Lange sluiers en lege magen PZC PZC Wittebroodsweken Jospin voorbij Ex-spionnen doen boekje open over strijd CIA en KGB feiten en meningen Religieus Taliban-leger heerst een jaar in Afghaanse hoofdstad Kaboel «J V Frans brilletje wordt straks ook vergoed dinsdag 23 september 1947 dinsdag 23 september 1997 door Anthony Shadid Neem hem de tulband af ont doe hem van zijn kra lensnoer en scheer zijn lange pe- per-en-zoutbaard af, en mullah Abbas zou zo doo/ kunnen gaan voor een Westerse politicus op verkiezingspad. „In de straten, op de markt en in de stad heerst vrede en veiligheid. Uw leven en uw huis zijn veilig." Abbas is een van de leiders van het religieuze Taliban-leger in Afghanistan, dat op 26 septem ber vorig jaar de hoofdstad Kaboel innam en daarmee tweederde deel van het land in handen kreeg. Nu pronken de Taliban vooral met de orde en het gezag die in het achterliggende jaar onder hun bezielende leiding in het land zijn gevestigd. Maar onder dat laagje vernis schuilt de vraag hoe die orde en netheid tot stand zijn gekomen. De Taliban wijzen erop dat de Afghanen nu met geld over straat kunnen lopen zonder bang te hoeven zijn voor dieven. Maar het probleem is dat de meeste Afghanen weinig geld hebben om veilig mee over straat te kunnen lopen. Het is voor velen elke dag weer de vraag of ze genoeg brood voor hun gezin kunnen kopen. De nood is zo hoog gestegen dat ook verkeersagenten op kruispun ten ongegeneerd hun hand op houden voor de passanten. „Waarom zou ik niet bedelen?", zegt een agent. „Ik heb honger." Stammenstrijd Op 26 september 1996 namen de Taliban Kaboel zonder slag of stoot in. De stad was verscheurd door een stammenstrijd tussen verscheidene facties. De Tali- ban-leiders beloofden de strij dende partijen te ontwapenen, de rust in de stad te laten weder keren en - het belangrijkste - hun strenge interpretatie van de islamitische wetten in te voeren. Dat houdt in dat vrouwen een lijfstraf krijgen als ze niet van top tot teen gehuld gaan in een burqa, een allesbedekkende sluier. Hoge hakken en cosmeti ca werden verboden. De meeste vrouwen mochten geen baan buiten de deur meer hebben.' Meer dan zeventig meisjesscho len werden opgedoekt. Mannen kregen onder bedreiging van De gevechten in het noorden van Afghanistan zijn in hevigheid toegenomen. lijf- of celstraffen het bevel een baard te kweken zoals de,pro feet Mohammed die ooit droeg. Bovendien was muziek niet lan ger toegestaan. Veel controle posten van de Taliban werden bij wijze van waarschuwing ge sierd met de fladderende inhoud van in "beslag genomen en uit el- kaa'r gehaalde cassettebandjes. Elke morgen vormen zich bij ziekenhuizen en scholen lange rijen van vrouwen die brandstof en bonen voor hun kroost ko men halen. De vrouwen zijn door de oorlog weduwe gewor den en mogen van het Taliban- bewind niet werken. De goede- ï'en worden verstrekt door hulp organisaties als CARE Interna tional. Alleen al het pratenmet een bui tenlander kan deze vrouwen op een afranseling komen te staan van jonge Taliban die langs de straten patrouilleren. De campagne tegen corruptie en misdaad bracht een schijn van rust over Kaboel, waar de inwo ners in de jaren daarvoor zo bang waren dat ze geen geld in huis durfden te bewaren en 's avonds de deur niet open wilden doen. President „In elke straat en op elke stoep zei iedereenmet een kalasjnikov dat hij de president was", zegt Abbas, een van de zeven leden van de nieuwe Taliban-gemeen- teraad van Kaboel. „Op dat mo ment beweerde iedereen dat hij de koning van Kaboel was." Van anarchie is dus geen sprake meer. Van armoede des te meer. Tweederde van Kaboel is onbe woonbaar en heeft de uiterlijke schijn van een archeologisch onderzoeksterrein. De bestbe- taalde banen worden aangebo- den door de hulporganisaties. Daar kun je met een dag puin