Drukke dagen voor Dierendag PZC Bronzen Zeeleeuw voor Monique van de Ven Grieks van allure, modern van thema Seizoen begint scherp bij Nieuw Sinfonietta zeeland 14 Dagboek van asielbeheerder Peter Boelée Wijzigingen Filmfestival Programma exposities uur- kunst cultuur Prix Kyoto voor Iannis Xenakis vrijdag 3 oktober 1997 Vrijdag 26 september Als ik om acht uur 's morgens de deur van het asiel open doe, staan de helpers al klaar. Het asiel werkt met vrijwilli gers, dienstverleners en stagi airs. Als er genoeg medewerkers zijn, kan ik me aan de admini stratie wijden. Een tijdrovende klus met onze verouderde com- puter. Tien uur. Het asiel gaat open en meteen rinkelt de telefoon. Een mevrouw. Ze heeft een Jack Russell gekocht, erg in de mode nu. Volgens de boeken zo'n lief hondje voor kinderen. Ze kocht hem als pup, dan kon hij met de kinderen opgroeien. Maar nu, anderhalf jaar oud, gromt en hapt hij naar ze. Hij moet weg. Helaas: raskenmerken zijn één ding, maar samen opgroeien? Ja, als de kinderen ook al na een jaar volwassen zouden zijn! De pup ziet kinderen als zijn gelij ke, maar de - na één jaar - vol wassen hond accepteert het kinderspel niet altijd meer. Ge lukkig belde mevrouw het asiel en zette ze het diertje niet in de krant. Ze zou hem snel genoeg kwijt zijn, aan mensen die óók dat boekje hadden gelezen: 'Een Jack Russel is lief voor kinde ren.' Dit hondje heeft een baas nodig die hem zijn plaats leert en geen kleine kinderen heeft. Tussen de middag moet ik een meeuw vangen die niet meer kan vliegen. Het beest bijt mij uit dankbaarheid in de duim. Het vogelasiel in Middelburg zal de meeuw ophalen. Om 13.00 uur gaat het asiel weer open en staan er alweer mensen voor de deur, op zoek naar een mooie volwassen kater. Ieder plaatsingsgesprek duurt min stens een kwartier. Vanmiddag gaan er twee katten naar een nieuw thuis. Om 15.30 uur sluit (Advertentie) De Muynck Optiek Ganzepoorisuaat 3, Goes MIDDELBURG - In het pro gramma van het Filmfestival Zeeland, dat tot en met zondag 12 oktober duurt, zijn enkele wijzigingen aangebracht. Cinema Middelburg vertoont mor gen (zaterdag) om 16 uur Ma Vie en Rose. De aanvankelijk op dat tijd stip geprogrammeerde film Island on Birdstreet wordt nu zondag 12 oktober om 16 uur vertoond. Zater dag om 19.30 uur draait Courting Courtney (in plaats van She's so lo vely); zondag 5 oktober heeft de Middelburgse Cinema om 14 uur een ingelaste voorstelling met. de film ik het asiel en ga de dieren voe ren. 's Avonds brengt de politie van Goes een doodgereden kat. Tatouages heeft hij niet, maai de kat is" wel gechipt: onder de huid zit een glazen capsule, waardoor ik de eigenaresse kan traceren. Ik bel haar gelijk op. De kat gaat in de koeling en zijn baasje mag morgen beslissen wat er mee moet gebeuren. Zaterdag 27 septetnber Zaterdag komen hele gezinnen kijken. Al vóór het asiel open is, zijn er wachtenden. Ik moet meerdere mensen tegelijk hel pen, want de vacature assistent- beheerder is nog niet ingevuld. Bij ieder geplaatst dier gaat er een verkoopovereenkomst mee en alles in tweevoud. Om 13.00 uur kan ik constateren dat er veel gebeurd is. Vier kittens hebben een nieuw baasje en de Jack Russel, die ik gisteren nog even bij onze asieldierenarts heb laten nakijken, is op proef naar een geschikt gezin. Er zijn twee gevonden katjes binnen gebracht. 