mus Tegen HVV kunt ge niet vaak genoeg fluiten PZC Vroeg Waterloo poloërs Stormvogel Middelburg en PWG kansloos ten onder BC Zeeland ook langs De Zwaluwen mm sport maandag 29 september 1997 20 Zeeuwen stoïcijns onder optreden van Europees kampioen Yenci Vargas Opwinding in de tweede helft van Steen Al - H W Al. Arbiter Van IJsseldijk toont een Steen-speler geel. Uiterst links HVV'er Rudie Govaert. foto Peter Nicolai Het moet de lente van '35 geweest zijn: we speelden uit, met dfc-a tegen de alblasserdam-junioren: het was een rommelige wedstrijd, met veel gehaak en gejoel - op een zeker moment raakte de vader van onze linksbuiten (als toeschouwer meegekomen) haast slaags met twee forse boeren, nadat de rechtsback zijn lieve zoontje de grond inboorde; maar juist toen een algemeen klopfestijn dreigde kwam eensklaps de hindenburg aangezweefd: daar stonden wij, de alblasserdammers in oranje shirts met de witte baan en witte broeken, wij in het rood, ook met witte broeken, de scheidsrechter keurig in 't zwart op het sappige groene veld, en boven ons hoofd, door de koelblauwe lucht gleed de zeppelin, precies zoals hij steeds zo mooi in de kranten beschreven werd: een lange slanke zilveren sigaar (zij het dan wel zonder bandje) we keken allemaal even omhoog in de stilte, die plotseling viel, die vreemde stilte, een stilte zoals ik die alleen uit zondagschoolboekjes kende daarna ging het spel rustig verder, we wonnen met 4-2 uiteindelijk, (ik maakte twee goals) Cees Buddingh' (uit gedichten 1938-1970) se Steense ratten tegen elkaar voetballen, staat er iets speci aals op het spel. Of het nu de eerste elftallen zijn of de f-jes, dat maakt niets uit. Twee weken geleden kreeg men in Sint-Jansteen een zware slag te verwerken. In de eerste ronde van de districtsbeker versloeg het eerste van HW in een klassiek duel Steen 1: het gestroomlijnde, technisch ver zorgde stadse spel liet van het karaktervoetbal van de dorpe lingen weinig heel. Het werd 8- 0. Amaai, dat deed pijn. Bij het hoofdklasse-duel Steen Al - HW Al speelt dat geen rol, zegt men. Maar niemand bij Steen die dat bevestigen kan. De honderd toeschouwers gaan er eens goed voor staan of zitten. HW Al is z'n beste spe lers kwijtgeraakt en heeft al Gelukje Govaert opent in de gezapige eerste helft hoogstpersoonlijk de score. Hij haalt vanaf 25 me ter vol uit en verschalkt de te ver voor zijn doel staande kee per. ,,Eengelukje", geeft hij toe. „Ik zag die keeper helemaal niet." Waar vind je zo'n oprechtheid nog bij senioren? In de tweede helft zet Steen de zaken recht. Het wordt al snel 1-1 („zuiver buitenspel" weet Govaert zeker; zijn trainer knikt), waarna HW de kluts volledig kwijtraakt. Een straf schop betekent 2-1 (Govaert: „een kadootje van de scheids rechter") en de zwartwitten drukken door. Vlak voor tijd relt de zoveelste Steense aanvalsgolf op de arme HW-keeper af. Zelfs de arbiter lijkt medelijden te krijgen. Hij fluit voor een overtreding, ter wijl de voordeelregel met aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid een treffer opge leverd zou hebben. Het pubhek mort, maar ziet dan plotseling het positieve in arbiters actie. „Goed gedaan scheids. Tegen HW kunt ge niet vaak genoeg fluiten." Wanneer HW-trainer Guust Voet („Ik heb zelf zes jaar op Steen gewoond en ben met een Steense getrouwd") en Steen trainer Paul Taelman (een op en top Hulstenaar) elkaar een hand geven, is het 5-1 voor Steen. Govaert krijgt een lastige weekje. „Ik kan me niet met goed fatsoen op school verto nen." door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpo- loërs van Stormvogel zijn in de eerste ronde van de bondsbeker uitgeschakeld door Posei- don'56. Poseidon-Stormvogel 10-8: De Vlissingers vertrokken zonder Jeroen van de Broeke, Andre van Zijp en Patrick van Ginne- ken. Stormvogel probeerde het .eigen spelletje te spelen en nam een 2-0 voorsprong in het begin van de wedstrijd. Poseidon kwam vervolgens