ruimen in de straten vijftien pond meel verdienen. Meer dan de helft van de stad, die een mil joeninwoners heeft, is afhanke lijk van voedseluitreikingen. „Toen de Taliban kwamen, zei den ze dat ze voedsel zouden ge ven, dat ze werk zouden bieden, dat ze loon zouden betalen. Nu zeggen ze: vraag maar aan God", zegt een tapijtenverko per. In de moskeeën en op de radio gaan de Taliban niet in op de da gelijkse misere. Hun boodschap gaat over normen en waarden, niet over lege magen: „Steel niet. Pleeg geen overspel. Lijd het leven van een goede mos lim." Als de Taliban-leiders naar een foto Cees van der Laan/GPD oplossing van meer alledaagse problemen wordt gevraagd, dan zeggen ze dat er niets aan de economie kan worden gedaan zolang de oorlog in het noorden met een tegenstribbelende op positiealliantie, die eenderde deel van Afghanistan in handen heeft, nog niet is beslecht. In gevaar De gevechten in het noorden zijn in hevigheid toegenomen. Op maandag meldden interna tionale hulporganisaties dat buitenlanders de regio zijn ont vlucht en dat de veiligheid van de vijf miljoen inwoners van Noord-Afghanistan in gevaar is. Het Wereldvoedselprogram ma is beroofd van alles wat het daar had opgeslagen: 800 ton graan, 800 ton zaden en 27 au to's die het voedsel hadden moe ten verspreiden. De ene groep plunderaars berooft de andere groep plunderaars, zo om schreef Rupert Colville, woord voerder van de VN-vluchtelin- genorganisatie in Pakistan, de situatie in Noord-Afghanistan. D e Verenigde Naties en het Rode Kruis hebben hun medewerkers geëvacueerd. Dat gebeurde ge deeltelijk met legefhelikopters en na gecompliceerde voorbe reidingen, omdat het vliegveld van de grote Noord-Afghaansè stad Mazar-e-Sharif door de zware gevechten niet te gebrui ken was. De noordelijke tegenstanders van de Taliban bestaan voorna melijk uit etnische Oezbeken, Tadzjieken en sjiïtische mos lims. „Wanneer de oorlog voor bij is, kan er geld worden besteed aan onderwijs, gezond heidszorg en andere dingen", zegt Sher Mohammed Abbas Stanakzai, deTaliban-onder- minister van Buitenlandse Za ken. Gearresteerd De Taliban gebruiken de oorlog als argument voor de arrestatie vandeTadzjiekse, Oezbeekseen Hazara-minderheden in Kaboel. De Taliban bestaan voornamelijk uit Pashtuns, de .grootste etnische groepering. De afgelopen twee maanden zijn honderden leden van de et nische minderheden gearres teerd op verdenking van mede werking aan de oppositie. De meesten worden na enkele da gen weer vrijgelaten, niet zel den na een flink pak slaag. „Natuurlijk maak ik me zor gen", zegt eenrijsthandelaar die tot de Hazara-minderheid be hoort. „Elke dag arresteren ze mensen. Ze zeggen dat het voor de veiligheid gebeurt, maar dat is niet waar. Het gaat om wie ik ben." Stanakzai en andere Taliban- leiders houden vol dat alle maatregelen worden genomen om stapje voor stapje meer vei ligheid in Afghanistan te bren gen. Zonder de Taliban zou Ka boel weer ten prooi vallen aan chaos en anarchie. „We zijn er zeker van dat als we morgen uit Kaboel vertrekken, er mensen naar de stad zullen terugkeren die niet alleen muziek zullen draaien, maar Kaboel zullen plunderen. We zijn hier om hun die kans niet te geven." GPD door John Diamond De geheime ontmoetingen vonden plaats in bioscopen en op de bovenverdiepingen van de Londense dubbeldekkers. Een Britse verrader verklapte de KGB in de vroege Koude Oorlog de aanleg door de CIA van een tunnel naar Oost-Ber lijn voor het afluisteren van ge heim berichtenverkeer tussen Moskou en Oost-Berlijn. Een nieuw boek van twee Ame rikanen en een Rus die zelf bij de ontmoetingen in Londen be trokken was, laat zien dat Mos kou de informatie van de verra der zo belangrijk vond dat men niets aan de tunnel deed. In 'Battleground Berlin, the CIA vs. the KGB in the Cold War' onthullen