Tumultueuze sprint in Alkmaar Zeeuws onderonsje in eerste ronde PZC Bodyguards voor Ullrich Claeys vergeet pas en mag thuisblijven Frank Clausings tijd komt nog wel sport woensdag 27 augustus 1997 18 Hoogovens-toernooi sterk bezet UEFA beloont sportief gedrag De Mos blijft rustig in crisis bij Standard Schaatsers klunen seizoen open De Graafschap trekt Rzasa aan Versterking voor Heerenveen Lombardi gediskwalificeerd na etappezege Ronde van Nederland van onze sportredactie ALKMAAR - De organisatie van de Ronde van Nederland heeft twee bodyguards inge huurd. Speciaal om Jan Ull rich af te schermen van al te opdringerige fans en al te nieuwsgierige journalisten van roddelbladen. De lijfwachten blijven ook in de buurt van de Tourwinnaar tijdens zijn verblijf in de di verse hotels deze week in Nederlands meest aan sprekende rittenkoers. Het aantrekken van de twee be wakers is gebeurd na samen spraak tussen de Stichting Ronde van Nederland en Te lekom, deploegvande23-ja- rige Duitser. „We willen voorkomen dat iedereen zo op hem af kan gaan", vertelde bestuurslid Chris Schut dinsdag in Alk maar, waar de eerste etappe eindigde. ..Zowel fans als journalisten. En dat geldt vooral voor de roddelpers. We willen zijn privacy be schermen." Pers De aanwezigheid van de eer ste Duitse winnaar van de Ronde van Frankrijk -heeft ook tot gevolg gehad dat het aantal aanvragen voor pers- accreditaties is gestegen van 36 tot zestig. Vooral uit Duitsland zijn bij de pers dienst veel verzoeken bin nengekomen. Morgen tijdens de tijdrit van het Duitse Nordhorn naar Denekamp worden zeker 20.000 toe schouwers verwacht. ANP WIJK AAN ZEE - Met vier van de vijf beste schakers van de wereld is het Hoogovenstoernooi in Wijk aan Zee, dat op 16 januari begint, dit jaar de sterkst bezette editie ooit. De orga nisatie kreeg de komst bevestigd van Vladimir Rramnik uit Rusland, Viswanathan Anand uit India, Veselin Topalov uit Bulgarije en Anatoli Karpov uit Rusland, respectievelijk de nummers twee tot en met vijf van de wereldranglijst. Het Nederlandse contingent in het hoofdtoernooi is uitge breid met Paul van der Sterren en Friso Nijboer, de winnaars vorig jaar van de grootmeestergroep B. Verder blijven in grootmeestergroep A Loek van Wely, Jan Timman en Jeroen Piket. In totaal doen veertien schakers mee: Kramnik (rating 2770), Anand (2765), Topalov (2745), Karpov (2745), Gelfand (WRu/2695), Adams (GBr/2680), Salov (Rus/2680), Judith Polgar (Hon/2670), Van Wely (2655), Yermolinski (VSt/2650), Piket (2630), Timman (2625), Nijboer (2605) en Van der Ster- ren (2555).ANP door Gijsbert Spierenburg LUIK - Het grote Standard Luik zou en moet weer gestalte krij gen in het jaar van het eeuwfeest en met doelman Bodart (Bor deaux), de broers Mpenza (Moeskroen) en de nieuwe trai ner, Hagenaar Aad de Mos, dacht het bestuur genoeg kwali teit in huis te hebben gehaald om de verwachtingen waar te maken. Over de wijze waarop blijkt de clubleiding echter royaal van mening te verschillen met z'n trainer die, onder druk van de tegenvallende prestaties, blijft hameren op de hem bij z'n aan stelling in maart van dit jaar toegezegde versterkingen. De noodzaak is na drie speelronden duidelijk: op de ranglijst staan de Rouches zestiende, in het be zit van één schamel punt. Het oproer kraaide zaterdag na de 1-3 nederlaag op eigen terrein tegen Lokeren. Morrende sup porters bestormden na rust het veld. Volgens De Mos gold de woede niet zijn persoon, doch het bestuursbeleid. „Het elftal heeft een kop en een staart, maar daartussen is na tuurlijk ook nog wat nodig." In de crisissfeer die na de tweede nederlaag in drie wedstrijden boven Sclessin is komen te han gen, ziet De Mos minzaam rond en glimlacht. „Ik ben absoluut niet ongerust. Ik ben alleen te leurgesteld. Toen