Goes onderuit in voetbalthriller RCS en Vlissingen boeien niet Drie keer rood voor winnend Terneuzen Zierikzee en Steen langszij bij Breskens Vogelwaarde blijft Domburg volgen Ploeg van Barends boet tegen Brabantia voor missen van opgelegde kansen (2-3) ARC wint van Katwijk uitslagen dq eet ge! zal te ui) door Gerard Borgman GOES - Een goede voetbalwed strijd duurt nooit te lang. Goes en Brabantia verzorgden gister middag een appetijtelijk spek takelstuk, een lekkernij voor de oprechte liefhebber. Bijna hon derd minuten lang. De ingredi ënten: spanning, strijdlust, en bovenal een zinderende ontkno ping. Goes gaf in de slotfase een 2-0-voorsprong uit handen. Na tuurlijk wees de beschuldigen de vinger weer eens richting ar biter. Ten onrechte, want Goes riep het onheil over zichzelf af doordat het verzuimde de gena deklap toe te dienen. Hugo Barends begreep de we reld even niet meer. „Dit is onge looflijk." De oefenmeester van Goes wreef de verbazing nog maar eens uit z'n ogen. „Het eer ste doelpunt van Brabantia was buitenspel. Zeker tien meter." Barends schudde afkeurend met z'n hoofd. Het onbegrip was groot. Achter hem, in de kleed kamer, heerste ultieme stilte. Daar overdachten de voetbal lers van Goes hun zonden. Aan voerder Mart van de Guchte was als één van de eersten binnen. Zin in een korte nababbel had- ie niet. Geen woord, geen uitleg. Hup, doorlopen. Kleedkamer in. Dicht die deux: Inhaalrace Wat een contrast met de aan grenzende ruimte, het kleedhok van Brabantia. Het leek of de Eindhovenaren de titel hadden behaald. Het clublied galmde luid. Bas Scheper, met twee tref fers hoofdvei-antwooi-delijk voor de Brabantse zege, meldde vrolijk dat-ie een 'kleine veertig glazen bier' soldaat ging maken. De bekroonde inhaalrace bracht Brabantia dan ook op een gedeelde vierde plaats in de klasse C. Goes blijft na vier speeldagen voorlaatste. Maar daar had het tot twintig minu ten voor tijd niet naar uitgezien. Brabantia was het tweede be drijf weliswaar met een offen sief begonnen, maar na een klein uur bracht Ron de Vos de thuisploeg met een geplaatste schuiver in een fauteuil: 2-0. Goes stevende af op een i-impel- loze zege. In de eerste twee com petitieduels was de nieuwko mer aan een falende afronding ten onder gegaan, maar na de 3- 2 zege bij Best Vooruit lonkten nu andermaal drie punten. Bo vendien hadden Eric de Groene en Ron de Vos de 2-0 voorsprong verzorgd, bevrijdende doelpun ten voor de aanvallers. „Ik dacht dat we het lek boven had den", meende ook Hugo Ba rends. Furieus Niet dus. Twintig minuten voor tijd baande Bas Scheper vogel vrij z'n weg naar 2-1Een doel punt met een sterke buitenspel- lucht. Goes reageerde furieus, maar hoefde over het ai'bitreren van scheidsrechter Sam Telussa niet te klagen. Zo ontsnapte de sierlijke libero Maxi van de Guchte aan vroegtijdig dou chen, toen hij in de eerste helft de doorgebroken Bart van Limpt vloerde. Nee, Goes moest simpelweg boeten voor het ei gen falen. Want na de 2-0 ver scheen Michel Jonckman twee keer vrij voor de goal. De aan valler, toch al goed voor drie competitietreffei's, stuitte in beide gevallen op doelman Tiny van Loon. Deze heldendaden van de sluit post werkten zichtbaar inspire rend voor Brabantia. Goes kwam steeds meer onder