Kabinet bijna eens over begroting Israël zweert wraak voor aanval Het extraatje van Coca-Cola. Warenhuis op i Stelten, prijzen op scherp ^rintiatuin 4 WEKEN Asbestalarm bij brand Dreischor UPS en vakbonden leggen conflict bij in softdrugs GRATIS. Vliegtuigen vol Filipijnse jongens misbruikt VOOR 15,00 Netanyahu dreigt met vergeldingsacties na raketaanval op noorden van het land Films Disney wekken toorn Arabische Liga Goesenaar zit vast in VS voor handel Geweld in Kenia bedreigt toerisme GS soepel voor Zeeland Airport Klinkende zege Ajax 27' 17' NO 3 Warm Zonnige perioden, in het oosten van de regio kans op een enkele onweersbui. Maxima rond 27 graden. 240e jaargang no. 197 woensdag 20 augustus 1997 osse nummers 1,75 GOES - Een inwoner van Goes is in Kenia aangehouden op ver denking van handel in softdrugs en vervolgens door dat land uit geleverd aan de Verenigde Sta ten. Daar kwam de man volgens een woordvoerder van het ministe rie van Buitenlandse Zaken voor op opsporinglijsten. De Goesenaar zit vast in Jack sonville (Florida), in afwach ting van zijn rechtszaak. De man zou eind juni in de Keni- aanse kustplaats Mombasa zijn aangehouden. Volgens de woordvoerder van het ministerie heeft Kenia een uitleveringsverdrag met de Ver enigde Staten. De verdachte zou zich bezighouden met groot scheepse soft drugshandel Het ministerie volgt de gang van zaken vanuit het consulaat-ge neraal in Houston.Direct heb ben wij niets met de zaak te ma ken. Het strafbare feit is in het buitenland gepleegd", aldus de woordvoerder. Vanuit Houston hebben medewerkers van het consulaat contact met de man. „Hij kan via ons uitleg krijgen over de rechtsgang of bijvoor beeld hulp krijgen bij het zoe ken naar een advocaat." Wanneer de verdachte moet voorkomen is nog niet duidelijk. De brandweer bestrijdt het vuur in de twee loodsen in Dreischor. door Mariëtte Hitzert DREISCHOR - Bij een uitslaande brand in twee lood sen van autobedrijf H. ten Rouwelaar en machine- handel D. Schouten aan deNieuwewegin Dreischor is dinsdag aan het begin van de avond asbest vrijgeko men. Volgens de politic is er geen gevaar geweest voor de volksgezondheid. Bij de brand zijn geen slachtof fers gevallen. Het asbest is dezelfde avond geruimd. De politie heeft nog geen idee over de oorzaak van de brand. De technische recherche heeft de zaak in on derzoek. Omdat de eerste melding van de naastgelegen houtza gerij Beuzenberg' kwam, dacht de brandweer aanvan kelijk dat de houtzagerij in brand stond. Omdat dit bedrijf met chemicaliën werkt, werd meteen groot alarm geslagen. „Achteraf was dat maar goed ook, omdat er asbest in één van de loodsen verwerkt was", zegt politiewoordvoerder J. van Mourick. Hoewel de wind niet in de richting stond van de zes meter verder op gelegen houtzagerijhield de brandweer de aan grenzende ruimte nat om te voorkoipen dat het vuur zou overslaan. De brand begon rond 18 uur 's avonds in de kleine foto PieterHonhoff loods van het autobedrijf, waar nog mensen aan het werk waren. Het vuur sloeg over naar een loods van de machinehandel die dienst doet als werkplaats voor landbouwwerktuigen. Beide loodsen brandden ge heel uit. Een derde loods op het terrein liep rook- en waterschade op. Hoe groot de totale schade is, was gisteravond niet bekend. Medewerkers hebben nog zoveel mogelijk werktuigen naar buiten gereden. De politie sloot onmiddellijk alle toegangswegen naar de machinehandel af. Agenten moesten veel moeite doen om het nieuwsgierige publiek op afstand te