Oostburg wil iets terug voor veer Kloosterzande CA Commissie Oostburg steunt voorbeeldtuinen PZC Bamisfeesten in Slepers geven showtje weg zonnig en gezellig Tuur promoot kledinglijn SNELLE TIJDEN, VASTE WAARDEN. Oproep Algemene Vergadering van de Rabobank te Aardenburg 1 Contactdag koren zeeland 10 Gemeente vraagt provincie compensatie voor verdwijnen autoveer VOLVO CAPPENPIJK AUTO'S TERNEUZEN B.V. WATERSCHAP 8 HULSTER AMBACHT maandag 29 september 1997 door Hans Heijt OOSTBURG - Het Oostburgse college van B en W heeft van de provincie compensatie ge vraagd om de nadelige gevolgen van het verdwijnen van het au toveer Vlissingen-Breskens op te vangen. Wethouder A Rosen- daal (economische zaken) ver klaart dat het eisenpakket nog niet is uitgekristalliseerd, maar stelt dat de gemeente onder meer een goede verbinding tus sen Terneuzen en Breskens ver langt. Uit een onderzoek van het Ne derlands Economisch Instituut (NEI) blijkt dat de aanleg van de Westerscheldetunnel en de daaraan gekoppelde verdwij ning van het veer Vlissingen- Breskens leidt tot een verlies van 180 tot 250 arbeidsplaatsen Een vlootshow was één van de attracties tijdens de open dag van de vereniging van belangstellenden voor de sleepvaart in Terneuzen. foto Peter Nicolai door Hans Heijt TERNEUZEN - Een deel van de bezoekers kwam speciaal voor de vlootshow, anderen zochten aan winsten voor hun collectie ansichten en een derde groep had vooral belangstelling voor de modelbo- ten. De vele bezoekers van de open dag van de ver eniging van belangstellenden voor de sleepvaart LEKKO hadden uiteenlopende redenen om naar paviljoen Westkant in Terneuzen te komen. LEKKO presenteerde zich zaterdag in Westkant onder meer met een maritieme shop. Verder kon den bezoekers meedoen aan een ruilbeurs en een videofilm over sleepvaart bekijken. De drie Ter- neuzense sleep vaartmaatschappij en Multraship, de Unie van Redding en Sleepdienst en Willem Muller verzorgden een vlootshow die door een groot aantal belangstellenden, onder wie ruim veertig mensen met een fototoestel, werd gevolgd. Terneuzenaar W. van der Meer toonde kartonnen bouwplaten van sleepboten en andere schepen. door Hans Heijt TERNEUZEN - Over zijn boks- carrière hoefde Regilio Tuur zondag niet al te uitvoerig uit te wijden. De meeste bezoekers kwamen naar herenmodezaak Wout Casuals in Terneuzen om de voormalig bokskampioen om een handtekening te vragen of een pak uit de nieuwe kleding lijn van Regilio Tuur aan te schaffen. Eigenaar Wout den Doelder wil de het tienjarig jubileum van Wout Casuals niet ongemerkt voorbij laten gaan en besteedt daarom deze week speciale aan dacht aan de kledinglijn van Tuur. De Rotterdamse sportman was zondag tussen 14.00 en 17,00 uur aanwezig in de zaak om persoonlijke kledingadvie zen te geven aan kandidaat-ko pers. Den Doelder had aange kondigd dat de eerste vijf kopers van een Regilio-pak een gratis overhemd uit de Tuur- collectie zouden krijgen. Die vijf overhemden waren snel uit gedeeld, want de pakken gingen in rap tempo van de hand. „Het bijzondere aan de kos tuums is dat ze gemaakt zijn van Ital iaanse stoffen, met een knip oog naar de Nederlandse pas vorm", legde Tuur uit, „Neder landers zijn meestal veel groter dan Italianen, hebben bredere schouders en soms een buikje. De mensen die in de winkel ko- in de gemeente Oostburg. „We zijn in onderhandeling met de provincie over compensaties om de gevolgen van het verdwijnen van het autoveer op te vangen. Die compensaties zijn absoluut noodzakelijk", laat Rosendaal weten. „Een eerste gesprek met de provincie is goed verlopen. Dus we hebben best positieve verwachtingen. Rosendaal stelt dat Breskens, dat voor de economie van de ge meente Oostburg van groot be lang is, zeer goed bereikbaar moet zijn. Daarom pleit het