Avanti en BC Zeeland op dreef Titelkandidaat Souburg in de fout PZC Stormvogel troeft Scheldestroom af Open Belgische zeiltitel voor Salty Dog sport Promovendus Sinar verrast bij ouverture badmintoncompetitie Alberda en De Kort sterk Hendriksen aast op snelle rentree uitslagen V agenda dinsdag 23 september 1997 sbw 20 door Danny Mol BERGEN OP ZOOM - Derde divisionist BC Zeeland is de opening van het badrfiintonsei- zoen goed doorgekomen. De Goese fusieelub versloeg Flying Shuttle in Bergen op Zoom een voudig met 6-2. Flying Shuttle'57 - BC Zeeland 2-6: Leon «an Ooyen zette BC Zeeland op het goede spoor door een zege op Anton Veraart, waarna Ron Siebenlist Leon Geers in drie games versloeg. Ellis Fredriksz scoorde voor Flying Shuttle tegen. Ze was slagvaster dan Liselotte de Meester, die veel shuttles buiten de lijnen zag belanden. Silvie Romeynsen pakte voor BC Zee land de draad weer op. Ze klop te de jonge Yordi Lancel. Het mannendubbel tussen Veraart- /Jack Nuyten en het BCZ-duo Van Ooyen/Danny Mol kende een vreemd verloop. In de eerste game waren de Zeeuwen opper machtig, maar in de tweede game waren de rollen omge draaid. De Flying-spelers na men een 14-8 voorsprong. De derde game leek een kwestie van tijd. Toch knokte Van Ooyen- /Mol zich terug en won met 14-17. Ook het vrouwendubbel kende een soortgelijk verloop. De Meester/Romevnsen won de eerste game simpel, maar moest in de tweede diep gaan. Nuyten- /Fredriksz scoorde voor Flying nog tegen door in drie games te winnen van Mol/Romeynsen. Het laatste punt ging naar Sie- benlist/De Meester, dat Geer- s/Lancel versloeg. Velo 4 - BC Zeeland 2 4-4: De start van BCZ verliep niet best, na het wegvallen van Jurrtaan Saanen keek het na vier enkel- partijen tegen een 3-1 achter stand. Alleen Pamela Visser kon voor Zeeland tegenscoren. Het dubbel Ad Verzuil/Leon Vis was vervolgens te sterk voor Ronald Copal/ Rinaldo Niemantsver- driet: 4-1. BCZ kwam sterk te rug, met zeges in de drie slotpar- tijen. Avanti - Flying Shuttle 2 7-1: Een betere start had Avanti zich niet kunnen wensen, hoewel de start bleekjes was. Bas Codée boog in drie games het hoofd tegen Geert Jansen. De achter stand was van korte duur. Pa trick Caljouw, Mariëlle Ridde- rikhoff en Jolanda Markx bouwden aan een voorsprong wendubbel Markx/Maralde der Maas kon spreken van een veerde Sinar, hoewel ook de van 3-1. Avanti vervolgde met Louws. Ook de laatste twee par- geslaagde start. Middelburgers tegen een ach- zeges door het mannendubbel tijen gingen naar de thuisclub, Sinar - Velo 5 7-1: Een verras- terstand aankeken. Fernand Codée/Caljouw en het vrou- waardoor trainer William van sende start van het gepromo- Bachet, gekomen van BC Zee- Frans Koopman (links) en André Verloo in actie tijdens hun dubbelpartij tegen Asterix. Het koppel van Zierikzee kwam er, net als hun ploeggenoten, niet aan te pas. De Schouwse badmintonclub verloor met 8-0. foto Pieter Honhoff doorCorné Bogaard VLISSINGEN - De eerste ronde van de Zeeuwse hoofdklasse schaken heeft één ding duidelijk gemaakt: de titelaspi- raties van Souburg kunnen voorlopig in de koelkast gezet worden. Concurrent HWP 3 kwam wel tot winst. Souburg 1-SVWZV 1 3-5: Sou burg ziet zichzelf als titelkandi daat, maar in de eerste ronde bleek echter dat het team zich zelf ernstig overschat heeft. Teamleider Paul van Dijke ver loor in zeer korte tijd van Koen Leenhouts en ook Rogier van Gemert kon al spoedig de vlag strijken tegen Mike Verkimpe. De Souburgers Marco Dieleman en Collin Boelhouwer wonnen wel, van respectievelijk Chris Lanckriet en Bart de Vogelaere. Gedetailleerd: M. Dieleman - C. Lanckriet 1-0; C. Boogaard - O. vd Sloot 0-1; R. van Gemert - M Verk impe 0-1; C. Boelhouwer - B. de Vogelaere 1-0; R Uytdewilligen - T. Riemens