PSV zit zo vast als een huis Bulgaren zeker van deelname aan WK Ook Franse volleyers geven het na een set op Michaelsen herovert de gele trui in Vuelta AZ heeft even moeite De Graafschap blijft bij povere landskampioen simpel op de been Willem II blijft zonder punten Omkoping Anderlecht verjaard Ruime zege van Turkije Menzo uit de gratie bij Bordeaux Nazon wint zesde rit Toekomst Vader Mary Pierce weer welkom Oostkapelle verpulvert DFS Wisse verbetert Zeeuws record Larsson kopt Celtic naar halve finale i PZI S| por donderdag 11 septemb 't 2r 1997 door Mark Caldenhoven EINDHOVEN - Als Dick Advo caat een speld had laten vallen in de kleedkamer van PSV zou die tot ver in de omtrek te horen zijn geweest. De stilte deed de spelers beseffen dat ze zich had den geblameerd tegen De Graafschap. De ploeg uit Doe- tinchem, de laatste jaren met 5- 0 en 8-0 in Eindhoven wegge vaagd, bleef kinderlijk eenvou- ARNHEM - Willem II is onder het bewind van trainer Co Adri- aanse uitgegroeid tot de „net ste" club van Nederland. Maar lang niet de beste. Want na de afstraffing (3-1) tegen Vitesse wachten de Tïlburgers, met MVV nog steeds op hun eerste punt. Utrecht probeerde zich gister avond tegen FC Twente te re vancheren voor de blamage in het bekertoernooi (3-1 verlies tegen de amateurs van Noord- wijk). Het bleef bij 1-1. Dennis de Nooijer zette Sparta op voorsprong tegen Fortuna Sittard middels zijn derde tref fer in vier wedstrijden. Na rust maakte Burke gelijk. Gérard de Nooijer viel uit met een dijbeen kwetsuur. Het is nog onduide lijk hoe lang hij is uitgescha keld. FC Utrecht - FC Twente 1-1 (1-1). 42. Petrov 0-1, 45. De Jong 1-1. Scheidsrechter: De Graaf. Toe- schouiuers: 11.000. Gele kaart: Wit- schge (FC Utrecht), Karnebeek (FC Twente). Sparta - Fortuna Sittard 1-1 (1-0). 25. Dennis deNcoijer 1-0, 55. Burke 1-1. Scheidsrechter: Jol. Toeschou wers: 3500. Gele kaart: Gerard de Nooijer (Sparta), Jeffrey (Fortuna. Sittard). Vitesse - Willem II 3-1 (2-0). 17. Machlas 1-0, 26. Perovic 2-0, 47. Perovic 3-0, 82. Wijnhard 3-1. Scheidsrechter: Bossen. Toeschou wers: 7.112. Gele kaart: Aerts (Wil lem II). ANP dig overeind tegen een onmach tig PSV: 0-0. Advocaat: „Het leek me niet verstandig direct na afloop iets te zeggen. Dat komt morgen wel." PSV, dat eerder al met 3-3 gelijk speelde bij NAC en na vier com petitieduels al vier punten heeft ingeleverd, zit in de week van de waarheid. Zondag wacht Feye- noord, woensdag is de ouverture van Champions League tegen Dinamo Kiev, dè test waar Ad vocaat al maanden naar snakt. In de vorm van gisteravond moet PSV het ergste vrezen. Vijf jaar geleden, toen PSV namens Nederland het miljoenenbal van Europa opende, kwamen de Brabanders tot één schamel puntje. Wil PSV, daarmee hek kensluiter van de 43 ploegen die ooit deel uitmaakten van de Champions League, dat magere resultaat wegpoetsen, is een me tamorfose noodzakelijk. Vermoedelijk begon Advocaat daarom wel met Ronald Water reus in het doel. De Limburgse sluitpost dook gisteravond op als vervanger van Georg