ik hier mijn contract tekende, is mij de be lofte gedaan dat we een grote ploeg zouden bouwen. De con clusies die ik in het voorjaar al maakte, blijven keihard over eind. Er is geen evenwicht in de groep." Een forse serie aankopen ten spijt. „Wat heb ik aan een elftal met acht aanvallers? De komst van de Mpenza's is een fantasti sche zaak voor elke trainer, ook voor mij, maar die twee moeten dan wel gelanceerd worden. Ik mis een spelmaker, ik mis een linksback en een centrale verde diger. Tegen het bestuur heb ik gezegd: geef mij drie nieuwe spelers en er mogen er desnoods tien vertrekken." Of De Mos z'n zin krijgt, zal moeten blijken. Een dezer da gen wordt hij door manager De- lahaye geïnformeerd over het resultaat van een spoedberaad tussen voorzitter Wauters en de twee grote mannen van de club, aannemer Duchène en geld schieter Lesman. Het bestuurs lid Defourny sprak zaterdag avond, na de thuisnederlaag tegen Lokeren, al openlijk over het op handen zijnde ontslag van de trainer. GPD door Marcel van der Kraan TAMPERE - Arie Haan begrijpt zijn spelers niet meer. De ene dag heeft hij een affaire-Glau- cio, die spoorloos is en wegblijft op de training terwijl hij op het punt staat zijn rentree te maken in de basis van Feyenoord, en amper 24 uur later is er de 'zaak' Geoffrey Claeys. De Belgische verdediger ontbreekt in het ge zelschap van Feyenoord, dat gisteravond in het Finse Tampe re landde. Claeys was zijn pas poort vergeten... De mandekker hoorde maandag na een wedstrijd met het tweede tegen de reserves van ADO Den Haag dat hij tot de achttien spe lers behoorde die Haan wilde meenemen naar Finland. Claeys, die al lang niet meer in beeld is bij Feyenoord en ver kocht wil worden aan Club Brugge, had niet op de uitver kiezing gerekend. Daardoor realiseerde hij zich te laat dat zijn paspoort nog in het ouder lijk huis in Brugge lag. Geen pardon Gisterochtend raasde hij nog per auto naar België om zijn reispapieren op te halen, maai bij terugkeer kende trefiner Arie Haan geen pardon. Claeys had de laatste training voor het kwalificatie-duel tegen FC Jazz gemist en mocht wat de oefen- meester van Feyenoord betrof in Rotterdam achterblijven. „Claeys is er met zijn hoofd niet bij," reageerde Haan boos. „Hij gebruikt zijn verstand niet. Denkt kennelijk aan andere dingen." Haan ontkende dat de Belg met opzet zijn paspoort was vergeten en een breuk tracht te forceren, zoals in Tam pere door Nederlandse journa listen werd gesuggereerd. Tege lijkertijd haastte Haan zich mee te delen dat hijzelf geen moeite doet om van Claeys af te komen. „Geoffrey kan dit seizoen voor Feyenoord nog heel belangrijk zijn. Ik laat hem niet zomaar vertrekken." Hoewel Feyenoord na het aan trekken van Ulrich van Gobbel ruim in de verdedigers zit, denkt Haan dat door schorsingen (Feyenoord heeft al twee rode kaarten in drie duels verzameld) en blessures zijn selectie van 23 man alles behalve te ruim is. Opluchting De Braziliaanse aanvaller Glaucio zat dinsdag web in het vliegtuig en dat was een hele op luchting. Het 22-jarige talent bood zijn excuses aan voor het feit dat hij maandag nergens te bekennen was. Glaucio dacht dat er niet op hem gerekend werd. Haan: „Hij heeft duizend keer zijn excuses aangeboden. Hij stond met tranen in zij n ogen bij mij. Daarom heb ik er verder j geen punt van gemaakt en wil ik c hem niet disciplinair straffen. Hij voelt zich ellendig genoeg." De kans is groot dat Glaucio in het duel met FC Jazz in de basis staat als maatje van de rechts- s benige Julio Cruz in de spits. GPD i Van Wonderen j valt definitief af r r TAMPERE - Feyenoord is zon- t der Kees van Wonderen vertrok- 1 ken naar Finland, om vandaag 1 in de kwalificatie van de Cham- f pions League tegen FC Jazz te i spelen. Als verwacht is de bles- t sure aan de knie van de midden- I velder te ernstig om te spelen. c Naast Van Wonderen ontbreken s ook Zwijnenberg (gepasseerd), i Vos (geschorst) en Van Gobbel z (niet speelgerechtigd). Ter aan- vulling op de selectie heeft v coach Haan enkele jongere spe- v Iers meegenomen. Vrijwel zeker e neemt Bosvelt de plaats in het t basiselftal in van Van Wonde- s ren. Feyenoord verdedigt tegen c FC Jazz een voorsprong van 6-2. s Vrijdag is in Zwitserland de lo ting van de Champions League PSV, kampioen van Nederland. 