rem., P van Dijke - K. Leenhouts 0-1; E. van Boven - V. Leenhouts 0-1; M. Toetenel - J. de Meesier rem. Het Witte Paard 3 - De Zwarte Dame 6,5-1,5: Het Kruiningse team werd met grote cijfers te rug gewezen. De enige, die voor de DZD-ers tot winst kwam, was Michel Montenegro, die Ro bert van Waterschoot aftroefde. Verder eindigde slechts de partij Verbruggen - Van Noppen in re mise. Gedetailleerd: P. Bekaert - P. vd Borgt 1-0, F. Tack-J.K Tolhoek 1-0; H. de Ridder - W. van Stel 1-0; A den Hamer - J. Koster van Groos 1-0; R. van Waterschoot - M. Montenegro 0- 1; J. Maas - W Krijnsen 1-0; T. Lam mens - H. Tjoelker 1-0; H. Verbrug gen - D. van Noppen rem. Souburg 2 - Landau 12,5-5,5: In de match tegen het Axelse Lan dau zakte Souburg 2 door het ijs. Bas Rouw ging onderuit te gen Peter Kalisvaart, Roeland Alders en Jeroen Hekhuis wis ten Wim Sinke en Theo de Put ter niet te verslaan en 'nieuwko mers' Martin de Bock en Martin Kuijs verloren van Kees Kui jper en R. Janssens. Roel Schroevers en Martin Koolhoven redden de eer tegen respectievelijk John Hayward en Arjo Arendse. Gedetailleerd: B. Rouw - P Kalis vaart 0-1; M. Koolhoven-A Arendse 1-0: R. Alders - W. Sinke 0-1: J. Hek huis - T. de Putter 0-1;R. Schroevers - J Hayward 1 -0; W. Franse - R. de Hulster rem.; M. de Bock - K. Kuij- per 0-1; M. Kuijs - R. Janssens 0-1. Middelburg 3 - Vlissingen 2 5-3: De enige speler, die voor Vlissin gen tot winst kwam was jeugd speler Simon van der Heijden, die Ko Kabboord versloeg. Voor Middelburg kwamen Obbink, Wolters en Rikumahu tot winst. Vier partijen eindigden onbe slist. Gedetailleerd: R. Lauer - C. Cevaal rem.; A Jonkheer - L. Ljubojevic rem.; W. Obbink - li. Westerweele 1- 0;A Quakkelaar-R. Jurjevich rem.; K. Kabboord - S vd Heijden 0-1; D. Wolters - C. Kouwijzer 1-0; T de Boer - F. Dieperink rem; F. Rikuma hu - E. Cardon 1-0. Goes 1 - Goes 2 4-4: Teamleider Pauptit van Goes 2 roemde vooral de jeugdspelers Nieu- van onze sportredactie OOSTBURG - De eerste ont moeting in de B-afdeling van de bondscompetitie tussen de Zeeuwse topclubs Scheldes troom en de Stormvogel eindig de in het voordeel van de Vlissingers. In het zwembad de Eenhoorn te Oostburg werden prima tijden gezwommen. Een aantal Zeeuwen heeft al een NK-ticket verdiend. De verwachtingen waren toch wel hooggespannen. Velen wa ren benieuwd naar de prestaties van de Stormvogel-ploeg, die zijn rentree maakte op dit ni veau. De vertrouwde krachten Eelco van Gemert, Sandy Pley- te, Yoram Lawalata en Maartje van Keulen vormen de basis van de Vlissingse formatie, die is aangevuld met een aantal ta lentvolle jongeren. Van deze jeugd wordt dit jaar veel ver wacht en zij zijn wel de mensen, die de Stormvogel in de toe komst moeten gaan dragen. Saskia Herrebout, één van de talenten, zwom goed op de 400 van onze sportredactie Goes - In Sportcentrum Schel de International te Goes zijn za terdag de eerste duels afgewerkt in de editie 97/98 van het jaar lijkse jeugdcircuit. De openingsronde van het ten- nisevenement bracht de jongens ingedeeld in poule A en B bin nen de lijnen.'Het duo Koos Al- berda/Laurens de Kort gaf in eerstgenoemde groep meteen een duidelijk visitekaartje af, door de 6-0 overwinning tegen Christian Sinke en Martijn La gendijk. Willem-Jan van Doeselaar- /Klaas Alberda, Dennis Ste- vense/Erïc Raaman en Ricky van Oost/Jaap Pieters boekten eveneens èen winnende score. In poule B waren de krachtsver schillen minder groot, Alleen Sven Buys en Ad Pippi ng wisten hier de volle winst binnen te ha len. Davey de Kesel/Eiso Alber da en Michiel van Kuyk/Pim de Morree kijken hierdoor tegen een achterstand van twee pun ten aan.René Lindenberg/Stef Franken en Ferry Sonnemans- /Sjoerd Huis in 't Veld. die de winst deelden, nemen in dit ge