Blair verdedigt Britse koningshuis .■S- Verkeer eist vijf doden in Zeeland 4 WEKEN (lUUR FOTOSERVICE mma JA, ik wil: Windsors zijn volgens premier goed omgegaan met het verlies van prinses Diana Mobutu overleden Slavenrol bij Aïda gewild Oranje kan boeken VOOR 15,00 20° 14' W 3 Zon en wolken Perioden met zon, maar ook wolkenvelden. Temperatuur 20 graden bij een matige westenwind. 240e jaargang no. 213 maandag 8 september 1997 losse nummers 1,75 I Kodak Royal Print l glansafdruk j I formoot 10 x 15 cm BEKROONDE KWALITEITSPRINT PÊxpRgsS m FOTO VERSCHOORE Goes Vlissingen Middelburg Hulst Terneuzen Zierikzee EttervLeuJ pagina 3: - boulevardpers negeert aanval - tocht marteling voor prinsen - koningshuis op ziel getrapt - Nederland massaal voorde buis pagina 12: - beroemdheden in Westminster Abbey - on-Engels gedrag op Di-Day - tekst rede graaf Spencer Voorletters: ra/v Straat: I door onze verslaggevers VLISSINGEN - Het afgelopen weekeinde heeft in het Zeeuwse verkeer vijf dodelijke en diverse gewonde slachtoffers geëist. De onge vallen hadden plaats bij Hulst, Noordgouwe, Veere en Draaibrug. I Het ernstigste ongeval gebeurde gisteravond even na half zeven op de Absdaalseweg bij Hulst. Vermoedelijk doordat een auto plotse- i ling naar links slingerde, ontstond een fronta- I le botsing met een andere auto. Ook een derde wagen werd geraakt. Drie inzittenden van de eerste tegenligger raakten dodelijk gewond: een vierde is met ^mÊÊÊÊÊÊÊÊimÊ^m^mÊÊM zware verwondingen per helikopter naar het academisch ziekenhuis in Brugge gebracht. De bestuurder die het ongeluk mogelijk heeft veroorzaakt, werd ernstig gewond overge bracht naar het hospitaal in Gent. Zijn passa gier werd lichtgewond vervoerd naar het streekziekenhuis in Terneuzen. De inzitten den van de derde wagen kwamen met de schrik vrij. In verband met het ongeluk was de Absdaalse weg enkele uren voor alle verkeer gestremd. Omdat de precieze oorzaak nog niet geheel duidelijk is, zoekt de politie mogelijke getui gen van de botsing. Ze kunnen contact opne men met het bureau (0114-313656) in Hulst. De veertigjarige L. H. Luitwieler uit Vrou wenpolder overleed zaterdagmiddag aan de gevolgen van een ongeluk; hij was rond half twee met zijn motor op de Polredijk ter hoogte van de afslag naar de jachtwerf Oostwatering op de zijkant van een naar linies afdraaiende auto gereden. Het slachtoffer werd nog per he likopter naar het ziekenhuis gebracht, maar overleed enkele uren na het ongeval. De wagen waar de motorrijder tegenaan was gereden, werd zwaar beschadigd. De politie onder zoekt de oorzaak van het ongeval. Bij een ongeval op vrijdagavond rond half twaalf is de 32-jarige K. D. de Jong uit Zonne- maire om het leven gekomen. De man reed in een proefabonnement van 4 weken voor 15,00 een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische afschrijving a 32,50 per kwartaal met automatische afschrijving h 91,35 Naam: Postcode: Plaats: Telefoon: een auto over de Kloosterweg, toen hij in een flauwe bocht de macht over het stuur verloor. Het voertuig belandde in een sloot en werd to taal vernield. Het slachtoffer overleed ter plaatse. Bij een aanrijding op het fietspad langs de rijksweg 61 bij Draaibrug raakte zaterdag nacht een zestienjarige bromfietser uit Oost burg ernstig gewond. Hij kwam in botsing met een tegemoetkomende brommer, die werd bestuurd door een zeventienjarig meisje uit Waterlandkerkje. De jongen is met een ver moedelijk schedeltrauma per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Brugge. Het meisje kwam met de schrik vrij. RABAT - Mobutu Sese Soko, de voormalige president van Zaïre, is zondagavond in een militair ziekenhuis in de Marokkaanse hoofdstad Rabat overleden. Mobutu is 66 jaar geworden. Hij leed al geruime tijd aan pros taatkanker. Mobutu Sese Soko regeerde Zaïre sinds 1965. In ruim drie decennia bracht zijn corrupte en incompetente bewind het land aan de bedelstaf. Mobutu en zijn kliek roofden miljarden uit de staatskas. Een opstand die gesteund werd vanuit het buurland Rwanda maakte begin dit jaar een einde aan zijn heerschappij. Kort na dat rebellenleider Laurent-De- siré Kabila de macht in Kinsha sa had overgenomen vluchtte de doodzieke Mobutu halsoverkop het land uit. Na omzwervingen belandde hij in Marokko. AFP zie ook pagina 2 In de Amsterdam ArenA verzamelden zich zater dag honderden mensen die trek hadden in een rol(letje) in de opera