Onstuimig Clinge inhaleert succes Vermeersch aangenaam verrast Goossen rijgt overwinningen aaneen PZC Tweede overwinning volleyers Stuntmarkt sport maandag 15 september 1997 z 19 Debutant na twee overwinningen koploper van vierde klasse Ruime zege van Terneuzen Al Eindhoven verslaat Terneuzen B Matige start Terneuzen Cl Geen verrassingen in beker Roels eerste biljartkampioen van seizoen voor Terhole Zevenklapper voor Spui Albertine Reijns goud waard voor Hoek uitslagen Een koploper in Oostburgs zaalvoetbal Tweede zese SCHIEDAM - In de derde divisie van het landelijk junioren voetbal kwam Terneuzen Al zaterdag tot een ruime overwin ning op Excelsior'20. In Schiedam werd het na een 0-3 rust stand uiteindelijk 2-5. De Temeuzenaren waren vooral in de eerste helft sterk op dreef en liepen toen ook naar een achteraf beslissende voorsprong door treffers van Niek de Meijer. Angelo Cornelis en Sjoerd Rijnhout. Na de hei-vatting kwam Excelsior weliswaar nog terug tot 2-3, maar daarna was het invaller Hensly Victorina die de thuisclub met twee rake kop ballen definitief op de knieën kreeg: 2-5. TERNEUZEN - In de derde divisie voor B-junioren moest Terneuzen BI op eigen veld genoegen nemen met een neder laag tegen Eindhoven BI: 3-5. Daarop viel weinig af te din gen. De bezoekers waren van meet af aan beter en kwamen al in het eerste half uur op een 3-0 voorsprong. Via 2-3 en 2-5 werd het tenslotte dus 3-5. Voor Terneuzen BI scoorden Coen Goossen en Juliën Mos voor de rust en Selcuk Kilic in de slot fase van het duel. In de hoofdklasse was Terneuzense Bovs B1 niet opgewassen tegen Halsteren BI. In Halsteren leed de ploeg van trainer Ko de Fouw een 5-2 nederlaag. BERGEN OP ZOOM - In de hoofdklasse van het district Zuid 1 kwam Terneuzen C1 uit tegen Moe' 17 niet verder dan een 3- 3 gelijkspel. In het gelijkopgaande duel scoorden beide ploe gen om en om. De ruststand was 1 -1Voor Terneuzen was Jorg van de Mark voor de rust trefzeker en waren Jonathan Con- stancia en Bart Begijn in de tweede helft de doelpuntenma kers. Terneuzense Boys Cl moest tegen Alliance diep in het stof bijten: na een 0-3 ruststand werd het op eigen veld 0-7 voor de bezoekers uit Roosendaal. OOSTBURG - De eerste ronde van de bekerstrijd in het Oost- burgse Zavio-zaalvoetbal leverde geen verrassende uitslagen op. Alleen de ontmoeting tussen Vooruit en het vernieuwde De Cocq stond bol van de spanning. Na de reguliere speeltijd was de stand gelijk: 1-1 Vooruit benutte de strafschoppen het best en mag dus verder in de beker. ABAB was volgens ver wachting de betere tegen Rabo Aardenburg/Eede en won een voudig met 9-4. De Dikke van Dale hield zijn stand als rege rend kampioen hoog door debutant De SikDels met 6-0 op simpele wijze terug te wijzen. Ook Groosman/Casuals bereik te de kwartfinales door Bon Ami met 5-2 te kloppen. AXEL - Mike Roels van de Hulster biljartvereniging De Smic- kel is de eerste kampioen van het seizoen 1997-1998 van het district Zeeuws-Vlaanderen geworden. In de finale van de ti telstrijd derde klasse driebanden won hi j de slotpartij van Leo van Hemert (20-17). Met dank aan Michel Verberkmoes. Dat besefte Roels na