zelschap gezamenlijk de vierde plaats in. meter vrije slag, nadat zij op za terdag tijdens het Langebaan- gala van Koewacht nog een nieuw Zeeuws juniorenrecord had gezwommen op de 1500 me ter vrije slag. Met Scheldestroom gaat het moeizamer. De ploeg steunt, net als de Stormvogel, op een aantal routiniers (Carolien de Millia- no, Ryan Verplanke, Sandra Temmerman, Martin de Millia- no en Thijs Salomé). De jeugd- afvaardiging bij Scheldestroom is iets uitgedund en daarmede is het verschil van 100 punten tus sen beide Zeeuwse clubs groten deels verklaard. Koewacht, dat uitkomt in de C- afdeling van de KNZB heeft als doelstelling om ook dit jaar weer in deze afdeling te blijven en eindigde ruim achter de twee Zeeuwse ploegen, die op een ho ger niveau acteren. Eelco van Gemert blijft voor de Storm vogel een onmisbare kracht. Ook nu weer ging hij voluit op de 400 meter wissel slag, die hij met overmacht won. Sandy Pleyte zette weer een goede tijd neer op de schoolslag en ook hij beheerst samen met Van Gemert het senioren- zwemmen. Yorarri Lawalata is in zijn leeftijdsgroep nog steeds een man van betekenis en ook nu weer behaalde hij twee over winningen. Sandra Temmer man. die het zomerseizoen heeft laten schieten, was op de 100 meter vlinderslag al snel met haar tijd van 1.08,6. Tweede afdeling De zwemploeg van Zeelandia won in Kapelle de eerste poule wedstrijd (tweede afdeling) van de districtscompetitie. Trainer Wim de Munck heeft met zijn ploeg meteen al een flink gat ge slagen met rivaal Onderdak, dat wel een heel zwakke start be leefde. In de tweede Zeeuwse poule van tweede afdeling is de zwem ploeg van De Ganze goede ge start. In Middelburg werden de ploegen van Stormvogel B, de Bevelanders en Luctor met ruim verschil geklopt. De Ganze is succesvol, omdat het de weelde heeft dat alle onderdelen met twee of meerdere zwemmers kunnen worden bezet. Veel overwinningen hebben de Goe- senaren niet behaald. Bij de vrouwen behaalde alleen Irene van de Ven een zege. Bij de man nen waren dat Rob Kluwen, Je roen Vermeulen (2x), Mark Lockefeir en Maarten Buijs. Ook beide estafettes werden ge- Roy Ilendriksen: „Als de training goed verloopt en iknergens last van heb, dan ben ik er zaterdag zeer zeker bij. fotoLex de Meester door Eldridge Pentury LEEUWARDEN - Als alles meezit, speelt Roy Hendrik sen komende zaterdag met Cambuur Leeuwarden tegen Helmond Sport. De oud-Mid delburger, wiens linker on derbeen momenteel in het gips zit, zal de training bij de Friese eerstedivisionist aan staande donderdag weer her vatten. Hendriksen kreeg onlangs last van een zenuwontsteking in zijn rechterhiel. „Daardoor ging ik op een andere manier lopen en raakte ook mijn hi el- been geïrriteerd", aldus Hen driksen. Na onderzoek in het Medisch Centrum Leeuwar den (MCL Noord) liet de ver dediger zijn hiel ook in Zeist bekijken door de medische staf van de KNVB. „In overleg met de clubarts van Cambuur is toen besloten om mijn been voor anderhalve weekin loop- gips te zetten. Om de boel de ontlasten. Met een spuit is een vloeistof ingebracht. Een soort medicijnen om het pro ces te bevorderen. Dat werkt sneller dan pillen." Donderdagochtend wordt het gips om zijn onderbeen ver wijderd, waarna Hendriksen de training weer kan hervat ten. Als alles voorspoedig ver loopt, maakt hij zaterdag in het Cambuur-stadion tegen Helmond Sport zijn rentree. Hendriksen, die normaal ge sproken basisspeler is, maar door de blessure nauwelijks heeft gespeeld: „Als de trai ning goed verloopt en ik ner gens last van heb, dan ben ik er zaterdag zeer zeker bij. Is het niet als basisspeler, dan als x-eserve." Biezentrappers boekt ruime zege door Hans Hollestelle MIDDELBURG - In de provin ciale eerste klasse zaalvoetbal voor vrouwen gaan Biezentrap- pers/Gerka