Koch. Na de komst van de Duitser leek Waterreus verbannen naar de bank, maar gebrek aan vorm bij Koch deed Advocaat verras send besluiten voor Waterreus te kiezen. En niet een vermeen de handblessure, zoals die zich dinsdag bij de training had ge openbaard. Advocaat: „Water reus toont een betere vorm dan Koch. Er was geen sprake van een blessure. Ik kon niet langer wachten, zeker met het oog op Feyenoord en Dinamo Kiev." Vesting De wisseling van de wacht in het doel van PSV zal de rust niet ten goede komen. Die was gister avond tegen De Graafschap ook ver te zoeken. PSV zat zo vast als een huis en kon zelfs geen bresje slaan in de onneembare vesting die de gasten voor doelman Ron Olyslager hadden opgetrokken. Met een verstevigd verdedi- gingsblok - zo was aanvaller Raymond Victoria de schaduw van Boudewijn Zenden - haal den ze probleemloos de angel uit PSV. De tien spelers van De Graaf schap in het eigen zestienmeter gebied - alleen spits Dennis Gerritsen doolde eenzaam voorin - gaven PSV geen meter ruimte. De hoekschoppenver- houding van 21-0 gaf bovendien het gebrek aan offensieve stoot kracht bij de landskampioen aan. De absentie van stormram Peter Möller, die met Denemar ken actief was tegen Kroatië in WK-verband, brak PSV op. Vooral Gilles de Bilde ontpopte zich als de verpersoonlijking van PSV's frustraties. De Belg hoopte de nare ervaring van za terdagavond in de Kuip van zich af te spoelen, maar hij liet zich van zijn slechte kant zien. Bij de Derby der Lage Landen keek hij op een kwartiertje na werkeloos toe, hoewel Oranje vooraf zijn angst voor de aanvaller had uit gesproken. Die bleek gister avond in het Philips-stadion nergens op gestoeld. De Belg liep doelloos rond, evenals collega Arnold Brug- gink, maar deed desondanks toch van zich spreken. In nega- tievezin welteverstaan. Hij tor pedeerde na een half uur zonder mededogen Fabian Wilnis. De onsmakelijke charge, normaal goed voor dieprood, was het ge volg van opgekropte woede. Een minuut eerder weigerde scheidsrechter Hans Reygwart te blazen, toen de spits op de rand van het strafschopgebied was aangetikt. De Bilde haalde bij Wilnis onfatsoenlijk zijn gram. Een kaart bleef uit, maar een gele prent was acht minuten later wel zijn deel. Reygwart in terpreteerde de Belgische buite ling, na een onschuldig duelletje met Robert Fuchs, als een 'schwalbe'. Met de woede van De Bilde en een deel van zijn ploeggenoten reageerde PSV zijn onvolko menheden af. Geen kansen, geen ruimte. Een vormcrisis in Eindhoven is het laatste wat Advocaat kan gebruiken. PSV - De Graafschap 0-0. Scheids rechter: Reygwart. Toeschouiaers: 27.800. Gele kaart: De Bilde (PSV), Viscaal, Hendriks (De Graafschap). GPD Een van de vele vergeefse aanvallen van PSV op het doel van De Graafschap. Boudewijn Zenden schiet de bal langs Fabian Wilnis. foto Paul Vreeker/ANP van onze sportredactie SOFIA - Bulgarije heeft zich in Sofia verzekerd van een start bewijs voor het eindtoernooi om de wereldtitel. De thuisploeg versloeg rivaal Rusland met 1-0. Verdediger