Zeeuwen chippen nog nauwelijks J Wachtlijsten ziekenhuizen zijn onaanvaardbaar lang JPZC Coensdike levert zorg en comfort ■ii'imi/ififii zeeland 23 Veel betaalautomaten voor kleingeldpas blijven ongebruikt ondernemend zeeland Bokser Tuur presenteert kledinglijn iWÊmmr «iii mÊÈÊsÈÊW in detail de kwestie K agenda zaterdag 20 september 1997 door Manon Kotvis TERNEUZEN - Zeeuwen heb ben weinig tot geen interesse in het betalen met de zogenaamde chipknip van de banken of de chipper van de Postbank. Veel van de chipautomaten in de winkels blijven hierdoor nage noeg ongebruikt, tenzij met het apparaat ook gepind kan wor den, want pinnen blijft ook voor kleine bedragen populair. Deze week is uit onderzoek van de vereniging Consument en Geldzaken gebleken dat ten minste eenderde van de men sen met een chippas er nog nooit mee heeft betaald. Secre taris A Meeusen van onderne mersvereniging City Terneu- tant geld betalen." Meeusen legt de nadruk op de verant woordelijkheid die de banken hebben voor het slagen van het chipknip-projekt: „We moeten oppassen dat er geen aversie tegen kaarten komt, want mensen hebben het gevoel dat ze overal al pasjes voorhebben. Het is dan ook van groot belang dat de banken blijven wijzen op het enorme gemak van de kaart." Onding Een ondernemer uit Zierikzee vindt de (chip)betaalautomaat maar een 'onding'. „Dat ding was steeds kapot en op een ge geven moment heb ik hem maar teruggegeven. En als hij huis. Bedrijfsleidster Royers: „Er is al wel een aantal keren mee gepind, maar nog niet mee gechipt. Kleine bedragen beta len de meesten toch gewoon contant. En volgens mij heb ben de meeste klanten de kaart nog niet eens." Veel ondernemers proberen op deze manier redenen voor het niet gebruiken van de dure ap paraten te vinden: klanten zouden nog geen pas hebben, zouden er nog aan moeten wennen, of zouden nog niet we ten dat er een automaat in de zaak staat. Ook Interpay Utrecht, dat alle gegevens over de chipknip registreert, schuift het tot nu toe geringe succes van de kleingeld-vervangende pas op de nog in gang zijnde 'aanloopperiode'. Maar of het nou in de toekomst beter zal gaan met het gebruik van de chipknip of niet, onder nemers moeten er hoe dan ook zen: „Ik denk dat we in Terneuzen met de landelijke trend meegaan. Je merkt hier dat de chipknip wat betreft het betalen met kleingeld zijn doel voorbijschiet. Mensen zijn bang voor de kosten waarvan ze denken dat die gepaard gaan met het betalen met een kaart. Ook denken ze dat het betalen met een kaart te veel tijd kost. Maar het is een vooroordeel dat dat langer duurt dan met con- TERNEUZEN - Oud-wereld kampioen boksen Regilio Tuur komt zondag 28 september naar Terneuzen. In verband met het tienjarig bestaan van Wout Casuals in troduceert de Rotterdammer in de Zeeuws-Vlaamse Schelde- stad zijn nieuwe kledingslijn. Tussen 14.00 en 17.00 uur geeft hij de klanten persoonlijk kle dingadvies bij de aanschaf van een van zijn pakken. De winkel is gevestigd aan de Haven straat in het winkelcentrum Steenen Beer. Naast de Tuur- lijn heeft Wout Casuals zijn collectie modische pakken uit gebreid met Book's. zie ook pagina 39 het dan een keer deed, werd hij niet gebruikt. Dat komt omdat iedereen wel wat kleingeld op zak heeft, dat is net zo gemak kelijk." Ondanks het geringe enthousi asme van de consument om