De nieuwe route richting Ahoy' PZC Finale van ZK cross primeur Wemeldinge Brouwershaven op schot tegen Waarde Van Tongeren kan Verburg in triatlon Zoutelande voorbij Almekinders onderuit in Kruiningen sport vrijdag 22 augustus 1997 sbw 24 Korfbalster Astrid Koole met landskampioen PKC favoriet op toernooi Tjoba sportagenda uitslagen door lepTriou WEMELDINGE - Op het mo torcrosscircuit van Motorclub De Sproeier wordt morgen de fi nale verreden voor het open Zeeuws Supercross Kampioen schap. De Wemeldingse vereniging haalt daarmee voor de eerste keer een finale van een Zeeuws kampioenschap naar de Beve- landse gemeente. Hoewel Cees den Hollander (superklasse), Kevin Reijnaert (125cc) en Dion Verhulst (60/80cc) de leiding stevig in handen hebben, mag er veel strijd verwacht worden, vooral om de plaatsen achter de leiders. In de open superklasse is Cees den Hollander leider met 29 punten voorsprong op Pascal de Zeeuw, die op zijn beurt nog zal moeten oppassen voor Willem- Jaap Jansen die hem op 8 pun ten volgt. Laatstgenoemde zal er zeker alles aan doen om nog een plaatsje te stijgen maar staat voor een schier onmogelij ke taak. De Zeeuw zal dan zeker acht plaatsen achter hem moe ten eindigen. Voor de derde plaats heeft Joris van Strien in tussen 134 punten bijeen gere den; hij lijkt betrekkelijk veilig. Veel spanning wordt ook ver wacht in de 125cc klasse waar achter leider Kevin Reynaard maar liefst drie rijders volgen met een onderling verschil van 8 punten. Rutger Bimmel, Dennis Schelleman, Arjo Verhage en Peter Wisse zullen hier alles uit de kast halen om de overige ere plaatsen te bezetten, terwijl 'runner up' Marco Oreel ook nog niet kansloos is. In de klasse 60/80cc moet de derde man uit het klassement, Rinus van de Ven, verstek laten gaan. Hij start in de wedstrijd serie voor het Nederlands kam pioenschap van de KNMV. Ach ter leider Dion Verhulst lijkt de weg nu vrij voor Gregory de Nooijer, die misschien nog een aanval kan doen op de leiden Dan moet hij wel een achter stand van 25 punten zien weg te werken en zodoende hopen op een fout van Verhulst. door Alex Krappen BROUWERSHAVEN - Brou wershaven haaide gisteren met maar liefst 16-2 uit tegen Waar de. Ook Hansweertse Boys boekte een monsterscore: 9-0 tegen Vosmeer. Brouwershaven-Waarde 16-2: Met name Clement van Splun- der en William Smit blonken uit, met elk vier goals. Sytse van der Wekken scoorde drie keer. De treffers van Waarde kwamen voort uit een eigen goal van Cle ment van Splunder en een rake inzet van Frank Lobbezoo. Hansweerste B.-Vosmeer 9-0: Hansweerste Boys had weinig moeite met Vosmeer, dat twee klassen lager speelt. De doel puntenmakers waren Ron Krij ger (3), Huib Boonman (2), Frank Quakkelaar (2), Jacky Keijzer en Johan Poleij ZSC-WIK 2-5: De eerste helft speelde WIK op volle kracht en ZSC had niets in te brengen. Na 35 minuten stond het reeds 0-5 door Elmar Verhagen (2), Theo Wittenberg (2) en Dennis Lazar. Daarna zakte WIK terug er konden Martin Kiezenberg er, Jacco Heijboer tegenscoren. VCK-Noormannen 5-2: Vooral VCK kreeg veel kansen. Jaccc Janse (2), Enno van den Meuler (2) en Erwin Vrijenhoek waren succesvol. Voor Noormanner scoorden Henk Wielen en Jack Minderhoud. Robur-SVD 2-1: Door dit resul taat plaatste Robur zich voor de finale van het Lebo-toemoor Arsnenio van Aerde was match winner met twee goals. Beide andere wedstrijden, SVD-Lebo en Robur-Lebo eindigden in 0- 0. Dat Lebo tegen SVD de straf schoppen beter nam, maakte niets uit. Oostkapelle-Kapelle 2-2: Oost- kapelle domineerde de eerste helft, maar miste vijf opgelegde kansen. Nadat Marco Borghart scoorde voor Kapelle, maakte Wilfred Schipper gelijk. Vlak voor rust