Nieuw pand voor Leger des Heils Wilhelminabrug Middelharnis ingepakt tegen regen en wind Wachten op een nieuw baasje Rozen bij afscheid j dokter Constandsj in Krabbendijke Sluis wil zone betaald parkeren uitbreiden Gemeente Oostburg stelt Z-Vlaamse Kust VVV voor de keuze Oud-Vossemeer loopt uit voor de taptoe zeeland 10 Korps Goes kan met multifunctioneel gebouw weer jaren toe Thema-avond over euthanasie Scheermesjesroof opgelost Vandaal in de kraag gevat Brand in bootje zeeverkenners Koffie uit kantine ontvreemd Belg negeert rijverbod Wasgoed van de lijn gestolen Meisjes tweede bij wedstrijd Zwemmend Redden maandag 6 oktober 1997 door Marten de Jongh GOES - Het Leger des Heils in Goes heeft een nieuw onderko men. Een paar honderd heilsol daten en andere belangstellen den waren zaterdag aanwezig bij de opening. De Goese burge meester drs. D. J. van der Zaag en landelijk leider van het leger J. van Boven hadden de eer het korpsgebouw officieel in ge bruik te nemen. Van der Zaag sprak zijn waardering uit voor het werk van het Leger des Heils in Goes. Een jaar lang moest de organi satie het stellen zonder eigen plek in Goes. Het oude pand werd afgedankt omdat het te klein werd en niet meer voldeed aan de eisen van deze tijd. Tij dens de bouw van het nieuwe onderkomen aan de Ravelijn de Groene Jager week het Leger des Heils voor bijeenkomsten door Marcel Modde SLUIS - Burgemeester en wet houders van Sluis-Aardenburg willen het gebied voor betaald parkeren in Sluis uitbreiden met de Smeestraat en Lange Wolstraat. De bedoeling is een maximum parkeerduur van één uur in te stellen. Het tarief wordt bepaald op vijftig cent per kwartier, aldus het college voorstel. Bewoners kunnen een ontheffing aanvragen. Met de plaatsing van parkeer- meters willen B en W aansluiten bij de reconstructiewerkzaam heden die medio november be ginnen in de Smeestraat. De rij- VLISSINGEN - De Patiënten vereniging Samen Beter houdt donderdag 9 oktober in het Streekziekenhuis Walcheren in Vlissingen een thema-avond over vrijwillige euthanasie. A Haverman van de NWE (Ne derlandse Vereniging voor Eu thanasie) zal ingaan op de doel stellingen van de vereniging. De NWE vindt dat bij een on draaglijk, uitzichtloos lijden aan het euthanasieverzoek moet kunnen worden voldaan. Onder euthanasie wordt ver staan: het levensbeëindigend- handelen van een arts op her haald, dringend verzoek van de patiënt. Na afloop van de inlei ding van Haverman kunnen vragen worden gesteld. De avondbegint om 19.30 uur. uit naar De Prins voor Oranje. Dat was het tijdelijk adres voor kerkdiensten en voor activitei ten van vrouwenbond, senio renclub en jeugd. Met het nieuwe korpsgebouw moet het Leger des Heils jaren toekunnen. Menig dorp mocht wensen dat het een dorpshuis had van die omvang en luxe. Hart van het gebouw is de grote ronde kerkzaal, voorzien van veel glaswerk. Daarnaast telt het pand onder meer een activi teitenruimte, een muziekkamer, vergader-en studieruimtes en een kantoor. Het korpsgebouw biedt ook onderdak aan de Stichting Open Huis. Zeven kerkgenootschappen in Goes, waaronder het Leger des Heils, vormen die stichting. Open Huis is verantwoordelijk voor orga nisatie en exploitatie van de noodopvang DeBevelanden. De club beschikt in het korpsge bouw over vier plaatsen voor nood- en crisisopvang. Vrijwil ligers van de betrokken kerken zorgen voor opvang en begelei ding van mensen in