beter in de wedstrijd en zette Stormvogel goed onder druk. De Vlissingers gingen fouten maken en keken aan het eind van de eerste perio de tegen een 4-2 achterstand aan. In de tweede periode pakte Stormvogel het goede spel weer op. Poseidon kon alleen lijd zaam volgen en Stormvogel stond na de tweede periode met 5-4 voor. Ook in de derde perio de was Stormvogel de betere ploeg en het liep uit naar 5- 8 voorsprong. In de laatste perio de gingen de gasten kansen mis sen, zodat de wedstrijd uit han-| den werd gegeven: 10-8. Toch was aanvoerder Patrick Vader na afloop tevreden. „We hebben goed gespeeld, met eenj complete ploeg hadden we ze ker gewonnen en dat geeft veel moed voor de competitie." Scores Stormvogel: Jan Kees Mol, Danijel Gavranovic, Frank Leijnse (allen 2), Patrick Vader en Kees Leijnse 1 PSV-Schelde 9-6: De mannen- ploeg van Schelde had voor de wedstrijd van zaterdag te veel; afzeggingen, waardoor Schelde' met twee j eugdspelers en slechts zeven spelers naar Eindhoven; vertrok. Toch bood Schelde goed tegenpartij. Toen Chris! Eijsebaert tegen het eind van de tweede periode tegen zijn derdej persoonlijke fout aan liep,, moest Schelde bij een stand van; 6-6 met zes man verder omdat: het geen wissels had. PSV had veel moeite zelf het spel te ma ken en zag Schelde aanvanke lijk uitlopen naar 4-5, tegen het) einde van de derde periode.,In de laatste periode was de pijp bij Schelde echter leeg en behaalde PSV een simpele 9-6 zege. door Daaf Kasse MIDDELBURG - De tweede ronde van de nationale dam- competitie heeft de drie Zeeuw se ploegen louter nederlagen opgeleverd. In de eerste klasse A verloor PWG 's-Gravenpolder met 13-7 van het Haagse RDG- /DIO. Met dezelfde cijfers ver loor Middelburg in de tweede klasse C van het Leids Damge nootschap, terwijl de reserves van PWG 's-Gravenpolder te gen RDG/DIO 2 met zeer grote cijfers verloren: 17-3. Al voor de uitwedstrijd tegen RDG/DIO kreeg het eerste team van PWG een fikse tegenslag te verwerken. Piet Karregat, al ja ren een vaste waarde in het team, maakte geheel onver wachts zijn overgang naar het Amerfoorts Damgenootschap, bekend. Tegen de Haagse ploeg, die vorig seizoen uit de hoofd klasse degradeerde, verloren Jaap Veerhoek (tegen de gere nommeerde Evert Bronstring) en invaller René Dusebout van uit gelijkwaardige klassieke stellingen. Cees Rijk verzuimde; een afwikkeling naar een kans rijk eindspel te nemen. Eén spe ler ontsteeg de malaise bij PWG: Andres van den Berge. Hij speelde een solide partij tegen de nationale jeugdkampioen, Mark Hoogakker en won in het eindspel. De Middelburgse Damblub wacht nog steeds op de eerstel punten. Tegen titelkandidaat: Het leids Damgenootschap wer den veel onnodige fouten ge-i maakt. Cees de Wolf verloor on danks een schijf voorsprong, Kees de Jonge werd getracteerdj op een combinatieve nederlaag, Gerard Krijger maakte in een goede stand een positionele ver gissing en Peter Schunselaar miste in het eindspel een een voudige winst. Jaap de Jong^ redde de eer voor de Middelbur gers. I ■■i door Danny MolVLISSINGEN - Voor de BC Zeeland verloopt de beginfase van de competitie uit stekend. Nu werd in Prinsen beek gewonnen van De Zwalu wen. Avanti pakte thuis de volle winst op Pellikaan uit Tilburg. De Zwaluwen - BC Zeeland 2-6: Een lastige klus voor BC Zee land. In de openingspartij tus sen Jimmy Roemer en Leon van Ooyen ging het met Van Ooyen niet echt lekker. Hij verkeek zich veelvuldig op shuttles die in het voordeel van de Braban der binnen de lijnen vielen. Hierdoor ver-speelde hij de eer ste game. In de tweede game hervond Van Ooyen zich, maar bij een 14-4 voorsprong verslapte hij waar door Roemer terug kwam tot 14-14. In de verlenging strafte Van Ooyen drie fouten af, waar door hij alsnog de game wist te winnen. In de beslissende derde game was het verweer van Roemer ge broken en ging het punt naar BC Zeeland. Danny Mol bracht het tweede punt binnen