zette Edwin van Dam me Kapelle opnieuw op voor sprong, maar met een ma» kopbal bepaalde opnie® Schipper de eindstand op 2-2 door Gerard Borgman PAPENDRECHT - Nieuwe ron de, nieuwe kansen. En nieuwe ideeën, vooral ook dat. Na bijna drie maanden zomerreces heeft het korfbalteam van PKC de draad weer opgepakt. Met een nieuwe trainer en een aantal nieuwe spelers gaat de club op jacht naar nieuwe successen. Vorig seizoen ging de nationale zaaltitel verrassend naar Pa- pendrecht, dat schept dus ver wachten. Dinsdag had de eerste training plaats. De eerste in druk? „Zeer positief", zegt As trid Koole, de korfbalster uit Zierikzee die morgen met PKC deelneemt aan het Nilsson/Tjo- batoernooi in 's-Heer Hendriks kinderen. ,,De nieuwe trainer Jan Sjouw- ke van den Bosch houdt niet van lopen, maar van trainen met de bal. Dat komt goed uit, want bij PKC spelen weinig trainings- dieren. De meesten bij ons schu wen arbeid, haha. Ze spelen lie ver om het echie, ja, en hebben de oefening ook niet nodig. In partijen gaat het op het scherp van de snede. De trainingen zijn minder serieus. Moet ook kun nen, opz'n tijd." Wereldtop Geen trainingsdieren, maar wedstrijdfanaten dus. Dat kun nen ze morgen meteen even eta leren. Op het toernooi van Tjo ba, de korfbalvereniging uit 's- Heer Hendrikskinderen. 'Onze vereniging ontvangt de wereld top', meldde Ko de Schipper na mens de toernooicommissie in een persbericht. De wereldtop. Klinkt fraai. En ongelijk heeft- ie niet, aangezien Nederland en België sinds jaar en dag de enige landen zijn waarin korfbal wordt bedreven. Koole: ,,Je praat hier inderdaad over de wereldtop. Deetos her bergt toch een aantal spelers uit het Nederlands team. Die heb ben onlangs nog de World Games gewonnen, en zijn dus al een paar weken in voorberei ding. Deetos heeft dus een voor sprong op ons, maar zoals ge zegd, PKC wil altijd winnen. Catba wordt negen van de tien keer kampioen van België. Ze zijn tactisch minder, maar fy siek heel erg sterk. Ik denk dat de ploegen elkaar weinig ontlo pen." PKC heeft zaterdagmorgen, bij de vuurdoop van het evenement in 's-Heer Hendrikskinderen, slechts een paar trainingen ach ter de rug. Twee keer in de week, vaker repeteert de landskampi oen niet. ,,En dat zal ook wel zo blijven, aangezien korfbal al tijd een sport voor hobbyisten zal blijven", weet Koole, die met haar ploeg nog een dikke maand heeft tot het begin van de com petitie. „De voorbereiding is in derdaad erg kort. We hebben een redelijk grote selectie, met een aantal nieuwelingen, het is dus zoeken naar de juiste com binaties. Daarom is zo'n toer nooi als dat van Tjoba voor ons ook heel belangrijk." V er wachtingspatroon De kampioenen uit Papen- drecht nemen natuuurlijk een groot verwachtingspatroon met zich mee. Adel verplicht, grote namen moeten vlammen. In de voorbije vaderlandse competi tie streden Deetos en PKC in de zaal om de titel. Na een heroïsch gevecht ging PKC er verrassend met de kampioensbokaal van door. Maar wat bleek vervol gens? In de veldcompetitie kon PKC zich met hangen en wurgen handhaven. Koole expliceert: „De veldcom petitie telt twee gedeelten. Een voor de zaalcompetitie en een erna. In het eerste deel hebben vijf van de zeven duels verloren. Het klikte niet met onze toen malige trainer, die ook is ontsla gen. Na de zware titelstrijd in de zaal was iedereen bij ons op, zo dat we ons met pijn en moeite konden handhaven." Maar al met al was het natuur lijk een fantastisch seizoen voor PKC. En zeker ook voor Koole, die een vurige wens bewaarheid zag worden. „Destijds ben ik bij Swift weggegaan omdat ik Ahoy' wilde halen. Strijden om het Nederlands kampioen schap. In vier jaar tijd heb ik