afloop ook. Want na een louter winnende start waarin Van Hemert in café Cambrinus elke ronde ie mand uit de kopgroep zag wegzakken (achtereenvolgens Cees van Ham, Wim Ollebek en Michel Verberkmoes) leek na vijf ronden niets de race van Van Hemert te kunnen stoppen. Ver berkmoes wist voor aanvang van de zesde ronde waarin hij Van Hemert als tegenstander trof: „Dit wordt de cruciale par tij als Van Hemeil wint is hij kampioen.Leo van Hemert ver loor echter (16-20), waardoor Mike Roels zijn misstap uit de eerste ronde goed kon maken. Roels deed dat. pakte de titel en gaat - met Van Hemert - in oktober naar de gewestelijke eind strijd in Sas van Gent. Dat het kampioenschap geen toevals treffer was onderstreepte de winnaar met de kortste toernooi- partij (20 caramboles in 36 beurten) en de hoogste serie. door Jan Roovers CLINGE - Wat een weelde. Met een 4-2 overwinning op Sluiskil en een - met Breskens gedeelde - toppositie in de vierde klasse stuurde Clinge-trainer Fonny van der Vloet zijn spelers giste ren naar de kleedkamers. Na de promotie inhaleert heel Clinge momenteel het succes van de ploeg. Zes punten uit twee wed strijden, bovendien in regionale derby's verzameld. Het 'dik te vreden' van Van der Vloet klonk uiteraard oprecht. Het sportpark in Clinge ver spreidt nog de geur van de afde ling waar de club te lang in ver toefde. Maar na de promotie is het huisorkest alweer nadruk kelijk aanwezig en zorgt de groeiende supportersschare voor de nodige ambiance. In dat TERNEUZEN - ïërhole boekte gisteren in de zes de klasse van het ama teurvoetbal zijn tweede zege: 0-2 tegen Sluis. De streekderby tussen Schoondijke en SDO ein digde in een 4-1 winst voor de club van trainer speler Willy de Jaeger. Groede hield lang stand tegen Noormannen, maar in de slotfase wist de club uit Westkapelle meer af stand (5-2) te nemen. Sehoondijke-SDO 4-1: Een rommelige wedstrijd. Schoondijke wist beter met de kansen om te springen.Voor rust zetten Guus de Smit en trainer speler Willv de Jaeger Schoondijke op 2-0. SDO kwam door Frank Haulez terug tot 2-1, maar door wederom De Smit en een eigen doelpunt van Van Looij had Schoondijke het laatste woord. Sluis-Terhole 0-2: Er was niet echt sprake van krachtsverschil.Terhole nam bij de rust een 0-1 voorsprong door een tref fer van William Freijzer. In de tweede helft ging de thuisclub op jacht naar de gelijkmaker. Toen het doelpunt van Giovanni Verbraeken aan de andere kant viel, was de wed strijd gespeeld. De 0-2 achterstand bleek voor Sluis, dat aanvallend on der de maat bleef, niet meer weg te'werken. Noormannen-Groede 5-2: De uitslag doet vennoe- den dat Noormannen een gemakkelijke middag had. De schijn bedriegt, want Groede bood in het overigens matige duel goed tegenstand. Davy Maes zette de Zeeuws- Vlamingen op een 0-1 voorsprong, maar voor de rust kwam Noormannen via Jacky Minderhoud langszij: 1-1. In de tweede helft liep de thuisclub uit naar een 3-1 voorsprong via Wilbert Dingemanse en Minderhoud. Peter Vercruijsse bi-acht de spanning (3-2) eerst terug, maar in de slotfase beze gelde Kees van Sighem met twee doelpunten het lot (5-2) van Groede. sfeertje mocht