Zülle werkt aan nieuwe toekomst Betaalde voetbal gaat bedrijfstak verbeteren Harteveld heerst op NK judo Pete Sampras vier miljoen gulden rijker Vuelta-winnaar staat op breekpunt van zijn wielerloopbaan IVolleybalsters lijken spoor bijster Noor aan de leiding in Whitbread Kasparov en Kramnik aan kop Samaranch wil olympisch golf Max Biaggi grijpt zijn kans Zwitser Camenzind wint GP Lagat sneller dan Castro uitslagen arte -Hl i-ofioor Guido Bindels Kil,VIADRID - De brokkenpiloot art.yan de zomer beleefde in de (vejierfst zijn wonderbaarlijke op- >-5standing. De Tour was voor Alex Zülle een arena vol aarze- ^jjing en onzekerheid. In de Vuel- 3arla daarentegen had hij niets te )-2ierliezen. En als de geest soepel zijn de spieren dat ook. Dus j^gbleef Zülle de afgelopen drie vieiveken overeind en de Ronde Esran Spanje in Zwitserse han den. Na de trilogie van Tony Ro- ériininger voltooide Zülle gisteren dotijn dubbelslag. "|jeder mens is de schepper van icüUjn eigen geluk. Zülle zonderde bu'.ich na zijn roemloze aftocht in !_,*ie Tour van alles en iedereen af. "g^Hij dacht na over zijn toekomst ax stond niet toe dat oude dro- >er,Tien bleven hangen totdat ze L";en gat in zijn ziel zouden bran den. Hij kwam tot de conclusie issiat hij op het breekpunt van zijn Salivielerloopbaan stond. En dat het de hoogste tijd was om naar ?en andere omgeving uit te zien. Ka jaren verlaat Zülle straks de 2nvaderlijke Manoio Saiz, die bij ™'DNCE vanaf het begin van zijn ^oopbaan met vaste hand alles 3-1^001' hem bepaalde. De wieler- ivereld volgens Saiz; het was hoor Zülle heilig. De ploegleider kakte, woog en bepaalde, de gacoureur volgde blindelings. *.3ralent had Zülle genoeg, zelf vertrouwen en inzicht niet. Hij 3( 8inoest worden gestuurd, keer op Srakeer. Maar een echte topper is /a,j)er definitie een eigenzinnig ^gtnan, die vroeg of laat het heft in ifigen handen neemt. Zülle heeft 3v£r lang over gedaan, dat lag niet 518alleen aan Saiz, maar ook aan 'olzijn eigen persoonlijkheid. c.Al vóór de Tour groeide het be- 2sef dat het de hoogste tijd werd ïo]pm zijn blik te verruimen. Toen 43'waren er die vervloekte valpar tijen. Daarna kwam de rust, de entust die de Zwitser gebruikte 39om knopen door te hakken. De Jenner gaf zijn jawoord aan Fes- rerjtina, aan Bruno Roussel, die van eezijn rijders meer inspraak, meer an;(mee)denken verlangt. pHet zou voor zijn ontwikkeling -uijeen goede zaak kunnen zijn. De aHZülle die gisteren voor de twee- °3de opeenvolgende keer de Vuel- jit;' ta won, was in elk geval alvast :eïeen andere Zülle dan die van vo- rig jaar inde Ronde van Spanje. Alex Zülle (midden) wordt op het erepodium geflankeerd door Fernando Escartin (rechts) en Laurent Dufaux, de afgelopen weken zijn be langrijkste concurrenten. foto Denis Doyle/AP In 1996 was hij vooral nerveus en moest hij zich verzekeren van allerlei hand en spandiensten van derden (Rominger). Nu za gen de volgers een renner die meer rust en zelfvertrouwen uitstraalde. Naast het erepodium in