insiders details van de strijd tussen de geheime diensten vanaf de Tweede We reldoorlog tot aan de bouw van de Berlijnse muur in 1961. David Murphy, een voormalige baas van de operatiebasis van de CIA in Berlijn; George Bailey, ex-directeur van de in de begin jaren door de CIA betaalde overheidszender Radio Liberty; en Sergei- Kondrasjev, een ge pensioneerde luitenant-gene raal van de KGB laten zien dat de Geallieerden van de oorlog al snel veranderden in vijanden. Het plan voor de tunnel was in 1952 bedacht door de Amerika nen om het gesloten bestuurs systeem van Oost-Duitsland te penetreren. Om het plan uit te voeren was de hulp van DDR- overlopers en -informanten cruciaal. Zo werden medewer kers van de DDR-posterijen bereid gevonden om beschrij vingen te geven van de commu nicatielijnen in de Sovjetsector. Verraderswerk Vanuit een legerradarstation in West-Berlijn groef een team naar de communicatiekabels in het oosten. De KGB wist echter al van het tunnelplan door het verraderswerk van de Britse ge heime dienstman George Blake. Blake gaf tijdens een ontmoe ting in 1954 de notulen van een ontmoeting tussen leden van de Britse en de Amerikaanse ge heime dienst waar de tunnel werd besproken aan Kondras jev, toen KGB-agent in Londen Kondrasjev stuurde die gege vens meteen naar Moskou. Om de identiteit van de belang rijke spionBlake niet te onthul len besloot men de tunnel onge moeid te laten. De CIA kreeg bijna een jaar lang de meest ge voelige informatie door het af tappenvan de kabels. Alhoewel vaak gezegd wordt dat de KGE opzettelijk valse informatie aan de CIA heeft geleverd, zeggen de auteurs dat zoiets door de om vang onmogelijk was. Teletikkerberichten „Honderdduizenden gesprek ken en vele duizenden meters van teletikkerberichten. Het is onmogelijk dat zij daar een des informatiecampagne van heb ben gemaakt zonder iedereen op de hoogte te brengen", aldus Murphy. „Dat zou immers de aandacht op Blake hebben ge vestigd." In 1961 kwam het CIA-kantooi in Berlijn via een Poolse overlo per te weten dat de tunnelope ratie al in het begin door Blake was verraden. Toch geldt de tunnel nog steeds als een van de grote successen. Maar zoals de auteurs toegeven, was de tunnel ingegeven door de relatief zwakke positie van waaruit de CIA de strijd met de KGB aan ging. De KGB had agenten in West-Duitsland en had de toe gang van westerlingen tot het oosten zeer beperkt. Agenten De CIA poogde natuurlijk op al le mogelijke manieren in Oost- Europa agenten te winnen. Zo werd een poging gedaan Sovjet- generaal Leonid Malinin te be naderen tijdens een receptie. „Malinin dronk drie watergla zen wodka en vijf waterglazen whiskey tijdens de conversa tie", zo schreef de CIA-agent. Er leek een direct verband te be staan tussen de hoeveelheid drank 'en de vrijheid waarmee Malinin diverse onderwerpen van belang besprak'. Malinin werd later veroordeeld wegens ongewenste contacten met het westen. Kondrasjev zei tijdens zijn werk aan het boeit geleerd te hebben dat 'de pene tratie van de CIA in ons midder veel verder ging dan ik had ge dacht'. AP door Ineke Inklaar Wie een weekendje Parijs doet en daar een leuk montuur ziet, kan straks zijn bril met glazen in Frankrijk aan schaffen en de rekening later bij zijn ziektekostenverzekeraar indienen. Die moet dan dokken. Dat mag als straks het Europese Hof besluit dat een patiënt bij behandeling of aanschaf van een medisch product in het buitenland niet meer vooraf toestemming hoeft te vragen aan zijn verzekeraar. Dat oordeel valt over een maand of drie. De advocaat-gene raal van het Europese Hof stelt namelijk naar aanleiding van klachten van twee Luxemburgse verzekerden, dat zo'n beper king in strijd is met de EU-regel voor het vrije verkeer van personen, goederen en diensten. De advocaat-generaal is niet zo maar iemand. In