Verplicht nummertje voor Hoek M RCS en Vlissingen boeien niet PZC Drie keer rood voor winnend Terneuzen Zierikzee en Steen langszij bij Breskens Vogelwaarde blijft Domburg volgen sport maandag 29 september 1997 sbw 17 Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser veel te sterk voor gehavend ASWH: 0-3 ARC wint van Katwijk uitslagen Prachtige ontlading bij Dave Gijsel, nadat de invaller Hoek op een geruststellende 2-0 voorsprong heeft gezet bij ASWH. foto Ad Molendijk/GPD door Gerard Borgman HENDRIK IDO AMBACHT - Hoek heeft de samba nog niet in de heupen. Maar na vier speel dagen pronkt de Zeeuwse hoofdklasser doodleuk met een fraaie derde plaats in de hoofd klasse A Zaterdagmiddag, bij het gehavende ASWH, resul teerde het surplus aan kwaliteit in de tweede seizoenszege: 0-3. Natuurlijk is het na enkele speeldagen nog te vroeg voor verstrekkende conclusies. Maar na een maandje competitievoet bal is wel duidelijk dat Hoek dit seizoen tegen de zwakkere broe ders in de hoofdklasse simpel overeind moet blijven. Daar voor herbergt de ploeg van trai ner Adriaan Nieuwenhuijse te veel kwaliteit. Volgende week komt nieuwkomer Ter Leede naar Zeeuws-Vlaanderen. Geen al te moeilijke opgave. Daarna wacht de zware uitbeurt bij het gerenommeerde Scheveningen. Een interessante krachtmeting, die enige duidelijkheid kan ver schaffen over de haalbaarheid van Hoeks titelpretenties. Geen graadmeter Wedstrijden als tegen ASWH, dat vijf basisspelers miste, zijn in deze geen graadmeter. Daar voor was de tegenstand zater dagmiddag veel te zwak. De cij fers, 0-3, klinken mooi. Maar Hoek is nog ver verwijderd van de het spel, dat de trainer voor ogen heeft. Nieuwenhuijse: „Qua resultaten doen we het goed, maar we hebben nog moeite om de hele wedstrijd ons spel te blijven spelen. Vandaag zakten we na de 1-0-voorsprong terug. Maar we hadden gewoon verder moet gaan. Snel de spit sen inspelen en dan bijsluiten. Proberen de voorsprong te ver groten." In plaats daarvan liet Hoek zich zowaar in de problemen bren gen. Geheel onnodig, want in de openingsfase kreeg ASWH met een dosis snel Zeeuws combina tievoetbal alle hoeken van het eigen te sportpark zien. De ope ningstreffer vormde de beloning van het indrukwekkende spel dat de gasten van acquit af eta leerden. Fraaie driehoekjes, voortdurend winst in de per soonlijke duels. Hoek ging de overdonderde thuisploeg als een bezetene te lijf. De 0-1 was in passende schoonheid gego ten. Corner Hubert van den He mel, Mare Minnaert torende bo ven twee verdedigers uit en knikte de bal stijlvol richting kruising. Een juweeltje, en dat door de kleinste man van het veld. „Hier hebben we veel op getraind", stelde Minnaert tevreden. De rechtermiddenvelder kon een persoonlijk succes ook goed ge bruiken. Na z'n avontuur bij NAC is Minnaert zoekende naai de vorm van weleer en hij voelt daarbij de hete adem van Frank van Damme in z'n nek. Min naert: „Ik zit nog niet lekker in mijn vel. Het is nog wennen, er zijn veel nieuwe spelers bij ge komen. Ik heb bij NAC veel ge leerd, bijvoorbeeld qua spel- overzicht, en ik weet dat er veel van mij verwacht wordt omdat ik bij NAC heb gespeeld. Het ni- vo van twee jaar geleden heb ik nog niet. Ik wil me bewijzen door keihard te werken en merk dat het steeds beter gaat. Mis schien is dit doelpunt het be kende breekpunt. Als ik