Sport en Kloetinge 2 aan de leiding. Eggermont - Pubbeis 0-2: De treffers werden in de tweede helft gescooi'd door Karin Janse en Petra Vermeulen. De Vliegher - Kloetinge 2 1-3: De eindstand stond al bij rust op het scorebord. Esther Verharen schoot voor De Vliegher raak; de doelpunten van Kloetinge 2 wa ren van Tamara Jacobusse (2) en Janine van der Horst. Kloetinge 3 - Schinkel Assuran tie 8-2: Ingrid Jansen leverde met 5 goals het gi-ootste aandeel in de Kloetinge-zege. De andere treffers waren van Tina Dujaco- vic (2) en Monique Verhoeven. Biezentrappers/Gerka Sport - De Bruintjes 12-2: Halverwege leidde de thuisclub met 5-0. Ja- colien Moerdijk (3), Dorien Ver- venne (3), Trees Vervenne, Jossy van Dorst, Anneke Minnee (al len 2) scoorden voor Biezen trappers; Karine Langeraart schoorde twee keer voor De Bruintjes. Kloetinge - Vlissingen 0-2: Maxy Sleypen en Denise Remijn bezorgden na rust Vlissingen de overwinning. Tympaan 2 - Biezentrappers- /Gerka Sport 3 3-4: Biezentrap pers pakte in de slotfase de winst. Jolanda Riemens (2) en Cindy Wattel scoorden voor Tympaan; Marieke Verbiuggen (3) en Marcia Bosten deden dat voor Biezentrappers. Miller Time - Biezentrappers- /Gerka Sport 2 1-9: Wanda Ze- gers (5), Inge Suy (2), Inge van Houten en Ilse Vogelaar schoten voor Biezentrappers raak. Ka rin Thiel redde de eer voor Mil ler Time. doorLucien Roelandt BRESKENS - Het zeiljacht Salty Dog, met de schippers Andre Nelis en Jochem Visser, werd tijdens de Kvaerner John Brown's Breskens Week Open Belgisch kampioen. De twee ervaren zeilers waren in de in han dicap gevaren IMS 1 en 2 klasse een maatje te groot voor de concurrentie. De Salty Dog had negen punten vooi-sprong het jacht Kind of Magic, met schipper Peter Bakker aan het roei", dat tweede werd. Het vooraf als favoriet getipte Chekmate III met schipper Peter de Ridder uit Gorkum pakte brons. De Salty Dog toonde zich ook het beste jacht van de zes IMS klassen die in Breskens aan de start verschenen. In de IMS 2 en 3 klasse werd de Open Belgi sche titel eveneens een prooi voor een Ne derlands jacht. De Stortemelk van Frans de Vries. In deze titelstrijd voor zeevaardige zeiljachten onderscheidde de Zeeuws- Vlaamse zeiler Jack Buize zich bij de kleine re jachten. Met twee oveiwinningen en een tweede plaats nestelde de Oostbui-gse tand arts, die voer met de Passegeule, zich vorig weekeinde in CHS 2 klasse zich al aan de lei ding. In het slotweekeinde hield Buize de leidende positie stevig in handen door zeges te boeken in de Multraship 1 en de Multra ship 2-i-ace en de finale op zondag in de Group 4-i-ace. Voor de overige Zeeuwen was er tijdens de titelstrijd slechts een bescheiden rol wegge legd. In de IMS 1 en 2 klasse moest Kees Mei er uit Kruiningen met zijn Pepaju genoegen nemen met een achtste stek. In de stiïjd om het kampioenschap in de klasse IMS 3 en 4 verging het thuiszeiler Frans Maas met een zesde plaats in de eindrangschikking iets betei". Maar de 17 punten achterstand van de Chapelle van de jachtenbouwer uit Bres kens bewijst, dat Maas weining voordeel wist te halen uit de voor hem zo bekende vaaiToute. In de IMS 5 en 6 klasse, waar de titel met een totaalscore van negen punten werd opgeëist door de Belgische Donar 3, eindigde Rinus de Jonge uit Wemeldinge met 45 punten op de vijfde stek als beste Zeeuw. Schipper Jack Jacobsen uit Terneuzen stuurde zijn Ridendo in deze klasse naar de achtste plaats. Zijn stadgenoot Adi-ie Verschelling met de Ufo van Neusen werd negende. Basketbal land, verloor van René Koe horst. Wouter Phaff, Carola van de Haven en Stephanie Potter deden de achterstand teniet. Na de zeges in het mannen- en vrouwendubbel was de weer stand bij Velo gebroken. Raptim - Terneuzen 4-4: Ach teraf had er