Nieuw pand voor Leger des Heils Nieuwe baasjes in de rij Wilhelminabrug Middelharnis ingepakt tegen regen en wind Vlissings meisjesteam op tweede plaats bij Zwemmend Redden Voor elke fietser wat wils op promotiedag zeeland maandag 6 oktober 1997 w 10 Scheermesjesroof opgelost Vandaal in de kraag gevat Brand in bootje zeeverkenners Koffie uit kantine ontvreemd Belg negeert rijverbod Wasgoed van de lijn gestolen Korps Goes kan met multifunctioneel gebouw weer jaren toe Thema-avond over euthanasie Auto gestolen Grootschalige alcoholcontrole 'Grote avond' in Westkapelle Z Politie Goes heeft tien keer beet bij alcoholcontrole Bezoek wordt in het kattenverblijf enthousiast begroet. foto Ruben Oreel door Nicole Kluijtmans VLISSINGEN - Vanwege de rijeu met wachtenden zette het die renasiel in Vlissingen zaterdag de deuren een uur eerder open dan gepland. De belangstelling voor de open dag van het dieren asiel in het kader van Werelddierendag was dit jaar overweldi gend. Inde smalle wandelgangen van het kattenvertrek was het de hele dag dringen. Veel bezoekers konden de vertederende blik van de in het asiel achtergelaten huisdieren niet weerstaan en meldden zich aan als nieuwe eigenaar, 's. Ochtends waren bijna alle elf honden die nog in het asiel zaten geplaatst of besproken. Ook voor de tientallen katten die in het asiel verblijven was grote be langstelling. „Zoblijktmaar weer dat mensen af en toe een injec tie nodig hebben", sprak C. M. Speckens, de PR-vrouw van het asiel. „Het is zo jammer dat mensen niet het hele jaar door aan het asiel denken als ze een huisdier willen aanschaffen. Hier krijgen ze dieren ook nog Veertien dagen op zicht om te kijken of het wel klikt." KRUININGEN-Verkopers van scheerattributeninReimeii waal kunnen opgelucht ademhalen. Zij kunnen hun wat weer gewoon uitstallen voor het publiek. Met de aanhoud^ van een 2 8-j arige inwoner van de gemeente Reimers waal isc mysterieuze scheermesjesroof opgelost. De man werd zate: dag op betrapt in een supermarkt in Rilland. De afgelopen weken verdwenen uit een supermarkt in KruJ ningen meerdere malen hoeveelheden scheermesjes. Dat sty de de politie voor een raadsel. Was de dader een man met J tembare baardgroei? Iemand met een obsessieve hekel ai] haargroei? Nee, de verdachte verkocht de scheermesjes; Rotterdam om van de opbrengst verdovende middelen tel;, pen. Hij heeft ook een poging tot scheermesjesroof bij een ar gist in Krabbendijke bekend. HULST - De politie heeft een 20-jarige inwoner van hetBö gische Kemzeke aangehouden en ingesloten op het bureau: Hulst. De man wordt er van verdacht in de nacht van vrijih op zaterdag in de binnenstad vernielingen te hebben aanc, richt aan prullen- en plantenbakken. Ook werd een ruitv; een bankkantoor vernield. De man is na verhoor en het opmaken van een proces-verba weer op vrije voeten gesteld. TERNEUZEN - De brandweer van Terneuzen heeft zonda;. ochtend een brand geblust aan boord van een vissersbootjet het terrein van de Zeeverkenners achter het haventje van a Otheense Kreek. De politie stelt een onderzoek in naar deoo: zaak van de brand. Het vuur werd omstreeks kwart voord ontdekt. SEROOSKERKE - Bij een inbraak in de kantine van ten®.' vereniging LTC Zer Oirts aan de Zandput in Serooskerkeiï is vrijdagnacht een stereocombinatie en tien pakken kot ontvreemd. Het gaat om een stereoapparatuur van het mei Samsung. De waarde van de installatie is ongeveer vijfhc-1 derd gulden. Het is niet bekend hoe de dief het pand is binne gekomen. HULST - De politie heeft zondag bij alcoholcontroles in Ck! ge en Hulst drie automobilisten aangehouden wegens het rif den onder invloed. Eén van hen, een 42-jarige man uit Bes] ren, liep in de vroege ochtend zelfs twee keer tegen de lamp! Even voor half vij f werd de Belg betrapt met ruim twee keer: wettelijke toegestane hoeveelheid alcohol in zijn bloed. K; kreeg een dagvaarding uitgereikt en een rijverbod opgelt; tot negen uur 's ochtends. Amper twee uur later werd hij we achter het stuur aangetroffen. Een ademtest wees uit dat: nog steeds onder invloed verkeerde, wat hem andermaal: een proces-verbaal en een rijverbod kwam te