drie finales gespeeld. Twee op het veld, daarvan heb ik er een gewonnen. En dus die titel in de zaal tegen Deetos. Wat dat be treft heb ik destijds dus een goe de beslisisng genomen. En ook verder gaat het de Zie- rikzeese voor de wind. „Ik heb al twee jaar een baan in Papen- drecht. Ben directie-assistente bij een klein bedrijf. Een brede functie dus. Bevalt prime. En het is ook nog eens uitstekend te combineren met het korfbal. Een tevreden mens derhalve. Maai" iedereen heeft dromen no dig. Koole heeft de felbegeerde nationale titel al op zak. Welke idealen resten? Oranje wellicht? „Het klinkt misschien vreemd, maar daar houd ik me totaal niet mee bezig. Er lopen mo menteel vijf zeer goede dames in Oranje. Het blijft natuurlijk de keuze van de coach, maar ik ben al 26 en de gemiddelde leeftijd in het Nederlands team ligt toch iets lager. Oranje is dus niet mijn doel. Ik wilde altijd met een team Ahoy' halen en landskam pioen worden. Dat was mijn grote streven. Dat is me gelukt. En ik heb het nu met werk en PKC al druk genoeg! door SjaakSinke ZOUTELANDE - Miquel van Tongeren uit Oost-Souburg kan morgenavond in de Zomid-tri- atlon van Zoutelande de leiding overnemen in het Superprestige Zeeland-Brabantcircuit. Na vijf wedstrijden staat de oud-Goesenaar Wim Verburg met 3403 punten, over de beste vier wedstrijden gerekend, aan de leiding. Van Tongeren heeft uit drie wedstrijden al 2750 punten. Een goede klassering van Van Tongeren, in de zesde wedstrijd, is voldoende om zijn titel uit 1995 te heroveren. De winnaar van vorig jaar, Adriaan Janisse (Westkapelle), heeft nog niet ingeschreven voor de triatlon van Zoutelan de. Voor de overwinning zal er een spannende strijd te zien zijh tussen Van Tongeren en Jochem Kuzee, die vorige week in West kapelle lange tijd aan de leiding lag en pas bij het lopen werd voorbijgestreefd. Achter hen gaat de strijd tussen Sjaak de Kok (Lewedorp), Bram van de Wege (Philippine), Ronny de Maertelaere (Philippine) en Rens Lobbezoo (Souburg). Veteraan Peter de Jong (Moer straten) is al bijna zeker van de superprestige-titel. Met 3379 punten is hij door titelverdedi ger Theo van Hal (Middelburg) en Frans Daalman (Breskens) niet meer te achterhalen. Mari anne Provoost (Lewedorp) is bij de vrouwen al zeker van de circ uit-zege Met 2945 punten is ze onbereikbaar voor de concur rentie. Met een totaal van negentig deelnemers is de triatlon van Zoutelande goed bezet. De zwemstart is om 18.30 uur voor de Boulevard van Zoutelande voor 750 meter zwemmen. Daarna pakken de atleten de fiets uit het pare fermé dat opge bouwd is op de Boulevard voor 3 ronden van 9,5 kilometer fiet sen. Na terugkomst lopen de tri atleten naar de Langstraat waar ze na het passeren van de meet nog drie ronden van twee kilo meter moeten lopen. Een van de hoogtepunten uit de loopbaan van Astrid Koole (rechts). Met Mirjam Wilhelm (links) en Rineke Scheepbouwer viert de korfbal ster uit Zierikzee de landstitel op het veld in 1995. foto AN P Atletiek Mijl van Goes. De atletiekvereniging houdt morgen een wegwedstrijd over één Engelse Mijl (1609 meter). De start is voor alle categorieën om 17.00 uur tegenover de tennisbal 'Schelde International' aan de Verrijn Stuartweg te Goes waar tevens de inschrijving is. Beachvolleybai Toernooi. Aan het strand van Zoutelande wordt morgen (zaterdag) voorde zevende keer in successie het jaarlijks beachvolleybaltoernooi gehouden. Aan het toernooi doen 155 teams in diverse categorieën mee. Het toernooi begint om 10.00 uur. De finales beginnen omstreeks 16.30 uur. Biljarten Zaterdag. Eredivisie driebanden, 13.00 uur. Party Centrum Ockenburgh- Arpa Shipping. Zondag. Eredivisie driebanden, 