druk. Erik Versluis, de uitstekende keeper, hield de thuisploeg lang overeind. Maar na de veelbe sproken 2-1 was hij even later andermaal geklopt. Goes ver werkte een voorzet slecht, bij de tweede paal tikte Edwin Schoonerwalt lachend de ge lijkmaker binnen. „We missen ervax-ing in de ploeg", gaf Ba rends aan. „Er zit te weinig rust op het middenveld. De jongens zijn nog te veel met zichzelf be zig. Ja, Mart van de Guchte is een man met ervaring. Hij moet ook zoveel mogelijk voor de laatste linie spelen, maar Mart kan ook rxiet overal tegelijk zijn. In de slotfase viel bij ons de or ganisatie weg. We speelden toen te gretig, hielden te weinig men sen achter de bal. Je moet dan gewoon blij zijn met een punt en de 2-2 vasthouden." Optater In plaats daax-van liep Goes een flinke optater op, toen Braban tia met een snelgenomen vrije schop van de defensieve chaos bij Goes profiteerde (3-2). „Toch", zo wilde Barends z'n volgelingen niet te veel afvallen, „toch hebben we laten zien dat we in deze klasse mee kunnen draaien. We hebben dx-ie wed strijden verloren, maar zijn nog niet weggespeeld. Dat schenkt toch vertrouwen. Blijft het euvel van de gemiste kansen. Jean-Paul Harthoorn kwam met een invalbeurt terug na een blessure, maar Goes mist vooralsnog een aanvaller bij wie drie van de vijf kansen raak zijn. Gisteren kregen beide ploegen legio scoringsmogelijkheden, maar Bax-ends stelde terecht dat de betere ploegen in de eerste klasse C niet zo gul zijn met het weggeven van kansen. „Daar om gaan we deze week nxaar eens extx-a trainen op afwer ken." Goes-Brabantia 2-3 (1-0). 20 De Groene 1-0, 55.De Vos 2-0, 70.Sche per 2-1, 72.Schoonerwalt 2-2, 85.Scheper 2-3. Scheidsrechter S.Telussa (Middel burg). Gele kaart: Berrevoets (Goes) en Van Loon (Brabantia). Toeschou wers: 700. WÊÈÊÊbMÊËÊKÊmÊÊ'mm Eric de Groene van Goes (midden) tracht een verdediger van Brabantia te ontwijken. foto Willem Mieras door Matthew Gideonse VLISSINGEN - In de hoofd klasse A van het zaterdagvoet bal gaat ARC na de competitie ronde van afgelopen weekend alleen aan de leiding. De ploeg uit Alphen aan den Rijn won de topper tegen Katwijk (0-2). Scheveningen was op eigen veld met 1-0 te sterk voor kampioen FC Lisse. Excelsior Maassluis tegen Noordwijk eindigde on beslist (3-3). Quick Boys won in Sassenheim met 0-1 van Ter Leede. Rijnsburgse Boys ver sloeg hekkensluiter Groote Lindt (1-0) en Kozakken Boys- Achilles Veen werd 1-1. Katwijk-ARC 0-2 (0-0): 55. Fabian Gelderblom 0-1, 67. Ard Blok 0-2. Scheidsrechter: R. van Ast (Berg- schenhoek). Aantal toeschouwers: 2000. Gele kaart: Wilfred Kwestro (Katwijk), Arthur van Orssagen en Fabian Gelderblom (beiden ARC). Scheveningen-FC Lisse 1-0 (0-0). 73. John Blok 1-0. Scheidsrechter: E.P.D. van der Beek (Alphen aan de Rijn). Aantal toeschouwers: 2000. Gele kaartJerry de Rijk en Robin Knoester (béiden Scheveningen). Excelsior Maassluis-Noordwijk 3-3 (2-3). 6. Harold Loeve 1-0, 15. Patrick van Dam 1-1, 21. Patrick van Dam 1-2, 38. Robert Visser 2-2, 44. Tom Visser (eigen doelpunt) 2-3, 80. Cees Starmans 3-3. Scheids rechter: AH.J. Elfrink (Gendrin- genAantal toeschouwers: 1300. Rode kaart: Robert Visser (Excelsior Maassluis). Ter Leede-Quick Boys 0-1 (0-0). 