoek die tot dan toe al haar uitwed strijden had gewonnen. Maar Internos kou verre van impone ren en moest in Axel haar meer dere erkennen. De thuisploeg knokte zich in een zeer matig duel naar een 2-1 zege. Daarmee kreeg Axel - zonder de geschorste Nieki de Wolff en de geblesseerde Job Zwegers - twee punten teveel, want het duel verdiende eigenlijk geen winnaar. De vreugde was er niet minder om in het Axelse kamp, want in een klasse waarin op HW na alle ploegen dicht bij el- kaar staan, zorgen drie punten al snel voor het verschil tussen subtopper en degradatiekandi daat. Axel-trainer Rinus Zegers beaamde dat zijn ploeg met drie punten spekkoper was, maar wist ook dat het zo kan lopen in het voetbal. „Vorige week gin gen we tegen Moerse Boys on verdiend het schip in, deze keer hebben wij wat meer geluk." Toch leek het er in het begin op dat Axel haar tegenstander aar dig haar wil op kon leggen. De ploeg startte goed en kwam met een verzorgde aanval verdiend op voorsprong. Bas van Hoeve stuurde Ivan van de Vij vere weg, die in één tijcl Jordy van Bunder alleen voor doelman Rob Schui ten zette. Van Bunderens inzet leek in eerste instantie gepa reerd te worden, maar de bal be landde onder Schuiten door in het doel. Althans dat was de vraag, want volgens velen was de bal niet over de lijn geweest. Woedende protesten van Inter nos spelers sorteerden geen ef fect. Scheidsrechters wart bleef bij zijn beslissing. Dat deed hij even later ook, toen de vraag oprees of een inzet van Rolf Frijters wel geheel over de doellijn was geweest. Frytex's kon een voorzet aan de tweede paal vrij inschieten, maar deed dat onvoldoende om twijfels omtrent de geldigheid van zijn doelpunt weg te nemen. Maar ook hier noteerde Swart een doelpunt in z'n boekje: 1-1. Handsbal Die stand had eigenlijk kort daarvoor al op het bord moeten staan, maar doelman Carlo de Deck ere hield met een handsbal buiten het strafschopgebied een lob van Jörgen Aerts - die waar schijnlijk een doelpunt had op geleverd - zijn doel schoon. De Deckere mocht daarbij niet kla gen dat Swart hem slechts op geel trakteerde. Tot aan de rust bleef de 1-1 op het bord te staan en het had er, gezien het wedstrijdbeeld, alle schijn van dat die stand uitein delijk ook de eindstand zou worden. Het doelpunt van Joep Frusch mocht dan ook geen af ronding van een kans genoemd worden. Mark la Grand di'aaide aan de zijlijn weg van zijn te genstander en stelde Frusch in staat om vanaf de zestienmeter uit te halen. Met nog een half uur op de klok moest de thuisploeg die voor sprong verdedigen. En eigenlijk ging dat nog vrij gemakkelijk ook. Internos drong weliswaar aan en verdiende een gelijkspel, maar uitgespeelde kansen kre gen de Brabanders nooit. Door keihard werken hielden de Z ws- Vlamingen de deur op slot. Axel - Internos 2-1 (1-1). 10. Van Bunderen 1-0. 29. Frijters 1-1, 60. Frusch 2-1. Aantal toeschouwers: 250. Scheidsrechter W.N. Swart. (Oisterwijk). Gele kaart: De Decke re en Dankaart (heiden Axel). HoorWim de Vos SINT-JANSTEEN - Steen-trai ner Cor van de Velde is een lief hebber van mooi voetbal. 