Op het veld een heel ander mens PZC Zeeuwen voeren ranglijst aan in zaalvoetbalstrijd Businessloop wordt heuse wedstrijd Karpov in finale WK schaken Weer terug tussen de bemanning sport zaterdag 20 september 1997 sbw 46 Basketbalster Inge Vandewynckel uit zich in prestaties uitslagen 4 door Dennis Schouten VLISSINGEN - Inge Vande wynckel is de grote onbekende van basketbalclub Vlissingen. Haar naam valt zelden in wed strijdverslagen te lezen, zelden zoemt een camera op haar in. Het doet haar niet veel, integen deel. „Zolang ze maar waarde ring krijgt van haar medespeel sters vindt Inge het best." zegt Vlissingen-coach Joop Elder- kamp over zijn pupil. Het is woensdagavond, half tien. Elderkamp, trainer van de eerste-divisionist. heeft zijn troepen even daarvoor aan een laatste oefening onderworpen. Zijn speelsters zoeken de ballen bij elkaar, de spullen worden opgeruimd. Elderkamp zegt het naar zijn zin te hebben bij Vlis singen en is bijzonder in zijn nopjes met Inge Vandewynckel. Joop Elderkamp is een man met een voorliefde voor superlatie ven. Hij laat geen moment onbe nut om zij n speelster de hemel in te prijzen. Zo bewondert hij vooral de inzet van de 24-jarige Vlissingse. „Ze is een harde werkster, een voorbeeld voor ie dereen. Een fantastische meid. De winkelbediende zelf houdt niet zo van dat soort taalge bruik. Ze is rustig en beschei- Meisjesjunioren hopen op betere klassering dan vorig seizoen VLISSINGEN-Demeisjesjuni oren van BC Vlissingen komen dit jaar opnieuw uit in de eredi visie. Het team van Tom Jozias- se hoopt op een betere klasse ring dan afgelopen seizoen. Want toen moesten de Vlissing se basketbalsters genoegen ne men met een plaats net boven de degradatiezone. Hoewel de ploeg, die vorig jaar aanzienlijk was verjongd, opnieuw een aan tal speelsters naar het vrouwen team zag vertrekken, zijn ver wachtingen positief. Selectie: Sophia v.d. Kaaden, Tirza Pentury, Astrid Franke, Yudi Sla- gei", Cindy Kole, Martine van Hat- tem, Jessica Verhage, Doren de Wit te. Karin Kooistra. Coach: Tom Joziasse. den. Vandewynckel kijkt tijdens het interview zelfs her haaldelijk met een vragende blik naar haar coach, in de hoop dat die de vragen zal beant woorden Wat Elderkamp dan ook plichtsgetrouw doet. Ze uit zich liever met prestaties op het veld. zo verklaart Vandewync kel. En niet in woorden. Vierde plaats Zondagavond, als de scheids rechters om 19.00 uur in Tilburg de duimen opsteken, zal de bas ketbalster zich naar eigen zeg gen weer voor de volle honderd procent inzetten. Zoals ze vorig seizoen ook elke wedstrijd deed. Vandewynckel leverde toen een belangrijke bijdrage aan de vierde plaats die de eerste-divi- sionist uiteindelijk veiligstelde. Ze scoorde weliswaar weinig punten (in totaal 137), maar was in de verdediging van grote waarde. „Ze speelt met vuur in de ogen," onderstreept Elder kamp. Creatieve impulsen hoe ven van haar niet verwacht te worden, inzet en agressie des te meer. Het aan banden leggen van een aanvalster is aan haar wel toevertrouwd. In de ouverture tegen zondag te gen Filtech Five, een van de teams met titelaspiraties, zal Vandewynckel alle registers opentrekken. „Ik zal er alles aan doen, want ik hoop met ons team weer bij de eerste vier te eindigen. Daar heb ik alle ver trouwen in. Het merendeel van de speelsters bleef de club deze zomer trouw en er zijn boven dien drie talentvolle meiden uit