col- legebestuur onder meer voor een goede verbinding tussen Terneuzen en Breskens.Volgens de wethouder kan een groot sca la uiteenlopende maatregelen bijdragen aan het versterken van de economische positie van de gemeente. „Voor de haven van Breskens denken we bij voorbeeld aan het verbeteren van de faciliteiten aan de wal, maar ook aan de verdieping van de haven." Half oktober moeten de resulta ten van een onderzoek bekend zijn, dat de gemeente Oostburg in samenwerking met het be drijfsleven laat uitvoeren naar de wijze waarop de positie van de haven van Breskens versterkt kan worden. De gemeente wil op basis van de aanbevelingen uit dat rapport een plan maken en daarmee aan de slag gaan. On der het motto 'van de kruimels van de havens van Terneuzen en Vlissingen kan wellicht een bo terham voor de haven van Bres kens gemaakt worden', pleitte Rosendaal driekwart jaar gele den voor een nauwere samen werking met de twee grootste Zeeuwse havens. Rosendaal: „Wanneer we ons plan voor de haven gaan uitwerken, kunnen we ook die samenwerking con cretiseren." Plan Stichting Euregiotuinen valt goed „De belangstelling voor kartonnen modellen is de laatste jaren behoorlijk toegenomen", legde Van der Meer uit. „Ze zijn natuurlijk veel goedkoper dan modellen van hout of plastic en de kwaliteit is veel beter dan vroeger. Bovendien kun je modellen van Nederlandse schepen eigenlijk alleen in kar ton krijgen." De scheepsmodelbouwvereniging Zuid Zuid- West droeg een steentje bij aan de open dag door een groot aantal modelschepen te presenteren. Vlissinger L. Viergever had een model van de Prins Willem I meegenomen naar Westkant. De veerboot Prins Willem I was in 1933 gebouwd en voer tot januari 1972 tussen Terneuzen en Hoede- kenskerke. Viergever heeft zelf nog op de boot gewerkt en maakte zijn model op basis van tekeningen van de bouwer, de Koninkijke Maatschappij De Schelde. „Het bouwen van zo'n schip deed ik voor een deel uit nostalgie", legde Viergever. „Maar modelbouw is ook mooi om je creativiteit te uiten." door Hans Heijt OOSTBURG - Alle raadsfrac ties in de gemeente Oostburg zijn positief over het voornemen van de Stichting Euregiotuinen een voorbeeldtuinencomplex in te richten aan de Nieuwstraat in Oostburg. Het PvdA-raadslid L. Wille wilde wij dag echter nog geen positief advies geven aan B en W, omdat cijfermatig materi aal over het plan vertrouwelijk behandeld moest worden. D66- raadslid A Verhage voelde er weinig voor om naast een subsi die van zes ton een renteloze le ning van 500.000 gulden te ver strekken aan de stichting. De fracties van D66PvdA, CDA, WD en Dorpsbelangen Toe risme (D&T) maakten tijdens een speciale commissievergade ring duidelijk dat ze zich kun nen vinden in het collegevoor stel om voor 600.000 gulden bij te dragen aan de aanleg van een voorbeeldtuinencomplex. Alle fracties zijn van mening dat het siertuinenpark het toerisme een impuls kunnen geven en een po sitief effect heeft op de werkge legenheid. Wille maakte van het verstrek ken van een subsidie geen probleem. Maar hij wilde geen oordeel geven, omdat het onder bouwend cijfermateriaal ver trouwelijk behandeld moest worden. „Ons wordt gevraagd gemeenschapsgeld beschikbaar te stellen, dan moeten we de ge gevens ook in de openbaarheid kunnen bespreken", aldus Wil le. Toezegging Wethouder A Rosendaal (finan ciën) zegde daarop toe dat het cijfermateriaal in de raadsver gadering wel in de openbaar heid behandeld kan worden. Ook Verhage maakte een kant tekening. Hij wilde binnen zijn fractie nog eens overleggen of het wel nodig is om naast een subsidie ook een renteloze le ning van vijf ton te geven. Burgemeester G. PI. Noorde wier verklaarde dat het college graag vaart wil maken met de uitwerking van het plan. In de Europese 5B-subsidiepot is al geld