Tercom biedt bedrijven onderdak Woede over mishandeling dieren PZC Broodverkoop met één procent gestegen Hulst en Vlissingen wijzen begroting regiobrandweer af zeeland zaterdag 23 augustus 1997 sbw 19 Terneuzens dienstencentrum verhuurt kantoorunits en verleent reeks faciliteiten ondernemend zeeland de kwestie agenda door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - Het bedrij ven dienstencentrum Tercom BV uit Terneuzen heeft in Zeeuws- Vlaanderen een gat in de markt gevonden. Begin september begint het bedrijf met het ver huren van tien kantoorunits onder hetzelfde dak. Ook kun nen de huurders gebruik ma ken van de diensten die Tercom aanbied, zoals hel verzorgen van de administratie, mailing, telefoonservice, het begeleiden van commerciële plannen en het debiteurenbeheer. „Wij zorgen ervoor dat het be drijf dat in ons pand gevestigd is zich alleen maar hoeft bezig te houden met het eigen werk. Alle zaken eromheen worden door ons overgenomen", aldus directeuren A van Waesberghe en H. van Komen. Tarieven voor Kadaster gaan verder omlaag APELDOORN - Het Kadaster brengt voor zijn diensten met ingang van 1 september gemid deld 10 procent minder in reke ning. Sinds de verzelfstandi ging van het Kadaster, op 1 mei 1994, zijn de tarieven van de dienst daarmee 50 procent ver laagd. Het Kadaster verwacht een verdere daling van de tarieven. Dat is te danken aan het gun stige bedrijfsresultaat. In de eerste helft van dit j aar was dat 54 miljoen gulden. In dezelfde periode van 1996 ging het om 46 miljoen gulden. De op brengsten waren in eerste zes maanden van dit jaar 238 mil joen gulden, tegenover 214 mil joen gulden in het eerste half jaar van 1996. De gunstige gang van zaken vloeit voort uit de sterke groei van de vastgoedmarkt. Ook doelmatiger werken - als ge volg van automatisering - draagt daartoe bij. Dat proces heeft wel geleid tot minder werkgelegenheid. Vijf jaar gel den telde de organisatie nog "2.100 arbeidsplaatsen; nu zijn dat er circa 2.000. ANP Tercom, gevestigd aan de Am bachtsstraat, begint officieel 1 september met de dienstverle ning. Eén kantoorunit is reeds verhuurd aan het grafische be drijf Top Graphics. „We heb ben gemerkt dat er veel animo is om zich in ons pand te vesti gen en we verwachten dan ook dat alle ruimte medio septem ber is opgevuld. De formule van ons bedrij vendienstencen trum is ideaal voor kleine of startende ondernemers die werk en privé gescheiden wil len houden", zegt Van Komen. Het kloppend hart van het be drijf is de receptie. Er is één centrale receptie voor alle tien bedrijven die straks in het pand gevestigd zijn. De receptioniste neemt alle telefoontjes voor haar rekening en ontvangt de gasten. Ondernemers hoeven zich niet daadwerkelijk in het pand te vestigen. Tercom biedt bedrijven ook de service 'domi- ciliëring' aan. Dat houdt in dat ondernemingen hun postadres in Terneuzen hebben. „Dit is voor Belgische bedrijven een goedkope manier om een vesti- door Richard Sandee VLISSINGEN - Huishoudens hebben het afgelopen halfjaar een procent meer brood gekocht dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarvoor hebben ze twee procent meer uitgegeven. Vooral broodsnacks (zoals