eigen kweek bijgekomen. Het zou daarom leuk zijn om zondag meteen de eerste overwinning te boeken," zegt de Zeeuwse. Ze zou helemaal blij zijn als Vlissingen in de loop van de competitie de Haagse basket balclub Jumpers zal verslaan. ..Het zijn van die irritante mei den, ze praten naar mi jn mening ook iets te veelHaagse bluf te gen Zeeuwse nuchterheid. „Ze proberen ons verbaal te over rompelen, hun manier om te ze gevieren. Ik kan me daar dood aan ergeren," laat de basketbal- ster'zowaar het achterste van de tong zien. Vier keer verloren de Zeeuwen in de voorbije competitie van de Hagenaars. Ze waren destijds niet opgewassen' tegen de kracht van die tegenstander. „Het is te hopen dat we ons in de communicatie nog zullen ver beteren," zegt de coach. Zijn meiden proberen in elk geval op elke training nog bij te leren. Vandewynckel ook. Zij vertoont bij Vlissingen ondertussen al zes seizoenen haar kunsten, maar is verre van verzadigd. „Ik ben nu bijvoorbeeld bezig om mijn schotpercentage omhoog te schroeven. Het is kwart voor elf, Vanden- wynckel werpt nog maar eens een blik op haar horloge. Ze acht de tijd rijp om op te stap pen. Het heeft haar alles bij el kaar toch al te lang geduurd. Haar gesprekstof is op, nieuwe bronnen worden niet meer aan geboord. Ze weet bovendien dat er thuis nog een kat op haar zit te wachten. En die moet nog eten. Selectie Vertraco Vlissingen Daniëlle Bollebakker, Nicoline Craste, Nanon Doeland, Linda van Eenennaam, Melanie Linderberg, Yolanda Joosse, Lmmie Pattikawa, Linda Verhage. Quintana Pattina- ma, Inge Vandewijnckel, Cynthia Teerds. Coach: Joop Elderkamp. door Hans Hollestelle MIDDELBURG - De zaalvoet balteams van ZVH Morres, Kloetinge en ZVV Zeeland voe ren na twee competitiedagen de ranglijst aan van de eerste klas se in het district Zuid I. Morres gaat aan kop na een 4-2 over winning op VC Van Bergen, Kloetinge zegevierde met 6-2 over Zuidwest Negen en ZW Zeeland boekte een nipte 5-4 winst op plaatsgenoot Matisse. Biezentrappers ging in eigen huis met 4-8 onderuit tegen Jon- gepier Sport. Pubbeis bleef met lege handen achter tegen Huls hof (1-7) en Dauwendaele ver loor met 2-6 van Troy uit Bergen op Zoom. Biezentrappers - Jongepier Sport 4-8: Een gelijk opgaande eerste helft werd afgesloten met een 2-1 voorsprong van de be zoekers. In het tweede deel speelde Jongepier Sport wat fel ler. De ploeg wist dat ook in doelpunten uit te drukken. Egon Kok leverde met vijf tref fers het grootste aandeel in de zege van de Vlissingers. De an dere doelpunten kwamen van Rob Hoorenman, Michel Lou- werse en Pieter den Hollander. Ame Honingh en Arjo Zandee scoorden beiden twee keer te gen. ZVV Zeeland - Matisse 5-4: Een spannende partij, waarin Ma tisse bij rust nog met 4-3 voor stond. ZW Zeeland kwam op gelijke hoogte en die stand bleef tot drie minuten voor het eind op het scorebord. ZW Zeeland werd de gelukkige winnaar. Re- duan Dinar, Angelo Schaalje (2) enFerry Kotta (2) scoorden voor de winnende ploeg. De tegen- goals waren van Ramon Dahoe (2), Edwin Moens en Marco Vo gel. Pubbeis - Hulshof 1-7: Het Bra bantse Hulshof nam een snelle 3-0 voorsprong. Pubbeis moest toen risico's nemen en dat pakte verkeerd uit. Ton Oosthoek red de de eer voor de thuisclub. VC Van Bergen - ZVH Morres 2- 4: Een snelle en pittige partij, waarin veel kansen werden ge mist. Dirk Verdonk opende de score voor Morres maar nog j voor