de regel neemt het Hof zijn oordelen over. Daarmee is een zogeheten precedent geschapen. „Daarna kan iedere patiënt die over de grens wil met de uit spraak wapperen en zich erop beroepen", aldus mr. G. Hamil ton. Hij is directie-adviseur van de zorgverzekeraars. Dat pa tiënten naar het buitenland uitwijken voor de aanschaf van hulpmiddelen, daar zitten de maatschappijen nog niet zo mee. „Een bril is een bril," Geen probleem Eenvoudige artsconsulten leveren ook geen probleem op. Dus kunnen mensen met een aandoening of ziekte die een specia list poliklinisch kan verhelpen makkelijk de.grens over De NederiandsePatiënten/ConsumentenFederatie verwacht Ook veel 'shoppers' onder de aanhangers van alternatieve ge neeskunde. „In Duitsland zijn klinieken die hehandelvormen bieden die er bij ons nietzijn. Van modderbaden tot natuurge neeswijzen", aldus directeur F. Dekkers. Hij denkt, dat er met name bij specialismen met lange wachttijden veel animo is. Wie in Nederland geholpen wil worden door een specialist, moet een flinke portie geduld hebben Bij ziekenhuizen staan zo'n 127.000 patiënten op een wachtlijst. Om te beginnen moeten de zieken maanden hun ziel in lijdzaamheid bezitten voordat ze een specialist hun klachten kunnen vertellen op de 'poli'. Vervolgens duurt het dan nog maanden tot ze geope reerd kunnen worden. Voor deze categorie zou het dus heel goed uitkomen, als ze zich in het buitenland zouden mogen laten behandelen. De wachtlijsten in onze buurlanden zijn over het algemeen kor ter. Maar de zorgverzekeraars beraden zich nog. Want in zo'n geval is het wel nodig, zo stélt de advocaat-generaal, dat eën verzekerde van tevoren toestemming vraagt. Dat moet nu al bij operaties in eigen landmaar dan is het meestal een forma liteit. Moeilijk Hamilton van de zorgverzekeraars verwacht echter niet, dat zijn achterban happig zalzijn om iedereen elders te laten ope reren Theoretisch heeft een patiënt er dus wel recht op, maai de maatschappijen zullen erg moeilijk doen. Nu wordt het al mondjesmaat vergoed. Alleen als iemand tij dens vakantie ziek wordt of als een persoon langer dan drie maanden moet wachten en hij daardoor in levensgevaar komt. „Principe is, dat een patiënt in zijn eigen land de zorg dient te genieten." Dat komt doordat elk land zijn eigen tarieven voor gezond heidszorg heeft, die worden vastgesteld in overleg tussen de sector, de verzekeraars en de overheid. Zo is een dagje zieken huis in Duitsland veel goedkoper dan bij ons. Oorzaak is, dat onze buren alleen de medische kosten doorbe rekenen. De overheid betaalt het gebouw. Gaat een Neder landse patiënt dus daar liggen, dan maakt hij 'misbruik' van. dit financieringssysteem. Hij betaalt daar immers geen belas ting, dus draagt hij niet bij aan de overheidskas en dus niet aan de 'gebouwsubsidie'. Hamilton gaat er daarom vanuit, dat instellingen over de grens niet happig zullen zijn Om grote stromen Nederlandse zieken op te nemen voor behandeling. GPD Nieuwe postzegel door Cees van Zweeden Voor een politicus, een ambt dat in Frankijk in lager aan zien staat dan dat van prostitu ee, doet Lionel Jospin het lang niet beroerd. Meer dan zestig procent van de Fransen zei bij de laatste opiniepeiling ver trouwen te hebben in de socia listische premier. Maar ter lin kerzijde zwelt de klaagzang aan, nu duidelijk is dat Jospin een aantal van zijn verkiezings beloftes niet kan nakomen. Jospin presideert over een kabi net van gematigde socialisten, milieuridders en oudgediende communisten, terwijl hij zijn buitenlands beleid moet delen met de rechtse president Chirac. Om ecologisten en communis ten te paaien, heeft Jospin hen een paar maanden lang hun pa- radepaardjes laten berijden, maar die tijd is nu voorbij. Dominique Voynet, leidster van de Franse groenen en minister van Milieu, mocht de snelle