van de pas gebruik te maken, blijft het aantal chipautomaten flink stijgen. Zo zijn er in Vlis- singen nu zo'n tweehonderd automaten geïnstalleerd en daar komen er naar verwach ting binnen een maand nog minstens vijftig bijCopyservi- ce Eljo Reprocenter uit dezelf de stad heeft pas sinds enkele dagen een chipautomaat in aan geloven. Eigenaar van boekhandel Het Paard Van Troje in Goes, J. Hoogstraete is zich hier heel goed van bewust. Hoogstraete: „Het apparaat is bij ons inmiddels in bestelling, want er komen toch wel regel matig mensen die een chippas hebben. Of ze de betaalauto maat nou gebruiken of niet, je moet hem toch hebben staan, want de concurrent heeft hem ook." Afwachten Voor sommige ondernemers is het hele idee nog een grote ver- van-mijn-bed-show. Banket bakker H. van Helden in Mid- delhamis wacht liever nog even met de aanschaf van een chipautomaat. „Ik zie dat nog niet zitten. Ik denk ook dat de chipknip niet zo door zal zet ten. En persoonlijk ben ik er ook al niet zo weg van, dus ik denk dat het nog wel even duurt voordat we er in de zaak aan beginnen", zegt Van Hel den. Volgens velen is het vooral nog een kwestie van wennen voordat de chipknip vaak wordt gebruikt. foto Charles Strijd De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der redactie van Claudia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk worden aan geboden aan de redactie van de PZC, postbus 18, 4380 AA Vlissingèn, of via fax 0118-470102. De Brabants-Zeeuwse Werk geversvereniging BZW Zeeuws-Vlaanderen en de kringen van vereniging Jong Management van luisteren donderdag 25 september in het Mauritshof in IJzendijke naar drs. J. C. Blankert, voorzitter van VNO-NCW. Blankert schetst de perspectieven voor het bedrijfsleven in de Miljoe nennota 1998 vanaf 19.30 uur. In de tuin van het Katshuys aan de Noordlangeweg in Kats wordt tussen donderdag 25 en zondag 28 september voor de eerste keer de Zeeuwse Nazo mer Fair gehouden. Zeeuwse sfeerwinkels brengen op 3.500 vierkante meter ideeën voor inrichting in en rond het huis. Diverse decoreerhobbies krij- gen aandacht en er is muziek van een harpist, een blokfluit ensemble en Ierse, Israëlische en Franse volksmuziek, in de galerie van het Katshuys expo seren vijf Zeeuwse kunste naars. De fair is open tussen 10.00 en 18.00 uur, zondag tus sen 12.00 en 18.00 uur. De rechtbank van Middel burg heeft het faillissement uitgesproken over Fantasy Flowers Zeeland vof, een in Middelburg gevestigde handel in droogbloemen. Tot curator is benoemd mr. J. Wind. De raad van commissarissen van de Koninklijke Schelde Groep is weer op volle sterkte. C. G. Baan, president-direc teur van DAF Trucks NV in Eindhoven, is in de raad be noemd. Hij volgt J. S. C. Schoufour op, die eerder dit jaar wegens het bereiken van de statutaire leeftijdsgrens is afgetreden als commissaris. Slijterij Gall Gall aan het Kolveniershof in Goes is her opend na verbouwing van het interieur en uitbreiding van het assortiment dranken. Slij ter H. F .A van Kooperen ver huurt tevens glaswerk en bier tapinstallaties. Schults Schilders in Zierik zee is voorlopig opgenomen als opleidingsbedrijf in het erken de register van het opleidings centrum SVS, het landelijk or gaan voor beroepsonderwijs voor het schilders- en stuka- doorsbedrijf en reclame- en presentatietechnieken te