worstenbroodjes), voorgebakken brood en een meergranenboterham zijn erg in trek de laatste tijd. Dit blijkt uit onderzoekscijfers van het Nederlandse Bakkerij Centrum (NBC). Woordvoerder G. J. J. Caniels van deze belangenorganisatie denkt dat meergranenbroden 'appelleren aan het gezondheidsbe wustzijn', wat de toegenomen verkoop zou verklaren. De stijging van veertien procent van de verkoop van broodsnacks, is onder meer het gevolg van de gerezen vraag naar pizzadeeg. „Mensen vinden het kennelijk leuk om thuis van die dingen te gaan ma ken", aldus Caniels. De grotere afzet van voorgebakken brood is vooral te danken aan laat-winkelaars, die het thuis afbakken en zo met bijvoorbeeld een soepje een makkelijke warme maaltijd bereiden. De cijfers van het NBC hebben uitsluitend betrekking op de verkoop aan huishoudens en dus niet op de afzet aan de ho reca, catering en andere bedrijven en instellingen. Caniels ver wacht echter dat onderzoeken onder die groep een nog grotere verkoopstijging zullen aantonen. Cijfers specifiek voor Zeeland wil hij niet geven, omdat hij denkt dat deze een vertekening van de werkelijkheid kunnen inhouden. De consumptie in Zeeland zou voor te weinig huishoudens zijn bijgehouden om tot een goed beeld te komen. Desondanks zegt Caniels dat het onderzoek wel representatief is voor Nederland. Overigens neemt de oude vertrouwde bakkerswinkel volgens het onderzoek 26 procent van de broodverkoop voor zijn rekening De rest werd verkocht in supermarkten. Sinds 1986 is het aantal authentieke bakkerijen gedaald van 3200 naar 2900. Het aanbod is er in de regel groter en het brood verser, maar de prijzen liggen hoger. ging in Nederland te begin nen", aldus Van Waesberghe. Debiteurenbeheer is ook een onderdeel van de service die Tercom haar klanten zal aan bieden. „Voor ondernemers is het vaak moeilijk bij trouwe klanten een vuist te maken als die met geld over de brug moe ten komen. Wij nemen dat van hen over. Door middel van een door ons opgesteld software programma kunnen wij op een vriendelijke manier de debi teur overhalen op tijd te beta len. Desgewenst geven wij zelf cursussen aan bedrijven, zodat zij ook onze methode kunnen gebruiken", zegt Van Waes berghe. Bedrijven die de admi nistratie niet uit handen willen geven, kunnen bij Tercom te recht voor twee belangrij ke ad ministratieve softwarepakket ten: Exact en Multivers. In korte tijd hebben zich al twin tig klanten voor deze pakket ten gemeld. Naambordjes Tercom streeft ernaar de kan toorruimtes te vullen met aller lei verschillende bedrijfstak ken. „Wellicht kunnen de bedrijven onderling elkaar ad viseren en helpen. Zo zorgt Top Graphics straks voor alle naambordjes als alles hier be zet is", zegt Van Komen. Op de eerste verdieping van het pand is een grote vergaderruimte in gericht. Deze is niet alleen te gebruiken door de gevestigde ondernemingen, ook derden kunnen de zaal en daarbij alle faciliteiten als een overhead projector en flipover afhuren, bijvoorbeeld voor een seminar. Als de formule van Tercom een succes wordt, dan komen er nog acht kantoorunits bij. „Maar dat is nog toekomstmu ziek", aldus Van Komen. De rubriek Onderne- viend Zeeland staat on der redactie van