Clinge zich giste ren ook leermeester noemen voor het bezoekende Sluiskil, dat op een aantal fronten (inzet, slagvaardigheid, goede taakop vatting) tekort schoot. Het elftal van Paul van Kouteren, ge plaagd door het vertrek van be palende spelers in alle linies, bezweek alvast voor de onstui mige dadendrang van de greris- club. Die sprong - en bovendien met verzorgd voetbal - vanuit het startsignaal van de zwak lei dende arbiter Blommaert on baatzuchtig om met zijn krach ten en oogstte daaruit verdiend de 1-0 voorsprong uit een vrije trap van Jurgen Ras. Rood De toon was gezet. Ook voor de gasten, die langs hun beste man - de Belg Tonny Helskens - en met de hulp van Clinge-doel- doorWim de Vos AXEL - Voor Eric Goossen be gint het winnen zachtjesaan een gewoonte te worden. De atleet van Scheldesport uit Terneuzen won zaterdag in Axel de Bevrij dingsloop en dat betekende de vierde zege voor Goossen in am per tien dagen tijd. In Axel kreeg Goossen overi gens geduchte tegenstand van het duo Edwin de Jaeger en rou tinier Fons Warrens maar in de slotfase van de wedstrijd over 12,7 kilometer ging Goossen op de solotoer en op weg naar de overwinning. Tanneke Heerent- hals was de snelste bij de wou wen. De belangstelling voor de Axel- se Bevrijdingsloop viel zaterdag absoluut niet tegen. In totaal kwamen 69 lopers en loopsters een borstnummer afhalen. De grootste belangstelling ging ui teraard uit naar de langste afstand. Die wedstrijd was ove rigens ook een interessante aan gelegenheid. Vooral ook omdat Eric Goossen, die door zijn overwinningsdrang van de laat ste dagen uiteraard de grote fa voriet was, een vrij rustige start kende. De koppositie na de start was voorbehouden aan Edwin de Jaeger en Rob Bijvank. Dit tweetal ging er vrij snel vandoor en het duurde enige tijd voordat er vanuit de groep reactie kwam. Die kwam er in eerste in stantie van Fons Warrens. De ervaren loper uit Kloosterzande sloot zich bij het leidende twee tal aan. Voor Rob Bijvank werd het tempo echter snel te hoog en hij moest De Jaeger en Warrens laten gaan. Pas toen begon Eric TERNEUZEN - Spui behaalde zaterdag in de vijfde klasse een ruime 7-0 overwinning op Wis- senkerke. Cadzand - Cortgene ging niet door, omdat Cortgene zich uit de competitie heeft te ruggetrokken. Volgens Spui-trainer Dicky de Pooter heeft zijn ploeg met goed spel de winst afgedwongen. Pa trick van de Bogaart, Jelmer Meertens en Martin Kalisvaart (twee keer) zetten Spui op een 4- 0 voorsprong bij de rust. In de tweede helft kwam de zeven klapper tot stand via treffers van Michel Fieret (2) en Henk Koekkoek. man Van de Berg op 1-1 kwamen en daarna de laatste linie van de thuisclub de buitenspelval verkeerd zagen hanteren. Do minique Verlinde profiteerde onmiddellijk, 1-2. Diezelfde Verlinde had even daarvoor overigens rood moeten krijgen voor de aanslag op Michel de Block. Maar een in de eerste helft ongelukkig leidende Goossen zich met de strijd te be moeien. DeTemeuzenaar liep in één ruk naar de leiders toe en op de Liniedijk sloeg Goossen defi nitief toe. Hij liet De Jaeger en Warrens ter plekke en zonder Blommaert liet het passeren. Intussen had