goed speel, sta ik gewoon in de ploeg." Stijgende lijn En Nieuwenhuijse: „Mare toont duidelijk een stijgende lijn. Hij verricht ook verdedigend enorm veel werk. Dat ziet niet ieder een, maar hij neemt telkens de positie over wanneer anderen naar voren gaan. Frank van Damme zit kort achter hem, door Matthew Gideonse VLISSINGEN - In de hoofd klasse A van het zaterdagvoet bal gaat ARC na de competitie ronde van afgelopen weekend alleen aan de leiding. De ploeg uit Alphen aan den Rijn won de topper tegen Katwijk (0-2). Scheveningen was op eigen veld met 1-0 te sterk voor kampioen FC Lisse. Excelsior Maassluis tegen Noordwij k eindigde on beslist (3-3). Quick Boys won in Sassenheim met 0-1 van Ter Leede. Rijnsburgse Boys ver maar ik ga niet iemand na een of twee slechte wedstrijden uit de basis gooien." Daar heeft de oefenmeester ook weinig aanleiding toe, nu Hoek voortvarend door de beginfase van de titelrace marcheert. Ne ver change a winning team. Een van de ongeschreven stelregels in het voetbal. Ook al haalde bij Hoek zaterdag slechts een enke ling het vereiste niveau. De be trouwbare doelman André de sloeg hekkensluiter Groote Lindt (1-0) en Kozakken Boys- Achilles Veen werd 1-1 Katwijk-ARC 0-2 (0-0): 55. Fabian Gelderblom 0-1, 67. Ard Blok 0-2. Scheidsrechter: R. van Ast (Berg- schenhoek). Aantal toeschouwers: 2000. Gele kaart: Wilfred Kwestro (Katwijk), Arthur van Orssagen en Fabian Gelderblom (beiden ARC). Scheveningen-FC Lisse 1-0 (0-0). 73. John Blok 1-0. Scheidsrechter: E.P.D. van der Beek (Alphen aan de Letter speelde een foutloze wedstrijd. Trad enkele keren corrigerend op, na enkele kleine uitglijders in de verdediging. Bij afwezigheid van de licht ge kwetste Geert de Poorter ope reerde Kurt Pacqué als laatste man, maar ook de gelegenheids libero kon de inmiddels gebrui kelijke verdedigingsfouten niet voorkomen. Naast het goede keeperswerk van De Letter stond aanvallende onmacht aan Rijn). Aantal toeschouwers: 2000. Gele kaart: Jerry de Rijk en Robin Knoester (beiden Scheveningen). Excelsior Maassluis-Noordwijk 3-3 (2-3). 6. Harold Loeve 1-0. 15. Patrick van Dam 1-1, 21. Patrick van Dam 1-2, 38. Robert Visser 2-2, 44. Tom Visser (eigen doelpunt) 2-3, 80. Cees Starmans 3-3. Scheids rechter: AH.J. Elfrink (Gendrin- gen). Aantal toeschouivers: 1300. Rode kaart: Robert Visser (Excelsior Maassluis). ASWH-zijde enkele keren suc ces voor de thuisploeg in de weg. Patrick Naudts was met grote overmacht de beste man van het veld. De gedrongen aanvoerder is het toonbeeld van de complete spelverdeler. De verbale leider van de ploeg, de corrector, de man van de korte en lange pas ses. Ook tegen ASWH rende, sprong, vloog en viel Naudts dat het een lieve lust was, om maar vooral weer snel op te staan voor de volgende actie. Dreiging Van het gevreesde aanvalstrio Lambert-Gladdines-Nijskens ging alleen van de wederom overvlijtige Angelo Nijskens voortdurend dreiging uit. Jacky Lambert had een totale off-day en miste in het tweede bedrijf, toen Hoek met lange ballen AS WH van zich af drukte, twee keer vrij voor de keeper. Dave Gijsel kwam hem vervangen. Ook hijhersteld van een blessu re, liet twee riante kansen onbe nut, maar na een fraai steekpas- sje van Nijskens omspeelde Gijsel fraai de goalie voor de be slissende 0-2. In blessuretijd pikte Gladdines z'n vierde sei zoenstreffer mee. Nul-drie. Het kleurt de statis tieken, maar Hoek had vaker moeten scoren. „We kunnen veel beter", wist Minnaert, „als we elkaar meer gunnen. Soms er gert het me dat we op de flank te weinig ballen krijgen. De spit sen kaatsten niet, maar draaien in, omdat ze willen scoren. De concurrentie is immers groot." ASWH - Hoek 0-3 (0-1). 