Madrid keek Bruno Roussel daarom gis teren niet zozeer naar zijn kop man Laurent Dufaux, die als derde werd gehuldigd, maar vooral naar de winnaar. Ook hij zal zich hebben afgevraagd hoe Zülle de lange periode vol te genslagen zou verwerken. De van onze sportredactie MÜNCHEN - Pete Sampras was al rijk. Hij verdiende alleen op de tennisbaan al bijna 60 miljoen gulden. Maar voor vier miljoen in vier partijtjes in vier dagen stak hij toch wel even met de Concorde de oce aan óver. Sampras werd gisteren na 1990 voor de tweede keer winnaar van de Grand Slam Cup. Hij versloeg Pat Rafter in een eenzij dige finale van 98 minuten in drie sets, 6-2 6-4 7-5. Met zijn overwinning bracht de 26-jarige Amerikaan zijn verdiensten in München in zes Grand Slam Cups op 14,8 miljoen gulden, iets minder dan een kwart van het totale prijzengeld in zijn 10-jarige loopbaan. „Ik speelde sterk", zei hij na zijn overtui gende zege op Rafter in de op een na kort ste finale sinds de oprichting van de Cup zeven jaar geleden. Rafter, de 24-jarige winnaar van de US Open, had de marathon tegen Korda in de benen. Die halve finale van 4 uur en 14 mi nuten groeide uit tot de thriller van het toernooi. Korda verspeelde in de vierde set drie matchpunten en wiste er in de rij f- de drie uit voordat de Queenslander toe sloeg, 7-5 3-6 6-7 7-6 9-7. Sampras overleefde tegen Rusedski 37 aces, 3-6 7-6 7-6 6-2. Tegen Rafter speelde Sampras constant op een hoog peil. „Pete was gewoon te goed'', herhaalde de Au straliër, „zoals hij al vaker te goed voor mij was." De nummer drie van de wereld won de eerste ontmoeting in Indianapolis 19 93 ma ar verloor in München voor de ze- vende opeenvolgende keer. RTR/ANP miljoeneninvestering van Festi- na had gemakkelijk op een flop kunnen uitdraaien. Maar met de tweede eindzege in de Vuelta op zak lijkt het erop dat Roussel straks een andere Zülle tegemoet kan zien. In hoofd en benen. In de Tour van volgend jaar kan hij tegenover het blok Ullrich-Riis het koppel Virenque-Zülle zetten. Manoio Saiz blijft ondertussen met gemengde gevoelens achter. Hoe moet hij het verlies van Zül le opvangen? Laurent Jalabert is altijd goed voor mooie over winningen, ook in de Vuelta pikte hij weer twee dagprijzen en de puntentrui mee. Maar als het om het klassement gaat, blijkt keer op keer dat de Frans man wordt geplaagd door van die mysterieuze inzinkingen. Ook die andere grote Spaanse ploegbaas, Jose Miguel Eche- varri, heeft sinds de Vuelta veel stof tot nadenken. Jiminez ver raste hem met de bergtrui, maar kopman Olano stapte ziek uit de Vuelta. Bovendien heeft Santia go Blanco laten weten Banesto ondanks een tweejarig contract te verlaten. Blanco gaat door voor het grootste Spaanse talent van dit moment. Echevarri wil de met hem dezelfde geleidelij ke, succesvolle weg volgen als hij met Miguel Indurain heeft gedaan, maar Blanco wil zijn conrtact afkopen en voor het snelle geld kiezen. Echevarri sprak in dat verband over maf fiapraktijken, kondigde zelfs even zijn