's Middags moeten de honden - gelukkig nog maar vier - even de speelplaats op en gevoerd wor den. De katten, momenteel 34, krijgen hun avondmaal. Zondag 28 september Maandag 29 september Op de dagen dat het asiel geslo ten is hoef ik alleen 's middags de honden uit te laten en de kat ten te voeren. Vaste vrijwillig sters laten de dieren 's morgens uit, voeren ze en maken de hok ken schoon. Verder hoef ik in principe niets te doen. Op het antwoordapparaat worden mensen doorverwezen en de po litie heeft een sleutel van enkele opvanghokken. Maar ik woon naast het asiel en het gebeurt toch wel dat er mensen aan de deur komen voor zaken die ook tot dinsdag hadden kunnen wachten, 's Avonds loop ik nog eens langs de kennels om de hondjes welterusten te zeggen en ze nog wat water te geven. 'Dinsdag 30 september Om even voor tienen praat de ploeg van vandaag over de die ren, hoe ze hebben gegeten en hoe de inhoud van de katten bakken eruitzag. Een smakelijk Romeo, waarin Monique van de Ven een hoofdrol speelt; maandag 6 ok tober wordt om 19.30 uur The Gam bler vertoond (in plaats van The Sweet Hereafter); dinsdag 7 oktober om 19.30 uur de in New Dehli spe lende film Fire (in plaats van Court ing Courtney). Zaterdag 11 oktober om 16 uur is een extra film ingelast: Brassed Off, een sociaal bewogen praatje voor onder de koffie. Dan wordt het eerste beestje af geleverd. Een heel klein, jojig katje, gevonden in het park van Goes-Zuid en duidelijk gewend aan mensen, dus waarschijnlijk gedumpt. Meteen erachteraan komt een jogger met een ziek hangoor-konijn onder zijn arm. Het scharrelde rond in de Wil- helminapolder. De hangoor heeft de zeer besmettelijke ko nijnenziekte myxomatose opge lopen en was zeker vreselijk aan zijn einde gekomen. Nu zal hij rustig inslapen bij de dieren arts. Wie is nu zo naïef om te denken dat zo'n tam konijn zich in het wild kan redden? Bij de achterburen is een jong, zwart-wit katertje komen aan lopen. Gezien zijn vlooienband- je waarschijnlijk een dolend huiskatje. De telefoon gaat aan één stuk door. Veel mensen wil len weten wat voor honden er zitten. Een duidelijk geëmotio neerde mevrouw komt aan de balie. Mevrouw heeft een hond van een slecht adres 'gered' toen ze nog werkeloos was. Nu heeft ze een baan. Tijdens haar afwe zigheid roept de hond luidkeels om aandacht en ze heeft de poli tie al aan de deur gehad. De hond, een kruising Herder, is wier jaar oud en zij was al haar derde baas. Kijk: en daarom is er nou een asiel. Door onze erva ring worden de honden direct bij de juiste eigenaar geplaatst en lukt het toch niet, dan komt het dier bij ons terug. Dan belt iemand om te vragen of ze het katje dat ze vorige week gevonden heeft, terug mag ha len. Ik leg haar uit dat dit diertje veertien dagen blijft, want de eigenaar kan zich nog melden, Het katje is daarnaast niesziek en wordt behandeld. Als het weg mag, is de kat twee maal ge- ent, voorzien van een registra tie-chip en gesteriliseerd. Dan kost het wél 175 gulden. Te veel geld, vindt ze. Toch liggen de werkelijke kosten veel hoger. In de middagpauze, als de tele foon op de beantwoorder staat, maar even snel de administratie doen. Iedere binnengebrachte kat of hond moet de computer in, zodat de gemeente overzicht houdt. Na de pauze zie ik dat er een jong egeltje in ons opvang'hok is gezet. Veel te laat in het jaar ge boren en daardoor moeilijk in staat de komende winter te film van Mark Herman met Pete Postlehwaite