58 Hicham Rbü 0-1Scheidsrechter: R Monsma (Den Helder). Aantal toe schouwers: 1800. Gele kaart: Floor van Duyn (Ter Leede), Jaap van Duyn Quick Boys). Rijnsburgse Boys-Groote Lindt 1-0 (0-0). 55. Raymond Bennekers 1-0. ScheidsrechterC. Brouwer (Rotter dam). Aantal toeschouwers: 800. Rode kaart (twee keer geel): Adrie van den Heuvel (Groote Lindt). Kozakken Boys-Achilles Veen 1-1 (0-1). 12. Komee Sterrenburg 0-1, 53. Paul Malherbe 1-1. Scheids rechter: C.L. van Haaften (Kapelle). Aantal toeschouwers: 1700. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Door een 0-1 overwinning tegen RCS heeft Vlissingen de laatste plaats overgedaan aan MOC'17. De ploeg uit Bergen op Zoom leek lange tijd drie punten over te houden aan het duel tegen Mid delburg, maar uiteindelijk werd het nog 2-2. Terneuzen behaal de de eerste overwinning tegen Unitas'30 in een duel met maar liefst drie rode kaarten. Patrij zen speelde 1-1 gelijk tegen Vir tus en Axel werd op eigen veld verrast door Moerse Boys (1-2). HW'24 blijft zonder puntver lies door een 0-1 overwinning tegen naaste concurrent Inter nos. MOC '17-Middelburg 2-2: Een sterk begonnen MOC'17 nam na 10 minuten een 1-0 voorsprong door Erik van de Watering. Langzaam maar zeker kwam Middelburg tenig in de wed strijd. Jan de Rijke had pech toen een kopbal van de lijn werd gehaald. Op slag van rust ver dubbelde Ronald Clarijs de voorsprong van de thuisploeg. Al kort na het begin van de tweede helft zorgde Jorrit Schuurman uit een vrije trap voor 2-1. Ondanks enkele goede kansen voor beide teams werd er pas weer gescoord in de derde minuut van de blessuretijd. Al- bert Slinger zorgde voor de ge- lijkmaker. Vijf minuten latex- leek Carlo van Loenhout zijn ploeg alsnog de ovex-winning te bezorgen. Zijn treffer werd ech ter geannuleerd wegens een ovex-treding van Jan de Rijke die hieraan was voorafgegaan. Ge- vqlg: geen treffer voor MOC'17, maar wel de tweede gele kaart, en dus uitsluiting voor Jan de Rijke. Terneuzen-Unitas'30 5-2: Hal verwege de eerste helft kwam de thuisploeg op voorsprong door Michel de Vries. Tien minuten voor de rust werd een inzet van een Unitas-speler gekeerd door doelman Peter Huls. Volgens scheidsrechter Van Vliet had verdediger Danny Magito hier- bij een ovex-treding gemaakt binnen het strafschopgebied. De gasten kregen een penalty en Magito de rode kaait. Jeroen Poppelaars zorgde vanaf elf me ter voor 1-1. Een minuut hierna zorgde Michel de Vries voor 2 -1 maar nog voor x-ust wex-d het 2-2 door WilLiam Huibext. Ondanks de ondertalsituatie liep Terneu zen in de tweede helft uit naar 4- 2 door Tom Nieuwelink en Dan ny van de Velde. Een kwaxtier voor het einde kx-egen de Bra banders opnieuw een straf schop en kon Danny van de Vel de na tweemaal geel het veld verlaten. Dimitri de Vriend mis te de kans op 4-3. In plaats hier van werd het koxt voor tijd nog 5-2 door de tweede treffer die middag van Danny van de Vel de. Na afloop van het duel kx*eeg ook keeper Peter Huls rood na wat heen-en-weer gegooi met de wedstrijdbal. Virtus-Patrijzen 1-1: In Zeven bergen was scheidsrechter Van Nijnatten de beste man van het veld. In een sportief .duel gaven beide ploegen elkaar weinig toe. De eex-ste helft werd zonder doelpunten afgesloten. Kort na de rust bracht Rob Jansen de thuisploeg op voorsprong, maar