afscheid van de wie lersport aan en verliet de Vuelta Nederland Voor Nederland bracht de Vuel ta drie mooie dagprijzen. Bart Voskamp verhoogde in Cordoba (achtste etappe) de feestvreugde bij TVM, dat met Michaelsen al de eerste rit had gewonnen en zelfs een paar dagen de leiders trui had mogen verdedigen. Le on van Bon was het stralende lichtpunt bij de Rabobank, waar Luttenberger ziek uitviel en Jonker andermaal faalde. Van Bon reed een bijzonder strijdlustige Ronde van Spanje en zag dat in de achttiende rit beloond. Gisteren volgde Max van Heeswijk zijn voorbeeld. In de slotkilometer bleef hij net buiten de greep van de sprinters Svorada en Wüst, die elk drie massale aankomsten wonnen. van onze sportredactie DEN BOSCH - De obstakels waren vooraf al uit de weg ge ruimd. De uitzondering heette zaterdag bij de Nederlandse kampioenschappen in Den Bosch Francoise Harteveld. In tegenstelling tot veel collega- tjes had de judoka van Maho- rokan uit Maassluis deelname verkozen boven een dagje thuiszitten. „Ik wilde toch we ten hoe het met mijn vorm was gesteld." Harteveld behaalde in sporthal De Maaspoort de Nederlandse titel in de klasse boven 63 kilo. Het was een prestatie met nau welijks glans, want de concur rentie liet het massaal afweten. Ruim anderhalve week voor de wereldkampioenschappen in Parijs wilden vooral de kern ploegleden niet het risico van een blessure lopen. Zodat Harteveld als enige WK-deel- neemster ver boven de rest van het gedevalueerde veld uitstak „Natuurlijk kun je zo op het laatste moment een blessure krijgen. Dat heb ik maar voor lief genomen. We hebben de he le zomer hard getraind. Juist nu, zo vlak voor de WK, was het voor mij belangrijk enkele wedstrijden te draaien." De zwaargewicht, die in mei met de tweede plaats in de overall-klasse op Europees ni veau doorbrak, voldeed in Den Bosch aan de verwachtingen. Ze klopte in de eindstrijd Anita van Zeijl met een ippon. Bij de vrouwen in de klasse tot 63 kilo ging de winst naar Kyra Ger- ritsjans. Zij won van Nicky Boontje. Bij de mannen tot 81 kilo won Patrick van Loon op beslissing het saaie duel met Patrick Klas. Verrassend was zaterdag voor al de strijd bij de zwaarste mannen (boven 81 kilo). Zo sneuvelde Ben Sonnemans, Europees kampioen in de klas se tot 95 kilo, in de eerste ronde door toedoen van Roy Poels. De Haarlemmer, bij terugkomst van vakantie 10 kilo boven het streefgewicht, had vooraf toch al op twee gedachten gehinkt. Met het oog op de WK was hij nog volop aan het afvallen. Sonnemans moet in ruim een week nog zo'n drie kilo kwijt raken. Zulke zorgen kent zwaargewicht Dennis van der Maarten Arens viert zijn overwinning op favoriet Dennis van der Geest. foto Hans Steïnmeier/ANP Geest in elk geval niet. De ge- tend, ging wel tegen clubge- boven 81 kilo. De ruim 30 kilo schouderworp (ippon), voor doodverfde favoriet van noot Maarten Arens onderuit lichtere Arens zorgde met zijn een verrassing van de eerste or- Kenamju, circa 114 kilo me- in de eindstrijd van de