Claudia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk worden aan geboden aan de redactie va7i de PZC, postbus 18, 4380 AA Vlissingen, of via fax 0118-470102. Gezellige drukte tijdens Hulster nachtmarkt HULST - Een activiteit gekop peld aan passend weer is in Hulst vaak een publiekstrekker. Zo ook vrijdagavond. Op de eer ste editie van de nachtmarkt was het gezellig druk. Het pu bliek maakte een rondje bin nenstad langs de tientallen ver sierde en verlichte kraampjes van de middenstanders en am bulante handelaren met uiteen lopende waren. Ook de terras sen waren druk bezet. De nachtmarkt prijkt voor de eerste keer als nieuw onderdeel op het drukke programma van de Reynaertfeesten. Tot en met zondag biedt de activiteiten commissie van de stichting Hulst Reynaertstad een combi natie van shows, muziek, de monstraties, een rommelmarkt en vooral veel spektakel. Het laatste krijgt vanmiddag vanaf een uur al gestalte op de Grote Markt met raketschieten. De deelnemers worden aan een elastiek dat bevestigd is aan een zestig meter hoge kraan naar boven geschoten. De Koninklijke Marine presen teert zich met informatie en de monstratie. Een Lynx-helikop ter bootst aan het Ravelijn nabij de Dubbele Poort een redding in de lucht na. Een duikvaartuig van de marine is in de haven van Walsoorden voor het publiek te bezichtigen. Een rommelmarkt op het 's Gravenhofplein voor de vroege vogels en een gekostu meerde stoelendans in de avonduren completeren het za terdagprogramma. Bij dit laatste, eveneens nieuwe, onderdeel kan het plaatselijke verenigingsleven een graantje meepikken uit de prijzenpot van 2500 gulden. Zondagmid dag krijgen de Reynaertfeesten een vervolg met een standwer kersconcours. De deelnemers strijden met hun vlotte babbel om de Reynaertbokaal. De scheepsmodelbouwvereniging Enterprise bevaart met haar modellen de Binnenvest. In het centrum is er verder een doorlo pende modeshow en veel sfeer volle animatie. TERNEUZEN Gift - Het Juliana Welzij n Fonds heeft de Nederlandse Vereni ging tot Integratie van Homo seksualiteit COC, afdeling Zeeuws-Vlaanderen, éen bij drage van 12.500 gulden toege kend. Het geld is bedoeld voor de inrichting van een eigen ont moetingsruimte. van onze regioredactie Als wij Nederlanders een onbezorgde vakantie wil len, dan binden sommigen on der ons de trouwe viervoeter nog liever aan een boom dan dat ze wat geld uitgeven aan een goed pension. Voor sommi gen gaat alleen achterlaten nog niet ver genoeg. Een bij zonder zieke geest verhing woensdag zijn hond aan de ei gen riem aan de Kraagbrug in Terneuzen. De labrador moet op een verschrikkelijke manier aan zijn eind gekomen zijn. Twee jaar geleden was de ver krachting en dood van een po ny hot news. Foto's van over verhitte schapen die ondanks deze warmte nog in de winter vacht lopen, sieren deze zomer de voorpagina. Tamme konij nen die langs de weg worden gedropt. Waarom is het voor menig mens te veel moeite om even tegen de buurman te zeg gen dat het niet op prijs wordt gesteld dat zijn katten het hele bloemperk omspitten? Een on verlaat in Sluiskil koos de makkelijkste weg en greep af gelopen week naar het in Ne derland verboden landbouw gif Tei'mik en hielp drie katten op