even later was het Stefan Paar- dekooper die Patrijzen weer langszij bracht, 1-1. Tien minu ten voor het einde moest Henk van de Brink zijn doelman nog op de doellijn te hulp komen om zo het ene verdiende punt veilig te stellen. Internos-HW'24 0-1: De eerste helft van een sportief duel tus sen twee goed voetballende teams werd zonder doelpunten afgesloten. Na de rust wisten de Hulstenaren, die door blessures een flink aantal basisspelers misten, toch langzaam maarze ker een overwicht te creeren. Vijf minuten voor tijd scoorde invaller Exwin van Dorsselaer de enige en dus winnende tref fer, 0-1In de slotfase had Inter nos nog pech toen een inzet van Jurgen Aarts net naast het doel eindigde- Een doelpoging van HW'24 eindigde in de slotmi nuut op de kruising. Eindelijk zege voor Vlissingen VLISSINGEN - Het Vlissingen vrouwenvoetbalteam smaakte zaterdag voor het eerst het zoet der overwinning. Tegen Stedoco 2 werd 5-1. Al na drie minuten kon Sonja van Eenenaam 1-0 aantekenen en voor nodige kalmte bij de thuisclub zoi-gen. Ella Kerkho- ve scooi'de daarna nog voor nxst voor 2-0 en 3-1. Zonder proble men kreeg de overwinning in de tweede helft verder voi-m door doelpunten van Petra Suyck en Ma ringe Vogel. si van onze sportredactie ii e VLISSINGEN - Het nog onge- slagen Breskens verloor zondag 55 op eigen veld met 1-2 van Sluiskil, dat hiermee zijn eerste punten van dit seizoen behaal de. Zierikzee (1-2 in Clinge) en Steen (4-2 tegen IJzendijke) profiteerden hiervan en gaan nu aan de leiding in de vierde klas- yf se. Koewacht verloor met 5-2 en -e Philippine en wacht nog steeds ei op de eerste punten. Luctor'88-Hansweertse Boys 3- 0: De gasten waren in de eerste helft iets sterker, maar het was Luctor'88 dat de beste kansen kreeg. Acht minuten voor rust was het Serge Beulens die uit een van deze kansen de score opende: 1-0. Door deze achter stand moest Hansweex'tse Boys meer risico's gaan nemen, waar door de thuisploeg meer ruimte kreeg. Het was weer Sex-ge Beu lens die in de tweede helft twee maal wist te scoren uit de vele kansen die hierdoor ontston den. Grenswachters-Hontenisse 1-1: Eerste puntverlies voor Oostkapelle 1 i OOSTKAPELLE - De vrouwen 5 van Oostkapelle pakten zater- J dag voor de eerste keer dit sei- zoen niet de volle winst. Tegen 1 Wit Rood Wit werd het 1-1. Het grote ovexwicht van het eer- j ste deel van de wedstrij d leverde 1 slechts een doelpunt op. Ilona Harthoom scoorde na twintig j minuten met een fraaie lob over i de Brielse doelvrouwe. Daarna i was de paid.ij wel meer in even- wicht, maar de onverwachte ge- 1 lijkmaker - direkt na rust - le- 1 verde Oostkapelle eigenlijk twee verliespunten op. Middelburg Al gelijk tegen MVV MIDDELBURG - Trainer Hans i de Nooyer was niet helemaal te- j vreden na afloop van het duel j van Middelburg Al tegen MVV i Al. Tot twee maal toe ging een voorsprong verloren. Na een sterkestart bracht Mom-ad Boughmai*i de thuis- i club na een kwartier wel ver- j diend op 1-0, maar de Limbur- gers maakten nog voor rust gelijk. Invaller Paul Constandse i kon er na rust eerst 2-1 van ma- ken, maar nadat Fauzi Akdim j met een tweede gele kaart was weggezonden, leverde de vrije i trap ook nog de terechte 2-2 op. Het begin was veelbelovend: al na vier minuten