de thuisclub wel al duidelijk blootgelegd dat een gehavende Sluiskil-verdedi ging niet direct betrouwbaar oogde. De kopbal van een totaal ongedekte Ingemar Hoefnagels uiteen voorzet van Drumont be vestigde dat nog eens, 2-2. In het tweede part, waarin invaller Dane en Van de Bossche voor dat er nog verdere tegenstand werd geboden, liep Goossen naar de overwinning. In de laat ste honderden meters liep De Jaeger nog bij Warrens weg om zodoende tweede te worden. Sluiskil panklare doelkansen lieten liggen en Coene de lokale aanhang op dat gebied teleur stelde, werd de zwakte van Sluiskils laatste lijn tenslotte onbarmhartig afgestraft Op de keeperstraining daar nog voor gewaarschuwd, bleek doelman Karei de Jonge niet goed te hebben geluisterd: de loeiharde schuiver van zo'n der Thuisloper Alex Lippens won de spannende strijd over zeven kilometer nadat Carel Dehul- stei-s al vrij spoedig aan de lei ding was gaan lopen. Lippens kwam terug en klopte Dehul- tig meter van Jan de Visser mo tiveerde Clinge na 3-2 meer voor de laatste stonnloop dan de be- zoekei-s voor een slotoffensief. Met achterin bij Clinge mannen als De Weid, Bonte en De Visser ook een schier onmogelijke op- di-acht. En nadat bij de gasten de overtuiging zienderogen uit het spel was verdwenen maakte Eef Coenen tx-ainer Van Koute ren duidelijk dat er nog een flin ke portie werk wacht: in een fa lende Sluiskil-verdediging kreeg Coenen alle medewerking om zijn ploeg naar de 4-2 winst te schieten. HOEK - In de tweede klasse van het vrouwenvoetbal klopte Hoek in een spannend duel Ste- doco 2 met 4-3. Daarbij was vooral de inbreng van Albertine Reijns, die bij alle doelpunten van Hoek betrokken was, van beslissende invloed. De wedstrijd begon slecht voor Hoek, want al na enkele minu ten kwamen de bezoeksters op een 0-1 voorsprong. Een situatie die al snel werd rechtgezet, toen een schot van Reijns door de Stedoco-keepster slecht werd verwerkt en Annemiek de Steur kon binnentikken 1-1. Na een goed half uur ging Reijns op aangeven van José de Wit de diepte in en zorgde met een be keken lob voor een 2-1 voor sprong voor een beter spelend Hoek. Nog voor rust wist Stedo- co de zaken echter weer recht te ti-ekken: 2-2. De bezoeksters tx-okken de goede lijn in de twee de helft door en zox-gden kort na de hervatting na een defensieve fout bij Hoek voor 2-3. Opnieuw Albertine Reijns zorg de er een minuut later voor dat Hoek weer opgelucht kon ademhalen. Na een slalom langs Stedoco-verdedigsters schoot ze de gelijkmaker binnen. Op aangeven van opnieuw Reijns was het Sascha van Hautekerke die de winnende treffer op haar naam schreef. De terechte winst kwam daarna voor een aanval lend ingesteld Hoek niet meer in gevaar. sters uiteindelijk met slechts vijf seconden voorsprong. Jo David en Bea Hinneman waren de snelste bij respectievelijk de mannen en de vrouwen op de vier kilometer. Biljarten Axel. Distr.kamp. 3e kl. driebanden Z.Vlaanderen: 1. M.Roels, DeSmickel 12- 0.380-5, 2. L.van Hemert, Hof van Eede 10-0.374-3, 3. C.van Ham, JBH 10-0.369- 4,4 M.Verberkmoes, KOTT. 8-0.386-5,5. W.OIIebek, Nasa 8-0.345-3,6. M.Scheele, Nasa 4-0.237-2, 7. R.Dobbelaer, DOW 2- 0.313-4, 8. G.Baert, HBC/Troub. 