14.Min- naert 0-1, 83.Gijsel 0-3, 90.Gladdi nes 0-3. Scheidsrechter L. Koedam (Woudrichem). Aantal toeschou wers: 1.000. Ter Leede-Quick Boys 0-1 (0-0). 58. HichamRbii 0-1. Scheidsrechter:R. Monsma (Den Helder). Aantal toe schouwers: 1800. Gele kaart: Floor van Duyn (Ter Leede), Jaap van Duyn (Quick Boys). Rijnsburgse Bovs-Groote Lindt 1-0 (0-0). 55. Raymond Bennekers 1-0. Scheidsrechter: C. Brouwer (Rotter dam). Aantal toeschouwers800. Rode kaart (twee keer geel): Adrie van den Heuvel (Groote Lindt). Kozakken Boys-Achilles Veen 1-1 (0-1). 12. Komee Sterrenburg 0-1, 53. Paul Malherbe 1-1 Scheids rechter: C.L. van Haaften (Kapelle). Aantal toeschouwers: 1700. VLISSINGEN - Door een 0-1 overwinning tegen RCS heeft Vlissingen de laatste plaats overgedaan aan MOC'17. De ploeg uit Bergen op Zoom leek lange tijd drie punten over te houden aan het duel tegen Mid delburg, maar uiteindelijk werd het nog 2-2. Terneuzen behaal de de eerste overwinning tegen Unitas'30 in een duel met maar liefst drie rode kaarten. Patrij zen speelde 1-1 gelijk tegen Vir tus en «Axel werd op eigen veld verrast door Moerse Boys (1-2). HW'24 blijft zonder puntver lies door een 0-1 overwinning tegen naaste concurrent Inter nos. MOC '17-Middelburg 2-2: Een sterk begonnen MOC'17 nam na 10 minuten een 1-0 voorsprong door Erik van de Watering. Langzaam maar zeker kwam Middelburg terug in de wed strijd. Jan de Rijke had pech toen een kopbal van de lijn werd gehaald. Op slag van rust ver dubbelde Ronald darijs de voorsprong van de thuisploeg. Al kort na het begin van de tweede helft zorgde Jorrit Schuurman uit een vrije trap voor 2-1. Ondanks enkele goede kansen voor beide teams werd er pas weer gescoord in de derde minuut van de blessuretijd. Al- bert Slinger zorgde voor de ge lijkmaker. Vijf minuten later leek Carlo van Loenhout zijn ploeg alsnog de overwinning te bezorgen. Zijn treffer werd ech ter geannuleerd wegens een overtreding van Jan de Rijke die hieraan was voorafgegaan. Ge volg: geen treffer voor MOC'17, maar wel de tweede gele kaart, en dus uitsluiting voor Jan de Rijke. Terneuzen-Unitas'30 5-2: Hal verwege de eerste helft kwam de thuisploeg op voorsprong door Michel de Vries. Tien minuten voor de rust werd een inzet van een Unitas-speler gekeerd door doelman Peter Huls. Volgens scheidsrechter Van Vliet had verdediger Danny Magito hier bij een overtreding gemaakt binnen het strafschopgebied. De gasten kregen een penalty en Magito de rode kaart. Jeroen Poppelaars zorgde vanaf elf me ter voor 1-1. Een minuut hierna zorgde Michel de Vries voor 2-1 maar nog voor rust werd het 2-2 door William Huibert. Ondanks de ondertalsituatie liep Terneu zen in de tweede helft uit naar 4- 2 door Tom Nieuwelink en Dan ny van de Velde. Een kwartier voor het einde kregen de Bra banders opnieuw een straf schop en kon Danny van de Vel de na tweemaal geel het veld verlaten. Dimitri de Vriend mis te de kans op 4-3. In plaats hier van werd het kort voor tijd nog 5-2 door de tweede treffer die