crisissitua ties. De noodopvang is 24 uur per dag bereikbaar. Vrees In zijn toespraakje riep burge meester Van der Zaag in herin nering hoe de opkomst van het Leger des Heils in Goes ruim een eeuw geleden werd ontvangen. Sommige plaatselijke kerken hadden het er moeilijk mee uit vrees voor concurrentie. Zij troostten zich met de gedachte dat de organisatie geen weer klank zou vinden. Het tegendeel bleek waar. De burgemeester prees het leger voor het sociale werk dat wordt verricht. „De opvang van dak- en thuislozen kan de gemeente alleen maar toejuichen." baan wordt versmald en komt op één niveau te liggen met de trottoirs. Wanneer dat klaar is - naar verwachting begin decem ber - zal de straat alleen nog vanuit één richting mogen wor den ingereden. Wel blijft het toegestaan vanaf de Garen- markt naar Sint Donaes te rij den. Met de tweede fase van de re constructie is een investering gemoeid van 73.000 gulden. Het voorstel wordt dinsdag 7 okto ber besproken in de commissie financiën (19.30 uur in het stadskantoor) en op 9 oktober (zelfde tijd en plaats) in de com missie openbare werken. De commissie financiën gaat ook in op het verzoek van twee jeugdige inwoners om een ska teboard- en skeelerbaan aan te leggen. Het college staat in prin cipe positief tegenover het ver zoek, maar verbindt daaraan wel een reeks voorwaarden. Om te beginnen moeten de initi atiefnemers bijdragen in de helft (dertienduizend gulden) van de aanlegkosten. Verder dienen de verzoekers het ver harde terrein zelf te onderhou den. Ook zullen zij opdraaien voor de rekening mocht later bij gebrek aan belangstelling wor den besloten de baan te sluiten en weg te halen. Het college wil met deze strenge bepalingen voorkomen dat lou ter wordt ingespeeld op een ra ge, zoals enkele jaren geleden ook het geval was met de ge meentelijke fiestcrossterreinen. Het plan wordt eveneens be sproken in de commissie wel zijn. De openbare vergadering in de raadzaal begint om 20 uur. De poezen lieten zich van hun beste kant zien aan deze jeugdige bezoeker tijdens de open dag in het dierenasiel. Joepie (links) mag dan ook binnenkort bij dit nieuwe baasje zijn intreknemen. foto Pieter Honhoff door Marten de Jongh ZIERIKZEE - Bij dierenasiel Schouwen-Duiveland was het za terdag een komen en gaan van bezoekers. Ze lieten zich op die rendag vertederen door honden en tientallen katten. Smachtend keken de dieren hun bezoekers aan. Zouden zij een nieuw baasje vinden? Sommigen hadden geluk, andere beesten moeten nog even blij ven in het asiel. Bezoekers troffen in het cen trum ook eenkraampje van de dierenbescherming. Verder was er een hondentrainer en voor de kleintjes stond een pony klaar. KRUININGEN - Verkopers van scheerattributen in Reimeri waal kunnen opgelucht ademhalen. Zij kunnen hun way weer gewoon uitstallen voor het publiek. Met de aanhoudjr; van een 2 8-jarige inwoner van de gemeente Reimerswaalisij; mysterieuze scheermesjesroof opgelost. De man werd zate, dag op betrapt in een supermarkt in Rilland. De afgelopen weken verdwenen uit een supermarkt in Kn;. ningen meerdere malen hoeveelheden scheermesjes. Datstè- de de politie voor een raadsel. Was de dader een man meto:, tembare baardgroei? Iemand met een obsessieve hekel asj haargroei? Nee, de verdachte verkocht de scheermesjes^ Rotterdam om van de opbrengst verdovende middelen tel- pen. Hij heeft ook een poging tot scheermesjesroofbij eendr, gist