2-0.294- Trimkoersen Overslag. Open Beneluxkampioen- schap. A-categorie: 1. H. Hulspas (Maas dijk), 2. E. Kuijper Cs-Gravenzande), 3. R. Rabout (Koewacht), 4. M. Mulder (Wate ringen), 5. P. de Rijcke (Sas van Gent), 6. G. Vermeulen (Bel), 7. J. Fortrei (Bres kens), 8. J. Grootscholten (Kwintsheul), 9. K. Warnier (Hulst), 10. N. van de Dries- sen (Bel). B/C-categorie. 1K. Harms (Ax el), 2. R. Dieleman (Hulst), 3. P. van Dale (Bel), 4. F. Martens (Koewacht), 5. W. van Helvoirt (Zuiddorpe). Trimlopen Axel. Bevrijdingsloop. 12,7 kilometer. Mannen: 1. E. Goossen (Terneuzen) 42.58, 2. E. de Jaeger (Axel) 43.31. 3. F. Warrens (Kloosterzande) 44.04,4. P. Jan sen (Sluiskil) 45.22, 5. H. Hamelink (Sas van Gent) 45.33, 6. R. Bijvank (Westdor- pe) 46.01, 7. R. Neve (Sint-Jansteen) 47.36, 8. R. Schelfhout (Bel) 48.20, 9. J. Hinneman (Terneuzen) 48.55, 10. J. Bruggeman (Bel) 49.18. Vrouwen: 1. T. Heerenthals (Terneuzen) 59.39, 2. A. Weemaes (Sint-Jansteen) 1.00.58, 3. E. Zweistra (Terneuzen) 1.04.20. 7 kilome ter. Mannen: 1A. Lippens (Axel) 25.34,2. C. Dehulsters (Hulst) 25.39, 3. J. de Koek (Kloosterzande) 25.44, 4. M. Warrens (Kloosterzande) 26.54, 5. P. de Waal (Westdorpe) 26.58. 4 kilometer. Man nen: 1. J. David (Koewacht) 14.26, 2. A. van Goethem (Bel) 17.19, 3. J. Willem- kens (Westdorpe) 19.49. Vrouwen: 1. B. Hinneman (Terneuzen) 19.04, 2. M.J. Weemaes (Sint-Jansteen) 22.07, 3. G de Vijlder (Bel) 25.20. Volleybal Bedrijfsvolleybalcompetitie Hulst. Eer ste klasse mannen: De Sterre-Stunt- markt 0-3. Jong Morres-Luctor Banden 1 0-3, CVC/Doolaege-Start/Smash 2000 2- 1 Tweede klasse mannen: ABN/Amro- Rijk bv 3-0, Van Westen-Reynaertcollege 0-3, Ambulo-Luctor Banden 2 3-0, Brandax-De Troubadour2-1. Eerste klasse vrouwen: Cerestar-VVC Rhodos 2 2-1, Zaman Sport-WC Rhodos 1 3-0, De Fikser-Voorwaarts 3-0, Ferket en de Maat-Van Waterschoot 2-1, Jong Morres 1-SC Morres 1 3-0. Tweede klas se vrouwen: Broomchemie-Wentzler Pauwels 1-2, CVC-Tence 2-1, De Sterre- SC MOrres 3 2-1't Hoeksken-Van Wese- mael 0-3, Jong Morres 2- L'Entree 2-1 Standen. Eerste klasse mannen: 1. Stuntmarkt 2-6. 2. WC Rhodos 1-3, 3. Luctor Banden 1 2-3,4. CVC Dollaege 2-2, 5. De Sterre 2-2,6. Start/Smash 20001-1, 7. Jong Morres 2-1. Tweede klasse man nen: 1ABN/Amro 2-6, 2. Ambulo 2-6, 3. Brandax 2-5, 4. De Troubadour 2-4, 5. Reynaertcollege 2-3, 6. Luctor Banden 2 2-0, 7. Rijk bv 2-0,8. Van Westen 2-0. Eerste klasse vrouwen: 1Jong Morres 1 2-6,2. Zaman Sport 2-6,3. Foto van Dam me 2-5, 4. De Fikser 2-4, 5. Ferket en de Maat 2-4,6. SC Morres 2 2-3,7. WC Rho dos 2 2-3, 8. Cerestar 2-2,9. SC Morres 1 2-1, 10. Van Waterschoot 2-1, 11 WC Rhodos 1 2-1,12. Voorwaarts 2-0. Twee de klasse vrouwen: 1. De Sterre 2-5. 2. Jong Morres2 2-5,3. CVC2-4,4. Van We- semael 2-4, 5. Tence 2-4, 6. L'Entree 2-3, 7. Wentzler Pauwels 2-3, 8. Broomche- mie 1-1, 9. SC Morres 3 2-1, 10. Total de Beule 1-0,11. 