staan. Een 68-jarige man uit Koewacht kreeg een rijverbod vantj uur en een dagvaarding. Hij bleek bijna drie keer meer teh: ben gedronken dan is toegestaan. Een 45-jarige Hulsten: kreeg een boete van 350 gulden en een rijverbod van tweed wegens het ruim anderhalf keer overschrijden van de linna TERNEUZEN - Uit de achtertuin van een huis aan del Cantf ortstraat in Terneuzen werd in de nacht van zaterdag!, zondag een grijze damesfiets gestolen. De dader nam teve een jas en een blouse mee van de waslijn. bouw over vier plaatsen voor nood- en crisisopvang. Vrijwil ligers van de betrokken kerken zorgen voor opvang en begelei ding van mensen in crisissitua ties. De noodopvang is 24 uur per dag bereikbaar. Vrees In zijn toespraakje riep burge meester Van der Zaag in herin nerd ng hoe de opkomst van het Leger des Heils in Goes ruim een eeuw geleden werd ontvangen. Sommige plaatselijke kerken hadden het er moeilijk mee uit vrees voor concurrentie. Zij troostten zich met de gedachte dat de organisatie geen weer klank zou vinden. Het tegendeel bleek waar. De burgemeester prees het leger voor het sociale werk dat wordt verricht. „De opvang van dak- en thuislozen kan de gemeente alleen maar toejuichen." VLISSINGEN - De Patiënten vereniging Samen Beter houdt donderdag 9 oktober in het Streekziekenhuis Walcheren in Vlissingen een thema-avond over vrijwillige euthanasie. A Haverman van de NVVE (Ne derlandse Vereniging voor Eu thanasie) zal ingaan op de doel stellingen van de vereniging. De NVVE vindt dat bij een on draaglijk, uitzichtloos lijden aan het euthanasieverzoek moet kunnen worden voldaan. Onder euthanasie wordt ver staan: het levensbeëindigend handelen van een arts op her haald, dringend verzoek van de patiënt. Na afloop van de inlei ding van Haverman kunnen vragen worden gesteld. De avond begint om 19.30 uur. VLISSINGEN - Een inwoner van Vlissingen mist sinds zater dag zijn auto. Het gaat om een groene Volkswagen Jetta met het kenteken LK-73-JH. De waarde is onbekend. De auto stond geparkeerd aan de Schel- destraat in Vlissingen. Het voertuig is tussen donderdag 2 en zaterdag 4 oktober gestolen. MIDDELBURG - Veilig Verkeer Nederland en de politie hebben in de nacht van zaterdag op zon dag een grootschalige alcohol controle gehouden op Walche ren. Dit gebeurde op verzoek van de stichting Wetenschappe lijk Onderzoek Verkeersveilig heid. Tussen 21.00 en 5.00 uur hebben in totaal 348 bestuui-ders mogen blazen. Slechts drie van hen hadden te diep in het glaasje gekeken en kregen een dagvaar ding mee naar huis en een rij ver bod opgelegd. Er werd gecon-, troleerd op de Kanaalweg en de Laan der Verenigde Naties in Middelburg, de Veerseweg bij Zanddijk in Veere, de Spui straat in Vlissingen en de Mid delburgsestraat in Koudekerke. door Marten de Jongh GOES - Het Leger des Heils in Goes heeft een nieuw onderko men. Een paar honderd heilsol daten en andere belangstellen den waren zaterdag aanwezig bij de opening. De Goese burge meester drs. D. J. van der Zaag en landelijk leider van het leger J. van Boven hadden de eer het korpsgebouw officieel in ge bruik te nemen. Van der Zaag sprak zijn waardering uit voor het werk van het Leger des Heils in Goes. Een jaar lang moest de organi satie het stellen zonder eigen plek in Goes. Het oude pand werd afgedankt omdat het te klein werd en niet meer voldeed aan de eisen van deze tijd. Tij dens de bouw van het nieuwe onderkomen aan de Ravelijn de Groene Jager week het Leger des Heils voor bijeenkomsten uit naar De Prins voor Oranje. Dat was het tijdelijk adres voor kerkdiensten en voor activitei ten van vrouwenbond, senio- renclub en jeugd. Met het nieuwe koi-psgebouw moet het Leger des Heils jaren toekunnen. Menig dorp mocht wensen dat het een dorpshuis had van die omvang en luxe. Hail van het gebouw is de grote ronde kerkzaal, voorzien van veel glaswerk. Daarnaast telt het pand onder meer een activi teitenruimte, een muziekkamer, vei'gader-en studieruimtes en een kantooi: Het korpsgebouw biedt ook onderdak aan de Stichting Open Huis. Zeven kerkgenootschappen in Goes, waaronder het Leger des Heils, vormen die stichting. Open Huis is