Wad- dinxveen. Schults Schilders heeft negentig werknemers waaronder vijf leerlingen en is actief in schilder-, beton- en andere afwerktechnieken voor zowel bedrijven als particulie ren. Milica Lazarova Huidverzor ging aan de Meestoof in Mid delburg houdt zaterdag 27 september open dag met de monstraties in haar salon. Stichting Goed Nieuws in Middelburg heeft de Goed Nieuws Bus ingezet, een mo biele evangelische boekhandel die diverse plaatsen op Wal cheren aandoet. De 23 jaar ou de voormalige SRV-wagen is ingericht met een praathoek en heeft ook wenskaarten, cd's, muziekcassettes en cadeau-ar tikelen. De bus wordt gereden door vrijwilligers. Autobedrijf Cees van der Wekken, sinds veertig jaar Fi atdealer op Schouwen-Duive- land, heeft het centrum van Zierikzee verruild voor een nieuwe vestigingsplaats op het bedrijventerrein aan de Boe- renweg in Zierikzee. door René Hoonhorst AARDENBURG - De bewoners van het Aardenburgse woon zorgcentrum Coensdike wonen zo'n beetje in het paradijs. Alle sprekers die tijdens de officiële openingsplechtigheid vrijdag middag aan het woord kwamen, staken de loftrompet over het prachtige huwelijk dat zorgver lening en wooncomfort sloten voor het nieuwe Coensdike. Toch dreigen enkele wolken de zonnige toekomst te verstoren, vreesden enkele woordvoer ders, onder wie gedeputeerde G. de Kok. Het Rijk moet meer geld uittrekken om de kwaliteit van leven ook voor minder draag- krachtigen op leeftijd op peil te kunnen houden, stelde De Kok. De Algemene Woningstichting Zeeuwsch-Vlaanderen kon de huurprijzen van appartemen ten en aanleunwoningen be taalbaar houden door de ver koop van grondkavels en woningen voor de vrij e verkoop. Ouderen voor wie die prijzen nog te hoog liggen, hebben recht op huursubsidie. Maar voor de servicekosten en andere bijko mende lasten moeten de oude ren zelf opdraaien. Voor mensen j met alleen AOW en een klein pensioentje kan dat, als ze een bepaald zorgpakket nodig heb ben, te veel gaan kosten, wisten De Kok, burgemeester C. van Liere van Sluis-Aardenburg en voorzitter F. Willaert van de Stichting Thuiszorg Zeeuwsch- Vlaanderen. Drempel Door financiële ondersteuning van provincie en gemeente kon den alle bewoners van het oude verzorgingshuis Coensdike ver huizen naar het nieuwe woon zorgcomplex. Voor minder draagkrachtige nieuwe bewo- nprs kan echter straks de finan ciële drempel te hoog worden. De Kok en Van Liere beloofden echter hun best te doen Den Haag te overtuigen van de nood zaak om alle mensen met chro nische zorgvragen de mogelijk heid te geven hun intrek in Coensdike te nemen. Met die toezegging waren ook medewerkers van het Zeeuws- Vlaams Zorgoverleg tevreden gesteld. Verkleed als een soort ma Flodder en een bejaarde rol stoeler onderbraken zij de ope nings-speech van gedeputeerde De Kok. „Mag hij hier straks ook wonen", wilde 'Flodder' van de De Kok weten. „Van mij wel", zei de verbouwereerde provinciebestuurder. „Dan vind ik u een brave vent", liet de si- gaarkauwende Kenau tot hila riteit van tientallen genodigden weten. Overigens bleek uit de woorden van alle sprekers dat Coensdike argumenten genoeg biedt om het Rijk te overtuigen van de toekomst van het geïntegreerde woon-zorgmodel. „Zeeuwse woonzorg loopt zeven jaar voor de muziek uit", had de voorzit ter F. Hamelink van de Algeme ne Woningstichting gelezen