't Hoeksken 2-0. Zaalvoetbal Oostburg. Orevo-competitie. Poule A: La Porte d'Or-RVS/Engelaar 2-2, Oud Sluis-Du Commerce 5-2; Delta-La Porte d'Or 4-6; Groosman/Pacojeans-'t Hart van Sluis 3-2 (gestaakt); Valentine-OB- S/Erasmus 2-1Poule B: De Rode Leeuw- Gemeente Oostburg 0-1; De Wielewaal- ABN/Amro 2-6; Bon Ami-Gemeente Oostburg 7-3; Woittiez/Omnisport-Tele post3-1;Traas-Voerman4-5 PouleC:De Grote Kaasboer-Jopie Sluis 10-3; De Tol- Zagers 3-1; Van de Sande/Les Amies Chez René 3-0. Standen. Poule A: La Porte d'Or 3-5; Oud Sluis 3-4; RVS/Engelaar 2-3; Groosman- /Pacojeans 1-2; 't Hart van Sluis 1-2; Va lentine 2-2; OBS/Erasmus 2-2; 't Krikje 1 - 0; Francke Sport 1-0; Du Commerce 2-0; Delta 2-0. Poule B: Bon Ami 2-4; Traas 3- 4; Woittiez/Omnisport 2-3; Voerman 2-3; ABN/Amro 2-2; Gemeente Oostburg 2-2; Telepost 2-2; De Rode Leeuw 1-0; Meen sen 1-0; 't Populierenhof 1-0; De Wiele waal 2-0. Poule C: De Grote Kaasboer 1 -2; De Tol 1-2; Van de Sande/Les Amies 1-2; l'Equipe 1-2; Golden River 1-2; Riemens 1-0; Chez René 1-0; De Zwart 1-0; Zagers 1-0; Jopie Sluis 1-0. Oostburg. Zavio-competitie. Beker eer ste ronde: Transport Vooruit-De Cocq 1 - 1 (Vooruit w.n.s.); Rabo Aardenbur- g/Eede-ABAB 4-9; De Dikke van Dale-De Sikkels 6-0; Bon Ami-Groosman/Casuals 2-5. OOSTBURG - La Porte d'Or heeft de leiding genomen in het Oostburgse Orevo-zaalvoetbal na een krappe 6-4 zége tegen promovendus Delta Nuts en een 2-2 gelijkspel tegen RVS/Enge- laar. Kampioen Oud Sluis bleef goed in het spoor door Du Com merce met 5-2 terug te wijzen. Valentine pakte de eerste pun ten omdat het zich met 2-1 de meerdere toonde van OBS/Erasmus. De ontmoeting tussen Groos- man/Pacojeans en 't Hart van Sluis werd bij een 3-2 voor- sprong voor Groosman/Paco- jeans gestaakt omdat een speler van het op dat moment leidende team weigerde het veld te verla ten toen hij door de scheidsrech ter werd weggestuurd. Een zaak voor de strafcommssie derhal ve, die mogelijk 't Hart van Sluis alsnog tot winnaar zal verkla ren. Zegekar In poule B trad Gemeente Oost burg twee keer aan, met wisse lend resultaat. Van De Rode Leeuw werd nipt met 1-0 ge wonnen, tegen Bon Ami werd met 3-7 in het stof gebeten. ABN/Amro was met 6-2 succes vol tegen De Wielewaal en Woit tiez/Omnisport bond met 3-1 Telepost aan de zegekar. Voer man veiTaste leDder Tx-aas met een 5-4 zege. De Grote Kaasboer bevestigde in poule C de kampioensaspira ties door Jopie Sluis met 10-3 kansloos te laten. De Tol was met 3-1 te sterk voor Zagers en Van de Sande/Les Amies klopte Chez René met 3-0. Florent de la Ruelle (die zaterdag 7 5 jaar werd) was de nestor op de reünie van de voormalige turnselectie. Verder waren Leen Everse, Jan Piessens, Jaap van Sande, Cor Meesters, Ben Weststrate, Jan de Wee, Albert van de Berg, Bennie Vermandei en de zusjes De Keij- zer van de partij. En natuurlijk Pierre Vermeersch zelf, op de foto mèt medaille. foto Peter Nicolai door Peter van Kouteren SAS VAN GENT - Oud-turner Pierre Ver meersch werd zestig jaar, wist van niks en toonde zich aangenaam verrast. Elf voor malige gymnasten uit de voox-malige Ze bra-selectie zaten wel in het complot, maar hadden elkaar veelal jax-en niet ge zien. De tand des tijds had onuitwisbare sporen achtergelaten en misschien juist daarom was het zo'n geslaagd initiatief. Een reünie tijdens een boottocht over het Kanaal van Gent naar Terneuzen