en Ewan McGregor. Ook zondag 12 oktober is er om 14 uur een extra vertoning: For Ro- seanna, met Jean Reno en Mercedes Ruehl. Jean-Jaques Annauds pro ductie Seven Years in Tibet, die ge pland stond als slotfilm van het fes tival, komt te vervallen. Er wordt nog naar een vervangende film ge zocht. In De Koning van Engeland in Hulst gaat zondagavond de vertoning van She's so lovely om 19 uur niet door. Woensdag' 8 oktober wordt in Hulst om 20 uur Hard Eight vertoond (in plaats van Courting Courtney). overleven. Dus gaat dit egeltje naar De Mikke. Als Coby van het vogel- en egelasiel het komt halen, kan ze meteen de Goese Grote Kerk-duif meenemen die in het weekeinde is gebracht. Vanmiddag zijn er nog drie ver schillende mensen naar katten komen kijken. Ook is er belang stelling voor Bonny, een moei lijk plaatsbare kruising herder. Net na sluitingstijd komt er nog een jong katje: gevonden op straat in Heinkenszand. Na het Middelburg, Stadsschouwburg 'De Nacht van de Pauw', van Willem Jan Otteh, door Het Na tionale Toneel, met Rik van Uf- felen, Geert de Jong en ander- en.Regie van Ger Thijs. door Willem Nijssen In 'De Nacht van de Pauw' ko men vijf mensen samen, de meesten niet per toeval. En toch ziet alles er aanvankelijk tame lijk normaal uit. Alleen het uit zonderlijke decor - dat zonder troosteloosheid desondanks sterk doet denken aan interi eurs van Anselm Kiefer - werpt al dramatische schaduwen vooruit. Slepend in het begin, gaat de tragedie zich ontwikke len. Otten verdiept zich in ern stige levensvragen. Carl Huet, een kunstenaar die dankzij een tweede vrouw weer omhoog krabbelt uit nevelen van alcohol, vindt een brief van zijn zeven jaar eerder gestorven zoon Tim. Gestorven door een overdosis, naar het schijnt be wust ingebracht. Het wonder is snel verklaard: die brief is door zijn eerste vrouw Emma - toe vallig in de stad - in Carls brie venbus geworpen. Niet lang daarna komt ze zelf langs. Is zij de nog altijd rouwende moeder die haar pijn wil delen, of is zij de wrekende ex-vrouw die een laatste wonde wil slaan? Het stuk geeft daar geen uit sluitsel over, en het doet er ook MIDDELBURG, Concertzaal Nieuw Sinfonietta Amsterdam met werken vanJohann Christi an Bach, Johann Sebastian- Bach, Carl Philipp Emanuel Bach en Igor Stravitiski. Solist Jacques Zoon (fluit), dirigent Bart Schneemann. door Kees Cijsouw Nieuw Sinfonietta heeft don derdagavond, met het eind van de Nazomerfestivals in zicht, voor een dynamisch begin van het reguliere muziekseizoen gezorgd. 'Bach Stravinski' was de noemer waaronder het programma ging. In tijd zat daar een sprong van twee eeu wen tussen, maar mentaal ging het meer om een hink-stap. 'Rondom Bach' had ook gekund. Tussen vader en twee van de zo nen Bach immers misstond Stravinski allerminst: de van hem uitgevoerde muziek stam de uit de periode, waarin hij als componist als het ware de ach terkleinzoon van Bach speelde eten, als ik over de administra tie gebogen zit, wordt op de deur geklopt. Buiten staan een moe der en haar dochter. Hun kat is vandaag doodgereden. Ik stel voor dat ze informeren bij de Dierenbegraafplaats in Hein kenszand. Intussen zal ik de kat in de koeling bewaren. Vanmorgen ben ik om 8 uur be gonnen. Twaalf uur geleden dus. Ik stop er maar eens mee. Woensdag I oktober niet toe. Carl en Emma, en wat tussen hen was. daar gaat het om. De anderen zijn niet meer dan