13.00. Tegelhal Zuid. Jeu de boules Motorcross Paardensport Kringconcours. De Landelijke Rijvereniging en Ponyclub De Honteruiters uit Kloosterzande houdt morgen op het hippisch terrein in Groenendijkeen kring-concours voor paarden en pony's. 9.00 uur: individuele dressuur paarden en pony's klassen B, L, M,Z1,Z2; 10.00 uur: klassiek springen paar den en pony's klassen B, L, M, enZ; 13.30 uur: tweede individuele dressuur- proef voor paarden en pony's klasse B, Len M1, M2, Z1 en Z2. Rugby Oefenwedstrijd. Tovaal start zondag de voorbereidingen op het komende rugbyseizoen. De Goese club speelt in Dordrecht een oefenwedstrijd tegen Emma Islanders. Kick-off om 13.30 uur. Skeeleren Morgen. Zeeuws kampioenschap. IJsclub De Poel houdt morgen in Goes diverse skeeleraktiviteiten. 17.30 uur: tijdrit voor de jeugd over 1 ronde of 2 ronden. 18.45 uur: Mini-marathon over 10 minuten 1 ronde (tot 12 jaar) en 15 minuten 1 ronde (tot en met 17 jaar). 19.30 uur: Marathon voor C-rij- ders45 minuten3 ronden, deze wedstrijd is tevens hetZeeuws kampioen schap. De start is voor de tennishal 'Schelde International' aan de Verrijn Stuartweg te Goes, waar tevens de inschrijving is. Tennis Triatlon Zomid-triatlon. De Stichting Sportevenementen Zoutelande houdt mor gen in Zoutelande de zesde Zomid-triatlon voor het Superprestige Zeeland Brabant. De afstanden zijn 750 meter zwemmen, 30 kilometer fietsen en 8.5 kilometer lopen. De start is om 18.30 uur voor de Boulevard van Zoute lande. Het finishdoek hangt in de Langstraat. De jeugd start eveneens om 18.30 uur voor 250 meter zwemmen, 7 kilometer fietsen en 3 kilometer lo pen. Inschrijven tot 18.00 uur in de kantine van v.v. De Meeuwen aan de Westkapelseweg te Zoutelande. Trimkoersen Zondag. De Zeeuws-Vlaamse trimbond (ZVT) houdt zondag een wedstrijd voor A, B, C-trimmers en cyclosportieven in Noordstraat. De B/C-categorie start om 14.00 uur voor een wedstrijd over 45 kilometer, de A/cyclosportie- ven-categorie begint om 15.30 ur voor een criterium over 65 kilometer. In schrijven gebeurt in café Rue du Nord. Trimlopen Groede-Oostburg-Groede. Atletiekvereniging De Wielingen houdt dins dag in Groede een 14 kilometer loop. De start is om 19.00 uur. Om 19.05 loopt de jeugd 750 meter of 1500 meter. Om 19.15 is er een korte prestatie loop over 3.5 kilometer of 7 kilometer. De start is op het Marktplein te Groe de. Inschrijven in de kantine van v.v. Groede aan de Traversé te Groede. Doublettekampioenschappen. Club Jeu de Boules (Pétanque) Middelburg houdt zondag op de boulodrome aan de Koudekerkseweg in Middelburg de doublettekampioenschappen jeu de boules voor de afdeling Zuidwest- Nederland. Veertig koppels doen eraan mee. De wedstrijden beginnen 's morgens om tien uur en rond vijf uur in de middag wordt de prijsuitreiking verwacht. Veldkorfbal Zeeuws kampioenschap. Morgen wordt op het circuit van MC De Sproeier in Wemeldinge de finale verreden van het open Zeeuws Supercross Kampi oenschap. Aan de start komen de klassen 60/80cc, 125cc, open superklasse. Het programma op het circuit aan de Oude Polderweg beginnen om 10.30 uur met de trainingen, de wedstrijden beginnen om 12.30 uur. De indeling van het programma is verder afhankelijk van het aantal inschrijvingen, dat vanaf 10.00 plaatsvindt. Oefenwedstrijden. ONDO St.Laurens. Morgen: Oefensessie KV Ondo op sportpark De Brigge met deelname van RWA, Olympia S., Good Luck en Ondo. Aanvang 11.00 uur. Swift 1,2 en A1: Toernooi bij Snel. Woensdag: Zuidwesters-Swift 2. TOP Arnemuiden. Morgen: TOP 2-Regenboog 2 (14.00 uur), TOP 1-Regen- boog 1 (15.30 uur). Toernooi Tjoba. Korfbalvereniging Tjoba houdt morgen het derde Nils- son/Tjobatoernooi op de