leverde talloze verhalen uit een grijs verleden op. Het keurturnkorps van de regio Zeeland en West-Brabant van de jaren zestig werkte destijds met veel ambitie en over gave en slaagde erin om ook in nationaal opzicht goede prestaties te leveren. Zo werd Bennie Vermandei drie keer jeugd kampioen van Nedexdand en drong Pierx-e Vermeersch bij de senioren door tot de A- selectie van Nederland. Maar nadat ze al len een punt achter hun carrièx-e hadden gezet, veiioren ze elkaar uit het oog. Een hernieuwde kennismaking na ruim dertig jaar maakte de tongen los. Over ge stolen kolen, waarmee de gymzaal werd vex-warmd en over de reis naar de centrale training in Goes, die vanuit Sas van Gent met de fiets en over het veer Terneuzen- Hoëdekenskerke wei'd ondernomen. Pier re Vermeersch haakte in 1965 af, nadat zijn vader was overleden. Hij was kampioen van de Zebra en werd benoemd tot erelid van de het turndis- trict. ,,We hadden een hele fijne en goede ploeg", vertelde hij. „Dat blijkt wel, want ze zijn er praktisch allemaal." door Eddie van der Hooft TERNEUZEN - In de eerste klasse mannen van de bedrijfs'volley- bal-competitie in Hulst was Stuntmarkt ook in zijn tweede wed strijd goed voor de volle winst. De nummer twee van vorig jaar trof in De Sterre een tegenstander waarvan het weinig te vrezen had en liep weg naar 3-0 door setoverwinningen van 15-2,15-7 en 15-8. Jong Morres A kent vooralsnog geen al te succesvol debuut. Na de 2- 1 nedexiaag van vorige week tegen De SteiTe vexioor de ploeg dit keer met 3-0 van Luctor Banden 1:14-15, 5-15 en 5-15. CVCDool- aege haalde zijn eerste punten via een 2-1 overwinning op Start/S mash 2000:15-4,15-11 en 5-15. In de tweede klasse bij de mannen is de beste start voor ABN/Amro en Ambulo: beide teams haalden uit twee wedstrij den de volle winst van zes punten. Brandax volgt op slechts één puntje. Hulst In de eei'ste klasse vrouwen van de Bevobo Hulst zijn na twee speel dagen alleen het gepromoveerde Jong Morres 1 en titelverdediger Zaman Sport nog zonder puntverlies. Ondanks stug verweer van de tegenstander won Jong Morres 1 op de tweede speeldag met het grootst mogelijke verschil van SC Morres 1 (3-0 via 15-7 en twee maal 15-13), teiwijl Zaman Sport geen kind aan het verzwakte WC Rhodos 1 had: 15-3,15-8 en 15-0. Tegenvallend is de start van Van Waterschoot, de nummer twee van verleden jaar, dat na de 3-0 nederlaag van vorige week tegen Jong Morres nu van Ferket en de Maat verloor (1-2). Achter Jong Moi-res 1 en Zaman Sport wordt de derde plaats overigens ingenomen door Foto van Damme, dat tegen SC Morres 1 weliswaar de derde set moest inleveren, maar wel aan de goede kant van de score bleef: 2-1 In de tweede klasse vrouwen is er na twee speeldagen geen enkel team meer zonder puntverlies. De eerste plaats wordt gedeeld door De Sterre en Jong Morres 2 met elk vijf punten. Daarna volgen CVC, Van Wesemael en Tence, elk met vierpunten uit twee duels. Een speler van Clinge wordt op de huid gezeten door een Sluiskillenaar. foto Dirk-Jan Gjeltma Zege Bevrijdingsloop vierde in tien dagen voor Terneuzense atleet

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 35