klasse specialiteit, de geknielde de.GPD -erdoor Jaap Kiers 13 °kÏLIN - Ln het goklokaal Chance, -iJ>p zo'n 200 meter van sporthal Novesta in Zlin, was gisteren 3,8 jnaal de inzet te verdienen voor ïihen die vertrouwen hadden in -3en zege van het Nederlands ^volleybalteam op Rusland. reii /oweinigen zullen voor die verlei ding zijn bezweken. Zij die zich riwp zaterdag oriënteerden en Ne derland het onderspit zagen delven tegen Bulgarije al heie baai niet. Geld inzetten op het ."^Nederlands team is op dit mo- 3£pent een vorm van financieel 1 Jnasochisme. Een week na de """lok al aarzelend afgedwongen o walificatie voor het WK'98 ."'lijkt de ploeg van Goedkoop het ioor totaal bijster. uropees kampioen één week mogen de Neder landse volleybalsters zich Euro pees kampioen noemen. Geen |a^econde langer, dat is na het eer- te ;«te weekeinde van het EK in sojTsjechië al vrijwel zeker. Niet 'pat de kansen op prolongatie 8 fan de titel vooraf hoog werden geacht, maar een plaats in de halve finales leek ook bonds coach Bert Goedkoop vooraf een realistische inschatting. Zaterdag werd die prognose door het veel betere Bulgaarse team al aan snippers geslagen (0-3). Gisteren deed Rusland wat iedereen verwachtte. Even eens 0-3Het fysieke geweld van de Russinnen - in 1995 nog ver rassend in de halve finale van het EK geklopt door Nederland - was dusdanig indrukwekkend dat het uitgesloten lijkt dat Ne derland de achterstand binnen nu en drie jaar inloopt. Pas dan namelijk wenst Goedkoop te worden afgerekend op de koers die hij is ingeslagen. Goedkoop ondertussen legt de schuld van in elk geval een deel van de problemen ouderwets bij de boodschappers ervan. In be perkte kring beklaagde hij zich zaterdag over gebrek aan erva ring van een aantal verslagge vers in Zlin. Manager Johan van der Haar kondigde gisteren plotseling een informele persconferentie met alle speelsters aan op dins dag, de rustdag. Na enig door wagen bleek wat erachter zat. „Het gepraat met speelsters voor en na wedstrijden zorgt maar voor onrust. Daar willen we een eind aan maken", aldus Van der Haai-. De bondscoach wijst ook met de beschuldigen de vinger naar spelersmakelaar Hans Koster met wie hij al een aantal jaren op voet van oorlog leeft. Debacle Na het debacle van zaterdag te gen Bulgarije belegde Goed koop in allerijl een diepgravend overleg met zijn speelsters. „We hebben afgesproken dat we ons niet meer laten afleiden door bijzaken", stelde de bondscoach gisteren. Inderdaad straalde Nederland tegen Rusland, in elk geval in de eerste twee sets, iets méér uit dan een dag eerder. Zowaar een vleug van spelvreugde. Te laat waarschijnlijk om het toernooi te redden. De inleg bij goklokaal Chance op het Nederlands team dat vandaag Polen treft zal er nau welijks door stijgen. GPD van onze sportredactie ZEIST - De clubs uit het betaalde voetbal hebben ermee ingestemd om serieus aan de slag te gaan met de uitkomsten van het onlangs afgeronde 'strategisch bedrijfstakonderzoek'. De formele