in het blad van de Nationale Wo ningraad. Coensdike nieuwe stijl is vooral ook het werk van de twee jaar geleden overleden wethouder R. van de Wijnckel, die tevens voorzitter was van het oude Coensdike én van de Stichting Thuiszorg. De oud-wethouder wordt her dacht door een plaquette op het kunstwerk Twee-eenheid. Twee aan elkaar geklonken druppels, een ontwerp van Ernst Joachim, die het 'samenbrengen van wo nen en zorg' symboliseren. Het kunstwerk werd onthuld dooi de oudste bewoner van Coens dike, de 100-jarige Isaac Ver meulen. Vermeulen, die met bij na een kwart eeuw ook het langst in het oude Coensdike woonde, kreeg daarbij een beet je hulp van gedeputeerde De Kok. (Advertentie) VAN DIJKE c.s. Fusie- en Overname Specialist Huize 't Verseylt Besteck" Pres. Kennedylaan 28 4334 EJ Middelburg Mr. ADRIAAN A. VAN DIJKE, M.B.A. Directeur telefoon 0118-640 444* fax 011S-628 115 portable-telefoon 06-53 253244 V door onze regioredactie Wachten op ziekenhuisop name is geen kwestie van weken. De ziekenhuizen spre ken in maanden als de patiënt vraagt, wanneer hij aan de beux-t is. En die wachttijden dreigen alleen maar op te lo pen, zo vreest de Nedei-landse Zorgfederatie. De vijftig mil joen gulden die het kabinet wil uittrekken is volgens de NZf niet meer dan een druppel op de gloeiende plaat. In Zeeland is volgens Gedeputeerde Sta ten geen sprake van een alar merende situatie, hoewel de wachttijden voor een opname op kunnen lopen tot meer dan twintig weken. Orthopedie en oogheelkunde zorgen nog voor de grootste problemen. J. Volkeri uit Zierikzee heeft de wachtlijstproblematiek aan den lijve ondervonden; hij is het dan ook volstrekt niet eens met de conclusie van het dagelijks provinciebestuur dat het allemaal wel meevalt in Zeeland. In juni 1996 kreeg hij last van zijn heup. Lopen ging steeds moeilijker. Een operatie moest uitkomst bren gen, maar de 85-jarige Zieiik- zeeënaar kreeg te horen dat hij zeker acht tot negen maanden op zijn beurt moest wachten. „Ik kon geen kant meer op." Hij vroeg aan zijn huisarts bij het ziekenhuis aan te dringen op snellere hulp. „Of het aan de huisarts heeft gelegen weet ik natuurlijk niet zeker, maar ik kon toen in oktober worden geholpen." Van het maandenlange wach ten ondervindt hij nog steeds de gevolgen. Door het moei zaam bewegen met de slechte heupen, raakten zijn knieën overbelast. Volkeri loopt nu nog met krukken. Mevrouw I. M. Overweel uit Middelburg heeft zelf geen er varing met ziekenhuizen, laat staan met lange wachttijden. Als ze de tei-mijnen hoort, schrikt ze wel: „Dat vind ik echt veel te lang. Mensen ver keren toch al in onzekerheid." Verrast Ook mevrouw C. Melis is ver- rast door de deze week gepu bliceerde gemiddelde wacht tijden. Maar van een kennis weet ze dat in de praktijk de wachttijden mee kunnen val- Mensen mogen niet langer pijn lijden dan onvermijdelijk is en dus moet de overheid zorgen dat de wachtlijsten in de ziekenhuizen kunnen worden weggewerkt. foto Pieter Honhoff len. Als uiterste termijn was eind augustus genoemd, maar deze persoon kon begin juni al terecht. Beide dochters van mevx-ouw A Voerman uit Goes hebben een dag in het ziekenhuis gele gen voor amandelen knippen. „De oudste moest een paar jaar geleden wel een maand of vier wachten, De jongste is pas geholpen. Tussen dé afspraak met de KNO-ax-ts