in Krabbendijke bekend. HULST - De politie heeft een 20-jarige inwoner van hetBt gische Kemzeke aangehouden en ingesloten op het bureaii; Hulst. De man wordt er van verdacht in de nacht van vrijen op zaterdag in de binnenstad vernielingen te hebben aan§j richt aan prullen- en plantenbakken. Ook werd een ruit vr een bankkantoor vernield. De man is na verhoor en het opmaken van een proces-verba weer op vrije voeten gesteld. TERNEUZEN - De brandweer van Terneuzen heeft zonde; ochtend een brand geblust aan boord van een vissersbootje; het terrein van de Zeeverkenners achter het haventje vant Otheense Kreek. De politie stelt een onderzoek in naar deot zaak van de brand. Het vuur werd omstreeks kwart voon- ontdekt. SEROOSKERKE - Bij een inbraak in de kantine van tent- vereniging LTC Zer Oirts aan de Zandput in SerooskerkelT is vrijdagnacht een stereocombinatie en tien pakken ko: ontvreemd. Het gaat om een stereoapparatuur van het m-r Samsung. De waarde van de installatie is ongeveer vijfhc: derd gulden. Het is niet bekend hoe de dief het pand is binne gekomen. HULST - De politie heeft zondag bij alcoholcontroles inGli ge en Hulst drie automobilisten aangehouden wegens hetrrl den onder invloed. Eén van hen, een 42-jarige man uit Bei"; ren, liep in de vroege ochtend zelfs twee keer tegen de lamp Even voor half vijf werd de Belg betrapt met ruim twee keer; wettelijke toegestane hoeveelheid alcohol in zijn bloed. E kreeg een dagvaarding uitgereikt en een rijverbod opgei;; tot negen uur 's ochtends. Amper twee uur later werd hij k achter het stuur aangetroffen. Een ademtest wees uit dat: nog steeds onder invloed verkeerde, wat hem andermaal' een proces-verbaal en een rijverbod kwam te staan. Een 68-jarige man uit Koewacht kreeg een rijverbod van.: uur en een dagvaarding. Hij bleek bijna drie keer meertek ben gedronken dan is toegestaan. Een 45-jarige Hulsten kreeg een boete van 350 gulden en een rijverbod van twee; wegens het ruim anderhalf keer overschrijden van de limit TERNEUZEN - Uit de achtertuin van een huis aan deV; Cantf ortstraat in Terneuzen werd in de nacht van zaterdag zondag een grijze damesfiets gestolen. De dader namteve' een jas en een blouse mee van de waslijn. door Marcel Modde OOSTBURG - Burgemeester en wethouders van Oostburg wil len een ultimatum stellen aan het huidige bestuur van de Kust WV Zeeuwsch-Vlaanderen. Volharden de nog zittende be stuursleden in hun aversie je gens samenwerking van toeris tische bureau's in de gehele regio, dan dient de jaarlijkse subsidie te worden stopgezet, vinden B en W. Het Oostburgse college hecht groot belang aan het voortbe staan van de Kust VW. Op Zeeuws-Vlaams niveau zijn ge sprekken gaande over de vor ming van een samenwerkings verband van alle VW-kantoren en het Toeristisch Bureau Zeeuws-Vlaanderen (TBZ). De Kust VW mag daarin niet ont breken, vinden B en W. Sterker nog, zij zien voor de Kust VW als grootste organisatie binnen VLISSINGEN - De meisjes van de Vlissingse Dr. A Staverman- brigade zijn tijdens het Natio naal kampioenschap Zwem mend Redden voor junioren t/m 15 jaar, gisteren in Schiedam op de tweede plaats geëindigd. De brigade uit Echt werd eerste, derde werd het team uit Melick Herkenbosch (L). Het Vlis singse team (Janneke de Ridder, Annette Markx, Mariska van der Meer, Frederique van den Akker, Marloes van de Hummel en Karin van Steenis) wist op de meeste onderdelen de