Ivanov maakte in de 57e minuut het doelpunt. Hij kopte raak uit een voorzet van Stoitsjkov. Door de krappe zege in de vooi*- laatste groepswedstrijd stelde Bulgarije de eindzege in poule 5 veilig. De voorsprong op Rus land bedraagt vier punten. De nemarken boekte in groep 1 een kostbare zege op concurrent Kroatië: 3-1. De eindstand was al bij de rust bereikt. De gebroe ders Bi'ian en Michael Laudrup openden de score in Kopenha- BRUSSEL - De Europese Voet balunie UEFA zal Anderlecht niet vervolgen voor omkoping in de wedstrijd tegen Notting ham Forest, dertien jaar gele den. Volgens de UEFA kunnen er geen maatregelen meer wor- deix ondernomen, omdat de zaak is verjaard. Vorige week kwam naar boven dat voormalig voorzitter van Anderlecht, Constant Vanden Stock, in 1984 via tussenperso nen de Spaanse scheidsrechter Muro ruim 55.000 gulden had „geleend". Inruil daaxwoor floot Muro in het voox-deel van An- dei'lecht in de halve finale om de UEFA-cup tegen Nottingham Forest. De Belgische ploeg won deze wedstrijd mede dankzij een omstreden strafschop met 3-0 en kwam daai'door in de fi nale. Niet bekend is of de lening is terugbetaald. De arbiter overleed in 1987. Nottingham Forest reageerde teleurgesteld op het bei'icht van de UEFA. De Engelse club heeft berekend dat de uitschakeling destijds 400.000 pond heeft ge kost. VexTekend naar het huidi ge prijspeil zou dat nu zo'n 4,5 nxiljoen gulden zijn. Notting ham Fox-est claimt dat bedrag nu via de x-echter bij Anderlecht. ANP/RTR gen. Molnar bouwde de score vex*der uit. Suker (Real Madrid) zorgde vlak voor de ïust nog wel voor 3-1, maar dichterbij kon Kroatië niet komen. Italië verspeelde in groep 2 een belangrijk punt tegen Georgië. In Tbilisi bleef de ploeg van bondscoach Maldini steken op 0-0. De thuiswedstrijd tegen het al lang en breed uitgeschakelde Georgië won Italië al moeizaam met 1-0. Bij Geoi'gië vielen de broers Archil (NAC) en Shota (Ajax) Arveladze op. Engeland profiteex-de. De ploeg versloeg Moldavië met 4-0. In groep 4 nam Oostenrijk de koppositie over van Schotland, dat zelf niet in actie kwam. De nieuwe leider won met 1-0 van Wit-Rusland. Zweden is in dezelfde groep vrijwel kansloos voor een WK- ticket. Alleen als de nummex-s 1 en 2 komende maand verliezen, kuixnen de Scandinaviërs nog afreizen naar Frankidjk. Zwe den behield de minieme kwalifi catiekans door een late zege op Letland. Jonsson scoox'de drie minuten voor tijd. In gx*oep 8 gixxg Roemenië stug door met winneix. Debesteploeg van de kwalificatiestx-ijd zege vierde ook in de negende groepswedstrijd. In Boekarest wex*d met 4-0 gewonnen van IJs land. Duitsland had in groep 9 ruim een uxir moeite met Ai*menië. Daarna liep de thuisploeg als nog makkelijk weg: 4-0. De ploeg van teamchef Bexti Vogts is nu vrijwel zeker van het WK in Fi'anki'ijk. De Duitsers hebben twee punten voorsprong op Oekx-aïne. In de laatste groepswedstrijd tegen het zwakke Albanië, op 11 oktober in Hannover, mag het niet meer fout gaan. Groep 1. Kopenhagen: Denemarken - Kroatië 3-1 (3-1). 