katalysatoren. En wat tus sen Emma en Carl blootgelegd moet worden, is het gebrek aan liefde. Gebrek aan liefde voor elkaar misschien, maar vooral: het ge brek aan liefde voor Tim. Hij is de grote ongewenste, die voor zijn geboorte door een abortus uitgewist had moeten worden. En die daarom nooit heeft kun nen leven. Omdat de moeder niet kon besluiten, en de vader niet kon aanvaarden. Dat is in een notendop de trage die, Grieks van allure, modern van thema. Otten is niet bang voor klassieke toneelprincipes. Bij hem geen naturel-situaties waarin 'per ongeluk' het thema is verwerkt, maar gerust een lange bekentenis-monoloog door zwijgen van de anderen sterk verzwaard. Veel symbo liek, vooral van de haard en de daarin loeiende wind als 'stem van de kosmos'. Neventhema's (een dementerende moeder) completeren de sfeer. 'De Nacht van de Pauw' neemt stelling, bepaalt wat onze mo derne tragiek is. Het spel (vooral van Geert de Jong) zet dat krachtig neer. Loodzwaar ei genlijk, maar toch boeiend. Omdat het zo duidelijk analyse toneel wil zijn, dat onze heden daagse werkelijkheid hoopt te fileren. en zich door klank- en stijlidi oom van de Barok liet leiden. Zo is zijn Concert Dumbarton Oaks zelfs met zoveel woorden geïn spireerd op Bachs derde Bran- denburgse Concert. En zo kan men zijn Danses Concertantes in het verlengde zien van Bachs orkestsuites; zij het met de har- MIDDELBURG - De Grieks- /Franse componist Iannis Xen- akis krijgt in november in Japan de prestigieuze Prix Kyoto uit gereikt. Die wordt wel aange duid als de Nobelprijs van de kunst. Xenakis bevindt zich daarmee in het gezelschap van beroemde kunstenaars als Oli vier Messiaen, John Cage, Akira Kurosawa en Roy Lichtenstein die deze prijs eerder in ont vangst mochten nemen. Xenakis geldt al jaren als min of meer de huiscomponist van Nieuwe Muziek Zeeland. Ook De oogst van september: 33 zwerfkatten gevonden en 5 hon den afgestaan. Via het asiel von den 19 katten en 6 honden een nieuwe baas. Er zijn nog vier honden. Zielig, zo achter tralies, hoor ik mensen vaak zeggen. In derdaad. als je die tv-spots van de dierenbescherming ziet, zou je dat wel denken. Maar weten die honden veel! Ze denken dat ik hun baas ben en in een huis woon met veel speelkameraad jes, waar ze op tijd hun eten krij- monieën en de instrumentatie van de twintigste eeuw. Met hoeveel aplomb blazers en strijkers van Nieuw Sinfonietta zich na de pauze ook inzetten voor Stravinski's dansen - en so li en ensêmblewerk waren voor treffelijk - de hoogtepunten van het optreden lagen voor mij het komende jaar worden rond zijn werk evenementen georga niseerd. Ter gelegenheid van dertig jaar Nieuwe Muziek Zee land verschijnt een cd met werk van Xenakis. Verder vindt tij dens het nieuwjaarsconcert in Middelburg de Nederlandse première plaats van een nieuwe slagwerkcompositie van Xena kis en zal Johan Simons in juli volgend jaar de Nederlandse première regisseren van Bac chanten, een compositie voor vrouwenkoor, bariton en en semble. gen en waar heel veel aardige mensen op bezoek komen. Nog zo'n opmerking: hoelang mogen ze hier blijven zitten tot ze...Ik leg altijd heel eerlijk uit dat ze hier mogen blijven zolang ik een kans voor ze zie. Maar als een dier vanwege zijn karakter of een lichamelijk gebrek weinig kans heeft op een geslaagde plaatsing, is inslapen beter. Met mijn 23 jaar ervaring als dieren- verzorger kan ik die