goedkeuring, die vlot zijn beslag kreeg, had zater dag plaats tijdens een besloten algemene verga dering in Zeist. Twee commissies gaan aan het werk, een techni sche en een organisatorische en de duur van het proces loopt tot 1 juli 1999. Voor de discussies over het versterken van de posi tie van Nederland in de snel veranderende voet balwereld, dienen de conclusies van het onder zoek als uitgangspunt. Wie niet sterk is, geen geld heeft, moet inventief zijn; dat is de leidraad. Vorige maand was het rapport al aan vertegen woordigers van clubs en belangenorganisaties ge presenteerd. De belangrijkste aanbeveling was het verstevigen van de positie van de bedrijfstak via een betere bedrijfsvoering en een dynamischer opzet van de competitie. Het onderschreven Strategisch Bedrijfstak On derzoek Betaald Voetbal had in het voorjaar plaats en was een uitvloeisel van het beleidsplan betaald voetbal 1996-1999. De opdracht werd verstrekt aan en uitgevoerd door de bureau's Kre kel van der Woerd Wouterse (KWW) uit Rotter dam en Signicom uit Amsterdam. De één, KWW, als specialist in strategiebepaling. De ander, Sig nicom, in consumentenonderzoek. Doel was clubs, spelers, coaches en scheidsrechters in het betaalde voetbal inzichten en aangrijpingspun ten aan te dragen voor commerciële ontwikkelin gen en toekomstig beleid. Op uitgebreide schaal werden alle 36 Nederlandse profclubs doorge licht. Ook bij 13 topclubs in het buitenland gingen de onderzoekers te rade, onder meer bij Ander- lecht, Club Brugge, Bayern München, Manchester United, Arsenal, AC Milan en Juventus. Het was het grootste wetenschappelijk onderzoek in haar soort ooit in Europa verricht. Waarnemend voorzitter van de sectie betaald voetbal, mr. Henk Kesler. deelde zaterdag na de vergadering mee dat het betaald voetbal de ko mende maanden, serieuzer dan tot voor kort het geval was, op zoek gaat naar een nieuwe voorzit ter. Vele kandidaten zijn reeds benaderd, weini gen bleken echter geïnteresseerd in de zetel, die sinds het aftreden van het college-Staatsen, op 6 december vorig jaar, vacant is. Staatsen en con sorten gingen heen na het échec met de commerci ële zender Sport7. GPD SOUTHAMPTON - Het jacht Innovation Kvaemer van de jonge Noor Kunt Frostaad gaat na een week aan de leiding in de Whitbreadrace. De boten hebben de afgelopen dagen op de Atlantische Oceaan richting Kaapstad een woelige zee moe ten trotseren. De schippers hebben moeite om op koers te blij ven. Op de tweede plaats vaart de Merit Cup van de Nieuw- Zeelander Grant Dalton. De EF Language met de Amerikaan Paul Cayard ligt op de derde plek. Aan kop van de race wisse len de posities regelmatig. De Brunei Sunergy van Hans Bous- cholte vaart op de negende positie. De achterstand op de In novation Kvaerner is ruim 290 zeemijl. ANP TILBURG - De twee grote favorieten voor de eindzege in het Fontys-schaaktoernooi maken voorlopig ook de dienst uit in het Tilburgse ondernemingshuis. Zowel Gary Kasparov als Vladimir Kramnik wonnen hun eerste