Survivaltocht in de eerste divisie VVS'92 rekent op zwaar seizoen PZC Germinal Ekeren verrassend verder in Europacup II sport 27 Indelingen vrijdag 3 oktober 1997 Een paar maanden geleden legde Jan Schut bewust een bommetje onder het fundament, waarop de volleybalclub SCMorres rust. Amper enkele punten verwijderd van het kampioenschap en promotie naar de eerste divisie dreig de de coach de handdoek in de ring te gooien. Gelukkig voor de club had Schut zijn explosieven niet voorzien vgn een ontsteking, waardoor de knal uitbleef en de club een probleem minder had. Want wie had de Zeeuws-Vlaamse volleybalgoeroe moeten vervangen Morgenmiddag (zaterdag) opent SC Morres de jaarlijkse campagne met een lastige uitwedstrijd tegen het Vughtse WC. Met een selectie, die door het vertrek van de gerouti neerde middenman Martin Roodzant zwakker oogt, zal het avontuur in de op één na hoogste nationale klasse veel weg hebben van een loodzware survivaltocht in de jungle. De ambities zijn bescheiden, de opdracht is simpel. Jan Schut: „We moeten drie teams onder ons zien te houden. Jan Schut instrueert zijn spelers tijdens een time-out. door Richard Thannhauser I AXEL - Jan Schut en volleybal I zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Toch ging zijn voorkeur zo'n 35 jaar geleden uit naar voetbal. In zijn geboor teplaats Putten op de Veluwe I trapte hij in zijn vrije uurtjes graag tegen een bal, maar lid worden van de plaatselijke voetbalclub Sterk Door Com- 1 binatie Putten mocht hij niet. Zijn vader was politieagent in het streng gereformeerde dorp I en moest in die hoedanigheid regelmatig een kij kj e nemen op het voetbalveld. Waar langs de lijn af en toe onwelvoeglijke taal werd gespuid of een biertje teveel werd gedronken. Néé, daar hoorde de zoon van de wetsdienaar niet thuis. Schut zocht zijn geluk vervol gens bij de plaatselijke korf balclub om na enkele jaren over te stappen op volleybal. Al snel bleek dat hij als creatieve spel verdeler meer kon dan spelen op districtsniveau. In Harder wijk haalde hij met de plaatse lijke volleybalclub zelfs de eer ste divisie. Proeflesje Net de twintig gepasseerd en afgestudeerd als onderwijzer voerde zijn zoektocht naar een job hem naar Zeeuws-Vlaan deren. „Ik solliciteerde in Axel, werd uitgenodigd voor een proeflesje en werd vervolgens aangenomen. Als gymnas tiekleraar." Zo simpel was het voor Jan Schut. Nadat de mavo/vwo uit Axel verdween, vond Schut enige tijd emplqoi bij een woning bouwvereniging. Maar het les- I geven bleef trekken. Via het Goese St. Willibrord-college kwam hij in dienst van het Zel- denrust-college in Terneuzen, waar hij thans wiskunde geeft. Heimwee naar zijn roots? Schut: „De drang om terug te gaan naar de Veluwe heb ik nooit gehad. Ach, soms mis ik de uitgestrekte bossen wel eens, maar de drukte op de we gen daar.Zelfs op zondag is er veel verkeer. Hier is het een stuk rustiger." „Ik voelde me heel snel thuis in Zeeuws-Vlaanderen. Het eer ste jaar had ik net het gevoel alsof ik op vakantie was. Een nieuwe job, een tijdje klussen aan het huis, het verenigingsle ven ontdekken. Ach, als onder wijzer leg