17. Brian Laud rup 1-0, 36. Michael Laudrup 2-0, 41. Molnar 3-0, 44. Suker 3-1. Scheidsrechter: Puhl (Hon). Toe schouwers: 41.000. Sarajevo: Bosnië-Herzegovina - Slovenië 1-0 (1-0). 7. Bolic 1-0. Scheidsrechter: Bezoebiak (Rus). Toeschouwers: 22.000. Groep 2. Tbilisi: Georgië - Italië 0-0. Scheidsrechter: Pedersen (Noo). Toeschouwers: 60.000. Londen: Engeland - Moldavië 4-0 (1-0). 28. Scholes 1-0,46. Wright2-0, 81. Cascoigne 3-0, 90. Wright 4-0. Scheidsrechter: Nilsson (Zwe). Toe schouwers: 74.000. Groep 3. Oslo: Noorwegen - Zwit serland 5-0 (0-0). 46. Jakobsen 1-0, 50. Solbakken 2-0, 65. Bjorneby 3-0, 74. Ostenstad 4-0, 85. Tore Andre Flo 5-0. Scheidsrechter: Krug (Dui). Toeschouwers: 22.000. Rode kaart: 15. Foumier (Zwi). Budapest: Hongarije - Azerbeidzjan 3-1 (2-0). 3. Klausz 1-0, 44. Halmai 2-0, 71. Litehkin 2-1, 89. Illes 3-1. Scheidsrechter: Oezoenov (WRu). Toeschouwers: 8000. Groep 4. Minsk: Wit-Rusland - Oos tenrijk 0-1 (0-0). 50. Pfeifenberger 0- 1. Scheidsrechter: Mumenthaler (Zwi). Toeschouwers: 5000. Stockholm: Zweden - Letland 1-0 (0-0). 87. Jonsson 1-0. Scheidsrech ter: Merk. Toeschouiaers: 20.000. Groep 5. Sofia: Bulgarije - Rusland 1-0 (0-0). 57. Ivanov 1-0. Scheids rechter: Krondl(Tsj). Toeschouwers: 60.000. Groep 6: Bratislava: Slowakije - Joegoslavië 1-1 (0-0). 65. Majoros 1- 0, 80. Mihajlovic 1-1. Scheidsrech ter: Frisk (Zwe). Toeschouwers: 22.000. Groep 8. Bukarest: Roemenië - IJs land 4-0 (2-0). 8. Hagi 1-0, 40. Pet- rescu 2-0, 65. Galea 3-0, 81Hagi 4-0 (strafschop). Scheidsrechter: El- leray (Eng). Toeschouwers: 12.000. Vilnius: Litouwen - Ierland 1-2 (0- 1). 17. Cascarino 0-1,Sl.Zhioekas 1- 1, 72. Cascarino 1-2. Scheidsrechter: Éikas (Gri). Toeschouwers: 6000. Groep 9. Zürich: Albanië - Noord- Ierland 1-0 (0-0). 69. Haxhi 1-0. Scheidsrechter: Philippi (Lux). Toe schouwers: 2600. Dortmund: Duitsland - Armenië 4-0 (0-0). 70. Klinsmann 1-0, 84. Klins- mann 2-0, 86. Hassler 3-0, 90. Kir- sten 4-0. Scheidsrechter: Mikkelsen (Den). Toeschouwers: 43.000. ANP SAN MARINO - In de „Neder landse" groep 7 van de WK- kwalificatiestrijd won Txtrkije gisteravond ruim van San Mari no: 5-0. De treffers kwamen op naam van Erdem (twee), Sukur, Mandirali en Gobbi (eigen doel). Voor San Mai'ino was het de laatste groepswedstrijd. Het nietige staatje bleef puntloos. Tiu-kije kwam op dertien pun ten, twee achter België en vijf achter Nederland. Oranje ont vangt op 11 oktober de Turken in de Arena. De nummer 3 van groep 7 is alleen gebaat bij een zege. Indien België dan ook punten verspeelt, is de tweede plaats nog haalbaar voor Tur kije. San Marino - Turkije 0-5 (0-2). 