houden. van onze redactie binnenland DEN HAAG - Het kabinet na dert een akkoord over de begro ting voor 1998. Na afloop van een bespreking gisteren lieten de ministers Zalm van Financi en en Melkert van Sociale Za ken weten geen grote problemen meer te verwachten. Volgens hen zullen vrijwel alle burgers volgend jaar koop krachtverbetering tegemoet kunnen zien. Ook is er voldoen de geld om de overheidsfinanci ën verder te verlagen en te in vesteren in de toekomst. Het kabinet is het er gisteren over eens geworden dat er vol gend jaar 3,75 miljard gulden extra te verdelen valt, aldus in gewijden. Vorige week sprak (Advertentie) Back to schoolDe vakantie is voor bij, maarCoca-Coia blijft En als je nu drie flessen, regular, light of caffeine free light koopt, krijg je een schitte rende design-pennendoos cadeau. Mét opdruk van het Coca-Cola merk of van een weemoedig stemmend strandtafereel. Nu bij 3 flessen Coca-Cola 15 liter exclusieve Coca-Cola pennendoos Deze week alleen bij Albert Heijn.Chl Aanbieding geldt t/m zaterdag 23 augustus a.s. van onze redactie buitenland BRISBANE - Een groep van ongeveer driehonderd za kenlieden heeft mogelijk 45.000 zedenslachtoffers ge maakt in de Australische deelstaat Queensland. Vliegtuigen vol Filipijnse jongeren zouden zijn aange voerd en geleverd aan de bende, die hen seksueel heeft misbruikt, zo wordt vermeld in een gisteren gepubliceerd officieel rapport van de Com missie voor Jeugdzaken van Queensland. Het rapport beschuldigt de autoriteiten ervan het mis bruik van kinderen niet te hebben aangepakt en niet te hebben gereageerd op be schuldigingen dat de daders van zedendelicten door de politie in bescherming wor den genomen. Het rapport verschijnt op een moment dat de ongerustheid onder de bevolking over sek sueel misbruik van kinderen in Australië toeneemt. Eer der verscheen een rapport van een koninklijke commis sie waarin werd gesteld dat, als gevolg van de incompe tentie van de politie en on verschilligheid van de auto riteiten in de buurstaat New South Wales, talloze van der gelijke misdaden tientallen jaren voor het publiek ver borgen zijn gebleven. De auteur van het rapport in Queensland, Alford, ver klaarde dat de Filipijnse jon gens wei-den overgebracht naar Australische toeristen centra voor het plezier van zakenlieden. „Het schijnt dat er een netwerk bestond van rijke pedofiele zakenlie den, dat vliegtuigen vol met jongetjes liet overkomen", verklaarde hij gisteren. De kinderen werden van Brisbane vervoerd naar de Whitsunday-eilanden op het Barrière-rif waar zij seksu eel werden misbruikt. Van daar werden zij via dezelfde route teruggevlogen naar de Filipijnen. AFP premier Kok nog van een mee valler van 3,5 tot 4 miljard. Eerder was overeengekomen dat extra financiële middelen voor de helft gebruikt worden voor lastenverlichting en voor de helft voor het verlagen van het overheidstekort. De afgelo pen dagen pleitte Melkert voor al voor het eerste en Zalm voor het laatste. Maar gisteren zei den beide bewindslieden dat er 'goede vorderingen' zijn ge maakt. „Er is geen reden om te verwachten dat we er niet uit komen", aldus Zalm. De WD-bewindsman gaat er vanuit dat 'de koopkracht van de meest bekende categorieën' er volgend jaar wat op vooruit zal gaan. Ook Melkert acht een inkomensverbetering voor de meeste burgers 'goed mogelijk'. Volgens deze PvdA-minister is er verder ruimte voor het verla gen van het financieringstekort en 'investeren in de toekomst'. Het kabinet 'wil er niet alles