een gnxwelijke wijze naar de andex*e wex'eld. In Zeeuws- Vlaanderen is deze week een piek van dierenmishandeling opgetekend. De politie weet niet waar al het geweld van daan komt. Misschien ligt het aan het warme weer. De daders zijn nog niet opgepakt. Zij lig gen, zoals zo vaak, op het spreekwooi'delijke kerkhof. Verschuiving ..Het is toch niet normaal wat de mensen hun hxiisdieren aan doen?", zegt R. Smit, mede werkster van het Dierenasiel Zeeuws-Vlaanderen in Ter neuzen. „Vroeger mei'kten we dat mensen vooral in de zomer him dieren van de hand deden; nu merken we een verschui ving naar de wintermaanden. We hebben er geen verklaring voor. Het lijkt wel of mensen met het slechte weer geen zin meer hebben om hun hond uit te laten. Ze laten hem nog lie ver achter in het bos", zegt Smit. „Ik kan wel janken bij het ho ren van al dat diei'enleed", zegt B. de Witte uit Oostbui'g. „Wat bezielt die mensen toch? Die dieren zijn volkomen hulpe loos en hebben absoluut rxiks gedaan waar ze zo'n behande ling aan hebben vei'diend. Als De meeste mensen kunnen geen enkel begrip opbrengen voor de wijze waarop sommigen hun huisdieren behandelen. „Die dieren zijn volkomen hulpeloos." foto Dirk-Jan Gjeltema ik te weten zou komen wie bij na vier jaar geleden een schot hagel door mijn kat gejaagd heeft, dan weet ik niet wat ik zou doen. Ik heb wel een idee wie het gedaan was. Deze me neer heeft, duiven. Helaas kan ik niks bewijzen. Zo gauw ik het zeker weet schiet ik hem met zijn eigen buks door zijn donder." Gezelschap Ook mevrouw M. Pollet uit Sluis heeft met afschuw het nieuws van de opgehangen hond gelezen. „Bah, je moet er toch niet aan denken dat men sen zo wreed kunnen zijn? Een hond of kat heb je om van te houden en je moet er goed voor zoi'gen. Dat vei'dienen ze, want ze geven zoveel gezelschap. Ik ben zelf 78 jaar en heb zoveel liefde van mijn twee katten. Ik zou ze nooit kunnen missen." Een mevrouw uit Middelbui'g - veel mensen hebben een uitge sproken mening over de mis handeling van dieren, maar willen per se niet met hun naam in de krant - windt zich nog op als ze terugdenkt aan de hond die woensdag in Terneu zen dood in een strop werd aangetroffen. „Het is schanda lig. Te gek voor woorden. Ze moesten de dadei's pakken en zelf aan de hoogste boom op hangen." Ze weet dat katten en honden niet de enige slachtof fers zijn van wrede daden. „Paarden worden vaak mis handeld en ook eenden in de vesten laten ze niet met rust. Het probleem is dat het nooit wordt gezien." De 85-jarige A le Noble uit Oud-Vossexneer houdt 'ver- schxikkelijk veel' van beesten. Dierenleed en dierenmishan deling noemt hij 'vreselijk'. „In mijn omgeving heb ik het ge lukkig nog nooit meegemaakt, maar ik lees er we eens over. Heel erg," Wat er volgens de in woner van Oud-Vossemeer te gen diex-enmishandeling moet gebeuren? „Tja. Zwaardere straffen denk ik." Slager P. Pouwervan de Vlees- meester Versman in Ziexikzee noemt zich een dierenvriend. Hij kan het bijvoorbeeld niet aanzien dat schapen in de zo mer nog niet zijn geschoren. „Ik spreek de boer erop aan. Natuurlijk krijg je de i-eactie dat je je met je eigen zaken moet bemoeien, maar dat weerhoudt me er niet van. Ik vraag ook