1 is daarbij geplaatst. ANP Loten na remise i bij bekerduel Sparta-Excelsior ROTTERDAM - Indien Sparta 1 en Excelsior vanavond op het g Kasteel in de laatste voorronde- v wedstrijd om de KNVB-beker n tot een gelijkspel komen, zal lo- s ting moeten uitwijzen wie van o de twee clubs verder gaat. ti Beide ploegen hebben hetzelfde g aantal punten (3) en'een iden- I tiek doelsaldo (9-3). „Niet h prettig", vindt Adrie Koster, o Excelsiors trainer. „Maar straf- d schoppen nemen kan niet in ti poule wedstrijden. Dan hadden g na elke wedstrijd penalty 's ge- ,J nomen moeten worden. Zo zijn ij nu eenmaal de reglementen. maar bevredigend is het niet. E Daar moet iets anders op ver- a zonnen worden. Vanavond zul- p len we in ieder geval op winst o moeten spelen.GPD li Hanneke Snijder in beslissende set simpel langs Judith Boekstal door Mark Caldenhoven VLISSINGEN - Op de drempel, meer was het niet. Natuurlijk vond Frank Clausing „het jammer" dat hij het hoofdtoernooi van het viersterren A-toernooi van De Schelde niet bereikte, maar het 14-jarige tennistalent uit Colijnsplaat realiseert zich dat zijn tijd nog wel komt. Gisteren struikelde Clausing over de laatste horde. Maarten Meys was veel te sterk: 6-1, 6-2. Frank Clausing is één van de kostbare ex ponenten uit de tennisschool van Colijns plaat. Na Marjet Groenleer en Anouk van Straaten - en vroeger de tweeling Corine en Janita Davidse - heeft LTC Noord-Be veland opnieuw een ruwe diamant afgele verd. Bl-speler Clausing, die competitie speelt bij vierdeklasser MLTC in Middel burg, wacht een mooie toekomst. „Maar dan moet ik niet te lang wachten." Adviezen Talent Clausing, die qua uiterlijk veel weg heeft van Richard Krajicek, doelt daar mee op de noodzakelijk stap naar een heu se tennisschool buiten de provincie. Hij kreeg daarbij adviezen van trainer Remco Maandag en districtstennisleraar Luc Govers. „Ben je 16, 17 jaar, dan heeft het geen zin meer" Een poging, eerder dit jaar, binnen te stappen in het prestigieuze in ternaat Approach in Enschede mislukte. De voorwaarden die 'baas' Flip van de Be- tuw stelde, waren Frank Clausing en zijn ouders te gortig. „Je moet een contract te kenen tot je achttiende, maar loop je tegen een blessure op of zie je het niet meer zitten, dan moet je je contract financieel toch uitdienen. Nu probeer ik volgend sei zoen onderdak te vinden bij een tennis school." In de tweede en laatste ronde op weg naar het hoofdtoeimooi in Vlissingen ging Clausing kansloos onderuit tegen de 17- jarige Eindhovenaar Maarten Meys. „Ik had me ook weinig illusies gemaakt. Ik mislukken, voor Hanneke Snijder waren de kansen aanmerkelijk groter De Mid delburgse tennisster zag haar beslissende kwalificatiepartij tegen Judith Boekstal maandagavond na twee sets afgebroken door invallende duisternis. De balans was toen nog in evenwicht (4-6,7-5). Maar het restant, gisteren, was eenzijdig. Snijder walste in de beslissende doorgang in twin tig minuten over Boekstal heen (6-1), waardoor ze zich als vierde Zeeuwse voor het hoofdtoernooi plaatste. ROELOFARENDSVEEN - Schaatsfanaten treden terwijl het strandseizoen nog lang niet is afgelopen zondag 14 september in Roelofarendsveen aan voor het Nederlands kampioen schap klunen. Een rode