verschil len met Echt erg klein te hou den, alleen op de 4 maal 50 m. duikestafette won het Echtse team met ruime voorsprong. Het jongensteam van Vlissingen (Daniël de Winter, Christian Buys, Christiaan van Belzen, Joost de Witte en Martin de Smidt) werd vijfde. Winnaar werd het team uit Krimpen aan de IJssel; Melick Herken bosch werd tweede. In het to taalklassement jongens en meisjes was dit net voldoende voor de eerste plaats. Het ver schil met de brigade uit Melick Herkenbosch was 0,2 secon de. de regio een leidende rol wegge legd in een dergelijke opzet. De Kust VW wordt al enkele maanden geplaagd door interne conflicten. Uit recente gesprek ken met vertegenwoordigers van de afdelingsbesturen kan ook het Oostburgse college niet anders dan concluderen dat er een definitieve breuk is opgetre den binnen de vereniging. De afdelingen Breskens en Cad- zand hebben laten weten uit de organisatie te willen stappen. Het dagelijks gemeentebestuur vreest dat deze stap het begin van het eind is van de Kust VW en dus is snel ingrijpen noodza kelijk. Uittreding of zelfs totale ontbinding betekent namelijk dat de vereniging niet langer voldoet aan de subsidiegrond slag, zegt het college in een noti tie. Tevens vervalt de A-status van het kantoor Cadzand, omdat de Kust VW hiervoor als vereni ging een overeenkomst heeft ge sloten met het TBZ. Dat houdt vervolgens in dat het VW-kan- toor in de belangrijke badplaats niet meer wordt erkend door de overkoepelende landelijke toe ristische organisaties, Het behoud van de Kust VW staat voor het college dan ook vooropB en W staan tevens vol ledig achter het advies van de Stuurgroep Structuur VW re gio Zeeuws-Vlaanderen 'op korte termijn te komen tot een zekere vorm van samenwer king'. Eis „Eén van de elementen van de thans opgetreden scheuring is dat het huidige bestuur geen di recte voorstander is van samen werking. De jaarlijkse subsidie dient naar onze mening te zijn gekoppeld aan het ingezette be leid. Wij vinden dan ook dat de subsidie gekoppeld zou moeten worden aan de eis tot deelname aan dit samenwerkingsmodel. Wij gaan er tenslotte vanuit dat de overgrote meerderheid van de leden wél toekomst ziet in een bepaalde vorm van samenwer king." Het college vraagt de commis sies om een oordeel op zijn visie. De recreatiecommissie be spreekt de problematiek don derdag 16 oktober. Na afloop vergadert de commissie wel zijnszaken over de zelfde mate rie. Binnen dat verband komt ook de jaarrekening en de subsi die (170.000 gulden) voor 1998 voor de Kust VW aan de orde. door Marten de Jongh OUD-VOSSEMEER - Van alle kanten marcheerden muzikan ten het marktplein op. Taptoe te Oud-Vossemeer. Net als andere jaren liepen zaterdagavond vele honderden inwoners uit om het schouwspel te zien en te beluis teren. Pittige marsmuziek, be kende melodieën, optredens van het majorettepeloton; De Oud- Vossemeerse Muziekverenigi: (OVM) bood een programma. 