klanten hun hond uit de warme auto te halen, als ik dat toevallig zie." Hij wordt razend als hij een gx-of geval van dierenmishandeling sig- naleei-t. „Zo'n hond ophangen aan een bxug - als ik dat zie. pak ik de eigenaar. Ik snap ook niet dat mensen hun honden een hele dag mee naar het strand nemen. Een hond kan z'n waimte alleen kwijt via zijn bek en zijn voetzolen. Bx-andend zand is voor zo'n dier helemaal niet prettig. Ga dan 's avonds met je hond naar het strand." PvdA-Statenlid M. B. de Kos ter; ook vei'klaard tegenstan der van de jacht, kan zich vre selijk opwinden over grove mishandeling van huisdieren. „Ik snap niet dat je huisdiex-en houdt, als je er niet altijd voor wil zorgen. Kun je het beest niet houden, breng het dan naar een asiel. Dat geldt ook voor de vakantieperiode. Met een klein beetje moeite is toch een goede oplossing te verzin nen en anders maar niet op va kantie." De Koster bezit zelf katten. Ze zou zich het niet in het hoofd halen ze wat aan te doen. Daarom kan ze zich ab soluut niet verplaatsen in men- sen die hun dier achterlaten in een gloeiendhete auto of op hangen aan een brug. „Wie zo gemeen is, heeft ze niet op een rijtje." door Maurits Sep VLISSINGEN - De ontwerp begroting van de Regionale Brandweer Zeeland is in strijd met de richtlijnen van de Ver eniging van Zeeuwse Gemeen ten. Dat stellen de gemeentebe sturen van Hulst en Vlissingen. Volgens deze gemeenten stijgen de gemeentelijke bijdragen vol gend jaar met meer dan de toe gestane twee pi'ocent. Zij gaan daarom niet akkoord met de ontwerp-begroting. Die ovei'schrijdt de richtlijnen met enkele tienduizenden gul dens. Dat komt door de hogex-e kosten voor het functioneel leeftijdsontslag van brand weerlieden die de leeftijd van 55 jaar hebben bereikt. In het vel leden is daarvoor te weinig geld gereserveerd. De gemeente Vlis singen vindt dat echter geen re den om van de luchtlijnen af te wijken. Ook de gemeente Noox-d-Beveland zet vraagte kens bij de hoge kosten voor het functioneel leeftijdsontslag. Gezien de kostenwraagt Noord- Beveland zich af of het functio neel leeftijdsontslag wel op 55 jaar gehandhaafd moet blijven. Vlissingen merkt verder op dat ook de salai'isverhogingen als gevolg van de cao-onderhande- ling in april 1997 binnen de VZG-richtlijnen voor de begro ting moeten worden opgevan gen. Deze kosten mogen even min op de gemeenten worden afgewenteld, vindt Vlissingen. Het bestuur van deze gemeente laat in een reactie op de ont werp-begroting bovendien we ten een beleidsmatige onder bouwing te missen. De ontwerp-begroting komt op dinsdag 2 september aan de or de tijdens een vergadei'ing in Grand Hotel Arion aan de VI ï- sisngse Boulevard Bankexk, die om 15.00 uur begint. EVENEMENTEN zaterdag BROUWERSHAVEN - Grote of St. Noco- laaskerk, 14.30 uur: Orgelconcert door Piet Balion; CADZAND e.o. Centrum, 21.30-23.30 uur: Verlïchte-boerderijenroute; DISHOEK - Strandpaviljoen De Zilver meeuw. 