voor Terneuzen meer in gezeten. Na zes partijen had het een 2-4 voorsprong. Winst in het gemengddubbel zou toereikend geweest zijn voor de totale zege. Zover kwam het niet, beide partijen werden gewonnen door de thuisclub waardoor alsnog de punten werden gedeeld. Zierikzee - Asterix 0-8: Het zat niet goed bij Ziei'ikzee, waar Patrick Feeleus twee dagen voor de competitie te kennen gaf niet meer voor Zierikzee te willen uitkomen. Hij gaf de voorkeur aan Velo uit Waterin gen, waar hij studeeid. Na over leg met trainer William van der Maas werd hem te verstaan ge geven dat hij Zierikzee niet in de steek kon laten. Feeleus liet evenwel verstek gaan en speelde nzaterdag mee met Feeleus. Ziei-ikzee zat met de affaire dus danig in de maag dat de compe titiewedstrijd tegen Asteiïx op niets uitliep. Vrouwen eerste divisie: Cady'73-Bin- nenland 66-40, Jumpers-ldétrading 61- 58, Filtech Five-Vlissingen 82-44. Meisjes junioren eredivisie: ATC/Twente-BV Lis- se 104-41, Akrides-Den Helder 39-49, Blauw-Wit-Eastwood Tigers 48-56, Hoofddorp-Grasshoppers 49-46, Prisma College-Vlissingen 47-33. Bridge District Zeeland van de NBB. Parencom petitie, eerste zitting (resultaten vanaf 50 procent en horen). Hoofdklasse Zee land: echtpaar Van Dijk 59.76, mw. v. d. Laan/v. d. Plas 56.90, Schute/Schrijnemakers 56.90, echtpaar Labrujère 52.62, mw.Terwisscha/Gedro- jc 51.90, Meijer/Westveer 51.43, Schoof- /Wondergem 50.58, Phillippen/Breed- veld 50,00. Eerste klasse midden/noord: Van Leerdam/Harinck 57.43, De Kort/Ver burg 56.29, echtpaar Van Galen 53.14, echtpaar De Ruyter 52.86, mw. Schliec- kelman/Hurkmans 50.86, Kips/Wisse 50.29. Tweede klasse midden/noord: mw. Hofstede/Verheul 57.77, echtpaar Visser 57.71, De Koeijer/Scherp 54.80, dms. Van Boven/Fanoy 53.49, echtpaar Kilian 52.06. Schaken Hoofdklasse, Zeeuwse schaakbond: Goes 1-Goes 2 4-4; Souburg 1-SVWZV 1 3-5; Souburg 2-Landau 12-5; Middelburg 3-Vlissingen 2 5-3; HWP 3-DZD 1 6-1. Sportprijsvragen Lucky ten, 22 september: 2-4-5-7-10- 22-23-24-27-29-48-52-53-54-66-68- 69-71 -74-79. (onder voorbehoud) Tennis wenhuijse en De Waal, die hun partijen tot winst brachten. De derde overwinning voor de re serves van Goes werd behaald door Matthias Luitwieler. voor heen vaste kracht van het eerste. Hij versloeg Rinus Burgerhoff. De oveiwinningen van Goes 1 kwamen op naam van Meivin Holwijn, Eiwin Kloosterman en Jo Tholenaar, die dit seizoen weer in de basisopstelling van de hoofdmacht staat. Gedetailleerd (eerstgenoemde spe ler is van Goes 1): M. Holwijn - L. Verkerk 1-0; M. Burgerhoff - M. Luitwieler 0-1; J. van Ruler - M. Ka- relse rem.; J. Tholenaar - J. Pauptit 1-0, E. Kloosterman - P. Olivier 1-0; A Hagenaars - L. Nieuwenhuijse 0- 1; E. Voogd - A de Waal 0-1; J. Oost- dijk-R. Woltering res. Vrouwen. Soerabaja, 215.000 gulden. Eerste ronde: Pitkowski (Fra) - Noorlan- der (Ned) 6-3 3-0 opgave Noorlander. Leipzig, 900.000 gulden. Eerste ronde- Oremans (Ned) - Chladkova (Tsj) 7-6 6-7 6-0. Mannen. Toulouse, 800.000 gulden. Eer ste ronde: Siemerink (Ned/7) - Grosjean (Fra) 6-3 6-1, Henman (GBr/2) - Vacek (Tsj) 6-41-66-3. Janvier Jeugdcircuit. Jongens poule: Koos Alberda-Christian Sinke 14-0, Lau rens de Kort-Martijn Lagendijk 10-2, K. Alberda/L. de Kort-Ch. Sinke/M. Lagen dijk 9-2. Willem-Jan van Doese- laar-Stephan Westerweel 14-1, Klaas Alberda-Rikkert van der Wel 7-5, W-J, van Doeselaar/K. Alberda-S. Wester- weel/R. van der Wel 10-2. Dennis Ste- vense-Brian Dijkstra 6-4, Eric Raaman-Stanley Bish 7-5, D. Ste- vense/E. Raaman-B. Dijkstra/S. Bish 10-3. Ricky van Oost-Johan van Urk8-5, Jaap Pieters-lvo Struyk 6-5, R. van Oost/J. Pieters-J. van Urk/I. Struyk 6-5. Poule B: Michiel van Kuyk-Ruurt van der Wel 6-7, Pim de Morree-Bas Mulder 6-3, René Lindenberg-Ferry Sonne- mans 