en de oproep zat maar een week of twee." Mevrouw Kx-ijger uit Hein- kenszand heeft zelf geen slechte - ervaringen met de wachtlijst. Haar partner kreeg deze zomer onverklaarbax-e verlammingsverschijnselen en hij lag binnen een week in het ziekenhuis. „We hebben wel heel lang moeten wachten op een afspx-aak in het Dijk- zigtziekenhuis in Rotterdam. Dat was vexvelend want toen konden ze hier in Goes niet verder." Volgens Goesenaar J. de Jonge is het een kwestie van gebrek aan specialisten. „Als ze van elke soox-t genoeg dokters had den, kon iedereen meteen te- recht. Mijn vrouw moet een staar-operatie ondex-gaan. We weten nu al dat ze voor apxil geen oproep hoeft te venvach ten. Het is wel goed dat je het weet, want dan kun je gewoon op vakantie." Voor zichzelf wil De Jonge niet klagen. Met een ontregelde suiker lag hij vorig jaar, een dag of twee nadat de klachten begonnen, in een zie kenhuisbed. Op Goéree-Overflakkee is de situatie niet beter dan in Zee land. „Wie bij een orthopeed, oogarts, cardioloog of inter nist te rade moet is al gauw een paar maanden kwijt. Is zie kenhuisopname nodig dan duurt het nog eens maanden. Voor met name grote opera ties, zoals het vervangen van een heup, zijn de wachtlijsten lang", aldus doktersassistente P. Komttebed uit Goedereede. „Wie naar de oogarts belt krijgt te horen: 'Bel volgende maand maar terug voor een af spx-aak voor volgend jaar'. Wij advisei'en mensen dan ook om andere ziekenhuizen te bellen als de wachttijd te lang is." Zoals de ziekenhuizen in de Rijnmond een alternatief vormen voor het hospitaal in Dirksland, is België een uit wijkmogelijkheid voor Zeeuws-Vlamingen. „Wach ten als je geholpen wil worden, lijkt me heel vervelend", zegt de Hulsterse F. Braspermincx. „Ik zou naar België gaan. Ik ben ook Belgische, dus die keuze is voor mij dan mis schien nog wat makkelijker." Ook M. Gokke uit Ternexxzen zoekt zijn heil over de grens, als hij met een wachtlijst wordt geconfronteerd. „Voor onspex-soonlijk - wij zijnparti- culier verzekerd - is het geen probleem. Maar daar schieten al die andex-e mensen die dat niet zijn niks mee op. Mensen die meer dan een half jaar met pijn rondlopen, dat is toch niet meer van deze tijd! Ookhet be drijfsleven leidt daar schade door. Dus als er meer geld voor dit soort zaken wordt uitge trokken, is het uiteindelijk al lemaal veel goedkoper." Oud-provincieambtenaar (waterstaat) C. Kotvis uit Oostburg, noemt het besluit van zijn vroegere broodheren 'heel droevig'. „Je zou haast denken dat ze zelf nooit naar de dokter moeten. Hoe kunnen ze zoiets nu zeggen! Ik heb een uitwijkmogelijkheid naar Bel gië. maar het merendeel van de mensen uit Zeeuws-Vlaande ren is volledig afhankelijk van de capaciteit in het regionale ziekenhuis. Zo'n besluit van GS is in mijn ogen dan ook ge woon asociaal. Er moet koste wat het kost geld bij. Mensen in pijn mag je niet laten wach ten." EVENEMENTEN zaterdag BERGEN OP ZOOM - BoHo. 21 uur: Concert doorTechnoact Unit Moe- bius; Markiezenhof, 12 uur: Nederlands Minstreel Concours; CLINGE - Politiehondenvereniging Saeftinge, 9 uur: Jaarlijkse kampi oenswedstrijd Politiehond; DOMBURG - De Parel, 21 uur: Con cert door Fleurine en Doe Houlind's Copenhagen Ragtimeband; Streetparades, 13.30-17.30 uur: Di versejazzbands; Marie Tak van Poortvlietmuseum, 11.30 uur: Jazzconcert