Nieuw protest bouw hotel Veere Goes dwingt bedrijf tot schoonmaak Gezellige drukte tijdens eerste editie van nachtmarkt in Hulst zeeland zaterdag 23 augustus 1997 z 13 Man moet oude boete voldoen Drankrijders aangehouden Boetes voor drugsbezit Brommerpassagiere gewond Inbrekers slaan slag bij bedrijven Ruiten ingegooid Dieselaggregaat gestolen Zelfstandige centrale keuken in Oostburg officieel geopend Axelse zwembaden huldigen bezoekers Jeugdvakantieweken weer massaal bezocht Taxicom vindt kritiek op prijs leerlingenritten J onterecht Bouw witlofkwekerij zonder vergunning Zeeuws-Vlaamse afdelingen D66 samen verder Zweedse jongeren bezoeken Tholen TERNEUZEN - Op de Westkolkstraat van de Temeuzense binnenstad werd donderdagnamiddag een 21-jarige Terneu- zenaar aangehouden. Uit onderzoek was gebleken dat de man nog een boete van 225 gulden had openstaan. De schuldenaar betaalde de boete di rect. HULST - De politie in Zeeuws-Vlaanderen trad in de nacht van donderdag op vrijdag op tegen twee automobilisten die onder invloed achter het stuur van de auto waren gekropen. Een 51-jarige Belgische automobilist uit Roeselaere werd aangehouden op de Tivoliweg in Hulst. Bij controle bleek hij ruim 1.4 promille alcohol in het bloed te hebben, bijna driemaal de toegestane waarde. Het kwam de Belg op een rijverbod van zeven uur te staan en een invitatie om zich voor de rechter te verantwoorden. De politie hield in Groede op de Traverse een tweede Belg. een 62-jarige man uit Gent, aan. Hij reed rond met een alcohol promillage van ruim 0,6 promillage, goed voor een boete van 350 gulden. TERNEUZEN - Met 6,5 gram weed en 3,6 gram hasj op zak werden donderdagavond twee mannen van 17 en 21 jaar uit Antwerpen aangehouden op de Lange Kerkstraat in Terneu- zen. De mannen kregen een boete van 100 gulden opgelegd. De drugs werden in beslag genomen. KOEWACHT - Een 16-jarig meisje uit Hulst moest donder dagavond worden opgenomen in het streekziekenhuis De Honte in Terneuzen. Hetmeisje zat achterop de bromfiets van een 18-jarige jongen uit Zuiddorpe die op de Eikenlaan in Koewacht kwam te val len omdat hij moest remmen voor een overstekende hond. De Hulsterse liep bij de valpartij verwondingen op aan haar rug. De hond kwam met de schrik vrij. AXEL - Vrijdagochtend ontdekten medewerkers van twee bedrijven aan de Meekrapweg in Axel dat de panden in de nacht ervoor waren bezocht door inbrekers. Uit het ene be drijfspand verdween enkele honderden guldens, uit het ande re een lasapparaat. VLISSINGEN - Van een winkel aan het Bellamypark in Vlis- singen is donderdagnacht omstreeks 05.30 uur een ruit ver nield. Het schadebedrag is nog niet bekend. In Zoutelande werd een ruit van een winkel aan de Langendam ingegooid. Ook hier is het schadebedrag nog onbekend. De voorruit van een geparkeerde auto aan de Melsesweg in Zoutelande moest het die nacht eveneens ontgelden. Uit de auto wordt niets vermist. VLISSINGEN - Vanaf een bedrijfsterrein aan de Vredehof laan in Vlissingen is tussen donderdag 17.00 uur en vrijdag 07.30 uur een dieselaggregaat weggenomen. De waarde van het apparaat is onbekend. door Marcel Modde OOSTBURG - De Stichting ZorgCuisine is gesprekken be gonnen met verschillende nieu we belangstellenden voor maal tijdvoorziening. Het gaat daar- jij zowel om klanten uit Zeeuws-Vlaanderen als 'om streken', zo zei algemeen direc teur P. Rademacher vrijdag bij de officiële opening van de zelf- Bstandige centrale keuken in Oostburg. - „Wij staan open voor aanvragen van potentiële afnemers, dat Imag duidelijk zijn. We denken idan ook dat het makkelijker i praten zal zijn als de keuken eenmaal draait en er een tast- baarproduct voorhandenis", zo prikkelde Rademacher de twij felaars. Het vuur onder de kookpotten in de 'keuken van de toekomst' wordt maandag geleidelijk aan opgestookt. Een week later worden de eerste maaltijden uitgezet bij de aangesloten in stellingen. De grootste afne- AXEL - Door het warme