22 uur: Optreden van de band Jack Daniels XL; DOMBURG - Theater De Parel, 16-20 uur: Zeeuwse Dag m.m.v. Scaldis Dans groep, het Westkappels Kwartet en Jos Bruins Table Magic en demonstratie am bachten; 21 uur: Zeeuwse rockformatie Hard to Handle; GOES - Zeelandhallen, 19.30 uur: Con cert door rockgroep Normaal; GRIJPSKERKE - Zijdemuseum, 13.30- 17.30 uur: Kindertextielmiddag (6-14 jaar); KAPELLE - Hervormde Kerk, 20 uur Or gelconcert door Wolfram Syré; KOEWACHT - Museum 't Vlasschuurken, 14 en 16 uur: Excursies en demonstra ties; MIDDELBURG COC-café Goudwaard, 21 uur: Travestie-act door Ronald Sand- hövel; Stadsdanszaal, 22.30 uur: De Sade-Scan- dals, 'bondage-leather toy-party'; Markt, 13 uur: Gospelconcert Praise m.m.v. gospelgroep Fire; OUDELANDE - Centrum, 10-17 uur: Oogstfeest met muziek, demonstraties, boogschieten en stokvisknuppelen; RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur Bezichtiging Fort (t/m okt.); SCHOONDIJKE Tangel Oost, 10-17 uur: Open tuindag bij Kees Jacobse; SINT-LAURENS - Hervormde Kerk. 19.30 uur: Optreden van studentenkoor uit Boedapest; TERNEUZEN - Markt, 13.30 uur: Rondje Markt, Back to the Dixies; VEERE - Stadhuistoren, 19 uur: Carillon concert door Kees van Eersel; VLISSINGEN - Centrum, Oude Markt, Zeemanserve, 10-21 uur De Ruyterfees- ten met o.a. braderie, muziek en dans; WESTKAPELLE - Markt, 8-17 uur: Ringrij- den; ZIERIKZEE - Binnenstad. 13.30-23 uur Zierikzeese Havendag met diverse activi teiten. EVENEMENTENzondag CADZAND-BAD - Evenemententerrein, 19.30 uur: Golden Circus; GOES - Manhuistuin, 12 uur: Manhuis- tuinconcert door Con Affezione; LEPELSTRAAT Café Leonita, 10 uur: Toertocht voor motors door Tholen; MIDDELBURG - Markt. 13-20 uur: Place du Tétre, werk nationaal en internatio naal bekende kunstenaars; RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort (t/m okt.); SCHOONDIJKE - Tangel Oost, 10-17 uur: Open tuindag bij Kees Jacobse; SINT LAURENS - Hervormde kerk. 10 uur: Hongaars studenlenkoor van het christelijk gymnasium in Boedapest; TERNEUZEN - Tent Hogendijk, 14 uur: Zangeres Conny Konings; Markt, 14 uur Rondje Markt, Back to the Dixies; Porgy Bess, 21.30 uur: Rockconcert door The Paladins; VLISSINGEN - Boulevard Bankert t.h.v Solskin, 14-16 uur: Springkussen/ballen- bad voor kinderen. Strandpaviljoen Panta Rhei, 17 uur: Op treden van Crosshead the Southside Horns. BERGEN OP ZOOM Roxy, zat. en zon. 14, 16.15 en 18.45 uur: Bean; zat en zon. 14.16.15 en 21.30 uur Anaconda; zat. en zon. 18.45 en 21.30 uur: Men in Black; Cinemactueel, zat. en zon. 14 uur: Lady en de Vagebond: zat. en zon. 14 en 18.45 uur: Batman Robin; zat. en zon. 14, 18.45 en 21.30 uur: Face/Off; zat. 18.30 en 20.30, zon. 16.15,18.45 en 21.30 uur: Be an; zat. 21.30 en 22.30, zon. 16.15 en 21.30 uur: Men in Black; GOES - Grand, zat. en zon. 14 uur; Lady en de Vagebond; 19 en 21.30 uur: Men in Black; HULST - De Koning van Engeland, zat. 14, zon. 13.45 uur: Lady en de Vagebond en Fly Away Home; zat. 14, 19.30 en 22. zon. 13.45,16.15,19 en 21.30 uur: Men in Black en Bean; zat. 19.30 en 22, zon. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur: Face/Off; zon. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur Bat man Robin; zat. 19.30en42,zon. 16.15, 19 en 21.30 uur: Anaconda en Speed 2; MIDDELBURG - Cinema, zat. 19.30 uur: Fargo; zat. 22 uur: Mars Attacks; zon. 20.30 uur: O Amor Natural; VLISSINGEN - Alhambra, zat. en zon. 14 uur: Lady en de Vagebond; zat. en zon. 14 en 19 uur: Batman Robin; zat. en zon. 14.19 en 21,30 uur: Men in Black en Bean; zat. en zon. 19 en 21 30 uur: Face/Off; zat en zon. 21.30 uur: Anaconda. TENTOONSTELLINGEN AARDENBURG - Archeologisch Muse um, 13-17.30 uur: '(in de) Kaart kijken'. Het verleden in hetWest-Zeeuws-Vlaam- se landschap van heden, (t/m 30/9); De Paardenstal, 14-17 uur: Werk West- Zeeuws-Vlaamse kunstenaars (t/m 30/8); Galerichel, 13-18 uur: Beeldentuin met werk 21 kunstenaars (t/m sept.) SINT ANNA TER MUIDEN Streekland- bouwmuseum Agrimuda, 13-17 uur: 'Van paarden naar paardenkrachten', boerenleven in West Zeeuws Vlaande ren (t/m 30/9); v.m. Stadhuis, 11-18 uur: Karen di Ulmi, schilderijen (t/m 29/8); SINT ANNALAND - Museum De Mee- stoof, zat. 14.15-16.45 uur: Foto-exposi tie'Bruidssuikers en wittebroodsweken', trouwrituelen (t/m okt.); BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof, 11- 17 uur: Werken van Frans van den Boom (t/m 31/8); 'De belegering van 1747 Ber gen op Zoom'(t/m 28/9); Louis Zwager man. Een reis door de wereld van de au todidact (t/m 21/9); BROUWERSHAVEN - v.m. Stadhuis, zat. 10-12 en 13.15-17 uur: Johan v.d. Woel, schilderijen (t/m 5/9); Grote kerk, 13.1016.30 uur: 'Lechajiem' schilderijen over het Joodse leven en beleven (t/m 30/8); BURGH-HAAMSTEDE De Burghse Schoole, zat. 11-16 uur. 'Rozen verwel ken, scheepjes vergaan' over 150 jaar poëzie-albums; 'Hazen en konijnen'; 'Vlinders' (t/m 25/10); Galerie Borsboom, zat. 11-17 uur- Rein v.d. Berg, Ger Supheert en Gerda Elfrink, aquarel, gouaches en olie- en acrylverf (t/m aug.); CADZAND - Hervormde Kerk. 14-17 uur. Edwina Wardle, tekeningen, aquarellen, grafieken en portretten, René Stolk, zeef drukken, aquarellen en olieverfschilde rijen (t/m 30/8); DOMBURG - Museum Marie Tak van Poortvliet, 13-17 uur: 'Ferdinand Hart Nibbrig en Zeeland' (t/m 2/11); GOES - Museum, zat. 13-16 uur: Hemels Erfgoed, schatten van het Bisdom Breda (t/m 31/8); GRIJPSKERKE Zijdemuseum, zat. 13.30-17.30 uur: Nelleke van de Wege en Els van Baarle, zijden quilts en borduur sels op zijde (t/m 27/9); GROEDE Franse kerk, 14-17 uur: Werk West-Zeeuws-Vlaamse kunstenaars (t/m 30/8); HAAMSTEDE - De Bewaerschole, zat. 13.30-16.30 uur: Frank Nix, schilderijen en beelden (t/m 23/8); HOOGELANDE Fototentoonstelling 'Kangoeroes land de zee' door Carissa Hubrechsen (t/m 31/8); HULST - Galerie Rattenfanger, zat. 13.30- 17. zon. 14-17 uur: Lydia Klop-Steendijk. aquarellen, olieverf, potlood en pastelk rijt (t/m 11/10); KAPELLE Fruitteeltmuseum, zat. 10-17 uur: 'Werken in de Fruitteelt' (zwart/wit foto's) (t/m 1/9); 'Vogelverschrikkers' (t/m aug); KATTENDIJKE - Atelier De Kattenbeker. zat. 13-17 uur: Rie Baauw, olieverfschil derijen (t/m 23/8); MIDDELBURG - Zeeuwse Bibliotheek, zat. 10-13uur: 10xtoegepastwerk, foto's Wim Riemens (t/m 30/8); De typografi sche schatkamer, boeken over boeken (Vm 13/9); Gebroeders Koster, uitgevers in kinderland (t/m 30/8); Lejon Troost - Vriens met Kinderen: gehandicapt, ziek, gezond... (t/m 6/9); De Vleeshal, 13-17 uur. Werken Nico van den Boezem; Werk Wim Riemens (t/m 24/8); Koorkerk/Nieuwe kerk/Wandelkerk, zat. 10-16, zon. 12-16 uur: Licht Adem, spi ritualiteit in beeld. Werken van diverse kunstenaars (t/m 14/9); Zeeuws Museum, zat. 11-17, zon. 12-17 uur: 'Nehalennia 350 jaar' (t/m 1/3/98); Locaties, foto's Wim Riemens (t/m 24/8); Galerie 't Haentje te Paart. 