door Martijn Schok Boogie Woogie trio; Café 't Groentje, 20 uur: Jazzconcert door Les Gamins; Zeeuws Biologisch Museum, 10-18 uur: Bloembindersfestival 'Hortus Zelandiae'; GOES - 't Beest, 20.30 uur: Concert door 'Namedropper' en The Pen- nies en Reineke Wieman; KOEWACHT - 't Vlasmuseum, 14 en 16 uur: Excursies en demonstraties vlasbewerking; HEINKENSZAND - R.K. kerk, 20.15 uur: Concert door vocaal ensemble Musica Cordis; KATS - N.H. kerk, 19.30 uur: Kerker en Afgrond door het Gezelschap van de Zee; MIDDELBURG - Bibliotheek, 19 uur: Slagwerkensemble van de Zeeuw se Muziekschool; Stadsschouwburg, 10-15 uur: Open Dag; 20.15 uur: Elektrafestival 1997 met optredens van Montezuma's Revengeen DoctorCharlie&His Ju- ju Men; De Vleeshal, 13-17 uur: Tentoon stelling, lezingen en rondleidingen over De Verborgen Stad; OOSTKAPELLE - Zeeuws Biolo gisch museum, 10-18 uur: Bloem bindersfestival 'Hortus Zelandiae'; OOST-SOUBURG - Razzmatazz. 21 uur: Concert door o.a. No Frontiers, Adrie Oosterling, Tak 'n Djola, Qui van Le en Not; RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort (t/m okt.); SCHORE - Kerkplein, 10 uur: Herfst- markt; TERNEUZEN - Zuidlandtheater, 20 uur: Amsterdams Marionettenthea ter, Kalashnikov, 20 uur: Benefietcon cert door o.a. The Rolling Beatles, Mihoen, Ballerina Pimps en The- Who?, Fiction Defence en Scalemo- dels; THOLEN - Meulvliet, 19.30 uur: Con cert door Bruinisser Visserskoor en Oosterlandse Fanfare; VLISSINGÈN - De Piek, 21 uur: Con cert door drie gitaarrockbands; WOUW -St. Lambertuskerk, 16 uur: Orgelconcert door Jan Van Mol; ZIERIKZEE - Brogum, 21.30 uur: Concert door Farmer John en Tra voltas; Sportcomplex Onderdak, 10 uur: Wedstrijd voor drumbands en ma- jorettenkorpsen. EVENEMENTEN zondag DOMBURG - Strandpaviljoens, 14 uur; Festival jazz by the Sea; Badhotel Domburg, 16-18 uur: Con cert door Heineken Jazzband, 18 uur: SlotconcertdoorTrav'lin Light; GOES - Manhuistuin, 12 uur: Con cert door muziekvereniging De Echo; KAPELLE De Vroone, 11.30 uur: Koffieconcert door muziekvereni ging Ons Genoegen; KRUININGEN - Camping Den Inkel, 11.30 uur: Koffieconcert door mu ziekvereniging E.M.M. Kruiningen; MIDDELBURG - Pub The Duke. 15 uur: Concert door Ierse folkband Coracle; De Vleeshal, 13-17 uur: Tentoon stelling, lezingen en rondleidingen over De Verborgen Stad; OOSTKAPELLE - Zionskerk, 12.30 uur: Jazz-kerkdienst m.m.v. Lise Borgward en band; Zeeuws Biologisch museum, 10-18 uur: Bloembindersfestival 'Hortus Zelandiae'; RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort (t/m okt.); SAS VAN GENT - R.K, kerk, 15 uur: Concert door Cantate Domino en Het Gregoriaans Koor met 'Capilla Flamenca'; TERNEUZEN - The Mixx, 21 uur: Concert door Johnny Legend en the Sundowners; Café de Uientuin, 16 uur: Concert door Paddy's Surprise; Kalashnikov. 16 uur: Sessie met Hexable Workforce; VLISSINGÈN - Arsenaaltheater, 15 uur: Zigeunermuziek door Trio Loyko. BERGEN OP ZOOM - Roxy, zat. en zon. 14 en 16.15 uur: Bean; zat. en zon. 18.15 uur: Fly Away Home; zat. 18.45 en 21.30 en zon. 18.45 en 21 uur: Mimic; zat. 14, 18.45 en 21.30 en zon. 14,18.45 en 21 uur: Anacon da; zat. 24 uur: The Lost World; My Best Friends Wedding; The Peace maker; Cinemactueel, zat. en zon. 14 uur: Lady en de Vagebond; zat. 14 en zon. 14 en 16.15 uur: Batman Ro bin; zat. 14 en 18.45 en zon. 14,1615 en 18.45 uur: Bean; zat. 21.30 en zon. 16.15 en 21.30 uur: Men in Black; zat. en zon. 18.45 en 21.30 uur: Face/Off; Conspiracy Theory; GOES - Grand, zat. en zor^. 