weer van de afgelopen weken is het bezoekersaantal van de zwem baden in rap tempo gestegen. Diverse zwembaden hebben al een bezoeker in het zonnetje ge zet die als 50.000e bezoeker een kaartje kocht. Vrijdag was het de beurt van zwembad 't Plaatje in Axel om een bezoekster te eren. :De Axelse wethouder A van Waes van sportzaken bedeelde mevrouw P. Rombaut uit Zuid dorpe met een gezinsabonne ment voor het seizoen 1998 en een bosje bloemen. Zwembad Koewacht huldigde mevrouw S. de Block uit Koewacht, zij pas seerde als 35.000e bezoeker de kassa. Ook zij kreeg een gezins abonnement en zelfs twee bos sen bloemen. Foutje. Wij had den al een bos gekocht, maar toen kwam de wethouder zelf ook nog eens met een bloemetje aanzetten"aldus de kassier van iietKoewachtse bad. mers (voorlopig elf in totaal) zijn verschillende verzorgings huizen in de regio, het Zieken- huis-Zeeuws-Vlaanderen en de stichtingen Welzijn (Tafeltje- Dek-Je) in Oostburg en Terneu zen. Begonnen wordt met de be reiding van zo'n duizend maal tijden per dag. De maximumca paciteit van de ZorgCuisine om vat 2300 menu's. Zowel Rademacher als initia tiefnemer H. Masclee (voorzit ter van de Raad van Toezicht) lieten er in hun openingswoord geen misverstand over bestaan dat de totstandkoming van de ZorgCuisine een zware beval ling is geweest. Met name voor wat betreft de bereidheid van verschillende zorginstellingen tot samenwerking en deelname in het project. „Een avontuur", zo verwees Masclee naar de krachtenbundeling van de ou deren- en ziekenzorg. „Wat hier in nu in Zeeuws-Vlaanderen heeft plaatsgevonden, is de meest verregaande samenwer king die denkbaar is. Er is echt iets unieks geboren." Samenwerking Dat was ook de Oostburgse bur gemeester G. Noordewier opge vallen. Net neergestreken in de contreien en nu al doordrongen van het feit dat samenwerking in de grensregio niet op alle ge bieden even makkelijk ligt, zo liet hij blijken. „Zeeuws-Vlaan deren laat zich van een kant zien waar we nog veel meer naar toe moeten. Ik mis dat hier nog wat op dit moment." Architect ir. A Waltjen had een ox-igineel cadeau 'meegenomen' voor de ZorgCuisine. Bij de in gang worden in november acht jonge haagbeuken schuin inge plant. Binnen enkele jaren moet het natuurkunstwerk uitgroei en tot een groene piramide met een hoogte van zo'n twaalf me ter. Een soortgelijke beplanting staat in de tuin van het Louvre in Parijs. ZorgCuisine is een initiatief van de Vereniging Protestantse Ou derenzorg (VPO), het Zieken huis Zeeuws-Vlaanderen, ver pleeghuis De Stelle en de lande lijk actieve zorgcateraar BRN Restel. Met het project is een in vestering van negen miljoen gulden gemoeid. Vandaag, za terdag staat de keuken tussen 10.00 en 17.00 uur open voor pu bliek. Danseressen van Release uit IJzendijke toveren samen met een kok en veel vuurwerk de vlag van ZorgCuisine uit de kookpot, opgebouwd uit de afzonderlijke vlaggen van de vier 'zorgpartners' als ingrediënten. foto Charles Strijd door Edith Ramakers MIDDELBURG - Wat S. Sam son het meeste tegenvalt, is dat de gemeente Veere nooit heeft gereageerd op zijn bezwaar schrift van juli 1996 tegen de plaats, grootte en hoogte van een te bouwen hotel Prinsenhof aan de Fort den Haakweg in Vrouwenpolder. Voor de be stuursrechter in Middelburg vocht hij gisteren de versnelde procedure aan voor het verlenen van een bouwvergunning, die burgemeester en wethouders van Veere willen verstrekken. Samson, bezitter van een zo merwoning in Breezand II, grenzend aan de nieuwbouw, merkte op nooit bezwaar te heb ben gemaakt tegen een echt ho tel. „Al is dit gebied bedoeld voor rustige recreatie en neemt de druk op de kern van Vrou wenpolder en de kust erg toe. Gedeputeerde Staten hebben in 1995 nog gesteld geen nieuwe toeristische recreatiecom plexen langs de kust toe te laten. Dat zou niet gelden voor hotels. Maar ik hoor niet anders dan dat er bij de bouw van Prinsen hof allerlei voorzieningen wor den betrokken." Volgens