verantwoordelijk voor orga nisatie en exploitatie van de noodopvang De Bevelanden. De club beschikt in het koipsge- door René Schrier MIDDELHARNIS - Het is ge deeltelijk kunst en gedeelte lijk een praktische kwestie. Hoe het ook zij, de Wilhelmi nabrug te Middelharnis is een week lang ingepakt. Dat is het werk van het steiger bouwbedrijf ClimbUp van Wout Bakelaar die daarmee aandacht wil vragen voor twee dingen. Allereerst moet de in gepakte bi'ug gezien worden als een pleidooi voor het be houd van de Wilhelminabrug. Op de tweede plaats is het een demonstratie van de werking van het krimpfolie waarvan Bakelaar dealer in Zuid-Ne derland is. Op bouwwerken waar gebruik wordt gemaakt van dergelijk folie kan worden doorgewerkt in de regen en tij dens vrieskou. Bakelaar: „Bij de gemeente gaan stemmen op om de brug maar te slopen. Hij heeft toch geen bestemming. Het haven kanaal naar Sommelsclijk wordt namelijk niet gebruikt, omdat de haven geen dienst meer doet. Maar heel veel mensen - en ik ben daar een van - vinden dat de brug be houden moet blijven. Het is een oude brug die gewoon bij Middelharnis hoort." Profijt Hoe de discussie over de brug ook afloopt, de gemeente heeft in elk geval opdracht gegeven om hem weer in een nieuw vërfje te zetten. Daar moesten steigers aan te pas komen en dat was voor Bakelaar aanlei ding om aan het project wat extra aandacht te geven. Hij stelde de folie beschikbaar en het schildersbedrijf heeft er al profijt van gehad, want er kon gewoon doorgewerkt worden tijdens recente regenbuien. Om het geheel nog wat te ver fraaien zijn graffitikunste naars het afgelopen weekein de aan het werk geweest op het folie. Daar prijken nu onder meer de woorden 'De binag is niet weg'. Ook weer een tekst met een dubbele betekenis, want het vorige steigei'bouw- bedrijf van Bakelaar heette 'De Brug'. Volgende week maandag moet alles weer opgeruimd worden. Voor Bakelaar geen probleem. Hij kan gebruikte krimpfolie terug inleveren bij de produ cent, die het hergebruikt en er nieuwe folie van maakt. VLISSINGEN - De meisjes van de Vlissingse Dr. A Staverman- brigade zijn tijdens het Natio naal kampioenschap Zwem mend Redden voor junioren t/m 15 jaar, zondag in Schiedam op de tweede plaats geëindigd. De brigade uit Echt werd eerste, derde werd het team uit Melick Herkenbosch (L). Het Vlis singse team (Janneke de Ridder, Annette Markx, Mariska van der Meer, Frederique van den Akker, Marloes van de Hummel en Karin van Steenis) wist op de meeste onderdelen de verschil len met Echt erg klein te hou den, alleen op de 4 maal 50 m. duikestafette won het Echtse team met ruime voorsprong. Het j ongensteam van Vlissingen (Daniël de Winter, Christian Buys, Christiaan van Belzen, Joost de Witte en Martin de Smidt) eindigde op de vijfde plaats. Winnaar werd het team uit Krimpen aan de IJssel; Me lick Herkenbosch werd twee de. In het totaalklassement jon gens en meisjes bleken deze uitslagen net voldoende te zijn voor de eerste plaats. Het ver- WESTKAPELLE - De stichting Dorpsraad Westkapelle houdt donderdag 9 oktober een 'Grote Avond'. De bijeenkomst vindt plaats in gebouw Westkapelle Herrijst en begint om 20.00 uur. Burgemeester A C. de Bruijn houdt een toespraak over de dorpsi-aad. De wijkagent geeft daarna aan de hand van dia's uitleg over de verkeerssituaties in Westkapelle. Na de pauze kunnen de belangstellenden vragen stellen. Het mondhar monica-orkest De Krekels ver zorgt een optreden. GAPINGE GroenLinks - De afdeling Veere van GroenLinks nodigt leden en sympathisanten uit voor een bijeenkomst op donderdag 9 ok tober om 20.00 uur in het vereni gingsgebouw op de Schotse- hoek 8 in Gapinge. De ruim een jaar actieve afdeling is be nieuwd naar de ervaringen van de inwoners met de nieuwe ge meente Veere. Verder vertelt ge meenteraadslid P. Louwerse over zijn werkzaamheden. Daarna is er gelegenheid tot vragen en discussie. schil met de brigade uit Me: Herkenbosch bedroeg sief 0,2 seconde. Aan het kampioenschap de& 18 meisjes- en 15 jongenstek mee. De Van Dixhoombriga uit Middelburg eindigde twaalfde (meisjes) en vijfdes! (jongens). VLISSINGEN Samenzang - Op zondag 12 ti