je snel contacten. Via de leerlingen maak je kennis met de ouders en binnen de II kortste tijd ken je zoveel men sen." Ook zijn passie volleybal pikte hij snel op. Via de directeur van de school in Axel kwam hij als jeugdtrainer terecht bij Voor waarts, een bescheiden club op districtsniveau. Als spelverde ler kon hij zijn ideeën kwijt bij tweede-divisionist Herstaco/EWC in Vlissingen (het huidige WS'92). Zoet zijn de herinneringen aan het spe len met jongens als Rob Kats, Harry Mooibroek, Joop Steke- tee en trainer Adrie Schreurs. „Drie mooie jaren", aldus Schut. Vervolgens werd hij spe ler/trainer van SC Morres en die gecombineerde functie ver vulde hij later ook bij De Sterre in Zuiddorpe. „Voor een spel verdeler een ideale combinatie, want op die positie moet je de ideeën van de trainer uitvoe ren. En voor mijn teamgenoten was het ook nooit een pro bleem." Heel even, in 1981, waagde Jan Schut zich over de grens. Het Belgische St. Niklaas, dat in de op een na hoogste Belgische di visie speelde, trok de toen in Zaamslag woonachtige trainer aan. Het werd geen succes, want nog voordat de competitie was begonnen, had Schut zijn biezen al gepakt. „Al voor het zomerreces was ik bij die club begonnen, omdat ik de intentie had om er wat van te makenOp het moment dat we de training hervatten, bleek dat sommige spelers wegens vakantie of an dere verplichtingen niet kwa men trainen. Toen hield het voor mij op. Kijk, op dat niveau worden van een trainer presta ties verwacht. In dat geval moeten de spelers óók willen. Dat was in St. Niklaas niet het geval." Niet zo slecht Enkele weken later pakte hij de draad weer op bij De Sterre, waar hij opnieuw trainer/spe ler werd. Halverwege de jaren tachtig werd hij coach van SC Morres, waar hij na het 'ramp jaar' in de eerste divisie ver trok. „Toch speelden we dat jaar helemaal niet zo slecht", zegt Schut ruim tien jaar later. „We waren enkele belangrijke spelers kwijtgeraakt om rede nen, die ik toen niet begreep. Jaren later bleek dat ze ergens anders een leuke vergoeding kregen, maar daarover werd in die tijd niet openlijk gespro ken. Opnieuw keerde Schut terug naar De Sterre, waar hij als 36- jarige zelfs terugkeerde in de basis. Dat hield hij twee seizoe nen vol. Als trainer voerde hij de dorpsclub later naar de tweede divisie. Drie jaar gele den keerde hij terug bij SC Morres, op dat moment een mo dale derde-divisieclub. Onder leiding van de Axelaar werd in drie seizoenen twee keer pro motie afgedwongen. Enkele maanden geleden be reikte SC Morres de eerste divi sie, maar op het moment dat het 'oogstfeest' nog gevierd moest worden, raakte een deel van de achterban van SC Morres lich telijk in paniek. Jan Schut overwoog een stap terug te doen. De trainer, die de man- nenploeg in drie seizoenen van de derde naar de eerste divisie heeft gebracht, leek niet veel trek te hebben in een mission impossible. Bovendien leek een volleyballoos jaar hem wel aantrekkelijk. Er moest thuis nodig het één en ander geklust foto Peter Nicolai worden. En na ruim 25 jaar sportieve verplichtingen in het weekeinde lonkte de vrije za terdag. Het dreigende