14 uur: Batman Robin; zat. en zon. 19 en 21.30 uur: Face/Off; HULST - De Koning van Engeland, zon. 13.45 uur: Lady en de Vage bond; zat. 19.30 en zon. 13.45,16.15 en 21.30 uur: Men in Black; zat. 19.30 en zon. 16.15 uur: Anaconda; zat. 19.30 en 21.30 en zon. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur: Nothing to Lose; zat. 19.30 en 22 en zon. 13.45, 16.15 en 19 uur: Bean; zat. 19.30 en 22 en zon. 16.15, 19 en 21.30 uur: Conspiracy Theory; zat. 19.30 en 22 en zon. 13.45,16.15,19 en 21.30 uur: Absolute Power; zat. 22 en zon. 13.45,19 en 21.30 uur: Mimic; zat. 22 en zon. 19 en 21.30 uur: Face/Off; zat. 23 uur: The lost world Jurassic Park; MIDDELBURG - Cinema, zat. 19.30 en zon. 20.30 uur: Cold Comfort Farm; zat. 22 uur: Drifting Clouds; VLISSINGÈN - Alhambra, zat. en zon. 14 uur: Lady en de Vagebond; zat. en zon. 14 en 19 uur: Men in Black; Bean; zat. en zon. 14, 19 en 21.30 uur: Nothing to Lose; zat. en zon. 19 en 21.30 uur: Conspiracy Theory; zat. en zon. 21.30 uur: Face- /Off; Absolute Power. TENTOONSTELLINGEN AARDENBURG - Archeologisch Museum, zon. 13-17.30 uur: '(in de) Kaart kijken'. Het verleden in het West-Zeeuws-Vlaamse landschap van heden (t/m 30/9); Galeirichel, 13-18 uur: Beeldentuin met werk 21 kunstenaars (t/m sept.) SINT ANNA TER MUIDEN - Streek- landbouwmuseum Agrimuda, 13- 17 uur: 'Van paarden naar paarden krachten', boerenleven in West- Zeeuws-Vlaanderen (t/m 30/9); v.m. Gemeentehuis. 11-17 uur: Ka ren v.d. Kerkhove, olieverfschilde rijen en Digna Blaauw, keramische objecten (t/m sept.); SINT ANNALAND Museum De Meestoof, zat. 14.15-16.45 uur: Fo to-expositie 'Bruidssuikers en wit tebroodsweken', trouwrituelen (t/m okt.); AXEL - Streekmuseum, zat. 13-17 uur: Johnny Beerens, 'Werken in weer en wind' (t/m 3/10); BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof, 11-17 uur: 'De belegering van 1747 Bergen op Zoom' (t/m 28/9); Louis Zwagerman. Een reis door de we reld van de autodidact (t/m 21/9); De Mollegangen, zat. 10-17 uur: 'Puur Natuur', Wim Zwijsen, acryl- schilderijen, monothins en objec ten (t/m 4/10); Stu-Art Galerie, zat. 11-17 uur: Iris Bouwmeester, sculpturen en Mare Heijmans, tekeningen/grafiek (t/m 4/10); Galerie 't Lievevrouwke, zat. 13.30- 18 uur: Amy van Son, keramische objecten en Linosnedes (t/m 1/11 BROUWERSHAVEN - v.m. Stad huis, zat. 9-13 uur: Marianne E. Klapwijk, schilderijen, tekeningen en etsen (t/m 3/10); BURGH-HAAMSTEDE - De Burghse Schoole, zat. 13.30-16 uur: 'Rozen verwelken, scheepjes vergaan' over 150 jaar poëzie-albums; 'Ha zen en konijnen'; 'Vlinders' (t/m 25/10); De Bewaerschole, zat. 13.30-16.30 uur: Willem Buijs, 'Een ongekende schittering' (t'm 27/9); CLINGE - Galerie Esprit, 13.30-17.30 uur: Schilderijen en beelden van Belgische en Zeeuwse'kunstenaars (t/m 5/10); DOMBURG - Museum Marie Tak van Poortvliet, 13-17 uur: 'Ferdi nand Hart Nibbrig en Zeeland' (t/m 2/11); GOES - Galerie Van den Berge, zat. 13-17 uur; Richard Kent Howie, fo towerken/Selectie, nieuwwerkgra- fiek kleine unica (t/m 4/10); Museum, zat. 10-16 uur: Schilderij en van Arend Hijner (t/m 15/11 GRIJPSKERKE - Zijdemuseum, zat. 13.30-17.30 uur: NellekevandeWe- ge