gereserveerd voor het pro ject en de provincie heeft te ken nen gegeven in planologisch op zicht achter de realisatie van het project te staan. „Wanneer eenmaal een raads besluit is genomen moeten we zo snel mogelijk uitleg geven aan de omwonenden over de conse quenties. Zij moeten vanaf het allereerste moment bij de be stemmingsplanprocedure be trokken worden", aldus Noor dewier. Naamgeving C. Spierenburg uit Nieuwvliet maakte gebruik van het in- spreekrecht en deed de sugges tie om het siertuinencomplex naar prinses Diana te vernoe men. Wethouder Rosendaal vond het niet de taak van de ge meente een naam aan het com plex te geven. Hij stelde dat het beter was de naamgeving over te laten aan N. Boussen en de andere initiatiefnemers van het project. door Edy de Witte KLOOSTERZANDE - Het leek wel of het nog zomer was, tijdens de Bamisfeesten die af gelopen weekeinde in Klooster zande werden gevierd. De orga niserende carnavalsstichting De Kloorianen kan met nog één dag voor de boeg al concluderen dat het jaarlijkse festijn ge slaagd is. Vanaf vrijdagavond vond het publiek de weg naar de twee grote feesttenten op het Marijkeplein. In de beurstent presenteerden zich twintig middenstanders. De aankleding met dennen groen en sneeuweffecten zorg den voor een Oostenrijkse sfeer. Tirolerbands, een jodelaar en Oostenrijkse drankjes bena drukten het thema. In de feest tent werd een gevarieerd programma afgewerkt. Na de opening door burgemeester Th. Steenkamp van Hontenisse bestreden plaatselijke vereni gingen en buurten elkaar vrij dagavond tijdens een survival wedstrijd. De spectaculaire splashbaan zorgde voor hilari sche taferelen. De Alpenzusjes brachten Tirolermuziek. Rommelmarkt Zaterdag was er veel plaats in geruimd voor de jeugd. Met de voorstelling van een clown, een rommelmarkt, een mini-auto scooter en een springkussen kwamen de kinderen flink aan hun trekken. In de feesttent spanden zeventig liefhebbers de boog voor een schieting op de liggende wip. 's Avonds bezoch ten ruim drienonderd mensen het Hollands Hitfestival met optredens van ondermeer Fran- kv Boy, Johnny Allementatie en de plaastelijke zanger Martien. Het zondagprogramma begon met een heilige misviering en een koffieconcert van de harmo nie Sint Cecilia, 's Middags was er onder meer playback, karao ke en demonstraties sumo-wor- stelen en thaikwando. Ook in de beurstent en op een zonnig ter ras genoot het publiek van de Bamis-activiteiten. In de avonduren schoven jong en oud aan tafel voor een bingo. Vandaag, maandag, begint om 10.00 uur een kaarting. Vanaf. 13.00 uur kan men deelnemen! aan een Vlaamse spelmiddag. De Bamisfeesten worden van-i avond afgesloten met een coun- try-avond met medewerking' van de band Keep it country. Met de Bamisfeesten spekken de Kloorianen hun kas om tij dens het komend carnaval weer flink te kurinen uitpakken. Opsplitsing activiteitenclub voor ouderen OOSTBURG - De al lan- ger bestaande alleen- staanden-activiteiten- groep voor 65-plussers in West-Zeeuws-Vlaande- ren wil een tweede groep oprichten, omdat er een wachtlijst is. Leden van de huidige groep zijn vandaag, maandag, aanwezig op de activiteitendag voor ou deren in multifunctioneel centrum Den Hoekzak in Oostburg. De initiatiefne mers overwegen een on derscheid aan te brengen tussen de bestaande groep en de nieuw op te richten organisatie. De tweede groep kan wel licht opengesteld worden voor 65-plussers door een chronische ziekte, handi cap of gebrek aan interes se van de partner, niet met de levensgezel op uit kun nen. Belangstellenden kunnen op de ouderendag kennis maken met leden van de bestaande activiteiten- groep. Bezoekers zijn van 10.00 tot 16.00 uur wel kom in Den Hoekzak. Voormalig bokskampioen Regilio Tuur promootte zondag in de Terneuzense modezaak Wout