twee partijen en staan daarmee gezamenlijk op kop. Tijdens de ronde lijken de twee grootmeesters ook voornamelijk oog te hebben voor eikaars verrichtingen, de andere partijen volgen zij slechts zijdelings. Pas in de tiende en voorlaatste ronde staat het titanenduel tussen de nummers een en twee van de wereld op het program ma. Kasparov speelt dan met wit. ANP VALDERRAMA - Juan Antonio Samaranch heeft de Ryder Cup in Valderrama aangegrepen om een aanzet te doen naar golf op de Olympische Spelen. De voorzitter van het IOC sprak in het weekeinde met vertegenwoordigers van de grote organisaties in de wereld van het professionale golf. „De ge sprekken waren zonder uitzondert ng zeer positiefverklaar de Samaranch later, „maar ik verwacht golf niet eerder dan in 2004 in Athene op het programma van de Olvmpische Spe len." ANP SENTUL - Het wereldkampioenschap wegrace in de 250 cc- klasse wordt in de laatste race van het seizoen beslist. Zondag 5 oktober, in de Grote Prijs van Australië, zijn er drie kans hebbers. Ralf Waldmann had gisteren de strijd kunnen beslis sen. De motor van de Duitser liet het in Indonesië afweten. De zevende plaats was zijn één na slechtste klassering van het jaar. Titelverdediger Max Biaggi greep gisterenzijn kans. Zijn overwinning bracht hem terug aan de leiding. SID/RTR SOLOTHURN - De Zwitser Osakr Camenzind heeft gisteren de GP Wilhelm Teil gewonnen. De leiderstrui van de renner uit de Mapei-ploeg kwam in de laatste etappe van Affoltern naar Solothurn over 152 kilometer niet in gevaar. De slotetap pe werd een prooi voor de Italiaan Fiqueras voor de Zwitsers Aebersold en Zberg. Pieter Vries was de beste Nederlander (26e). ANP BERLIJN - De Keniaan Elijah Lagat heeft gisteren de mara thon in Berlijn gewonnen. Zijn tijd van 2.07.41 was de beste van 1997. De Portugees Domingos Castro had op 20 april in Rotterdam de afstand van 42 kilometer en 195 meter tien se conden minder snel gelopen. De prestatie van Lagat heeft tot gevolg dat de atleet, die zondag 2 november de marathon van Amsterdam wint, sneller zal moeten lopen om in aanmerking te komen voor de bonus van een miljoen gulden. Die is name lijk uitgeloofd voor het verbeteren van de beste jaarprestatie. ANP Basketbal Vrouwen. Eerste divisie: Idétrading-Fil- tech Five 44-69; Vlissingen-Dunalos 67- 54; DAS Delft-Cady'73 44-66; Binnen land-Jumpers 55-62. Eerste klasse: Ma rathon 2-Smokkelhoek 30-37. Mannen. Tweede klasse: Marathon-Oostburg 41- 50. Meisjesjunioren. Eredivisie: BV Lely- Prisma College 30-70; Vlissingen-Akri- des 41-61, Shooters-Hoofddorp 63-55; Eastwood Tigers-Leiderdorp 57-46; Den Helder-ATCjTwente 62-50. Jongensjuni oren. Eerste klasse: BV Souburg-Smok- kelhoek 57-41Souburg 2-Volharding 43- 11. Biljarten H, Meester-P. Schunselaar 1-1, 4 J Slin gerland-A. Kammearat 1-1, 5 F. Ong- P.Nieuwenhuijzen 2-0,6 H. van Winkel-J. de Jonge 0-2, 7 B. Messemaker-G. Krij ger 2-0, 8 W. Kleijn-R. Filius 1-1,9 A. van Beelen-F. Blaas 1-1,10 J. van Duijvenbo- de-J. Moens 1-1. Rijsoord-Charlois 10-10, Alblasserdam- Den Haag 5-15, Schiedam 2-Constant 7- 13. VDV Vlaardingen-DID Zoetermeer 13-7. Stand: 1 DenHaagenLeidsDamge- nootshap 4 26-14, 3 Constant 4 24-16, 4 Charlois 3 22-18. 