rust stonden de partijen 1 weer op gelijke hoogte: 1-1 In de tweede helft liep Morres uit tot 4-1 door goals van nogmaals j Verdonk, Kees de Putter en 1 Hans Picavet. De Brabanders probeerden de achterstand weg 1 te werken met een meespelende keeper. Dat leverde slechts één treffer op. Dauwendaele - Troy 2-6: Dau wendaele had moeite met het spelletje van de Brabanders. Tot 1 aan de rust konden de Middel- burgers nog redelijk volgen (1- 2), maar in het vervolg moesten ze het onderspit delven. Francis Langemaire en Robert Griep 1 schoten voor Dauwendaele 1 raak. Zuidwest Negen - Kloetinge 2- 6: Kloetinge was te sterk voor de thuisclub. Tot aan de rust kon j Zuidwest Negen nog redelijk bijblijven (1-2), in het vervolg j van de partij wist Kloetinge het betere spel ook in doelpunten I uit te drukken. Nels Rijvers schoot drie keer raak voor de bezoekers, Edwin Zuidweg (2) en Stoffel Biesterbosch maak- j ten de andere doelpunten. Zuid- j 1 west Negen kwam op twee tref fers door Martin van Leersum en een eigen doelpunt van Kloe tinge. Damjeugd in actie bij open titelstrijd VLISSINGEN - In het Gelderse Wolfheze heeft zaterdag het eerste open Nederlandse sneldam- kampioënschap voor jeugdteams plaats. Dertig teams verschijnen aan de start, van het eve nement, waarbij de be denktijd per' speler tien minuten per partij be draagt.' Zeeland 1 wordt vertegenwoordigd door Men.no Elenbaas (13 jaar), Mark Vos 13), Joost van der Hart (9) en Rianka Rentmeester (11). Inge Vandewynckel blinkt uit door inzet en werklust in het team van BC Vlissingen. foto Dirk-Jan Gjeltema doorSjaakSinke GOES - De tweede ABAB businessloop, die gisteravond in Goes werd gehouden, werd een heuse atletiekwedstrijd. Een aantal be drijven had atleten'ingehuurd' om deel te nemen aan een sfeervolle acht kilometerloop door de Goese binnenstad. Vanzelfsprekend gaf dat gemor bij de teams die wèl met personeel van betreffende bedrijven waren uitgerukt. Onder de twintig atle ten die namens Limit Foto in Goes van start gingen, bevond zich het winnende team, dat bestond uit Frans Roelofs van AV'56 en de Dy- namicanen Edwin de Leeuw en Miquel van Tongeren. Het drietal dat ook bij de Zeeuwse atletiekwedstri j den in de voorste linies opereert, nam al vrij snel de leiding in het 15O-koppige veld. Alwin Vermeiden en Jan de Wilde (beiden AV'56) volgden op gerin ge afstand net voor de eerste niet-atleten Ronald Verbeek en Mark Jongeneelen. Frans Roelofs kreeg van zijn 'teamgenoten' de eer om op de Goese markt als eerste over de meet te gaan met in zijn kielzog Edwin de Leeuw en Miquel van Tongeren. Alwin Vermeiden en Jan de Wilde volgden op een tiental seconden. Hanny de Jager legde met haar overwinning bij de vrouwen de basis voor de winst door het team van Oosterschelde Ziekenhuizen dat gecompleteerd werd door Margot Kole en Lia van de Dries. Atletiekvereniging Dynamica was minder blij met de grote deelna me van Zeeuwse atleten in Goes omdat op vanmiddag de halve ma rathon in Arnemuiden op het programma staat. Voor dit evenement had wedstrijdsecretaris Hans Leydekkernog geen twintig'inschrij vingen ontvangen. „Een beter planning van de wedstrijden moet jn onderling overleg mogelijk zijn", was demening van de Dynamica- wedstrijdcommissie die afgelopen woensdag in een vergadering de continuïteit van deze halve marathon ter discussie stelde. BERLIJN - Anatoli Karpov is de eerste finalist op het