kweekreactor Superphénix sluiten en het omstreden Rijn- Rhöne-Kanaal afblazen. Maar genoeg was genoeg. De ontman teling van Superphénix alleen gaat twintig miljard francs (zo'n 7 miljard gulden) kosten. Met Voynet, wier partij in mei zeven parlementszetels ver overde, heeft Jospin een echte adder aan zijn borst gekoesterd. Antoine Waechter, een andere grote ecoloog in Frankrijk, duidde haar als 'een zeer agres sieve, slechtgehumeurde, lich telijk paranoïde, maar uiterst intelligente worstelaar'. Wat deze voormalige huisarts aan Jospin wil ontworstelen, is niet niets. Ze wil Frankrijks kerncentrales, die driekwart van de elektriciteit leveren, sluiten en de prijs van diesel dramatisch verhogen. En volgaarne zou ze als verklaard liefhebster van het stickie ook nog hasj en marihuana legalise ren, een plan waar president Chirac niet high van wordt. Jospin vroeg onlangs het elek triciteitsbedrijf EDF om de bouw van een nieuwe kerncen trale in de vallei van de Loire te heroverwegen, maar veel verder wil hij niet gaan. De prijs van diesel met bijna vijftig procent verhogen in een land waar vier van de üen auto's op deze brandstof rijdt, lijkt Jospin geen goed plan. Watermeloen Voynet heeft echter niet alleen op milieugebied pijlen op haar boog. Door Brice Lalonde, een eerdere milieuminister van de ecologisten, werd ze ooit verge leken met een watermeloen: De Franse minister-president Lionel Jospin is inmidels van een groot aantal bij de verkiezingen bele den principes afgestapt. groen van buiten, rood van bin nen. 'La Dominique' heeft na melijk niet alleen doorwrochte ideeën over het milieu, ze weet ook over alle overige dossiers mee te praten. Zo was Voynet uiterst verbolgen toen Jean-Pierre Chevènement, de minister van Binnenlandse Zaken, begin deze maand zijn immigratiebeleid uiteenzette. Jospin had tijdens zijn verkie zingscampagne beloofd dat hij de omstreden knevelwetten van de twee voorgaande rechtse ka binetten zou schrappen. Maar wat Chevènement nu deed, was slechts een wijziging. Jospin had zijn verkiezingbelofte ge schonden door de minister te steunen, aldus de groenen. Het probleem voor Jospin is dat hij is opgezadeld met een hele boel ministers van het type Do minique Voynet. Hij moet hen af en toe een kluif toewerpen om zijn kabinet staande te houden, maar als de kluiven al te vet zij n, loopt de economie averij op. Zo mocht Jean-Claude Gayssot, de communistische minister van Transport, begin deze maand de privatisering' van Air France afblazen. Voor Gayssot was daarmee de toekomst van Air France veilig gesteld, maar- zijn tegenstanders merkten op dat er buiten Frankrijk nog maar twee landen waren die weigerden hun nationale lucht vaartmaatschappij te privatise ren: Cuba enNoord-Korea. Tot die tegenstanders behoorde ook Dominique Strauss-Kahn, de minister van Financiën. 'DSK' was een politicus die vrij onbekend was toen hij begin dit jaar in het kielzog van Jospin plotseling kwam bovendrijven. Het enige dat de Fransen van hem wisten was dat hij ge trouwd was met Anne Sinclair, een mooie tv-journaliste wier populariteit omgekeerd evenre dig was met haar roklengte. Sinclair liet zich degraderen tot directeur van de tv-zender, TF1, opdat DSK wat meer voor het voetlicht kon treden. Onweer Met name is DSK er in geslaagd om Jospin ertoe te verleiden zijn conversatieve economische dogma's te volgen. DSK verloor de slag om Air France, dat hij wel wilde privatiseren, maar- won die om France Télécom. Hoewel Jospin tijdens zijn ver kiezingscampagne had gezegd dat ook het telefoonbedrijf in staatshanden zou blijven, wist foto Eric Gaillard/RTR de minister van Financiën hem op ander gedachten te brengen. Tot grote woede van de commu nisten zal de staat nu twintig procent van de aandelen van France Télécom verkopen. Strauss-Kahn is waarschijnlijk