5 RDG/DIO 2 2 24-16. 6 VDV Vlaardingen 221-19,7 Rijsoord 220- 20, 8 DID Zoetermeer 2 18-22, 9 PWG 's- Gravenpolder 2 1 13-27, 10 Middelburg en Schiedam 20 16-24,12 Alblasserdam 0 14-26. Competitie driebanden, eredivisie. Party Service Ockenburgh - Thebo Speelauto maten 8-0 (Forthomme - Claessen 50- 44/40, Spoormans - Pijl 50-41/38, Tijs- sens - Peters 50-41/43, Schumann - Tho- ma 50-39/47). Tegelhal Zuid - Geveke Verlichting 4-4, Horecabon/Hof - JC Keu kens 6-2, Strauss Biljarts - Poppeliers 1 -7, Arpa Shipping - Minkels Products 4-4, ProCall Professionals - Jersey Eclair 4-4 Stand: 1Minkels Products 6-10,2. Hore cabon/Hof 6-9, 3. Arpa Shipping 6-8, 4. Poppeliers 6-7,5. ProCall Profs 6-7,6. Oc kenburgh 6-6, 7. Tegelhal Zuid 6-6. 8. Strauss Biljarts 6-5, 9. Jersey Eclair 6-4, 10. JC Keukens 6-4,11. Thebo Speelauto maten 6-3,12. Geveke Verlichting 6-3. Middelburg. Distr.kamp. 5e kl.libre Stand na 4 ronden: 1. E. Bakker, Avon tuur 8-1.22-9, 2. P. Westdorp, HBC 6-1.34- 9, 3. J. Theune, BVM 6-1.00-5, 4. F. Hil- gersom, 't Raedthuys 4-1.04-5, 5. F. den Heier, Avontuur 2-0.96-7,6. P. Schuit, VE- GABV 2-0.885-7, 7. M. Mijnsbergen, Avontuur 2-0.88-7, 8. C. Peter. VEGABV 2-0.81-7. Boksen Thai-boksgala. Vlissingen. Nieuwelin gen. Camel-Ali, Camel wint op punten. Mohammed-Osman, partij onbeslist. Sommeijer-Begraert, opgave Sommeij- er. Rogoet-Marfelle, Roguet wintop pun ten. Stefan-Raymond Sellent, knock-out door Sellent. Geerinck-Van Veen, Geerinck winnaar door inverventie. Van Gastel-Sandy Salient, Salient wint door interventie scheidsrechter. Hendrikse- Stefan, Hendrikse wint op punten. A- klasse: Uit den Boogaercj-Moezib, partij onbeslist. Van Wezel-El Jattari, opgave El Jattari. Vargas-Tijarti, Vargas wint door technische knock-out. Dammen Nationale clubcompetitie. Eerste klasse A: RDG/DIO-PWG 's-Gravenpolder 13-7. Gedetailleerd: 1 E. Bronstring-J. Veer- hoek 2-0,2 T. Bruijns-A. Kousemaker 2-0, 3 J. Lo-A-Foe-D. Kasse 1-1,4 F. Ivens-W Wiskerke 2-0,5 E. Holstvoogd-C. Rijk 1 -1 6H. Scholten-M. Walraven 1-1,7 M. Hoo- gakker-A. van den Berge 0-2,8 L. Roosen- daal-R. Dusebout 2-0, 9 P. Jeneson-J. Louwerse 1-1,10 K.Toet-E. Hamers 1-1. RDC Rijnsburg-PSV Dammen 8-12, DDV Dordrecht-Meurs/DEZ Culemborg 9-11, IDV Heijmans Exlcelsior 12-8, Schiedam- Damlust 11-9, Heemstede-IJmuiden é- 14. Stand: 1 PSV Dammen 4 28-12, 2 RDG/DIO 4 26-14,3 IDV en Meurs Culem- borg/DEZ 4 23-17, 5 IJmuiden 3 24-16, 6 Schiedam 3 21-19,7 RDC Rijnsburg 1 18- 22, 8 PWG 's-Gravenpolder 1 17-23, 9 Damlust 0 18-22, 1- DW Dordrecht en Heijmans Excelsior 0 16-24,12 Heemste de 0 10-30. Tweede klasse C: RDG/DIO 2-PWG 's- Gravenpolder 2 17-3 Gedetailleerd: 1 F. van de Velde-W. Koppejan 1-1, 2 H. Si- mons-N. de Winter 2-0, 3 P. Scheeres-A. Mol 2-0,4 R. Langbroek-J.van der Hart 2- 0, 5 H. Jacobsen-J. van