'Lan ge halen, gauw thuis' komt als liet enigszins kan niet in het voetbalwoordenboek van Van de Velde voor. Sinds zijn komst bij de zondag-vierdeklasser uit Sint-Jansteen is de stempel van de oefenmeester uit Breskens merkbaar. Veel breedtespel, ge bruik maken van veel schijven en wachten op dat ene moment. Kortom, de Belgische inbreng bij Steen (hij zijn komst bracht Van de Velde enkele spelers van zijn vorige club. het Belgische Temse, mee) is nadrukkelijk aanwezig bij Steen. Met dat sys teem werd zondag Philippine in een weinig aantrekkelijke wed strijd met 3-1 geklopt en blijft Steen samen met Zierikzee de ranglijst aanvoeren. Cor van de Velde had zijn huis werk goed gemaakt: „Philippi ne is een counterploeg'. Wat doe je dan? Nou, dan probeer je Phi lippine het spel te laten maken. Dat gebeurde en dan zeg ik dat wij het goed hebben gedaan. De doelpunten die wij hebben ge maakt kwamen toch allemaal voort uit fraaie aanvallen." Gekleun Natuurlijk had Steen veel bal bezit, maar Van de Velde moet toch ook hebben gezien dat er achterin niet altijd even secuur werd verdedigd. Vooral op hoge ballen kleunde de defensie nog al eens mis en dat resulteerde al vrij snel in een achterstand voor HOEK - Het biljartkampioenschap vijfde klasse libre van het district Zeeuws-Vlaanderen telt na drie ronden nog vier titel kandidaten. In café De Instuif in Hoek bleven Jurgen Balle geer, Austin Jung en Albert Gouw ongèslagen en liep Jos van Damme tegen één nederlaag op. De rest van het gezelschap dat zich voor deze finale plaatste is bijna zeker uitgeschakeld. Van de drie nog ongeslagen spelers maakte Ballegeer de sterkste indruk. Hij speelde onder ande re zijn moeder (ook een van de finalisten) in 21 beurten onder het laken en haalde ook Piet van Meurs overtuigend uit de ra ce: 40 caramboles in 19 beurten. Wedstrijdleider André Vinke, die deze titelstrijd vrijdag van af 19.00 uur laat vervolgen, tipt de jeugdige Ballegeer dan ook als kampioen. de leidersploeg. Oscar Diele- man torende in de vijfde minuut hoog boven iedereen uit bij een vrije trap en mocht de bal vrij achter doelman Stijn Meersman koppen. Ook in het verdere ver volg van de wedstrijd was Phi lippine daarmee een paar maal gevaarlijk en vlak voor rust scoorde ploeg opnieuw op die manier. Nu «was het Detlef Pie- ters die de bal inkopte, maar de middenvelder deed dat vanuit buitenspelpositie. Op dat moment stond het echter reeds 2-1 in het voordeel van de thuisclub. Na een kwartier had Lieven de Boey na een afgesla gen aanval voor de gelijkmaker gezorgd en vijf minuten later schoot David Toté van afstand door een woud van benen (waardoor Philippine-doelman Frank Holtus niet meer kon rea geren) de bal tegen het net. Daar waar het spelpeil in de eer ste helft nog alleszins redelijk was, liep het na de rust ziender ogen achteruit. Steen contro leerde het spel en Philippine was onmachtig om een scherpe aanval op te zetten. Hoogtepun ten in dat deel van de wedstrijd waren een schot van Marco Ot- tjes op de lat, de fraaie treffer van Jeroen Navarro na een Steen-aanval over vele schijven (3-1) en de lob van Philippine- middenvelder Paul de Putter op de paal. Een aanvaller van Steen omspeelt de keeper van Philippine. foto Charles Strijd TERNEUZEN - Terneuzen Al kon in de derde divisie van het landelijk juniorenvoetbal ook de derde thuiswedstrijd niet in winst omzetten. Tegen het Schiedamse HOV werd het 1-2. Kort voorde rust scoorde HOV uit een tegenaanval 0-1 en hal verwege de tweede helft betekende een van richting veran derd afstandsschot 0-2. Timmy Louwiesse luidde daarna met zijn derde seizoentreffer een spannend slot in, maar het bleef 1-2. In de hoofdklasse behaalde HVV'24 Al op eigen veld te gen het Roosendaalse Alliance zijn eerste wintspuntje: 