afweging goed maken, maar ik doe het al tijd in samenspraak met de asieldierenarts, dr. Karelse. Alle dieren krijgen hier voldoende tijd om te laten zien hoe ze zijn. Noch voor het baasje, noch voor het dier zelf is het gezond als het dier uit medelijden in huis ge haald wordt. Diezelfde dag moet ik 's morgens 54 scholieren van De Zandplaat uit Ovezande rondleiden. Ze zijn bezig met het project Dieren en zamelen geld voor ons in. Een meneer brengt een poes met een jong. Poes was al enkele maanden geleden komen aanlo pen en had bij hem gejongd. Ik leg uit dat deze poes nu van hem is en dat hij afstandsgeld moet betalen. Het kost niets om een gevonden dier te brengen, maar hou je het eerst een paar maan den zelf, dan wordt het je eigen verantwoordelijkheid. Ook vandaag komen er gevonden katten binnen, maar het poesje uit Heinkenszand wordt opge haald en Bonny gaat definitief mee met het 'probeergezin'. Nóg twee katten vinden vandaag een nieuwe baas. De klok wijst 20 uur. Donderdag 2 oktober Snel, snel alles schoonmaken want om 9 uur komt de tatou- eerder. Tatouage is verplicht voor alle honden die in een asiel - of pension - verblijven. In een vangkooi arriveert een echt wal de zwerfkater. Hij heeft een sierfazant doodgebeten. Een prachtig dier. Het is heel erg, dat dit soort katten, mooi, wdld, maar voor veel overlast zor gend, onvermijdelijk een spuitje moet krijgen. Ik voel me daar niet schuldig aan. Schuldig zijn de mensen die hun beesten on gesteriliseerd buiten laten lo pen. Hun kittens groeien wild op en zijn nooit echt tam te ma ken. Boeren vragen me gelukkig steeds vaker hun verwilderde daarvóór. Bij de vitale, scherp gestoken uitvoering van dat Brandenburgse concert bij voorbeeld en ook bij de quasi- nonchalante, maar o zo alert ge nomen ritmische hordes en sa menklanken in Dumberton Oaks. Even sterk overigens was de vertolking van zoon Carl Philip Emanuels fluitconcert in G. Jacques Zoon - eminent bespe ler van zijn instrument - en het orkest verdeelden hun contrast rijke rollen onbaatzuchtig: Zoon kwinkeleerde en nam ba- rok-achtig virtuoos zijn nootjes, het orkest droeg passend de dra matische entourage bij, die déze Bach-zoon tot een wegbereider van de Sturm und Drang in de muziek maakte. De sinfonietta van de Londense J.C. Bach klonk welluidend, maar dank zij de levendige articulatie min der zoetelijk dan men door gaans hoort. De zaal was geest driftig, maar half bezet: te weinig voor de kwaliteit die werd geboden. katten weg te vangen. Ze kxj gen er 'geholpen' katten voor; rug, die op het erf oud mog worden. Om 16 uur komt dr. R relse om de nieuwe dieren in enten en na te kijken. Hij het een vijf jaar oude hond bij zii die hij op zijn praktijk aangeb: den kreeg om in te slapen, i vlak voor Dierendag is dé hond dan nog gered. Dierenasiel Bergen op Zoom - Zaterdag 4 oktober open dag v; 11.00 tot 16.00 uur Informatiekramen van onder anc re de dierenbescherming en de D> renambulance. Een dierenarts ge een demonstratie van de nieuwer gistratiemethode van dieren, b chippen. Dans- en showgroep Sfe light geeft 's middags een optrede Voor het asiel staat een luchtkus: en er is een ballonwedstrijd. - Zondag 5 oktober gesloten. Dierenasiel Goes - Zaterdag 4 oktober open van 10; tot 13.00 uur. - Zondag 5 oktober open dag rc 11.00 tot 16.00 en mogelijkheidi een rondleiding. Dierenasiel Middelburg - Zaterdag 4 oktober open dag v: 11.00 tot 16.00 uur. Rommelmarkt met kraampjes Vi verschillende dierenvereniging; zoals het vogelasiel en de kinde boerderij. Om 14.00 uur een demo: stratie van de hondenschool 'L Op'. Iedereen die een asieldierress veert, krijgt een verrassingspaki: van de Landelijke Dierenbesche ming. - Zondag 5 oktober gesloten. Streek Dierentehuis Spijkenb (voor Goeree-Overflakkee) - Zaterdag 4 oktober en zondag 5o: tober open dag van 10.00 tot 16.'