28. Gobbi 0-1 (e.d.), 29. Erdem 0-2, 75. Sukur 0-3, 7S. Mandirali 0-4, SI. Er dem 0-5. Scheidsrechter: Tatoelian (Oek). Toeschouwers: 500. ANP Vreugde bij de Nederlandse volleyballers na de 3-0 zege op Frankrijk. foto Toussaint Kluiters/ANP door Jaap Kiers EINDHOVEN - Zonder set- verlies naar de halve finales van de Europese titelstrijd. Eerste in de poule, met nota bene nog één wedstrijd (van daag tegen Bulgarije) voor de boeg. De Nederlandse volley - balploeg krijgt een aura van onoverwinnelijk in Eindho ven. In elk geval bij de tegen standers die op voorhand niet geloven in een goed resultaat tegen de gastheer. Aan de an dere kant begint de olympi sche kampioen misschien wel té veel zelfvertrouwen uit te stralen. Dat kostte Oranje gis teravond bijna de eerste tegen Frankrijk. Maar de haantjes verloren uiteindelijk nipt en kwamen er daarna niet meer aan te pas: 3-0 (16-14, 15-6, 15-5). Dat kwam mede omdat de Franse coach er voor koos om in de tweede en derde set zijn tweede zestal in te zetten. Hij wilde zijn eerste keus sparen voor de cxuciale botsing met Oekraïne. Gerbrands, die maandag nog fulmineerde te gen de Tsjechische coach na dat die hetzelfde had gedaan, toonde nu meer begx*ip voor de actie van zijn collega Wladi- mir Kondra. „De Fransen hebben het geprobeerd, daar zijn we ze dankbaar voor. We wilden een keer druk, die heb ben we vandaag gekregen". Toch wai-en er wellicht moge lijkheden geweest voor de Fransen, die langzaam maar zeker weer een plaats op de volleyballandkaart verwer- ven. De grootmacht van wel eer (tweede EK '85, derde WK '86) trof Oranje niet in zijn beste doen. Volgens Ger brands was het vooral een kwestie van instelling. „Ze dachten: het draait goed, we maken er weer een demon stratie van. Als dat dan niet lukt moet je omschakelen. Hard gaan werken." Hulp Met hulp van de Fransen was het probleem na de eerste set vei'holpen. De tweede keus bleek over een bewonderens waardige vechtlust te be schikken, maar kwam er te gen de allengs weer soepeler scharnierende Nederlandse aanvalsmachine niet meer door. Gex*brands stelde na af loop geen moment te hebben ovei-wogen ook zijn tweede keus in te zetten. „Deze ploeg heeft nog erg weinig sets in de benen. Alles wat ze spelen is meegenomen". Toch sluit de bondscoach niet uit dat vandaag tegen de Bul- gai-en voor een deel de tweede garnituur in het veld zal ko men. Maar zeker niet bij aan vang. „Dan zouden we twee i-ustdagen achter elkaar heb ben dat is niet de bedoeling. Dan ben je weer je ritme kwijt." Gezien het feit dat Bulgarije, op voorhand als zwaarste tegenstander in de poule ingeschat, al is uitge schakeld, ligt een dergelijk scenario niet erg voor de hand. In de poule in Den Bosch zijn de kaai-ten nog niet geschud, al zijn Joegoslavië en Italië de meest waai-schijnlijke halve finalisten. Joegoslavië klopte Slowakije en de Italianen maakten aan hun voornaam ste pi'oblemen een einde door Duitsland bijna te veimoor- den. GPD BORDEAUX - Doelman Stanley Menzo is nu al uit de gi-atie bij de Fi'anse club Bordeaux. Trainer Guy Stephan heeft de 34-jarige Amsterdammer gepasseerd voor de thuiswedstrijd tegen Le Havi'e. De Fx*anse coach vindt twaalf tegendoelpunten in zes wed- stxijden te veel. Stephan geeft voor de eerstvolgende wed strijd de voorkeur aan de 24-jaiage Uli'ich Rarne. De tweede doelman van Bordeaux heeft pas twee competitieduels op het hoogste niveau afgewerkt. Menzo was gisteren niet bereikbaar voor commentaar. Hij