Over gekke dingen die gebeuren Stadion kleurt langzaam groen PZC Achttien Japanse sporters bekennen gebruik van doping Oranje-spelers willen eigen tv-programma Coach ontslagen wegens Stasi-verleden Massale deelname aan WK boksen sport donderdag 11 september 1997 sbw 34 Pirates naar finalepoule Badmintonners ronde verder Twee titelduels in Memorial IJshockeycoach overweegt proces Olsen gaat eerder naar Maribor Piet Schrijvers is bij PSV weer doelman onder de doelmannen uitslagen Vijftien teams zaalvoetbalcompetitie vrouwen Feyenoord heeft Jerzy Dudek, PSV heeft Georg Koch. De eerste is een Pool, de tweede een Duitser. Is de buitenland se inbreng bij twee clubs uit de traditionele top drie, zondag in Rotterdam eikaars tegenstander, mis schien een teken van 'bloedarmoede' bij het Ne derlandse keepersgilde? Piet Schrijvers, tegen woordig keeperstrainer in Eindhoven, vindt van niet. „In Nederland heb je geen écht slechte keepers. OOSTERHOUT - Het team van Pirates heeft zich woensdag in Oosterhout tijdens het toernooi om de Europacup II softbal geplaatst voor de finalepoule. Ook de tweede groepswedstrijd leverde een zege op voor Pirates. Crazy Chickiets uit Oosten rijk werd met 10-0 verslagen. Dinsdag had Pirates al met 16-1 van het Deense Ballerup Vandals gewonnen. In de finalepoule is Ballerup opnieuw een van de tegenstanders van Pirates. ANP ORANGE - Badmintonners Jeroen van Dijk en Monique Hoogland hebben de volgende ronde bereikt van de open Amerikaanse kampioenschappen in Orange. Van Dijk haalde de derde ronde na winst op de Schot Bruce Flockhart (15-10 15-5). Hoogland overleefde de openingronde. Ze won met 11- 4 en 11-6 van de Amerikaanse Shannon Hsu. ANP ROTTERDAM - De vierde Memorial Bep van Klaveren, 29 september in Rotterdam, telt vier profpartijen. Bij twee duels is er een Beneluxtitel in het geding. Het boksgala wordt aan gevuld met zes juniorpartijen tussen Nederlandse en Poolse amateurs. Het jaarlijkse toernooi is alleen op uitnodiging toegangelijk. Promotor Aad Veerman heeft ruim duizend klanten en rela ties een invitatie gestuurd. Zijn privéfeestje kost hem 60.000 gulden. „Maar dat heb ik graag voor Bep van Klaver-en en het boksen in Nederland over", zei hij. De vier profpartijen: lichtwelter (10x3, om Benelux-titel) Prins (Zaandam) - Mutelet (Bel), middengewicht (10x3, om Benelux-titel) Fightin Nordin (Purmerend) - Mokhtar (Bel), lichtwelter (6x3) Akanel Diaz (Ridderkerk) - Juhasz (Hon), cruiser (6x3) Awinowaja (Gha) - Storezinski (Hon). ANP LEEUWARDEN - Coach Andy Tenbult overweegt juridische stappen tegen de Leeuwarder zakenman Raymond Zuure, de oprichter van ijshockeyploeg Frisian Capitals. De Neder landse Canadees, die de afgelopen twee seizoenen Nijmegen kampioen maakte, tekende onlangs een contract voor vijf jaar- bij de Friese clubMaar de Capitals verschijnen niet in de ere divisie omdat er geen geld is. Het is voor het eerst sinds achttien jaar dat Tenbult werkloos isindeijshockeysport. Hij koos voor Leeuwarden nadat bleek dat de club met ambitieuze plannen de competitie in wilde. Maar Zuure beloofde meer dan hij kon waarmaken. Hij had met sponsorcontracten geschermd die er helemaal niet wa ren. Tenbult heeft een advocaat in de arm genomen die gaat onderzoeken hoe sterk hij juridisch staat. „Ik voel me bedon derd door Zuure. Hij heeft me een luchtkasteel voorgehouden. Ik ben te goed van vertrouwen geweest. Het is een domme fout van me." ANP AMSTERDAM - Ajax vliegt zondag zonder trainer Morten Olsen naar Slovenië. Ook de gebruikelijke persconferentie voor het vertrek wordt door een ander, waarschijnlijk assis tent Heini Otto, gedaan. Olsen reist de ploegzaterdag vooruit. De trainer wil Malibor, de komende tegenstander in