werd een straf schop van de thuisploeg gestopt door doelman Manfred Bis schop. Drie minuten later bracht Danny Pauwels zijn ploeg aan de leiding, 0-1. Hal verwege de eerste helft kwam Grenswachters langszij door een benutte strafschop van Ra- chid Hazozie. In een wat grim miger tweede helft wisten beide ploegen kansen te scheppen, maar de beide doelmannen had den een stex-ke dag, zodat er niet meer gescoord werd. Steen-IJzendijke 4-2: Na drie minuten was het 0-1 door Adrie van Hanegem. Nadat Stijn Meersman dit vanaf de straf schopstip vex-zuimd had, bi-acht Levien de Boeij Steen kort voor rust langszij, 1-1. In de tweede helft drukte de thuisploeg het verschil binnen tien minuten uit in drie doelpunten. Door twee treffers van Jeroen Navarro en een van Abdelhafid Chair liep Steen uit tot 4-1. Kort voor tijd bepaalde Adrie van Hanegem met zijn tweede treffer de eind stand op 4-2. Breskens-Sluiskil 1-2: Breskens leed tegen Sluiskil zijn eex-ste nederlaag. De gevolgen waren nog dramatischer, omdat Bres kens de wedstrijd met acht spe lers eindigde. Scheidsrechter Tirions uit Roosendaal deelde eerst rode kaax-ten uit aan Cisko Osmanovski en Serge de Ruijs- scher voor commentaar. Toen De Ruijsscher niet bereid was om het veld te vei-laten, staakte hij de wedstrijd. Na een afkoe lingsperiode van tien minuten werd bij een 0-2 stand in het voordeel van Sluiskil - doelpun ten van Michel Cillekens en Do minique Verlinde - de strijd her vat. Met negen tegen elf wist Breskens via Max-tin Boekhout te scoren. Toen daarna Esad Os manovski met zijn tweede gele kaart kon vertrekken, bleef Sluiskil overeind: 1-2. Clinge - Zierikzee 1-2: Met enig fortuin is Zierikzee in Clinge overeind gebleven. In een boei end duel profiteerde de ploeg van de beslissing van arbiter Meulmeester om vlak voor tijd het vlagsignaal van de Zeeuws- Vlaamse grensx-echter te nege ren. Peter van Beveren profi teerde, woedende Clingenaren achteitatend. Voor rust kwam Zierikzee op voorspi'ong door een aanval uit het boekje. Van Beveren bereidde voor, Van dei- Have rondde af. Ingmar Hoef nagels maakte in de tweede helft gelijk, waarna Van Beve ren Zierikzee de drie punten be zorgde. RCS-verdediger Marcel Geleijnse wordt op de huid gezeten door Vlissinger Abdoe Ben Khedda (rechts). foto Dirk-Jan Gjeltema Ploeg van Huib Meerman wint derby in derde klasse A: 0-1 doorEldridge Pentury OOST-SOUBURG - Gelaten verwerkte Kees Hagesteijn de teleurstelling. Treuroogjes, een sombere blik. De manier waarop zijn spelers gisteren tegen Vlissingen speelden, had hij dit seizoen nog niet eerder gezien. „Het was zó zwak en zó slap..." Eén fraaie actie van Vlissinger Abdoe Ben Khedda was voldoende om de winst in Souburg weg te kapen (0-1). Een nederlaag, een gelijkspel en een zege. Het kon beter, na tuurlijk. Maar echt reden tot klagen had Zierikzeeënaar Hagesteijn bij RCS niet. Tot gisteren dan. Toen Vlissingen, dat op zoek was naar de eerste overwinning, sportpark Al- blas aandeed. Zowel de Souburgex-s als de Vlissingers hadden wat goed te maken na de misstap tegen respectievelijk Villus en Uni- tas. Maar het vei-wachte vuur werk bleef uit in de derby dei- derde klasse A RCS wilde wel, maar konniet. Vlissingen zette de toon, had negentig minuten lang het heft in