middag van Danny van de Vel de. Na afloop van het duel kreeg ook keeper Peter Huls rood na wat heen-en-weer gegooi met de wedstrijdbal. Virtus-Patrijzen 1-1: In Zeven bergen was scheidsrechter Van Nijnatten de beste man van het veld In een sportief duel gaven beide ploegen elkaar weinig toe De eerste helft werd zonder doelpunten afgesloten. Kort na de rust bracht Rob Jansen de thuisploeg op voorsprong, maar even later was het Stefan Paar- dekooper die Patrijzen weer langszij bracht, 1-1. Tien minu ten voor het einde moest Henk van de Brink zijn doelman nog op de doellijn te hulp komen om zo het ene verdiende punt veilig testellen. Internos-HW'24 0-1: De eerste helft van een sportief duel tus sen twee goed voetballende teams werd zonder doelpunten afgesloten. Na de rust wisten de Hulstenaren, die door blessures een flink aantal basisspelers misten, toch langzaam maar ze ker een overwicht te creeren. Vijf minuten voor tijd scoorde invaller Erwin van Dorsselaer de enige en dus winnende tref fer, 0-1In de slotfase had Inter nos nog pech toen een inzet van Jurgen Aarts net naast het doel eindigde. Een doelpoging van HVV'24 eindigde in de slotmi nuut op de kruising. Eindelijk zege voor Vlissingen VLISSINGEN - Het Vlissingen vrouwenvoetbalteam smaakte zaterdag voor het eerst het zoet der overwinning. Tegen Stedoco 2 werd 5-1. Al na drie minuten kon Sonja van Eenenaam 1-0 aantekenen en voor nodige kalmte bij de thuisclub zorgen. Ella Kerkho- ve scoorde daarna nog voor rust voor 2-0 en 3-1. Zonder proble men kreeg de overwinning in de tweede helft verder vorm door doelpunten van Petra Suyck en Maringe Vogel. Ploeg van Huib Meerman wint derby in derde klasse A: 0-1 door Eldridqe Pentury OOST-SOUBURG - Gelaten verwerkte Kees Hagesteijn de teleurstelling. Treuroogjes, een sombere blik. De manier waarop zijn spelers gisteren tegen Vlissingen speelden, had hij dit seizoen nog niet eerder gezien. „Het was zó zwak en zó slap..." Eén fraaie actie van Vlissinger Abdoe Ben Khedda was voldoende om de winst in Souburg weg te kapen (0-1). Een nederlaag, een gelijkspel en een zege. Het kon beter, na tuurlijk. Maar echt reden tot klagen had Zierikzeeënaar Hagesteijn bij RCS niet. Tot gisteren dan. Toen Vlissingen. dat op zoek was naar de eerste overwinning, sportpark Al- blas aandeed. Zowel de Souburgers als de Vlissingers hadden wat goed te maken na de misstap tegen respectievelijk Virtus en Uni- tas. Maar het verwachte vuur werk bleef uit in de derby der derde klasse A RCS wilde wel, maar kon niet. Vlissingen zette de toon, had negentig minuten lang het heft in handen, maar kon zelden imponeren. Een fraaie voetbeweging van Abdoe Ben Khedda bleek het enige hoogtepunt van de wed strijd en was voor Vlissingen voldoende om voor het eerst dit seizoen te winnen. De Ma rokkaanse voetballer drong vanaf de rechterkant het straf schopgebied van RCS binnen, kapte de aanstormende RC- S'er Frank van der Male uit en liet Danny Gabriëlse met een prima geplaatst schot - de bal verdween in de kruising - kansloos: 0-1. „Op dat moment méér dan verdiend", moest Hagesteijn bekennen. „Omdat Vlissingen veel feller en agressiever was. Wat er loos was bij RCS? Ik weet het niet. De spelers die er moesten staan, stonden er, maar gaven helaas niet thuis." Voordat Ben Khedda scoorde, had hij al van zich doen spre ken. Met een 