het UE FA Cup-toernooi, bekijken. Het is voor het eerst in zes jaar dat Ajax zonder de hoofdtrai ner op pad gaat in een Europees toernooi. Louis van Gaal, voorganger van Olsen, bleef altijd heel dichtbij zijn elftal. De nieuwe trainer geeft zijn spelers op enkele punten beduidend meer vrijheid. Het duel Maribor-Ajax begint komende dins dag om 17.30 uur. GPD door Mare Hoeben EINDHOVEN - Regendruppels ontsnappen uit een grijs wol kendek en vallen met een zware plop op de kastanjebladeren. Bomen wiegen zachtjes op het ritme van een lichte wind. Over de velden van De Herdgang, PSV's rusthaven in de woelige wereld van het topvoetbal, klinkt een bulderende lach. Piet Schrijvers is aan het werk. Een serie ballen ligt op een rij tje. Eén voor één vliegen ze dooi de lucht, als het martelwerktuig uit de handen van de beul die nietsontziend van de keeper zijn gevangene heeft gemaakt. Twee palen, een lat, een strak gespan nen net en een strookje kaalge slagen gras. Schrijvers is terug bij de basis. Hij mag weer doel man onder de doelmannen zijn. De Ermeloër heeft als keepers trainer een dienstverband bij de Brabantse landskampioen. Zijn voorganger Jan Formannoy koos yi de zomer opvallend ge noeg voor de functie van mate riaalman. Minstens zo merk waardig is de aanwezigheid van Schrijvers in Eindhoven. Hij heeft nooit wat met PSV gehad, een hereniging met Ajax lag meer voor de hand. Hij is lid van Lucky Ajax, de ere galerij van oud-spelers in Am sterdam, en heeft vele voetstap pen op hoofdstedelijke bodem liggen. Maar voor de 50-jarige Schrijvers, oud-international en jarenlang een imposante ver schijning in het Ajax-doel, was er in de nieuwe Arena geen plaats. Hoéwei keeperstrainer Frans Hoek met Louis van Gaal de wijk naar Barcelona nam en Piet Schrijvers: „Ik ga fluitend naar mijnwerk. Maar ik kan mij voorstellen dat veel mensen het vreemd vinden dat ik hier bij PSV train." foto Cees Zorn/GPD Morten Olsen tot op heden zon der een dergeüjke assistent zit. ,Ik ben niet iemand die gaat sol liciteren. Vorig seizoen heb ik bij de wedstrijd Ajax - Utrecht een gesprek gehad met be stuurslid Hennie Henrichs. Ik vroeg hem of Hoek wegging en zei dat ik interesse had. Ajaxba- zuinde zelf rond dat het graag oud-spelers wilde. Maar ik vernam daarna taal noch teken. Nu trek ik een lange neus. Ik ga fluitend naar mijn werk. Maar ik kan mij voorstel len dat veel mensen het vreemd vinden dat ik hier bij PSV train." Gekke dingen We moeten het maar op een 'vreemde speling van het lot houden. Schrijvers 'overkomen' wel meer gekke dingen. Op De Herdgang loopt hij dagelijks Ernie Brandts, bij PSV jeugd trainer, tegen het lijf. Uitgere kend aan de vroegere verdedi ger van PSV en het Nederlands elftal bewaai-t Schrijvers een minder prettige herinnering. De twee kwamen op het WK van 1987 in Argentinië met elkaar in botsing, waardoor Schrijvers de finale tegen het thuisland miste. Die teleurstelling ligt ver achter Schrijvers. Zijn staat van dienst als doelman blijft respectabel. Nadien veranderde echter het verhaal. In zijn pogingen zich als hoofdtrainer in de voetbal wereld te wortelen, incasseerde Schrijvers tegenslag op tegen slag. Hij knijpt nu weer keepers af. Hoe mooi dat ook kan zijn, het strookt niet met Schrijvers' ambities. „Natuurlijk zou ik het liefst hoofdtrainer zijn. Maar je hebt in Nederland slechts 36 clubs en legio werkloze colle ga's. De spoeling is dunner ge worden, velen zakken in hun sa lariseisen. Maar ik heb mijn prijs." Waar PSV geen moeite mee had. Eén telefoontje van manager Frank Arnesen vol stond. Schrijvers heeft het ge probeerd als hoofdtrainer. Bij Wageningen, zijn eerste werk gever, stond hij twee maanden voor het eind van zijn contract op