en Els van Baarle, zijden quilts en borduursels op zijde (Vm 27/9); HULST - Galerie Rattenfanger, zat. 13.30-17 en zon. 14-17 uur: Lydia Klop-Steendijk, aquarellen, olie verf, potlood en pastelkrijt (t/m 11/10); Bibliotheek, zat. 10-12 en 13-17.30 uur: 'Mensen op de vlucht voor oor log, geweld of vervolging' (t/m 26/9); MIDDE.BURG - Zeeuws Museum, zat. 11-7 en zon. 12-17 uur: 'Neha- lennia 50 jaar' (t/m 1/3/98); Pieter Slagbom, een visie op de uitbrei- ding ve het Zeeuws Museum in de Abdij (tn 2/11); Galerië,zat. 11-16 uur: Magda Lut- tikhuizietsen en schilderijen; Lily Willerre, keramiek; e.a. (t/m 27/9); De Vleëxal, 13-17 uur: 'De verbor gen sta, werk van 23 kunstenaars (t/m 19/)); Galerie Haentje te Paart, 14-16.30 uur: Els/an Baarle, gedachten in textiel; ans Keukelaar, schilderij en en St aan de Visscher, objecten indetuint/m 12/10); Ramschi Schorpioen, 10-17 uur: Annette byper en Joke Bos, schil derijen (t/n 2/1 D. Zeeuwse Bibliotheek, zat. 10-13 uur. Tentoonstelling oude foto's en ansichtkaaten 'verkeer en vervoer' (t/m 25/10); Wandelkerkzat. 10-16en zon. 12-16 uur; Exposiie over kinderarbeid, 'Geen tijd orr jong te zijn' (t/m 25/9); NEELTJE JANS - Waterland, 10- 17.30 uur: 'Waterwereld, leven in de delta van Bangladesh' (t/m 30/9); OOSTKAPELLE Zeeuws Biolo gisch Museum, zat. 12-17 uur: Ex positie van botten van fossiele zoogdieren; De Flora voltooid (t/m 28/9); OOST-SOUBURG Watertoren, zon. 12-17 uur: Werken van diverse kunstenaars (t/m 9/11 RENESSE - Plus Min, zon. 13-18 uur: Objecten van Ben Zegers (t/m 19/10); SLUIS - De Raadskelder, 14-17 uur: Yves Velter, schilderijen (t/m 12/10); ST. LAURENS Boerderijgalerie'De Osseberg', zat. 14-17 uur: LenySan- derse e.a. (t/m 27/9); TERNEUZEN Galerie Trouvaille, zat. 9-18 uur: 'Muziek Spiegel der Kunsten', Marjoke Schuiten, grafiek en Lou Heynens, schilderijen (t/m 15/10); THOLEN - Galerie 't Huis Tijdver drijf, zat. 10-16 uur: Alexander Vachrameev, aquarellen (t/m 25/10); VEERE - Stadhuis, 12-17 uur: Vond sten in Veere (t/m sept.); De Schotse Huizen, zat. 12-17 uur: Werk Nona Schmit (t/m 30/9); VLISSINGEN Stedelijk Museum, 13-17 uur. 'Van Zeeuwse Admirali teittot marine inZeeland' (t/m 28/9); Galerie Hannelore Meijaard, 14-17 uur: Joop Miermans, objecten en tekeningen, Jaap van der Schraaf, karatiden (t/m 5/101; WISSENKERKE Galerie De Prak tijk, zat. 13-18 uur: Olieverfschilde rijen van Yvonne Schmidt, aquarel len van Rit Creemers en bronzen beelden van Marian Kievits (t/m 4/10); WOLPHAARTSDIJK Galerie De Hoekweide, zat. 13-17 uur: Leo de Jong, materie, schilderijen en teke ningen (t/m 4/11); IJZENDIJKE Streekmuseum, zat. 13-17 uur: '125 jaar Groei en Bloei' (t/m 25/10); 'Het aangespannen trekpaard' (t/m 25/10). t Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 112. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zeeland, tel 0118 412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 0118 615551 (dag en nacht bereikbaar). Chr. Hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 0118 625414. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0118 469869 (dag en nacht be reikbaar). Kindertelefoon Zeeland, tel. 0800 0432 (gratis), dag. van 14.00-20.00 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 0118 628800. Aids Infolijn, tel. 0118 638384.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 23