de gemeente vallen de plannen onder een hotelvoor ziening. „De exploitanten (S. en J. de Visser) hebben vastgelegd de geplande gebouwen tenmin ste tien jaar niet anders te ge bruiken dan voor een hotel, ca fé, restaurant. GS hebben geen bezwaar tegen deze bouwplan nen", stelde advocaat G. Rijk- sen van de gemeente Veere. Prinsenhof zou een soort appar tementenhotel moeten worden met 74 eenheden, winkeltjes en slechtweeraccommodatie. Op de zitting werd een vergelijking gemaakt met het Badhotel Domburg. Samson reageerde daarop dat het een woordenspel lijkt te worden. „Als GS geen nieuwe verblijfsrecreatieve ontwikke ling in het Noordzeekustgebied toestaan, wat is dit dan? Maar ik kom nu terug op mijn eerste be zwaar. Als er bestuurlijk niet onbehoorlijk was gehandeld, had ik hier niet eens gezeten. Ik heb destijds voorgesteld om het hotel tien tot vijftien meter op te schuiven naar de Fort den Haakweg. Daar is nooit naar ge luisterd. Ook liet de gemeente het illegaal kappen door de familie De Vis ser voor nieuwbouw van het hotel toe. Daardoor is het op schuiven van het hotel nog be langrijker geworden. Rechter mr.R.C.M. Reinarz doet maandag uitspraak. door Edy de Witte SLUISKIL - De minder gunsti ge weersomstandigheden heb ben de kinderen uit de gemeen ten Hulst en Terneuzen er vrijdag niet van weerhouden om in groten getale deel te nemen aanjeugdvakantie-activiteiten. De organisatie werkte wel in beide gevallen grotendeels een binnenprogramma af. j SLUIS - Taxicom werkt wel de- gelijk met concurrerende prij zen waar het gaat om het leer- j lingenvervoer. Directeur L. I Keulers zei dat donderdag in een reactie op vragen van het CDA in Sluis-Aardenburg aan verantwoordelijk wethouder A Keijmel-Cambier. Het CDA wil van de wethouder weten waarom het Samenwer kingsverband Collectief Ver voer voor Taxicom heeft geko zen met een ritprijs van 1,27 gulden per kil ometer. terwijl het huidige tarief met een plaatse lijke ondernemer net onder de gulden lag. Volgens Keulers wordt Sluis-Aardenburg echter slechts een geringe kostprijs verhoging in rekening gebracht (1,06 gulden), gebaseerd op het oude budget. •,Die 1,27 gulden is een gemid delde, tot stand gekomen op ba sis van de geldende tarieven in de drie deelnemende gemeenten in het seizoen '96/'97. Terneu zen zat daar boven, dus die zijn j straks per saldo goedkoper uit. Voor Oostburg en Sluis-Aar denburg geldt slechts een be perkte stijging. Niet meer dan een correctie van de hogere kos- ten dit jaar", stelt Keulers. HULST Fietsttocht - Vijf vriendinnen tut Zaamslag en Hulst organise ren zaterdag 30 augustus voor de laatste keer dit seizoen een Stroopielekkersfietstocht in de omgeving van Zaamslag. Tij dens de tocht van ongeveer der tig kilometer wordt verschillen de malen gestopt voor een versnapering. De start vindt plaats tussen 10.30 uur en 11.00 uur. Opgeven moet minimaal één dag van te voren bij Clara Dekker uit Hulst (0114- 650619). In Hulst kwamen zo'n 450 jon geren uit alle gemeentekernen bijeen in het gemeenschapscen trum Den Dullaert. Na eerst vier dagen activiteiten in de eigen kernen werd hier het gezamen lijke vrijdagspel gespeeld. Met het zoeken van de schat kwam de oplossing van het thema Pi raten boven water. In de spox*t- hal van Den Dxxllaert waren hiervoor zes routes met allerlei spelletjes uitgestippeld. Koud kunstje De omschakeling van de ge plande buitenlocatie 't Jagertje naar Den Dullaert was voor de ervaren organisatie en veertig medewerkers een koud kunstje. De pret was er ook niet minder om, zei voorzitter Agnes Hiel van de Stichting Jeugdvakan- tiewerk. Tot nu toe schreven zich al meer dan 4.800 kinderen in voor de activiteiten. Met de afsluitende kindervoorstelling vanmiddag in Den Dullaert nog voor de boeg betekent dit weer meer dan 5000 deelnemers. Om 14.00 uur verzorgen Graat en Harmien de voorstelling 'De T van Tarzan'. Onlangs werd dit theater als beste Nederlandse jeugdtheater van 1997 