Casuals zijn nieuwe kledinglijn. foto Peter Nicolai men, willen graag weten hoe het pak bij hen staat. Wanneer ze in de spiegel kijken, vinden ze het mooi. Maar dat willen ze na tuurlijk graag bevestigd zien." TERNEUZEN - De gezamenlij ke koorkringen in Zeeland or ganiseren zaterdag 11 oktober voor het eerst een conctactdag. De korencontactdag wordt ge houden in de Opstandingskerk in Terneuzen en staat open voor iedereen die binnen de rooms- katholieke of reformatorische kerken actief bezig is op het ge bied van zang, koordirectie, or gelbegeleiding, üthurgische werkgroepen en pastoraat. Ook belangstellenden zijn welkom. Met de contactdag spelen de koorkringen in op de klacht 'dat men voor dit soort dagen altijd naar Brabant moet'. Het pro gramma in Terneuzen begint om 10.30 uur met een openings woord en een lezing. Vanaf 11.30 uur zijn er zeven 'werk winkels', waaronder: orgelbe geleiding, woord-en gebeds dienst, gregoriaans en jongerenkoren. De dag wordt afgesloten met een samenzang (14 .45 uur) en een woord- en ge bedsdienst (15.15 uur). Deelne mers kunnen zich tot 3 oktober opgeven bij het secretariaat van de Korencontactdag Zeeland, Hoogstraat 1 in Biervliet. tig Een hectische wereld vraagt om rustpunten. Dus ook om een auto die zichzelf blijft. Waarin zichzelf blijft. Onbetwist een succeselement van de Volvo Polar Estate Volvo Polar Estate. Tijdloos en toch helemaal van deze tijd. U merkt 't aan z'n rij-eigenschappen, v.a. 55.950,- POLAR comfort èn prestaties. En dan de vanafprijs, over value for money gesproken. Ook qua bijtelling! De Volvo Polar Estate. Wij maken graag tijd voor u. VOLVO POLAR. U KOOPT NIET, U INVESTEERT. Mr. F.J. Haarmanweg 49 4538 AN Terneuzen Tel. 0115-697455 BEKENDMAKING Opschonen wegsloten In aanvulling op de op I 5 september jl. gepubliceer- de bekendmaking inzake "Opschonen waterlopen" wordt bekendgemaakt dat de volgende wegsloten dit jaar zullen worden opgeschoond: - de wegsloten langs waterschapswegén oostelijk van de Rijksweg Perkpolder- Kapel lebrug mei uit zondering van de wegsloten gelegen in de volgen de polders: Kruispolder. Schaperspolder. Zandpolder, Wilhelmuspolder. Mariapolder. Noordhofpolder. Noorddijkpolder en Perkpolder. Nadere informatie kan verkregen worden bij de afdeling waterbeheer van hel waterschap. Hogeweg 6 te Hulst. Hulst, september I997 Hel dagelijks bestuur van liet Waterschap Hulster Ambacht, K.|.A. baron Collot d'Escury. dijkgraaf I.O.R. Alberda van Ekenstein, secretaris. De Rabobank is een coöperatieve bank met als doelstelling haar leden ondernemers te financieren tegen lage rente en gunstige voorwaarden. De Rabobank is een bank met leden. Betrokken mensen, die via een geko zen bestuur en de ledenvergadering invloed kunnen uitoefenen op het beleid van hun plaatselijke bank. Zo is gegarandeerd dat bij elke dienst die de Rabobank verleent het belang van de leden zwaar meetelt. Rabobank Aardenburg-Eede De Coöperatieve Rabobank Aardenburg-Eede houdr op 13 oktober 1997 om 19.30 uur haar Algemene Ledenvergadering. De bijeenkomst wordt gehouden in dc banklial tc Eede. Dc leden dis cussiëren dan onder meer over liet jaarverslag 1996 van de bank, over de resultaten in de eerste zes maanden van dit jaar en de toekomstige koers van de bank. In het bijzonder dc ontwikke lingen met betrekking rot de komst van de euro. Verkorte agenda 1Opening 2. Notulen vorige vergadering 3. Jaarrekening 1996 4. Verkiezing leden Bestuur en Raad van Toezicht 5. Afscheid van dc voorzitter van liet bestuur 6. Presentatie over euro en EMU 7. Mededelingen en rondvraag De volledige agenda, de notulen van de vorige vergadering alsmede de jaarrekening 1996 liggen vanaf lieden op liet hoofdkantoor van de bank voor de leden ter inzage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 26