doorheen jagen' nu het goed gaat met de economie, aldus Melkert. Bij het uiteindelijke begrotingsakkoord zullen alle coalitiepartijen aan hun trek ken komen, voorspelde de soci aal-democraat. AOW Het kabinet gaat de rest van de week verder met de begrotings besprekingen. Volgens Melkert gaat het daarbij vooral om de tails. Morgen spreken de be windslieden over het opzetten van een spaarfonds voor de AOW. Eerder dit jaar sprak het kabinet af dat daar dit jaar 750 miljoen naar toe gaat en vol gend jaar 1,5 miljard. Maar nu er meevallers zijn zal het fonds waarschijnlijk extra worden gespekt. Staatssecretaris Vermeend van Financiën verwacht dat het ka binet de beraadslagingen over de begroting deze week afrondt. Zijn partijgenoot Melkert hield het wat voorzichtiger op 'bin nen tien dagen'. ANP van onze redactie buitenland WASHINGTON - De Ameri kaanse United Parcel Service (UPS), de grootste pakketver voerder ter wereld, heeft een voorlopig akkoord bereikt met de vakbond Teamsters over de beëindiging van een staking die vijftien dagen heeft geduurd. Van de 300.000 werknemers van UPS hadden er 185.000 het werk neergelegd, onder meer omdat ze betere pensioenvoor- waarden wilden hebbenen meer vaste banen bij de onderneming eisten. Volgens Teamsters-voor- zitter Ron Carey zal UPS de ko mende vijf jaar 10.000 volledige extra banen creëren. Verder gaan de lonen voor de parttimers, die 60 procent van het personeel vormen, omhoog van elf tot vijftien dollar per uur. Ook de pensioenuitkeringen worden hoger. Kop van jut Carey zei dat arbeidersgezin nen, na jaren als kop van jut te hebben gefungeerd, de grote be drijven hebben laten weten dat zij bereid zijn 'te vechten voor de Amerikaanse droom'. „Dit is niet alleen een overwinning van de Teamsters, maar van alle werkende mensen." Welke concessies UPS van de vakbeweging heeft losgekregen wilde het bedrijf niet zeggen, Nu tijdens de Warenhuis op Stelten- ijv. dagen zeer scherpe aanbiedingen. Een supergrote tuinhortensia van 24.95 voor maar KOUDEKERKE Vlissingsestraat (tussen Koudekerke en Vlissingen) Tel. 0118-551623 HET GROENE WARENHUIS Maandag t/m zaterdag vanaf 8.45 uur open. Advertentie (eenmalig binnen zes maanden) JA, ik wil: een proefabonnement van 4 weken voor 15,00 een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: J per maand met automatische afschrijving a 32,50 per kwartaal met automatische afschrijving a 91,35 Naam: Voorletters:m/v Straat: Postcode: Plaats: van onze redactie buitenland JERUZALEM - De Israë lische premier Netanyahu heeft gisteren de islamiti sche terreurbeweging Hezbollah met harde ver geldingsacties gedreigd. De bewindsman reageer de op de Hezbollah-be- schietingen eerder die dag, die het noorden van Israël letterlijk op zijn grondvesten deed schud den. De Hezbollah-extremisten vuurden vanuit hun bolwerken in. Zuid-Libanon twee salvo's Katjoesja-raketten af op delen van de Israëlische provincie Ga- CAIRO - De Arabische Liga heeft gisteren met maatregelen tegen hel Disney-concern ge dreigd, mocht de Amerikaanse firma niet stoppen met het ma ken van 'anti-Arabische' en 'an ti-islamitische' films. Volgens de organisatie van 21 Arabische landen en de Pales- tijnen geeft Disney een verte kend beeld van de Arabieren en de islam. De Liga beschuldigt de amusementsgigant ei-van cle Arabieren als dom en achterlijk af te schilderen. De groep ver wijt het concern zich niets aan te trekken van herhaaldelijke waarschuwingen van het Ara- bisch-Amerikaanse comité