gekozen. Brandweer Ruim 140 kinderen uit Groot Terneuzen verzamelden zich vrijdagmorgen in het Meulen- gat in Sluiskil. Het plaatselijke Sociaal Kultureel Initiatief (SKI) had met allerlei spelletjes, een speurtocht, disco en knut selwerk voor een aantrekkelijk programma gezorgd, 's Middags was er nog vermaak met een clown en een demonstratie van de brandweer. Voor de wat ou dere kinderen draaide 's avonds een discotheek de nieuwste hits. Vanaf maandag kan de basis- schooljeugd zich in verschillen de Zeeuws-Vlaamse plaatsen tijdens de laatste vakantieweek nog vermaken met spelactivi teiten. In Hoek wordt gestart bij het dorpshuis en in Oostburg nabij de Veex-hoeklaan. De speelweek in de gemeente Hon- tenisse begint op het sportveld in Lamswaarde; elke dag is een andex-e kern aan de beux-t. In de gemeente Axel kunnen de kin deren in Koewacht, Zuiddorpe en Axel zelf inschrijven voor de activiteiten. In Terneuzen ne men de buurtverenigingen Hof Zeldeirrust en Sint Annapolder de organisatie op zich. Voor het bouwen van hutten doet de or ganisatie een beroep op bedrij ven om hout beschikbaar te stel len. door Frank Balkenende GOES - Als de technische han delsonderneming Van Gilst in Goes niet snel de 'puinhoop' op het terrein opruimt, houdt, de gemeente zelf grote schoon maak. De ondernemer krijgt daarvan de rekening. Het geduld van de gemeente is opVan Gilst heeft diverse keren beterschap beloofd, maar af- spx-aken niet nagekomen. De ge meente wil de troep snel weg hebben, omdat het vanaf het nieuwe verkeersplein West goed zichtbare terrein een smet is op de entree van Goes. Het conflict tussen Van Gilst en de gemeente loopt al lang. Vorig jaar trachtte de gemeente zelfs met een dwangsom van 25.000 gulden de ondernemer tot op ruimen te bewegen. Van Gilst wist via de rechter echter nieuw overleg af te dwingen. Even leek een oplossing binnen hand bereik. Van Gilst wilde verhui zen naar een niimere locatie in 's-Heer Hendrikskinderen. Daarvoor had hij de medewer king van de gemeente nodig. B en W eisten dat hij binnen een half jaar zijn huidige terrein op zou ruimen. Daarna zou de ge meente bekijken of ze zou mee werken aan de verhuizing, want ze wil voorkomen dat dezelfde situatie elders ontstaat. Ook het beoogde terrein is goed zicht baar vanaf de openbare weg. Omdat Van Gilst nog niets heeft gedaan, is voor de gemeente de maat nu vol.Van Gilst noch zijn advocaat mr J. Wouters waren vrijdag voor commentaar be reikbaar. door Sheila van Doorsselaer VOGELWAARDE - Ondanks dat er door burgemeester en wethouders van Hontenisse nog geen positieve beslissing is ge nomen over het verlenen van een bouwvergunning voor de witlofkwekerij in Vogelwaarde, is de bouw van de kwekerij al ruimschoots begonnen. De fun dering is gelegd en het geraamte van de metershoge loods aan de Kerkdreef torent boven het landschap uit. Een van de loodsen van de wit- lofkwekerij is begin 1997 in de as gelegd. Volgens L. van der Gouwe, van Bouw- en Woning- OOSTBURG - De verschillende afdelingen van D66 in Zeeuws- Vlaanderen gaan mogelijk dit jaar nog op in één regionale af deling. De partij hoopt op die manier een bredere basis te cre- eren voor de invulling van de di verse bestuursfuncties en werk groepen. Het samengaan van de afdeling West-Zeeuws-Vlaanderen met die van het oosten van de regio doet volgens het bestuxir van D66 West-Zeeuws-Vlaanderen ook recht aan de gegroeide praktijk zoals bijvoorbeeld het reguliere beraad van Zeeuws- Vlaamse gemeenteraadsleden van depaxtij. De kwestie van het samengaan van de afdelingen komt aan de orde tijdens de openbare leden vergadering van de afdeling West-Zeeuws-Vlaanderen. De ze wordt gehouden in het dorps huis in Aardenburg op maandag 8 september. Tijdens de bijeenkomst komt ook de deelname van de verkie zingen volgend jaar aan de orde, wordt een actieplan voor die verkiezingen besproken en hou den enkele voorlieden politieke beschouwingen. De vergade ring begint