14-16.30 uur: Elise Kloppers, o.a. flexibele Fiber Kunst en Etienne Vindevogel. marmeren en bronzen beelden (t/m 28/8); Ramschip Schorpioen, 10-17 uur. Joop Olthuis, olieverfschilderijen (t/m aug.); Galerie T, zat. 11-16 uur- Magda Luttik- huize, etsen en schilderijen; Lily Willem- se, keramiek; e.a. (t/m 27/9); Galerie Het Gouden Briefke, zat. 10-17 uur: Diverse exposanten (t/m 12/9); Galerie Caesuur, zat. 13-17 uur: Acryl- schilderijen van Leontien Hooij (t/m 27/9); NEELTJE JANS - Waterland, 10-17.30 uur: 'Waterwereld, leven in de delta van Bangladesh' (I'm 30/9); OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Mu seum, zat. 12-18, zon. 10-18 uur: Exposi tie van botten van fossiele zoogdieren; De Flora voltooid (t/m 28/9); 'Vlinders in de duinen' (t/m 31/8); OOST-SOUBURG Watertoren, 12-17 uur: Mark Philips (videoschilderijen), Da vid Claerbout (video-installatie). Niels Donckers (fotografie) en Rudy v.d. Wint jr (schilderijen) (t/m 9/9); OUDDORP - Bezoekeiscentrum De Gre- velingen, 10-17 uur: Riet van der Sluis, aquarellen van speelgoedberen en turn- bloemen en houtskool/pasteltekeningen (t/m aug.),- RENESSE - De Blikvanger.zon. 12-16 uur: Nostalgisch speelgoed (t/m 29/8); RETRANCHEMENT 't Zwin, 13-18 uur: Etienne van Beneden, aquarellen en sculpturen (t/m 7/9); SLUIS Raadskelder, 14-17 uur; Werk West-Zeeuws-Vlaamse kunstenaars (t/m 30/8); TERNEUZEN - Bibliotheek, zat. 9-12 uur: Tentoonstelling over hel Caribisch ge bied (t/m 15/9); VEERE - Stadhuis. 12-17 uur: Vondsten in Veere(t/m sept.); De Schotse Huizen, zat. 12-17 uur: Werk llona Schmit (t/m 30/9), Grote Kerk, zat. 10-17, zon. 13-17 uur: 'Landschappen' van Martin Kers, foto's (t/m 21/9); VLISSINGEN - Stedelijk Museum, 13-17 uur: 'Van Zeeuwse Admiraliteit tot mari ne in Zeeland' (t/m 28/9); WOLPHAARTSDIJK Galerie de Hoekweide. zat. 13-17 uur: Janna, schil derijen en zeefdrukken It/m 25/8); IJZENDIJKE - Streekmuseum, zat. 13-17 uur: '125 jaar Groei en Bloei' (t/m 25/10): 'Het aangespannen trekpaard' (l/m 25/10); ZIERIKZEE Burgerweeshuis, zat. 10-17 uur: 32ste Zomertentoonstelling Neder landse Plastiek met beeldhouwwerk, potterie en klein antiek (t/m 23/8); HULPCENTRA Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 112. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zee land, tel. 0118412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 0118 615551 (dag en nacht bereik baar). Chr. Hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 0118 625414. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0118 469869 (dag en nacht bereikbaar). Kindertelefoon Zeeland, tel. 0800 0432 (gratis), dag. van 14.00-20.00 uur. Bureau Vertrouwensarts Kindermishan deling, tel. 0118 628800. Aids Infolijn, tel. 0118 638384. Homosexualiteit: COC regio Walcheren (ook voor huwelijk en homofili en voor vrouwen) tel. 0118 411641 of 0118 612280, COC regio Zeeuws Vlaanderen, tel. 0115 630654. foto Charles Strijd De directeuren A van Waesberghe (i*echts) en H. van Komen van Tercom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 19