. uur. Beide dagen rommelmarkt. Er ise kraam van 'Kids for Animals' vane Landelijke Dierenbeschermk aanwezig. Kinderen kunnen zie het hele weekeinde laten schmi: ken. Ook worden er poffertjes g bakken. Dierenasiel Terneuzen - Zondag 5 oktober open dag va 11.00 tot 17.00 uur. Verkoop van pentekeningen en k; lenders van de tekenaar M. Stasse: Dierenasiel Tholen - Zaterdag 4 oktober open dag va 11.00 tot 16.00 uur. Voorlichting over de hond enzijng? drag en informatie over cursussen - Zondag 5 oktober gesloten. Dierenasiel Vlissingen - Zaterdag 4 oktober open dag vs 11.00 tot 16.00 uur. Rommelmarkt van het dierenask en verkoop van onder andere dit renkalenders en pluchebeesten. - Zondag 5 oktober gesloten. Dierenasiel Zierikzee - Zaterdag 4 oktober open dag vs 11.00 tot 16.00 uur. Een hondeninstructeur geeft de curi sus Gehoorzame Hond en beau: woordt vragen over het gedrag va de hond. De kinderen kunnen et ritje op een pony maken. Ook isc een inf ormatiekraamp je van de Dit renbescherming. j - Zondag 5 oktober gesloten. In Dc Bewaerschole in Burghj Haamstede wordt zaterdag or Bi 15.00 uur de vierde thema-es positie in de serie Een ongekei.Nl de schittering geopend. Tal Brusselse kunstenaar Bob Vei'co schueren maakte het kunstweiis!' ter plekke, geïnspireerd doorC; omgeving. De installatie is tiw zien tot 1 november: di t/m iIe 13.30-16.30 uur. [J. Ter gelegenheid van het kunslL' werk op de graansilo in Bres|2| kens begint zaterdag om 11.0|G' uur in de ruimte naast het visse^' rijmuseum de tentoonstellinj'G! XXL, die ontwerpen envoorstujGf dies omvat voor grootschalig muurschilderingen die Johnn;nr' Beerens de afgelopen jarepe naast zijn schilderijen op doelnr maakte. Een serie foto's van fcj tograaf Peter Nicolai brengtii.ee beeld hoe Beerens enkele va vil deze ontwerpen realiseerde. Ii een korte film van Jo Hovestair PE is te zien hoe het werk op dl graansolo bij de vissershave ne tot stand kwam. Deze muui-jjjj schildering wordt tevens offio eel opgeleverd. Open: wo enz n' 14-17 uur, za 10-12 en 14-17 uu: R' Galerie Caesuur in MiddeKgj burg exposeert van zaterdag (J oktober) tot en met 8 novembe dr werk van Hans Overvliet, onddla' de titel schatkaart europa, 26' zelfportretten. Geopend: vr e p£ za 13-17 uur. Kc In Bellamy 19 ZAAL (Stede™ lijk Museum) in Vlissinge n opent Peter van Beveren zondag nv om 15.00 uur de expositie Ed 60 ontmoeting. Deze omvat een ie- stallatie met schilderijen vaip. Huub de Bode en tekeningen 1 schilderijen en outsiderkuns jk van de autistische kunstenaó.'v: Hein Dingemans. Centraal the h< ma is de drang tot directe com 2 municatie. De opening woiü|| opgeluisterd door muziek va3^ Gerard Marinus Verkerke e: jc Rosilde Vermijs. Open: ma t/fcJC vr 10-17 uur, za en zo 13-17 uui gj In de tijdelijke galerie Kleii (a' Vlaanderen 101 in Middelburg ps vindt zondagmiddag om 15.0*0 uur de opening plaats van ee: [jj dubbelexpositie met werk va: M Hay Wijnhoven uit Nijmege: 0, met als thema