vertrek van Schut was niet het enige pro bleem, waarmee SC Morres werd geconfronteerd. Sterker nog: Martin Roodzant kondig de - nog voordat de titel een feit was - zijn afscheid aan. De Bel gische volleybalclub Oostak ker deed de speler een aanbie ding, die hij gewoon niet kon afslaan. Een vervanger aan trekken voor de routinier bleek onmogelijk. Daarvoor heeft de club geen financiële middelen. Verdubbeld Omdat vrienden ook in tijd van nood vrienden zijn, schoot Jan Schut zijn club in deze moeilij ke fase toch te hulp. Omdat SC Morres er maar niet in slaagde een capabele opvolger voor Schut te vinden (een Belgische kandidaat haakte na enige aar- zeling af) voorziet Schut de vol leyballers ook dit seizoen van technische en tactische tips. Met zijn ploeg is hij al enkele weken volop in de weer. Het aantal gezamelijke trainingen is verdubbeld, want naast de vrijdagavond in Hulst, verza melen de spelers zich één keer per week in een Roosendaalse sportzaal. Dat was het enige al ternatief voor de selectie, die veel spelers telt die doorde weeks in Brabant of in de Randstad verblijven. Al met al is het aantal trai ningsuren nog steeds te weinig. Enkele eerste-divisieclubs trainen minstens acht uur per week, weet ook Schut. Maar: „Twee keer trainen is, zeker ge zien de omstandigheden, voor ons een luxe. We hebben ook een zware voorbereiding ge had. In augustus hebben we drie keer per week getraind en in de weekends speelden we één- of tweedaagse toernooien. Zo'n intensieve voorbereiding hebben we nooit eerder gehad. Je ziet wel dat de jongens zich in zo'n oefenperiode zichtbaar ontwikkelen. Zoals Martin Ferket, die het op de plaats van Roodzant uitstekend heeft op gepakt." Minder trainen dan de concur rentie. Dat is toch een nadeel in een sport, waar vaste patronen tot in den treure geoefend moe ten worden om die in de prak tijk succesvol ten uitvoer te kunnen brengen. „Daarom zoek ik het in effectief trainen" zegt Schut. „Heel intensief, in een hoog tempo, veel balcon tacten. Vorig seizoen kwam die Belgische trainer, die kandi- daat was om het van mij over te nemen, bij ons kijken. Hij vond dat we wel heel fanatiek bezig waren. Maar de jongens zeiden hem dat dit niet meer was dan een normale training." Hoop Of de geringe trainingsarbeid ook dit seizoen voldoende is voor een prominente plek on der de zon, lijkt twijfelachtig. Toch is er hoop, gebaseerd op de i jongste oefencampagne. Schut: ,,In toernooien hebben we ge speeld tegen Rijnmond. EV- I C/PSV en De Schalmers, ploe gen die we in de competitie ook tegenkomen. We konden rede lijk mee, wonnen, verloren en speelden een keer gelijk. Posi tief is dat we tegen die teams J niet één keer kansloos waren. 