om 20.00 uxxr. TERXEUZEX Gift-Het Juliana Welzijn Fonds heeft de Nedexlandse Vereni ging tot Integratie van Homo seksualiteit COC, afdeling Zeeuws-Vlaanderen, een bij drage van 12.500 gulden toege kend. Het geld is bedoeld voor de inrichting van een eigen ont- moetingsi-uimte. toezicht van de gemeente Hon tenisse, kan dooi- deze onvoor ziene omstandigheid eerder begonnen worden met bouwen. „Het kan best zij n dat B en W ge zien de onfortuinlijke achter grond van het bedrijf hebben gezegd 'begin maar', maar ik moet toegeven dat dit niet echt de gebruikeli jke gang van zaken is", aldus Van der Gouwe. De uiterlijke datum tot het in dienen van bezwaarschriften was donderdag verlopen, maar het is bij Bouw- en Woningtoe zicht niet bekend of er bezwaar schriften zijn binnen gekomen. „We zijn er nog niet toe gekomen om de post van de afgelopen da gen te behandelen, dat komt maandag pas", aldus Van der Gouwe. SINT-MAARTENSDIJK - Een natte-laarzentocht over Zeeuwse schorren, een dagje Rotterdam, een dagje Amster dam (inclusief Hasjmuseum) en een bezoek aan Neeltje Jans; tien Zweedse jongeren die vanaf vandaag Tholen bezoeken hoe ven zich niet te vervelen. De stichting Jeugd-en Jongeren werk Tholen heeft een divers programma voor hen samenge steld. Zij zijn uitgenodigd in het kader van een uitwisselingspro ject met Thoolse jongeren. Het thema: drugs en alcohol. „Het zal waarschijnlijk een be hoorlijke cultuui'shock zijn", verwacht initiatiefneemster Êefke Bastiaans van het jonge- renwerk Tholen. „Het gaat om jongeren van vijftien tot acht tien jaar en die mogen in Zwe den echt geen druppel drinken. Ze hebben zelfs een contract moeten ondertekenen dat ze hier geen alcohol of drugs aan raken. Zo wel. dan moeten ze op het eerste vliegtuig tenxg." De jongeren hebben zichzelf aangemeld. De Thoolse jeugd is door het jongerenwerk geselec teerd. „We hebben vrijwilligers van de jeugdsoos Tholen uitge kozen. Voor hen is het natuurlij k heel interessant en leerzaam, zeker gezien het thema." door Edy de Witte HULST - Een activiteit gekoppeld aan passend weer is in Hulst vaak een pu bliekstrekker. Zo ook vrijdagavond. Op de eerste editie van de nachtmarkt was het gezellig druk. Het publiek maakte een rondje binnenstad langs de tientallen ver sierde en verlichte kraampjes van de mid denstanders en ambulante handelaren met uiteenlopende waren. Ook de terras sen waren druk bezet. De nachtmarkt prijkt voor de eerste keer als nieuw onderdeel op het drukke pro gramma van de Reynaertfeesten. Tot en met zondag biedt de activiteitencommis sie van de stichting Hulst Reynaertstad een combinatie van shows, muziek, de monstraties, een rommelmarkt en vooral veel spektakel. Het laatste krijgt vanmid dag vanaf een uur al gestalte op de Grote Markt met raketschieten. De deelnemers worden aan een elastiek dat bevestigd is aan een zestig meter hoge kraan naar bo ven geschoten. De Koninklijke Marine presenteert zich met informatie en demonstratie. Een Lynx-helikopter bootst aan het Ravelijn nabij de Dubbele Poort een redding in de lucht na. Een duikvaartuig van dé marine is in de haven van Walsoorden voor het publiek te bezichtigen. Een rommelmarkt op het 's Gravenhofplein voor de vroege vogels en een gekostumeei'de stoelendans in de avonduren completeren het zater dagprogramma. Bij dit laatste, eveneens nieuwe, onder deel kan het plaatselijke verenigingsleven een graantje meepikken uit de prijzenpot van 2500 gulden. Zondagmiddag krijgen de Reynaertfeesten een vervolg met een standwerkersconcours. De deelnemers strijden met hun vlotte babbel om de Rey- naertbokaal. De scheepsmodelbouwver eniging Enterprise bevaart met haar mo dellen de Binnenvest. In het centrum is er verder een doorlopende modeshow en veel sfeervolle animatie. De tientallen verlichte en versierde kraampjes lokten samen met de weersomstandigheden veel publiek naar de nachtmarkt in Hulst. foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 49