straat. Hij werkte bij TOP Oss („Dat is nog nooit zo hoog geëindigd als onder mijbij FC Zwolle en bij AZ. Relatief onbe duidende clubs („Je moet on deraan beginnen"), waar het zelden stil was rond Schrijvers. „Misschien is dat mijn makke. Ik zeg de dingen soms ongenu anceerd. heb een hekel aan ges- lijm. Ik zie dat ook aan Rijsber- gen. Mijn generatie zit in anders in elkaar dan de huidige groep trainers. Tegenwoordig zijn het meer academici." Mislukt Hij voelt zich niet mislukt. „Overal waar ik heb gewerkt kan ik iedereen recht in de ogen kijken. Ik had als hoofdtrainer de top voor ogen. Maar dan moet je ook geluk hebben." Het ge voel dat bij AZ een paar seizoe nen geleden zijn kansen gingen keren, is blijven hangen. Hij pakte met de Alkmaarders een periodetitel in de eerste divisie en sloot datzelfde jaar af op de derde plaats. Schrijvers teken de bij en vlak daarna werd Theo Vonk op voorspraak van de hui dige voorzitter Scheringa als technisch directeur aangesteld. Schrijvers: „Ik wist dat er een technisch manager kon komen. De inkt onder mijn contract was nog niet opgedroogd of de naam werd bekend. Als ik die had ge weten, had ik wel even gewacht. Er zou niet getornd worden aan mijn bevoegdheden. Ik zou de baas zijn. Maar Vonk probeerde steeds zijn opstelling door mijn strot te duwen." Met meer dan gemiddelde be langstelling volgt Schrijvers de recente soapserie in Alkmaar. De degradant probeert zich te ontdoen van Vonk. Nieuwe man Willem van Hanegem moet zijn eerste rustige werkdag nog krij gen. „Vonk krijgt nou een koek je van eigen deeg. Zo ondervindt hij eens wat hij anderen heeft aangedaan. Ik ben verbitterd over die periode. Bij AZ is mij de kans op een kampioenschap ontnomen. Als het anders was gelopen, had ik hier nu mis schien niet gestaan." Twee keepers Bij PSV maakt hij van de nood een deugd. In Eindhoven be landde hij midden in de discus sie over twee keepers. De Duitser Georg Koch kwam van Fortuna Düsseldorf, terwijl Ro nald Waterreus als vaste waarde gold. Schrijvers beaamt het spanningsveld. Hij is niet in de positie naar buiten toe een oor deel te vellen. „Concurrentie is gezond. Anders word je als eer ste keeper te snel gemakzuchtig. Deze jongens zijn allebei full- profze weten hoe het werkt. Ie dereen heeft zijn mening over de keuze voor de eerste keeper. Ik ook. Maar die leg ik wel alleen bij Advocaat neer." Het pleit is voorlopig in het voordeel van Koch beslecht. De Duitser keepte een prima wed strijd in de voorbereiding tegen Arsenal, vooral op basis daar van staat hij vanaf de wedstrijd om de Johan Cruijff-schaal on der de lat. „Waterreus en Koch hebben in de voorbereiding ge lijke kansen gehad. Ze kregen even zware wedstrijden. Advo caat had een duidelijke af spraak: om en om keepen. Op een gegeven moment moet je dan kiezen, klaar. Het heeft ook geen zin om telkens van keeper te wisselen. Een doelman hoort voor een peidode van een wed strijd of acht het vertrouwen van zijn trainer te krijgen. An ders gaat hij kapot." Koch op de goal. Schrijvers hoeft er geen verantwoording over af te leggen. Hij is geen hoofdtrainer. „Als keeperstrai ner van een topclub werk je met topkeepers, van wie je de stijl niet kunt veranderen. Het is meer een kwestie van onder houden." Op het trainingsveld lacht Schrijvers zijn bulderende lach. „Ik ben geen type om achter het bureau te zitten." Nog vier a vijf jaar geeft hij zichzelf als trainer. Misschien blijft hij doelman on der de doelmannen. GPD van onze sportredactie TOKIO - Achttien Japanse sporters hebben in een ano nieme enquête van het na tionaal olympisch comité bekend verboden prestatie- bevorderende middelen te hebben gebruikt. Volgens het dagblad Yomiuri zijn zevenhonderd atleten schriftelijk ondervraagd. Dertien van hen verklaarden in het verleden stimulerende middelen te hebben ge bruikt, vier slikten diuretica (plaspillen om snel gewicht te verliezen) en een enkeling gaf toe zijn heil te hebben ge zocht bij anabolica. Het sportblad Shimbun leg de woensdag de nadruk op een andere vraag in het on derzoek. Hoe verderfelijk is doping? 