1 En dat, terwijl ik ook tegen de- j ze ploegen constant heb dooi-- j gewisseld. We hebben dus niets j eens constant met het basis- s zestal gespeeld." Jan Schut wil met SC Moires in de eerste divisie overleven. „We j moeten drie teams onder ons t, houden", weet hij. „Dat bete- kent dat je die drie ploegen f moet verslaan en af en toe punt jes moet sprokkelen tegen j teams, die boven de streep staan. Slaag je erin om dit jaar mee te doendan kunnen we als i vereniging verder bouwen aan de toekomstMijn ideaal is nog j steeds de eredivisie. Ik heb eer- i der dit jaar gezegd: met 50.000 gulden kunnen we dicht bij de j eredivisie komen. Met dat geld konden we het team versterken en een man als Martin Rood zant vasthouden." Voor de buitenwacht lijkt het logisch dat de hoofdsponsor (Morres) de club mogelijkhe den verstrekt om de hoogste trede van de nationale ladder te bereiken. Eredivisie betekent immers landelijke publiciteit, aandacht op de tv. Maar de meubelgigant lijkt daarin geen j interesse te hebben. „We moe- j ten roeien met de riemen, die we hebben", verzucht Schut, die overigens geen kwaad woord over de geldschieter wil horen. I „Morres heeft gekozen voor breedtesponsoring, de hele ver- eniging profiteert daar al jaren t van. De contributie kan dank- zij de sponsor laag blij ven en de reiskosten kunnen worden ver- goed. Als je dat afzet tegen sommige andere eerste-divisie- f clubs, die niet eens een sponsor hebben... Maar voor het spelen op een hoger niveau is meer no- i| dig, dat wèl." .door Peter van Kouteren VLISSINGEN - De mannen van Morres/Hulst beginnen de vol leybalcompetitie in de eerste divisie B zaterdag met een uit wedstrijd tegen een gerenom meerde tegenstander. In Vught is WC gastheer van de Zeeuws- Vlamingen. VVS'92 ontvangt in de tweede divisie C thuis het tweede team van YC Nesselande uit Zevenhuizen. De vrouwen van Morres/Hulst ontmoeten in Tilburg Sarto/Pellikaan. Wea/Mevo'80 is met de mannenploeg in een nieuwe klasse ingedeeld: de der de divisie E. De reserveploegen van Morres/Hulst en WS'92 spelen in de derde divisie F. De indeling van de klassen: Mannen, eerste divisie B: Piet Zoomers/Dynamo 2, Schovo- comca, Sliedrecht Sport, WC, Orion, Facopa VC, De Schal mers, VCE/PSV, Morres/Hulst, Flamingo's, Jola/Olympus, Rijnmond. Derde divisie E: Vol- lido, VC Nesselande 3, Mikro Electro/SR 2, Wea/Mevo'80, Gemini/Kangeroes, Delta, Bos- /Advocaten, Leython, De Schalmers 2, Inter/Rijswijk, Bouwmarkt/Schoonhoven, Utrecht. Derde divisie F: Sart o/Pellikaan, Bijnen Licht/WK, Sliedrecht Sport 2, Alcom/Ca- JPelle 2, WS'92 2, Atak'55, Smash'70, Spivo, Morres/Hulst 2, Interkontakt/Pegasus, Rijn mond 4, Voko. Promotieklasse: IJVC, Ardito, Seheldesport, Dynamo'70, Dy- namo'70 2, WS'92 3, WS'92 4, De Kikkers, Mytilus, De Sterre, Savok. Eerste klasse: BOK, Sa- vok 2, CVC, Voorwaarts, De Sterre 2, Morres/Hulst 3, Ardito 2, Mytilus 2, WS'92 5, IJVC 2. Tweede klasse: Dynamo'70 3, BOK 2, De Kikkers 2, Sehelde sport 2, Seheldesport 3, WS'92 6, Mytilus 3, Mytilus 4. Vrouwen, tweede divisie C: In- ter Rijswijk, Odulphus, Ge- Pidae, Sarto/Pellikaan, Dim- ■plex/Ekspalvo, Donki Sjot, De Schalmers, Gemini/Kangeroes, Morres/Hulst, Tonegido/Voor- mrng 2, Ovra 2, Utrecht 2. Derde divisie F: MWVC. Bijnen Licht zoK, Alcazar/Erasmus, Volido, Ekspalvo 2, Mikro Elec tro/SR 2, Smash'75, Morres- /Hulst 2, Jupiter, Jola/Olympus, Graphiset/TSR, Voko. Promotieklasse: WS'92 2. [VVS'92 3, Dynamo'70, Dyna mo'70 2, Seheldesport, Sgravo, UVC, De Kikkers, BOK, Savok. Eerste klasse: Dynamo'70 3, JOK 2, Morres/Hulst 