door een eenvoudi ge zege op Michel de Vries. Ma- riëlle Goossens scoorde voor De Zwaluwen tegen, door in twee games Liselotte de Meester op zij te zetten. Ireen ter Hoeve had in haar partij tegen Silvie Ro- meynsen de score op 2-2 kunnen brengen (ze had in de derde game een 10-8 voorsprong met nog één punt te gaan), maar Ro- meynsen knokte terug en wist de partij met 12-10 alsnog te winnen. De mannendubbel ging met 15- 2, 15-3 simpel naar Van Ooyen en Mol, hierdoor werd het 4-1 voor BC Zeeland. De vrouwen- dubbel van De Meester en Ro- meynse loopt nog niet zoals het zou moeten, te veel misverstan den leidde tot verlies tegen Goossens en Ter Hoeve. Het duo Mol/RomeynsenbrachtBC Zee land op 2-5 door het gemengd- dubbel te winnen van Roemer- /Goossens. In drie games bx-achten Van Ooyen en De Meester vervolgens het laatste punt binnen. Avanti - Pellikaan 4 6-2: Ook het Middelburgse Avanti kent een goede competitie-start. Te gen het vierde van Pellikaan keek het nog even tegen een ach terstand aan, want eerste speler Bas Codée kon het net niet bol werken tegen de lange Floris Gommers. Pati'ick Caljouw bracht Avanti echter naast Pellikaan door in twee snelle games af te rekenen met Nelson Salas. Door winst van Mariëlle Ridderikhoff en Jolanda Markx nam de thuis-! club een 3-1 voorsprong en deze gaf het niet meer uit handen. Pellikaan wist alleen in de vrou- wendubbel nog tegen te scoren. BC Zeeland 2 - Aigis 3-5: Mis schien dat er voor BC Zeeland meer ixx zit in een andere teamsamenstelling, nu ging de winst naar de bezoekei-s. Jurri- 1 aan Saanen startte voor de thuisclub goed. hij won overt ui- 1 gend van Ralf Weerdenburg. Ronald Copal kon aan deze goe de start geen vervolg geven. In drie games ging hij ten onder te gen Andreas de Graaf. In de 1 vrouwenenkels konden Heieen Teske en Pamela Visser de thuis- club niet op het goede spoor zet- 1 ten, beide partijen gingen verlo- 1 ren. Ook de mannendubbel waar normaal punten worden ge-1 scoord, ging verloren. Hierdoor werd de tussenstand 1-4. Even,1 kwam de spanning nog terug,/ Teske en Visser scoorden het;- tweede punt door te winnen vanj Bianca Berends en Daniëlle;| Pont. Het duo Copal/Teske maakte er 3-4 van door te win- nen van Weerdenburg/Berends. Meer zat er niet in. Rinaldo Nie- mantsverdriet en Visser werden eenvoudig weggespeeld door Peter Lam en Pont. Sinar - Drop Shot 3 3-5: Zonder j Fernand Bachet had Sinar geen mankracht om het Drop Shot j moeilijk te maken. Nu gingen - beide mannenpartijen van|' Wouter Phaff en Cobus Bot-I1 -man verloren. Toch kwam dejj thuisclub goed terug, zowel Ca-| - ï'ola van de Have als Stepha-nie i Potter won haar partij waar-I' door het 2-2 werd. De mannen- I dubbel was een open strijd. De 1 winst ging uiteindelijk met 17- 16 in de deixle game naar Ed Kornegoor en René Thierry van Drop Shot. De vrouwen van Si-1 nar, Van de Have en Potter,1 brachten de spanning nog één 1 keer terug, zij wonnen van Lina 1 Sakkee en Marianne Telelepta.1 Meer zat er voor de thuisclub/ niet in, de twee gemengddub- bels werden verloren. BCO 5 - Zierikzee 6-2: Voor Zie- rikzee is het hopen op verster king. Met de huidige mannen is de mankracht ook bij dit team te beperkt. In de wedstrijd tegen de club uit Oosterhout wist alleen Jolanda van Groningen tot winst te komen in het enkelspel. Het tweede en laatste punt voor Zie rikzee werd gescoord in de vrou- wendubbel van Van Gro-nin- gen en Mireille van de Have, zij wormen van Lotte Tokaya eni Mendy Leyten. Steen Al neemt revanche op 8-0 nederlaag van eerste elftal De Zeeuwse sport leefde vroeger van de burenru zies. De derby was een be grip. Niet alleen op het voetbalveld, want ook de andere teamsporten leef den van de regionale top- duels. En verschil tussen tuus en uut was er niet, want de derby stond al tijd garant voor span ning, sensatie, emoties en onvoorspelbare uitsla gen. De laatste jaren is de rivaliteit afgenomen, maar de derby