23 atleten verklaar den er geen enkele moeite mee te hebben, 314 anderen wezen iedere illegale hulp uit de apotheek volstrekt af. De rest had geen mening of hield die voor zich. Hoewel de enquête reden geeft voor verontrusting, heeft Japan tot dusver geen groot dopingprobleem. Het gaat om een enkel incident. Zo werd in maart '96 de na tionale kampioen op de 100 meter, Yoshitaka Ito, betrapt en voor vier jaar geschorst. SID van onze sportredactie PARIJS - Een maand eerder dan verwacht, is het eerste gras gelegd in het nieuwe Stade de France in Parijs. Daar begint Brazilië in juni volgend jaar aan de verdediging van de wereldtitel. De aanlegkosten van het veld bedragen ruim 3,2 miljoen gulden. Dat is minder dan een half procent van het totale budget van 800 miljoen gulden. De imposante arena biedt plaats aan 80.000 toe schouwers. Eind november moet het complex klaar zijn. Op 28 januari is de offi ciële opening met de wedstrijd Frankrijk - Spanje. Het Stade de France vervangt het Pare des Princes als nationaal stadion. In nieuwe het complex zullen ook rugby-interlands en popconcerten worden gehouden. RTR van onze sportredactie ABCOUDE - Team Holland, de nieuwe belangenvereniging van de Nederlandse internationals, is in gesprek met een aantal pro ducenten en tv-makers voor een reeks van speciale programma's bij het WK voetbal, volgend jaar zomer in Frankrijk. Het gaat onder meer om een serieus en een komisch WK-journaal, bei de dagelijks, en een serie weke lijkse portretten van de Neder landse spelers in de aanloop naar het toernooi. Zaakwaarnemer Rob Cohen, de geestelijke vader van Team Hol land en tevens schoonvader van Ronald de Boer, heeft onder an deren de makers van het popu laire VPRO-programma Jiske- fet benaderd. Ook denkt Cohen aan Henk Spaan, Frits Barend en Henk van Dorp als mogelijke tv-partners van Oranje. „Ik weet dat een groot aantal spelers zeer gecharmeerd is van Jiskefet", zei de Amsterdamse zakenman. „En de belangstel ling is wederzijds. Maar het is nog lang niet zeker wat we gaan doen en wie het gaat maken." Cohen verwacht binnen twee maanden de contracten te teke nen. „Ik heb ergens gelezen dat we alleen kiezen voor het meeste geld", stelde hij. ..Maar dat is onzin. We kijken eerst naar de inhoud en het niveau van het programma. Want Oranje staat voor kwaliteit. De spelers willen niet in een lange commercial verzeild raken." Akkoord Volgens Cohen zijn de interna tionals unaniem akkoord met de plannen tot samenwerking met tv-producenten. „Maar de spe lers beslissen uiteindelijk over de voorstellen. Ze weten nu dat er financieel iets tegenover staat. Maar dat betekent ook een zekere verplichting. Nie mand doet daar echter moeilijk over." In het verleden maakten onder meer NOS en RTL speciale pro gramma's rond de grote titel- toernooien. Vaak waren dan spelers van Oranje belangen- loos te gast bij die omroepen. In de nieuwe opzet met Team Hol land is dat niet meer de bedoe ling. „Wie zonder contract een speci aal optreden van een speler in de WK-studio wil, heeft dan een probleem", geeft Cohen toe. „Maar aan de normale werkwij ze kort na een wedstrijd veran dert niets. Van een verbod op vrije nieuwsgaring is dan ook geen sprake Team Holland wil gewoon samen met tv-makers programma's gaan produceren. Dat is een logisch gevolg van al le ontwikkelingen op pr-ge- bied." ANP van