3, CVC, VVR, De Sterre, De Brug, VyS'92 4, Ai-dito, Savok 2. «veede klasse: Ardito 2, BOK 3, Mytüus, Seheldesport 2, WR 2, van onze sportredactie BELGRADO - Germinal Eke ren is misschien wel de verras sendste ploeg in de tweede ronde van de EC voor bekerwin naars. De Belgische club plaats te zich gisteren dankzij een 1-1 in Belgrado, tegen Rode Ster. Het eerste duel was in 3-2 geëin digd. Germinal - zonder Edwin van Ankeren - bleef gemakkelijk overeind tegen de voormalige grootheid uit Belgrado. De 60.000 toeschouwers vierden in de 18e minuut een doelpunt van Drulic. Echt feest werd het ech ter nooit, omdat de dreiging van een Belgische tegentreffer steeds in de lucht hing. Vanaf de 51e minuut moest Ro de Ster verder zonder speerpunt Drulic, die met directe tegen stander Verstraeten na het zo veelste te harde duel met rood naar de kant moest. Rode Ster was daardoor zwaar getroffen. Radzinski maakte er in de 67e minuut 1-1 van. Boavista was het tweede grote slachtoffer van de eerste ronde. Twee weken geleden verloor de ploeg in eigen huis met 3-2 van Donetsk. Dat kon gisteren in de Oekraïne (1-1) niet meer wor den rechtgezet. Het Chelsea van Ruud Gullit won ook de tweede wedstrijd te gen Bratislava met 2-0. De En gelse productie in Slowakije was volledig Italiaans. Vialli maakte er in de 28e minuut 0-1 van. Di Matteo nam de tweede voor zijn rekening. Frank Verlaat staat met Stutt gart ook in de tweede ronde. De Duitse vertegenwoordiger stel de de 10.000 aanhangers teleur door slechts met 2-1 van de IJs landse amateurs van Vestman- naeyjar te winnen. Ook de Franse tweede divisie heeft nog een vertegenwoordi ger in het bekertoernooi. Nice speelde 1-1 bij Kilmarnock. EC Bekerwinnaars. Eerste ronde, tweede wedstrijd. VfB Stuttgart (Dui) - IB Vestman- naeyjar (Us) 2-1 (0-0). 73. Akpobo- rie 1-0,76 Akpoborie 2-0,80. Larus- son 2-1. Scheidsrechter: Kowalczyk (Pol). Toeschouwers: 10.000. Eerste wedstrijd: 3-1, VfB Stuttgart naar tweede ronde. NK Primorje Ajdovscina (Slv) - AIK Solna (Zwe) 1-1 na verlenging (0-0, 0-1). 77. Novakovic 0-1, llO.Rudon- jal-1. Scheidsrechter: Vorgias(Gri). Eerste wedstrijd: 1-0, NK Primorje naar tweede ronde Lokomotiv Moskou (Rus) - Belshy- na Bobruisk (WRu) 3-0 (2-0). 23 Maminov 1-0, 41. Karlatsjev 2-0, 74. Loskov 3-0. Scheidsrechter: Dougal (Sch). Eerste wedstijd. 2-1, Loko motiv naar tweede ronde. Ararat Jerevan (Arm) - FC Kopen hagen (Den) 0-2 (0-0). 87. Nielsen 0- 1, 89. Sesta 0-2. Scheidsrechter: Ga- dosi (Slw). Eerste wedstrijd: 0-3, FC Kopenhagen naar tweede ronde. Slovan Bratislava (Slw) - Chelsea (Eng) 0-2 (0-1). 28. Vialli 0-1, 60. Di Matteo 0-2. Scheidsrechter: Hamer (Lux) Toeschouwers: 15.000. Eerste wedstrijd: 0-2, Chelsea naar tweede ronde Dinaburg Daugavpils (Let) - AEK Athene (Gri) 2-4 (1-1). 34. Fjedotov 1-0, 35. Nikolaidis 1-1, 50. \1achos 1-2, 62. Isajeu 2-2, 72. Costis 2-3, 80. Nikolaidis 2-4. Scheidsrechter: Ovrebo (Noo). Toeschouwers: 1500. Eerste wedstrijd: 0-5, AEK Athene naar tweede ronde Rode Ster Belgrado (Joe) - Germinal Ekeren (Bel) 1-1 (1-0). 