sportvelden in 's-Heer Hendrikskinderen. Aan het toernooi nemen naast Tjoba de Nederlandse topploegen Deetos, PKC, NIC en Die Haghe deel. Ook de Belgische kampïoensploeg Catba behoort tot de deelnemers, zodat gesproken kan worden van de heuse wereldtop. Het evenement begint morgenvroeg om 10.30 uur, terwijl de finales vanaf 14.30 uur worden gespeeld. Voetbal KNVB-beker. Vandaag (vrijdag): Poule 21: Vogelwaarde-Hoek (19.00). Zondag: Poule 13: Zeelandia-Middelburg (14.30). Dinsdag: Poule 1Dreischor-Bruse Boys, WIK'57-Duiveland. Poule2: Mevo- SKNWK, Zierikzee-Ouwerkerk. Poule3:Zonnemaire-ZSC'62, Brouwersha- ven-Renesse. Poule 4: Wissenkerke-Veere, Bevelanders-DFS. Poule 5: Co- lijnsplaatse Boys-Patrijzen, Goes-Nieuwdorp. Poule 6: SVD-SVV'65, Kloe- tinge-Robur. Poule 7: Luctor'88-'s-Heer Arendskerke, Heinkenszand-Vol- harding. Poule 8: Waarde-Kapelle, Wemeldinge-Hansweertse Boys. Poule 9: Krabbendijke-Wolfaartsdijk, Yerseke-Kwadendamme. Poule 10: Hoede- kenskerke-Rillandia, Kruiningen-Apollo '69. Poule 11: Lewedorpse Boys- Arnemuiden, Serooskerke-Jong Ambon. Poule 12: Domburg-De Meeu wen, Oostkapelle-De Noormannen. Poule 13: Middelburg-Nieuwland, Dauwedaele-Zeelandia. Poule 14: Walcheren-Middelburg (zat), RCS-VCK. Poule 15: Zeeland Sport-VC Vlissingen, GPC-Borssele. Poule 16: Sluis- Oostburg, Breskens-Aardenburg. Poule 17: Schoondijke-Cadzand, Hoofd- plaat-Groede. Poule 18: Koewacht-Axel, AZVV-Corn Boys. Poule 19: IJzen- dijke-Axel,Terneuzen-Philippine. Poule 20: Graauw-Zaamslag,Terneuzen- Philippine. Poule 21: Hontenisse-Spui. Poule 22: Terhole-Steen, HVV'24- Ria Westdorpe. Poule 23: SDO'63-FC Bergen, Clinge-Hulsterloo. Poule 31: NOAD '67-SPS, SC Stavenisse-NVS. Poule 32: WHS-Vosmeer, Tholense Boys-Smerdiek. Voetbaltoernooien Pupillentoernooi Yerseke: De voetbalvereniging Yerseke houdt morgen het sterk bezette Mosselhandel Barbé D1 pupillentoernooi. In poule 1 spe len de D1-elftalen van Feyenoord, Lierse SK, ADO Den haag, RBC, FC Den Bosch en het Zeeuws team. Poule 2: Germinal Ekeren, NAC, Roda JC, Spar ta, TOP Oss en Yerseke. Hettoernooi begint om 09.15 uur, definalewedstrij- den om 15.00 uur. Juniorentoernooi RCS: De voetbalvereniging RCS houdt zaterdag een juni- orentoernooi met Feyenoord A2, B2enC2, RBCA1 en C1,Terneuzen A1 B1 en C1, NAC C1, Arnemuiden A1 en RCS Al, B1 en C1. Hettoernooi in Oost- Souburg begint om 12.00 uur. Vriendschappelijk voetbal Vandaag (vrijdag): Voetbaltoernooi Schoondijke met Aardenburg, Grens wachters, Terneuzen 2 en Schoondijke. Voetbaltoernooi Hoofdplaat met Biervliet, IJzendijke, Sparta Gent en Hoofdplaat. Voetbaltoernooi Hans- weert met Kwadendamme-WW'67 (19.00). Morgen, zaterdag: Finaledag Groot-Axel toernooi met Axel, AZVV, Koe wacht en Spui. Finaledag voetbaltoernooi Lewedorpse Boys met Nieuw- land, Nieuwdorp, SVD en Lewedorpse Boys. Overige duels: Oostburg- Brugge AVB, Philippine-Tern. Boys, Hoek-VVC'68 (18.00), Terneuzen- Doornzele (19.00), Tholense Boys-Wemeldinge, Mevo-Krabbendijke, Luc- tor'88-Meeuwen (19.00), GPC-Middelburg (zat), Serooskerke-Yerseke (17.00), Veere-Halsteren, Oostkapelle-DESK, Kloetinge-Roosendaal (19.00), Arnemuiden-MW, Stellendam-Bruse Boys, Renesse-Wolfaarts- dijk, Bevelanders-Walcheren, Brouwershaven-Kapelle, Heinkenszand- Kruiningen (19.00), Rillandia-ARC, WIK-SPS, SVD-Apollo, Borssele-Krab- bendijke, DFS-Domburg, Smerdiek-SKNWK. Aanvang 14.30 uur, tenzij an ders aangegeven. Zondag: Finales voetbaltoernooi Schoondijke met Aardenburg, Grens wachters, Terneuzen 2 en Schoondijke. Finales voetbaltoernooi Hoofd plaatmet Biervliet, IJzendijke, Sparta Genten Hoofdplaat. Groot Hontenis- se voetbaltoernooi met Hontenisse, Terhole, Vogelwaarde en SDO (terrein