Aïda. Joop van den Ende Thea ter Produkties had 600 fi guranten voor Verdi's opera no- dig. Het Nederlands voetbal elftal kan de tickets voor de reis naar Fi-ankrijk be stellen. De ploeg kan na de 3-1-overwinning op Bel gië alleen door een mira kel het WK voetbal mislo pen. Voor Oranje was Patrick Kluivert één van de doelpuntenmakers. De spits, die vooraf in het middelpunt van de kritiek stond, werd alleen uitge floten door een deel van de Bel- 1 O gische aanhang. Rafter en Hingis winnen US-Open Patrick Rafter heeft gis teravond de US Open op zijn naam geschreven. De als dertiende geplaatste Australiër won in vier sets van de Brit Greg Rusedski. Bij de vrouwen was Martina Hingis in twee sets te sterk voor Venus Wil- *1 E" liams. Langs de hele route van Londen naar prinses Diana's laatste rustplaats in Althorp wachten mensen op de rouwstoet. Ook op de snelweg werd de lijkwagen bedolven onder de bloemen, die door de mensen naar de stoet werden geworpen. foto AP Stuur deze bon op in een open enveloppe, zonder postzegel, naar: PZC, afdeling abonnementen Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen. Bellen gaat sneller: (0118) 484216 De PZC 'n dijk van een krant (Advertentie) (eenmalig binnen zes maanden) door Hans Geleijnse LONDEN - De Britse premier Blair heeft het gisteren publiekelijk opgeno men voor de Windsors. In een interview met de BBC noemde hij veel van de kritiek op de Britse koninklijke familie onterecht. Prins Charles kijkt bezorgd naar zijn zoons William (1) en Harry ter wijl ze staan te wachten tot de kist bij Westminster Abbey in de lijk wagen wordt geplaatst. foto John Gaps/AP Prinses Diana's rouwstoet pas seert Horse Guard's Parade op weg naar Westminster Abbey. Achter de kist vlnr. de hertog van Edinburgh, prins William, graaf Spencer, prins Harry en prins Charles. foto Kevin Capon/AP Blair, die gisteren op het koninklijk buiten Balmoral in Schot land lunchte met het koninklijk paar, ver dedigde in het inter view met David Frost de manier waarop het koninklijk huis is omgegaan met het dramatische verlies van de zaterdag be graven prinses Diana. ,,De familie heeft het zeer moei lijk gehad. Veel kri tiek op hen was un fair", zei hij. De premier wil een De krans blijvende nagedach tenis aan Diana. Hij zei gisteren dat over de vorm nog moet worden nagedacht. „Het beste zou iets zijn dat haar werk voortzet", aldus Blair. Zijn aankondiging dat er een re geringscommissie is opgericht om het idee uit te werken, gaf van Diana's zonen op de kist. foto Chris Helgren/AP opnieuw voedsel aan geruchten dat er mogelijk een standbeeld komt of ander monument, bij voorbeeld een naar haar ver noemd kinderziekenhuis. Naar verwachting zullen er po gingen worden ondernomen om de pers tot beter ge drag te dwingen. Sir David English, een van de leden van de Gedragscommissie voor de Pers, zei dat er gevolg moest wor den gegeven aan de kritiek op de pers die zaterdag bij de be grafenisceremonie in Westminster Abbey werd geleverd door Diana's broer Charles Spencer. Blair sugge reerde in zijn tv-in- terview dat de Ge dragscode voor de Pers, die de media vrijwillig naleven, kan worden aange scherpt. Downingstreet bevestigde gis teren dat Blair Diana kort voor haar noodlottige ongeluk had aangeboden om speciaal am bassadeur te worden. De prinses had de wens daartoe te kennen gegeven in haar opzienbarende tv-interview, de Conservatieve regering voelde er destijds niets voor. De betrekkingen tussen de nieu we Labour-regering en Diana waren echter zeer hartelijk. Blair zei gisteren dat de tragi sche dood van Diana het Ver enigd Koninkrijk heeft veran derd. „De mensen willen dat er iets goeds uit voortkomt. Het zou in Diana's geest zijn en een voortzetting van haar werk als ons land een vriendelijker, mee- levender karakter krijgt", zei Mj. Miljard kijkers In heel het land werden gisteren speciale gebedsdiensten voor Diana en haar familie gehou den. Er waren ook nog vele be langstellenden bij de hekken van het familielandgoed Alt horp House. Diana is daar be graven op een eilandje in een meer. Het heeft haar al de bij naam 'Lady of the Lake' gege ven. Volgens de dienst kijkcijfers hebben meer dan 31 miljoen Britten naar de directe tv-uit- zending van de begrafenis plechtigheid gekeken. Wereld wijd zaten een miljard mensen voor de buis, onder wie vier mil joen Nederlanders.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 1