'poort' waarmee hij RCS-verdediger Marcel Geleijnse in de luren had ge legd. Ben Khedda dribbelde vervolgens te lang door terwijl een schot op doel werd ge vraagd. „Het was niet ge noeg", zei de van Oostkapelle overgekomen aanvaller over hetgeen hij gisteren had ge bracht. Moegestreden liet hij zich na rust aflossen door Mar- sal Ririhena. De tweede helft gaf hetzelfde beeld te zien. Vlissingen had een overwicht, een onmachtig RCS probeerde met lange bal len de gelijkmaker te forceren. Tot echte doelkansen leidde het echter nimrper. Terwijl Vlissingen wél kansjes kreeg om te scoren. Rob Post (met het hoofd) en Renato Dijkstra (hij twijfelde bij een goede voorzet van Post) slaagden er echter niet in Danny Gabriëlse te kloppen. Kees Hagesteijn: „We dachten dat we op de goede weg waren. Maar helaas. Aan de nederlaag valt niets af te dingen, maar dat we zo slecht zouden voet ballen, had niemand ver wacht." En collega Huib Meerman? De coach van Vlis singen, die als laatste verdedi ger bij Vlissingen de 90 minu ten volmaakte, kon zijn geluk niet op. De Arnemuidenaar was vooral opgelucht, zei hij. „Deze overwinning hadden we nodig. De kater van vorige week tegen Virtus (3-4 verlies na een 3-0 voorsprong) hebben we hiermee weggespoeld." RCS - Vlissingen 0-1 (0-1). 25. Ben Khedda 0-1 Scheidsrechter: H.J.J. Vlassak (Moergestel). Aan tal toeschouwers: 325 van onze sportredactie VLISSINGEN - Het nog onge slagen Breskens verloor zondag op eigen veld met 1-2 van Sluiskil, dat hiermee zijn eerste punten van dit seizoen behaal de. Zierikzee (1-2 in Clinge) en Steen (4-2 tegen IJzendijke) profiteerden hiervan en gaan nu aan de leiding in de vierde klas se. Koewacht verloor met 5-2 en Philippine en wacht nog steeds op de eerste punten. Luctor'88-Hansweertse Boys 3- 0: De gasten waren in de eerste helft iets sterker, maar het was Luctor'88 dat de beste kansen kreeg. Acht minuten voor rust was het Serge Beulens die uit een van deze kansen de score opende: 1-0. Door deze achter stand moest Hansweertse Boys meer risico's gaan nemen, waar door de thuisploeg meer ruimte kreeg. Het was weer Serge Beu lens die in de tweede helft twee maal wist te scoren uit de vele kansen die hierdoor ontston den. Grenswachters-Hontenisse 1-1: Eerste puntverlies voor Oostkapelle OOSTKAPELLE - De vrouwen van Oostkapelle pakten zater dag voor de eerste keer dit sei zoen niet de volle winst. Tegen Wit Rood Wit werd het 1-1. Het grote overwicht van het eer ste deel van de wedstrij d leverde slechts een doelpunt op. Ilona Harthoom scoorde na twintig minuten met een fraaie lob over de Brielse doelvrouwe. Daarna was de partij wel meer in even wicht, maar de onverwachte ge lijkmaker - direkt na rust - le verde Oostkapelle eigenlijk, twee verliespunten op. Middelburg Al gelijk tegen MVV MIDDELBURG - Trainer Hans de Nooyer was niet helemaal te vreden na afloop van het duel van Middelburg Al tegen MW Al. Tot twee maal toe ging een voorsprong verloren. Na een sterkestart bracht Mourad Boughmari de thuis club na een kwartier wel ver diend op 1-0, maar de Limbur gers maakten nog voor rust gelijk. Invaller Paul Constandse kon er na rust eerst 2-1 van ma ken, maar nadat Fauzi Akdim met een tweede gele kaart was weggezonden, leverde de vrije trap ook nog de terechte 2-2 op. Het begin was veelbelovend: al na vier minuten werd een