SDO). Toernooi Hansweertse Boys met finale en duel om derde plaats (bei de 14.30). Overige oefenduels: Axel-Leonidas (12.00 u), Vlissingen-Breskens, Groe- de-Vlissingen 2, Goes-HVV'24, Ria W-HVV'24 2. Terneuzen 2-Sluis, RCS- Temse, Zierikzee-DBGC. Aanvang duels 14.30 uur, tenzij anders aangege ven. Donderdag 28 augustus: Zeelandia-Kapelle (19.00) Wielrennen Criterium Philippine. Het wielercomité Philippine houdt vandaag (vrijdag) de 32e ronde van Philippine voor elite- en neo-amateurs. Afstand van het avondcriterium 80 kilometer, start 19.00 uur. Wielerdag Koewacht. De wieier- en supportersclub Koewacht houdt zon dag wedstrijden voor de categorieën tandems en nieuwelingen en een wedstrijd voor dikke banden. Laatstgenoemde jeugdgroep opent de wie lerdag om 11.30 uur, daarna (om 13.00 uur) komen de nieuwelingen op het parkoers voor een wedstrijd over 40 kilometer. De tandems sluiten de wie lerdag af met een koers over 70 kilometer die om 14.00 uur begint. Zaalhandbal Zaterdag. Morgen oefenen de mannen yan EMM tegen het Belgische Waasmunster. Gespeeld wordt er tegen de hoofdmacht en tegen de reser ves. De oefenduels vinden plaats in het Sportpunt Zeeland in Goes, aan vang 19.00 en 20.00 uur. Zwemmen Langebaan. De Zeeuwse langebaanzwemmers trekken morgen naarrecre- atiegebied 'Bussloo' tussen Apeldoorn en Deventer voor de 2 kilometer lange wedstrijd, die meetelt voor de landelijke klassementen. Leden van De Stormvogel, Koewacht en de Schelde zullen aan de start komen. Zondag trekt de karavaan naar landgoed 'Te Werve' bij Rijswijk. In de daar bij horende plas wordt eveneens een twee kilometer lange wedstrijd ge houden. Op beide lokaties is de waterconditie prima. Atletiek A-toernooi De Schelde: In Vlissingen begint maandag op het tennispark van De Schelde het ****A-toernooi, waaraan nationale topspelers en - speelsters deelnemen. De finales worden op zondag 31 augustus gespeeld. Dubbeltoernooi St. Philipsland: Op de banen van tc De Ruucstoppelen be gint maandag een dubbeltoernooi voor B- (invitatie), C- en D-niveau. Het toernooi in St. Philipsland duurt tot en met zaterdag 30 augustus. Rabo-jeugdtoernooi: Op de banen van De Bongerd in Kloetinge en 't Halve Maantje te Kapelle wordt maandag gestart met het Rabo-jeugdtennistoer- nooi. De finales staan gepland voor zondag 31 augustus. Tweede Klorianen Dubbeltoernooi: In Kloosterzande eindigt dit weekeind het tweede Klorianen Dubbeltoernooi op de banen van tennisclub Honte nisse. Er wordt gespeeld in de categorieën Cl, C2, D1, D2 en D35-J-. Dubbeltoernooi Vogelwaarde: Op de banen van tennisvereniging Vogel vlucht in Vogelwaarde begint men volgende week aan een dubbeltoernooi. Het toernooi loopt tot en met zondag 31 augustus. door Alex Krappen KRUININGEN/WAARDE Huib Almekinders zal het ze vende Scaldis-tennistoernooi zonder de titel in het enkelspel verlaten. De als tweede ge plaatste tennisser kende in de mannenenkel Dl-klasse een off-day en werd meedogenloos uit het toernooi geknikkerd door Leo van der Weijden: 6-0 6- 2. Een dag later kon ook Van der Weijden het niet bolwerken. Hij verloor met 6-2 en 7-6 van Rudi Flohil. De als eerste ingeschatte Jurgen van der Velde deed wat hij moest doen: hij ontdeed zich van Kees Ringelberg met 6-3 en 6-1. In de mannenenkel C2- klasse kwam ook een favoriet aan de start. De nummer drie van dë plaatsingslijst, Arnoud Hoogendoorn, zag zijn tegen stander Piet Bek geblesseerd af haken. In dezelfde klasse schaarde Joost van de Guchte zich bij de laatste acht door met maar liefst 6-3 en 6-0 uit te halen tegen Ha- ro Minderhoud. Jeroen Manten was dit succes niet gegund. De als vice-kampioen ingeschatte Manten moest met 6-3 en 6-2 de eer