tober wordt vanaf 19 uur eens menzangavond gehouden in: Petruskerk Vlissingen. I avond is georganiseerd doors interkerkelijk comité Vlisa gen zingt. Er worden lieder gezongen van verschillende! loofsrichtingen. Volgens dei ganisatoren gaat het niet f oecumische samenzang, n&] staat de harmonie tussen tenen wel centraal. Mede king verlenen zang- en mi groep Berea en de jonge singse organist Tim Bouwsc Horeca - De HorecabondP houdt dinsdag 14 oktober ti mede werkers in de horeca Zeeland een infonnatiebijs komst over de nieuwe Hora CAO. Dat gebeurt van 10.30: 15.30 uur in Hotel ArionióVfl singen. Nu er in de horeca?, nieuwe CAO is, wil de Hors bond aan de werknemers uitè gen wat de CAO inhoudt en* de rechten en plichten t werknemers zijn. Ook nieii den zijn welkom. Paddestoelenexcursie - De deling Walcheren van het fc' tuut voor Natuur- en Mit; educatie verzorgt dit najaar; paddestoelencui'sus. Er - twee theorie-avonden in MEC aan de Korenbloem^ Vlissingen, op de dinsdags oktober en 4 november. F: avonden beginnen om 19.30? Op zaterdag 9 november i> een excursie. Kleding- en speelgoedbeur Peuterpeelzaal De Paddea aan de Van Ginkelstraat Oost-Souburg houdt woei» 15 oktober van 19.00 tot 211 uur de jaarlijkse kleding-", speelgoedbeurs. Met de k; van de opbrengst wil de pcu: speelzaal nieuwe speelmate len kopen. Mensen kunnen# dagavond van 19.30 tot 2! uur en woensdagmiddag1 13.00 tot 14.00 uur spullen!] de beurs afgeven. De Wilhelminabrug in Middelharnis moet blijven, dat laat steigerbouwer Wout Bakelaar al van verre weten. foto Pieter Honhoff door Marten de Jongh GOES - Bij een alcoholcontrole in Goes in de nacht van vrijdag op zaterdag werden twaalf bestuurders betrapt. Twee van hen gingen vrijuit na een nadere ademanalyse. De anderen kregen boetes en rij verboden opgelegd. Een 48-jarige inwoner van Heinkenszand had het meeste gedron ken. Hij bleek rijf maal de toegestane hoeveelheid alcohol op te hebben. De man moest zijn rijbewijs op het bureau achterlaten en kreeg een dagvaarding plus een rijverbod van twaalf uur. In samen werking met Veilig Verkeer Nederland en de Stichting Wetenschap pelijk Ondex-zoek Verkeersveiligheid heeft de politie in totaal ruim 450 voertuigen gecontroleerd. Dat gebeurde op onder meer de Pa- tijnweg, de Ringbaan West en de 's-HeerHendrikskinderendijk. door Nicole Kluijtmans VLISSINGEN - In de omgeving van het Milieu Educatie Cen trum (MEC) de Kloek aan de Korenbloemlaan in Vlissingen reden zaterdag opvallend veel ligfietsen. Het gros van de deel nemers aan de fietspromotiedag die bij de Kloek werd gehouden, maakte een proefrit op de lig fiets. Onder de belangstellen den waren ook potentiële ko pers. Voor deze groep was de fietspromotiedag de perfecte gelegenheid om de verschillen tussen de diverse soorten lig fietsen aan den lijve te onder vinden. Niet alleen voor de ligfietsen kwamen mensen naar de Kloek. Bij de stand van de fietsersbond ENFB konden fietsers een stoomcursus banden-plakken volgen en him zadel en stuur la ten afstellen. Een wat oudere vrouw stapte met een stralend gezicht weer op haar fiets. Ein delijk zat ze lekker op haar za del. Nee, een i"itje op de ligfiets was niets voor haai: Dat gaat haar allemaal te snel. „En je kunt toch niet met een rok op de ligfiets", merkte ze op. De bekende fietspxroducent Bi-am Moens uit Middelburg keek lachend toe. Hij vertelde dat er genoeg vrouwen zijn die met een rok op de ligfiets fiet sen. Daai*voor zijn speciale rok- klemmen ontworpen. Moens was bij het MEC omdat hij de tentoonstelling Thuis in het mi lieu mocht openen die tot en met 31 oktober in het MEC is te zien. Er is volgens hem wel degelijk een verband tussen ligfietsen en milieubewust leven, al ziet niet iedereen dat. Ligfietsers laten de auto staan omdat de ligfiets een perfect en milieuvriendelijk transportmiddel is voor korte en lange afstanden. Ook kijken de meeste ligfietsers volgens Moens op een alternatieve ma nier tegen dingen aan. Deze jeugdige fietsertjes namen tijdens de fietspromotiedag de kans waar om te leren hoe je goed en snel een band kunt plakken. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 10