bestaat nog steeds. In dit seizoen zal de sportredactie van de PZC wekelijks aan dacht schenken aan een bijzondere wedstrijd. Vandaag: de kallaseien- schijters tegen de Steense ratten. door Koen de Vries SINT-JANSTEEN - Er zijn 22 minuten gespeeld in de tweede helft van de derby Steen Al - HW'24 Al. Een speler van Steen schiet de bal buiten de lijnen. Met een fraaie boog boort het speeltuig zich op de watertas van HW. In tiendui zend druppels verspreidt de in houd zich over het droge geel groen. Even verschijnt er een lach om de lippen van de spe lers en het thuispubliek scha tert het uit. Zojuist heeft een speler van HW rood gezien en zijn de gemoederen behoorlijk opgelopen. Nu is de spanning er even vanaf. Daar is geen Hindenburg voor nodig. Wat is dat toch tussen Steen en HVV? De kernen Sint-Jansteen en Hulst zijn in de loop der ja ren steeds verder naar elkaar toegegroeid. Anno 1997 schur ken de plaatsen hun ruggen ge noeglijk tegen elkaar. Maar de clubs doen dat niet. Dat weet zelfs een kind. Wanneer de kal- laseien-schijters en de donder- door Dennis Schouten VLISSINGEN - Yenci Vargas is Europees kampioen thai-bok- sen. In het Verre Oosten zou de Rotterdammer de droom zijn van elke vrouw. Daar zijn bok sers geliefd. Zijn postvak zou er met liefdesbrieven uitpuilen, duizenden toeschouwers zou den op zijn gevechten afkomen. Maar in Nederland worden thai-boksers nauwelijks ge waardeerd. Daarom ook bleven de Zeeuwse vrouwen gisteren stoïcijns onder het optreden van Europa's beste thai-bokser. Den Hollander heerst in laatste club wedstrijd van onze sportredactie WEMELDINGE - Er werd za terdag tijdens de laatste club wedstrijd van het motorcross seizoen in Wemeldinge nog eens extra gevlamd door de de rij ders. Alleen bij de 60/80cc ken de de wedstrijd in alle drie de manches dezelfde winnaar. Joe- ri van Liere heerste hier on danks de vele aanvallen van zijn broer Twan. In de 125cc zegevierde Rutger Bimmel. In de 250/500cc had Erik van der Wekkeneen slechte start. Maar na drie ronden kwam hij als tweede door en opende hij met succes de aanval op Den Hollander. Joris van Strien werd derde. In de tweede manche was Van Strien de snel ste starter, terwijl Van der Wek ken na een val als laatste de baan in kwam. Ook Den Hollan der starte niet best, maar na vier ronden kwam hij in het wiel van Van Strien en drie ronden voor het einde nam hij de leiding de finitief over. In de derde manche won Den Hollander, voor Van Strien. Van de Ven Ovei-winning na overwinning schrijft het 9-jarige Vlissingse talent Rinus van de Ven op zijn naam. Afgelopen weekeinde pakte hij in Amsterdam twee maal de zege in de klasse 60cc. Met nog een wedstrijd te gaan, op 18 oktober, is hij heel dichtbij de nationale titel gekomen. Gisteren was de Europees kam pioen van de WKO (World Kick- boxing Organisation) op bezoek in Zeeland. Een andere wereld, een andere orde. Het aantal tri buneklanten was tijdens het eerste thai-boksgala in Vlissin- gen vanzelfsprekend minder groot dan in Thailand. Vele kilometers van huis zou de bokser een verovei'aar zijn van duizenden vrouwenhai'ten, een toeristische attractie zelfs. Hier, op Nederlandse bodem, worden zijn kwaliteiten minder erkend, al vindt Vargas dat helemaal niet vervelend. „Het is nu een maal zo dat thai-boksen hier minder leeft, maar het Zeeuwse publiek vond ik vandaag heel enthousiast. Het is in ons land natuurlijk geen volkssport, zo als in het Verre Oosten." „Nee, ik ken hem niet", luidde het veelzeggende commentaar van één van de twee blondines, die gisteren in de ring de borden omhoog hielden. Vlak voor haar neus bereidde de kampioen zich voor op zijn gevecht. De ronde miss was niet de enige. „Daai'om was het ook moeilijk om die vijf honderd plaatsen bezet te krij gen. Ik rekende vooraf zelfs op hooguit tweehonderd betalende toeschouwers," vertelde Martin Borneman van het organiseren de Interfight Sportpromotions uit Rotterdam. Champagne Ze waren er voor Zeeuwse be grippen met velen. Sponsors en geldschieters. Vanaf vier uur 's middags kwamen zij hun b'oks- gala bijwonen. Voorafgaand aan Vargas' hoofdpartij genoten zij in spoithal Baskensburg van bittergarnituur, champagne en het voorprogramma. Zoals ge zegd, de naam Vargas was voor velen een grote onbekende. „Het is misschien die nieuwe voetballer van Ajax", \vas een veel gehoorde opmerking. 