loper van 110 strekkende metervormt het strijdtoneel van de tweede officiële NK klunen. Klunen heeft landelijke faam verworven door de Elfsteden tocht. Schaatsers moeten dan bij slecht ijs stukken strompe len over het land waarover lappen vloerbedekking, tapijt of matten zijn gelegd. De organisatie van het NK in het centrum van Roelofarends- veen is in handen van de IJsclub Alkemade. De deelnemers klunen „man-tegen-man" op uitsluitend gewone noren met schaatsbeschermers. Bij de eerste NK van 1996 waren er on geveer dertig deelnemers. Robert Schouten uit Roelofarends- veen was toen winnaar. ANP DOETINCHEM - De Graafschap heeft alsnog overeenstem ming bereikt met Grasshopper Züxtch over de verhuur van Thomas Rzasa (24). De Pool kreeg van de Zwitserse club toe stemming het seizoen af te maken bij de Doetinchemse club uit de eredivisie. De linkerverdediger was in de voorbereiding enkele weken op proef en beviel dusdanig goed dat De Graaf schap hem wilde huren. Maar de club kwam in eerste instantie niet tot een akkoord met Grashopper Zürich. Rzasa kan waarschijnlijk zondag tegen Feyenoox-d al zijn debuut ma ken. Dat is afhankelijk van de snelheid waannee hij een werk vergunning verkrijgt. ANP HEERENVEEN - Heerenveen heeft de selectie uitgebreid met een Italiaanse Australiër. De voetbalclub uit Friesland sloot met Raphaël Bove (20) een contract af voor twee seizoenen. Hij is inzetbaar als rechterverdediger of middenvelder. Bove speelde voor UTS Olympic Sydney en kwam tien keer uit voor het olympisch voetbalteam van Australië. Heerenveen telt na de komst van Bove twaalf buitenlanders, met negen verschil lende nationaliteiten. ANP Het peloton van de Profronde van Nederland raast over de Schellingwoudebrug bij Amsterdam. foto Marco Okh u izen/AN P PARIJS - Engeland, Finland en Noorwegen mogen voor het seizoen 1998-1999 een extra club inschrijven voor het toer nooi om de UEFA-beker. Deze landen scoorden het afgelopen seizoen het hoogst in het klassement van de Fair Play-Cup, Hiervoor stelt de UEFA een bonusplaats beschikbaar. Noor wegen en Engeland konden om reden van sportiviteit al eerc eerder een club meer inschrijven. AFP Loting A-toernooi De Schelde koppelt Marjet Groenleer en Marjolein Meulenberg Frank Clau sing slaat een backhand in zijn beslis sende kwalifi catiepartij te gen Maarten Meys. De ten nisser uit Co lijnsplaat werd met 6-1 en 6-2 versla gen. foto Ruben Oreel had 'm gisteren zien spelen. Hij was ge woon een maatje te groot." Vooral de ser vice van de linkshander uit Colijnsplaat, die zijn racket de voorbije weken niet had aangei'aakt, liep matig. Bovendien ver- zuinxde hij de backhand van Meys te be stoken. In iets meer dan een kwartier had de Brabander de eerste set te pakken (6-1). Hoewel hij zijn opponent in de opemngs- game van de tweede set brak, kwam Clau sing er niet meer aan te pas (6-2). Was de missie van Clausing gedoemd te door Mark Caldenhoven VLISSINGEN - In de tweede ronde van het driesterren A- toernooi van De Schelde prijkt in elk geval de naam van een Zeeuwse tennisster. Bij de lo ting van gisteravond in het clubhuis op sportpark De Nolle in Vlissingen rolde het Zeeuwse onderonsje tussen Marjolein Meulenberg en Marjet Groen leer uit de koker. Marjolein Meulenberg uit Vlis singen, van de organiserende vereniging De Schelde, en Mar jet Groerdeer uit Colijnsplaat stappen vanmiddag - ijs en we- derdienende - om 13.00 uur de baan op. Op basis van de ranking ontlopen beide speel sters elkaar niets. Groenleer is de nummer 140 van Nederland, Meulenberg staat 143e. De win nares neemt het vermoedelijk op tegen de als tweede geplaats te Linda Sentis, die dan wel dient af te rekenen met Renske Hiemstra Mirjam Ganseman wacht in de eerste schifting een pittige klus. De speelster uit