6-6, Stef Franken-Sjoerd Huis in 't Veld 3-5, R. Lindenberg/S. Franken-F. Sonnemans/S. Huis in 't Veld 11-3. Frank Feijtel-Sven Buys 3-7, Tim Bitter-Ad Pipping 1-10, F. Feijtel/T. Bitter-S. Buy- s/A. Pipping 1-11, Davey de Kesel-Mi- chael Joosse 10-5, Eiso Alberda-Jeroen Blom 9-0, D. de Kesel/E. Alberda-M. Joosse/J. Blom 3-5. Voetbal Griekenland. Olympiakos - AEK 0-1 Engeland, Liverpool - Aston Villa 3-0. Wielrennen Ronde van Spanje. Cangas de Onis - San tander: 1. Svorada (Slw) 170 km in 3.54.07 (43,568 km/u), 2. Wust (Dui), 3. Di Basco (Ita), 4. Michaelsen (Den), 5. Vier houten (Ned), 6. Colage (Ita), 7.Teuten- berg (Dui), 8.Camin (Ita), 9. Gorini (Ita), 10. Edo (Spa), Nederlanders: 16. Vos kamp, 19. Nelissen, 29. Moerenhout, 60. Van Bon, 100. Van Heeswijk, 106. Kna- ven, 118. Jonker 1.10,134. en laatste Gui- di (Ita) 4.47. Algemeen klassement: 1. Zülle (Zwi) 68.52.02, 2. Escartin (Spa) 2.46, 3. Dufaux (Zwi) 3.39, 4. Zaina (Ita) 6,07,5. Heras (Spa) 6.17,6. Serrano (Spa) 7.10, 7. Clavero (Spa) 7.20, 8. Jalabert (Fra) 9.56,9. Faresin (Ita) 11.10,10. Leda- nois (Fra) 11-22, 64. Jonker 1.19.46, 76. Moerenhout 1.34.50, 82. Van Bon 1.43.48, 90. Van Heeswijk 1.56.52, 92. Vierhouten 2.00.20, 101. Nelissen 2.05.00,117. Voskamp 2.17.04,129. Kna- ven 2.39.50,134. en laatste Cembali (Ita) 3.07.41. Zaalvoetbal Eerste klasse vrouwen, provinciaal: Eg germont - Pubbeis 0-2, De Vliegher - Kloetinge 21 -3, Kloetinge 3 - Schinkel As surantie 8-2, Biezentrappers/Gerka Sport 1 - De Bruintjes 12-2, Kloetinge - Vlissin gen 0-2, Tympaan 2 Biezentrappers/Gerka Sport 3 3-4, Miller Time - Biezentrappers/Gerka Sport 2 1-9. Stand: Biezentrappers/Gerka Sport 2-6, Kloetinge 2 2-6, Biezentrappers/Gerka Sport 2 1-3, Tympaan 1-3, Pubbeis 1-3, Vlissingen 1-3, Biezentrappers/Gerka Sport 3 1-3, Kloetinge 2-3, Kloetinge 3 2- 3, De Vliegher 1-0, Eggermont 1-0, Bruin tjes 1-0, Tympaan 2 2-0, Miller Time 2-0, Schinkel Assurantie 2-0. Regio Walcheren. Eerste klasse: Tympaan - Groene Ster Maroc 7-3, Hebu Sport - Arnemuiden 3-2, Jong Ambon - Schinkel Assurantie 8-7, Sinar - TCV11-3, Garderen/Dekker - Klaassen Tweewie- Iers 1-7, Ontop - Emergo 3-4. Stand: Emergo 2-6, Jong Ambon 2-6, Sinar 2-3, Klaassen Tweewielers 2-3, Tympaan 2-3, Schinkel Assurantie 2-3, Arnemufden 2- 3, Hebu Sport 2-3, Taxicentrale 2-3, Groe ne Ster Maroc 2-1, Garderen/Dekker 2-1, Ontop 2-0. Tweede klasse: Valkenisse - Van (Jus 5-4, Reproba - Westkapelle 6-9, FC Laurens - Hoppit 1-7, 't Hoekje - Tramzicht 3-11, Middelburg - VOM 7-3, WEA - EPZ 5-0. Afdeling Vlissingen. Derde klasse:Toma - EPZ 2 9-2, PKCZ - Pension Wolff 8-1VZV - Schinkel Assurantie 2 0-1, DVV - VAW1- 10, PVPZ- De Sloep 10-2. Vierde klasse: SSVW - Café Stout 2-3. Deltan - Uiterton 3-10, Hoechstboys - Schinkel Assurantie 3-9, VAW 2 - Pechi- ney 2-3, Van Uus 2 - Westkapelle 2 0-5. Afdeling Middelburg. Derde klasse: Dau- wendaele 2 - Combinatie 7-4, Jong Am- bon 2 - Draadkrabbers 0-5, Garderen/Dekker 2 - Chrompack 4-4, FC Laurens 2-Hydrofa 1-7, RPM-PPS 6-5. Vijfde klasse: Bijou Leder - Hoechstboys 2 2-3. Afdeling De Bevelanden: Biezentrappers 2 - Kloetinge 4 9-5, Kloetinge 2 - Pubbeis 2 10-0, SSV'65 - Total 10-2, Kloetinge 3 - Matisse 2 5-6, Kloetinge 7 - SVV'65 2 3-9, Kloetinge 6 - Biezentrappers 3 4-2, Matis se 3 - Kloetinge 5 4-3. Recreatieklasse: EPZ - Sranang 8-5, Schoonen Elektro - FC Dorst 5-1, Eiland Boys-Dauwendaele2 11-3, Buurthuis Al- degonde - Paardekracht 3-2, Heren van Bommel - Euromaster 2-3. Stand: Eiland Boys 3-9, FL Tattoo 2-6, Euromaster 2-6, Sranang 3-6, EPZ3-6, Heren van Bommel 2-3, Paardekracht 2-3, Buurthuis Alde- gonde 2-3, Schoonen Elektro 3-3, Dau- wendaele 2-0, FC Dorst 3-0, Dauwendae- le 2 3-0. Zwemmen Competitie landelijke B-afdeling te Oostburg: 1, Stormvogel (Vlissingen) 5416,2; 2. Scheldestroom (Breskens) 5520,2. C-competitie: 5852,2. Individueel: Vrouwen: 4x50 wissel est. 82 el: 1. Stormvogel 2.14,5; 2. Scheldes troom 2.16,1400 vrij all in: 1Carolien de Milliano (ZVS) 4.49,8; 2. Maartje van Keu len (STV) 4.56,7; 3. Saskia Herrebout (STV) 4.58,2.100 vlinder 80 el: 1Sandra Temmerman (ZVS) 1.08,6; 2. Martinique Jansen (ZVS) 1.17,5; 3 Sylvia de Heus (STV) 1.19,4. 