te- genrassendiscriminatie. EFE lilea. Duizenden Israëli's en va kantiegangers in het gebied za gen zich gedwongen uren in schuilkelders door te brengen. Met de beschietingen schonden de Hezbollah-strijders een overeenkomst met Israël van vorig jaar, waarin zij afzagen van agressie jegens burgerdoe len. Bij de aanvallen raakten vier personen gewond, twee huizen in de grensstad Kiryat Shmona raakten zwaar bescha digd. „Dit kunnen we niet accepte ren", verklaarde Netanyahu tij dens een bezoek aan het getrof fen gebied kort na de aanvallen. Hij riep buurland Syrië op diens invloed te doen gelden op de vanuit Libanon opererende Hezbollah-fundamentalisten. Hij liet blijken dat de situatie in het noordelijke buurland niet los gezien kan worden van die in zijn land: „Zolang er aan de Is raëlische kant van de grens geen rust is, blijft het ook in Libanon onrustig." Volgens het Israëlische leger kwamen gisterochtend in twee golven met een uur onderbre king ruim dertig raketten neer op Israëlisch grondgebied. De meeste projectielen kwamen op open veld terecht, waardoor zij nauwelijks schade aanrichtten. In Kiryat Shmona ontplofte een raket in een kinderkamer van een familie die in Tel Aviv op va kantie was. De raketaanvallen volgen op bombardementen een dag eer der van de Zuid-Libanese ha venstad Sidon door het Zuid- Libanese leger, dat door Israël wordt uitgerust. Het gezaghebbende militaire tijdschrift Jane's Defense Week ly meldde gisteren dat het Syri sche leger gemoderniseerde T- 55 tanks afkomstig uit Oekraïne in de buurt van de door Israël bezette Golan-hoogvlakte ge stationeerd. Syrië bestelde eer der tweehonderd tweehonderd T-55 tanks in Oekraïne besteld waarvan de eerste inmiddels zijn afgeleverd. DPA/AFP/AP zie ook pagina 5 Honderden souvenirkraampjes zijn door brand verwoest in de kustplaats Malindi. De ernstige ongeregeldheden aan de Keniaanse kust hebben voor het eerst toeristisch ge bied getroffen. De landen waar de toeristen vandaan C komen, maken zich zorgen. Voor de verlenging van de start- en landingsbaan van Zeeland Airport is geen milieu-effectrapportage nodig. Door dit be sluit van Gedeputeerde Staten worden de inspraakmogelijk heden sterk ingeperkt. 'Uitsluitend belanghebbenden'mogen hun bedenkingen uiten. Dat zijn mensen die direct iets met het vliegveld te maken hebben, zoals omwo nenden. Ajax is de nieuwe voetbal competitie voortvarend begonnen De Amster dammers wonnen gister avond in eigen huis met 5- 0 van een overigens pover Vitesse. Morten Olsen, de nieuwe trainer van Ajax, was ondanks de grote uit slag niet tevreden. Hij had een ploeg gezien die grote hoogten afwis selde met diepe 4 "7 dalen. feiten en meningen: 2; binnenland: 3; varia: 4; buitenland: 5; financiën en economie: 6; radio en televisie: 7; kunst cul tuur: 8 en 9; zeeland: 11,12,13 en 15; sport: 16 en 17 maar Carey gaf toe dat de perio de waarvoor de nieuwe CAO geldt - vijf jaar - veel langer is dan de bond had gewild. President Clinton prees de par tijen voor hun concessies die een akkoord mogelijk hebben ge maakt. ..De kwesties die de kern van de onderhandelingen voiTn- den zijn belangrijk voor de eco nomische kracht van ons land en voor alle Amerikanen", aldus Clinton. RTR/AFP/AP Telefoon: Stuur deze bon op in een open enveloppe, zonder postzegel, naar: PZC, afdeling abonnementen Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen. Bellen gaat sneller: (0118) 484216 De PZC 'n dijk van een krant

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 1