der Hart 2-0,6 M. Pershad-J. Baayens 2-0,7 D. den Ouden- C. Jacobusse 1-1, 8 J. Veenstra-L. Adri- aanse 2-0,9 J. Mondt-J.de Jonge 1-1,10 H, Jagram-M. van der Plasse 2-0. Leids Damgenootschap-Middelburg 13-7. Ge detailleerd: 1 H. Tangelder-C. de Jonge 2-0,2 A. van de Kwartel-C. de Wolf 2-0,3 Golf Valderrama. Ryder Cup. Europa - Ver enigde Staten 14 1/2 - 13 1/2 Tweede serie fourballs: Montgomerie/Clarke ver slaan Love/Couples 1 hole, Woosnam/B- jörn verslaan Leonard/Faxon 2 en 1, Fal- do/Westwood verslaan Woods/O'Meara 2 en I.OIazabal/Garrido gelijk tegen Leh- man/Mickelson. Tweede serie fourso mes: Montgomerie/Langer verslaan Janzen/Furyk 1 hole, Faldo/Westwood verliezen van Hoch/Maggert 2 en 1, Par- nevik/Garrido gelijk tegen Leonard- /Woods, Olazabal/Rocca verslaan Lo- ve/Couples 5 en 4. Singles: Woosnam verliest van Couples 8 en 7, Langer ver slaat Faxon 2 en 1, Westwood verliest van Maggert 4 en 2, Garrido verliest van Lehman 7 en 6, Björn gelijk tegen Leo nard, Clarke verliest van Mickelson 2 en 1, Rocca verslaat Woods 4 en 2, Johans son verslaat Love 3 en 2, Olazabal ver liest van Janzen 1 hole, Parnevik verliest van O'Meara 5 en 4. Faldo verliest van Furyk 3 en 2, Montgomerie gelijk tegen Hoch. Handbal Mannen, veldcompetitie: HVSV-DWS 2 18-26, Saturnus 3-EMM 18-11. Zaal: Oe fenduel: Saturnus'72-EMM 25-19. De Blinkert-EMM 24-24, EMZ-EMM 21-23, Sittardia-EMM 25-19, EBHV-EMM 2 23- 26. Vrouwen, junioren' Hollandiaan- EMM (EMM niet opgekomen). Zaal (oe fen): EMM-Heerle 18-11,EMM-Heerle23- 16. Hockey Milton Keynes. WK mannen onder 21 jaar. Om zevende plaats: Nederland - Spanje 5-4(2-4) Vrouwen. Tweede klasse C: HOD-Weert 1-2, Best-Were Di 1-2, Meersen-HMHC3- 1, Tegelen-Goirle 1-0, Olympia-Horst 1- 4, Boxmeer-Blerick. Derde klasse D: Ze- venbergen-DDHC 1-0, Forcial-Hoekse Waard 1-1, Made-Etten Leur 3-5, Ouden- bosch-Barendrecht 3-2, Spijkenisse-L'r- berty 1-1, Vlissingen-Shot 2-4. Vierde klasse D: Middelburg-Pelikaan 2-4, Prin- senbeek-Gilze Rijen 2-0, Teteringen-HSD 6-1, Rapide-HCGO afg. Mannen. Tweede klasse C: Uden-Berkel Enschot 3-4, Geleen-HCAS 3-6, De Dom- mel-Concordia 2-2, Berlicum-Goirle 2-4, Eersel-Racing 0-4, Rapide-Blerick 1-1. Stand aan kop: Berkel Enschot 4-7, Ble- rick 4-6, Eersel 4-6, Rapide 4-5, Concordia 4-5. Derde klasse E: Liberty-Rosmalen 0- 2, Middelburg-Drunen 0-2, Oirschot-Et- ten Leur 3-2, Hilvarenbeek-Gilze Rijen 3- 1, Olympia-Zevenbergen 4-3, Pelikaan- Shot 1 -1Stand aan kop: Rosmalen 4-8, olympia 4-8, Librty 4-6, Pelikaan 4-5. Vierde klasse D: Teteringen-HSD 2-3, Mistral-Prinsenbeek 0-3, Vlissingen-For- cial 0-1, Oudenbosch vrij. Judo Den Bosch. NK alle categoriën Mannen. Boven 81 kg. Finale: Arens (Haarlem) - Van der Geest (Haarlem) ippon. Tot 81 kg. Finale: Van Loon (Tilburg) - Klas (Til burg) op beslissing Vrouwen. Boven 63 kg. Finale: Harteveld (Maassluis) Van Zeijl (Maassluis) ippon. Tot 63 kg. Finale: Gerritsjans (Hengelo) - Boontje (Culem borg) koka.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 15