200 wissel 84/85: 1. Linda Vink (ZCK) 2.43,2; 2. Selena van Hoek (STV) 2.47.1; 3. Natalie Clarisse (STV) 2.47,7.200 vrij 82 el: 1Ellen van de Veld (ZVS) 2.21,2; 2. Saskia Herrebout 2.22J 3. Kim Scholt (STV) 2.25,1.100 rug all iJ 1. Carolien de Milliano 1.08,9; 2. Sandr] Temmerman 1.10.4; 3. Linda de Paaut (STV) 1.11,6. 200 school 80 el: 1. Carlie Schrijvershof (STV) 2.53,9; 2. Sandi Temmerman 2.59,8; 3. Ellen van de VeJ de 3.00,3. 100 school 84/85: 1. Selen van Hoek 1.25,4; 2. Daisy de Ridder (ZCI 1 28,9; 3. Natalie Clarisse 1.31,8. 200 ru: 82 el: 1Ellen van de Velde 2.35,6; 2. LindjBR de Paauw 2.37,0; 3. Kim Scholt 2.46,&vej 100 rug 82 el: 1. Letty Witterick (ZV$;Ln0 1.19,1; 2 Marlinda Eggermont 1.25,5;?" Loes Casteleijn (ZVS) 1.25,6. 4x100 wi»18' sel est. all in: 1.Scheldestroom 4.46,4; MD' Stormvogel 5.08,7; 3. Koewacht 5.20,4Ljtj Mannen: 4x100 vrij est 80 el: 1. Stormvcl.p gel 4.02,2; 2. Scheldestroom 4.13,1; f° Koewacht 4.14,5. 100 school all in: i{TCn Sandy Pleyte (STV) 1.09,3; 2, Auk d ter; Maat (ZCK) 1.12,7; 3. Joris van Gulic|nii (ZCK) 1.13.3.50 vrij 80 el: 1. Michiel Wonl or dergem (ZVS) 26.6; 2. Geert Meesef (STV) 2.6,9; 3. Pascal Vernaeve (ZCKjerv 28,0.100 vlinder 78 el: 1. Yoram Lawalatsl91 (STV) 1.03,7; 2. Martin de Milliano (ZVS nla 1.07,4; 3. Tom Pieterse (ZCK) 1.07,9. 2<rt vrij 84/85:1. Dennis van de Ketterij (STYiDel 2.24,9; 2. Tonny Koekkoek (ZCK) 2.28,6jln< 3. Jarbas in den Bosch (ZCK) 2.29,9. lOtde school 82 el: 1. Michel de Munck (ZVSj-.-, 1.15,5; 2. Charles Potin (STV) 1.22,5; 3-' Rob Vermeulen (STV) 1.25,7 400 wisse'üal all in: 1Eelco van Gemert (STV) 5.00,4;2: t06 Sandy Pleyte 5.06,0; 3. Martin de Milli&jjja no 5.22,0.200 wissel all in: 1Auk de Mae- j„. 2.23,2; 2. Ruud Hamelink (ZCK) 2.29,2;3:° Willy de Dauw (ZCK) 2.38,8,200 rug 80el de 1 Pascal Vernaeve 2.30,0; 2. Michel drHe Munck 2.34,2; 3. Adriaan van de SarRr (ZCK) 2.34,2. 100 vrij 78 el: 1. Yoram Lal walata 59,3; 2. Michiel Wondergerr 1.00,9; 3. Geert Meesen 1.01,9.50 vlindei1 eei 84/85: 1. Jarbas in den Bosch 32,9; 2 loc Dennis van de Ketterij 34,3; 3. Paul var |Pl- den Berg (STV) 38,2. 200 wissel 82 el: i Charles Potin 2.-32,3; 2. Rob Vermeuler' 2.37,1; 3. Michel de Munck 2.42,0. 4x5C vrij est all in: 1. Stormvogel 1.43,3; 5ü Koewacht 1.49,3;Tweede afdeling te Middelburg: 1. de Ganze 3661,3; 2; Stormvogel B 3726,8; 3. Bevelanders 3799,6; 4. Luctor 3803,4. Individueel. Vrouwen: 4x50 wissel est 82 el: 1Stormvogel B 2.27,7; 2. De Ganzt' 2.36,0; 3. Bevelanders 2.41,2. 200 vrij al in: 1. Ester Wisse (BEV) 2.31,7; 2. Viols Tollenaar (LUC) 2.32,5; 3. Ariska Tat (STV) 2.33,9. 100 vlinder 80 el: 1. Este: Wisse 1.20,2; 2. Marieke Smeding (STV, 1.25,8; 3. Tamara Flore (GAN) 1.35,4.100 wissel 84/85: 1. Marlies Boelee (LUC' 1.22,6; 2. Karin Reekers (LUC) 1.24,1; 3. Marjan van de Ende (BEV) 1.27,4.200 vrij 82 el: 1. Sinead Arloff (STV) 2.41,5; 2. Ire ne van de Ven (GAN) 2.52,3; 3. Marjan van de Ende 2.57,9.100 rug all in: 1. Aris ka Tax 1.17,5; 2. Joice Pieters (GAN; 1.18,2; 3. Marieke Smeding 1.23,0. 100 school 80 el: 1. Ariska Tax 1 29,5; 2. Estei Wisse 1.32,3; 3. Jessica Geldof (STVi 1.33,5. 50 school 84/85: 1. Karin Reekers tfl 43,4; 2. Marlies Boelee 43,8; 3. Jolandsl \vi Hoogesteger (BEV) 44,4. 50 rug 82 el: 1 u Irene van de Ven 36,6; 2. Stefanie Mesu (GAN) 40,3; 3. Clara Braspenning (LUCl vt 41,2. 