WK schaken, begin januari in Lausanne. De tegenstander van de 46-jarige titel verdediger komt uit het mammoettoemooi in december in Gronin gen. In het Martini Centrum doen honderd schakers via een knockout- systeem een gooi naar de rol van uitdager. Onder de honderd bevin den zich zes Nederlandse schakers. Timman, Piket en Van Wely zijn direct toegelaten tot de tweede ronde, Hoeksema, Van der Sterren en Van der Wiel beginnen in de eerste ronde. Gata Kamsky, verlie zend finalist op het jongste WK, maakt in de derde ronde zijn op wachting.Grote afwezige is Gary Kasparov. De nummer één van de wereld ging niet akkoord met de opzet. De vrijstelling van Karpov is bij de schakers slecht gevallen. De Rus Kramnik schreef namens de wereldtop een protestbrief naar de schaakfederatie FIDE, maar die wees de bezwaren van de hand. Het prijzengeld op het WK bedraagt tien miljoen gulden. DPA Wie heeft ooit de naamRIA (Rooms In Allesbedacht voor de voetbalclub in Westdorpe? En waarom heet een judoclub KIA1, een rugbyclub Oemoemenoe en een tennisclub 't Halve Maantje? De sportredactie van de PZC ging op zoek naar de achtergronden van de club naam. Vandaag: All Ready. De vorige editie van de Whitbread moest het zonder een Neder! boot in het water bij Southampton dobbert, is voor een belangr: boot stellen. Dit keer ligt de Brunei Sunergy aan de startlijn. Dat de :1de verdienste van Arend van Bergeijk. foto Olaf Kraak/GPD Zeiler Arend van Bergeijk begint ontspannen aan Whitbread Ouders-in-wording weten het maanden van tevoren. Als het een jongetje wordt, heet hij zus. wordt het een meisje dan heet ze zo. Bij de korfbalvereniging in Zierik- zee, die dertig jaar geleden werd opgericht, liep het an ders. De club bestond, maar had nog geen naam. Er was al een voetbal club met de buitengewoon originele naam 'Zierik- zee' en er was ook al een om- ni-sportver- eniging die 'Delta Sport' heette. „Daarom wil den we iets heel anders", herinnert Ada van Tiggelhoven zich. Ze is een clubvrouw in hart en nie ren. Vanaf de oprichting lid, verschillende bestuursfunc ties vervuld, nog steeds hand- en spandiensten ver richtend. „We wilden iets actiefs, iets flitsends, een naam die klinkt. Iemand kwam met de naam All Ready. Dat heeft wel wat, vindt u niet?" Maar wat wordt daarmee be doeld: All Ready, allen klaar? „Je moet er niet te veel achter zoeken, legt Ada van Tiggel hoven (bijna 50) uit. „Het betekent pre cies zoals je het zegt: we zijn er klaar voor, laat de wedstrijd maar begin nen. Vergelijk het maar met Go Ahead, dat is ook zo'n naam." Overigens kan de club (twee senioren- en vier jeugdteams) nog wel wat leden gebruiken. Vrouwen zijn er genoeg, maar de man nen willen niet echt komen. De conclusie ligt voor de hand: de mannen zijn er nog niet klaar voor. door Paul van den Bosch SOUTHAMPTON - De duiker steekt zijn hoofd boven water en ervaart dat de lucht boven Sout hampton bijkans even nat is als zijn eigen werkomgeving. Hij poetst het onderwaterschip van de Brunei Sunergy, terwijl de re gendruppels onophoudelijk op het bovendek neervallen. Van daag en morgenochtend, luttele uren voor de start van de zeven de Whitbrcad-zeilrace rond de wereld, zal de duiker het karwei herhalen. De boot kan niet glad genoeg zijn, de weerstand moet zo klein mogelijk worden. „Dat zijn kleine maar belangrijke de tails," weet Arend van Bergeijk, een van de zeilers bij de Neder landse