18. Drulic 1- 0, 67. Radzinski 1-1Scheidsrechter Ihring (Slw). Toeschouwers: 48.000. Rode kaart: 51. Drulii (Rode Ster), 51. Verstraeten (Germinal Ekeren). Eerste wedstrijd: 2-3, Germinal Ekeren naar tweede ronde. Shaktor Donetsk (Oek) - Boavista (Por) 1-1 (0-0). 78 Potsjverija 1-0, 87. Leteibi 1-1. Scheidsrechter: De- truche (Zwi), Toeschouwers: 25.000. Eerste wedstrijd: 3-2, Shaktor Do netsk naar tweede ronde. Legia Warschau (Pol) - Vicenza (Ita) 1-1 (0-0). 56. Kacprzak 1-0, 87. Zauli 1-1. Scheidsrechter: Mitrovic (Slv). Toeschouwers: 7000. Eerste wed strijd: 0-2, Vicenza naar tweede ron de. Tromsö (Noo) - NK Zagreb (Kro) 4-2 na verlenging (3-2). 13. Bukic 1-0 (eigen doel), 53. Bukic 1-1, 57. Bule 1-2, 74. Arst 2-2, 90. Johansen 3-2, 115. Lange 4-2. Scheidsrechter: Schluchter (Zwi). Toeschouwers: 3893. Eerste wedstrijd: 2-3, Tromsö naar tweede ronde. FC Luzern (Zwi) - Slavia Praag (Tsj) 0-2 (0-0). 55. Koilov 0-1 eigen doel), 74. Vagner 0-2. Scheidsrechter: Vuo- rela (Fin) Toeschouwers: 5000. Eer ste ivedstrijd: 2-4, Slavia Praag naar tweede ronde. National Boekarest (Roe) - Kocae- lispor (Tur) 0-1 (0-0). 79. Nuri 0-1. Scheidsrechter: Lodge (Eng). Toe schouwers: 8000. Eerste wedstrijd: 0-2. Kocaelispor naar tweede ronde. Kilmarnock (Sch) - Nice (Fra) 1-1 (1-0). 37. Reilly 1-0, 77. Milinkovic 1-1. Scheidsrechter: Hirviniemi (Fin). Eerste wedstrijd: 1-3, Nice naar tweede ronde. Sturm Graz (Oos) - Apoel Nicosia (Cyp)3-0(3-0).3. Reinmayer 1-0,29. Vastic 2-0, 42. Haas 3-0. Scheids rechter: Lipkovitz (Isr) Eerste wed strijd 1-0, Graz naar tweede ronde. BVSC Budapest (Hon) - Real Betis (Spa) 0-2 (0-1). 8. Alexis 0-1,48. Alf onso 0-2. Scheidsrechter: Znaidin- ski (WRu). Eerste wedstrijd 0-2, Be tis naar tweede ronde. ANP Promovendus Morres/Hulst 2 gelooft in kansen op lijfsbehoud in derde divisie VLISSINGEN - Vrijwel alle spelers van Morres/Hulst zijn ervan overtuigd dat de volley- balploeg uit Hulst voor een krachtproef staat. Spelverde ler Ralf Schut spreekt van een heel zwaar seizoen, waarin verschillende ploegen toch te pakken moeten zijn. Routinier Martin Roodzant is vertrokken naar België. De jonge Martin Ferket moet zijn vervanger worden. Maarten van Goethem is door een her nia zeker drie maanden uitge schakeld. Wim Boeije is nieuw in de selectie, die verder onge wijzigd bleef. Selectie: Erwin Lambert, Ralf Schut Werner Tak, Quinten van de Vrie, Harry Gielen, Harry van Put te, Martin Ferket, Wim Boeije, Maarten van Goethem. Trainer: Jan Schut. WS'92 Het door terugtrekking van andere teams alsnog in de tweede divisie ingedeelde WS'92 rekent op een moeilijk seizoen. Hans Oomes vertrekt over een maand voor zijn werk naar Italië. Rob Lantsheer traint de ploeg en Bas Christi- aansen gaat 's zaterdags als coach mee. Jeugdspeler Mare Maquelin is aan de selectie toe gevoegd. Guido Krijger is ge stopt. Zo op het eerste gezicht lijkt dê ploeg in kwaliteit niet veel veranderd ten opzichte van vorig seizoen, toen werd gedegradeerd. „We rekenen op een heel zwaar seizoen, met een kleine kans op handha ving." Het tweede team van de Vhs- singers beschikt over een ui terst geroutineerde, maar smalle selectie. Die zal gere geld worden aangevuld met