het mannehl®j chaam en de erotiek van de he- n( renliefde. De tentoonstelling ci een initiatief van het COC, toon: Vj in de galerie bronzen jongens;Gl torso's en in café Goudswaar: R( lino's. De galerie is geopend te: ta en met 2 november: di en d: n 19.30-21 uur en zo 15-17 uur. ft A lino's hangen tot eind novembe: ki in het café: di t/m zo vanaf 21 N Schilderijen (olieverf en aqua- V| rel) van Kunstkring Heikantvd m hangen tot en met 31 oktober il het gemeentehuis in Kapelle G Geopend: ma t/m vr 08.30-1? v uur en 13-16 uur. .1 Het overzicht van de lopendi 2 exposities staat op pagina 1$ ji mevrouw M. van Gelder. door Jan van Damme VLISSINGEN - De opening van het negende Filmfestival Zeeland, donderdagavond in Cine ma Alhambra in Vlissingen, was deze keer blauw gekleurd. Blauwe uitnodigingen, een blauw champagne-achtig drankje voor het begin van het officiële gedeelte, blauwe verlichting in de film zaal. Dat alles om in de sfeer te komen van de ope- ningsfilm van het festival: De eerSte lange speel film van de in Middelburg woonachtige Paul en Menno de Nooijer, waarin de kleur blauw een be langrijke rol speelt. Afgelopen weekeinde beleefde de film van vader en zoon De Nooijer de internationale première tij dens de Nederlandse filmdagen in Utrecht. Al hambra in Vlissingen verzorgde voor Zeeland de int roductie. De organisatie van het Zeeuwse film festival was voor het eerst naar de Scheldestad uitgeweken, omdat de 'thuisbioscoop' in Middel burg te weinig capaciteit heeft om alle genodig den te bergen. Actrice Monique van de Ven. afgelopen weken in Utrecht geëerd met een overzicht van haar fil- Monique van de Ven met de door haar gewonnen bronzen leeuw van het Filmfestival Zeeland. Links foto Lex de Meester misch oeuvre, was naar Wissingen gekomen om een bronzen zeeleeuw van het Filmfestival Zee land i n ontvangst te nemenMevrouw M. van Gel der - bestuursvoorzitter van Cinema Middelburg - noemde haar koningin én ambassadrice van de Nederlandse film. De actrice toonde zich vereerd met het Zeeuwse eerbetoon: „Ik zal nu langza merhand een echte prijzenkast moeten aanschaf fen. Mijn keukenkastje voldoet niet meer." Tij dens de openingsplechtigheid was er ook een échte ambassadrice aanwezig: mevrouw H.A Willberg uit Nieuw-Zeeland. Zij vestigde de aan dacht op het onderdeel met Nieuw-Zeelandse films van het festival. Oud-Zeeland ontmoet Nieuw-Zeeland, constateerde ze, endaar was vol gens haar niets verkeerd aan. Het Filmfestival Zeeland duurt tot en met zondag 12 oktober; er worden films gedraaid in Middelburg, Vlissingen, Goes en Hulst. Naast de avant-premières en films uit Nieuw-Zeeland is het bijprogramma 'Op de ziel getrapt' een belangrijk onderdeel. Daarin worden films vertoond, zoals 'Heavenly Creatu res' en 'Priest', die een beeld geven van de heden daagse mens op zoek naar liefde en begrip. Geert de Jong in de Nacht van de Pauw. foto Koos Breukel Hij is directeur, personeelsfunctio- i naris, pr-man, dok- ter, psycholoog, schoonmaker, on- gediertebestrijder ■■vyaËjhSfflf'' >'x en poepruimer te- fe gelijk. Dat alles voor honderd gul- denméér dan het I mer Peter Boelée XL (46), ooit oppasser in Diergaarde Blij- J9 dorp, r. om gelukkig te Peter Boelée met het zieke hangoorkonijn, dat inde Wilhelminapolderge- worden." vonden werd en op sterven na dood was. foto Xander van Manen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 14