straf schop van de thuisploeg gestopt door doelman Manfred Bis schop. Drie minuten later bracht Danny Pauwels zijn ploeg aan de leiding, 0-1. Hal verwege de eerste helft kwam Grenswachters langszij door een benutte strafschop van Ra- chid Hazozie. In een wat grim miger tweede helft wisten beide ploegen kansen te scheppen, maar de beide doelmannen had den een sterke dag, zodat er niet meer gescoord werd. Steen-IJzendijke 4-2: Na drie minuten was het 0-1 door Adrie van Hanegem. Nadat Stijn Meersman dit vanaf de straf schopstip verzuimd had, bracht Levien de Boeij Steen kort voor rust langszij, 1-1. In de tweede helft drukte de thuisploeg het verschil binnen tien minuten uit in drie doelpunten. Door twee treffers van Jeroen Navarro en een van Abdelhafid Chair liep Steen uit tot 4-1. Kort voor tijd bepaalde Adrie van Hanegem met zijn tweede treffer de eind stand op 4-2. Breskens-Sluiskil 1-2: Breskens leed tegen Sluiskil zijn eerste nederlaag. De gevolgen waren nog dramatischer, omdat Bres kens de wedstrijd met acht spe lers eindigde. Scheidsrechter Tirions uit Roosendaal deelde eerst rode kaarten uit aan Cisko Osmanovski en Serge de Ruijs- scher voor commentaar. Toen De Ruijsscher niet bereid was om het veld te verlaten, staakte hij de wedstrijd. Na een afkoe lingsperiode van tien minuten werd bij een 0-2 stand in het voordeel van Sluiskil - doelpun ten van Michel Cillekens en Do minique Verlinde - de strijd her vat. Met negen tegen elf wist Breskens via Martin Boekhout te scoren. Toen daarna Esad Os manovski met zijn tweede gele kaart kon vertrekken, bleef Sluiskil overeind: 1-2. Clinge - Zierikzee 1-2: Met enig fortuin is Zierikzee in Clinge overeind gebleven. In een boei end duel profiteerde de ploeg van de beslissing van arbiter Meulmeester om vlak voor tijd het vlagsignaal van de Zeeuws- Vlaamse grensrechter te nege ren. Peter van Beveren profi teerde, woedende Clingenaren achterlatend. Voor rust kwam Zierikzee op voorsprong door een aanval uit het boekje. Van Beveren bereidde voor, Van der Have rondde af. Ingmar Hoef nagels maakte in de tweede helft gelijk, waarna Van Beve ren Zierikzee de drie punten be zorgde. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Domburg blijft na de moeizame 2-0 overwin ning in Graauw zonder punt verlies aan de leiding gaan in de vijfde klasse. Vogelwaarde, dat voor de tweede maal dit seizoen een 6-0 zege boekte, blijft vol gen op twee punten van de kop loper. Ria W. behaalde de eerste punten dit seizoen door een 3-1 overwinning op Zeeland Sport. Graauw-Domburg 0-2: De Wal- cherse ploeg leek wat gemak zuchtig aan dit sportieve duel te zijn begonnen. De beste kansen waren voor de thuisploeg, die hiermee echter geen raad wist. Op het moment dat de wedstrijd op 0-0 leek af te stevenen, schoot Ko Brand van grote af stand raak, 0-1. In de laatste vijf minuten deed Graauw er nog al les aan om gelijk te maken, maar Marcel Blok scoorde 0-2. Ria W.