jongere spelers. Om volgend seizoen na de herstructurering van de districten opnieuw in de derde divisie te spelen, is een plaats bij de eerste zes vereist. „Dat zal niet meevallen", ver wacht Bert van Luinen. Selectie eerste team: Aike Bosman. Edwin Nijssen, Marcel Dinge- manse, Jan Swartjes. Richard As- scheman, Robert Nijssen, Davor Corbijn, Mare Maquelin. Trainer- Rob Lantsheer. Selectie tweede team: Peter Ver burg, Rob Lantsheer, Bert van Lui nen, Mark Heerkens, Michel van Sluijs, Sjaak Caljouw, Ronald Poppe, Michiel Schaap. Wea/Mevo'80 Met een kleine selectie staan de mannen van Wea/Mevo'80 Guido de Beule staat ook dit seizoen weer aan het roer bij het vrouwenteam van Morres/Hulst, dat voor een uitdaging in de derde divisie E. Een klasse, met voor namelijk ploegen uit de Rand stad. „Het is een voordeel datje een heleboel ploegen niet kent", vindt trainer Clemens van de Berg. „We kunnen frank en vrij beginnen. Maar we heb ben weinig mensen om mee op pad te gaan." Selectie: Ralf Koper, Joost Tim mermans, Aamout de Graaf, Hans van" Eijk, Peter Langerak, Gerrit van Splunder. Trainer: Clemens van de Berg. Morres/Hulst 2 De reserves van Morres/Hulst debuteren in de landelijke competitie met de ploeg, die in drie jaar tijd in één ruk van de tweede klasse naar de derde di visie promoveerde. „Dat is op korte tijd toch een paar ni- veautjes hoger", stelt aanvoer der NoëlRogiest vast. „Ik denk dat we een behoorlijke kans hebben om ons te handhaven." Selectie: Noël Rogiest, Koen Koudstaal, Ronald van de Vijver, Maurice Bauwens, Niek Schut, Michiel Louwerse, Jan Boeije, Jan- Piet Wijgergans, Peter-Paul de Gucht, Tom Daalman. Trainer Ge rard Puijlaert. Vrouwen Bij de vrouwen van Morres- /Hulst hebben Fieke Verschue- ren, Cindy van Goethem en Heidi Taelman hun plaats in de eerste ploeg moeten afstaan. Trainer Guido de Beule be schikt over een mix van jong en oud en hoopt dat door de komst van jonge speelsters uit het tweede team zijn selectie een hechte eenheid zal worden. De Hulst-ploeg traint één keer per week in Roosendaal en vrij dags in de eigen hal. Annick Eeckhaoudt is herstellende van een blessure en lijkt voor lopig nog niet inzetbaar. De Belgische middenspeelster en routinier heeft de training in middels wel hervat. Selectie: Wietske Harts, Suzanne de Gucht, Kim de Booij, Daphne Buysse, Veronique de Kort, Loeki Tak, Elly de Theije, Annemarie Fermont, Annick Eeckhaoudt. Trainer: Guido de Beule. uitkomt in de tweede divisie C. foto Charles Strijd Voor het tweede team van Mor res/Hulst staat het debuutjaar in de derde divisie in het teken van aantrekkelijk volleybal. „Bepaalde speelsters waren het plezier in het spelletje kwijt, maar dat komt weer te rug", weet trainer Ronald van Goethem. „Ik heb geen idee hoe sterk of zwak de andere teams zijn. Maar normaal ge sproken zouden we niet mogen degraderen." Selectie: Cindy van Goethem, Fie ke Verschueren, Heidi Thelman, Monique Kerckhaert, Claudia Kerckhaert, Monique Begijn, Mir jam Rubbens, Suada Eminovic. Trainer: Ronald van Goethem. door Peter van Kouteren Fiuls

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 27