handen, maar kon zelden imponeren. Een fraaie voetbeweging van Abdoe Ben Khedda bleek het enige hoogtepunt van de wed strijd en was voor Vlissingen voldoende om voor het eerst dit seizoen te winnen. De Ma rokkaanse voetballer drong vanaf de rechterkant het straf schopgebied van RCS binnen, kapte de aanstormende RC- S'er Frank van der Male uit en liet Danny Gabriëlse met een prima geplaatst schot - de bal verdween in de kruising - kansloos: 0-1. „Op dat moment méér dan verdiend", moest Hagesteijn bekennen. „Omdat Vlissingen veel feller en agressiever was. Wat er loos was bij RCS? Ik weet het niet. De spelers die ex- moesten staan, stonden er. maar gaven helaas niet thuis." Voordat Ben Khedda scoorde, had hij al van zich doen spre- ken. Met een 'poort' waai-mee hij RCS-verdediger Marcel Geleijnse in de luren had ge legd. Ben Khedda dx-ibbelde veivolgens te lang door terwijl een schot op doel werd ge vraagd. „Het was niet ge noeg", zei de van Oostkapelle overgekomen aanvaller over hetgeen hij gisteren had ge bracht. Moegestreden liet hij zich na rust aflossen door Mar- sal Ririhena. De tweede helft gaf hetzelfde beeld te zien. Vlissingen had een overwicht, een onmachtig RCS probeerde met lange bal len de gelijkmaker te forceren. Tot echte doelkansen leidde het echter nimmer. Terwijl Vlissingen wèl kansjes kreeg om te scoren. Rob Post (met het hoofd) en Renato Dijkstra (hij twijfelde bij een goede voorzet van Post) slaagden er echter niet in Danny Gabriëlse te kloppen. Kees Hagesteijn: „We dachten dat we op de goede weg waren. Maar helaas. Aan de nederlaag valt niets af te dingen, maar dat we zo slecht zouden voet ballen, had niemand ver wacht." En collega Huib Meerman? De coach van Vlis singen, die als laatste verdedi ger bij Vlissingen de 90 minu ten volmaakte, kon zijn geluk niet op. De Axuemuidenaar was vooral opgelucht, zei hij „Deze ovex-winning hadden we nodig. De kater van voi-ige week tegen Virtus (3-4 verlies na een 3-0 voorsprong) hebben we hiermee weggespoeld." RCS - Vlissingen 0-1 (0-1). 25. Ben Khedda 0-1. Scheidsrechter: H.J.J. Vlassak (Moergestel). Aan tal toeschouwers: 325. door Jos van Belzen - VLISSINGEN - Domburg blijft na de moeizame 2-0 overwin ning in Graauw zonder punt verlies aan de leiding gaan in de vijfde klasse. Vogelwaarde, dat voor de tweede maal dit seizoen een 6-0 zege boekte, blijft vol gen op twee punten van de kop loper. Ria W. behaalde de eerste punten dit seizoen door een 3-1 overwinning op Zeeland Sport. Graauw-Domburg 0-2: De Wal- cherse ploeg leek wat gemak zuchtig aan dit sportieve duel te zijn begonnen. De beste kansen waren voor de thuisploeg, die hiermee echter geen raad wist. Op het moment dat de wedstrijd op 0-0 leek af te stevenen, schoot Ko Bi*and van grote af stand raak, 0-1. In de laatste vijf minuten deed Graauw er nog al les aan om gelijk te maken, maar Marcel Blok scoorde 0-2. Ria W.