stapte deze zomer van Lierse SK naar Bordeaux over. Met de Belgische club won hij de landstitel. Bordeaux, dat zaterdag met 4-1 vei'loor bij Bastia, staat vijfde op de Franse ranglijst met tien punten. RTR/ANP FOIX - De Fransman Danien Nazon heeft woensdag de zesde etappe van de Ronde van de Toekomst gewonnen. Na 176,5 ki lometer tussen Montauban en Foix was hij de snelste in de sprint. Zijn landgenoot Erwan Menthéour bleef leidei*. AFP STAMFORD - Jim Pierce, vader van de Fi-an^aise Mary Pier ce, is weer welkom op de tennisbaanHet bestuur van de Asso ciatie van Tennisspeelsters WTA laat hem met ingang van het volgend jaar als trainer toe tot het circuit. Pierce was na een rel op de tribunes van Roland Garros in juni 1993 tot persona non grata verklaard. Het incident volgde op een reeks misdragingen van de man. waax*in hij zich ook richtte tot zijn docht ex-, vrouw en tegen standers van Maxy. Mary zette haar vader in de zomer van 1993 als trainer aan de kant en vei'bood hem via de rechter zich nog langer in haar omgeving te bevinden. Jim Piei'ce heeft plannen volgend jaar de 17-jarige Zweedse Kristina Tx*iska te trainen. AFP OOSTKAPELLE - Het eex*ste vrouwenteam van voetbalver eniging Oostkapelle heeft de prestatie van Val Aan vex*beterd. De Bx*abanders versloegen afgelopen weekeinde Zonnemaire met 21-0. De Walchei'se eersteklasser slaagde er gisteravond in om in de dei-de poulewedstrijd van het bekertoernooi vijfdeklasser DFS uit Burgh-Haamstede met 26-0 naar huis te stux-en. Topscorers bij Oostkapelle waren Janita Davidse met 7 tref- fers, Ilona Stouthamer (6) en Ilona Hai*thoorn (5). Eerder in het toernooi vex-sloeg Oostkapelle ZSC met 12-0 en Veere met 21-0. Oostkapelle gaat door naar de tweede ronde.... HELMOND - Atlete Anjolie Wisse heeft het stokoude Zeeuw se record op de 400 meter verbeterd. De Goese die momenteel lid is van Hellas (Utrecht), liep bij wedstrijden in Helmond een winnende tijd van 55,49 secon den. Dat was meer dan een halve seconde sneller dan de tijd die Co- ra Hofman van Scheldesport in 1973 noteerde. van onze sportredactie MALAGA - Lars Michaelsen heeft het commando weer over genomen in de Vuelta a Espana. Gisteren heroverde de Deen tij dens de vijfde etappe het ama rillo op Fabrizio Guidi, dat hij dinsdag was kwijtgeraakt aan de Italiaan. Michaelsen en zijn ploegmak- kers van TVM profiteerden op timaal van een lekke band en een valpaxdi j die Guidi tx-of in de laatste twintig kilometer De Deen sprokkelde bij de finale tussensprint het maximale aan tal bonificatieseconden van drie bij elkaar Met twee tellen voorsprong op Guidi voert de Scandinaviër het algemeen klassement aan. De dagpx-ijs was opnieuw voor Marcel Wust. De Duitser boekte na een rit over 230,8 kilometer van Jerez de la Fx-ontera naar Malaga, de langste etappe van de Ronde van Spanje, zijn derde zege. Daarmee evenaarde hxj zijn persoonlijk x-ecord in de Vuelta van 1995. De renner uit de Festina-ploeg versloeg in de massasprint de Italiaan Gian- carlo Raimondi en de Spanjaard Angel Edo. Laurent