1 vanouds. Ook de Show- en Brass!:-: 1 Thalita uit Vlaardingen en: drum- en bugelkorps Blues 1 rit uit Middelburg verlees a medewerking. Het was dead t tiende taptoe in Oud-VosA meer. Door omstandigheid kon alleen vorig jaar het eve: J ment niet doorgaan. -■ De WilhelminabruginMiddelharnis moet blijven, dat laat steigerbouwer Wout Bakelaar al van verre weten. foto Pieter Honhoff doorRené Schrier MIDDELHARNIS - Het is gedeeltelijk kunst en gedeeltelijk een praktische kwestie. Hoe het ook zij, de Wilhelmina brug te Middelharnis is een week lang in gepakt. Dat is het werk van het steigerbouwbe drijf ClimbUp van Wout Bakelaar die daarmee aandacht wil vragen voor twee dingen. Allereerst moet de ingepakte brug gezien worden als een pleidooi voor het behoud van de Wilhelminabrug. Op de tweede plaats is het een demonstratie van de werking van het krimpfolie waarvan Bakelaar dealer in Zuid-Nederland is. Op bouwwerken waar- gebruik wordt ge maakt van dergelijk folie kan worden doorgewerkt in de regen en tijdens vries kou. Bakelaar: „Bij de gemeente gaan stem men op om de brug maar te slopen. Hij heeft toch geen bestemming. Het haven- kanaal naar Sommelsdijk wordt namelijk niet gebruikt, omdat de haven geen dienst meer doet. Maar heel veel mensen - en ik ben daar een van - vinden dat de brug be houden moet blijven. Het is een oudé brug die gewoon bij Middelharnis hoort." Profijt Hoe de discussie over de brug ook afloopt, de gemeente heeft in elk geval opdracht gegeven om hem weer in een nieuw verfje te zetten. Daar moesten steigers aan te pas komen en dat was voor Bakelaar aanlei ding om aan het project wat extra aan dacht te geven. Hij stelde de folie beschik baar en het schildersbedrijf heeft er al profijt van gehad, want er kon gewoon doorgewerkt worden tijdens recente re genbuien. Om het geheel nog wat te verfraaien zijn graffitikunstenaars het afgelopen week einde aan het werk geweest op het folie. Daar prijken nu onder meer de woorden 'De brug is niet weg'. Ook weer een tekst met een dubbele betekenis, want het vori ge steigerbouwbedrijf van Bakelaar heet te 'De Brug'. Volgende week maandag moet alles weer opgeruimd worden. Voor Bakelaar geen probleem. Hij kan gebruikte krimpfolie terug inleveren bij de producent, die het hergebruikt en er nieuwe folie van maakt. door Marten de Jongh KRABBENDIJKE - Zo'n vijf tot zeshonderd baby's hielp hij tot nog toe ter wereld. A Con- standse uit Krabbendijke, dorpsdokter van Krabbendijke, Oostdijk, Waarde en Gawege. Veel van die baby's zag hij zater dag terug op het feestje ter ere van zijn vijfentwintigjarig jubi leum als huisarts te Reimers- waal. Ze namen allemaal één rode roos voor hem mee. De 53- jarige Constandse kreeg er ge noeg om zijn hele huis mee op te fleuren. Constandse vestigde zich 1 ok tober 1972 als huisarts in Krab bendijke. Hij nam zijn intrek in 't Ooievaarsnest, het dokters huis van het dorp. Een kwart eeuw lang snelde de dokter van bevalling naar longontsteking. Van koortsaanval naar gebro ken arm. Dag en nacht stoK klaar. De plaatselijke bevoli vond het jubileum een feö meer dan waard. Want C standse staat te boek als jjj dokter die meer doet danaE; de temperatuur meten bij: 2 patiënten. „Hij is erg socsi P voelend en laat dat merkel zijn werk", zegt M. C. de Sa 0 per die betrokken was bij ,e' ganisatie van het feest. Dat f wat te wachten stond zate» daarvan waren Constands zijn gezin wel op de hoogte moesten de zaterdag ims vrijhouden. Het feestprogn ma zelf was nog een verrass Zoals het ontbijt op bed, heL zoek aan zorgcentrum Ni,. lande/Ter Weel, de muzikale toer per oldtimer en de rees. in dorpshuis de Meiboik, Krabbendijke. Een drukke: p Maar dat is dokter Constat wel toevertrouwd. In het dorpshuis nemen dokter Constandse en zijn gezin de velf cataties en blijken van waardering in ontvangst. k, foto Willem

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 26