aan Arnold van Gemerden laten. In de mannenenkel D2 speelde Dennis Op 't Hof alweer zijn tweede partij. Hij kende daarin weinig moeite met Eddv van Leemput (6-2, 6-1). Op 't Hof, Woerden, 10 km: 1. Stigter (Running GP De Meern) 31.10, 2. Korevaar (Typhoon) 32.02, 3. Pragt (Leiden Atletiek) 32.15, 4. Buskermolen (AV Aalsmeer) 32.35, 5. Chidar (BAV) 32.37,6. Van Beek (Atverni) 32.48. Vrouwen: 1. Kamp (PAC) 35.56, 2. Kleij- weg (Leiden Atletiek) 36.46. Badminton Jogjakarta. Wereldbeker, tweede dag. Mannen, groep A: Wijaya (Ino) - Van Dijk (Ned) 15-13 17-14. Vrouwen, groep A: Wang (Chn) - Meulendijks (Ned) 11-611- 2. Meulendijks uitgeschakeld. Ge- mengddubbel, groep A: Timur/Trikus (Ino)-Vanden Heuvel/Keek (Ned/Dui) 15- 2 9-1515-5. Motorsport Brescia. WK enduro. Zesdaagse. Boven 500 cc viertakt:. 1. Tiainen (Fin) 2086,2. Eriksson (Zwe) 2091,3. Jansson (Zwe) 2106, 31. Streppel 2503. Teams: 1. Italië 92,18, 2. Zweden 136,30,3. Finland 174,96,10. Nederland 1105,32. Paardensport door dit resultaat in de halve fi nale beland, is door de vroegtij dige uitschakeling van de als eerste geplaatste Wim Nieuw dorp favoriet voor de titel. In de vrouwendubbel-Cl -klas- se lieten Emmy Kaiser en Ria Oostrom geen twijfel bestaan over hun vorm. Zij gunden Coby en Ria Veerhoek geen enkele game. In de volgende ronde spe len zij tegen respectievelijk Roos de Vrieze en Irene Roozen- burg. Rotterdam. CHIO, eerste dag. Eerste kwalificatiewedstrijd voor Grote Prijs. Eerste groep, na barrage: 1Cleeren (Bel) Gadermie 0 strafpunten - 33,92 secon den, 2. Rodrigo Pessoa (Bra) Loro Piana Bianca d'Amaur 0-36,42, 3. Lampard (GBr) Abbervaïl Dream 0-37,37, 4. Tops (Ned) Operette La Silla 0-37,95, 5. Romp (Ned) Burg's Samantha 0-40,59,6. Lans- ink/Nissan Carthago Z 0- 43,41, 11. Van der Schans/Leroy Brown 4-36,63,14. Van de Pol/Faust Z 12; zonder barrage: 16. Geerink/LBH Granata 4, 20. Dubbel- dam/V&L Groep De Sjiem 4. Tweede groep, na barrage: 1Skelton (GBr) Virtu al Village Showtime 0-33,61,2. De Miran da (Bra) Arisco Aspen 0-33,90,3. Chapot (VSt) Aiko XX 0-34,65,4. Estermann (Zwi) Flying Shark 0-35,07, 5. Bril (Ned) Halan- ta 0-35,64, 6. Raymakers/Jewel's Classic Touch 0-37,56, 7. Huis in 't Veld/Tio Pe- pe's Hay Guy 0-37,82; zonder barrage: 23. Schröder/Bollvorm's Lux 8, 24. Eras- /Collezione Cesaro La Perla 12,75. Internationaal springconcours, tabel A, 1,40 meter: 1. Geerink/LBH Damiro B 0- 46,25,2. Huis in 't Veld/Tio Pepe's Cupido 0-49,37, 3. Patton (VSt) Innocence 0- 49,43,4. Nieberg (Dui) Giorgio 0-50,93,5. Hemeryck (Bel) Majestueuze vd Begijn akker 0-51,16, 13. Hendrix/Ten Cate Giant 0-61,54, 14. Ehrens/Jonggor's Ajonc 0-62,47, 17. Lansink/Nissan High Valley Z 0-65,64, 18. Tops/Chinampa la Silla 0-65,78, 23. Van der Vleuten/Vink Flower III 0,75, 25. Bril/Bollvorm's Burg gravin 2,27. Van de Pol/Hans 4-49,44,36. Raymakers/Jewel's Ruby 8-51,20, 37. Romp/Burg's Pretty Woman 8-57,39. Dressuur. Intermediaire I: 1. Kemmer (Dui) Rubinstein 1310, 2. Wachtmeister (Zwe) Charlie Drum 1229,3. Rueben (Dui) Lanciano 1224, 4. Bartels-De Vries/Alle gretto 1213, 5. Van Silfhout/Saint Urus d'Olympe 1192, 6. De Kok/Ainsley's Goodfellow 1189, 12. Rockx/Dakota 1158,14. Stokkermans/Zwingly 1137. Prix St. Georges: 1. Van Grunsven (Ned) Gestion Idool 1526 puntenn, 2. Smeets (Ned) Diego 1401, 3. Mischner (Ned) Atag Flip 1400. Sportprijsvragen Lucky 10 van donderdag 21 augustus: 5 - 19-21-26-29-32-36-39-42-43-44-45- 48 - 52 - 57 - 61 - 69 - 72 - 76 - 80. (onder voorbehoud) Tennis Rosset (Zwi) 6-2 3-1 opgave Rosset we gens blessure. Atlanta. Vrouwen, 900.000 gulden Tweede ronde: Novotna (Tsj/1) - Basuki (Indo) 4-6 6-2 6-2, Seles (VSt/2) - Saw* matsu (Jap) 6-4 