1-1. AZW Al ging met 3-0 de boot, in bij Kapelle Al en Steen ver loor met 1-4 van Walcheren Al In de derde divisie B-junioren kwam Terneuzen BI in Waal wijk tot een verdienstelijk 1-1 gelijkspel tegen WSC BI, de nummer vier van de ranglijst. Al vroeg in de wedstrijd kwam de Zeeuws-Vlaamse ploeg op 0-1 door een treffer van Juliën Mos en pas halverwege de tweede helft werd het niet onver diend 1-1. In de hoofdklasse moest Terneuzense Boys BI in Etten-Leur een 0-1 nederlaag incasseren tegen Internos. Dat duel ging lange tijd gelijkop, maar toen de thuisclub een kwartier voor tijd op 1-0 kwam, was de wedstrijd meteen ge speeld. Terneuzense Boys miste in de slotfase de veerkracht om nog op gelijke hoogte met Internos te komen. In de hoofd klasse voor C-junioren ging Terneuzen op eigen veld met 1-0 de boot in tegen Internos. In dezelfde klasse leed Terneuzense Boys een nederlaag tegen RCS: 1-8. EEDE - Met een eerste en een tweede plaats kon het biljart kampioenschap zesde klasse libre van het district Zeeuws- Vlaanderen voor Frans Heije en Wim Hof kens van de vereni ging HBC/Troubadour uit Clinge niet meer stuk. Beide fina listen haalden in gemeenschapcentrum Hof van Eede te Eede bovendien promotie. Kampioen Heije moest overigens wel tot het laatst blijven gaan om zeker te zijn van de titel, omdat clubgenoot Frans Valcke zijn kansen tot de finale overeind hield. Met een 6-6 score na vier ronden werd de winnaar van het slotduel Heije-Valcke ook kampioen. Frans Heije liet zijn supporters niet lang in onzekerheid: 30-15 in 33 beurten, Jeugdconsul Anita de Vriend van de organiserende vereni ging profiteerde van het sterke optreden van de concurrentie. Als vijfde geëindigd kwam ze toch in aanmerking voor de af vaardiging naar de gewestelijke eindstrijd, die in november in het district Schouwen-Duiveland wordt gehouden. LAAKDAL - Tijdens een internationaal judotournooi in Laakdal (België) is Carla Rammelaere uit Breskens kampioen geworden. De pupil van judo vereniging Breskens-Eede kwam uit voor judoclub De Pooitere. De 14-jarige judoka won al haar wedstrijden met een vol punt in de klasse tot 46 kilogram. De eerste wedstrijd tegen de Belgische Iris Neijts werd gewonnen met een houdgreep. De volgende ronde lever de Annick Verdonck partij maar kon niet verhinderen dat de Breskense judoka met een heup worp won. De laatste partij tegen Lesley van Mulders was Rammelaere eveneens onstuit baar en won wederom met een houdgreep. LOMBARDSHEIDE - De Sluise Terèse van Lare heeft in het Belgische Lombardsheide een run-bike-runwedstrijd op haar naam geschreven. De 48-jarige atlete snelde over het parkoers in 1 uur, 48 minuten en 48 seconden. Ze bleef de Bel gische kampioene Josianne Vanhuyse 58 seconden voor. De atletes moesten 5 kilometer lopen, 40 kilometer fietsen en weer 5 kilometer lopen. J doorAector Dooms KLOOSTERZANDE - Honte nisse behaalde tegen Clinge in - de vierde klasse zijn eerste over winning van het seizoen: 1-0. Acht minuten voor de rust scoorde Edward Tieleman het enige doelpunt van de wed strijd. Het spelpeil zakte in de 1 tweede helft naar een bedenke- lijk niveau. t Slordigheid troef dus. Alleen in- j; zet kon beide ploegen niet ver- j weten worden. De winst van J* Hontenisse was achteraf ver- 1 diend, omdat de thuisclub de betere kansen kreeg. Clinge maakte aanvallend een zwakke indruk, hoewel de ploeg van trainer Fonny van der Vloet in de beginfase al had moeten sco