deelnemer aan de mon- stertocht over 31.600 zeemijlen. Zelf heeft Van Bergeijk (32) een van zijn laatste vrije dagen voordat het startschot klinkt. Die kan hem echter worden ge- Stolen. „We liggen hier nu an derhalve maand in de haven. Al les is klaar. Voor mij kan de race niet snel genoeg beginnen." Dat de BrunelSunergy in het water bij Southampton dob bert. is voor een belangrijk deel de verdienste van Arend van Bergeijk. Hij wist Benno Wiers- ma. een Rotterdamse zaken man, enthousiast te maken voor het plan. Het is alweer ander half jaar geleden dat de onder nemende zeiler en de zeilende ondernemer besloten zich in het Whitbread-avontuur te storten. Tot verbazing van velen. Tot twee maanden geleden was Van Bergeijk zelf de schipper op de W60-boot. Ondanks zijn jon ge leeftijd en relatief kleine er varing. Maar in juli volgde een rigoureuze 'reshuffle' binnen het project van een slordige vijf tien miljoen gulden. Het roer kwam in handen van Hans Bouscholte, Van Bergeijk daal de af naar de crew. „Er wordt gezegd dat er onder mijn leiding te veel werd gedis cussieerd op de boot," weet hij. „Terwijlmensen die mij kennen, weten dat juist ik de man ben van de briefjes, de voorschrif ten, de regels. En als iets niet naar mijn verloopt, kan ik heel onprettig zijn. Maar ik wilde wel de openheid van op de wal doorzetten op de boot. Soms verliep dat goed, soms minder." Inhaalslag Maar er speelde meer mee bij de beslissing, zegt hij. „Af en toe had ik het gevoel dat ik alles op mijn schouders had. Ook de ad ministratie op de wal. Dat kon natuurlijk niet, want de laatste maanden zouden we voortdu rend op het water zijn. Maar sommige rekeningen werden niet betaald als mijn paraaf er niet op stond. De organisatie was niet in orde en dat werkte door op de bemanning. Er ont stond toch twijfel aan boord als de salarissen niet op tijd worden overgemaakt. Die mannen heb ben ook een hypotheek. Als alle geldzaken goed zijn geregeld, is het eenstukprettigerzeilen. Die organisatie is een paar maanden geleden ook verbeterd. We heb ben dus sinds juli, op de boot en daarbuiten, een inhaalslag ge maakt." Door zijn persoonlijke 'degra datie' heeft Van Bergeijk zich veel meer kunnen concentreren op zijn werk: zeilen. „Ik mis sommige taken van een schip per dan ook absoluut niet. Wéér een praatje met de sponsors, of met journalisten. Wéér een offi ciële gelegenheid. Ik ben blij dat ik me de afgelopen twee maan den heb kunnen bezighouden met het zeilen. Ik ben eindelijk in mijn ritme gekomen." Prognoses In de prognoses van bookma kers, kenners en collega-zeilers wordt geen rekening gehouden met de BrunelSunergy als kans hebber op de eindzege in de Whitbread-race. De Neder landse deelnemer wedijvert in die bespiegelingen met de vrouwenequipe van het Scandi navische EF (onder wie de 28- jarige Amsterdamse Marleen Cleyndert) de laatste plaats in het zeldzaam kleine deelne mersveld van tien boten. Wie vandaag een pond inzet op een eindzege van de BrunelSunergy krijgt er over zo'n negen maan den - als die gok juist blijkt te zijn - twintig voor terug. Een overwinning van elk ander syn dicaat, behalve dat van de ÈF- vrouwen dus, brengt minder op. Ai-end van Bergeijk moet lachen om die bespiegelingen. „Als ik een buitenstaander was, zou ik op grond van de feiten dezelfde mening verkondigen. Wij heb ben vorige maand inderdaad een slechte Fastnet-race ge zeild, we hebben