ook de man achter een andere ommezwaai van het kabinet. Jospin had voor de verkiezingen een verkorting van de werk week tot 35 uur beloofd met be houd van salaris. Maar onlangs omschreef hij dat ineens als een 'anti-economische slogan'. De werkgevers, voor wie de 35- urige werkweek een kostenstij ging van elf procent had bete kend, reageerden opgelucht. Werkgeversleider Jean Gandois gewaagde van 'een klein hoekje blauwe lucht' boven het desa streuze economische land schap, maar bij de vakbonden was het onweer losgebarsten. „Lionel Jospin is bezig onze hoop de bodem in te slaan", ful mineerde Marc Blondel van Force Ouvrière. En de bond CFTC sprak: „Jospin schijnt zich al aan de werkgevers te hebben overgegeven, nog voor dat hij het gevecht is begonnen. Probleem is dat Jospins eigen communistische ministers het daarmee eens zijn. GPD De serie postzegels van 1, 2 en 4 cent is uitgebreid met een oranje zegel van 2,5 cent. Deze is net als de andere zegels ont- worpen door J. van Krimpen. De oranje zegel is vooral be doeld om bij te frankeren Minder brood Minister Mansholt heeft via de radio aangekondigd dat de rantsoenen voor brood, melk en kaas worden verlaagd. Als reden noemde hij het wereld- tekort aan graan en dè ongun stige weersomstandigheden in eigen land. Door de strenge winter en de droge zomer is een kwart van de oogst mislukt. Daarnaast is er vanwege de droogte een gebrek aan gras, waardoor1 de melkproductie terugloopt. Willem Ruys De Willem Ruys, die binnen kort de Vlissingse werf de Schelde verlaat om proefvaar ten te maken, is op het laatst nog voorzien van een an ti-mij - nenkabel. Deze moet het schip beveiligen tegen het gevaar van magnetische mijnen. Redder beloond P. Zweemer is door de Britse autoriteiten bedankt voor zijn moed. De Bevelander redde in april voor de kust van Borssele twee opvarenden van het zin kende schip The Vice Roy. Bur gemeester Bax reikte hem namens de Britse consul-gene raal een beloning uit. Uitgever: W. F. de Pagter Hoofdredactie: A. L. Oosthoek M. van Zuilen (adjunct) Centrale redactie: Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, Tel. (0118) 484000; Redactïefax: (0118) 470102. 's avonds op zondag t/m vrijdag: vanaf 19.00 uur. in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Vlissingen: Oostsouburgseweg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Tel. (0118) 484000. Middelburg: Markt 51 4331 LK Middelburg. Tel (0118)681000. Goes: Voorstad 22, 4461 KN Goes. Tel. (0113) 273000. Terneuzen: Axelsestraat 16, 4537 AK Terneuzen. Tel. (0115) 694457. Axel: Nassaustraat 15, 4571 BK. Axel. Tel, (0115) 568000. Zierikzee: Oude Haven 41 4301 JK Zierikzee Tel. (0111) 415380. Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8 00 tot 17.00 uur. Openingstijd Middelburg van 08.00 tot 16.30 uur. Openingstijd Zierikzee 8 30-17.00 uur. Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur. Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; zaterdags tot 14.00 uur op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22,00 uur: Tel. (0118) 484000. Fax(0118)470100. Abonnementsprijzen: per kwartaal 92,85, franco per post 122,00; per maand 34,00 per jaar 356,50, franco per post 471,50 bij automatische afschrijving per termijn 1,50 korting losse nummers maandag t/m vrijdag 1,75, zaterdag 2,50 p.st. (alle bedragen inclusief 6 pet. btw). Postrek.nr.: 3754316 t.n.v. PZC ab.rek. Vlissingen. Advertentietarieven: 180 cent per mm; minimumprijs per advertentie 27,-; ingezonden mededelingen 2,5 x tarief. Voor brieven bureau van dit blad 7,- meer. Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 17,5 pet. btw). Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B. V. Vlissingen Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV Wegener Arcade NV

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 2