4x100 wissel est all in: 1-Stormvo pi gel 5.41,3; 2. Ganze 5.54,3; 3. Bevelan- 0 ders 5.58,3. Mannen: 4x100 vrij est 80 el: 1. Ganze: 4.25,6; 2. Luctor 4.30,4; 3. Bevelanders: d< g' 4.31,4. 100 school all in: 1. Rob Kluwen (GAN) 1.13,3; 2. Rudolf Holswilder (LUCl 1.16,8; 3. Marco de Wit (LUC) 1.20,5. 50 vrij 80 el: 1. Jeroen Vermeulen (GANl 2.7,4; 2. Arjen Polderman (LUC) 28,0;3. Maarten Buijs (GAN) 28,4.200 vrij 84/85:. si 1. Mark Lockefeir (GAN) 2.40,0; 2. Mart c Schuring (STV) 2.40,3; 3. Boyd Murdocl 1 (GAN) 2.52,6.50 school 82 el: 1. Maarte' K Buijs 37,0; 2. Arjen Polderman 39,3;; 1 Floyd Latumeten (LUC) 39,7. 100 wist j all in: 1. Rudolf Holswilder 1.05,8; 2. Rc, Kluwen 1.06,2; 3. Jan-Joris Jooss (GAK 1.14,0. 100 rug 80 el: 1. Jeroen Vermeir len 1.11,3;2.Emil Wayers(BEV) 1.14,3;3 Jeroen Castel (STV) 1.15,4. 50 vlindei j 84/85: 1Viktor Kozlov (STV) 42,0; 2. Jim -1 Portegies (LUC) 43,0; 3. Boyd Murdoch I 43.0. 100 wissel 82 el: 1. Maarten Buijs J 1.12,3; 2. Arjen Polderman 1.15,4; 3. Je roen Vermeulen 1.16,2. 4x50 vrij est all j in: 1 Ganze 1.52,5; 2. Luctor 1.53,8; 3. Be velanders 1.57,4. Tweede afdeling te Ka pelle: 1.Zeelandia (Reimerswaal) 3819,5, 2. Dolfijn '92 (Tholen) 4039,4; 3. Onder dak (Zierikzee) 4165,8; 4. Zuidwester (Middelburg) 4255,9; 5. Stelleduikers (Reimerswaal) 4361,0. I Individueel. Vrouwen: 4x50 wissel est b 82 el: 1. Zeelandia 2.41,8; 2. Dolfijn a 2.59,8; 3. Zuidwester 3.20,9 200 vrij all in: 1Therese de Munck 2.27,3; 2. Jaqueline Stoel (OND) 2.35,6; 3. Nienke Besselink (ZW) 2.46,9.100 vlinder 80 el: 1. Marleen van der Borgt (ZEEL) 1.32,7; 2. Carla Vier gever (ZW) 1 45,7; 3. Els Dommanschet (ZEEL) 2.00,1.100 wissel 84/85:1. Caroli ne van der Borgt (ZEEL) 1.26,2; 2. Inge Schaafsma (ZEEL) 1.39,2; 3. Nanda de Leeuw (ZEEL) 1.40,0; 200 vrij 82 el: 1Ca roline van de Borgt 2.52,4; 2. Ingrid Bou ten (DOL) 2.56,0; 3. Astrid Bouten (DOL) 3.02,3.100 rug all in: I.Therese de Munck 118,5; 2. Petrie Openeer (ZEEL) 1.23,0;3. Jaqueline Stoel 1.24,3. 100 school 80 el: 1. Marleen van der Borgt 1.30,2; 2. Nata- sja Beenakker (BEV) 1.33,4; 3. Inge Schaafsma 1.39.8. 50 school 84/85: 1. Corine Bolier (DOL) 45,8; 2. Inge Schaafs ma 45,8; 3. Tonnie van de Velde (DOL) 48,7. 50 rug 82 el: 1Anneloes Schaafsma (ZEEL) 38,6; 2. Caroline van de Borgt 38,8; 3. Natasja Beenakker 43,0. 4x100 wissel est all in: Zeelandia 5.41,6; 2. Zuid wester 6.07,9; 3. Onderdak 6.09,2. Mannen: 4x100 vrij est 80 el: 1. Dolfijn 4.54,2; 2. Onderdak 5.08,4.100 school all in: I.Richard van Oosten (ZEEL) 1.18,7;2 Sander Groen (STEL) 1.19,0; 3. Remco de Viet (DOL) 1.22,2. 50 vrij 80 el: 1. Reinier de haan (STEL) 29,5; 2. Pascal de Viet (DOL) 29,8; 3. Martijn van der Graaf (DOL) 30,2. 200 vrij 84/85: 1. Koen Lindenberg (ZEEL) 2.38,9; 2. Dennis van Antwerpen (OND) 2.56,1; 3. Marcel van Bommel (ZEEL) 2.59,7.50 school 82 el: 1. Werner de Viet (DOL) 37,6; 2. Evert Schiettekatte (OND) 38,7; 3. Rene van Oudenaarde (DOL) 39,4.100 wissel all in; 1. Richard van Oosten 1.06,9; 2.Sander Groen 1.10,2; 3. Jacco Moison (STEL) 1.14,8. 100 rug 80 el: 1. Werner de Viet 1.13,4; 2. Pascal de Viet 1.16,0; 3. Martijn van der Graaf 1.18,6. 50 vlinder 84/85:1. Koen Lindenberg 41,4; 2. Marcel van Bommel (ZEEL) 42,2; 3. Leon van Dijk (ZW) 44,0.100 wissel 82 el: 1Werner de Viet 1.14,0; 2. Evert Schiettekatte 1.18,3, 3. Rene van Oudenaarde 1.20,6.4x50 vrij est all in: 1. Stelleduikers 1.54,9; 2. Zee landia 2.03,2; 3. Dolfijn 2.04,4. Matthaus weken aan de kant MÜNCHEN - Lothar Matthaus is gisteren ge opereerd aan een ge scheurde enkelband. De blessure, die hem ze ven tot acht weken aan de kant houdt, liep de speler van Bayem München za terdag op in de uitwed strijd bij FC Köln. AFP dinsdag_ Voetbal

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 20