onze sportredactie LEIPZIG - De Duitse zwem coach Uwe Neumann is op staande voet ontslagen nadat tot dusver geheime documenten zijn Stasi-verleden aan het licht hadden gebracht. Neumann was na de val van de Muur werkzaam bij het olympisch steunpunt in Leipzig. Bij zijn indiensttreding ontkende hij ooit met de beruchte Oost-Duit se veiligheidsdienst van doen te hebben gehad. De onderzoekscommissie is nu echter gestuit op een schriftelij ke verklaring waarin Neumann zich verplicht aan de Stasi. Hij zou zich onder de schuilnaam „Holbert" bezig hebben gehou den met het controleren van de Oost-Duitse sporters in het bui tenland en bovendien met de „verdeling van ondersteunende middelen." Dat laatste werpt ook licht in een ander onderzoek tegen de 54-jarige Neumann, die onlangs bij de EK in Sevilla nog deel uit maakte van de Duitse techni sche staf. Hij wordt er namelijk met een aantal andere trainers uit de voormalige DDR van be schuldigd systematisch verbo den prestatiebevorderende middelen te hebben verstrekt. In de jaren 70 en 80 waren voor al de Oost-Duitse zwemsters nagenoeg onverslaanbaar. Gerd Esser, tegenwoordig de trainer van Franziska van Almsick, en zijn voorganger Dieter Lin- demann horen ook bij de ver dachten. SID/RTR Schietingen In 's-Heerenhoek hield de vereniging Concordia een schieting op de staande wippen. Er waren 51 schutters. Eerste wip, eerste hoofdvogel: L. de Wilde, Juli ana; tweede hoofdvogel: F. Koens, Spes Nostra; eerste zijvogel: W. Lakké, Jacoba van Beieren; tweede zijvogel: S. van Eij- keren. Vrije Schutters; derde zijvogel: R. Klippel, Doel naar Hoger; vierde zijvogel: P. Vette, Concordia; eerste kal: C. Wijs, Vrije Schutters; tweede kal: P. Vette; der de kal: J. de Jonge, ADLM; vierde kal: J. Vermeule, Edele Handboog; meeste klei ne vogels (8): mevr. D. Verdonk, Jacoba van Beieren; Tweede wip, eerste hoofd vogel: R. Govers, Victoria; tweede hoofd vogel: P. de Jonge, Spes Nostra; eerste en derde zijvogel: M. Wisse, Concordia; tweede zijvogel: L.de Hond, Soranus 2; vierde zijvogel: M. Verdonk, Jacoba van Beieren; eerste kal: P. Vette; tweede kal: N. van de Dries, Eensgezindheid; derde kal: John Govers, Victoria; vierde kal: B. Vermeulen, Zorgvlied; meeste kleine vo- gels (5): M. Verdonk. Voor de middag werd een blokschieting gehouden. Op de eerste wip won Danny Boonman van Willem Teil de grote prijs; op de tweede wip werd na kamping met J. Joosse, Juliana; J.de Jonge, ADLM; P. Repkes,Victoria; B. Rooze, Zorgvlied en M. de Jonge, Soranus-2 Chiel Govers van Victoria winnaar en kreeg detieker. De afdeling Zuid-Beveland van de Ne derlandse Bond van Wipschutters hield op de wippen van Willem Tell in Ovezan- de de jaarlijkse schieting voor koningen en keizers. Er waren twintig kandidaten. In de drie ronden lukte het niemand de blokvogel af te schieten. Pas in de tiende ronde was het Rinus Wisse van Concor dia die de titel behaalde. Uitslag kampi oenschap op de kleppen en kleine vo gels, kleppen, kampioen met 7: J. Ver meule, Edele Handboog, Oudelande; 2 met 6: M. Wisse, Concordia 's-Heeren hoek; 3 J. Platschorre, Zorgvlied Elle- woutsdïjk; kleine vogels: kampioen met van onze sportredactie BERLIJN - Bij het negende bokstoernooi om de wereld titels dreigt half oktober in Boedepest de totale chaos. Gisteren hadden zich al 456 amateurs uit 68 landen inge schreven. Daarbij komen nog de titelhouders van de Azia tische kampioenschappen. Het organisatiecomité dient derhalve rekening te houden met een deelnemersveld van ongeveer 470 bokers, een dik record. Nederland ontbreekt waarschijnlijk in Hongarije wegens gebrek aan talent- Het zou de eerste keer zijn dat Oranje niet bij het WK is vertegen woord igd Het vorige WK in Berlijn (1995) telde 351 vuistvech ters. Toen al waarschuwde menige official voor grote problemen bij het eerstvol gende WK. „Helaas is er sindsdien bijna niets veran derd in het toelatingssys teem". zei Karl-Heinz Wehr, 7 2: R.Govers, Victoria, Kwadendam- me; 2 met 7 1: H. Eist, Zorgvlied Elle- woutsdijk; 3 met 6: R. Klippel, Doel naar Hoger, Wolphaartsdijk. Eerste wip. 64 deelnemers van veertien verenigingen, eerste hoofdvogel: Chiel Govers, Victoria; tweede hoofdvogel: J. Platschorre, Zorgvlied; eerste zijvogel: R. Oosthoek, Concordia; tweede zijvogel: J. Govers, Victoria; eerste kal: B. Delhez, Concordia; tweede kal: W. Lakké, Jacoba van Beieren; Tweede wip, hoofdvogel: H. Franse, Willem Teil; eerste zijvogel: W. Bek, Victoria; tweede zijvogel: J. Boe lens, Willem Teil; derde zijvogel: R. Oost hoek, Concordia; eerste kal: W. Lakké; tweede kal: M. Verdonk, Jacoba van Bei eren; meeste kleine vogels (6): M. Wisse, Concordia. Volleybal Middelburgse Bedrijfsvolleybal Vereni ging, eerste klasse: Begijn Makelaars - Piet Voskamp/'t Zand 2-4, Oostkapelle 1 - Murre Moens/TMS 0-6, Oostkapelle 2 - Tecona 0-6; tweede klasse: Serooskerke 1 - Simons/'t Zand 2-4, AKZ/Lahr Verzeke ring - PSW 3-3, LVV - Piet Voskamp/Dau- wendaele 4-4; derde klasse: Harrie Ver- kaik/'t Zand - Atlas/Rijk 3-1, Ziekenhuis Walcheren 1 - Drukkerij Verhage 6-0, In stallatiebedrijf Goes - Doeland/SVS 6-0; vierde klasse: Hercules 2 - De Vijg heter 0- 6, HZ/Sport - Provincie Zeeland 1 4-4, SVA/Kodde - Raab Karcher Bouwst. 2-4; vijfde klasse: ROC Zeeland - Frans Gillis sen 4-4, Ziekenhuis Walcheren 2 - Delta College 1 6-2; zesde klasse: Bowl De Kruitmolen - Gemeente Middelburg 6-0, Provincie Zeeland 2 - Delta/SVB 0-6. Vrouwen, eerste klasse: Sinke Schoen- mode/SVS - BVC 0-4, Smith Kaas - Posei don 0-6; tweede klasse: LVV 1 - Restau rant Bleij 4-2, Tènce/Dauwendaele - SV Duo/Kasteel van Batavia 6-0; derde klas se: Astrow 2 - LMT/Davos '83 4-0, Rho- dos/Dyo - Dam 0-6; vierde klasse: Rho- dos/'t Zand - WoonvizierZeeland/SVS 4- 4, ROC Zeeland - SVA/Van Marion 0-6. de secretaris-generaal van de internationale amateur- boksfederatie (AIBA). „Boe dapest krijgt daarvoor hu de rekening gepresteerd." Volgens Wehr is het toernooi in de huidige opzet niet meer te hanteren. „Indien er in één klasse meer dan 32 aanmel dingen zijn, moeten sommige boksers in de voorronde twee partijen per dag afwerken", stelde het Duitse bestuurslid. „Medisch gezien, is dat ei genlijk onverantwoord. Het brengt zelfs de olympische status van het amateurbok- sen in gevaar." Het Hongaarse organisatie comité weet amper hoe het de honderden partijen moet programmeren. Door de ver lenging van de wedstrijd- duur, van maximaal drie rondjes van drie minuten naar vijf rondjes van twee minuten, zijn de moeilijkhe den voor de competitielei ders alleen maar groter ge worden. SID/ ANP MIDDELBURG - De vrouwenzaalvoetbalcompe titie in Zeeland begint zaterdag met vijftien teams. De deelnemers werken eerst een halve competitie af en worden daarna gesplitst in twee klassen, die vervolgens ook nog een halve compe titie spelen. Er wordt gespeeld - op de zaterdagavond - in de sporthallen in Kapelle, Vlissingen, Hulst, Middel burg, Terneuzen en Souburg. De deelnemende teams zijn: Biezentrappers/Gerka Sport 1,2 en 3, Kloetinge 1, 2 en 3, Miller Time, Tympaan 1 en 2, Schinkel Assurantie, De Bruintjes, Eggermont, Pubbles. De Vliegher en Vlissingen Programma voor zaterdag 13 september: Kapelle, Groene Woud: 19.00 uur Biezentrappers/Gerka Spoit 1 - Miller Time. 20.00 uur Kloetinge 3 - Tympaan 1, 21.00 uur Kloetinge 1 - Tympaan 2; Vlissingen. Baskensburg 2: 19.15 uur Schinkel Assurantie - Kloetinge 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 34