ren. Pascal Delf orge, die voor de x rust na een onschuldige botsing met Hontenisse-verdediger j Danny Pauwels met een hoofd- wond (vijf hechtingen) zou uit- vallen, verzuimde te scoren. In de eerste helft werden nau welijks kansen gecreëerd. In het beste gedeelte van de wedstrijd pel de treffer van Edward Tiele man, De spits rondde een goede aanval, met Wilco Broekhoven f als aangever, beheerst af: 1-0. Clinge, dat door het ontbreken van enkele basisspelers gehan- dicapt was, moest daarna ko- men. Het bleef bij plaagstootj es HahetuitvallenvanPascalDel- forge werd de aanval nog verder ontkracht. In de tweede helft opende Clin ge met een offerxsiefje, maar doelman Roctus bleek moeilijk k passeren. Op de spelhervat ting zal Hontenisse nog moeten trainen. Na slordig uitverdedi gen van Roctus was de doelman op een inzet van Peter Drumont geklopt, maai* de bal ging tot op luchting van hemzelf en Honte nisse over de lat. Dat was eigen lijk het beste wapenfeit van de Clingenaren, die bleven volhar den met hoge ballen voor de pot. Via tegenaanvallen was Honte nisse door Wilco de Zwarte, Ver- vaet en Edward Tieleman nog het dichtst bij een doelpunt. TERNEUZEN - Het gaat cres cendo met de Zeeuws-Vlaamse voetbalclubs Spui en Cadzand in de vijfde klasse van het ama teurvoetbal. Cadzand versloeg koploper Hoedekenskerke met 1-0 en Spui boekte een knappe 2-4 winst tegen Bavel. Cadzand-Hoedekenskerke 1-0: Angelo Martlé scoorde in de tweede helft de winnende tref fer: 1-0. De ploegen gaven el kaar niets toe. In de eerste helft was Cadzand iets sterker, na rust was Hoedekenskerke de be tere ploeg. Bij een uitval scoorde Martlé vanaf de rand van de zes tienmeterlijn 1-0. Hoedekens kerke drong aan, zonder echt gevaarlijk te worden. Bavel-Spui 2-4: Aanvankelijk had Spui het lastig tegen de stugge Brabanders. Bij rust was het 2-2. Ronnie Fieret en Pa trick van de Boogaart (straf schop) werkten een achterstand weg. Toen Martin Kalisvaart 2- 3 maakte, had Spui de wedstrijd onder controle. In de slotfase bepaalde Van de Boogaart; de eindstand op 2-4. joor Jeroen Lonws y^SINGEN-Meteenzwaar- cvochten zege op het nog onge in Kluis (6-4) heeft het fflimnenieam van 't Zand zich SFiimhef gevestigd in het rijtje titelkandidaten in de eerste di- visie. I |AR'72/'t Laantje kwam thuis p §en bet; Tilburgse Luto even- xJfi winst, maar 'er moest bard voor gewerkt worden. wV?rm van 't Hooft gaf als vorige week de doorslag. Laurent Belaert kreeg van wielerconsul Henk Remeijnsen het zilveren districtsinsigne opgespeld vanwege zijn 50-jarig lidmaatschap (waarvan45 als bestuurslid) van De Zwaluw. foto Charles Strijd Hij won driemaal. Omdat broer Johan en Dennis Verdunnen een keer wonnen en ook het dubbel voor de Kloosterzandenaren was, leverde dat net genoeg punten voor de zege op: 6-4. De meisjes van SAR'72 onder vonden ook in hun vierde wed strijd in het landelijk B geen enkele tegenstand. In het voor malig tafeltennisbastion van Avanti wonnen Boerdam, 't Hooft en Fassaert met grote overmacht: 10-0. In het lande lijk C jongens verloor Reynaert met 6-4 bij Perfection. door Jan Roovers ZUIDDORPE - Met een drukbe zochte receptie heeft de (wieier - )supportersclub De Zwaluw uit Zuiddorpe zaterdag het 50-ja- rig bestaan van de club gevierd. „Een nieuw hoogtepunt voor de club", oordeelde voorzitter Harry de Mul, die een aardige verzameling receptiegangers verwelkomde. Want ze waren er allemaal: KNWU-consul