-Zeeland Sport 3-1: De thuisploeg was voor rust ster ker, maar kwam met 0-1 achter door Abdi Youssouffachmed. In de blessuretijd van de eerste helft zorgde Ewald Pollet vanaf de strafschopstip voor 1 -1In de tweede helft waren de rollen omgedraaid. Een sterker Zee land Sport wist de bal echter niet voorbij de uitstekende doelman Jurgen Zohlandt te krijgen. Door doelpunten van Arno Verlinde en Giovanni La Heine boekte Ria W. zijn gerste overwinning van dit seizoen. Renesse-Aardenburg 2-1: De gasten begonnen sterk aan het duel en namen na twaalf minu ten een voorsprong door Frans van Dongen. Na deze achter stand kwam Renesse op inzet te rug in de wedstrijd en het was Leon Bakker die na een half uur van 1-1 zorgde. Nog voor rust bracht Wilco Hoogerhuis, met een schot vanaf de middellijn, de thuisploeg op voorsprong. In de tweede helft drong Aarden burg wel aan, maar waren de beste kansen voor Renesse. Jong Ambon-Com Boys 2-2: De thuisploeg kreeg legio kansen om het overwicht in de score uit te drukken, maar bleef steken bij twee doelpunten. Rui da Sil- va Gomez maakte 1-0 voor de Middelburgers, Martin Dhaene bracht de Zeeuws Vlamingen nog voor rust langszij. In de tweede helft nam Jong Ambon andermaal een verdiende voor sprong via Arie Pentury, maar Sven Vermeersch liet de gelijk maker aantekenen. Hoewel Jong Ambon aandrong, bleef een derde treffer uit. Zeelandia-Oostburg 2-1: De Middelburgers openden sterk, maar zakten na de 1-0 voor sprong (door Angelo Schaalje na tien minuten) ver terug. Kort voor rust profiteerde Dimitri Overmaire door de gelijkmaker te produceren, 1-1. Een kwar tier voor het einde kwam Oost- burg met tien man te staan na dat doelman Mark Dierendonk de rode kaart had gekregen. In de laatste minuut hielp de net ingevallen trainer Tonny van Iersel zijn ploeg aan de toch wel verdiende overwinning. Vogelwaarde-Walcheren 6-0: Een erg eenzijdig duel tussen twee ploegen die vorig seizoen nog een klasse hoger uitkwa men. Het enige wapenfeit van de Vlissingers was een tot twee maal toe door Vogelwaarde doelman Patrick Vonk gestopte strafschop halverwege de twee de helft. Verantwoordelijk voor het halve dozijn treffers van de thuisclub waren Rudie Raas, Michel Nieuwelink (tweemaal) en Arno Wauters (driemaal). Hulsterloo-Hoofdplaat 1-1: De meest offensieve ploeg, Hulster- loo, kwam na een kwartier op voorsprong door een doelpunt van Stefano de Vos. In de tweede helft was het Robby Jonkman die na een half uur zijn ploeg langszij bracht, 1-1. Vrouwenvoetbal Eerste klasse A: SC 't Zand-Herptse Boys 1-7, Oostkapelle-Wit Rood Wit 1-1, Uni- tas'28-Olïveo 4-0, Noad-Braakhuizen 1- 1, KFC'71-Rijsoord 1-1, Sleutels-RKVCL 3-3. Braakhuizen 4 2 2 0 8 6- 4 Capelle 3 2 1 0 7 11- 7 Oostkapelle 3 2 1 0 7 6- 4 Noad 3 2 1 0 7 4- 2 Unitas'28 3 1 2 0 5 7- 3 RKVCL 3 1 2 0 5 8- 5 Sleutels 4 1 2 1 5 10- 9 KFC'71 3 1 1 1 4 4- 3 Herptse Boys 4 1 1 2 4 13- 0 SC 'tZand 1 0 3 3 5-14 WitRoodWit 4 0 2 2 2 6- 9 Rifsoord 4 0 2 2 2 5- 8 Oliveo 4 0 1 3 1 1- 8 Tweede klasse A: Terneuzense Boys- Tricht 1-1, Quick Boys-Ter Leede 2 1-2, Vlissingen-Stedoco 2 5-1, Botlek-Grave- zande 3-1Hoek-Zwart Wit 2 0-2. Ter Leede 2 4-12 Kloetinge 3- 3 Tricht 4-10 Stedoco 2 4- 3 Zwart Wit 2 3- 9 Vlissingen 4- 3 Quick Boys 4- 6 Botlek 4- 3 Tern Boys 3- 4 Gravezande 3- 1 Hoek 4- 4 Derde klasse: Sliedrecht-Nieuwdorp8-0, Everstein-Papendrecht 8-4, Seroosker- ke-WIK 1-1, SVS'65-Zeeland Sport 7-1, EBOH-Woudrichem 3-0. EBOH 4-12 Zlnd Sport 3- 3 Sliedr 4- 9 Woudrich. 4- 2 SVS'65 4- 9 Nieuwdorp 4- 1 Everstein 5- 8 Papendr. 2- 0 WIK 4- 7 Rijsoord 2 3- 0 Serooskerke 3- 5 RCS-verdediger Marcel Geleijnse wordt op de huid gezeten door Vlissinger Abdoe Beu Kliedda (rechts). foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 17