20.45 uur. Vijf Zeeuwse vechters hebben hun werk erop zitten. Hebben de concuiTentie alle hoeken van de xing laten zien, ï-esulterend in vier overwinnin gen voor de thuisvechters. Frans van Wezel, volgens de kenners het grootste talent in de provincie, zegeviert. Zijn tegen stander Brahim El Jattai'i werpt in de vijfde ronde letterlijk de handdoek. „Het is een mooie overwinning. Ik had hem volle- Raymond Salient (rechts) in actie tijdens zijn vierde bokswedstrijd. Door een knock-out in de eerste ronde zou de 20-jarige Souburger de winst voor zich opeisen. foto Dirk-Jan Gjeltema dig onder de duim, kon hem zo wel links als rechts eenvoudig raken. Hij kreeg dan ook twee keer acht tellen rust", lachte de pas 17-jarige Middelburger de tanden bloot. Politieman In het openbaar zou een politie man voor dergelijke klappen zijn bonnenboek tot de laatste bladzijde volschrijven, maar binnen de muren van de sport hal gelden andere wetten. Op het kruis na mag een thai-bok ser zijn tegenstander op alle li chaamsdelen pijn doen. Het uit delen van ellebogen, trappen op het voorhoofd; alles mag. Het enthousiaste publiek, de meeste toekijkers droegen oor bellen, tatoeages en Nike- schoenen, begeleidde elke uithaal van een Zeeuwse deel nemer met vreugdekreten en toonde verontwaardigd de mid delvinger wanneer de eigen bokser rake klappen incasseèi"- de. Het levende bewijs daarvoor vormde de confrontatie tussen de Belg Bart Begraert en Michel Sommeijer. Na één ronde moest de Middelburger de pijp aan Maarten geven. Zonder zware verwondingen, maar wel een il lusie armer. In zijn eerste boks- optreden moest hij opgeven te gen de veel zwaardere en meer ervaren opponent. „Ik kon m'n zenuwen niet de baas blijven", verklaarde Sommeijer zijn vroegtijdige aftocht. Reputatie Patrick Hendrikse en de broers Raymond en Sandy Salient mochten na afloop wél drinken uit de ovei-winningsbeker. Het di'ietal bewees hun coach Derek Banfield daarmee een grote dienst. „Voormijnreputatiezijn deze triomfen heel belangrijk. Collega-trainers zullen mij nu nog meer prijzen om mijn vak manschap. Ik heb dat te danken aan deze mannen," zei de coach, wijzend naar 'zijn' winnende bokstrio. Het drietal maakte- zich om kwart voor negen op voor de uit- smijter van de avond: het ge vecht tussen Vargas en Fouad Tijarti. Het was aanvankelijk de bedoeling dat een andere kam pioen, Sjors Beenhakker, in Vlissingen zij n talenten zou eta leren, maar hij moest wegens een armblessure afzeggen. Het Zeeuwse publiek kon er niet wakker van liggen. Dat ver wachtte alsnog een leuke afslui ting. Maar wie vooraf had ge hoopt op een gelijkwaardig gevecht tussen de twee vech tersbazen kwam bedrogen uit. In de eerste ronde voltrok Var gas het vonnis en de bezoekers keerden enigszins teleurgesteld huiswaarts. twee keer verloren. De ratten ruiken hun kans. HVV'er Rudy Govaert (17) heeft zich speciaal vooi'bereid op de derby. De technisch be gaafde verdedigende midden velder is een uur eerder thuis gekomen van het stappen (om half twee 's nachts) en heeft slechts drie biertjes gedronken. Hij speelt in de derby tegen vrienden en klasgenoten en heeft het de afgelopen week druk gehad met psychologi sche oorlogsvoexfng. „Die 8-0 was daarbij een rug- gensteuntje", erkent hij. „Het zal geen schoppartij worden, maar wel een hele felle wed strijd." Of een speler van Steen dikke vrienden kan worden met een HVV'er? „Dat kan misschien wel, maar het klinkt heel raar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 20