Henk Remijn- sen van het district Zeeland, het college van burgemeester ('loco' AM.G. van Waes) en wethou ders (J.M. van Schalk) van de gemeente Axel, bevriende clubs uit de regio Zeeuws-Vlaande ren, oud-KNWU-juryleden, sponsors en 'gewone' belang stellenden. En iedereen vond het prachtig. Niet in het minst door de welda dige sfeer van - vaak ook her nieuwde - kennismaking en ver steviging van relaties op het niveau waarvan de jubilerende club in de streek het alleenrecht lijkt te hebben. „Want het ge mak waarmee De Zwaluw haar wedstrijdenorganiseertis uniek en typeert deze club", prees con sul Remijnsen in een van zijn laatste optredens als consul de werkwijze van de Zuiddorpse supportersclub. Met eenknipoog naar voorzitter De Mul, die het clubbeleid met algehele goedkeuring van de le den solistisch uitdraagt. „Een enorme clubbinding ook bij De Zwaluw", mocht Remijnsen aan de hand van jarenlange lid maatschappen constateren. Dat leidde naar nog een hoogtepunt bij de jubileumviering: de on derscheiding van Laurent Belaert (64) voor 50 jaar lid maatschap (waarvan 45 als bestuurslid) door de Zeeuwse wielerconsul met het zilveren districtsinsigne. Waarna loco burgemeester AM.G. van Waes namens de gemeente Axel ge lukwensen overbracht en de waardering uitsprak voor de ac tiviteiten die de supportersclub De Zwaluw 50 jaren lang heeft ontwikkeld. Die waren niet gering. Daarvan getuigde voorzitter De Mul in zijn welkomstwoord: van aspi- ranten tot profs reden in Zuid dorpe hun rondje; De Zwaluw hield het eerste Zeeuwse avond- criterium; Joop Zoetemelk, Adrie van de Poel, Jan Raas, Re- né Pi jnen, Toine van de Bunder en Wim de Waal wonnen er het criterium; waar ook Zuiddorpe het de laatste jaren met een handjevol toeschouwers moest doen, stroomden er in de topja ren - en onder aanvoering van het Belgische driemanschap Merckx-Sercu-Van Himst - wel eens 5000 supporters het dorp VLISSINGEN - Theo Rabout had de zware tien-kilometer- loop die hij vorige week in het Poolse Olesnica liep, nog in de benen. Maar dat weerhield de 23-jarige atleet van Dynamica er zaterdag niet van voor de tweede keer op rij de Boule vardloop op zijn naam te schrij ven. Een zestal lopers (Edwin de Leeuw, Theo Rabout, Frans Roelofs, Robin Hofland, Eric Deijnen en Wilko de Vos) zette in de eerste vier kilometer de toon. van onze sportredactie SAS VAN GENT - In de volley balcompetitie van Sas van Gent voert Savok/Johan de Block bij de vrouwen de rangschikking in de eerste klasse aan. De koplo per kwam tegen C-Line met de hakken over de sloot: 2-1. Swa- gemakers verzuimde te profite ren. De nummer twee won twee sets met gemak van Gilderak- kers, maar liet zich ook een keer verrassen: 2-1. In de hoogste klasse van de ge mengde ploegen staat er geen maat op het tweede team van Garage Bode. Na vier wedstrij den voert de ploeg met één ver- liespunt de i-anglijst aan. Gara ge Bode 2 rekende zelf met 3-0 af met Acke. Savok/Outokumpu en Cl 000 Jansen Hoek volgen op vijf punten, nadat het onder linge treffen in een 3-0 overwin ning voor Savok/Outokumpu eindigde. In de tweede klasse bij de vrouwen liep leider Savok 2 een punt uit op Philippine 2. De koploper won zelf met 3-0 van Place du Marché, terwijl Philip pine 2 nipt won van de eigen eer ste keus: 2-1. Hulst In de eerste klasse mannen in Hulst is Stuntmarkt nog altijd zonder verliespunt. De ploeg was in zijn vierde wedstrijd net te sterk voor titelverdediger