6-3, Majoli (Kro/3) - Lik hovtseva (Rus) 6-2 3-6 6-4, CoeKei (ZAf/5) -Tauziat (Fra) 6-2 5-7 6-2. Kwartfi nale: Majoli - Schultz/McCarthy (Ned/6;j 6-2 7-5. Palermo. Universiade. Mannen, eerstï ronde: Thomas (Ned) - Nagy (Hon/14)6-i 6-3, Otterman (Ned) - Svigter (Tsj) 6-46-1 Vrouwen, eerste ronde: Niemantsvei driet (Ned) - Rocha (Bra) 6-1 6-3, Hasling- huis (Ned) - Piumatti (Bra) 6-1 4-6 6-1. Kruiningen/Waarde, Scaldistoernooi GDC1: d. Koeijer/Blaauw-Freijser/vd Guchte 6-3 6-1. DDC1: Kaiser/Oostrom Veerhoek/veerhoek 6-0 6-0, vd. Drie* /Rentmeester- Bauer/d. Leeuw 6-1 6-1 HEC2: S. v. Buren-F. Kole 6-2 6-2., Gemerden-J. Manten 6-3 6-2. HDC2: Vas seur/Vogel-v. Sabben/Siereveld 6-2 6-3 Felius/v. Sabben-Dominicus/Kole 6-3 5 0. HED1: R. Flohil/L. vd. Weijden 6-2 U DDD1: Burgs/v. Garsel-Blom/Kole 6-4 5 3. HED2: R. Staal-K. Traas 7-6 7-5. DDDZ v. Langevelde/d. Vilder-Voois/d. Vriest 1 6-1, v. Laarhoven/Verbiest-Kaijser/Ril> bens 6-4 6-0. GDD2: v. Oosterhout/Oos hoek-Beckx/d. Looze 6-1 6-3. Voetbal Eredivisie: MVV - Feyenoord 0-3. Frankrijk: Cannes - Bordeaux 0-2, Stras bourg - Nantes 1-2. Waterpolo Sevilla. EK. Vrouwen. Om de vijfdt plaats: Hongarije-Duitsland 10-5(3-114 4-1 2-2); om de zevende plaats: Grieken land - Frankrijk 9-6 (5-0 1-2 1-1 2-3). Mannen. Halve finales: Hongarije - Rus land 10-7 (4-2 2-3 1-0 3-2), Joegoslavië Kroatië 8-7 (3-3 1-1 1-2 3-1). Finale: Hou garije - Joegoslavië; derde plaats: Rus land - Kroatië. Om de vijfde plaats: Span je - Italië 8-6 (3-1 1-1 2-3 2-1); om di zevende plaats: Griekenland - Slowakip 13-9 (2-2 4-2 3-2 4-3). Wielrennen Boston. Mannen, 650.000 gulden. Twee de ronde: Corretja (Spa/1) - Canas (Arg) 6-3 6-4, A. Costa (Spa/5) - Carlsen (Den) 6- 3 6-4. Long Island. Mannen, 650.000 gulden. Eerste ronde: Pioline (Fra) - Portas (Spa) 6-2 6-4. Tweede ronde: Moya (Spa/5) - Ronde van Burgos. Vierde etappe, tijdrit met start en finish in Briviesca: 1. Olan) (Spa) 21,1 km in 24.47 (51,08 km/u), l Gontchar (Oek) 0.08,3. Garmendia (Spa) 0.14, 4. Jalabert (Fra) 0.42, 5. Cuesli (Spa) 1.02, 6. Mauleon (Spa) 1.09, 7. Dia faux (Zwe) 1.13, 8. Stephens (Aus) 1.14 9. Brochard (Fra) 1.25,10. Escartin (Sps' 1.26, 12. Den Bakker 1.41, 46. Hoffma' 2.50, 55. De Jongh 3.03, 102. Blijlevens 5.09. Klassement: 1. Jalabert 11.13,36,2 Olano, 3. Escartin 1.30,4. Cuesta 2.21,5 Garcia Casas (Spa) 2.39, 6. Dufaux 2.43 7. Virenque (Fra) 2.55,8. Mauleon 3.12,3 Zaina (Ita) 3.22,10. Teterioek (Kaz) 4.01 49. Den Bakker 10.27, 61. Hoffman 12.15 64. De Jongh 12.30,104. Blijlevens 41.5' Milaan. Coppa Bernocchi, 1. Bortolan (Ita) 206 km in 4.45.59,2. Zanini (Ita)0.42 3. Lietti (Ita), 4. Lombardi (Ita), 5. Ferrig* to (Ita), 6. Di Basco (Ita), 7. Loda (Ita).S Petacchi (Ita), 9. Bartoli (Ita), 10. Force (Ita). Saint-Junien. Ronde van Limousin Der de etappe, Tulle- Siant-Junien: 1. A-' (Est) 4.51.15, 2. Bouvard (Fra), 3. For driest (Ita), 4. Robin (Fra), 5. Kirsipu- (Est), 6. Luttenberger (Oos), 7. Vassei' (Fra), 8. Piziks (Let) 0.03, 9. Jeker (Zwi 10. Guesdon (Fra). Algemeen klass-* ment: 1. Bouvard 12.59.56,2. Aus, 3. Fc' driest, 4. Vasseur, 5. Robin, 6. Luttenbf ger, 7. Jeker 0.03, 8. Boscardin (Ita) O.C« 9. mauri (Spa) 0.14, 10. Maïgnan (Fri 1.45. Mere. Profkoers. 1. De Clercq (Bel) IP km in 3.55.00, 2. Vandaele (Bel) 0.16,3 Feys (Bel) 0.17,4. Talen (Ned) 0.18. Saint-Pierre-de-Trivisy. Tour Fernim"- Negende etappe, Albi - Saint-Pierre-dt Trivisy: 1. Cappellotto (Ita) 114,2 km' 3.20.27, 2. Watt (Aus), 3. Gerassimo-i (Rus) 0.18. 4. Vogel (Zwi) 1.50, 5. Wh« (aus) 1.54, 6. Ilavska (Slw) 3.27. Algf meen klassement: 1. Luperini 26,27.1- 2. Heeb 2.57,3. Jackson (Can) 3.58.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 24