een niet al te ervaren crew en ons budget is niet te vergelijken met dat van de meeste andere syndicaten. Dat zijn de feiten en die zien er niet goed uit. Maar de mensen vergeten dan dat we de laatste twee maanden veel in goede zin hebben veranderd. De boot is veranderd en vernieuwd, de lei ding ook en net op tijd is de or ganisatie er omheen in orde ge komen. We hebben een nieuwe set zeilen, omdat de oude sinds april constant waren gebruikt. Zonder die zeilen hadden we niet eens de haven uit hoeven zeilen... De mensen kijken al leen naar de situatie vóór au gustus. Ik denk dat we nu een stuk sneller zullen zijn dan al die mensen verwachten." GPD zie ook pagina 48 Atletiek Goes. ABAB Businessloop 8 kilometer. Mannen: 1. F, Roelofs 25.15, 2. E. de Leeuw 25.16, 3. M. van Tongeren 25.17, 4 A. Vermeulen 25.27, 5. J. de Wilde 25.33,6. R. Veerbeek 25.38,7. M. Jonge neelen 25.51, 8. J. de Bart 26.02, 9. W. Verburg 26.07,10. D. van de Hoek 26.36, 11. W. Besuyen 26.39,12. R. Bruggeman 26.41, 13. J. de Vlieger 26.45, 14, M. Au gustijn 26.53,15. J. Louisse 26.56. Vrou wen: 1. H. de Jager 35.05, 2. T. de Schip per 36.46, 3, M. Kole 37.23, 4. T. Schuit 37.39, 5. M. Westra 38.36. Biljarten Hulst. Grand Prix driebanden. Tweede ronde: J.van de Velde-K. Dieleman 20- 35/64, Van de Velde wint met penalties 3- 2, C. De Jonge-R. Claerhoudt jr. 35-39/53 (de Jonge naar achtste fin.), J. deTaeye- H. Pluijm 30-39/45 (Pluijm naar achtste fin.), L. Dallinga-A. Lacante 45-27/53 (Dal- linga naar achtste fin.). Paardensport Praag. CSIO-W. Landenwedstrijd: 1. Ne derland (Bril/Halanta 0-8,75, Huis in 't Veld/Hay Guy 0-4,25, Van de Pol/Juriquil- la 0,25-0, Raymakers/Emerald 8,25-0), 2. Zwitserland 13,25,3. Oostenrijk 17,75,4. Zweden 19,75,5. Italië 22. Schietingen In de Korenbeurs in 's Heerenhoek hield men een schieting op de liggende wip voor senioren, er waren 13 deelnemers. Eerste hoofdvogel: C. de Jonge; tweede hoofdvogel, H. de Jonge beiden Sora- nus; eerste zijvogel, T. Ponsaert Diana; tweede zijvogel, P. Vette Concordia; der de zijvogel, M. Nijsten Vrije Schutters; vierde zijvogel, J. v.d. Dries Soranus; eerste kal, B. Bos St. Sebastiaan; tweede kal, H. v. Leeuwen Ravenstein; derde kal, - A. Dekker Doel naar Hoger; vierde kal, A. de Jonge Soranus; meeste kleine vogels (7) T. Ponsaert Diana; vliegende vogel- prijs M. Nijsten Vrije Schutter; volgende schieting 30 september. Sportprijsvragen Lucky Ten, vrijdag 19 september: 3 - 7 - 15-16-20-24-32-41-43-47-49-52-54- 65-67-68-73-74-75-77. (onder voorbe- Tennis Davis Cup. Halve finales. Norrkoping: Zweden - Italië 1-1. Bjórkman -Campore- se 6-7 6-3 6-2 3-6 6-3, Enqvist - Furlan 6-3 3-6 4-6 6-3 3-6. Davis Cup. Promotie/degradatie. Washington. Verenigde Staten - Austra lië 2-0. New Delhi: India - Chili 1-1. Paes - Silberstein 6-3 6-2 6-2, Bhupati - Rios 2-6 6-3 3-6 4-6. Harare: Zimbabwe - Oosten rijk 1-1. Byron Black-Schalier 6-3 6-2 6-1, Wayne Black - Muster 3-6 0-6 4-6. Essen: Duitsland - Mexico 2-0. Becker - Herrera 7-5 6-2 6-3, Goellner - Hernandez 7-5 6-3 6-3. Moskou: Rusland - Roemenië 2-0. Volkov - Pavel 6-3 6-7 6-2 6-4, Kafelnikov - Moldovan 6-4 7-6 6-4. Locarno: Zwitser land - Zuid-Korea 2-0. Rosset - Hyung- Taik Lee 6-3 7-6 7-6, Heuberger - Yong-il Yoon 6-3 6-3 6-4. Florianopolis: Brazilië - Nieuw-Zeeland 2-0. Meligeni - Steven 6- 3 7-5 6-4, Kuerten - Hunt 7-5 6-3 6-2. Gent: België - Frankrijk2-0. Dewulf - Santoro 6- 1 6-3 6-3, Van Herck - Pioline 4-6 2-6 7-5 4- 1 opgave Pioline. Tokio. Vrouwen, 900.000 gulden. Kwart finales: Seles (VSt/1) - Zvereva (WRu/8) 6-1 6-0, Sawamatsu (Jap) - Martinez (Spa/3) 7-6 6-4, Sanchez-Vicario (Spa/2) - Fang (Chn) 6-3 7-5, Basuki (lno/5) - Po (VSt/4) 7-5 6-3. Voetbal Eredivisie: Fortuna S. - Graafschap 1 - 0. Stand: Ajax 5-15, Feyenoord 5-11, FC Twente 5-11, Heerenveen 5-11, Vitesse 5- 10, PSV 5-9, Roda JC 5-9, Groningen 5-7, NAC 5-7, NEC 5-6, Sparta 5-5, RKC 5-5, Volendam 5-5, Graafschap 6-5, Fortuna S. 6-5. FC Utrecht 5-4, Willem II5-1, MW 5-0. Eerste divisie: Telstar - Emmen 0 - 2, FC Zwolle - TOP 3 - 3, VW - RBC 1 -1Stand aankop: AZ 5-13, FC Zwolle 6-12, Emmen 6-11, Eindhoven 5-10, Heracles 5-8, TOP 6-8. België, competitie: Anderlecht - Moes- kroen 1-2. Stand aan kop: RC Genk 5 -15, Lommei 5-13, Brugge 4-12, Charleroi 5- 8, Lierse 5 -7, RWDM 5 - 7. Ekeren 5 - 7. Duitsland, competitie: Karlsruhe - Kai- sersl. 2 - 4,1860 Münch - Duisburg 0 -1. Stand aan kop: Kaisersl. 7-19, Bayern M. 6 - 13, Duisburg 7 - 13, Rostock 6 - 10, Schalke'046-10, Dortmund 6-9, M'glad- bach 6-9. Volleybal Amsterdam. WK-kwalificatie. Vrouwen. Eerste wedstrijd: Nederland - Spanje 3-0 (15-615-415-2). Wielrennen Ronde van Spanje. Dertiende etappe, Ponferrada-Valgrande Pajares: 1. Tonk- ov (Rus) 5.10.02,2. Jimenez (Spa) 0.32,3. Dufaux (Zwi) 0.53, 4. Ledanois (Fra), 5. Escartin (Spa), 6. Zulle (Zwi), 7. Uria (Spa), 8. Zaina (Ita), 9. Contreras (Col), 10. Heras (Spa) 1.02, Nederlanders: 45. Jon ker 14.22,49. Moerenhout 14.37, 94. Van Heeswijk 20.30, 107. Voskamp 22.36, 108. Van Bon, 123. Knaven 25.32, 127. Vierhouten, 133. Nelissen, 139. en laat ste Garmendia (Spa) 36.14. Algemeen klassement: 1. Zulle 56.36.26, 2. Dufaux 0.32,3. Escartin 2.17,4. Ledanois 3.27,5. Zaina 4.02,6. Serrano (Spa) 4.52,7. Heras 5.02,8. Clavero (Spa) 6.26,9. Faresin (Ita) 8.03,10. Bordenave (Fra) 9.07,57. Jonker 55.35, 85. Moerenhout 1.19.51, 88. Van Bon 1.22.55,95. Vierhouten 1.30.14,107. I Van Heeswijk 1.38.34, 118. Voskamp 1.43.48, 125. Nelissen 1.51.04, 131. Kna ven 2.06.43,139. en laatste Cembali (Ita) I 2.33.48. Chateau d'Oex. WK Mountainbike, neo- amateurs: 1. Martinez (Fra) 43 km in 2.12.49, 2. Evans (Aus) 6.39, 3. Acquaroli (Ita) 7.09,4. Vollet (Fra) 9.38,5. Paulissen (Bel) 10.01. Zaalvoetbal Eerste klasse district Zuid I: Biezentrap- pers-Jongepier Sport 4-8, ZVV Zeeland- i Matisse 5-4, Pubbeis - Hulshof 1-7, VC Van Bergen - ZVH Morres 2-4, FC Dau- wendaele - Troy 2-6, Zuidwest Negen - Kloetinge 2-6. Stand: ZVH Morres 2-6, Kloetinge 2-6, ZVV Zeeland 2-6, Troy 1 -3, Hulshof 2-3, Jongepier Sport 2-3, VC Van j Bergen 2-3, Matisse 2-1FC Dauwendae le 2-1, Pubbeis 1-0, Biezentrappers 2-0, Zuidwest Negen 2-0. Supporters van Anderlecht bestormen veld BRUSSEL - Supporters van I Anderlecht hebben gisteren tij- I dens de wedstrijd van hun club I tegen Excelsior Moeskroen het veld in het Constant Vanden Stockstadion bestormd. Zij de den dat uit ongenoegen over het slechte spel van hun club. Anderlecht verloor met 2-1 van* i Moeskroen. Het was al de derde I nederlaag dit seizoen op eigen I veld. De scheidsrechter moest de wedstrijd tien minuten stil leggen. De aanhangers konden de 2-1 van Frederic Pierre niet verkroppen en betraden het veld. Na de onderbreking speel den beide partijen het duel uit. RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 46