WC Rhodos:15-14, 15-13 en opnieuw 15-14. Minder moeite had Rhodos met Jong Morres. Het werd drie keer 15-2. Niette min mocht Jong Morres zijn eer ste winstpunten begroeten dankzij een 2-1 zege op De Ster- re. Luctor Banden 1 en Start/S mash 2000 wisselden op de ranglijst van plaats door de 3-0 overwinning die Luctor Banden in het onderlinge duel behaalde. In de eerste klasse vrouwen moest Jong Morres 1 haar eerste verliespunt incasseren. In de topper tegen De Fikser ging de tweede set verloren (5-15). Daarvóór en daarna won Jong Morres met 15-13 en 15-9. Daardoor kon Zaman Sport op nieuw mee aan de leiding te ko men. De titelhouder won met 3- 0 van SC Morres 1. In de achtervolging op de twee koplopers moest Ferket en de Maat voor even wat gas terug nemen, De nummer vier verloor een set van Foto van Damme. WG Rhodos 1 bleef in de onder ste regionen door een 2-1 neder laag tegen Van Waterschoot en voor Voorwaarts was er tegen Cerestar Benelux het eerste winstpunt (1-2). binnen. „En we zijn ook altijd een financieel gezonde club ge weest", maakte De Mul een bui ging naar de vele sponsors die de club binnenhaalde, en trouw bleven. Staande de receptie ge beurde dat eerste weer: 'De Lin- denhof' diende zich voor de wedstrijd van volgend jaar aan als hoofdsponsor. Bijdrage: vijf- entwintighondex-d gulden. Toen kon de viei-ing helemaal niet meerstuk. De Vos moest er als eerste af en met nog iets meer dan drie kilo meter te gaan, was het aantal kanshebbers gereduceerd tot drie. Edwin de Leeuw (Dynamica) voelde zich sterk en versnelde bij de voorlaatste finish-passa ge. Hij werd onzeker toen hij zag dat het verschil met zijn twee belagers niet groter werd.. Rabout dichtte het gat, passeer de De Leeuw en won voor de tweede keer op rij de Boule vardloop. door Aector Dooms TERNEUZEN - SDO won giste ren met 5-1 tegen Kwadendam- me zijn eerste wedstrijd in de zesde klasse. Schoondijke ver sloeg Biervliet met 1-0. Terhole zag in de uitwedstrijd tegen Ro- bur vlak voor tijd een punt ver loren gaan: 2-1. Sluis verloor met 1-0 van Volharding. SDO-Kwadendamme 5-1: Op basis van een goede eerste helft zette SDO de toon voor de wed strijd. Via treffers van Jordy van Troost, Dennis van Driessche en Luc van Looy kwamen de Zeeuws-Vlamingen op een vei lige 3-0 voorspi-ong. In de twee de helft sputtex'de Kwadendam- me door een benutte stx-afschop van Carlo Vermeulen nog even tegen, maar daarna liep SDO weer uit naar een ruime 5-1 marge dankzij doelpunten van Mai-tijn Verb ruggen en Van Looy. Schoondijke-Biervliet 1-0: Een gelijkopgaande wedstxijd. Bei de ploegen kregen kansen op de volle winst. Het was Robin de Waele, die vlak na xxist de win nende treffer scoorde. Bieiwliet di-ong in de slotfase nog aan, kreeg ook kansen, maar Schoondijke bleef op de been. Robur-Terhole 2-1: Een minuut voor tijd werd Mark van Hassel match-winnaar voor Robuix In de eerste helft had Robur al ver zuimd om Terhole op een ach- tex',stand te zetten. Stefan Scholten opende met een af standsschot de score, maar Gio vanni Verbraeken maakte voor Terhole 1-1. Dit leek ook de eindstand te worden, totdat Van Hassel de winst voor de thuis club forceerde. Volharding-Sluis 1-0: De wixxst was net verdiend. De teams wa ren aan elkaar gewaagd, maar Volharding kreeg de beste kan sen. Harm-Jan Hoondert beslis te een kwaidier voor tijd via een strafschop de wedstrijd: '1-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 29