Jalabei-t eindigde als vi j fde achter de Ita liaan Alesio di Basco. Max van Heeswijk eindigde als beste Ne derlander op de negende plaats. De vijfde etappe stond vooral in het teken van een lange ont snapping van Cédric Vasseur. De Fransman heeft patent op dat soort monstex*vluchten. In de Ronde van Frankrijk leverde een solo van bijna 150 km tij dens de vijfde etappe in La Cha- tre de ritzege en de gele tx-ui op. Hij droeg het „Maillot Jaune" vijf dagen. Deze keer bleef de beloning uit, Want na een al leengang van bijna 110 kilome ter pakte een groepje van drie - de Spanjaarden Juan Carlos Vi- caxio en Robeito Laiseka en de Italiaan Fabio Roscioli - de een zame vluchter terug, nadat hij een maximale voorsprong van ruim tien minuten had gehad. Op het moment dat tot de TV- M'ers doordi-ong dat Guidi ach- tex-op was geraakt, voerde de ploeg het tempo op. Met als doel extra seconden onderweg op te pikken Dat lukte. Behoudens enkele bij voorbaat tot misluk ken gedoemde uitbraken, den derde het peloton voor de vierde keer en masse naar de finish. En weer vielen na zondag en dins dag x-enners van hun fiets. Mi chaelsen dit keer niet. ANP ALKMAAR - AZ heeft hef tegen FC Den Bosch even benauwd gehad. Maar de klasserijke ploeg herstelde zich na een ach terstand van 1-0 en won met 3- 1. Ook FC Zwolle zegevierde, met 3-0 tegen Dordrecht'90. Daardoor staan beide teams nu aan de leiding in de eerste divi sie. Aan de staart van de ranglijst versloeg Haarlem VW met 3-2. Zwolle had weinig moeite met Doxdrecht'90, dat nog geen ne derlaag had geleden. Bij Em- men - RBC kwam de score pas in de tweede helft goed op gang. ADO Den Haag - Go Ahead Eagles 0-0. Scheidsrechter: Uilenberg. Toe schouwers: 3.128. Gele kaart: Meij er, De Jong, Boussabon (ADO Den Haag), Sikora, Tammer (Go Ahead Eagles) AZ- FC Den Bosch 3-1 (0-1). 37. Wa terink 0-1.59. Huiberts 1-1, 71.Mut- saers 2-1, 86 Van der Weert 3-1.' Scheidsrechter: Karremans. Toe schouwers: 5.600. Gele kaartDen Turk (AZ), Verhagen (Den Bosch). Emmen - RBC 4-0 (1-0). 35. Elzinga 1-0, 59. Uneken 2-0, 64. Van Oo- strum3-0, 71. Platvoet 4-0. Scheids rechter: Vink. Toeschouwers: 4.690. Gele kaart: Van Raalte, Uneken (Emmen), Remie, Hoeks (RBC). Haarlem - VVV 3-2 (0-2). 7, Lins- kens 0-1 (strafschop), 19. Evans 0-2, 57. Van der Brink (strafschop) 1-2, 72. Oosterhuis 2-2, 88. Oosterhuis 3- 2 Scheidsrechter: Buiting. Toe schouwers: 1.147. Gele kaart: Bergsma, Oosterhuis, Goudmijn, Van der Brink, Onyeike (Haarlem), Liefden (VW). FC Zwolle - Dordreclit'90 3-0 (1-0). 13. Bruin 1-0, 62. Boekweg 2-0 (strafschop), 78 Bruin 3-0. Scheids rechter: Benthem. Toeschouwers. 2.750. Gele kaart: Van den Belt (FC Zwolle), Lankhaar, Summerville, Sandvliet (Dordrecht'90)ANP GLASGOW - Henryk Lax*sson heeft Celtic naar de halve finale van de League Cup geleid. De ex-feyenoorder maakte in de 29e minuut de enige treffer in het duel met Motherwell. De ploeg van trainer Wim Jansen en Regi Blinker had grote moei te met scoren. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 55