Goes, net als Meulenberg van een wild-card voorzien, werd gisteravond ge koppeld aan favoriete Hanneke Ketelaars, nummer 3 van Nederland. De als eerste ge plaatste titelverdedigster en Ganseman beginnen hun partij eveneens om 13.00 uur. Hanne ke Snijder uit Middelburg staat op hetzelfde tijdstip tegenover Lvdia Jonkman. De loting voor het vrouwentoer- nooi liet gisteren lang op zich wachten. De gehele middag deed de organisatie vexwoede pogingen de laatste van zes wild-cards kwijt te raken. Zo werd een poging ondernomen Petra Kamstra naar Vlissingen te halen, maar de Rotterdamse vroeg maar liefst 750 gulden startgeld. Dat pi-ijskaartje vond de wedstrijdleiding - Paul ten Hacken, Frank Versluijs en Cor Linnenbank - overdreven. Ook de komst van Natalie Tijssen bleek onhaalbaar. De tennisster uit Heikant, nummer 24 van Ne derland, loopt deze dagen stage in Spanje. Daardoor werd Mireille Bink, nummer 38 van de nationale ranking, de geluk kige. Van 't Westeinde Bij de loting van het viersterren A-toernooi bij de mannen kon vooral Dennis van 't Westeinde zijn geluk niet op. Van de Zeeuwse inbreng in Vlissingen heeft de Goesenaar - op basis van zijn ranking - de meeste kans op een plaats in de volgen de ronde. Van 't Westeinde, nummer 192 van Nedex'land, weid gisteren gekoppeld aan qualifier Maarten Meys. De Eindhovenaar, die gistei'en Frank Clausing uit Colijnsplaat de toegang tot het hoofdtoer- nooi vex'sperde, staat elf plaat sen lagei'. Jui'jen Mooi'bx'oek (168) treedt aan tegen Stefan Aarts (60), Hai'old Schipper, die geen ranking heeft, ontmoet Martijn de Lange (64) en Vii'gil Greeve (152) wacht en lastige klus tegen de als zevende ge plaatste Sijmen de Lange (34). Loting eerste ronde niannentoer- nooi (tussen haakjes eerst - indien van toepassing - plaatsingscijfer, dan ranking). Bovenste helft: Erik Brummer (l/ll)-Jeroen Heinhuis (45), Jurjen Mooibroek (168)-Stefan Aarts (60), Dermis van 't Westeinde (192)- Maarten Meys (203), Eddy Schol (8/38)-Martin Kalkhoven (82), Wou ter Standaert (3/13)-Koen Rom- bouts (74), Stefan Weeda (219)- Joost Siemensma (151), Jeroen Bok (77)-Remco Lambers (93), Gijs Ver- heijen (73)-Melvin op den Heide (6/33). Onderste helft: Marc Merry (5/30)- Bart Beks (39), Martijn de Lange (64)-Harold Schipper (-), Robin Ni- colai (134)- Gordon Berggraaf (54), Gilbert van de Sman (91)-Marc- Paul Burgersdijk (4/18), Sijmen de Lange (7/34)-Virgil Greeve (152). Wouter Zoomer (43)-Benno Olden- hof (102), Melle van Gemerden (59)- Bas van Hees (40), Joris Onverwagt (63)-Martijn Bok (2/12). Vrouwen, eerste ronde. Bovenste helft: Hanneke Ketelaars (l/3)-Mirjam Ganseman (101), Tha- mara Jonkman (102)-Karïen Loef- fen (86), Anne-Paulien van Huijstee (91)-Sonja Foks (40). Natascha de Kramer (37)-Claudia Reimering (8/31), Stepahnie Romperts (4/19)- Tamara Verbeet (69), Vanessa El- mendorp (126)-Sandi"a Gielis (82), Hanneke Snijder (-)-Lydia Jonk man (48), Miriam Rapon (84)-Bar- bara Jaspers (5/21). Onderste helft: Annemarie Mikkers (6/27)-Alexandra Vuijk (59), Manon van de Beek (161)-Lisette Linders (62), Mireille Bink (38)-Martine Bunschoten (46), Josien Boverhof (43)-Debby Haak (3/16), Tamara Rollenberg (7/28)-Brechtje Bruis (51), Simone Lanting (76)-Anne- miek Sandbrink (150), Marjolein Meulenberg (143)-Marjet Groenleer (140), Renske Hiemstra (174)-Linda Sentis (2/11). door René Banierink ALKMAAR - De pen waarmee assistent-ploegleider Guido van Calster het protest aan het schrijven was, schoot bijna van het papier. Zo schrok de Belg van de klap die de vuist van Je roen Blijlevens veroorzaakte op het tafeltje in de jurybus. De toch al aangebrande Brabantse sprinter had zojuist jurylid Wim Jeremiasse horen zeggen dat 'we de uitslag, nu de winnaar al ge huldigd is, niet terug kunnen draaien omdat we dan ernstig gezichtsverlies lijden.' Blijle vens ontplofte van woede. Het was voor de TVM-renner de be kende druppel. 