-Zeeland Sport 3-1: De thuisploeg was voor xust ster ker, maar kwam met 0-1 achter door Abdi Youssouffachmed. In de blessuretijd van de eerste helft zorgde Ewald Pollet vanaf de strafschopstip voor 1-1 In de tweede helft waren de rollen omgedraaid. Een sterker Zee land Sport wist de bal echter niet voorbij de uitstekende doelman Jurgen Zohlandt te krijgen. Door doelpunten van Arno Vei-linde en Giovanni La Heine boekte Ria W. rijn eex-ste ovex-winning van dit seizoen. Renesse-Aardenburg 2-1: De gasten begonnen sterk aan het duel en namen na twaalf minu ten een voorsprong door Frans van Dongen. Na deze achter stand kwam Renesse op inzet te rug in de wedstrijd en het was Leon Bakker die na een half uur van 1-1 zorgde. Nog voor ï-ust bracht Wilco Hoogerhuis, met een schot vanaf de middellijn, de thuisploeg op vooi-sprong. In de tweede helft drong Aarden burg wel aan, maar waren de beste kansen voor Renesse. Jong Ambon-Corn Boys 2-2: De thuisploeg kreeg legio kansen om het overwicht in de score uit te drukken, maar bleef steken bij twee doelpunten. Rui da Sil- va Gomez maakte 1-0 voor de Middelbuxgers, Martin Dhaene bracht de Zeeuws Vlamingen nog voor rust langszij. In de tweede helft nam Jong Ambon andermaal een verdiende voor sprong ria Arie Pentury, maar Sven Vermeersch liet de gelijk maker aantekenen. Hoewel Jong Ambon aandrong, bleef een derde treffer uit. Zeelandia-Oostburg 2-1: De Middelburgers openden sterk, maar zakten na de 1-0 voor sprong (door Angelo Schaalje na tien minuten) ver terug. Kort voor rust profiteerde Dimitri Overmaire door de gelijkmaker te produceren, 1-1. Een kwar tier voor het einde kwam Oost- bui-g met tien man te staan na dat doelman Mark Dierendonk de rode kaart had gekregen. In de laatste minuut hielp de net ingevallen trainer Tonny van Iersel zijn ploeg aan de toch wel verdiende ovei-winning. Vogelwaarde-Walcheren 6-0: Een erg eenzijdig duel tussen twee ploegen die vorig seizoen nog een klasse hoger uitkwa men. Het enige wapenfeit van de Vlissingers was een tot twee maal toe door Vogelwaarde doelman Patrick Vonk gestopte strafschop halverwege de twee de helft. Verantwooi-delijk voor het halve dozijn treffers van de thuisclub waren Rudie Raas, Michel Nieuwelink (tweemaal) en Ax-no Wauters (driemaal). Hulsterloo-Hoofdplaat 1-1: De meest offensieve ploeg, Hulster- loo, kwam na een kwartier op voorsprong door een doelpunt van Stefano de Vos. In de tweede helft was het Robby Jonkman die na een half uur zijn ploeg langszij bracht, 1-1. Vrouwenvoetbal Eerste klasse A: SC 't Zand-Herptse Boys 1-7, Oostkapelle-Wit Rood Wit 1-1, Uni- tas'28-Oliveo 4-0, Noad-Braakhuizen 1- 1, KFC'71-Rijsoord 1-1, Sleutels-RKVCL 3-3. Braakhuizen 4 2 2 0 8 6-4 Capelle 3 2 1 0 7 11- 7 Oostkapelle 3 2 1 0 7 6-4 Noad 3 2 1 0 7 4-2 Unitas'28 3 1 2 0 5 7-3 RKVCL 3 1 2 0 5 8-5 Sleutels 4 12 1 5 10- 9 KFC'71 3 1114 4-3 HerptseBoys 4 1 1 2 4 13- 0 SC't Zand 4 1 0 3 3 5-14 WitRoodWit 4 0 2 2 2 6-9 Rijsoord 4 0 2 2 2 5-8 Oliveo 4 0 13 1 1-8 Tweede klasse A: Terneuzense Boys- Tricht 1-1, Quick Boys-Ter Leede 2 1-2, Vlissingen-Stedoco 2 5-1, Botlek-Grave- zande3-1, Hoek-Zwart Wit 2 0-2. Ter Leede 2 4-12 Kloetinge 3- 3 Tricht 4-10 Stedoco 2 4- 3 Zwart Wit 2 3- 9 Vlissingen 4- 3 Quick Boys 4- 6 Botlek 4- 3 Tern Boys 3- 4 Gravezande 3- 1 Hoek 4- 4 Derde klasse: Sliedrecht-Nieuwdorp8-0, Everstein-Papendrecht 8-4, Seroosker- ke-WIK 1-1, SVS'65-Zeeland Sport 7-1, EBOH-Woudrichem 3-0. EBOH 4-12 Zlnd Sport 3- 3 Sliedr 4- 9 Woudrich. 4- 2 SVS'65 4- 9 Nieuwdorp 4- 1 Everstein 5- 8 Papendr. 2- 0 WIK 4- 7 Rijsoord 2 3- 0 Serooskerke 3- 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 31