'Hou maar op', riep hij tegen Van Calster. 'Zo kunnen we nooit winnen.' Het voorval zou gisteren in Alk maar, als het niet zo triest was geweest, het onbetwiste hoogte punt zijn geweest van een hec tisch uurtje aan het slot van de eerste etappe in de Profronde van Nederland. Die is dit jaar opgewaardeei'd naar de op één na hoogste categorie voor een etappekoers en dus krijgt ze de juxy die daar bij hoort. Wie de Tour de Fi'ance een beetje ge volgd heeft, weet bij voorbaat dat dit garant staat voor een hoop ellende. Vol in de remmen En net als in de Tour zaten TVM en Telekom op de eerste rij. In Frankrijk profiteerde eerst Blij levens van het terugzetten van Zabel. Ruim een week later wei den zowel Voskamp als Heppner teruggezet in de uitslag. En gis teren in Alkmaar waren Blijle vens (wederom) en Lombardi aan de beurt. Laatstgenoemde, de dit keer vooruitgeschoven Italiaanse adjudant van sprintkoning Za bel, won in Alkmaar de massa sprint. Maar hij week daarbij zo duidelijk van zijn lijn af, dat een blind paai'd nog kon zien dat de mannen schuin rechts achter hem bijna vol in de remmen moesten om niet het publiek in te stuiteren. De protesten waren reeds voor de finishlijn niet van de lucht. Maar de jury had niks gezien. En ook op een inderhaast bestu deerde eerste opname van de NOS, gemaakt vanaf de grond, zagen de rechtsprekers niks on- oirbaars. Pas na het bestudei'en van een tweede videoband, die vanuit de lucht was gemaakt, kwam de Luxembui'gse voorzit ter Fernand Gi'ethen tot de con clusie dat Lombardi inderdaad gediskwalificeerd diende te worden. Helaas was de Italiaan op grond van de eerste tape al gehuldigd als winnaar van zo wel de etappe, de groene pun- tentrui en de oranje leiderstrui. Met de deels hiervoor genoemde gevolgen van dien. De inmiddels iets afgekoelde Blijlevens kreeg er de zege niet mee, die ging net als de groene trui naar de aanvankelijke nummer twee Endrio Leoni. De Brabander kreeg wel de oranje leiderstrui, op basis van twee gewonnen tussensprints. Mooi, maar daar was het hem niet zo zeer om te doen geweest.,Ik had superbenen en dan wil je win nen". Zeker ook na alle gebeur tenissen in de Tour? „Dat speelt natuurlijk ook mee." Zeker zo belangrijk achtte hij het dat dit soort voorvallen defi nitief uit de wereld worden ge holpen. Het zou bijvoorbeeld al helpen, dacht Blijlevens hard op, wanneer er bij iedere, enigs zins belangrijke wedstrijd, vas te camera's voor de jury in de lucht zouden komen. Het zou de bewijsvoering ten goede komen, meende hij. „Wij als renners zouden ons er ook hard voor moeten maken." Afhankelijk Opmerkelijk genoeg waren Blij levens en juryvoorzitter Fer nand Grethen het opeens heel erg eens. „Natuurlijk zouden door de organisatie geplaatste vaste, hoge camera's de meeste problemen oplossen. Nu zijn we afhankelijk van camera-ploe gen die toevallig aanwezig zijn en niet altijd en snel duidelijke beelden hebben." Telekom-assistent ploegleider Frans van Looy, die net als Lom bardi de diskwalificatie tame lijk gelaten opnam ('we hebben immers al zoveel gewonnen de laatste tijd') gelooft er niet veel van. „Ik kan me niet aan de in druk onttrekken dat de jury zich heeft laten beïnvloeden. Zo van, zie je wel, we zijn niet zo slecht en arrogant dat we een uitslag niet terug durven draaien na de huldiging." Zijn TVM-collega Van Calster heeft er evenzeer een zwaar hoofd in. Mooie woorden, weinig daden. „Wat denk je welke reactie we hebben gehad op de brief die we met bij na alle ploegen tijdens de Tour hebben ingediend na al die toe standen? Nou? Nog geen eentje. Helemaal niks." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 18